מאמר נוקב על לימודי האקדמיה

במה לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

פותח הנושא
בבא קמא
משתמש ותיק
נתן תודה: 17 פעמים
קיבל תודה: 51 פעמים
סטטוס: לא מחובר

מאמר נוקב על לימודי האקדמיה

שליחה על ידי בבא קמא » 23 ספטמבר 2019, 09:20

מצורף מאמר חריף על לימודי האקדמיה
מאמר נוקב על לימודי האקדמיה.pdf
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

עוד-אחד
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

Re: מאמר נוקב על לימודי האקדמיה

שליחה על ידי עוד-אחד » 25 ספטמבר 2019, 16:04

חשוב לדעת שאנו לא חיים מפי מאמרים כאלה ואחרים. אלא הוראת גדולי הדור שהיא על פי מסורת התורה בכל הדורות היא הקובעת.

יש נקודה בעניין האקדמיה שטוענים לפעמים שהרי אסרו את זה ואיך עכשיו מכניסים בבית יעקב וכו'. אבל הרי כל מוסד בית יעקב הוא שינוי מהדרך המקורית שבת התחנכה בביתה בלבד. והוקם כדי לתת מסגרת בגלל שהרחוב מושך. אז אם גדולי הדור יתירו להכניס מקצוע כל שהוא, אף שבעבר אסרוהו, אי אפשר לטעון כלום.

אמנם ברור שכל אחד נוהג כהוראת רבו, אבל לסמוך על זה כדי לבזות אחרים, ח"ו.

פותח הנושא
בבא קמא
משתמש ותיק

שליחה על ידי בבא קמא » 25 ספטמבר 2019, 20:07

בלבול שכל. אסרו אקדמיה נקודה. ובטח ובטח שאסור להכניס את זה בבית יעקב. וכפי שמורים גדולי הדור.

עוד-אחד
יצירת קשר:

שליחה על ידי עוד-אחד » 25 ספטמבר 2019, 20:54

לא בלבלתי כלום.
יש שני נושאים. ברור שאסרו אקדמיה. אני כתבתי שאין לסמוך על המאמרים בעיתון שאינם אלא לסבר את האוזן ולא תמיד מדוייקים. וממילא לכל דבר שיש בו ספק יש לשאול.

כמו כן הערתי שאם יש רבנים שמורים להכניס לבית יעקב לימודים מסויימים, אין לפסול אותם ולזלזל בהם בטענה שהם מתירים אקדמיה כי זה שמכניסים לבית יעקב אינו כמו ללכת לשם. שאז נכנס בשליטתם ובתרבותם. ומ"מ ברור שההוראה הפשוטה לא לשמוע לאף אחד להכניס אלא אם הרבנים יתירו.

ועוד דבר שמי שרבו אומר שזה וודאי אסור וכל המכניס עובר על האיסור יכול לומר כן מכח דברי רבו אבל לא לבזות אחרים (אלא אם כן הבין מדעת רבו שכך עליו לעשות).

אני בכוונה לא נכנס לנושא המציאותי אלא כותב את שנראה לי לדין באופן כללי. (לו יצוייר שיהיה כך וכך...).

פותח הנושא
בבא קמא
משתמש ותיק

שליחה על ידי בבא קמא » 25 ספטמבר 2019, 20:59

רבנים יתירו דבר שאסור? ומה יקרה אם יתירו גם ללכת ללמוד אצלם?
לְמַה אתה חותר?

עוד-אחד
יצירת קשר:

שליחה על ידי עוד-אחד » 25 ספטמבר 2019, 21:14

כמו שהתירו ללמוד אנגלית בבית יעקב.

יש איסור ללמוד אצל החילוניים והפרוצים בגלל שהם מכניסים השפעות של כפירה וזלזול בתורה.

ויש איסור ללמוד לשם קריירה כי זה מעקר את צורת הבית היהודי. על האפשרות השנייה זה תלוי כמובן מי מלמד ואיך מלמדים. וגם על שעת הדחק שיש בהם.

