שאלה בעניין ריבית: בזקסטור מאפשרת קניית מוצרים עם אפשרות לתשלומים דרך חשבון הטלפון

שאלה בעניין ריבית: בזקסטור מאפשרת קניית מוצרים עם אפשרות לתשלומים דרך חשבון הטלפון
ללא צורך בקרדיט ותפיסת מסגרת.
אפשר למשל לרכוש מחשב נייד וכד' בתשלומים בצורה הזאת, גם למי שאין לו כרגע מזומן או מסגרת פנויה לזה.
יש ריבית של 15% על התשלומים האלה, בעוד באשראי יש 10%.
השאלה אם יש אפשרות להתיר את זה?
אולי יש להם היתר עסקא? איך אפשר לברר את זה?

ברסלבר (ליטאי לשעבר)

משתמש ותיק
פותח הנושא
אוסיף רק דבר אחד - שאת התשלום חשבונית הקבוע לבזק אני משלם ע"י כרטיס אשראי, והריבית הזו תשולם באותו אופן, והרי לחברות האשראי יש היתר עסקא.
אולי זה עוזר?

ברסלבר (ליטאי לשעבר)

משתמש ותיק
פותח הנושא
טוב קיבלתי עכשיו מידע כללי שלחברת בזק יש היתר עסקא, כך שנראה שזה בסדר.
אם בכל זאת יש בעיה אשמח לדעת

יהודה בן יעקב

משתמש ותיק
ברסלבר (ליטאי לשעבר) אמר:
'בזקסטור' היא לא חברה בפני עצמה? לדעת הרבה רבנים, לא מועיל היתר עיסקא של 'חברת האם' ל'חברת הבת', ויש צורך בהיתר עיסקא נפרד.
מדובר על 15% שנתי, או מערך המוצר?
לכמה זמן התשלומים?
צריך לבדוק שזה עומד באחוזים שמותר ע"פ היתר עיסקא.
לכתחילה הרבנים שליט"א מורים שלא לסמוך על היתר עיסקא כללי. אך אם אתה חותם על מסמך, או עושה הזמנה טלפונית, תציין במסמך או בשיחה, שאתה מעוניין בעיסקה ע"ס ההיתר עיסקא של החברה.

ברסלבר (ליטאי לשעבר)

משתמש ותיק
פותח הנושא
יהודה בן יעקב אמר:
ברסלבר (ליטאי לשעבר) אמר:
'בזקסטור' היא לא חברה בפני עצמה? לדעת הרבה רבנים, לא מועיל היתר עיסקא של 'חברת האם' ל'חברת הבת', ויש צורך בהיתר עיסקא נפרד.
מדובר על 15% שנתי, או מערך המוצר?
לכמה זמן התשלומים?
צריך לבדוק שזה עומד באחוזים שמותר ע"פ היתר עיסקא.
לכתחילה הרבנים שליט"א מורים שלא לסמוך על היתר עיסקא כללי. אך אם אתה חותם על מסמך, או עושה הזמנה טלפונית, תציין במסמך או בשיחה, שאתה מעוניין בעיסקה ע"ס ההיתר עיסקא של החברה.
לפי הבדיקה הקצרה שלי באינטרנט, נראה שזה שירות של בזק, לא חברת בת. (ברשימת החברות בת יש את פלאפון, בזק בינלאומי, יס ווואלה, אבל בזקסטור נראה כמו חלק מבזק עצמה, בפרט שהיא גובה את התשלום באותה חשבונית של השיחות, כנ"ל).

נראה לי זה שנתי, לא לפי ערך המוצר. כי ככל שמספר התשלומים גבוה יותר - כך הריבית גבוהה יותר.

אפשר עד 36 תשלומים.

הנה צילום מסך מאחד המוצרים, טבלא על שיעור הריבית בכל צורות התשלומים
צילום מסך 2021-07-27 025602.jpg

חלק עליון תַחתִית