שאילת אייפון כדי לסרב ולבזות בעליו

במה לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

פותח הנושא
ShowF
נתן תודה: 1 פעמים
קיבל תודה: 3 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

שאילת אייפון כדי לסרב ולבזות בעליו

שליחה על ידי ShowF » 17 אוקטובר 2019, 01:17

שמעתי על ילדים, שנוהגים (כמדומני בהשפעת המלמד שלהם), לפנות לבעלי אייפונים ברחוב ולבקש שיחת טלפון, וכשהוא מוציא את האייפון הם אומרים "אהה זה אייפון, אני לא נוגע בזה", והולכים.

העוקץ חמוד, וזה בוודאי עושה קידוש השם מסוים, שבעל האייפון רואה ילדים שמוכנים לוותר על השיחת טלפון כדי לשמור על הערכים שלהם. אבל האם מותר לבזות כך בנאדם לכתחילה, ולחפש הזדמנות לעשות את זה?

אשמח לקרוא את דעתכם

סמל אישי של משתמש

מכל מלמדי השכלתי
משתמש ותיק
נתן תודה: 186 פעמים
קיבל תודה: 324 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: מחובר

Re: שאילת אייפון כדי לסרב ולבזות בעליו

שליחה על ידי מכל מלמדי השכלתי » 17 אוקטובר 2019, 01:21

מנהג כמה מטופשים להעמיד את צעירי הצאן החוד החנית במלחמה כנגד פגעי הטעכנאלאגיא.

כמה אווילי. אבל כבר הוציאו ספרי קומיקס נגד האינטרנט.

ממש להכניס בידיים תאוות לראש הטהור של צאן קדושים!

כמו שלא נשלח ילדים לתפוס גנבים אף שצריך שיתפסו אותם. כי זה התפקיד של המשטרה. כך לא נשלח את ילדינו לחנך את כל העולם.

שילד יעיר למבוגר? וכי שמענו דבר כזה פעם?

ברל
משתמש ותיק
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 63 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ברל » 17 אוקטובר 2019, 01:30

לצערי אני די יכול להבטיח מתןך הניסיון שלי עם נוער נושר שיש סיכוי יותר מגבוהה שאותם ילדים כנראה בבגרותם כן יגעו באייפון. ואני מדבר מכאן מצד הפרקטיקה החינוכחית אותו "מחנך" הדיוט שולח את תלמידו להוכיח אדם על מעשה שאינו בעייתי באמת.
ולא שאני רואה בהחזקת אייפון דבר טוב ועל אחת כמה וכמה אייפון שאינו מוגן. אבל ההקצנה שעשו מזה בשביל להשיג מטרה שכביכול זה דבר מאוס השיגה אץ המטרה הפוכה בדיוק. וכמו שבמצעד התועבה בזמנו הגרי"ש (ידוע לי מכלי ראשון) הורה להפסיק את ההפגנות נגד כיון שהוא נוכח שאין ילד וילדה שלא יודעים מה זה. אותו דבר בנושא האייפון כל ילד יודע שיש מכשיר שממש אבל ממש קל להשיג אותו. ואם יש לך אותו יש לך אץ כל ץאוות העולם הזה בכף ידך. ומה יעשה הנער ולא יחטא?
לא קמה פרסומת טוסה יותר לאייפון יותר מהפרסומים הדיוטיים הנל

אח שלך
משתמש ותיק
נתן תודה: 116 פעמים
קיבל תודה: 46 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אח שלך » 17 אוקטובר 2019, 01:46

מעניין.
הילדים שלך לא נוסעים באוטובוס או הולכים ברחוב ורואים כל יום את אותם שפלים ואומללים מגלגלים כל הזמן כמי שכפאוהו שדים ורוחות ולילין?

ברור לגמרי שהם לא נראים חולים מתמכרים אלא כביכול צופים מאושרים בדברים מרתקים ומגוונים.
אז איך תחסן את הילד? על ידי שאתה תחשוב שהוא לא מקנא? שאתה תחיה באשליות שהוא לא מתגרה? שאתה תעדיף לקוות ולחלום בהקיץ שהוא לא מבין כלום? 

