מניעת קיבוץ נדבות באמצע התפילה

נושאים שונים
סמל אישי של משתמש

פיילוט 0.4
נתן תודה: 477 פעמים
קיבל תודה: 329 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: מניעת קיבוץ נדבות באמצע התפילה

שליחה על ידי פיילוט 0.4 » 12 יוני 2020, 03:25

ברכה והצלחה כתב:
02 יוני 2020, 00:43
בבית וגן יש בית כנסת אשר המרא דאתרא (הרב גנס) מסכים שידברו רק אחרי התפילה(לאסוף אפשר כל הזמן)

ולא רק בבית וגן
כך מקובל בהרבה מקומות

ערכים:

דרומאי
נתן תודה: 513 פעמים
קיבל תודה: 396 פעמים

שליחה על ידי דרומאי » 12 יוני 2020, 12:07

ברכה והצלחה כתב:
בבית וגן יש בית כנסת אשר המרא דאתרא (הרב גנס) מסכים שידברו רק אחרי התפילה(לאסוף אפשר כל הזמן)
לא כי. אלא הגבאים בבית הכנסת 'המסודר' הזה רצו למנוע בכלל אסיפות כספים, וכ"ש נאומים, והרב גנס שכנע אותם ש'יסתפקו' במניעת הדרשות באמצע התפילה. הוראה זו לא באה מצד הרב, אלא לאחר לחץ גדול זה מה שהרב הסכים.

יהיה טוב
נתן תודה: 16 פעמים
קיבל תודה: 4 פעמים

שליחה על ידי יהיה טוב » 13 יוני 2020, 23:49

דוד ריזל (הפרסומאי) כתב:
08 אוקטובר 2019, 15:45

לי גם מאוד מפריע, הטון הצעקני והבכייני ומתמסכן, אין לי לב רחב מספיק כדי לשאת את כל הצרות שהם מתארים.
מבין אותך, אך תודה להשם שאתה לא בצד שני של המתרס...

ברכה והצלחה
נתן תודה: 42 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ברכה והצלחה » 14 יוני 2020, 02:01

דרומאי כתב:
12 יוני 2020, 12:07
ברכה והצלחה כתב:
לא כי. אלא הגבאים בבית הכנסת 'המסודר' הזה רצו למנוע בכלל אסיפות כספים, וכ"ש נאומים, והרב גנס שכנע אותם ש'יסתפקו' במניעת הדרשות באמצע התפילה. הוראה זו לא באה מצד הרב, אלא לאחר לחץ גדול זה מה שהרב הסכים.
א. תודה על המחמאה שביהכנ"ס מסודר
ב. שקר וכזב, מתפללי ביהכנ"ס הנ"ל הם בעלי צדקה מאוד גדולים (ובתוכם מגדולי תומכי עולם התורה) רק שהגבאים הביאו למרא דאתרא תלונות המתפללים שהמצב בענין זה היה אצלם (היינו אצל המתפללים) בלתי נסבל, לא לחץ גדול ולא לחץ קטן, וכדאי לבקש מחילה מהגבאים על הוצאת שם רע הנ"ל
ג. כשהרב גנס נמצא אפשר לבקש ממנו חריגה, והוא לא תמיד נותן..... 
כמו שכבר כתבו כאן זה מקובל בעוד מקומות רק שרציתי באמת להביא דעתו של רב כמו הרב גנס בנושא זה 
ד. כנראה שלחלק זה ישמע מוזר אבל יש אנשים שזה מאוד מאוד מפריע להם.... והם אינם יכולים לחזור ולהתרכז בתפילה לאחר זה
ה. כמו שאפשר להבין מהערה א, הערה ב וג, נכתב מכלי ראשון, ומקווה שאני לא חושף את עצמי    

דרומאי
נתן תודה: 513 פעמים
קיבל תודה: 396 פעמים

שליחה על ידי דרומאי » 14 יוני 2020, 02:08

ברכה והצלחה כתב:
14 יוני 2020, 02:01
דרומאי כתב:
12 יוני 2020, 12:07
ברכה והצלחה כתב:
א.תודה על המחמאה שביהכנ"ס מסודר
ב.שקר וכזב, מתפללי ביהכנ"ס הנ"ל הם בעלי צדקה מאוד גדולים (ובתוכם מגדולי תומכי עולם התורה) רק שהגבאים הביאו למרא דאתרא תלונות המתפללים שהמצב בענין זה היה אצלם{היינו אצל המתפללים}  בלתי נסבל,לא לחץ גדול ולא לחץ קטן,וכדאי לבקש מחילה מהגבאים על הוצאת שם רע הנ"ל
ג.כשהרב גנס נמצא אפשר לבקש ממנו חריגה, והוא לא תמיד נותן..... 
כמו שכבר כתבו כאן זה מקובל בעוד מקומות רק שרציתי באמת להביא דעתו של רב כמו הרב גנס בנושא זה 
ד. כנראה שלחלק זה ישמע מוזר אבל יש אנשים שזה מאוד מאוד מפריע להם....והם אינם יכולים לחזור ולהתרכז בתפילה לאחר זה
ה.כמו שאפשר להבין מהערה א,הערה ב וג, נכתב מכלי ראשון, ומקווה שאני לא חושף את עצמי    

