תפילה שאומרים אחרי ברכת כהנים

פותח הנושא
אוריאל
משתמש ותיק
נתן תודה: 601 פעמים
קיבל תודה: 420 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

תפילה שאומרים אחרי ברכת כהנים

שליחה על ידי אוריאל » 19 יולי 2019, 00:42

ראיתי פעם בסידור היעב"ץ, שיש נוסח תפילה לומר אחרי ברכת כהנים, שיש בה כ"ב אותיות, וממנה יוצאים שמות המלאכים הממונים עליה [ואשר שמותם כתובים בסוגריים במחזורים בנוסח היהי רצון שנהוג לומר בזמן שהכהנים מנגנים, בשלש רגלים(.
התפילה היא: "א-ל נא קרב תשועת מצפיך, פחדך סר תוציאם ממאסר, פדה סועים פתח סומים ישעך מצפים, דלה יוקשים וקבץ נפוצים סמוך ה' מפלתנו".

מעניין אותי, מה המקור לתפילה זו, וכן מה הפירוש בכמה וכמה מילים, למשל מה המכוון במילים "פחדך סר" (וראיתי פעם שיש מקום שנדפס "פחודיך).

אמלתרא
נתן תודה: 1 פעמים
קיבל תודה: 24 פעמים
יצירת קשר:

Re: תפילה שאומרים אחרי ברכת כהנים

שליחה על ידי אמלתרא » 19 יולי 2019, 16:41

התפלה הנ"ל ר"ת שם היוצא מברכת כהנים אנקת"ם דיונסי"ם וכו', ושנים רבות לא יכולתי לרדת לכוונת אותם השמות המוזכרות בהתפלה, האיך אלו השמות יוצאים מהמילים של ברכת כהנים, עד שהראני אחד בסידור היעב"ץ הנ"ל, אבל גם אחר דבריו השמות יוצאים באופן חשבונות ע"ג חשבונות ולא בראשי תיבות פשוט וכדומה
והיא פלאי

שניאור
משתמש ותיק
נתן תודה: 169 פעמים
קיבל תודה: 87 פעמים
יצירת קשר:

Re: תפילה שאומרים אחרי ברכת כהנים

שליחה על ידי שניאור » 22 יולי 2019, 12:42

באחד החגים של פסח (שכידוע היום בכל בתי הכנסת יש סידורים מיוחדים לפסח) התפללתי באחד מבתי הכנסת באזור שלי ושם ראיתי סידור כמדומה לי "תפילת ישראל" הוא במקורו מחו"ל ונדפס במהדורה מיוחדת למנהגי ארץ ישראל ע"י הוצאת "ארטקסרול" (המדפיסה את "שוטנשטיין") ושם יש ביאור לשמות היוצאים מברכת כהנים.
אבל היות שזה כבר היה מזמן יכול להיות שאני טועה ומחליף בסידור של בעלזא (שהדפסתם דומה להדפסת הסידור הנ"ל), עכ"פ באחד משני הסידורים הנ"ל תמצא את זה ביחד עם תפילת ה"שערי ציון" לומר בתיבת שלום של סיום ברכת כהנים.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמש הגולש בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 1 אורח