חדש! רעיון מהפכני כיצד לזכות לכתוב לעצמך ספר תורה ב- 5000 ₪ ובלי לשלם כלום על לימודי המקצוע.

שאר לעמו
משתמש ותיק
נתן תודה: 213 פעמים
קיבל תודה: 428 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: חדש! רעיון מהפכני כיצד לזכות לכתוב לעצמך ספר תורה ב- 5000 ₪ ובלי לשלם כלום על לימודי המקצוע.

שליחה על ידי שאר לעמו » 12 יוני 2019, 20:35

ייעוץ תורני כתב:
12 יוני 2019, 20:24
* לגבי כל הקולות שנתחדשו בקונטרס הוא אמר שאה"נ שהרבה ממה שאנו עושים זה רק ע"פ קבלה אבל הוא לא יכול לענות בלי לעיין בזה.
(אני אמור לשבת איתו על זה בהמשך)

מעניין מהי ה'קבלה'.
והאם הקבלה שינתה את האות שכתב עזרא ללא 'קבלה'

אינני מדבר על אותיות 'מתויגות' ע"פ קבלה שנהגו בהם בתקופת הראשונים וכיום לא (ראה 'ספר תגי' של ר' יעקב בסר).

ערכים:

פותח הנושא
ייעוץ תורני
נתן תודה: 48 פעמים
קיבל תודה: 31 פעמים
יצירת קשר:

Re: חדש! רעיון מהפכני כיצד לזכות לכתוב לעצמך ספר תורה ב- 5000 ₪ ובלי לשלם כלום על לימודי המקצוע.

שליחה על ידי ייעוץ תורני » 12 יוני 2019, 20:38

שאר לעמו כתב:
12 יוני 2019, 10:38
צריך לזכור שכתב ועליש הוא בעייתי באמת. וכשר לבני אשכנז רק בדיעבד, אם בכלל (בחלק מהאותיות).
הן כתב בית יוסף והן כתב ועליש, זה תולדה של הכתב האשורי המקורי, ושניהם כבר לא מהודרים.
אם מדבר הכותב על כתב קל אולי כוונתו לכתב האשורי המקורי.. רק ללא אותם דברים שכיום בדור יתום לא נוכל להכשירם ללא מסורת, כגון שרגל הה"א מחוברת בחוט דק לחלקה העליון, או ללא תגין. ועוד.

בכל מקרה החידושים הללו לכתוב ס"ת באופן לא מקובל כיום - זרים ומוזרים. ואם כתיבת ס"ת לעצמו הוא למען יזכור התורה תמיד אצלו, מלבד שלהרא"ש יוצאים יד"ח בספרים שלנו, הרי המטרה היא באמת לשמור ולעשות. ואם החידושים האלו עלולים להוביל להתרופפות בשמירת מצוות במסורת ישראל סבא, א"ז חפץ השם.

מה הענין לחבר את רגל הה"א? למי בדיוק זה מוסיף נוחות? 
תגין - זה מחלוקת בשו"ע לגבי תפילין. אני לא זוכר מה בקשר לס"ת. 

מהמילים המפחידות "התרופפות בשמירת מסורת" משמע שהכותב בטוח שכולנו כעת מקיימים את ה'מסורת'/המצוה דאורייתא של כתיבת ס"ת, ולא היא! 

השאלה הנכונה היא כזו:
האם עדיף שהמצוה תחזור לרבים כאשר ציותה התורה, אבל בלי הענינים שע"פ קבלה. 
(וכמו שהביאו מהנוב"י שכל מה שלא כתוב בגמ' לא מעכב).
או שישאר המצב שרק היחידים מקיימים אותה והרבים לא יקיימו לא זה ולא זה. 

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 12 יוני 2019, 21:36

התרופפות בשמירת המסורת בכל ענין הלכה ומצוה שהיא - לא רק בכתיבת ס"ת.
(רגל הה"א בכתב אשורי היא ישרה, ולא היו"ד ההפוכה שלנו. לזה התכוונתי. ומלבד זה בכתב האשורי המקורי היא גם מחוברת מעט לגג).

