ספר שרשי המצוות לרמח"ל

מיכה

משתמש ותיק
שמעתי שיצא זה לא מכבר לראשונה מכ"י ספר של הרמח"ל בשם 'שרשי המצוות', ע"י ר' יוסף ספינר שליט"א 
מישהו ראה?
ידוע היכן ניתן להשיג? 

מיכה

משתמש ותיק
פותח הנושא
הגיע לידי,
הר' ספינר אמר לי שיש ב'גירסא' ליד ביהכ"נ זכרון משה, וחבר שהיה שם קנה לי.
שמעתי ממישהו שיש גם בוינקל ברח' עלי הכהן ירושלים.
אבל זה ממש מפליא שאין שום פרסום על הידיעה המרעישה, ספר של הרמח"ל שיוצא לראשונה מכ"י אחרי שהיה גנוז כמעט 300 שנה!
ואם זה מעניין מישהו. מדובר בספר ייחודי בסגנון רמח"לי מובהק - קבלה בלי הרבה מילים של קבלה - שמדבר על טעמי כל המצוות בקצרה, באופן שהמצוות מחולקים לכללים (ס"א כללים) כגון כלל א' 'מצוות התלויה בידעתו', מנין המצוות שבכלל, טעם כולל לכלל, ופירוט קצר איך כל המצוות המנוייים נכללים בכלל. אך חלק מהספר חסר או כ"י לא קריא.

חדא

משתמש ותיק
תוכל להעלות צילום של ההקדמה ותוכן הענינים?

מיכה

משתמש ותיק
פותח הנושא
אחר בקשת המחילה מרומ"כ
העברתי את הספר לביהמ"ד וכנראה הוא ישהה שם כמה שבועות, כך שנבצר ממני כעת למלא את בקשתך.

איש פלוני

משתמש רגיל
לא הובא במבוא מספיק דיון, על אמינות הספר (מי אמר שזה של הרמח"ל, אולי של אחד מתלמידיו?), על סגנון הספר (לא ראיתי בדר"כ שהרמח"ל מדבר בגוף ראשון) וכו' וכו'
אשמח אם מישהו מהיודעים ירחיב

מיכה

משתמש ותיק
פותח הנושא
התוכן והסגנון מעידים בברור שהספר של הרמח"ל. כמו"כ הוא משלים ומקביל בהרבה דברים למקומות רבים בספרי רמח"ל. יש גם הפניות ל'קיצור הכוונות שלי', (בדגש על 'שלי' ולא 'שלנו').
נראה הרבה יותר כסגנונו של רמח"ל מאשר של אחד מתלמידיו כמו רי"ק גורדון או רמ"ד ואלי.
מצד שני יש שם אזכורים לכמה ספרים שלא ידוע לנו שנכתבו ע"י רמח"ל, כמו פירוש אדרא זוטא, פי' פרשת יתרו וכדו'.
(יש בספר גם התיחסות חיובית לכאו' לתורת השמיטות שהאר"י כידוע מיאן בה, דבר תימה בפני עצמו).

חלק עליון תַחתִית