צריך להסתכל על המציאות בעיניים! ולא להתמודד היום לפי חוקים של אתמול... 

zxc
נתן תודה: 55 פעמים
קיבל תודה: 52 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי zxc » 17 אוקטובר 2019, 02:00

כך סבורים כבוד המחנכים הדגולים 'ברל' ו' מכל מלמדי השכלתי', אך מחנכים מפורסמים ורבנים ואישים רבים מספור,טוענים וסבורים אחרת, ואדרבה ואדרבה כמה שיותר להחדיר הם את המיאוס שבזה. ואכהמ"ל

חכם באשי
משתמש ותיק
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 115 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חכם באשי » 17 אוקטובר 2019, 02:11

זה בעצם שאלה אחרת. כלומר, לבד הנידון האם זה נכון שהילדים יגשו ויבקשו שיחה.
האם לחנך בבית את הילדים שאייפון זה "מוקצה מחמת מיאוס" לגמרי-לגמרי-לגמרי, או שזה לא בדיוק "אסור" אלא רק למי שהוא "לא עובד" זה אסור, אבל מי שהוא עובד זה מותר לו. בדיוק כמו שמחנכים את הילד שא"א לקנות לו כל מה שהחבר מהכיתה מקבל מהוריו העובדים.

מה דעתכם?

חוזר ומגיד
נתן תודה: 10 פעמים
קיבל תודה: 10 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חוזר ומגיד » 17 אוקטובר 2019, 02:39

ואם זה אייפון של הדרן ושאר מכשירים כשרים מהיכן ההיתר לבזותו?
ממתי ילד אמור להכיר את הדגמים השונים בשביל להחלט שאייפון זה הוא פרוץ?

משכנות יעקב
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 32 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי משכנות יעקב » 17 אוקטובר 2019, 04:11

חוסר חינוך מזעזע
שילדים ילכו בכוונה להבזות אדם מבוגר כדי שיזכו לקיים תוכחה
עיוות
ממש "כה עשו חכמינו ואבותינו"...

הייתי שולח את הילד שלי שיעשה צחוק מהמלמד ההוא
אלא שחלילה לי מלהשחית את נשמת בני

מבקש אמת
משתמש ותיק
נתן תודה: 179 פעמים
קיבל תודה: 635 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 17 אוקטובר 2019, 07:39

חכם באשי כתב:
17 אוקטובר 2019, 02:11
האם לחנך בבית את הילדים שאייפון זה "מוקצה מחמת מיאוס" לגמרי-לגמרי-לגמרי, או שזה לא בדיוק "אסור" אלא רק למי שהוא "לא עובד" זה אסור, אבל מי שהוא עובד זה מותר לו. בדיוק כמו שמחנכים את הילד שא"א לקנות לו כל מה שהחבר מהכיתה מקבל מהוריו העובדים.

מה דעתכם?

והיה אם תחנך כהצד הא' בדבריך, מה תענה כשהילד יבוא וישאל, הלמאי מותר לכתחילה להשתמש במחשב מסונן לצורך כתיבה ב"פורום לתורה", ואילו אייפון מסונן הוא "מוקצה מחמת מיאוס לגמרי-לגמרי-לגמרי"?

מבקש אמת
משתמש ותיק
נתן תודה: 179 פעמים
קיבל תודה: 635 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 17 אוקטובר 2019, 07:47

ShowF כתב:
17 אוקטובר 2019, 01:17
שמעתי על ילדים, שנוהגים (כמדומני בהשפעת המלמד שלהם), לפנות לבעלי אייפונים ברחוב ולבקש שיחת טלפון, וכשהוא מוציא את האייפון הם אומרים "אהה זה אייפון, אני לא נוגע בזה", והולכים.

