כשרות בד"ץ בני ברק על סינון הדרן - הוסרה ההשגחה???

נושאים שונים
סמל אישי של משתמש

פותח הנושא
מכל מלמדי השכלתי
משתמש ותיק
נתן תודה: 216 פעמים
קיבל תודה: 392 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: מחובר

כשרות בד"ץ בני ברק על סינון הדרן - הוסרה ההשגחה???

שליחה על ידי מכל מלמדי השכלתי » 05 יוני 2018, 00:27

בלכתי ברחובה של עיר היום ראיתי מודעות מטעם איזה ארגון על כך שהוסרה ההשגחה של בד"ץ בני ברק מחברת הדרן.

אלא שאני מפקפק באמיתות המודעה מכמה סיבות:

א. לא ראיתי שום מכתב מרבני הבד"ץ עצמם.

ב. בעבר אותו גוף פרסם מודעות עם חצאי אמיתות ואי דיוק בפרטים, גם כשדברתי עמם בטלפון נאמר לי מפורשות שהם לא ינוחו עד שיסגרו את כל חברות הסינון... ושמסובבים את הרבנים וכו' (כדרך כל החולקים על גדולי ישראל שמדברים בשפה אחת ודברים אחדים כאלה).

ג. בספרים שיצאו ע"י אותו ארגון יש רמזים לחוצפה כנגד רבני הבד"ץ (למשל בספרים "עולם נקי" שהוציאו עם תמונות נגד האינטרנט והסמארטפונים הם הקפידו שעל כל סמארטפון יהיה חותמת כמו של בד"ץ בני ברק בדיוק רק עם שינוי קל בכיתוב. וד"ל)

אם אי מי מחברי הפורום יודע דברים ברורים וודאיים בנושא אנא יודיעם כאן לתועלת הרבים.

אני אישית התקשרתי לבד"ץ כמה פעמים ולא היה מענה

הפקדתי שומרים
משתמש ותיק
נתן תודה: 180 פעמים
קיבל תודה: 791 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: כשרות בד"ץ בני ברק על סינון הדרן

שליחה על ידי הפקדתי שומרים » 05 יוני 2018, 00:35

שאלתי הרגע את חברת הדרן וזו התשובה שנמסרה לי-
"חברת הדרן זוכה לחותמת הכשרות של הגוף המוסמך ביותר בציבור החרדי לפתרונות הזמן: ועדת הרבנים לענייני תקשורת שע"י בד"צ בני ברק.
בראשות ועדת הרבנים עומדים הגאון רבי שריאל רוזנברג והגאון רבי יהודה סילמן שליט"א, כאשר הם ונציגים מוסמכים מטעמם מפקחים באופן ישיר על התכנים המותרים והנצרכים לשימוש".
נ.ב אין שום סיבה להאמין לשמועות לאור העובדה שבאתר הרשמי של הדרן מופיע החותמת. אם כדבר השמועה מזמן היו נאלצים להסיר אותה.

אני לעצמי לא נושא שום מכשיר נייד חכם, של שום השגחה. רק את המאושר הפשוט. העלתי את הדברים אולי יועילו קצת לברר את הדברים.

סלע
משתמש ותיק
נתן תודה: 364 פעמים
קיבל תודה: 117 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי סלע » 05 יוני 2018, 01:18

הזכירו כאן את הספר "עולם נקי" המיועד לבני נוער, הספר הזה הוא פשוט לא חינוכי. למה להכניס לצעירי הצאן ילדים בגיל שש את הסכנה שלא נחשפו אליה באמת.

ירושלמי
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 20 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ירושלמי » 05 יוני 2018, 01:26

מכל מלמדי השכלתי כתב:אם אי מי מחברי הפורום יודע דברים ברורים וודאיים בנושא אנא יודיעם כאן לתועלת הרבים.
בוודאות מוחלטת:
אין כל שינוי ולא ירד ההכשר מטעם בי"ד ב"ב על המסלולים המיוחדים של הדרן.

סלע
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סלע » 05 יוני 2018, 01:28

ירושלמי כתב:
מכל מלמדי השכלתי כתב:אם אי מי מחברי הפורום יודע דברים ברורים וודאיים בנושא אנא יודיעם כאן לתועלת הרבים.
בוודאות מוחלטת:
יש לך מידע מוצק בענין תוכל לפרט.

