שחיטת יורה דעה - הרב מחפוד (אשכול לבקר ועוף בלבד | יש אשכול נפרד למוצרים ובתי עסק)

ביאור הדבר

משתמש ותיק
האם מישהו יודע אם ההכשר הוא טוב או לא האם אפשר לסמוך עליו והאם יש בעיות בו?
לאחרונה שמעתי שבזמן הרב מחפוד האבא היה אחראי זה היה הכשר מעולה ומאז שזה עבר לבן זה פחות אם מישהו יודע בבירור ידיעה לטוב או לרע יעזור מאוד.

יהודי רציני

משתמש ותיק
לא בררתי בעצמי אך ממה ששמעתי מאחי שמקורב לרב רובין מההכשר ושאל אותו כמה פעמים לגבי כשרות הרב מחפוד
והוא אמר לו שזה הכשר טוב מאוד, רק בבקר יש בעיה ששוחט ז'בו (וזה בעיה גם לספרדים),
וכן צריך לבדוק לגבי חלקים אחוריים (כמו סינטה) לאשכנזים.

מכל מלמדי השכלתי

משתמש ותיק
פעם חילקו עופות מההכשר שלו וחבר שלי התקשר לרב טשזנר לשאול אם כשמחלקים בחינם באופן חד פעמי וזה הפסד מרובה וכו וכו. אולי אפשר להקל ולקחת.

הרב טשזנר ענה לו בזה"ל: הרב מחפוד? אפשר לקנות גם כל השנה לכתחילה!

זה סיפור מלפני 10 שנים. לא יודע אם זה המצב גם כיום. אבל אני אוכל לכתחילה וב"ה אין לי ונטמטם...

ביאור הדבר

משתמש ותיק
פותח הנושא
מכל מלמדי השכלתי אמר:
פעם חילקו עופות מההכשר שלו וחבר שלי התקשר לרב טשזנר לשאול אם כשמחלקים בחינם באופן חד פעמי וזה הפסד מרובה וכו וכו. אולי אפשר להקל ולקחת.

הרב טשזנר ענה לו בזה"ל: הרב מחפוד? אפשר לקנות גם כל השנה לכתחילה!

זה סיפור מלפני 10 שנים. לא יודע אם זה המצב גם כיום. אבל אני אוכל לכתחילה וב"ה אין לי ונטמטם...
ההכשר עבר שינויים והוא עבר לבן של הרב מחפוד ולכן קשה לסמוך על סיפור ישן
יהודי רציני אמר:
לא בררתי בעצמי אך ממה ששמעתי מאחי שמקורב לרב רובין מההכשר ושאל אותו כמה פעמים לגבי כשרות הרב מחפוד
והוא אמר לו שזה הכשר טוב מאוד, רק בבקר יש בעיה ששוחט ז'בו (וזה בעיה גם לספרדים),
וכן צריך לבדוק לגבי חלקים אחוריים (כמו סינטה) לאשכנזים.
לא הבנתי בעופות הוא כמו הרב רובין?

ביאור הדבר

משתמש ותיק
פותח הנושא
מכל מלמדי השכלתי אמר:
@ביאור הדבר
ההכשר לא עבר לבן שלו. הרב מחפוד עצמו עדיין מפקח על ההכשר כבעבר!

אני יודע על כך באופן אישי ממש!
אני דיברתי עם תלמיד חכם עצום (ידוע) והוא אמר לי שההכשר היה אצל האבא והוא עבר לבן אחרי שהאב נפטר אולי זה היה לפני הרבה שנים

מכל מלמדי השכלתי

משתמש ותיק
ביאור הדבר אמר:
מכל מלמדי השכלתי אמר:
@ביאור הדבר
ההכשר לא עבר לבן שלו. הרב מחפוד עצמו עדיין מפקח על ההכשר כבעבר!

אני יודע על כך באופן אישי ממש!
אני דיברתי עם תלמיד חכם עצום (ידוע) והוא אמר לי שההכשר היה אצל האבא והוא עבר לבן אחרי שהאב נפטר אולי זה היה לפני הרבה שנים
הרב מחפוד חי וקיים בריא ושלם. ב"ה.
לא הבנתי מה כתבת

י.ק

משתמש ותיק
שמעתי מהרב שי עמר שסיפר, שהיה לפני כמה שנים שערערו על ההכשר של הרב מחפוד, ומרן הגר"נ קרליץ שלח שליחים לבדוק את ההכשר ואח"כ הוציא מכתב שההכשר של הרב מחפוד הוא מעולה. חוץ מהרב עמר לא שמעתי בכלל שיש מכתב שכזה. אם יש למשהו איך להשיג את המכתב זה ישפוך אור על הנושא, אפשר גם לשאול את הרב עמר 0548448909