העוקץ חמוד, וזה בוודאי עושה קידוש השם מסוים, שבעל האייפון רואה ילדים שמוכנים לוותר על השיחת טלפון כדי לשמור על הערכים שלהם. אבל האם מותר לבזות כך בנאדם לכתחילה, ולחפש הזדמנות לעשות את זה?

אשמח לקרוא את דעתכם

מבלי להכנס לעצם הנידון, אני סבור שבדרך כלל מי שנתקל בתגובה כזו של ילד לא חושב "כל הכבוד ששומר על ערכיו", אלא "איזה שוטה ההורה של הילד שמנסה לסגור את ילדו בקופסא". כך חושב על כל פנים מי שמחזיק במכשיר המדובר בעצמו, כך שאין כאן קידוש של שום שם.
ההגיון מאחורי מחשבה זו מבוסס בין השאר על העובדה שילד אינו מבין כמעט מאומה בערכים, ואינו עושה מה שעושה אלא מה שאביו או מלמדו אמר לו לעשות, כמעשה קוף בעלמא. מה עוד שמן הסתם הילד בקלות יוכל למצוא אדם אחר ברחוב עם פלאפון כשר, ולהשתמש בו לצורך שיחתו הדחופה, כך שלא מדובר על "ויתור למען ערכים" כלל וכלל, כי אם על נסיון תמוה לחנך אחרים באופנים שאינם מביאים תועלת כלל.

יעקב שלם
משתמש ותיק
נתן תודה: 299 פעמים
קיבל תודה: 246 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יעקב שלם » 17 אוקטובר 2019, 09:18

לרוב הילדים יש סבא דוד שכן או משב"ק של הרב שלהם אם אייפון
שממש צריכים את זה להצלת הדור...

נראה לי לא הגיוני ופרקטי לחנך ילד שהכל טרף וכו
ילד לא יקנה את זה

אא"כ הוא גר במאה שערים וכדו שהוא לא רואה אייפונים כלל וכלל

אגב יש קלפים לילדים נגד האייפון
לדעתי עושה ההיפך לגמרי
ידוע הסיפור על הדרך להפוך ברזל למים אם יבשלו ברזל בסיר ולא יחשבו על פילים לבנים...

בבא קמא
משתמש ותיק
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 70 פעמים

שליחה על ידי בבא קמא » 17 אוקטובר 2019, 09:48

חוזר ומגיד כתב:
17 אוקטובר 2019, 02:39
אז תשמע את הרב קובי לוי והרב מנחם שטיין ותבין מה זה מוגן ושאר קשקושים.

בבא קמא
משתמש ותיק

שליחה על ידי בבא קמא » 17 אוקטובר 2019, 09:51

אני סבור שבימים כתיקונם זה אכן לא ראוי הסיפורים עם העזות של הילדים, אבל היום אין הימים כתיקונם אנחנו בתוך מגפה נוראה, כפי שיכול כל אחד ברחוב לראות, [ודרך אגב למה זה הולך ביחד עם רכב, כל נהג רכב מחזיק גם אייפון] ובזמנים כאלו גם דרך החינוך אינה כפי הרגילות, כפי שכתב הרמב"ם בענין שבירת המידות.
כך אני חושב גם לענין צעקות 'חרדקי"ם החוצה' על חיילים בחזות חרדית, וכפי שהשיב הגרח"ק כי הרואה דמות הנ"ל 'בוז יבוזו לו'

בבא קמא
משתמש ותיק

שליחה על ידי בבא קמא » 17 אוקטובר 2019, 09:53

יעקב שלם כתב:
17 אוקטובר 2019, 09:18
לרוב הילדים יש סבא דוד שכן או משב"ק של הרב שלהם אם אייפון
שממש צריכים את זה להצלת הדור...

נראה לי לא הגיוני ופרקטי לחנך ילד שהכל טרף וכו
ילד לא יקנה את זה

אא"כ הוא גר במאה שערים וכדו שהוא לא רואה אייפונים כלל וכלל

אגב יש קלפים לילדים נגד האייפון
לדעתי עושה ההיפך לגמרי
ידוע הסיפור על הדרך להפוך ברזל למים אם יבשלו ברזל בסיר ולא יחשבו על פילים לבנים...
אל דאגה, גם במאה שערים יש אייפונים, אין מקום נקי מהמיאוס הזה.

