שוחרר בגרסת בטא – אנציקלופדיה חינמית לחכמי ישראל

אברהם בן ארוש

משתמש ותיק
אנחנו שמחים לבשר לציבור על שחרורה של אנציקלופדיה חינמית לחכמי ישראל בגרסת בטא.​

הגישה לאנציקלופדיה חינם, וניתן להוסיף לה ערכים על חכמי ישראל בעבר ובהווה.

בשלב זה יש לשלוח את הערכים שברצונכם להוסיף בתגובה לדף או במייל ואנו נוסיף אותם למאגר.

כמו כן ניתן לבקש ערך ונשתדל לצרפו למאגר בהקדם.

בעתיד תתאפשר הוספת ועריכת הערכים באופן עצמאי.

לצפייה באנציקלופדיה לחץ כאן

נדיב לב

משתמש ותיק
אתר שכרגע מכיל כמה ערכים בודדים שמועתקים מויקיפדיה, וביודעין שלאחר שיצטרפו לכתיבת ערכים נוספים זה יימכר בתשלום מה המניע של כותב מן השורה להצטרף למיזם? נא הסבר.

אברהם בן ארוש

משתמש ותיק
פותח הנושא
נדיב לב אמר:
אתר שכרגע מכיל כמה ערכים בודדים שמועתקים מויקיפדיה, וביודעין שלאחר שיצטרפו לכתיבת ערכים נוספים זה יימכר בתשלום מה המניע של כותב מן השורה להצטרף למיזם? נא הסבר.

א. יש באתר למעלה מ3000 ערכים.
ב. כמובן שאין שם ערך מועתק בשלמותו מויקיפדיה (כמובן שנעזרנו גם בהם).
ג. הוא בחינם, כפי שהוצהר. לא מתוכנן משהו אחר.

מהרילניק

משתמש ותיק
יש שם משהו מעבר לתאריכי לידה ופטירה של כל דמות המופיעה באוצר החכמה?
ארפכשד, בלשצאר, אפיון, בכחידס ודומיהם לא היו מחכמי ישראל.

נדיב לב

משתמש ותיק
אברהם בן ארוש אמר:
נדיב לב אמר:

א. יש באתר למעלה מ3000 ערכים.
ב. כמובן שאין שם ערך מועתק בשלמותו מויקיפדיה (כמובן שנעזרנו גם בהם).
ג. הוא בחינם, כפי שהוצהר. לא מתוכנן משהו אחר.

זאת הבהרה חשובה. בלינק שצירפת מגיעים לעמוד, עם לא יותר מעשרים ערכים. כנראה שנמצא במקום אחר באתר וכדאי לצרף לו לינק.
מה ההיגיון לפתוח במיזם צבורי כשיש בנמצא את מכלול ואתרים אחרים שכבר סיימו את המלאכה זאת לא אדע - אם לא שבהמשך יהיה בתשלום לאלה שחסומים, אבל הבהרת שלא ואני מקבל. בהצלחה.

אברהם בן ארוש

משתמש ותיק
פותח הנושא
האם אין לך אפשרות לגלול את החלון מטה?
ההגיון הוא פלטפורמה יעודית לכך, וכמובן שאף אחד מהם לא סיים את המלאכה.
קיימים מאות ערכים אצלנו שלא קיימים במכלול/ויקיפדיה, וכן להפך. וכמובן שגם אנחנו רחוקים מלסיים...

מצולות ים

משתמש ותיק
רציתי להפנות את הציבור החשוב ללקסיקון הרבני "אישי ישראל" שהוא גם סוג של אנציקלופדיה, עם הרבה תוספות ואנקדוטות מעניינות. אני קורא ותיק שלו ונהנה מכל פוסט שעולה.

בנוגע לטענות שעלו, אני די מצטרף אליהן בגלל שהדברים שבדרך כלל אתה מפרסם, הם של החברה שבבעלותך (ע"ע ב"המכלול") ולכן אין סיבה לחשוב שמדובר במשהו חינמי לחלוטין. המלצה: כדאי היה לכתוב זאת כהבהרה בתוך האתר שבעליו מתחייב לא להשתמש בעריכות לצורך מסחרי.