ביאור הדבר

משתמש ותיק
פותח הנושא
י.ק אמר:
שמעתי מהרב שי עמר שסיפר, שהיה לפני כמה שנים שערערו על ההכשר של הרב מחפוד, ומרן הגר"נ קרליץ שלח שליחים לבדוק את ההכשר ואח"כ הוציא מכתב שההכשר של הרב מחפוד הוא מעולה. חוץ מהרב עמר לא שמעתי בכלל שיש מכתב שכזה. אם יש למשהו איך להשיג את המכתב זה ישפוך אור על הנושא, אפשר גם לשאול את הרב עמר 0548448909
זה מאוד יעזור אם תביא את זה אך הייתי שמח להבין מדוע רבים וטובים בורחים מההכשר הזה גם אשכנזים וגם ספרדים

חלק א׳ ממעל

משתמש ותיק
זה הי׳ בלגן גדול כשהוא היה בנוה ציון, א. יצחק היה מעורב בזה חזק ויש מכתבים מהגר"נ קרליץ והגר"י שפירא זצ"ל בענין זה, כמדו׳ שיש לי חלק אנסה לחפש, התלונות היו על השחיטה שלו בארץ ובחו"ל

תריג מצוות

משתמש ותיק
י.ק אמר:

ראיתי פעם את המכתב הזה לפני כעשר שנים, הוא היה תלוי במסעדת קוזינה בטבריה.
למיטב זכרוני הנוסח היה שהוא ביקר במשחטה וראה שהשוחטים יראי שמיים ומותר לסמוך לכתחילה על ההכשר הזה.
אשמח אם מישהו ישיג ויעלה את המכתב.

אמונת אומן

משתמש ותיק
ביאור הדבר אמר:
י.ק אמר:
זה מאוד יעזור אם תביא את זה אך הייתי שמח להבין מדוע רבים וטובים בורחים מההכשר הזה גם אשכנזים וגם ספרדים
איני יודע מה אתה סח. 
זהו בוודאות ההכשר הספרדי היחיד שרבים מהאשכנזים סומכים עליו, ואצל הספרדים כמדומני זה ההכשר שנחשב הכי רציני. 
זה שרוב האשכנזים סומכים רק על הכשרים אשכנזים אינו אומר שום דבר. 

ביאור הדבר

משתמש ותיק
פותח הנושא
אמונת אומן אמר:
ביאור הדבר אמר:
י.ק אמר:
איני יודע מה אתה סח. 
זהו בוודאות ההכשר הספרדי היחיד שרבים מהאשכנזים סומכים עליו, ואצל הספרדים כמדומני זה ההכשר שנחשב הכי רציני. 
זה שרוב האשכנזים סומכים רק על הכשרים אשכנזים אינו אומר שום דבר. 
אנשים אינם רדודים לא לאכול הכשר כי הוא מעדה אחרת בלבד

יהודי רציני

משתמש ותיק
י.ק אמר:
יהודי רציני אמר:
ששוחט ז'בו
אפשר בבקשה הסבר מה זה אומר?
סוג מסוים של בקר שאין עליו מסורת אלא לתימנים, מאידך בקר טרי של הרב מחפוד שהוא בהכרח משחיטה כאן בארץ ולא בחו"ל אינו ז'בו ואין בו שום בעיה לכו"ע,
בענין מה שהזכירו מהגרנ"ק- אחי סיפר לי שאצלם בחיידר הביא אחד הרבס' פירות טו' בשבט בהכשר הרב מחפוד והלכו לשאול את הגרנ"ק ואמר אם בעוף אנו סומכים עליו ק"ו בפרווה (פחות או יותר בזו הלשון).

נ.ב. לעיל לא הבאתי את הסיפור עם הגרנ"ק כיון שארע לפני עשור מאידך את הרב רובין אחי שאל גם בזמן האחרון (וכבר שאל אותו כמה פעמים ובכולם ענה לו שהוא הכשר טוב מאוד).

יהודי רציני

משתמש ותיק
%25D7%2594%25D7%2592%25D7%25A8%25D7%25A0%2B%25D7%25A7%25D7%25A8%25D7%259C%25D7%2599%25D7%25A5.jpg

ביאור הדבר

משתמש ותיק
פותח הנושא
יהודי רציני אמר:
י.ק אמר:
יהודי רציני אמר:
ששוחט ז'בו
סוג מסוים של בקר שאין עליו מסורת אלא לתימנים, מאידך בקר טרי של הרב מחפוד שהוא בהכרח משחיטה כאן בארץ ולא בחו"ל אינו ז'בו ואין בו שום בעיה לכו"ע,
בענין מה שהזכירו מהגרנ"ק- אחי סיפר לי שאצלם בחיידר הביא אחד הרבס' פירות טו' בשבט בהכשר הרב מחפוד והלכו לשאול את הגרנ"ק ואמר אם בעוף אנו סומכים עליו ק"ו בפרווה (פחות או יותר בזו הלשון).