פותח הנושא
ייעוץ תורני
נתן תודה: 48 פעמים
קיבל תודה: 31 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ייעוץ תורני » 13 יוני 2019, 02:06

הערה כזו או אחרת - זה לא מה שיכביד על קיום המצוה.

באופן כללי - כמדומני שבתחום זה עדיין אין לנו הזכות להתייחס לעצמנו כשומרי המסורת ולדבר על שלמות של ענינים ע"פ קבלה בעוד שאיננו מקיימים מצוה המפורשת בתורה!

ונכון שיש תירוצים - אבל קיום מצוה אין! מלבד גדולי ישראל ועוד כמה יחידים שכן מקיימים. 
(אם כבר אולי יותר מתאים לומר שאנו לא שומרים על המסורת - אלא 'מסורתיים'...
וזה לא סותר שבנושאים אחרים אנו 'חרדים' החרדים אל דברו)

השאלה שלי בכגון דא:
האם בנושא כזה הדיבור על 'מסורת' הוא בגדר מיחזי כיוהרא או כליצנותא.

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 13 יוני 2019, 05:07

האמת שנשגב מבינתי. וכי באמת אתה חושב שעם ישראל פשוט לא חפץ לקיים את המצווה, או שהיום יוצאים ידי חובה בה בהדפסת ספרים?
ודוקא הנסיון להפיץ או להחיות מצוה מתוך אנשים 'מקוריים' הוא הבעייתי בכל תחום, ומעניין שתמיד, אבל תמיד זה אותם אנשים מסוג הלאומיים החרדים החדשים..
הר הבית ושאר ירקות.. ואז גם כתיבת סת" יכולה להעשות עם 'הנחות' .... הכל מריח רע, רע מאוד. נמנעתי עד עתה מלהעמיד את הפוקוס על הענין, אבל משחפרו בזה שוב ושוב, אמרתי את דברי.

אתן לך דוגמא. אישית מאוד הייתי חפץ בס"ת כתוב בכתב אשורי מקורי. הייתי עושה זאת? לא !!!

עניין
נתן תודה: 41 פעמים
קיבל תודה: 38 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי עניין » 13 יוני 2019, 06:49

שמעתי תבונה חשובה בנושא,
והיא: נגיד גביר שיש לו 50,000$ מיותרים האם הדבר הראשון שהוא חייב לעשות אם זה זה לקנות ספר תורה או שיש עוד הרבה דברים שצריך
לעשות קודם כהחזקת תורה ועוד, וכן לעינינינו הרי לכתוב ס"ת זה השקעה של הרבה מאוד שעות אז כ"א צריך לדעת מה הוא צריך לעשות בזמן ההוא.
כמובן שאני לא בא לזלזל במצוות כתיבת ס"ת, אלא מוסיף נקודה למחשבה.

שמעיה
משתמש ותיק
נתן תודה: 172 פעמים
קיבל תודה: 183 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 13 יוני 2019, 10:10

שאר לעמו כתב:
12 יוני 2019, 20:35
ייעוץ תורני כתב:
* לגבי כל הקולות שנתחדשו בקונטרס הוא אמר שאה"נ שהרבה ממה שאנו עושים זה רק ע"פ קבלה אבל הוא לא יכול לענות בלי לעיין בזה.

מעניין מהי ה'קבלה'.

אינני מדבר על אותיות 'מתויגות' ע"פ קבלה שנהגו בהם בתקופת הראשונים וכיום לא (ראה 'ספר תגי' של ר' יעקב בסר).

לא הבנתי. לא אתה כתבת שכתב אשורית המקורי שונה מן הכתב המסורתי שבידינו?

שמעיה
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 13 יוני 2019, 10:12

עניין כתב:
13 יוני 2019, 06:49
שמעתי תבונה חשובה בנושא,
והיא: נגיד גביר שיש לו 50,000$ מיותרים האם הדבר הראשון שהוא חייב לעשות אם זה זה לקנות ספר תורה או שיש עוד הרבה דברים שצריך
לעשות קודם כהחזקת תורה ועוד, וכן לעינינינו הרי לכתוב ס"ת זה השקעה של הרבה מאוד שעות אז כ"א צריך לדעת מה הוא צריך לעשות בזמן ההוא.
כמובן שאני לא בא לזלזל במצוות כתיבת ס"ת, אלא מוסיף נקודה למחשבה.