אחד התלמידים
משתמש ותיק
נתן תודה: 95 פעמים
קיבל תודה: 360 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 17 אוקטובר 2019, 10:01

בבא קמא כתב:
17 אוקטובר 2019, 09:51
אני סבור שבימים כתיקונם זה אכן לא ראוי הסיפורים עם העזות של הילדים, אבל היום אין הימים כתיקונם אנחנו בתוך מגפה נוראה, כפי שיכול כל אחד ברחוב לראות, [ודרך אגב למה זה הולך ביחד עם רכב, כל נהג רכב מחזיק גם אייפון] ובזמנים כאלו גם דרך החינוך אינה כפי הרגילות, כפי שכתב הרמב"ם בענין שבירת המידות.

בשביל שיש היום בעיות אתה מציע שהפתרון הוא להגדיל אותם.
לדעתי, שורש הרבה בעיות בזמנינו הוא שאין לוקחים עצות מהזקנים, אלא הצעירים הם שקובעים הטון. יש חוגים שזה כמעט באופן מוחלט אצלם, ויש שהדבר גדור יותר. אבל זו בעיה כללי. לחנך ילדים שהם צריכים לחנך מבוגרים מהם, אינו פותר שום דבר.

בבא קמא
משתמש ותיק

שליחה על ידי בבא קמא » 17 אוקטובר 2019, 10:13

אחד התלמידים כתב:
17 אוקטובר 2019, 10:01
בבא קמא כתב:

לדעתי, שורש הרבה בעיות בזמנינו הוא שאין לוקחים עצות מהזקנים, אלא הצעירים הם שקובעים הטון. יש חוגים שזה כמעט באופן מוחלט אצלם, ויש שהדבר גדור יותר. אבל זו בעיה כללי. לחנך ילדים שהם צריכים לחנך מבוגרים מהם, אינו פותר שום דבר.
אכן בדורנו חייבים לחנך כי יכול להיות אדם שנראה שומר תורה ומצות והוא רקוב לגמרי, וכן לפעמים הוא יכול להיות אדם מבוגר מאוד עם זקן עוד יותר ארוך.
וידוע המעשה בחתס שהובא בחוט המשולש על אחד הבעלי בתים שחשד את החת"ס שאכל לפני קידוש והראה לו פנים זועפות.. ואמר החת"ס שעכשיו הוא רגוע כך בדיוק יראה בעקבתא דמשיחא, כשבית הועד יהפך... יהיו יהודים פשוטים נאמנים לה' ולתורתו שמהם תבוא הישועה.
מצאתי עכשיו מובא המעשה, פעם
פעם אחת היה רבינו (החתם סופר) זצ"ל בקיץ מקום סמוך לקהילתנו פרעשבורג לשאוב אויר צח, ותמיד דר במדור בית נכרי, פעם אירע שהיה משנה דירתו והלך לגור אצל בן ברית איש נכבד וירא אלוקים אבל היה עם הארץ גדול, ולא עברו ימים, עד ששמע רבינו שהבעל האכסניא מדבר עליו מאוד, ושלח תיכף, לקראתו אם אמת הוא, וענה כי אמת הדבר ושאלו מה ראית ממני, והשיב שראיתי מאחורי הדלת את רבינו שישב לסעוד בצהרים בשבת קודש בלי קידוש, ואיזה יהודי אוכל בלא קידוש, והוא לא ידע כי כבר קידש אחת תפילת שחרית, ובלילה הרהר רבינו ז"ל על מה עשה לו ה', היא סיבה שלעת זקנותו יאמרו עליו בפומבי שהוא עבריין, ועלה בדעתו מפני שעבר על דברי חכמינו זכרונם לברכה עם הארץ חסיד אסור לדור בשכנותו, ועדיין לא נתיישב בדעתו, כי אמר הלא הייתי יודע מהגמרא הזאת, ולמה לא נתן ה' בדעתי האי גמרא, ולא הייתי משנה דירתי, שוב אמר: נתת שמחה בלבי ה' על זה הייתי מצטער כל ימי הלא יעמדו על ישראל טרם ביאת הגואל ב"ב רועים רעים בני ערב רב בעלי זרוע, כמבואר במתניתין ובזוהר הקדוש, והרהרתי שאם כן יהיו המנהיגים חס ושלום, ואז לא יזכר שם ישראל עוד בזמן ההוא, וזה הראה לי כמה גדול מה שאמרו חכמינו זכרונם לברכה במס' ביצה כ"ה, למה נתנה תורה לישראל, מפני שהם עזין, חזי אנן אני זקן ורב גדול וכמה תלמידי חכמים באים לקבל פני, אפילו הכי אמר האי בעל אכסניא עם הארץ כי אני עבריין חס ושלום, למה, מפני שהוא ראה מאבותיו שעושין קידוש בשבת קודש בצהרים, ואני לא עשיתי כן, אם כן לא אתייאש, ומובטח אני כי הנאמנים לה' לא ישאו פני איש,

