מאמר נוקב על לימודי האקדמיה

במה לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

פותח הנושא
בבא קמא
משתמש ותיק
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 70 פעמים
סטטוס: לא מחובר

Re: מאמר נוקב על לימודי האקדמיה

שליחה על ידי בבא קמא » 26 ספטמבר 2019, 13:34

עוד-אחד כתב:
26 ספטמבר 2019, 10:19
שניאור כתב:
26 ספטמבר 2019, 10:11
עוד-אחד כתב:
25 ספטמבר 2019, 20:54
לא בלבלתי כלום.
יש שני נושאים. ברור שאסרו אקדמיה. אני כתבתי שאין לסמוך על המאמרים בעיתון שאינם אלא לסבר את האוזן ולא תמיד מדוייקים. וממילא לכל דבר שיש בו ספק יש לשאול.
מידיעה אישית, אני יודע מי כתב את המאמרים, והם פורסמו בעיתון ע"פ הוראה מפורשת מאחד מגדולי האדמורי"ם ומאחד מגדולי ראשי הישיבות הליטאיים, ודי בזה.
במחילה מכבודך (באמת לא כקלישאה) אתה לא מוסיף לי הרבה כי אני צריך להאמין לך ואני לא מכיר אותך.

אציין שאין לי שום ביקורת על המאמר. 
רק רציתי להעיר כמו שכבר כתבתי, אני חושש להאריך בזה עוד שלא יישמע כאילו אני מאלה שרוצים לקרר את האמבטי בעניין הזה.

אני חושש שיש אנשים  (אולי גם נמצאים מהם בפורום הזה, או בפורומים חרדיים אחרים) שכל מטרתם היא לקרר את הציבור החרדי בכל המוסכמות שהתחנך אליהם, וכדי לעשות שינוי בציבור החרדי ולקרב אותם לחילוני או הכללי בארץ.

מגמה זו היא פסולה בעיני ונראה לי שבעיני כל גדולי הדור. לכן לכאורה יש לחשוש מלדון בדבר הזה בפורום שלנו. יש רק לציין שמי ששמע מרב שהתיר לו נגד הכלל מסתמא ראוי שבכלל לא יפרסם שהיתירו לו, אבל גם מי ששמע מישהו שמתיר אסור לו לזלזל בו.

זלזול באנשים מסויימים לא. אבל מלחמה בשיטה בהחלט כן. רק כך נוכל לעמוד חזקים כנגד הסחף. מי שלא נלחם כנגד הסחף סופו ליסחף. ויש לכך הרבה דוגמאות וד"ל.

עוד-אחד
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי עוד-אחד » 26 ספטמבר 2019, 20:31

בבא קמא כתב:
26 ספטמבר 2019, 13:34
זלזול באנשים מסויימים לא. אבל מלחמה בשיטה בהחלט כן. רק כך נוכל לעמוד חזקים כנגד הסחף. מי שלא נלחם כנגד הסחף סופו ליסחף. ויש לכך הרבה דוגמאות וד"ל.
מלחמה בתופעות. לא בשיטה, שיטה מנחילים לא לוחמים בשיטות אחרות.

מבקש אמת
משתמש ותיק
נתן תודה: 179 פעמים
קיבל תודה: 629 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 27 ספטמבר 2019, 02:24

עוד-אחד כתב:
26 ספטמבר 2019, 20:31
בבא קמא כתב:
מלחמה בתופעות. לא בשיטה, שיטה מנחילים לא לוחמים בשיטות אחרות.

יש כאלו שכל עצמותה ומהותה של השיטה שלהם היא להלחם בשיטות אחרות, ואילו לא היו שיטות אחרות בעולם היתה "שיטתם" פוקעת ובטלה כלא היתה, וממילא דבריך אינם תקפים לדידם.