ירושלמי
יצירת קשר:

שליחה על ידי ירושלמי » 05 יוני 2018, 01:46

סלע כתב:
ירושלמי כתב:
בוודאות מוחלטת:
יש לך מידע מוצק בענין תוכל לפרט.
המידע שלי הוא מתוך קשר אישי עם אחד הרבנים האחראים על ההכשר. הוא אמר לי בבירור שאין שינוי ולא ירד ההכשר.

ירושלמי
יצירת קשר:

Re: כשרות בד"ץ בני ברק על סינון הדרן - הוסרה ההשגחה???

שליחה על ידי ירושלמי » 05 יוני 2018, 01:53

אכן. אין לי מכתב להעלות כאן.
אמינות של ניק בפורום אנונימי נבחנת לאורך זמן. אחרי כמה וכמה פעמים שניק כותב משהו ומתברר שצדק, נוטים שאר המשתמשים בפורום להאמין לו.
אם יאומתו דבריי, הרי שאני בדרך הנכונה...

סלע
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סלע » 05 יוני 2018, 01:55

ועד שייאמתו מה יהיה על כלל ישראל?

ירושלמי
יצירת קשר:

שליחה על ידי ירושלמי » 05 יוני 2018, 01:58

כפה"נ יאומתו בקרוב אי"ה.

בן ציון 4
נתן תודה: 1 פעמים
קיבל תודה: 5 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן ציון 4 » 05 יוני 2018, 08:14

רבותי,
לענ"ד אנחנו לא נמצאים בעוד פורום אלא בפורום של ת"ח ולמדנים,
חלילה שנתפתה להאמין לכל זילותא.
אלא מאי למיחש מיבעי.
ובכן, אפשר פשוט להתקשר לבד"צ ב"ב (כפי שעשה אחד מתלמידי...) ולברר.
התשובה שלהם היא שאין שום שינוי בהכשר.
יום טוב.

תיובתא
משתמש ותיק
נתן תודה: 319 פעמים
קיבל תודה: 168 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי תיובתא » 05 יוני 2018, 08:34

הבוקר בעיתון יתד נאמן המחולק חינם בימי שלישי הודעה רשמית על המשך הפיקוח.

סמל אישי של משתמש

פותח הנושא
מכל מלמדי השכלתי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מכל מלמדי השכלתי » 05 יוני 2018, 19:52

זה נוסח המכתב ביתד נאמן היום (שלישי כב סיון תשע"ח):

הודעה
הרינו להודיע על המשך הפיקוח על שווק המכשירים של חברת "הדרן".
מכשירים אלו מיועדים אך ורק לאלו המוכרחים לפרנסתם ואין להם אפשרות אחרת. (פיקוחנו המלא הינו על המסלול המיוחד כפי שהיה בעבר).
הודעות מוסמכות בעניין הינן רק אלו המתפרסמות באופן רשמי ע"י בית הדין.
באתי על החתום בשם ביה"ד
מזכיר

כלפי ליא
משתמש ותיק
נתן תודה: 142 פעמים
קיבל תודה: 444 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי כלפי ליא » 05 יוני 2018, 20:09

Image_03399.pdf.jpg
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

אלימיר
משתמש ותיק
נתן תודה: 108 פעמים
קיבל תודה: 94 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אלימיר » 05 יוני 2018, 20:21

ר' @ירושלמי, התקדמת....

סלע
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סלע » 05 יוני 2018, 20:23

משה הלוי-שחור כתב:ר' @ירושלמי, התקדמת....
"מזכיר" של הב"ד למה שלא יתקדם...
אבל ירושלמי הוכחת את עצמך. יפה. מהיום קבלת תואר "ניק מוסמך". יורה יורה.

סמל אישי של משתמש

פותח הנושא
מכל מלמדי השכלתי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מכל מלמדי השכלתי » 05 יוני 2018, 21:29

וכעת שהוכח שאין ממש בהוצאות ש"ר על הדרן. נשאלת השאלה מיהו הגוף הקורא לעצמו "הועד לטוהר התקשורת" שמפרסם דברים בשם הרב שריאל רוזנברג?
יש למישהו מושג מה האינטרס שלהם?
מי הוא העומד בראשם?