אחד התלמידים
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 17 אוקטובר 2019, 10:28

בבא קמא כתב:
17 אוקטובר 2019, 10:13
אחד התלמידים כתב:
בבא קמא כתב:

אכן בדורנו חייבים לחנך כי יכול להיות אדם שנראה שומר תורה ומצות והוא רקוב לגמרי, וכן לפעמים הוא יכול להיות אדם מבוגר מאוד עם זקן עוד יותר ארוך.
וידוע המעשה בחתס שהובא בחוט המשולש על אחד הבעלי בתים שחשד את החת"ס שאכל לפני קידוש והראה לו פנים זועפות.. ואמר החת"ס שעכשיו הוא רגוע כך בדיוק יראה בעקבתא דמשיחא, כשבית הועד יהפך... יהיו יהודים פשוטים נאמנים לה' ולתורתו שמהם תבוא הישועה.

זה לא חידוש של דורינו. תמיד היו כאלו. היו אנשים כדואג ואחיתופל, שהיו ת"ח מופלגים ביותר, שאין להם חלק בעולם הבא. בכל הדורות היה אפשר למצוא אנשים כאלו.
אבל מה זה שייך לחינוך ילדים. האם בשביל זה צריך לחנך אותם להיות מחוצפים. לא חסר לנו אנשים החושבים שהם חכמים ויודעים יותר טוב מכולם מה בסדר ומה לא, ושהגדולים צריך לבטל דעתם להם. אתה רוצה לעודד את זה יותר? וכי אתה באמת חושב שע"י זה כשיגדלו הם יהיו נאמנים יותר לה' ותורתו, או שהם יהיו בטוחים בעצמם שהם המחליטים מה כן ומה לא, ואין יודע טוב יותר מהם.

מוחל וסולח
משתמש ותיק
נתן תודה: 176 פעמים
קיבל תודה: 51 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מוחל וסולח » 17 אוקטובר 2019, 10:30

רבונו של עולם..............

אני לא נותן לילדי לדבר עם זרים.
כל שכן זרים, שיתכן והם נופלים ברוחניות.

שהם ילכו להוכיח אחרים?
זה כמו לשלוח ילד לחלק חוברות של חסידות מסויימת, בצמתים הפרוצים של רחובות העיר.

ואם אחד מאותם מוכחים הינו בעל מענה לשון? איך אני אקח אחריות על מה שילדי ישמע ממנו?
הרי כפי שהביאו כאן למעלה, ילד הוא כקוף בעלמא אחרי דעת הוריו, האם אני רוצה לחשוף אותו לדעות של אחרים?