אני לא רואה שני צדדים לגבי הגביר, ולכן, מוזר לי לומר שעיסוקים אחרים, חשובים ככל שיהיו, דוחים מצוות כתיבת ס''ת, כפי שאינם דוחים מצוות תפילין. (לבד אם סומכים על שיטות פוטרות.)

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 13 יוני 2019, 11:36

שמעיה כתב:
13 יוני 2019, 10:10
שאר לעמו כתב:
ייעוץ תורני כתב:

מעניין מהי ה'קבלה'.

לא הבנתי אף אני. ברור שהאות שונתה. אבל לא ע"י חכמי הקבלה כי אם ע"י הגלויות.
ומיותר לציין כדבר ברור שהאות האשורית היא המכילה את ה'קבלה', שעליה דרש ר"ע תילי תילים של הלכות,
וחכמי הקבלה אמרו כמה טעמי קבלה שמתיישבים אף עם האות שלנו.

שמעיה
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 13 יוני 2019, 12:45

שאר לעמו כתב:
13 יוני 2019, 11:36
שמעיה כתב:
13 יוני 2019, 10:10
שאר לעמו כתב:

מעניין מהי ה'קבלה'.

לא הבנתי אף אני. ברור שהאות שונתה. אבל לא ע"י חכמי הקבלה כי אם ע"י הגלויות.
וכמובן מיותר לומר כמה טיפשי לומר שהאות האשורית איננה מכילה 'קבלה' רק האות החדשה..
ועל מה דרש ר"ע תילי תילים של הלכות ?

אה. בסדר. עכשיו הבנתי.
טענתך היא כך: יש אות אשורית שאותה כתב עזרא, עם הדורות השתנה הכתב לאטו (ככל כתב), עד שהאר''י ושאר חכמי הקבלה נתנו הסברים עמוקים לצורת האות שבידיהם. ומה שאין אנו משנים לאות המקורית - היא מחמת רצוננו להיתלות בכוונות האר''י ותלמידיו.
איני מבין מדוע אתה סבור ששינוי הכתב עד היום הוא בסדר, ואם אנו נחליט היום לשנות - זה יהיה הפרה של המסורת ר''ל?
(רק שתבין, אין לי עמדה ברורה בנושא, ואני באמת מעוניין להבין את דעתך.)

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 13 יוני 2019, 12:57

הסברתי מעט שונה, אבל ההבדל משמעותי. פשוט נביט אל המקורות.
האות האשורית שמשתקפת מכתבי יד מלפני 2300 שנה שיש בידנו, ועד לפני 1000 ואפילו 850 שנה, כלומר זמן של 1450 שנה באחידות גמורה, היא אחרת לגמרי מכתב בית יוסף שלנו או ועליש.
זו האות האשורית שכתב עזרא ללא תגין שלנו, אלא ראש מעויין לאות, שזה התיוג, ועליה דרשו חז"ל תילי תילין של הלכות.

צורת האות השתנתה כבר בימי הראשונים, והתיוגים שלנו נהיו חלק מהכתב, כמו עוד חלקים באותיות כמו גג החי"ת.
הקבלה היא קבלה. זה שהאות שלנו משתלבת בתוך הקבלה של הראשונים והאחרוני,ם במקביל להלכות שחידשו כבר חז"ל, יתכן שזה כך, מה לי ולעומק זה.

לשנות אין לנו הכח, לא בגלל שלא כלול באותיות עזרא האשוריות, הכל כלול! אלא כי אנו דור יתום ולא משנים כלום. ק"ו במה שכבר לא נגעו ראשונים.

