נ"ך מקראות גדולות - מה עדיף?

צפוני

משתמש רגיל
אני עומד כעת לפני רכישת סט נ"ך, אולם אני מסתפק איזו מהדורה עדיפה עוז והדר או ארטקרול
יש מי מהציבור כאן שיודע לכוון אותי, כמו איזו מהדורה מדויקת יותר וכדו'?

אחד הבנים

משתמש ותיק
צפוני אמר:
אני עומד כעת לפני רכישת סט נ"ך, אולם אני מסתפק איזו מהדורה עדיפה 

אני לא מכיר כ"כ אבל לי יש תורה מפוארה עם מלבי"ם ואני נהנה מזה.

פיילוט 0.4

משתמש ותיק
לשניהם יש מעלות, שתיהם הוצאות חשובות שחשוב להם לשמור על השם שלהם.
שתיהם לא סיימו להדפיס את כל הכרכים, שניהם עולים יקר מאד.
עוז והדר תופס הרבה יותר מקום במדף.
המינוס של ארטסקרול שהם ניקדו הכל בגופן הצפוף שלהם ודפים דקים.
המינוס של עו''ה שהעימוד שלהם קצת מצועצע ורחב מידי.

אישית הייתי קונה עוז והדר.

תיקו

משתמש ותיק
בשלמא אמר:
(הוא לא מדויק, אבל מאיר עינים)
מה הכוונה הוא לא מדויק במה בשגיאות כתיב וכדו' [ יש לי המאור ואני רוצה לדעת מה צריך לבדוק ]

לבי במערב

משתמש ותיק
(גם) שגיאות כתיב חמורות. אַל־תַּשְׁכֵּ֖ן בְּאֹהָלֶ֣יךָ עַוְלָֽה כפשוטו (ראה כתובות יט, ב).

תיקו

משתמש ותיק
לבי במערב אמר:
שגיאות כתיב חמורות. אַל־תַּשְׁכֵּ֖ן בְּאֹהָלֶ֣יךָ עַוְלָֽה כפשוטו (ראה כתובות יט, ב).
יש לך למשל דוגמא זה חידוש גדול בשבילי והאם גם בחומש שלהם זה כך 

יצחק

משתמש ותיק
גם לי יש בטן מלאה על המאור
הכי נהניתי מלימוד בנ"ך שנקרא "אורים גדולים" שיצא ע"י מכון אבן ישראל. אני רוצה לקנות אבל לא ידוע לי איפה אפשר להשיג את זה

אבוה דשמואל

משתמש רגיל
כשמגיעים לטקסטים ארוכים במפרשים כמו רמב"ן, אבן עזרא ומלבי"ם, הפיסוק של ארטסקרול ממש מפיח חיים חדשים בנאמר. ניכר שהחלוקה לקטעים ומשפטים נעשתה במחשבה רבה מאד.
לדעתי האישית, בנושא הזה יש להם עדיפות גדולה.

צפוני אמר:
אני עומד כעת לפני רכישת סט נ"ך, אולם אני מסתפק איזו מהדורה עדיפה עוז והדר או ארטקרול
ארטסקרול. ניקוד ופיסוק מלא הוא מאיר עינים ממש (לדוגמא, נסה למכור היום משנ''ב לא מנוקד... היה כאן אשכול על הנושא מדוע לא לנקד את שאר ספרי היסוד) וכבוגר 'המאור' שעבר לחומש הנ''ל לענ''ד אין מה להשוות.

אם כי אמת דבריו של רבינו @פיילוט 0.4 שהדפים דקים, ויש כאלו שקשה להם לדפדף בדפים הנ''ל, אבל הדפים אטומים יחסית.

אגב ישנן מהדורות של ארטסקרול הכרוכות בכריכה פנימית, כדאי לתור אחריהן.

לבי במערב אמר:
למה זה תשאל לשמי אמר:
אגב ישנן מהדורות של ארטסקרול הכרוכות בכריכה פנימית, כדאי לתור אחריהן.
למה הכוונה?

בכריכת הספרים של בתי הכנסת, קודחים חורים ומדביקים דבק ספרים שחור מבחוץ. ההוצאה הנ''ל, ככל הנראה, כרכה את הספרים בשעת ההדפסה, ניתן לראות דבק כחול בצד הפנימי של הכריכה. זו הייתה צורת כריכה מקובלת לספרי קודש בעבר, ניתן לראות זאת בספרים שיצאו עד לפני כחמישים שנה.
צריך לראות את החומשים הנ''ל כדי להבין, כי גם אני הבחנתי שדבריי בזה אינם מובנים כה''צ. 

מלכיצדק

משתמש רגיל
תיקו אמר:
לבי במערב אמר:
שגיאות כתיב חמורות. אַל־תַּשְׁכֵּ֖ן בְּאֹהָלֶ֣יךָ עַוְלָֽה כפשוטו (ראה כתובות יט, ב).
יש לך למשל דוגמא זה חידוש גדול בשבילי והאם גם בחומש שלהם זה כך 
הטעות הגדולה היא שחסר להם מילה בפסוק,
אין לי צילום אבל תבדוק, בפסוק כתוב 
זכריה פרק יד
וְ֠הָיָה כָּל־סִ֨יר בִּירוּשָׁלִַ֜ם וּבִֽיהוּדָ֗ה קֹ֚דֶשׁ לַד' צבאות
ובנ"ך המאור כתוב
וְ֠הָיָה סִ֨יר בִּירוּשָׁלִַ֜ם וּבִֽיהוּדָ֗ה קֹ֚דֶשׁ לַד' צבאות
וכמו שכתב הרב @לבי במערב אל תשכן באהליך עולה
אגב נ"ך המאיר לישראל הוא מאד יפה בשונה מהחומש שלהם, והוא גם נ"ל הכי זול. אם אתה קונה אותו אצל המו"ל זה אפי' חצי מחיר.

יצחק

משתמש ותיק
מלכיצדק אמר:
אגב נ"ך המאיר לישראל הוא מאד יפה בשונה מהחומש שלהם, והוא גם נ"ל הכי זול. אם אתה קונה אותו אצל המו"ל זה אפי' חצי מחיר.
וגם בו יש הרבה שיבושים. אחרי כמה וכמה שיבושים שמצאתי בו אני משתדל ללמוד את המקרא מתוך התנ"ך סימנים שיש לי ולעיין בו רק בשביל המפרשים. 
הייתי רוצה לשמוע חוו"ד על הוצאת אורים גדולים, עשה לי רושם טוב אבל לא למדתי בזה מספיק בשביל לקבוע דעה. 

חלק עליון תַחתִית