הועלתה כאן טענה נוספת, שהרי הילד נחשף בכל אופן לנושאי אייפון למיניהם.
אני סבור שכל בר דעת מבין שהחינוך צריך להיות, שהללו טועים ואנחנו שומרים מרחק. לא מתקרבים. גם לא כדי למחות.

בבא קמא
משתמש ותיק

שליחה על ידי בבא קמא » 17 אוקטובר 2019, 10:41

אחד התלמידים כתב:
17 אוקטובר 2019, 10:28
בבא קמא כתב:
אחד התלמידים כתב:

זה לא חידוש של דורינו. תמיד היו כאלו. היו אנשים כדואג ואחיתופל, שהיו ת"ח מופלגים ביותר, שאין להם חלק בעולם הבא. בכל הדורות היה אפשר למצוא אנשים כאלו.
אבל מה זה שייך לחינוך ילדים. האם בשביל זה צריך לחנך אותם להיות מחוצפים. לא חסר לנו אנשים החושבים שהם חכמים ויודעים יותר טוב מכולם מה בסדר ומה לא, ושהגדולים צריך לבטל דעתם להם. אתה רוצה לעודד את זה יותר? וכי אתה באמת חושב שע"י זה כשיגדלו הם יהיו נאמנים יותר לה' ותורתו, או שהם יהיו בטוחים בעצמם שהם המחליטים מה כן ומה לא, ואין יודע טוב יותר מהם.
לא הבנת, הדוגמא היא להיפך, אנשים שהוכיחו את דואג ואחיתופל. ועל זה אמר החת"ס שחידוש כזה הוא שייך לעקבתא דמשיחא.

אחד התלמידים
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 17 אוקטובר 2019, 10:48

בבא קמא כתב:
17 אוקטובר 2019, 10:41
אחד התלמידים כתב:
בבא קמא כתב:

לא הבנת, הדוגמא היא להיפך, אנשים שהוכיחו את דואג ואחיתופל. ועל זה אמר החת"ס שחידוש כזה הוא שייך לעקבתא דמשיחא.

מי הוכיח דואג ואחיתופל?
ודברי החת"ס נאמר כהלצה, ולא שהיה דעתו שקטנים צריך להוכיח גדולים מהם. ותדע לך, שגם במעשה ההיא בעל הבית טעה, ובאמת צדק החת"ס. וידוע המעשה שהיה עם הארץ שחשב שהחת"ס חילל שבת ורצה לפגוע בו עבור, והחת"ס אמר שהגיע לו משום שהוא עבר אדברי חז"ל, ע"ה חסיד אסור לדור בשכונתו.

בבא קמא
משתמש ותיק

שליחה על ידי בבא קמא » 17 אוקטובר 2019, 10:54

אחד התלמידים כתב:
17 אוקטובר 2019, 10:48
בבא קמא כתב:
17 אוקטובר 2019, 10:41
אחד התלמידים כתב:

מי הוכיח דואג ואחיתופל?
ודברי החת"ס נאמר כהלצה, ולא שהיה דעתו שקטנים צריך להוכיח גדולים מהם. ותדע לך, שגם במעשה ההיא בעל הבית טעה, ובאמת צדק החת"ס. וידוע המעשה שהיה עם הארץ שחשב שהחת"ס חילל שבת ורצה לפגוע בו עבור, והחת"ס אמר שהגיע לו משום שהוא עבר אדברי חז"ל, ע"ה חסיד אסור לדור בשכונתו.
הלצה? למה לעשות מכל דבר ליצנות?
בענין המעשה שאתה מספר כנראה התבלבלת, מדובר על המעשה הנ"ל עיי"ש היטב.