הבוחן
משתמש ותיק
נתן תודה: 72 פעמים
קיבל תודה: 88 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי הבוחן » 05 יוני 2018, 21:47

ראיתי מודעה של הארגון הנ"ל בהקשר להדרן, שחתום עליה יהודי בשם פרינלנדר, והוא לא מסתתר כפשקויל אנונימי,
הוא טוען שם מספר טענות על ההכשר שהם מתירים ווצאפ וכו'.
אם מישהו מכיר את היהודי הנ"ל. שיעדכן.

אחד התלמידים
משתמש ותיק
נתן תודה: 114 פעמים
קיבל תודה: 458 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 05 יוני 2018, 22:19

הבוחן כתב:ראיתי מודעה של הארגון הנ"ל בהקשר להדרן, שחתום עליה יהודי בשם פרינלנדר, והוא לא מסתתר כפשקויל אנונימי,
נדמה לי שהשם פיינהנלדר. וא"כ דומני שהוא אחיו של מחשב שו"ת אבני ישפה, וראש ישיבה של ישיבה לבעלי תשובה בשם מחנה ישראל. ראיתי כתובת בראש מכתב הנ"ל, וזה באזור של ישיבה הנ"ל.
עד כמה שידוע לי הוא אדם רציני. אבל יתכן שטעיתי בזהותו, או שאנשים אחרים השתמשו בשמו.

סלע
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סלע » 05 יוני 2018, 22:22

הבוחן כתב:ראיתי מודעה של הארגון הנ"ל בהקשר להדרן, שחתום עליה יהודי בשם פרינלנדר, והוא לא מסתתר כפשקויל אנונימי,
מה זה משנה מיהו היהודי, משנה מה הטענות שלו.
ווצאפ הם מתירים כפי הידוע לי רק שתי קבוצות. כך שלהתמכר לשתי קבוצות מביני ענין טוענים שלא שייך.
שאר הטענות ראוי לעלות ולדון בהם ולא לרחרח מי האיש מי הוא אחיו איזה ספר חיבר ושאר ענינים טפלים לא כך?

סלע
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סלע » 05 יוני 2018, 22:30

אחד התלמידים כתב:
עד כמה שידוע לי הוא אדם רציני. אבל יתכן שטעיתי בזהותו, או שאנשים אחרים השתמשו בשמו.
יפה שעכשיו סייגת שזה לא ברור לך וזה חשוב. לא לדון לגופם של איש כך גם מופיע בראש האשכול. וגם זה לא חשוב מי האיש חוץ מלהגיע לרכילות. צריך לדון בטענות שהוא מעלה. האם יש לך מידע בענין?

הבוחן
משתמש ותיק
נתן תודה: 72 פעמים
קיבל תודה: 88 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי הבוחן » 05 יוני 2018, 23:20

אחד התלמידים כתב:
נדמה לי שהשם פיינהנלדר. וא"כ דומני שהוא אחיו של מחשב שו"ת אבני ישפה, וראש ישיבה של ישיבה לבעלי תשובה בשם מחנה ישראל. ראיתי כתובת בראש מכתב הנ"ל, וזה באזור של ישיבה הנ"ל.
לגבי השם כמדומני שאתה צודק.
בררתי עכשיו והוא יהודי רציני שמתעסק שנים בתחום של המלחמה באינטרנט.
ולענ"ד זה בהחלט משנה מי עומד מאחורי דברים, כי פשקויל אנונימי איני חושב שראוי להתיחסות כי ברוב המקרים מדובר באינטרסים זרים. כלומר, עיוות המציאות ונסיון ליצור מצג מסוים גם אם הוא לא אמיתי.
שונה מאוד ברגע שאתה יודע מי הכותב ואם אכן מדובר באדם רציני וירא שמיים יש להתייחס לדבריו בכובד ראש ולבדוק את הדברים היטב.
כך נראה לי.

סלע
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סלע » 05 יוני 2018, 23:24

אבל קודם צריך לדעת מהם הטענות שלו , זה שהוא יהודי צדיק, משנה משהו אם אנחנו לא יודעים מהו טוען? מה שחשוב עכשיו אחרי שנתברר לך מיהו האיש מהם הטענות שלו האם תוכל לברר אצל אותו אחד.

