ביקורת נגד חיבור ספרים

במה לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

רוצה להתעלות
משתמש ותיק
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 84 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: ביקורת נגד חיבור ספרים

שליחה על ידי רוצה להתעלות » 18 מרץ 2020, 02:09

יהודי רציני כתב:
18 מרץ 2020, 01:53
יהודי כתב:
18 מרץ 2020, 01:26
פשוט בושה של אשכול.
יושב אברך רציני משקיע שנים מחייו בשקיעות שאין כדוגמתה להוציא חיבור טוב ככל שיהיה, מקיים את חובתו בעולמו בצורה המקסימלית ביותר שיכולה להיות. ובמקום קצת להעריך את מי שמוצא לעצמו מחייבים לעסוק תדיר באורייתא, מבקרים וכותבים ביקורות לא ענייניות (עדיף לתת צדקה ושאר דברי הבל).
מעניין מאיפה מגיע הרוע הזה.

כל הרוע הזה ודברי ההבל לשיטתך מגיעים לטעמנו משכל ישר,
אם תשים לב לא דיברנו על כל החיבורים וודאי שיש טובים וראויים ואנחנו רואים מה מגיע לחנויות ונמכר ומה יושב בבית של אותו אברך שאתה טוען שהשקיע שנים מחייו ואני יודע שהרבה פעמים הוא בקושי השקיע זמן אחד בכולל בשביל להוציא ספר חבורות מיותר על מסכת שהוא לא השקיע הרבה בלמידתה, או דואג להוציא כל שבת עלון ברמה רדודה וודאי וודאי שעל הפשקווילים בכל נושא וענין שהוא אין תירוצים.

ורק נדגיש אפשר לכתוב בצורה מכובדת שתכבד אותך ותכבד את שאר הכותבים בפורום, הצורה שבה כתבת לא היתה כזו.

רק אציין מה שכתבתי כאן הוא תגובה גם לכל הצדקנים והטהרנים שבאו לפניך ואחריך.

אפשר לדון בטענתך זו שהיא לגופן של דברים.

אך טענת "שהכסף ילך לצדקה" שכתבת לעיל, ראויה היא לכל גיחוך וכמו שכתבתי.

נ.ב. לא הוצאתי שום ספר ולא בכוונתי כלל בקרוב.

מנואל
נתן תודה: 8 פעמים
קיבל תודה: 16 פעמים

שליחה על ידי מנואל » 18 מרץ 2020, 02:11

יהודי רציני כתב:
יהודי כתב:
18 מרץ 2020, 01:26
פשוט בושה של אשכול.
יושב אברך רציני משקיע שנים מחייו בשקיעות שאין כדוגמתה להוציא חיבור טוב ככל שיהיה, מקיים את חובתו בעולמו בצורה המקסימלית ביותר שיכולה להיות. ובמקום קצת להעריך את מי שמוצא לעצמו מחייבים לעסוק תדיר באורייתא, מבקרים וכותבים ביקורות לא ענייניות (עדיף לתת צדקה ושאר דברי הבל).
מעניין מאיפה מגיע הרוע הזה.

כל הרוע הזה ודברי ההבל לשיטתך מגיעים לטעמנו משכל ישר,
אם תשים לב לא דיברנו על כל החיבורים וודאי שיש טובים וראויים ואנחנו רואים מה מגיע לחנויות ונמכר ומה יושב בבית של אותו אברך שאתה טוען שהשקיע שנים מחייו ואני יודע שהרבה פעמים הוא בקושי השקיע זמן אחד בכולל בשביל להוציא ספר חבורות מיותר על מסכת שהוא לא השקיע הרבה בלמידתה, או דואג להוציא כל שבת עלון ברמה רדודה וודאי וודאי שעל הפשקווילים בכל נושא וענין שהוא אין תירוצים.

ורק נדגיש אפשר לכתוב בצורה מכובדת שתכבד אותך ותכבד את שאר הכותבים בפורום, הצורה שבה כתבת לא היתה כזו.

רק אציין מה שכתבתי כאן הוא תגובה גם לכל הצדקנים והטהרנים שבאו לפניך ואחריך.
אם כבר לכתוב בצורה מכובדת , מאוד צנוע לכתוב שזו תגובה גם לבאים אחריך , דהיינו אין לך מה להחכים יותר מתגובות האחרים, ועוד יהודי רציני, דהיינו לא כמו השאר שהם סתם יהודים . . . 
וביושר , זו בדיוק הבעיה בטענות הללו , על כל השקעה מגיעה הערכה , בין אם זה זמן אחד בין אם 3 שנים , כמעט כל המחברים אלו אנשים שהשקיעו את מרבית זמנם וכוחם , לפעמים חסר להם בזמן לפעמים בכח ולפעמים בתכונות מולדות אחרות , אך כמעט כולם משקיעים מאוד . 
אלא מה , הם לא יהודים רציניים מספיק . 