שמעיה
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 13 יוני 2019, 13:02

בסדר. איני חושב שהמקובלים חושבים שאין הקבלה כלולה במה שכתב עזרא (והם האחרונים שיגידו כן!), אלא יש בזה אריכות דברים ועומק שאין לי כוח עתה לפרש.
אני שואל, האם נראה לך שיש צורך בכח לחזור למה שידוע לנו למעלה מכל ספק שעזרא כתב כן? ואם הראשונים הסתפקו בכתב שלהם, זה בסך הכל אומר שהם לא ראו חשיבות גדולה בצורת האות, וזה גופא נותן לנו לגיטימציה לשנות לכתב המקורי, או העדכני.

שמעיה
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 13 יוני 2019, 13:07

שמעיה כתב:
13 יוני 2019, 13:02
בסדר. איני חושב שהמקובלים חושבים שאין הקבלה כלולה במה שכתב עזרא (והם האחרונים שיגידו כן!), אלא יש בזה אריכות דברים ועומק שאין לי כוח עתה לפרש.
אני שואל, האם נראה לך שיש צורך בכח לחזור למה שידוע לנו למעלה מכל ספק שעזרא כתב כן? ואם הראשונים הסתפקו בכתב שלהם, זה בסך הכל אומר שהם לא ראו חשיבות גדולה בצורת האות, וזה גופא נותן לנו לגיטימציה לשנות לכתב המקורי, או העדכני.

אני רואה עתה שכתבתי לא בבהירות.
אני שואל, האם נראה לך שיש איזו מניעה לחזור למה שידוע לנו למעלה מכל ספק שעזרא כתב כן? ואם הראשונים הסתפקו בכתב שלהם, זה בסך הכל אומר שהם לא ראו חשיבות גדולה בצורת האות, וזה גופא נותן לנו לגיטימציה לשנות לכתב המקורי, או העדכני.

מחשבות
משתמש ותיק
נתן תודה: 39 פעמים
קיבל תודה: 62 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מחשבות » 13 יוני 2019, 13:17

הראשונים נהגו בכתב שלהם מתרי טעמי
א. כי כן הוציאו מסוגיות הש"ס בצירוף הקבלה שהייתה בידם
ובדר"כ הכוונה לקבלה איש מפי איש בצורת האותיות ולא למה שאנו מכנים "קבלה"
וזה יסוד הכתב האשכנזי (והוסיפו בו דקדוקים ע"פ סוד).
ב. כי כך קיבלו אף אם לא כ"כ הסתדר עם הסוגיות כל זמן שלא מעכב וכד'
וככל מסורת בדברים ששייך בהם אין סוף שינויים עם השנים זה השתנה.
וזה יסוד הכתב הספרדי.
מה שכותב פה מישהו (שוב ושוב באשכולות שונים) כאילו מזמן הבית ועד הראשונים היה אותו כתב
זה טעות מוחלטת!
יש בידנו כתבים עד זמן הבית (אפשר לראות באוצר ספרי סת"ם, מגילות קומראן ועוד)
והשוני ביניהם לכתב הראשונים שהזכיר הנ"ל גדול מאוד, הרבה יותר מהשוני מאז לכתב שלנו.

בן של רב
משתמש ותיק
נתן תודה: 464 פעמים
קיבל תודה: 238 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 13 יוני 2019, 14:17

זכורני שהרא"ש כותב שהכתבים משתנים ממקום למקום ומזמן לזמן.
וזה מתאים לנוב"י שרק מה שכ' בגמ' מעכב.

משכנות יעקב
נתן תודה: 1 פעמים
קיבל תודה: 24 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי משכנות יעקב » 13 יוני 2019, 14:40

זה לא רק נדון על חיוב המצווה כי בזה באמת יש את מה שכתב הרא"ש והבאים אחריו, שיוצאים יד"ח בש"ס ופוסקים.
אלא פשוט שיש בזה ירא"ש ואהבה, כשאדם יש לו ס"ת בבית,
וזה יביא אותו לעוד מצוות
וכמה חיבת הקדש יראו הילדים, כשיראו את האבא מקיים את המצווה בגופו, ויושב וכותב בדחילו ורחימו כל יום,
ואם יש חשש של שינוי מן המסורת, אפשר להתייעץ תוך כדי עם סופר או ת"ח המבין בזה, כדי שהכל ייצא כתיקנו.
אבל לא משום כך לדחות את הרעיון על הסף.
ואם כל אחד יחפש לו בסביבתו ימצא עוד שירצו לעשות יחד, וככה יוכלו יותר להתייעץ ולא לטעות הן בצד הגשמי הן בצד ההלכתי.