ואני לא חותר להתיר כלום אלא רק למנוע דיבורים מסוג של "אתם עצמכם חתמתם לאסור את זה ועכשיו מכניסים בסמינרים, אז איכפת לכם רק שלא יעזבו את הסמינר?" ראיתי מי שכתב כן ואם זה נגד רבנים אסור לומר כך.

חוזר ומגיד
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חוזר ומגיד » 25 ספטמבר 2019, 21:16

אנ'לא מבין מה קרה להמודיע שהוא 'נזכר' רק עכשיו לעורר בנושא...

מוחל וסולח
משתמש ותיק
נתן תודה: 168 פעמים
קיבל תודה: 45 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מוחל וסולח » 25 ספטמבר 2019, 21:23

אני יכול לומר שההוראה הגורפת כנגד לימודי אקדמיה, היא הוראה כללית וציבורית.
אך ישנם שנכנסים לפני ולפנים, ומקבלים תשובות שלא תשמעו ותקראו בעיתון.
אלו שהולכים לאקדמיה מבלי לשאול לרבותיהם, הרי מלכתחילה, אני רואה אותם כאנשים חלשים ברמה הרוחנית. ולא פלא שהם עלולים להגיע לאן שהכתבה מציינת.
והתמונה שהכתבה מציגה, כביכול אנשים תמימים הלכו לשם, והם נבהלים ממה שקורה להם שם, זו אכן בעיה שלהם, בעיה חמורה. מדוע לא שאלו לגדוליהם?

עוד-אחד
יצירת קשר:

שליחה על ידי עוד-אחד » 25 ספטמבר 2019, 21:26

ושוב להוציא את עצמי מדי חשד. אני לא מכריע כלום בנושא הזה. ואין לי שום מטרה שמישהו יתקרר בחומר האיסור ללכת לאקדמיה או להכניס בסמינרים לימודים שנאסרו.

אלא רק מטרתי לשמור על כבוד גדולי הדור הידועים בציבור כגדולי הדור. ושלא כל אחד יחשוב את עצמו ל"מבין" על סמך קריאת מאמרים בעיתונים כל-שהם.

אמנם לגבי הויכוח מי הם גדולי הדור, אני מעדיף לא לדון בזה כאן כלל כי זה לעולם לא יוכרע בטענות אמיתיות.

יש שיטען מי שהמפורסם הקודם שלח אליו, יש שיטען מי שהמפורסם הקודם העיד עליו שהוא ת"ח , ויפלפלו בעדויות על לשונות כמו "הניח בן כמותו" או "אין להרהר אחר דבריו". יש שיפקפקו בעדויות ויש שיתעקשו דוקא להאמין להם. יש שיאמרו מי שלא משנה מהמסורת (והמסורת היא כמובן איך שהם מבינים אותה ולא שום דבר אחר...) יש שימצאו הוכחות על פלוני שסטה מהדרך וכו' וכו'... ומי שבאמת ירצה לדון מתוך הפוסקים, לא ימצא בזה דבר ברור ואין את מי לשאול..

בר נש
נתן תודה: 11 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר נש » 25 ספטמבר 2019, 21:38

עוד-אחד כתב:
25 ספטמבר 2019, 20:54
ועוד דבר שמי שרבו אומר שזה וודאי אסור וכל המכניס עובר על האיסור יכול לומר כן מכח דברי רבו אבל לא לבזות אחרים (אלא אם כן הבין מדעת רבו שכך עליו לעשות).
אסור לבזות ת''ח גם עם הבין מדעת רבו שכך צריך לעשות.

עוד-אחד
יצירת קשר:

שליחה על ידי עוד-אחד » 25 ספטמבר 2019, 21:39

בר נש כתב:
25 ספטמבר 2019, 21:38
זה צ"ע. מה הדין למשל אם רבו אמר לו שיש מצווה לבזותו כי אינו אלא אפיקורס ומגלה פנים שלא כהלכה?