יהודי רציני
משתמש ותיק
נתן תודה: 58 פעמים
קיבל תודה: 118 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי רציני » 18 מרץ 2020, 02:23

מנואל כתב:
18 מרץ 2020, 02:11
יהודי רציני כתב:

אם כבר לכתוב בצורה מכובדת , מאוד צנוע לכתוב שזו תגובה גם לבאים אחריך , דהיינו אין לך מה להחכים יותר מתגובות האחרים, ועוד יהודי רציני, דהיינו לא כמו השאר שהם סתם יהודים . . . 
וביושר , זו בדיוק הבעיה בטענות הללו , על כל השקעה מגיעה הערכה , בין אם זה זמן אחד בין אם 3 שנים , כמעט כל המחברים אלו אנשים שהשקיעו את מרבית זמנם וכוחם , לפעמים חסר להם בזמן לפעמים בכח ולפעמים בתכונות מולדות אחרות , אך כמעט כולם משקיעים מאוד . 
אלא מה , הם לא יהודים רציניים מספיק . 

מכיון שאין לך עדיין גישה להודעות פרטיות אכתוב לך כאן,
התגובה לבאים אחריו כוונה למי שכבר ראיתי את דבריו קודם תגובתי (ולא היה ברצוני להגיב לכל אחד באופן נפרד)
ולא שחלילה היתה כאן התנשאות על הכותבים שיבואו לאחמ"כ אם יטענו טענות ממין העניין,
לכתוב בזלזול אינה דרכה של תורה והוא רק עדות על כך שלאנשים נגמרו הטיעונים ולכן הם עברו לנשק הכי קל לתקוף ובבוטות (במקום בוטים),
לכן אני מציע לעצור כאן גם כך הרמה כבר נהייתה נמוכה.

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 516 פעמים
קיבל תודה: 770 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 18 מרץ 2020, 02:35

אני עדיין חושב שרוב הביקורות כאן נובעות מצרות עין, ומכך שלא מוכנים להכיר במעלות שיש לאחרים.
אני אישית כחלק ממה שאני עסוק בו חלקים נכבדים מהיום עובר על כמויות של חומר, ויש לי הרבה ביקורת עניינית על הרבה מחברים, ובכל זאת אני מאוד מאוד מעריך מי שלקח נושא רציני או מסכת ועמל בזה רבות (ולא דיברתי על מוציאי עלונים וכו'), תהיה הרמה אשר תהיה ויהיו הדברים יותר לענין או פחות.

דער עמעס
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 26 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דער עמעס » 18 מרץ 2020, 03:00

עכשיו שאוצר החכמה בחינם ואברכים מחוץ.למסגרת הכולל אפשר לצפות לאינפלציה של ספרים בסגנון הנ"ל.

יהודי רציני
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי רציני » 18 מרץ 2020, 03:04

...

יהודי רציני
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי רציני » 18 מרץ 2020, 03:05

יהודי כתב:
18 מרץ 2020, 02:35
אני עדיין חושב שרוב הביקורות כאן נובעות מצרות עין, ומכך שלא מוכנים להכיר במעלות שיש לאחרים.
אני אישית כחלק ממה שאני עסוק בו חלקים נכבדים מהיום עובר על כמויות של חומר, ויש לי הרבה ביקורת עניינית על הרבה מחברים, ובכל זאת אני מאוד מאוד מעריך מי שלקח נושא רציני או מסכת ועמל בזה רבות (ולא דיברתי על מוציאי עלונים וכו'), תהיה הרמה אשר תהיה ויהיו הדברים יותר לענין או פחות.
יש הערכה והרבה, אם תעיין לעיל תראה מה שכתבתי בענין לגנות מי שמוציא ספר משום כבוד שאדרבה חז"ל לא גינו אותו אלא דרבנו אותו ללמוד שמתוך יבוא לשמה ומי אנחנו שנגנה.