נ.ב: הלא אם ימצאו עכשיו בספר קדמון שס"ת בבית זה סגולה לשלום בית ולכך שהילדים יצאו צדיקים ושלא להכשל בהרהורי עבירה ועוד.. ודאי יהיה אינפלציה גדולה של כותבי ספרי תורה ב"ה.. וכי זה לא מובן מאיליו שזה מצווה שמחברת את האדם ומשרה סביבה מציאות אחרת.
וק"ו ממזוזה, ומה מזוזה שיש בהן ב' פרשיות, הכותבה זוכה לדברים הרבה, ספר תורה שיש בו כל התורה כולה על אחת כמה וכמה.

"ואהיה אצלו אמון משחקת לפניו יום יום"

שמעיה
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 13 יוני 2019, 15:30

מחשבות כתב:
13 יוני 2019, 13:17
הראשונים נהגו בכתב שלהם מתרי טעמי
א. כי כן הוציאו מסוגיות הש"ס בצירוף הקבלה שהייתה בידם
ובדר"כ הכוונה לקבלה איש מפי איש בצורת האותיות ולא למה שאנו מכנים "קבלה"
וזה יסוד הכתב האשכנזי (והוסיפו בו דקדוקים ע"פ סוד).
ב. כי כך קיבלו אף אם לא כ"כ הסתדר עם הסוגיות כל זמן שלא מעכב וכד'
וככל מסורת בדברים ששייך בהם אין סוף שינויים עם השנים זה השתנה.
וזה יסוד הכתב הספרדי.
מה שכותב פה מישהו (שוב ושוב באשכולות שונים) כאילו מזמן הבית ועד הראשונים היה אותו כתב
זה טעות מוחלטת!
יש בידנו כתבים עד זמן הבית (אפשר לראות באוצר ספרי סת"ם, מגילות קומראן ועוד)
והשוני ביניהם לכתב הראשונים שהזכיר הנ"ל גדול מאוד, הרבה יותר מהשוני מאז לכתב שלנו.

זה מה שהרב @שאר לעמו כותב, שמזמן הראשונים ואילך יש כתב שונה ממה שהיה בזמן הבית, הוא אומר אבל, שעד השינוי הראשון עמד הכתב המקורי ללא שינויים מהותיים.
אני לא מבין איך כבודו יכול לכתוב שהראשונים קבלו איש מפי איש בצורת האותיות, כאשר ברור שהקודמים להם לא כתבו כך.

בר בי רב
משתמש ותיק
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 57 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר בי רב » 13 יוני 2019, 15:56

בלא להכנס לכל הנידון, מערות קומראן אינו ראיה משום שנמצאו בגנזכיהם גם דברי מינות, וגם תפילין עם בית חמישי של עשרת הדברות.
וגם א"א לדעת אם השתמשו בזה לקריאה בציבור, כמו ספר ישעיה שם שנכתב על דף אחד קשה לומר שזה היה נביא שלהם לקרוא בציבור [אם בכלל קראו אז כבר בנביא בציבור], וכמובן שספר בן סירא שנמצא שם גם לא נכתב בשביל לקרוא בו במקום בס"ת בזמן קריאה"ת.

מחשבות
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מחשבות » 13 יוני 2019, 18:01

@שמעיה עניתי על זה בצורה הברורה ביותר, פשוט תקרא מה שכתבתי
והכתבים שבידינו מזמן הבית שונים מאוד מהכתבים שהביא @שאר לעמו - להם קראתי כתבי הראשונים
ספרים שלפני 800-1000 שנה.