א. זאת לא מחמאה אלא עקיצה, כמובן שיש מעלות בבית כנסת מסודר- אך במקרה של מנח"ש בבית וגן הדבר קצת קיצוני... כל הזמן הודעות בפונט צבעוני וענק על כל מיני 'תקנות' ו'מבצעים' בשם הרב וכו' וכו'... אולי כדאי לחשוב לתת לדברים קצת יותר לזרום [דוקא בפורים עם המנורה האדומה והירוקה זה ממש נחמד].
ב. לא דברתי על המתפללים, אלא על הגבאים, שכפי שיטתם הנ"ל שהכל חייב להיות מסודר- רצו לעשות סדר גם בענין אסיפות הכספים. אני שמעתי את זה מאחד הגבאים, וכרגע ישנו גבאי אחד שטוען שהדבר נעשה בלחץ המתפללים.
ג. כפי שהתבאר זאת לא דעתו של הרב גנס, והראיה שברוממה בבית כנסת של הרב גנס תקנה זו לא קיימת. אלא, בלחץ הגבאים הרב גנס הסכים לרע במיעוטו.
ד. יתכן, ועדיין לחסום דלת בית הכנסת בפני פושטי יד זה לא דבר פשוט.

ברכה והצלחה
נתן תודה: 42 פעמים
קיבל תודה: 9 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ברכה והצלחה » 14 יוני 2020, 03:02

דרומאי כתב:
14 יוני 2020, 02:08
ברכה והצלחה כתב:
14 יוני 2020, 02:01

א. זאת לא מחמאה אלא עקיצה, כמובן שיש מעלות בבית כנסת מסודר- אך במקרה של מנח"ש בבית וגן הדבר קצת קיצוני... כל הזמן הודעות בפונט צבעוני וענק על כל מיני 'תקנות' ו'מבצעים' בשם הרב וכו' וכו'... אולי כדאי לחשוב לתת לדברים קצת יותר לזרום [דוקא בפורים עם המנורה האדומה והירוקה זה ממש נחמד].
ב. לא דברתי על המתפללים, אלא על הגבאים, שכפי שיטתם הנ"ל שהכל חייב להיות מסודר- רצו לעשות סדר גם בענין אסיפות הכספים. אני שמעתי את זה מאחד הגבאים, וכרגע ישנו גבאי אחד שטוען שהדבר נעשה בלחץ המתפללים.
ג. כפי שהתבאר זאת לא דעתו של הרב גנס, והראיה שברוממה בבית כנסת של הרב גנס תקנה זו לא קיימת. אלא, בלחץ הגבאים הרב גנס הסכים לרע במיעוטו.
ד. יתכן, ועדיין לחסום דלת בית הכנסת בפני פושטי יד זה לא דבר פשוט.
א. גם אני כמובן כתבתי את זה בציניות, לגבי השאר מסכים לגמרי, (ובכל זאת יש כאן עדיין מחמאה) 
ב.פותח האשכול נתקל בדילמה הוא גבאי, והמתפללים שלו מתלוננים שהדרשות מפריעות, בשביל זה הבאתי שבביהכנ"ס של הרב גנס בבית וגן, נתקלו באותה שאלה וזה מה שהוא הכריע. עיקר תגובתי היתה שאין כאן עניין לתכונת נפשם של הגבאים אלא מהביקוש של המתפללים, כך נאה וכך יאה.
ג.לא הבנתי אני כותב שהרב גנס עצמו נוהג כך, ולגבי הראיה מרוממה - אם הכוונה לבית הכנסת משכן יצחק בנוסח עדות המזרח שאכן הרב גנס הרב שם, לא ידעתי מה ראיה היא זו, וד"ל
ד.באופו כללי, יש הבדל בציבור בין מקום שהוא מוגדר כשטיבלך, למקום תפילה מסודר גם אם יש שם מנינים כל 10 דקות. במקום הראשון, כל מי שבא להתפלל, יודע שהוא בא להתפלל בצורה מסוימת, וכן באופציה השניה. כשם שלא יתנו לדרוש במניין המרכזי של האדמו"ר מתולדות אהרון שליט"א, כך מי שמתפלל במניין מסודר בד"כ רוצה רצינות בתפילה, והדברים הנ"ל אכן מפריעים לו, ופעמים שהרבה מהציבור הזה מתוכנן ממש על זמן סיום התפילה (לצורך משל, אם המניין יסתיים חמש דקות מאוחר יפסידו הסעה וכד') 
ה.{במענה להערה ד} מכיוון שהרבה פעמים שולחים אלי את הגבאי צדקה לבקש רשות לדבר אכתוב בזה כמה דברים שראיתי מהנסיון 
בהתחלה אכן חשבתי שרק במניין המרכזי הדבר מפריע לאנשים (מחמת הסיבה שכתבתי לעיל שזה אנשים יותר מסודרים וכו'), ואכן נתתי רשות לכל אחד לדבר, ואכן העירוני אנשים גם במנינים המאוחרים שזה מאוד מפריע להם, והבנתי שאינני בעלים על הדבר, אלא ביהכנ"ס אכן שייך למתפללים. חשוב להדגיש אין מדובר שסוגרים הדלת לפושטי יד אלא אך ורק לאנשים המבקשים לדרוש.
למרות זאת, כאשר אני שם לב כי גבאי הצדקה איננו סוכן אלא זה אכן מקרה אישי או מישהו ממשפחתו וכד', אני משתדל להביא לו לדבר. לתשומת לב בד"כ גם הציבור שם לב והתוצאות בהתאם.
ולאחר כל הנ"ל, כבר נתקלתי לא אחת באנשים רמאים ממש (אני מתכוון שממציאים סיפור אישי לרגש את הציבור, וכולו בדיות מתחילה ועד סוף), ועם הזמן מקבלים בזה סוג של טביעות עין, ודברים כאלו מוציאים את כל החשק לעזור
 וד' יצילנו משגיאות 

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 5 אורחים