נ.ב. לעיל לא הבאתי את הסיפור עם הגרנ"ק כיון שארע לפני עשור מאידך את הרב רובין אחי שאל גם בזמן האחרון (וכבר שאל אותו כמה פעמים ובכולם ענה לו שהוא הכשר טוב מאוד).
הרב רובין מההכשר?
ממתי המכתב?

יהודי רציני

משתמש ותיק
ביאור הדבר אמר:
יהודי רציני אמר:
י.ק אמר:

הרב רובין מההכשר?
ממתי המכתב?
הרב רובין מההכשר (כמו שציינתי למעלה) ודבריו הם גם מהתקופה האחרונה ממש.
המכתב כמו שאתה יכול לקרוא באותיות הקטנות ישן מאוד משנת תשס"א (העליתי אותו כי ציינו אותו לעיל וביקשו שיעלו אותו),
וע"ז צירפתי את הידוע לי מאחי בענין דעת הגרנ"ק על בד"צ יו"ד (אומנם כמו שציינתי גם זה סיפור ישן מלפני עשור).

ביאור הדבר

משתמש ותיק
פותח הנושא
יהודי רציני אמר:
ביאור הדבר אמר:
יהודי רציני אמר:

הרב רובין מההכשר?
ממתי המכתב?
הרב רובין מההכשר (כמו שציינתי למעלה) ודבריו הם גם מהתקופה האחרונה ממש.
המכתב כמו שאתה יכול לקרוא באותיות הקטנות ישן מאוד משנת תשס"א (העליתי אותו כי ציינו אותו לעיל וביקשו שיעלו אותו),
וע"ז צירפתי את הידוע לי מאחי בענין דעת הגרנ"ק על בד"צ יו"ד (אומנם כמו שציינתי גם זה סיפור ישן מלפני עשור).
היאך אתה יכול להביא ראיות מדברים שקרו לפני יותר מעשור?
וביותר הרב רובין אינו בר סמכא בלדעת מה הולך בהכשר הרב מחפוד?

שניאור

משתמש ותיק
ביאור הדבר אמר:
וביותר הרב רובין אינו בר סמכא בלדעת מה הולך בהכשר הרב מחפוד?
למה לא? [מילא אם היה אומר שזה לא טוב אני מבין, אבל כשהוא אומר שזה טוב למה הוא לא בר סמכא, אא"כ אתה לא סומך על הרב רובין בכלל...]

משה סט

משתמש רגיל
אני נוגע בדבר כי עבדתי אצלו בחו"ל (כרגע אני לא עובד אצלו) אבל כפי מה שראיתי שם והן בשחיטה בארץ ( לא עבדתי בה) זהו הכשר מעולה.  אני שוב"ס ומשגיח כשרות.

לגבי חלקים אחוריים
חבר סיפר לי שהיה במסעדה בכשרות הרב מחפוד
ובתפריט הייתה מנה שנכתב בה שאינה לאלה שאינם אוכלים חלק אחורי
כך שלכאו' בעניין זה ודאי שהם מקפידים

ספר וסופר

משתמש ותיק
יהודי רציני אמר:
מאידך בקר טרי של הרב מחפוד שהוא בהכרח משחיטה כאן בארץ ולא בחו"ל

על סמך מה אתה קובע זאת? ברור שיש גם בשר 'טרי' שמגיע מחו"ל [טרי מחזיק כשבועיים+ במקרר בוואקום].

לגבי חלקים האחוריים, לא ברור גדר הענין בזה, לכאורה אין זה בגדר 'מנהג' של האשכנזים לא לאכול, אלא פשוט לא ניקרו [בליטא ניקרו, וכן בירושלים עד לפני כמה עשרות שנים]. ובענין ניקור, לכאורה הרב מחפוד הוא מגדולי הבקיאים בזה בדורנו [אולי צריך לפתוח אשכול נפרד על החלק האחורי].

ביאור הדבר

משתמש ותיק
פותח הנושא
לסיכום הדברים בקצרה הרב טשזנר ור' ניסים קרליץ וכן הרב רובין אמרו שההכשר טוב מאוד!
האם יש מי שמתנגד להכשר?

אבר כיונה

משתמש ותיק
יהודי רציני אמר:
בבקר יש בעיה ששוחט ז'בו (וזה בעיה גם לספרדים)
למה זה בעיה לספרדים? (גם אם אין להם מסורת, לא לכל דבר צריך מסורת, ולא באתי לחדש פה שום דבר, החזו"א אמנם אוסר לאכול בהמה בלי מסורת, אבל יש רבים שמתירים)

חלק עליון תַחתִית