עתיקא
נתן תודה: 9 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי עתיקא » 13 יוני 2019, 22:07

קיבלתי כעת לבקשתי מייל מבעל המחבר עם צילום יריעה מהספר שכתב (מצורף בזה בקישור של נטפרי שפג תוך ג' ימים, כיוון שאיני יודע כיצד להעלות קובץ בפורום), ואני מעתיק כלשונו:

הצילום הוא מלפני הגהת המחשב, והטעויות שיש שם, כבר תוקנו לאחר ההגהה.
קראתי עכשיו את האשכול ההוא.
ואני כותב לך על מנת לפרסם כמה הערות בהקשר לדברים שראיתי שדנים על הקונטרס שלי.
הקונטרס נכתב לפני 3 שנים, והדפסתי ב30 עותקים רק לידידי משתתפי ההכנסת ס''ת הצנועה והשמחה שעשיתי בביתי. -ועד עתה לא קבלתי עליו תגובות כמעט.
ולע''ע לא הייתה לי תוכנית להפיץ את הקונטרס יותר מידי, אני שמח שהוא מתגלגל הלאה, אבל לא הייתה לי כוונה תחילה לעשות מהפכה כל שהיא, ואני לא איש של מהפכות, אף שכמובן אשמח אם היא תקרה, ואם היא תקרה זה בזכות מי שהפיץ את זה בפורום לתורה או בשאר מקומות.
זמן הכתיבה, לקח לי 9 חודשים כל יום עמוד בשעה ורבע.
והמשמעות העיקרית של מה שאני מציע זה מהירות הכתיבה שהיא פי 5 בערך מסופר מקצועי מהיר שמקפיד על כל החומרות.
ואגב, אחד מידידי לקח את ההדרכה בסוף ברצינות, והתגלה שיש לו חוש טוב לזה, ובלי שום לימודים הוא כותב היום כתב ב''י טוב ומהודר, ותוך שנתיים מאז הוא כבר נקרא סופר מומחה ומבוקש בכתב ב''י.
אגב, הגר''צ ובר פעם שאל ממני את הס''ת למנין שעשה בביתו לשמח''ת, ולא היה לו כל בעיה עם צורת האותיות, והסכים עימי שבשביל ס''ת לעצמי זה מצויין.

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 13 יוני 2019, 22:29

אחרי שראיתי את הכתב בקובץ שהעלית ללא התגין, אני חייב לציין, שיש הבדל בין ס"ת ללא הידורים לבין ספר תורה בדיעבד.
כלומר ודאי שרושם צורת אות כשרה, אבל ספר ללא תיוג אינו לכתחילה. ונכון שאף הכתב האשורי המקורי אינו בעל תיוג כשלנו, אבל הוא מתויג באופן שראשי שעטנ"ז ג"ץ, מעויינים.
וזה לא קיים בספר הנ"ל.
הצד"י ההפוכה שם אינה צד"י. ולא מיבעיא להחזו"א.. אלא כך הוא בכתב האשורי המקורי. שצריך מעויין שפונה לשני הצדדים. אבל מצד רושם אות מסתמא זה כשר בדיעבד.

אאא
משתמש ותיק
נתן תודה: 194 פעמים
קיבל תודה: 85 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אאא » 13 יוני 2019, 22:37

לפי הרעיון שלו הרי אפשר כבר להתאמן עוד קצת יותר, עד שמגיעים לרמה שאפשר לכתוב כתב וועליש לפחות, או אפילו ב"י, ואז אפשר לכתוב ס"ת כראוי וכהלכה.

גמח
נתן תודה: 16 פעמים
קיבל תודה: 33 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי גמח » 13 יוני 2019, 22:42

1. הקונטרס לכשעצמו מבורך למי שעוסק בעניינים אלו.
2. הכתיבה, באופן יחסי לכתב, לא מהירה כלל.
3. מי שעשה ספר כזה לעצמו זה מצויין, אך לבא ולומר לכתחילה צריך/ראוי לעשות, ודאי שלא, כיון שיכול לעשות ברמה של לכתחילה
עם יותר אימון.

אאא
משתמש ותיק
נתן תודה: 194 פעמים
קיבל תודה: 85 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אאא » 13 יוני 2019, 22:44

היכן הוא שומר את הספר תורה?
בארון בסלון?
האם יש הלכות מיוחדות לגבי חדר שנמצא בו ס"ת?
והאם מותר להוציא ס"ת מתי שרוצים בלי מנין?