על כל פנים, בהצלחה רבה בכל דבר שמועיל לציבור התורני

אברהם בן ארוש

משתמש ותיק
פותח הנושא
מצולות ים אמר:
רציתי להפנות את הציבור החשוב ללקסיקון הרבני "אישי ישראל" שהוא גם סוג של אנציקלופדיה, עם הרבה תוספות ואנקדוטות מעניינות. אני קורא ותיק שלו ונהנה מכל פוסט שעולה.

בנוגע לטענות שעלו, אני די מצטרף אליהן בגלל שהדברים שבדרך כלל אתה מפרסם, הם של החברה שבבעלותך (ע"ע ב"המכלול") ולכן אין סיבה לחשוב שמדובר במשהו חינמי לחלוטין. המלצה: כדאי היה לכתוב זאת כהבהרה בתוך האתר שבעליו מתחייב לא להשתמש בעריכות לצורך מסחרי.

לא הבנתי למה יש להצטרף אם הובהר שזה חינם.
מכיוון שאתה גם עוסק לפרנסתך לא יתכן שתעסוק גם בזיכוי הרבים?

מצולות ים

משתמש ותיק
אברהם בן ארוש אמר:
מצולות ים אמר:

לא הבנתי למה יש להצטרף אם הובהר שזה חינם.
מכיוון שאתה גם עוסק לפרנסתך לא יתכן שתעסוק גם בזיכוי הרבים?
חלילה לא הבנת נכון את כוונתי, אני מבין את הטענות שהושמעו כי במבט ראשון זה מעורר חשד, כמובן שאחרי שאמרת שלא אין מה לדון על כך, רק המלצתי שתכתוב את זה בבירור בתוך האנציקלופדיה כדי שלא כל אחד תצטרך לומר לו את זה, בפרט שרוב האנשים פשוט לא יכנסו במקרה כזה.

אברהם בן ארוש

משתמש ותיק
פותח הנושא
אכתוב זאת באופן בהיר יותר... תודה רבה
ותודה גם על ההפניה לאתר אישי ישראל. נראה נפלא!

אברהם בן ארוש

משתמש ותיק
פותח הנושא

שייגניסט

משתמש ותיק
אברהם בן ארוש אמר:
להסיר לזות שפתיים, וכן מכיון שאת בעלי ההילולא של מחר (שבת) לא נזכה לראות בראש העמוד (כיון שמתחלף כל יום בצאת הכוכבים), מצו"ב קישורים לערכים של בעלי ההילולא לא' באייר:

רבי מנחם מנדל מויטבסק
רבי מסעוד הכהן מח"ס פרחי כהונה
רבי משה שלום מח"ס ישמח משה
רבי משה הגר זי"ע - מראדוביץ
רבי משה שפירא
רבי נתן נטע שפירא זי"ע - מהרנ"ש
רבי צבי הירש אשכנזי זי"ע - החכם צבי
רבי שמואל שמעלקה הורוביץ

מתוכם חסר מידע בסיסי על רבי מסעוד הכהן, רבי משה שלום, ורבי משה הגר.
מי שיוכל להחכימנו תבוא עליו ברכת הטוב
אשריך ואשרי חלקך על זיכוי הרבים מעשה מבורך אתה עדיין בהתחלה ועבודה כבר יפה מאוד נראה שעוד תצליח עם זה וכולנו נהנה ונחכים.
אני מתפלא על צרות העין מכל התגובות לעיל בזמן ספירת העומר שמתו תלמידי ר''ע על שלא נהגו כבוד זה בזה ואיך לא שמים ליבם לכך חבל שלא מתבוננים ומוסיפים חיזוק בבין אדם לחבירו ובפרט שיש כאן גם בין אדם למקום כי פועלך מרבה כבוד שמים חזק ואמץ המשך ועלה והצלח.

אברהם בן ארוש

משתמש ותיק
פותח הנושא
מהרילניק אמר:
שלמנאסר הוא מחכמי ישראל?