ומ"מ גם אני סבור שאין למהר להקל בזה.

עת לדבר
נתן תודה: 23 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי עת לדבר » 25 ספטמבר 2019, 21:44

מוחל וסולח כתב:
25 ספטמבר 2019, 21:23
אני יכול לומר שההוראה הגורפת כנגד לימודי אקדמיה, היא הוראה כללית וציבורית.
אלו שהולכים לאקדמיה מבלי לשאול לרבותיהם, הרי מלכתחילה, אני רואה אותם כאנשים חלשים ברמה הרוחנית. ולא פלא שהם עלולים להגיע לאן שהכתבה מציינת.
והתמונה שהכתבה מציגה, כביכול אנשים תמימים הלכו לשם, והם נבהלים ממה שקורה להם שם, זו אכן בעיה שלהם, בעיה חמורה. מדוע לא שאלו לגדוליהם?
וישנם כאלו, וחשוב לדעת זאת, שמגיעים כמידי חודש לקבל כסף שהם מקבלים בקביעות מקופות צדקה. ויום אחד משנים את הכללים ומודיעים להם אתם חייבים ללכת להכוון תעסוקתי נגד דעת הרבנים. ואז אתה עובר יום אחד ושואל את עצמך מי ילד לי את כל הנופלים הללו, ואתה אפילו לא מודע איזה טרור הפעילו על כל הנופלים האלה, אנשים "חרדים".

עוד-אחד
יצירת קשר:

שליחה על ידי עוד-אחד » 25 ספטמבר 2019, 21:49

מוחל וסולח כתב:
25 ספטמבר 2019, 21:23
מתירים ללכת ללמוד שם? זה פלא בעיני, לכאורה זה נגד הלכה מפורשת

עיין רמ"א יו"ד סימן רמ"ו:
"ואין לאדם ללמוד כי אם מקרא משנה וגמרא והפוסקים הנמשכים אחריהם ובזה יקנה העולם הזה והעוה"ב אבל לא בלמוד שאר החכמות (ריב"ש סי' מ"ה ותלמידי רשב"א) ומ"מ מותר ללמוד באקראי בשאר חכמות ובלבד שלא יהיו ספרי מינים וזהו נקרא בין החכמים טיול בפרדס ואין לאדם לטייל בפרדס רק לאחר שמלא כריסו בשר ויין והוא לידע איסור והיתר ודיני המצות (רמב"ם סוף מדע ס"פ ד' מהל' יסודי התורה)"

וגם לנשים אסור בספרי מינות שהרי הטעם שהיא מושכת. ומסתמא כל המכללות והמקומות הלא חרדיים יש בהם מינות. (אלא אם כן מדובר על חרדים. וכמובן שגם זה בתנאי שלא יהיה חשש לקלקול או שיש חשש מדבר גרוע יותר אם לא ילכו שם).

ומשום פרנסה אני לא רואה טעם. וכי אי אפשר להתפרנס בלי זה, וברור שאם ילמדו שם ימצאו פרנסה? ואין כאן דבר מספיק ברור שיהיה טעם לומר שמחוייבים משום השתדלות.

בר נש
נתן תודה: 11 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר נש » 25 ספטמבר 2019, 21:52

עוד-אחד כתב:
25 ספטמבר 2019, 21:39
בר נש כתב:
25 ספטמבר 2019, 21:38
זה צ"ע. מה הדין למשל אם רבו אמר לו שיש מצווה לבזותו כי אינו אלא אפיקורס ומגלה פנים שלא כהלכה?

ומ"מ גם אני סבור שאין למהר להקל בזה.