סמל אישי של משתמש

פותח הנושא
מכל מלמדי השכלתי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מכל מלמדי השכלתי » 05 יוני 2018, 23:54

איני מכיר את האיש ואת שיחו. אך ברצוני לציין כמה דברים.
א. מהמכתב מתברר שהוא לא כתב אמת. אם זה אכן הוא.
ב. כשדיברתי איתם בטלפון אחרי המכתב הראשון שלהם (דיברתי כנראה עם אחד התלמידים) הם טענו לי שוואצאפ הוא פסול כי אפשר לשלוח בו תמונות לא ראויות. שאלתי מאי שנא ממייל והשיבוני שאין הבדל וכשהם יגמרו להלחם על הוואטסאפ הם יתחילו מלחמה על המייל "עד שהרבנים יורידו את ההכשר לכל החברות והסינונים שמחטיאים את הרבים".
ג. שאלתי אותם שנשמע מדבריהם שהם חלוקים על רבני הבי"ד בעוד שבמכתב נעשה מאמץ להראות כמי שמצדדים בדעתם ולא השיבוני כלום.
ד. כבר ציינתי שיש להם מלחמה עם הבי"ד והבאתי כדוגמא את הספר עולם נקי.
ה. כמדומה שהדבר מוסכם שאם יש למישהו טענות או מענות ראוי שיפנה לבית הדין ולא יפרסם בשמם את דעתו שלו תוך שקרים עד בלי די.
ו. הואטצאפ של הדרן מסונן מתמונות פרופיל. כהוראת הרבנים.

סלע
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סלע » 06 יוני 2018, 00:14

תודה רבה על הפירוט העניני לגופם של דברים.

פיני
נתן תודה: 1 פעמים
קיבל תודה: 4 פעמים

שליחה על ידי פיני » 06 יוני 2018, 01:31

הרב פיינהדלר אהרן כתב את דבריו על דעת עצמו, ואם אמנם המאבק נגד הטכנולוגיה צודק, אך לפעמים צריך לשקול מה תהיינה המציאות.
אני אישית בדקתי סינונים רבים, במחשבים ובטלפונים, וסינון נקי ומקצועי כמו הדרן, שקשה לפרוץ ולעקוף אותו - לא ראיתי!
מי יקח את האחריות אם איזה יהודי שירצה לקנות מכשיר מסונן יתפתה להאמין למודעות הנ''ל, ויאמר ממילא אין לאף אחד כבר הכשר, ואז יקנה מכשיר שהסינון בו נמוך וחלש, וגם המחיר בהתאם, שיש שם לפעמים גילוי עריות שמשתרבב מידי פעם ושאר מרעין בישין?
בזה צריך להיות צופה ומביט סוף דבר מראשיתו!
גם הביקורת על הספרים בעניינים אלה למיניהם מוצדקת בהחלט. רוב הילדים אינם חשופים למכשירים אלו, ודוקא הפרסום המיותר מעורר את תשומת לבם וסקרנותם לראות במה מדובר והכצעקתה.

עפר ואפר
משתמש ותיק
נתן תודה: 278 פעמים
קיבל תודה: 205 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי עפר ואפר » 06 יוני 2018, 01:39

העובדות כאן ברורות.
בי"ד בני ברק הודיעו להדרן לפי כשבועיים שהם צריכים להפסיק לבינתיים למכור מכשירים. יש הקלטה של הרה"ג רוזנברג שליט"א שאומר את זה. זה קרה, כך מספרים וכך יש להניח, מחמת שהתגלו בעיות במוצר.
הם המשיכו למכור, גם מזה יש הקלטה של מוקד המכירות.
הרב פיינהנדלר פרסם את ההחלטה של הב"ד וקרא לזה "הוסרה ההשגחה".
היום הם החליטו להמשיך את ההשגחה, ז"א להרשות להם להמשיך למכור.
אלו העובדות. (שפורסמו ע"י ר' קובי לוי).