ברל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי ברל » 17 אוקטובר 2019, 11:04

zxc כתב:
17 אוקטובר 2019, 02:00
כך סבורים כבוד המחנכים הדגולים 'ברל' ו' מכל מלמדי השכלתי', אך מחנכים מפורסמים ורבנים ואישים רבים מספור,טוענים וסבורים אחרת, ואדרבה ואדרבה כמה שיותר להחדיר הם את המיאוס שבזה. ואכהמ"ל

א. לא אני סבור אלא רבוצי שאני מתייעץ אימם ודברים ברוח הדברים שמעתי מהרב שטיינמן.
ב. בדעה שצריך ללכת בקיצוניות מול האייפון אוחזים מחנכים בודדים שמזמן איחרו את הרכבת

יהודי נאמן
משתמש ותיק
קיבל תודה: 66 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי נאמן » 17 אוקטובר 2019, 11:11

ברל כתב:
17 אוקטובר 2019, 11:04
zxc כתב:
17 אוקטובר 2019, 02:00

א. לא אני סבור אלא רבוצי שאני מתייעץ אימם ודברים ברוח הדברים שמעתי מהרב שטיינמן.
ב. בדעה שצריך ללכת בקיצוניות מול האייפון אוחזים מחנכים בודדים שמזמן איחרו את הרכבת
את הרכבת המידרדרת..

דורדיא
משתמש ותיק
נתן תודה: 232 פעמים
קיבל תודה: 201 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דורדיא » 17 אוקטובר 2019, 11:37

מבקש אמת כתב:
17 אוקטובר 2019, 07:39
חכם באשי כתב:
17 אוקטובר 2019, 02:11

מה דעתכם?

והיה אם תחנך כהצד הא' בדבריך, מה תענה כשהילד יבוא וישאל, הלמאי מותר לכתחילה להשתמש במחשב מסונן לצורך כתיבה ב"פורום לתורה", ואילו אייפון מסונן הוא "מוקצה מחמת מיאוס לגמרי-לגמרי-לגמרי"?
הרב @מבקש אמת העלה כאן באמת שאלה מעניינת.

צריך להכיר בכך שהעולם השתנה!!

אולי פעם אייפון מסונן היה מוקצה מחמת מיאוס, היום יש כאלה שכן ויש כאלה שלא..

ברל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי ברל » 17 אוקטובר 2019, 11:53

את הרכבת המידרדרת..

[/quote]

פפופליזם לא תורם כלום למציאות בשטח.
אין מה לעשות ואייפון נמצא מסביבינו ומאחורינו ולא מעט משפחות שבקהילתם אייפון זה בעל יראה ובעל ימצא. מחזיקים אייפון פרוץ לגמרי בבית. במקום לתת גיבוי למי שצריך שהשתמש בסינון הדרן או נתיב שגם בזה יש חסרונות. אבל טרם הצליחו לבטל את יצה"ר בעולם וכנראה גם לא ממולץ.
בתוך עמי אנוכי יושב נכון שיש קהילות מאוד סגורות שהצליחו למנו מילדייהם כל גישה לאייפון אבל מי שחושב שיחיה בקהילה סטנדרטית ויכל לחנך את ילדיו שאייפון זה חזיר ושבגיל 16 ימשיך להאמין לו, משלה את עצמו

ברל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי ברל » 17 אוקטובר 2019, 11:54

הבעיה הקשה של ההתמודדות עם כל נושא אייפון שהתמוודות איתה נעשתה בסיסמאות במקום להבין את הבעיה ולפתור אותה

אח שלך
משתמש ותיק
נתן תודה: 116 פעמים
קיבל תודה: 46 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אח שלך » 17 אוקטובר 2019, 11:57

יש איסור גמור לחשוד ביהודי!

אני דן כאן את כל הכותבים לכף זכות שהם משתמשים באינטרנט הכי מסונן שהמציאות אפשרה להם....

אני גם מחנך את ילדי לחשוב על כל יהודי שנראה שומר תומ"צ שנסתמא יש לו מוגן הכי מוגן שהוא מצליח להגן ולגונן על נפשו לפי דרגתו ואילוציו ופרנסתו ומחלותיו וכו'.

