היכן מוזכר נח בתפילת שחרית?

הפקדתי שומרים

משתמש ותיק
סיפר לי היום יהודי שנכח השבוע בהרצאה, והמרצה הציג בפני הציבור שאלה שהתגמול עבורה, פרס על סך 5000 דולר.
היכן מוזכר נח בתפילת שחרית?
אני אישית לא יודע את התשובה, אולי לחברים כאן יש פתרון.
נ.ב המענק כבר לא רלוונטי, התשובה כן.

יהודה1

משתמש ותיק
כמובן שאין לצפות למצוא את המילה נח בפירוש. מצאתי כמה אפשרויות. א. אחד מהדברים שאדם אוכל פירותיהם בעולם הזה הוא גמילות חסדים ונח זכה לצאת מהתיבה בשכר זה. ב. וערבה לה' מנחת יהודה וירושלים שאומרים עם הקרבנות כימי עולם וכשנים קדמוניות. נרא לי שיש פירוש שהכוונה לקרבנות אדם הראשון ונח
ג. ברום מרחם על הארץ ברוך מרחם על הבריות אני לא שמעתי אבל ייתכן שיש לפרש שהכוונה למה שהפסיק את המבול והשאיר את נח בעולם כדי להעמידו. (וגם זה בזכות הקרבנות של נח)

באמונתו יחיה

משתמש ותיק
בקרי"ש, למען ירבו ימיכם וימי בניכם על האדמה אשר נשבע וגו'. כתוב בפרקי דר' אליעזר שהכוונה לשבועה שנשבע הקב"ה לנח שלא יביא עוד את המבול מים על הארץ.
נ.ב. מישהו יודע מי המרצה :?:

הפקדתי שומרים

משתמש ותיק
פותח הנושא
באמונתו יחיה אמר:
בקרי"ש, למען ירבו ימיכם וימי בניכם על האדמה אשר נשבע וגו'. כתוב בפרקי דר' אליעזר שהכוונה לשבועה שנשבע הקב"ה לנח שלא יביא עוד את המבול מים על הארץ.
נ.ב. מישהו יודע מי המרצה :?:
נוסח השאלה, לא שמעתי מהמרצה ואינני יודע מיהו המרצה, שים לב לא כתבתי דרשן. היכן נח מוזכר (גם אם ברמז) ולא שבועת נח. ולכן כנראה לא זו התשובה.
מה שכתב ר' @יהודה1 באות ג' כך שמעתי מידיד שהציע פתרון זה, אבל גם זה לא מוכרח לענ"ד.

חלק עליון תַחתִית