אכן הרב פיינהנדלר ור' קובי לוי ועוד רבים העוסקים בנושא, פועלים לאורם של רבנים (וכן הייתה החלטת כל גדו"י בהקמת הטלפונים הכשרים), שאם מוכרחים אינטרנט מסונן אז רק במחשב, ואפילו תימא שמוכרחים לאיזה צורך בלתי פתיר אינטרנט יותר נייד, אז לא לשבור את הגדר שזה מחשב - גם אם מחשב קטן - ולא טלפון. והגדר הזה, לאנשים בעלי שכל, הוא גדר חזק וברור, שמעמיד על מכונה את הקומה הכשרה, וגדר שמעמיד את הדיעבד שבעניין האינטרנט על מכונו. כך למשל התפרסמה לאחרונה הוראתם של מועצג"ת של אגו"י.

מש"כ "מכל מלמדי" בשם מישהו שאמר שבאמת ההתנגדות לוואטסאפ היא כמו לאימייל, זה משהו כמובן משונה, עכ"פ ר' קובי לוי ממליץ בכל פה לנצרכים לעשות מייל אצל נטפרי, וגם הוא מפרסם בספריו אימייל.
ומי שלא מבדיל בין וואטאספ לאימייל על כרחין שהוא בגישה הנאיבית "אינטרנט זה מכשיר עבודה כמו פטיש, אפשר לבנות עם זה סוכה ואפשר להרוג עם זה אנשים", אז אינני מדבר אליו כמובן, אני מדבר רק על הגישה השפויה של "אינטרנט הוא היצה"ר הנורא ביותר מאז שנברא העולם" שצריך לגדור אותו בכל מה שאפשר.
רק אומר, סכנתו של הוואטסאפ בשונה לחלוטין מאימייל מוסכמת על כל מי שרק נגע בנושא סינון אינטרנט, כולל הרה"ג בד"צ בני ברק, כפי שפרסמו הם בעצמם במכתבים.

יש דבר אחד שלא הצלחתי להבין ואולי ילמדוני: הרי מוסכם שסמארטפון מסונן, הוא דיעבד שבדיעבד שבדיעבד ומותר רק לצרכי פרנסה בגדר דחויה שבדחויה של הפסד מרובה.
והנה יש גדר, שהוסכם כאמור ע"י כל גדו"י בתחילת המאבק, שטלפון הוא לדיבור בלבד. הגדר הזה ברור לכל בעל שכל. ואסביר קצת.
הנה מה שהמאבק נגד הטלוויזיה דאז הצליח די בקלות, ושטן האינטרנט עדיין מרקד בינינו, אף שאינטרנט חמור בהרבה מטלוויזיה (וכ"ש מטלוויזיה דאז), הוא מפני שבאינטרנט יש גם צרכים שונים, ולא רק בילוי ובידור.
וברור שאם היה איזה צורה, להפסיק בסכינא חריפא בין הצרכים השונים שבאינטרנט, לבין הבילוי והבידור שבו, אז למעשה 90% מהבעיה היה נפתר. כל הבעיה היא שבן אדם אומר:
אני צריך את האינטרנט בשביל נניח לברר על קבלן בניה ולהשוות מחירים של מדפסת. הוא מכניס את האינטרנט הביתה, ועמו נכנסים כל תועבות העולם, כמובן עם סינון או בלי סינון והסינון נעקף או לא נעקף וכו'.
ולכן סכנת הסמארטפון חמורה כ"כ! כי אם הצרכים של האינטרנט, יש רבים שלא צריכים אותם, עכ"פ לא בקביעות, הרי טלפון סלולרי בימינו הוא כמעט חיי דברייתא. ולכן, אם יחד עם הצורך של טלפון סלולרי נכנס גם האינטרנט, כן מסונן או לא מסונן, יותר חסום ופחות חסום, אז זה הדבר הנורא.
ולכן מה שהצליחו לעשות בארה"ק, זו היצירה הנפלאה הנקראת טלפון כשר, שהצליחה להפסיק בסכינא חריפא: טלפון דבר אחד, ואינטרנט דבר שני.
וממילא: - מי שלא צריך אינטרנט בכלל, יש לו טלפון בלבד.
ומי שלא צריך אינטרנט כל היום - יש לו אינטרנט במשרד, ואפי' בבית, אבל שאר שעות היממה, מעת לעת ממש, הוא מנותק מאינטרנט.
ואילו בשאר ארצות, מי שיש לו טלפון, הרי כמעט מתבקש שיש לו יחד עם זה אינטרנט. ואז, שוב: הוא יכול כמובן לבטל את האינטרנט. אבל זה בלי גדר. ואינטרנט בלי גדר זה כלב רע משוחר, שכרגע לא נושך אותך כי הוא עדיין מנומנם.