הנשאלה נשאלת אחרי שדיבר עם רבו ברצינות ויודע בבירור מה דעתו

עוד-אחד
יצירת קשר:

שליחה על ידי עוד-אחד » 25 ספטמבר 2019, 21:53

עת לדבר כתב:
25 ספטמבר 2019, 21:44
וישנם כאלו, וחשוב לדעת זאת, שמגיעים כמידי חודש לקבל כסף שהם מקבלים בקביעות מקופות צדקה. ויום אחד משנים את הכללים ומודיעים להם אתם חייבים ללכת להכוון תעסוקתי נגד דעת הרבנים. ואז אתה עובר יום אחד ושואל את עצמך מי ילד לי את כל הנופלים הללו, ואתה אפילו לא מודע איזה טרור הפעילו על כל הנופלים האלה, אנשים "חרדים".
מה זה הכוון תעסוקתי? ולמה לא יבררו אצל מי שעובד בדבר שנראה להם מתאים, איך משיגים עבודה בזה?

עת לדבר
יצירת קשר:

שליחה על ידי עת לדבר » 25 ספטמבר 2019, 21:57

עוד-אחד כתב:
25 ספטמבר 2019, 21:53
עת לדבר כתב:
מה זה הכוון תעסוקתי? ולמה לא יבררו אצל מי שעובד בדבר שנראה להם מתאים, איך משיגים עבודה בזה?
הכוון תעסוקתי זה אחת מזרועות התמנון של השלטון החילוני לחיסול החרדים, בתכנית הידועה לשמצה "ריקון הבריכה (כך הם קוראים לזה)".

מוחל וסולח
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מוחל וסולח » 25 ספטמבר 2019, 22:18

עת לדבר כתב:
25 ספטמבר 2019, 21:57
עוד-אחד כתב:
עת לדבר כתב:

הכוון תעסוקתי זה אחת מזרועות התמנון של השלטון החילוני לחיסול החרדים, בתכנית הידועה לשמצה "ריקון הבריכה (כך הם קוראים לזה)".
מעניין אותי איך ידעו התנאים והאמוראים להיות סנדלרים, ובעלי מלאכה?
כיצד ידעו הם כיצד לקיים חקלאות?

אני משער שהם למדו זאת מבעל מלאכה.

ואם אני לא טועה, זהו הכוון תעסוקתי, ונא לא להתבלבל עם בעית האקדמיה.
הכוון תעסוקתי אינו שולח לאקדמיה.
הוא מלמד אותך חשמלאות, נהג אוטובוס, ועוד מקצועות שאינם כוללים לימודי תואר.
ואם נגד זה יש התנגדות, כיצד אנשים יפרנסו את עצמם?
אני לא חושב שאיסור האקדמיה כולל איסור להתפרנס מיגיע כפיים.

אשמח אם תתקן אותי.

אמנם גם בזה יש להזהר עדיין, כיון שאברך שיוצא להתפרנס מיגיע כפיו, המצב כיום, שהוא חש שמבחינת החברה סביבו, הוא נחשב לירוד.
וחס ושלום תחושה והרגשה כזו, היא עצמה גורמת לזלזול עצמי, וזה מביא לידי קרירות ביר"ש.
לכן חובה ללוות את אותם היוצאים מחמת דוחקם להתפרנס, שידעו שהם הזבולון, ויש להם חלק אחר בעבודת השם. וירגישו מחוברים רוחנית כפי שהיו מחוברים טרם צאתם לפרנסתם.

גבריאל פולארד
משתמש ותיק
נתן תודה: 634 פעמים
קיבל תודה: 204 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי גבריאל פולארד » 25 ספטמבר 2019, 22:18

עוד-אחד כתב:
25 ספטמבר 2019, 21:49
ומסתמא כל המכללות והמקומות הלא חרדיים יש בהם מינות.

