קדושת ציון

נושאים שונים

חצקל'ע
קיבל תודה: 1 פעמים
סטטוס: לא מחובר

Re: קדושת ציון

שליחה על ידי חצקל'ע » 07 מאי 2018, 22:17

כואב מאוד, אני נרשמתי לפורום 'לתורה' בהשקפה חרדית, ואני רואה שזה גולש למקומות לא מקובלים בציבור החרדי, דוגמת מי שההין לפקפק כאן באיסור החמור של עליה להר הבית בזמן הזה.
וחבל

ערכים:

פותח הנושא
יושבי יעבץ
נתן תודה: 9 פעמים
קיבל תודה: 49 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יושבי יעבץ » 07 מאי 2018, 22:22

מה שבטוח שיש דברים שאינם שנויים במחלוקת - שכל הציבור לא חי אותם

בבחירות לבית שמש (שכפה הבג"ץ) התפרסם מכתב מהגר"ח קנייבסקי בעיתון יתד נאמן שמצוה לבחור.
היה שם נימוק מעניין:
מפני מה זכה עומרי למלוכה - מפני שבנה כרך אחד בארץ ישראל, ומכאן מצוה לבחור בבית שמש שבונים שם הרבה דירות.
האם נימוק כזה היה יכול להיפלט מתחת קולמוסו של הסאטמער רב?

האם אנחנו חושבים כך בכלל - על העניין של בניין א"י?

אלימלך
משתמש ותיק
נתן תודה: 110 פעמים
קיבל תודה: 364 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אלימלך » 07 מאי 2018, 22:22

חצקל'ע כתב:כואב מאוד, אני נרשמתי לפורום 'לתורה' בהשקפה חרדית, ואני רואה שזה גולש למקומות לא מקובלים בציבור החרדי, דוגמת מי שההין לפקפק כאן באיסור החמור של עליה להר הבית בזמן הזה.
וחבל
זה כאלה שנרשמו לכבוד האשכול הזה.
וראוי למוחקו.

הפקדתי שומרים
משתמש ותיק
נתן תודה: 180 פעמים
קיבל תודה: 807 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי הפקדתי שומרים » 07 מאי 2018, 22:24

חצקל'ע כתב:כואב מאוד, אני נרשמתי לפורום 'לתורה' בהשקפה חרדית, ואני רואה שזה גולש למקומות לא מקובלים בציבור החרדי, דוגמת מי שההין לפקפק כאן באיסור החמור של עליה להר הבית בזמן הזה.
וחבל
מצטרף לדבריך.
רק שלא הייתי מעניק תואר בשם "מפקפק"...לא עלה כאן טענה אחת מצדם שראויה להתיחסות...חוץ מהטפה כנגד הציבור השומע בקול גדולים לצאת מהריבוע...
הרבה כותבים הנמנים על מגזרים מסויימים התכסו באיצטלה של רבותינו, בתוספת חצאי אמיתות, שקרים וכו'..ועל כן כשם שחילוני אפיקורס מפקפק בדברי חז"ל כך אותם הללו גם אם לא אפיקורסים או תינוקות שנשבו, אבל כן "תינוקות שהקצינו"...
קדושת ציון,,כלך לכם...לא זו הדרך...הפסיקו לשגר את שליחכם במסווה לא להם..

פותח הנושא
יושבי יעבץ
נתן תודה: 9 פעמים
קיבל תודה: 49 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יושבי יעבץ » 07 מאי 2018, 22:26

אלימלך כתב:
וחבל
וראוי למוחקו.
תודה לכל המזועזעים
תודה גם לכל המציעים
אשכול זה נפתח לשם דיון בסוגיות השקפתיות העומדות על הפרק
מי שלא יכיל להכיל דעה ששונה מעט ממה ששמע בשטיבעל, לא כדאי לו להיכנס
אבל - וכאן האבל הגדול - דעות שאינם באות מעולם התורה, אין מקומן כאן.
נ.ב. לפי מה ששמתי לב - הטיעון לא היה על האיסור לעלות להר הבית - אלא על חיוב הכרת במקומות המותרים לטמא מת ואסורים למי שטומאה יוצאה מגופו