ועוד דבר עקרוני מאוד: שיש גדר של "קו טלפון כשר". והגדר הזה לא נפרץ. וברור שמי שמתקשר מטלפון בלי קידומת כשרה, הוא פורץ גדר.

והנה אח"כ התעורר שיש כאלו שיש להם צורך חלק גדול מהיום, במכשיר יותר קטן ממחשב נייד, ואז פתחו בוועדת הרבנים לענייני תקשורת מכשיר של "דלתא", שהוא עדיין, מכשיר בלי אפשרות דיבור. וכך ממשיך העקרון הנ"ל. והרווח הוא כנ"ל, שבשעות שהוא אינו צריך את האינטרנט, אז הוא ללפחות יכול להיות בלעדיו. כמו"כ ברבים ובבתי מדרשות הוא יכול להמנע מלהוציאו (כי שיחות טלפון הוא עושה במכשיר הכשר). לדוגמא, אומרים שאנשי מוזיקה צריכים את המכשיר הנייד כי בשעות שהם באירוע הם לא יכולים לדבר כמובן מחמת צרחות הבוקסות. אז האם בשביל חמש שעות של חתונה (בעונת החתונות) צריך יום שלם להסתובב עם סמארטפון?
וכך גם ליד ילדיו הוא יכול לא להוציא את המכשיר, וכו'. וכן אף פעם הוא לא יתן לילד לעשות ממנו שיחת טלפון. וכו' וכו'.

אז אני הק' שואל על הדרן, סתם שאלה קטנה: איזה צורך פרנסה בעולם מכריח אדם שהוא לא יכול להחזיק שני מכשירים, אחד לדיבור ואחד לאינטרנט וכו'? אני מבין שזה לא הכי קל, אבל אם יש גדר חשוב, בנושא הכי חמור שבעולם כמו אינטרנט, סתם להרוס אותו בשביל נוחות? להרוס את כל הקומה הכשרה שהוקמה במסירות נפש בשביל שיותר קומפקטי במכשיר אחד ולא בשני מכשירים?
(אני מדגיש שזה לפי הגישה הנ"ל, לפי גישת הפטיש כמובן שהשאלה לא מתחילה).
זה השאלה העיקרית.

יש עוד כמה על הדרך:
בשביל מה הפרסום המאסיבי של המכשיר בעיתונים סופר "צדיקים" (כמו "הלכה ומעשה"). אם הוא מיועד למי שיש לו בין כה סמארטפון, בשביל מה לגרות את מאות אלפי מחזיקי המכשיר הכשר שלא חשבו עד אז על משהו אחר? והכל כמובן עם חותמת בניחוח של "מהדרין". שישימו פרסומות באינטרנט. מקסימות ב"משפחה". מה עם כך שכפי הנכתב בכתב ההכשר (מופיע באתר), "יש חשיבות לאופני השיווק וההפצה שיעשו לא באופן שיחדיר ח"ו מכשירים אלו לבתי היראים באופן גורף"?

למה במכשיר של "וייז" - שהוא לכאורה אפליקציה ממש תמימה שאין בה כמעט חשש - צריכים לדחוף "מייל". בשביל מה למכר (פתח צירה) אנשים ולהפוך את זה ממכשיר לנסיעות בלבד, למכשיר שאתה לא רוצה להפרד ממנו ולו לרגע כי אולי תגיע הודעה. (והמדרון משם ממש חלקלק יש לו אימייל רוצה וואטספ וכו'). תראו כאן איך המלמד הצדיק שרוצה ליסוע לעבודה צריך מכשיר עם מייל: https://hadran.net/בלוג/טאבלט-כשר/ כמובן שאני מדבר בשפת הגדרים: אל תענו לי "אם הוא רוצה שיבטל את האפליקציה הזו". אין משימים פירצה לפני הכשר! זה כמו שתשימו בטלפון כשר אפליקציה של אימייל, ותגידו שאפשר לבטל את האפליקציה. הרי בסה"כ הוויז מיועד למשתמשי טלפון כשר.