מבקש אמת
משתמש ותיק
נתן תודה: 179 פעמים
קיבל תודה: 629 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 27 ספטמבר 2019, 02:32

בבא קמא כתב:
עוד-אחד כתב:
26 ספטמבר 2019, 10:19
שניאור כתב:
26 ספטמבר 2019, 10:11

מידיעה אישית, אני יודע מי כתב את המאמרים, והם פורסמו בעיתון ע"פ הוראה מפורשת מאחד מגדולי האדמורי"ם ומאחד מגדולי ראשי הישיבות הליטאיים, ודי בזה.
במחילה מכבודך (באמת לא כקלישאה) אתה לא מוסיף לי הרבה כי אני צריך להאמין לך ואני לא מכיר אותך.

אציין שאין לי שום ביקורת על המאמר. 
רק רציתי להעיר כמו שכבר כתבתי, אני חושש להאריך בזה עוד שלא יישמע כאילו אני מאלה שרוצים לקרר את האמבטי בעניין הזה.

אני חושש שיש אנשים  (אולי גם נמצאים מהם בפורום הזה, או בפורומים חרדיים אחרים) שכל מטרתם היא לקרר את הציבור החרדי בכל המוסכמות שהתחנך אליהם, וכדי לעשות שינוי בציבור החרדי ולקרב אותם לחילוני או הכללי בארץ.

מגמה זו היא פסולה בעיני ונראה לי שבעיני כל גדולי הדור. לכן לכאורה יש לחשוש מלדון בדבר הזה בפורום שלנו. יש רק לציין שמי ששמע מרב שהתיר לו נגד הכלל מסתמא ראוי שבכלל לא יפרסם שהיתירו לו, אבל גם מי ששמע מישהו שמתיר אסור לו לזלזל בו.

בגמרא מובאת עצה אחרת איך להתמודד עם סחף:
אר"ג פעם אחת הייתי מהלך בספינה וראיתי ספינה אחת שנשברה והייתי מצטער על תלמיד חכם שבה ומנו רבי עקיבא וכשעליתי ביבשה בא וישב ודן לפני בהלכה אמרתי לו בני מי העלך אמר לי דף של ספינה נזדמן לי וכל גל וגל שבא עלי נענעתי לו ראשי מכאן אמרו חכמים אם יבואו רשעים על אדם ינענע לו ראשו (יבמות קכא,א)

פותח הנושא
בבא קמא
משתמש ותיק

שליחה על ידי בבא קמא » 27 ספטמבר 2019, 09:53

לימודי אקדמיה הינם כלימודי מינות ועבודה זרה וכו', דרך המלחמה בעבודה זרה מבואר בתורה בכמה מקומות כי עלינו לאבד לנתוץ להשמיד עבודה זרה מקרבנו.

פותח הנושא
בבא קמא
משתמש ותיק

שליחה על ידי בבא קמא » 27 ספטמבר 2019, 09:54

ישנם כאלה שאין להם שיטה, ולכן הם נסחפים אחר כל שיטה אחרת.

עוד-אחד
נתן תודה: 14 פעמים
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי עוד-אחד » 27 ספטמבר 2019, 10:03

מבקש אמת כתב:
27 ספטמבר 2019, 02:32
בגמרא מובאת עצה אחרת איך להתמודד עם סחף:
אר"ג פעם אחת הייתי מהלך בספינה וראיתי ספינה אחת שנשברה והייתי מצטער על תלמיד חכם שבה ומנו רבי עקיבא וכשעליתי ביבשה בא וישב ודן לפני בהלכה אמרתי לו בני מי העלך אמר לי דף של ספינה נזדמן לי וכל גל וגל שבא עלי נענעתי לו ראשי מכאן אמרו חכמים אם יבואו רשעים על אדם ינענע לו ראשו (יבמות קכא,א)
שם הכוונה שרוצים להרגו, אבל כשרוצים להחטיאו, ח"ו. אלא חייב להתקוטט עימהם.
אמת ששם מוכח שכך הוא במשל הסחף.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: רוצה להתעלות | 6 אורחים