סמל אישי של משתמש

אברך
משתמש ותיק
נתן תודה: 494 פעמים
קיבל תודה: 290 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אברך » 07 מאי 2018, 22:31

וחבל
אינך יודע כמה נעשה פופולרי בציבור החרדי בשנים האחרונות לעלות להר הבית. ראיתי בעיניי בחור חרדי (חסידי) שנראה רגיל לחלוטין עולה להר הבית, ויש בידי הסרטה שרואים אברכים (ליטאיים) שנראים רגילים לגמרי, על הר הבית.
שמעתי על אחד מגדולי ישראל, שלתלמידיו באופן אישי היה מתיר לעלות כהוראה פרטית.
זה לגבי המציאות בנושא.
מהבחינה ההלכתית, כמו שכבר כתבו לפני כן, להר הבית מותר לטמא מת להכנס ורק לבע"ק אסור, ומי שטבל במקוה כשרה עם עיון וחפיפה כראוי, מעיקר הדין מותר להכנס להר הבית. אמנם לעזרה אסור גם לטמא מת להכנס.
יש הטוענים שיודעים הגבולות עד היכן בודאי אינו מהעזרה, ולכן מקילים להכנס (יש תשו' מהרדב"ז שהמנהג בזמנו היה לעלות להר הבית).
כמדומני שרוב גדולי דורינו אסרו מכל וכל להכנס. וטעמם אולי משום שיש לחוש שאין אנו יודעים הגבולות המדוייקים, או שעלולים להכשל להכנס בלי טהרה כדין, או סתם מצד שמתגרה בערבים. אינני יודע בדיוק.
למען הסק ספק - אני כמובן נוהג ואנהג כדעת רבותינו גדולי הדור. אך אולי אפשר לשכך את הביקורת במדת מה.

הפקדתי שומרים
משתמש ותיק
נתן תודה: 180 פעמים
קיבל תודה: 807 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי הפקדתי שומרים » 07 מאי 2018, 22:33

יושבי יעבץ כתב:
אלימלך כתב:
וחבל
וראוי למוחקו.
תודה לכל המזועזעים
תודה גם לכל המציעים
אשכול זה נפתח לשם דיון בסוגיות השקפתיות העומדות על הפרק
מי שלא יכיל להכיל דעה ששונה מעט ממה ששמע בשטיבעל, לא כדאי לו להיכנס
אבל - וכאן האבל הגדול - דעות שאינם באות מעולם התורה, אין מקומן כאן.
נ.ב. לפי מה ששמתי לב - הטיעון לא היה על האיסור לעלות להר הבית - אלא על חיוב הכרת במקומות המותרים לטמא מת ואסורים למי שטומאה יוצאה מגופו
הזעזוע הוא לא מדבריך הנלעגים..
הזעזוע איך יהודי..יכול לתפוס בהשקפה מעוותת...של חרדי מאידך...ומורד ברבותיו מאידך..
נ.ב השיטבעל'..אצלך הוא מכבסת מילים להשקפת רבותינו..בוש לך..
ושוב אני מצר על דעותיך המבוססים על סתירה עצמית, (כ"ז בהנחה שאתה נמנה על הציבור החרדי לשי') ומששתף בצערך על התסבוכת הלא פתורה בין הדת והמדינה שאתה נמצא בין השניים...תפסיק לאזין ולשוטט בכלי התקשורת שב בבית המדרש...אולי משם תצא הישועה....האמיתית...

סמל אישי של משתמש

מנהל ב'
מנהל תוכן
נתן תודה: 68 פעמים
קיבל תודה: 71 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מנהל ב' » 07 מאי 2018, 22:38

רבותיי! האשכול ננעל לעת עתה. יתכן שנצליח 'לנקות' אותו. ויתכן שהוא ייגנז. לבינתיים - נא להרגע. ולהבא - להשתדל מאד לא לרדת לפסים אישיים!
תלונות על הודעות בפורום ניתן להפנות למנהלים, ונא לא להכפישו מיניה וביה. מלבד הענין של בור ששתית ממנו אל תזרוק בו אבן.

נעול הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 0 אורחים