נתן יעקובוביץ
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 1 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נתן יעקובוביץ » 13 יוני 2019, 22:48

עתיקא כתב:
13 יוני 2019, 22:07
קיבלתי כעת לבקשתי מייל מבעל המחבר עם צילום יריעה מהספר שכתב (מצורף בזה בקישור של נטפרי שפג תוך ג' ימים, כיוון שאיני יודע כיצד להעלות קובץ בפורום), ואני מעתיק כלשונו:

הצילום הוא מלפני הגהת המחשב, והטעויות שיש שם, כבר תוקנו לאחר ההגהה.
קראתי עכשיו את האשכול ההוא.
ואני כותב לך על מנת לפרסם כמה הערות בהקשר לדברים שראיתי שדנים על הקונטרס שלי.
הקונטרס נכתב לפני 3 שנים, והדפסתי ב30 עותקים רק לידידי משתתפי ההכנסת ס''ת הצנועה והשמחה שעשיתי בביתי. -ועד עתה לא קבלתי עליו תגובות כמעט.
ולע''ע לא הייתה לי תוכנית להפיץ את הקונטרס יותר מידי, אני שמח שהוא מתגלגל הלאה, אבל לא הייתה לי כוונה תחילה לעשות מהפכה כל שהיא, ואני לא איש של מהפכות, אף שכמובן אשמח אם היא תקרה, ואם היא תקרה זה בזכות מי שהפיץ את זה בפורום לתורה או בשאר מקומות.
זמן הכתיבה, לקח לי 9 חודשים כל יום עמוד בשעה ורבע.
והמשמעות העיקרית של מה שאני מציע זה מהירות הכתיבה שהיא פי 5 בערך מסופר מקצועי מהיר שמקפיד על כל החומרות.
ואגב, אחד מידידי לקח את ההדרכה בסוף ברצינות, והתגלה שיש לו חוש טוב לזה, ובלי שום לימודים הוא כותב היום כתב ב''י טוב ומהודר, ותוך שנתיים מאז הוא כבר נקרא סופר מומחה ומבוקש בכתב ב''י.
אגב, הגר''צ ובר פעם שאל ממני את הס''ת למנין שעשה בביתו לשמח''ת, ולא היה לו כל בעיה עם צורת האותיות, והסכים עימי שבשביל ס''ת לעצמי זה מצויין.
אפשר להביא צילום מצורף לחסומים?

מאן דהו
משתמש ותיק
נתן תודה: 1064 פעמים
קיבל תודה: 197 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מאן דהו » 13 יוני 2019, 22:49

על שוחט מומחה שמצא שיטה להכשיר שוחטים תוך יומיים הייתם סומכים?

גמח
נתן תודה: 16 פעמים
קיבל תודה: 33 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי גמח » 13 יוני 2019, 23:11

הנה
צילום ס_ת1.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

מחשבות
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מחשבות » 13 יוני 2019, 23:15

יש בכתב זה בעיות חמורות בהרבה מחסרון תגים

בנציון
משתמש ותיק
נתן תודה: 261 פעמים
קיבל תודה: 242 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בנציון » 13 יוני 2019, 23:26

מאן דהו כתב:
13 יוני 2019, 22:49
על שוחט מומחה שמצא שיטה להכשיר שוחטים תוך יומיים הייתם סומכים?
הנושא כאן הוא לא לקרוא בזה בבית כנסת, אלא שיהיה לו בבית לקיים מצוות כתיבת ספר תורה.

מאן דהו
משתמש ותיק
נתן תודה: 1064 פעמים
קיבל תודה: 197 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מאן דהו » 13 יוני 2019, 23:29

ומשם זה יתפלק לבית כנסת.
ברגע שעמך בית ישראל יחזיקו בעט הסופרים ויכתבו בצורה הזו אין ספק שזו תהיה הנחלה לדורות
באתי רק להאיר זווית נוספת

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמש הגולש בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 1 אורח