קונטרס בענין הבחירות להורדה

במה לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

יוספזון
משתמש ותיק
נתן תודה: 77 פעמים
קיבל תודה: 202 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: קונטרס בענין הבחירות להורדה

שליחה על ידי יוספזון » 17 ספטמבר 2019, 14:59

אח שלך כתב:
17 ספטמבר 2019, 14:56
הרב שך שאמר שאנחנו סטמאר חלק כנראה על הסטייפלר שכתב בקריינא דאגרתא ח"א רה שאינו מבין מה רבי יואליש רוצה ומה ההגיון וכו'.
והוסיף שאכן כולם חולקים עליו.
ע"ש.
וכל שכן שחלק לכאורה על דברי וכתבי החזו"א בכל עניני ארץ ישראל והמדינה.
(אם אכן הרב שך התכוין באמת שמצד הדין הוא אמור להיות שמאלני או משהו כזה.
לענ"ד הוא בכלל לא התכוין רק לעצור ולבלום סחף לכיון בגין וחבריו)
בדברים אחרים, הרב שך לא התכוון באמת למה שהוא אמר. אם כן, על משקל זה נוכל לומר שגם 'אורו מרוז' לא באמת התכוון. 

שאר לעמו
משתמש ותיק
נתן תודה: 320 פעמים
קיבל תודה: 599 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 17 ספטמבר 2019, 15:00

אח,
מקווה שכשרונותיך יסייעו לך להבין שלא היה ויכוח בין הרב שך והסטייפלער בזה.
ותוכל להבין כוונת שניהם שלדבר אחד התכוונו.

יוספזון
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יוספזון » 17 ספטמבר 2019, 15:01

ואני מציג כאן שאלה נוספת, שמאוד חרה לי.
למה החוברת 'קנאים של אמת' יוצא לאור יומיים לפני הבחירות, כדי שלא יהיה זמן להתבונן ולבדוק אם הדברים נכונים? אם הם בטוחים בצדקת דרכם, ממה הם מפחדים? אותה דבר עם הקונטרס שצירפו כאן. גם אם ארצה להשיב עליה, לא יספיק הזמן.
כנראה שיש כאן אנשים שלא בטוחים בצדקת דרכם כלל וכלל. וחוששים שיאמרו להם את האמת בעיניים.

שאר לעמו
משתמש ותיק
נתן תודה: 320 פעמים
קיבל תודה: 599 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 17 ספטמבר 2019, 15:05

יוספזון, אינני חושב כך.
באים לשכנע את מי שיכולים שמצוה רבה להצביע. משום שרבותנו הורו לנו כל השנים להתאמץ ולעשות חילים.

אלא ששוב, זה היה נידון כשלא היה ויכוח אצל המצדדים באופן עקרוני בהצבעה. כיום הוא נידון אצל המצדדים באופן עקרוני להצביע - אך באופן המעשי אין אפשרות להלחם בדרך הזו, ולכן נמנעים.

הנה גם אותי מישהו מאוד רצה לשכנע, ובאמת חושב שהוא עושה בזה מצווה רבה, מאמין שאני חסר הבנה והולך שבי אחרי סיסמאות, או שסתם טועה או לא יודע מה. אז נכון הוא את שלו עשה מתוך ראייתו הצרה - ואני מבין אותו לגמרי, אני - רחמי ....

יוספזון
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יוספזון » 17 ספטמבר 2019, 15:09

והנה לפניכם דעת תורה מגדולי ומאורי הדור שליט"א נגד ההשתתפות בבחירות האסורות.
האדמור מסאטמאר.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

יוספזון
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יוספזון » 17 ספטמבר 2019, 15:11

שאר לעמו כתב:
17 ספטמבר 2019, 15:05
יוספזון, אינני חושב כך.
באים לשכנע את מי שיכולים שמצוה רבה להצביע. משום שרבותנו הורו לנו כל השנים להתאמץ ולעשות חילים.

אלא ששוב, זה היה נידון כשלא היה ויכוח אצל המצדדים באופן עקרוני בהצבעה. כיום הוא נידון אצל המצדדים באופן עקרוני להצביע - אך באופן המעשי אין אפשרות להלחם בדרך הזו, ולכן נמנעים.

הנה גם אותי מישהו מאוד רצה לשכנע, ובאמת חושב שהוא עושה בזה מצווה רבה, מאמין שאני חסר הבנה והולך שבי אחרי סיסמאות, או שסתם טועה או לא יודע מה. אז נכון הוא את שלו עשה מתוך ראייתו הצרה - ואני מבין אותו לגמרי, אני - רחמי ....
כאן אני חלוק עליך. רבותינו בפירוש אסרו כל השתתפות בבחירות. איני יודע מה היו דעת רבותיך.

נעים להכיר
יצירת קשר:

שליחה על ידי נעים להכיר » 17 ספטמבר 2019, 15:23

חכם באשי כתב:
17 ספטמבר 2019, 14:40
עצם הבחירה והשתתפות בכנסת, אינה "איסור" אלא לדעת האדמו"ר מסאטמר. גדול"י לא היו מתירים "איסור" ע"פ דין. אלא שלדעתם אי"ז "איסור", רק יש בעיה של שותפות עם חילוניים, ועל זה הקימו מפלגה עצמאית וכו'.

לפי זה, במה שאתה יושב ולא עושה כלום, אתה בעצם מצביע לליברמן ושאר נציגים חילוניים.

מה תאמר, אין לי למי להצביע. נניח כדבריך. אבל לפחות תפסול את הקול שלך. תשים פתק לבן.

מה זה השיטה הזו לא לעשות כלום?

טענה לא מובנת, פסילת הקול אינה מועילה כלום. אם כבר לכתוב בפתק ש"אני מוחה על כל קיום הבחירות הללו והליכה נגד חוקי התורה". אבל אין כזה נידון, כשאין מפלגה ראויה להצביע לה, אין מצביעים, וכבר הבאתי דוגמא לדבר באשכול אחר (viewtopic.php?f=68&t=6850), וגם הרב שך והסטייפלר נהגו כך (אמנם אז באמת הרבה לא הסכימו איתם). יש רק קושיא, מה כוונת הרב שך במה שאמר שלא שייך כאן שב ואל תעשה כי באי הצבעה מוסיף קול לחילוניים. ומ"מ פשוט שלא שייך לטעון אם אתה לא מצביע לפחות "תעשה משהו אחר".

נעול הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אייזיק שווארץ, בן המתחטא, חיים ליצא | 4 אורחים