למה באתר שלהם מופיע כל הזמן בכותרות "טלפון כשר"? למשל: "אנו מחוייבים לכפיפות מלאה לדעת תורה בכל ענייני תכני המכשירים והתנהלות הדרן כחברה, ולשווק מכשירים כשרים בלבד." איזו הטעיה!

ועוד משהו למיטיבי לכת. לא היה מספיק לתת הכשר מטעם בד"צ פתח תקווה, נניח? למה חייבים הכשר של "בד"צ בני ברק"? של הבד"צ של המחמירים והאולטרה צדיקים, שכל אדם פשוט מבין שאם הם נתנו הכשר - אין למעלה מזה. למה לא יכלו להסתפק בסטעמפל פחות מרשים?

התלבטתי אם לכתוב כל זה, אבל מכיוון ש"טוחנים" בפורום כאן גופי כשרות בלי סוף, אמרתי גם זה חשוב. ואם טעיתי, איתי תלון.

איש ימיני
קיבל תודה: 2 פעמים

שליחה על ידי איש ימיני » 06 יוני 2018, 01:46

אני מכיר את הרב פיינהנדלר הנזכר (אמנם לא באופן אישי אבל מכלי שני), כמובן איני רוצה להיכנס לאישיותו של האדם, דווקא אוכל לספר לכם שהוא דואג לתלמידיו כבניו ממש, ולא זה הנושא שאנו דנים בו כאן, אלא על עצם המלחמה שלו בענייני הטכנולוגיה. וכפי שאתם רואים הוא קידש מלחמה בנושאי הטכנולוגיה באופן אישי, בלי להתייעץ בנושאים אלו עם אף מגדו"י ופועל על דעת עצמו. בנוסף, הוא שולח תלמידים שלו ואת בניהם שכולם חדשים מקרוב באו, והם נעמדים בככרות העיר עם שלטים ורמקולים ואף בכניסות לחנויות טלפונים שאינם מסוננים מספיק לפי דעתו ומכריזים על טומאתם של אותם חנויות. אני יכול לספר לכם סיפור שהנני מכירו מכלי ראשון ממש, בבחור בעל תשובה שהיה רווק מבוגר וכשהתחתן סוף סוף עב"ל, אשתו הכניסה הביתה מחשב וראתה בו סרטים וכו', והרב הנ"ל ציווה עליו להתגרש מאשתו, וכך עשה, וכיום הוא גרוש מסכן ובודד שאפי' בית אין לו ומחפש את מקומו בבתי אנשים בשבתות וכדו'. כשציווה על תלמידו לעשות כן, הוא לא שאל אף אחד מגדולי ישראל אם נכון הוא עושה או לא, יכול להיות שלשם שמים הוא עושה אבל במלחמה הזאת בטכנולוגיה הוא אינו נוטל עצה מן הזקנים, כי למיטב ידיעתי הוא אינו מגדולי הדור (ואף אינו מתיימר לחשוב שהוא כזה) אלא מנהיג קהילת בעלי תשובה בהדרכה והשקפה.

עפר ואפר
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי עפר ואפר » 06 יוני 2018, 01:51

@סלע @פיני
אם אתם הולכים לאורו של הבד"צ בני ברק שליט"א, עפר אני תחת כפות רגליכם
אבל אם מנסיונכם אתם רוצים לומר שהדרן הוא מכשיר מצויין, ושבשתי קבוצות וואטסאפ אין התמכרות, תהיו מוכרחים להתייחס לנסיונכם האישי או לשמועות ששמעתם, בקצת פרופורציות, אל מול הנסיון והידע, של אנשים כמו ר' קובי לוי, ר' צביאל בן צור, ר' חיים לנג, ר' מנחם שטיין, ועוד רבים, שעוסקים בנושא שנים ע"ג שנים, ומקבלים עשרות שיחות טלפון בנושא ביום, ושמעו מאנשים רבים שהם נפלו בגלל המכשירים המוגנים ומסוננים וכו' כולל הדרן.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סלע
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סלע » 06 יוני 2018, 02:02