מהרילניק אמר:

רק כעת ראיתי את תגובתך.
כראוי לאנציקלופדיה פתוחה, אתה כמובן מוזמן להאיר להעיר להוסיף או להשמיט.
בשלב זה האנציקלופדיה מכילה אף ערכים של דמויות הקשורות לעמ"י באופן ישיר. כמובן שהן אינן מכילות את התואר רבי וכדו'.
האם לדעתך זה מיותר?

מצולות ים

משתמש ותיק
אני חושב שזה לא מיותר, אבל הייתי משנה את השם צריך לחשוב למה, כי אתה בטח תכניס גם אנשים מפורסמים יהודיים כמו מונטיפיורי ורוטשילד שלא היו בהכרח מחכמי ישראל.

אברהם בן ארוש

משתמש ותיק
פותח הנושא
מצולות ים אמר:
אני חושב שזה לא מיותר, אבל הייתי משנה את השם צריך לחשוב למה, כי אתה בטח תכניס גם אנשים מפורסמים יהודיים כמו מונטיפיורי ורוטשילד שלא היו בהכרח מחכמי ישראל.

אוקיי פתוח להצעותיכם

מהרילניק

משתמש ותיק
אברהם בן ארוש אמר:
מצולות ים אמר:

אוקיי פתוח להצעותיכם
אולי לעשות תת קטגוריה אישים קשורים או משהו כזה

פיילוט 0.4

משתמש ותיק
אברהם בן ארוש אמר:
מהרילניק אמר:
שלמנאסר הוא מחכמי ישראל?

מהרילניק אמר:

רק כעת ראיתי את תגובתך.
בשלב זה האנציקלופדיה מכילה אף ערכים של דמויות הקשורות לעמ"י באופן ישיר. כמובן שהן אינן מכילות את התואר רבי וכדו'.
האם לדעתך זה מיותר?

אני חושב שגם היטלר ואייכמן ימח שמם וזכרם קשורים באותה מידה.
אולי הכוונה אנציק' לדמויות מרכזיות בדברי ימי עמינו?

אברהם בן ארוש

משתמש ותיק
פותח הנושא
פיילוט 0.4 אמר:
אברהם בן ארוש אמר:
מהרילניק אמר:
שלמנאסר הוא מחכמי ישראל?

מהרילניק אמר:

רק כעת ראיתי את תגובתך.
האם לדעתך זה מיותר?

אני חושב שגם היטלר ואייכמן ימח שמם וזכרם קשורים באותה מידה.
אולי הכוונה אנציק' לדמויות מרכזיות בדברי ימי עמינו?

אכן.

אביי

משתמש רגיל
@אברהם בן ארוש למה שלא תלך כבסיס על פלטפורמת ויקי כלשהיא? לא חייבים דווקא ויקימדיה, יש כל מיני פלטפורמות, והם כבר די מפותחות, למה שלא יתבסס על זה לחות בתור התחלה? פשוט העיצוב ממשק והאפשרויות הקיימות כיום הם אפסיות...

אביי אמר:
@אברהם בן ארוש למה שלא תלך כבסיס על פלטפורמת ויקי כלשהיא? לא חייבים דווקא ויקימדיה, יש כל מיני פלטפורמות, והם כבר די מפותחות, למה שלא יתבסס על זה לחוות בתור התחלה? פשוט העיצוב ממשק והאפשרויות הקיימות כיום הם אפסיות...

איך אומרים
מכה מתחת לחגורה..

אברהם בן ארוש

משתמש ותיק
פותח הנושא
אביי אמר:
@אברהם בן ארוש למה שלא תלך כבסיס על פלטפורמת ויקי כלשהיא? לא חייבים דווקא ויקימדיה, יש כל מיני פלטפורמות, והם כבר די מפותחות, למה שלא יתבסס על זה לחות בתור התחלה? פשוט העיצוב ממשק והאפשרויות הקיימות כיום הם אפסיות...

ישנם כמה כיוונים כיצד ליישם את הממשק של המערכת, כרגע לא נמצאה המערכת האידיאלית.

חלק עליון תַחתִית