מאידך הם יודעים היטב שאין שום סיבה לבני תורה בגילם להתקרב וליצור קשר ושיחה עם בעלי בתים למיניהם בין אם הם מחזיקים באייפון מוגן למחצה לשליש ולרביע, או (גם בלי להחזיק) שהם בעצמם חפצא של מוגן וחיים בתרבות שונה ובתערובת טוב ורע והשקפה תורנית/דתית/חצילונית...

לא כל מי שלא תעשה איתו שידוך - צריך לחשוד בו שהוא גוי!
וכשלא צריך אז אסור.
וכשאסור - יצא מזה רק רע.

ועוד משהו קריטי!
כשהילד חושב ומרגיש וחווה וחש שוב ושוב שרוב ככל העולם חוטאים ונהנים ועושים חיל - אף הוא ילך בעקבותיהם.
כמו שכתב הרמב"ם שאדם נמשך אחרי בני מדינתו רח"ל.

[כל לימוד זכות זה שייך רק במי שאינך זקוק לשמירה מפניו כי הילד לא בא במגע עמו בעתיד הקרוב]

יעקב שלם
משתמש ותיק
נתן תודה: 299 פעמים
קיבל תודה: 246 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יעקב שלם » 17 אוקטובר 2019, 12:07

הטעות היתה שלא ייחדו מספר בקומה כשירה "רבנות" למוגן

מי שאומר אין הבדל בין מוגן לפרוץ במחילה מבלבל את השכל

אני לומד עם שנים כל ערב אחד מוגן והשני פרוץ ... תרתי משמע

לא מציל ממוגן אלא עושה את הכל כשר באותה מידה

בבא קמא
משתמש ותיק

שליחה על ידי בבא קמא » 17 אוקטובר 2019, 14:50

יעקב שלם כתב:
17 אוקטובר 2019, 12:07
הטעות היתה שלא ייחדו מספר בקומה כשירה "רבנות" למוגן

מי שאומר אין הבדל בין מוגן לפרוץ במחילה מבלבל את השכל

אני לומד עם שנים כל ערב אחד מוגן והשני פרוץ ... תרתי משמע

לא מציל ממוגן אלא עושה את הכל כשר באותה מידה
אף אחד לא אמר שאין הבדל, אבל לאדם חרדי בין זה ובין פסולים.

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
נתן תודה: 145 פעמים
קיבל תודה: 173 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 17 אוקטובר 2019, 14:51

בבא קמא כתב:
17 אוקטובר 2019, 09:48
חוזר ומגיד כתב:
17 אוקטובר 2019, 02:39
אז תשמע את הרב קובי לוי והרב מנחם שטיין ותבין מה זה מוגן ושאר קשקושים.

אני לא מחזיק אייפון אבל השטות הזאת לא מצחיקה אפי׳ למי שמכיר את המכשירים האלו
(וכי אתה מאמין לכל סיפורי ההתמכרות? הרי רק לעובדים הצריכים זה מאושר והם עובדים, לא משחקים כל היום במכשיר, מי שאומר ההיפך הוא מדומיין הוזה ומוציא שם רע. גם הציבור החילוני והגוי חי וקיים ולא שקוע כל הזמן באינטרנט הפרוץ שלהם, אתה יכול ללכת רגע אליהם ולהסתכל סביבך )

נעול הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה
  • מצאתי אייפון פרוץ
    על ידי זוזו » 14 אפריל 2019, 10:10 » ב בית המדרש
    58 תגובות
    1602 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי זוזו
    05 יוני 2019, 16:02
  • פרשת בשלח - האם משה רבינו השתמש במטה כדי לקרוע את ים סוף?
    על ידי ים סוף » 20 ינואר 2019, 00:41 » ב תנ"ך ופרשת שבוע
    6 תגובות
    268 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי אברך
    20 ינואר 2019, 23:43
  • אסור לתת מעשרות לעניים לפני שיש להורים כדי ספוקם
    על ידי מלמד להועיל » 01 פברואר 2019, 12:03 » ב הלכה ומנהג
    15 תגובות
    526 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי יהושע
    04 פברואר 2019, 08:50
  • בענין שיעור כדי אכילת פרס