סתם הערה (בלי שום קשר לחומרת הנושא). מדברים על הכל בחדא מחתא, אבל יש תחומים שבהם אין שום קשר ישיר למינות. כמו לימודי תואר אדרכילות (אמנם יש בעייה חמורה של תערובת), או אפילו לימודי משפטים, שזה מקצוע שמצד עצמו לא מצריך שום מינות. ותיאורטית, אפשר לגשת אליו נטו כדי להציל עשוק וכו'.

אבל אני חושב שלית מאן דפליג דכל קשר שהוא עם המוסדות האלו מרחיק את היהודי מחובתו בעולמו יותר מאשר מקרב אותו לגזרת ההשתדלות. ודו"ק.

עת לדבר
יצירת קשר:

שליחה על ידי עת לדבר » 25 ספטמבר 2019, 22:26

מוחל וסולח כתב:
25 ספטמבר 2019, 22:18
עת לדבר כתב:
עוד-אחד כתב:

מעניין אותי איך ידעו התנאים והאמוראים להיות סנדלרים, ובעלי מלאכה?
כיצד ידעו הם כיצד לקיים חקלאות?

אני משער שהם למדו זאת מבעל מלאכה.

הכוון תעסוקתי אינו שולח לאקדמיה.
הוא מלמד אותך חשמלאות, נהג אוטובוס, ועוד מקצועות שאינם כוללים לימודי תואר.
ואם נגד זה יש התנגדות, כיצד אנשים יפרנסו את עצמם?
אני לא חושב שאיסור האקדמיה כולל איסור להתפרנס מיגיע כפיים.

אשמח אם תתקן אותי.

אין לי מה להגיב רק מילה אחת - אם אתה לא מאמין, תברר.

מוחל וסולח
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מוחל וסולח » 25 ספטמבר 2019, 22:31

עת לדבר כתב:
25 ספטמבר 2019, 22:26
מוחל וסולח כתב:
עת לדבר כתב:

אין לי מה להגיב רק מילה אחת - אם אתה לא מאמין, תברר.
את מה לברר?
פתחתי עכשיו את האתר שלהם, הם משיגים עבודות. לא שולחים ללימודי תואר.
ההצעות כעת באתר הינן, נהג, נהג אוטובוס, בקר אוטובוס, שירות לקוחות, מתאם פגישות, מחסנאי, פקידה, וכו'

הנה העתק מהאתר:

"החזון שלנו.
הכוון תעסוקתי מהווה מוקד מקצועי דינמי המתעדכן בהתמדה ורלוונטי לצרכי מעסיקים, מחפשי עבודה והכשרה מקצועית. הייעוד של המרכז הוא גידול מתמיד של מס’ המועסקים המושמים בהתאמה ליכולותיהם וכישוריהם. כל זאת ברגישות תרבותית והתאמה אופטימאלית."

עת לדבר
יצירת קשר:

שליחה על ידי עת לדבר » 25 ספטמבר 2019, 22:56

תקרא עד הסוף, יש בסוף חלקים מזעזעים במיוחד.
פרוטוקול.docx
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

עת לדבר
יצירת קשר:

שליחה על ידי עת לדבר » 25 ספטמבר 2019, 23:04

שימו לב בעמ' 47 - 'אני רוצה שהם יידעו, שהם יכולים לחיות בשכונות שלהם איך שהם רוצים, אבל כשהם מגיעים למקום העבודה יש גם אנשים לא חרדים ויש גם נשים. וכל מה שעושים כאן זה לתת להם להמשיך לחיות באשליה שזאת המציאות, וזאת לא המציאות. כשיחפשו עבודה יצטרכו להתמודד גם עם נשים וגם עם אנשים חילונים'.
עוד שם - 'אם לא משנים את כל מערכת החינוך מאל"ף ועד תי"ו, או א' עד י"ב, אין סיכוי, נמשיך להשקיע מיליארדים לנסות לחפות על זה שלא עשינו את זה קודם'

עת לדבר
יצירת קשר:

שליחה על ידי עת לדבר » 25 ספטמבר 2019, 23:09

תבינו, זו (ורק זו) המטרה, כל מה שהם עושים בדרך זה רק אמצעי כדי להגיע ליעד - 'שיצטרכו להתמודד גם עם נשים וגם עם אנשים לא חרדים' רח"ל.