רק שיש איזו תחושה שזה נהפך לאופנה שבלי להוציא ספר באלפי עותקים שישכב בכל ספריות בתי ישראל אני לא שווה משהו,
וכמו שכתבו לעיל אפשר פשוט לצמצם עותקים להוציא בכריכה רכה או אפילו להעלות את זה סתם למאגר תורני כלשהו (רמז- פורום לתורה יש שם הרבה מפרגנים שיתנו תודה),
ודאי שכל מקרה לגופו יש רציניים יותר ורציניים פחות, רק הענין הוא לצמצם קצת את התופעה, (ושוב כל זה ללא התייחסות לעלונים פשקווילים וכדו' או לאותם שמגייסים כספים מאנשים אחרים בשביל הספר שלהם או מממנים אותו מספי מעשר).

נ.ב. אפשר ללמוד מיהודי יקר בשם הרב גלגל שיכל בכיף להוציא את העלון שלו בראש כל חוצות ובחר ל'הסתפק' בבמה המכובדת של פורום לתורה.

יהודי רציני
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי רציני » 18 מרץ 2020, 03:12

מעל הסטנדרט כתב:
17 מרץ 2020, 15:16
האם הת"ח שחירף, כן יכול בעצמו לכתוב ספרים או לא, כי אם לא אפשר והוא מגן על עצמו מדוע לא הוציא הוא ספר, ולמעשה כבר אמר החכם "עשות ספרים אין קץ".
זה לשון הפסוק- ויותר מהמה בני הזהר עשות ספרים הרבה אין קץ ולהג הרבה יגיעת בשר-

וכתב האבן עזרא- ויותר הזהר מעשות ספרים וכו' כי אין להם קץ.

ואכמ"ל.

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 516 פעמים
קיבל תודה: 770 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 18 מרץ 2020, 13:51

דער עמעס כתב:
18 מרץ 2020, 03:00
עכשיו שאוצר החכמה בחינם ואברכים מחוץ.למסגרת הכולל אפשר לצפות לאינפלציה של ספרים בסגנון הנ"ל.
נשמע שכבודו מתכנן לעשות דברים יותר נעלים, ב"ה.

סמל אישי של משתמש

דוד ריזל (הפרסומאי)
משתמש ותיק
נתן תודה: 679 פעמים
קיבל תודה: 411 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דוד ריזל (הפרסומאי) » 22 מרץ 2020, 21:06

אחד הודיע לכל ידידיו, שעליהם לשלם לו 20 ש"ח,
ואם לא ישלמו לו, הוא יחבר ספר ואז יצטרכו לשלם 50 ש"ח ! 

בר נש
משתמש ותיק
נתן תודה: 108 פעמים
קיבל תודה: 42 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר נש » 23 מרץ 2020, 11:33

הרבה מבקרים למרות שאין בכוחם לעת עתה להוציא כזה ספר על שום נושא בתורה. אבל הם יודעים מספיק כדי לראות שהספר אינו ברמה של אלו שהוציאו גדולי ראשי ישיבות או ת''ח גדולים שהתפרסמו, ומשערים שמחברים אלו לא היו מוציאים כזה ספר.

סמל אישי של משתמש

מכון קול יוסף
משתמש ותיק
נתן תודה: 164 פעמים
קיבל תודה: 94 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מכון קול יוסף » 30 מרץ 2020, 17:01

עמנואל כתב:
17 מרץ 2020, 19:51
לפי המחיר של ילקוט יוסף כנראה שמחירי הנייר כבר עלו
אני מזמין אותך לקנות אצלנו ב40 ש"ח ספר של 1000 עמודים, לא נראה לי שזה יקר...
חוץ מזה, שכחת שני דברים - א. בתוקף תפקידו כראש"ל אסור לו לקבל תרומות ב. מאות ספרים שמחולקים חינם לרבנים ובתי כנסיות.

יחי
משתמש ותיק
נתן תודה: 70 פעמים
קיבל תודה: 124 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יחי » 03 אפריל 2020, 08:29

ששמואל כתב:
17 מרץ 2020, 20:33
רק לחדד נקודה נוספת:
אם כל אחד מוציא ספרים בלי פיקוח זה אומר שאנחנו צריכים להפעיל חוש ביקורת עצמית ברמה גבוהה כשאנחנו מעיינים בהם!!!
ידועים דברי הר''מ בכמה מקומותשאם דבר שטות ככל שיהיה יוחק עלי ספר נהיה קדוש בעיני ההמון, שהרי 'כתוב'.
ולא חלו דאם היה הכותב אומר כן בע''פ לפניהם כאין היה נחשב.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “אקטואליה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot], well | 5 אורחים