שמעיה
משתמש ותיק
נתן תודה: 244 פעמים
קיבל תודה: 262 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 26 ספטמבר 2019, 08:26

רחמנא לצלן. הם פשוט רוצים שנדע שיש בעולם גם נשים וגם אנשים לא חרדים? מה, כאן ביקום שלנו?
חתיכת ידיעה מרעישה הם מביאים לנו.

עת לדבר
יצירת קשר:

שליחה על ידי עת לדבר » 26 ספטמבר 2019, 08:40

הלו, אפשר גם לדבר עניינית? או שזה רק קטול לי ואקטול לך?
אנחנו ימים ספורים לפני ר"ה, קצת רצינות לא תזיק.
תקדיש רגע אחד לחשוב על מה אני מדבר, תבדוק את החומר המצורף, אח"כ תגיב, תתווכח, תעיר.
אא"כ אתה נהנה להראות את גבורתך על המקלדת, א"כ אהלן וסהלן, רק תשתדל לא לעמוד באמצע הנתיב של השיח הענייני.
תודה מראש על ההתחשבות.

עוד-אחד
יצירת קשר:

שליחה על ידי עוד-אחד » 26 ספטמבר 2019, 09:32

הם רוצים שהחרדים לא יתבדלו מהם, ולא יהיו במצב שאפשר לחיות בסביבה סגורה של חרדים בלבד, (זה לא "תורם" להם).

ואנחנו רוצים להיפך כידוע. שהרי אף על פי שאי אפשר להתעלם מהמציאות, אבל כמה שפחות להיפגש עם אנשים שאינם שומרי תורה (או אפילו סתם עמי הארץ) טוב יותר.

עוד-אחד
יצירת קשר:

שליחה על ידי עוד-אחד » 26 ספטמבר 2019, 10:06

מוחל וסולח כתב:
אתה צודק שזו לא אותה בעייה, אבל לפי איך שהבנתי , מאחר שמשתמשים בזה כדי לשלב חרדים שבעצם מטרתם היא לערבם בתרבות החילונית, לכן יש סיבה להתנגד גם לזה.

ממילא כל מה שהוכחת מחז"ל אינו שייך.

וכמו שכבר כתבתי אני לא מבין למה אי אפשר בלי מוסד מיוחד לזה. כל מי שאין לו עבודה, ישאל לחבריו ומכיריו, וכי הרבה כל כך יש שלא יכולים להיעזר בחברים או במשפחה לדבר זה? אלא אם הם עצמם מפנים אותו להכוון תעסוקתי.
ואם אכן יש התנגדות מהרבנים על זה, עליו לשאול את רבו מה הדין בעיניינו, וכמובן לא לפרסם אחר כך לכולם ש"הנה הרבנים לא אוסרים" אלא אם כן יתירו בפירסום.

שניאור
משתמש ותיק
נתן תודה: 196 פעמים
קיבל תודה: 99 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שניאור » 26 ספטמבר 2019, 10:11

עוד-אחד כתב:
לא בלבלתי כלום.
יש שני נושאים. ברור שאסרו אקדמיה. אני כתבתי שאין לסמוך על המאמרים בעיתון שאינם אלא לסבר את האוזן ולא תמיד מדוייקים. וממילא לכל דבר שיש בו ספק יש לשאול.
מידיעה אישית, אני יודע מי כתב את המאמרים, והם פורסמו בעיתון ע"פ הוראה מפורשת מאחד מגדולי האדמורי"ם ומאחד מגדולי ראשי הישיבות הליטאיים, ודי בזה.

עוד-אחד
יצירת קשר:

שליחה על ידי עוד-אחד » 26 ספטמבר 2019, 10:19

שניאור כתב:
26 ספטמבר 2019, 10:11
עוד-אחד כתב:
לא בלבלתי כלום.
מידיעה אישית, אני יודע מי כתב את המאמרים, והם פורסמו בעיתון ע"פ הוראה מפורשת מאחד מגדולי האדמורי"ם ומאחד מגדולי ראשי הישיבות הליטאיים, ודי בזה.
במחילה מכבודך (באמת לא כקלישאה) אתה לא מוסיף לי הרבה כי אני צריך להאמין לך ואני לא מכיר אותך.

אציין שאין לי שום ביקורת על המאמר. 
רק רציתי להעיר כמו שכבר כתבתי, אני חושש להאריך בזה עוד שלא יישמע כאילו אני מאלה שרוצים לקרר את האמבטי בעניין הזה.

אני חושש שיש אנשים  (אולי גם נמצאים מהם בפורום הזה, או בפורומים חרדיים אחרים) שכל מטרתם היא לקרר את הציבור החרדי בכל המוסכמות שהתחנך אליהם, וכדי לעשות שינוי בציבור החרדי ולקרב אותם לחילוני או הכללי בארץ.

מגמה זו היא פסולה בעיני ונראה לי שבעיני כל גדולי הדור. לכן לכאורה יש לחשוש מלדון בדבר הזה בפורום שלנו. יש רק לציין שמי ששמע מרב שהתיר לו נגד הכלל מסתמא ראוי שבכלל לא יפרסם שהיתירו לו, אבל גם מי ששמע מישהו שמתיר אסור לו לזלזל בו.

שניאור
משתמש ותיק
נתן תודה: 196 פעמים
קיבל תודה: 99 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שניאור » 26 ספטמבר 2019, 10:24

עוד-אחד כתב:
26 ספטמבר 2019, 10:19
במחילה מכבודך (באמת לא כקלישאה) אתה לא מוסיף לי הרבה כי אני צריך להאמין לך ואני לא מכיר אותך.

אציין שאין לי שום ביקורת על המאמר. 
רק רציתי להעיר כמו שכבר כתבתי, אני חושש להאריך בזה עוד שלא יישמע כאילו אני מאלה שרוצים לקרר את האמבטי בעניין הזה.

אני חושש שיש אנשים  (אולי גם נמצאים מהם בפורום הזה, או בפורומים חרדיים אחרים) שכל מטרתם היא לקרר את הציבור החרדי בכל המוסכמות שהתחנך אליהם, וכדי לעשות שינוי בציבור החרדי ולקרב אותם לחילוני או הכללי בארץ.

מגמה זו היא פסולה בעיני ונראה לי שבעיני כל גדולי הדור. לכן לכאורה יש לחשוש מלדון בדבר הזה בפורום שלנו. יש רק לציין שמי ששמע מרב שהתיר לו נגד הכלל מסתמא ראוי שבכלל לא יפרסם שהיתירו לו, אבל גם מי ששמע מישהו שמתיר אסור לו לזלזל בו.
סלחתי...
ראיתי כאן שמתמהים מה קרה לו לעיתון שפירסם את המאמר, וכאילו המאמר הזה לא יוסיף כלום, ואנו לא חיים ממאמרי עיותן וכו', ע"ז הגבתי, ומי שרוצה יאמין ומי שלא לא.
פשוט בעיני כמו שכתבת שמי שרבו התיר לו ללכת לשם כהוראה פרטית אין לו שום היתר לפרסם זאת ולקרר את האמבטיה, וכמי שגר סמוך לאחד מהמוסדות האקדמיים אני יכול להעיד שרואים בחוש את הקלקול גם לאלו שלא היו חלשים מלכתחילה, וכ"ש באלו שהיו קצת חלשים מלכתחילה שהם מתקלקלים לגמרי רח"ל, וזו עובדא מוכחת.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמש הגולש בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 1 אורח