עפר ואפר כתב:@סלע @פיני
אם אתם הולכים לאורו של הבד"צ בני ברק שליט"א, עפר אני תחת כפות רגליכם
אבל אם מנסיונכם אתם רוצים לומר שהדרן הוא מכשיר מצויין, ושבשתי קבוצות וואטסאפ אין התמכרות, תהיו מוכרחים להתייחס לנסיונכם האישי או לשמועות ששמעתם, בקצת פרופורציות, אל מול הנסיון והידע, של אנשים כמו ר' קובי לוי, ר' צביאל בן צור, ועוד רבים, שעוסקים בנושא שנים ע"ג שנים, ומקבלים עשרות שיחות טלפון בנושא ביום, ושמעו מאנשים רבים שהם נפלו בגלל המכשירים המוגנים ומסוננים וכו' כולל הדרן.
עפר ואפר קצת פורפורציות. כל ההודעה הארוכה שלך למעלה, לוקה בחסר, כנגד מי אתה מציב את טענותיך?
כנגד בד"ץ בני ברק?
או כנגד גדולי ישראל שרואים ושותקים?
הרי שנינו מבינים שהבעיה איננה אצל העיתונים. יש מישהו מלמעלה שמכוון אותם. אליו אתה מפנה את טענותיך. ויש בזה קצת חוצפה.
אילו ידעת כמה אנשים המכשריים האלה מצילים אילו ידעת כמה משפחות לא נהרסות, אילו ידעת כמה בחורי ישיבות לא מדרדרים לתהום רק בגלל זה גם היית תוקף?
מסתבר שכן. כך היא דרכם של המסתגרים בארבע אמותיהם, שאר הציבור הרחב לא מענין אותם. הציבור הרחב הוי אומר גם קוראי היומונים, אילו ידעת כמה מבניהים מחזיקים מכשירים לא כשרים, ובלי לטמון את הראש בחול, היית מבין שההכשר והיוזמה של סמארטפון מהדרין גדול מפלפולי הסרק של המתנגדים, והמזועזעים. ובעלי הגדרים.
הגדר היחיד כל עוד גדולי ישראל לא יצאו כנגד הדבר, ורב התועלת בו מן הנזק טוב שכך.

עפר ואפר
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי עפר ואפר » 06 יוני 2018, 02:11

סלע כתב: עפר ואפר קצת פורפורציות. כל ההודעה הארוכה שלך למעלה, לוקה בחסר, כנגד מי אתה מציב את טענותיך?
כנגד בד"ץ בני ברק?
או כנגד גדולי ישראל שרואים ושותקים?
הרי שנינו מבינים שהבעיה איננה אצל העיתונים. יש מישהו מלמעלה שמכוון אותם. אליו אתה מפנה את טענותיך. ויש בזה קצת חוצפה.
אילו ידעת כמה אנשים המכשריים האלה מצילים אילו ידעת כמה משפחות לא נהרסות, אילו ידעת כמה בחורי ישיבות לא מדרדרים לתהום רק בגלל זה גם היית תוקף?
מסתבר שכן. כך היא דרכם של המסתגרים בארבע אמותיהם, שאר הציבור הרחב לא מענין אותם. הציבור הרחב הוי אומר גם קוראי היומונים, אילו ידעת כמה מבניהים מחזיקים מכשירים לא כשרים, ובלי לטמון את הראש בחול, היית מבין שההכשר והיוזמה של סמארטפון מהדרין גדול מפלפולי הסרק של המתנגדים, והמזועזעים. ובעלי הגדרים.
הגדר היחיד כל עוד גדולי ישראל לא יצאו כנגד הדבר, ורב התועלת בו מן הנזק טוב שכך.
לא מבין. האם שמעת הסכמה מגדולי ישראל?
גם נגד הפאות של הודו גדולי ישראל לא יצאו במאבק (כוונתי בשנה האחרונה). לכן אי אפשר לבקר את ההכשר? וכך גם בנושא מצלמות חליבה.
גם נגד לעשות לחץ מחג השבועות גדולי ישראל לא יצאו. אז לכן אסור לכתוב קונטרס שלם נגד זה, הנמצא כאן בפורום וזכה לשבחים?

ואגב גדו"י, כמובן הזכרתי בתחילת דברי, את דעתם המפורשת של מועצגה"ת של אגו"י מהתקופה האחרונה (שנית), שיש להשתמש רק בדלתא. שהוא מכשיר שאינו לדיבור. (אינני יודע מי נחשב אצלך לגדו"י ואקווה שנסכים להוציא את השאלה הזו מהדיון כאן...)
(ושוב: לא דיברתי על עצם הסינון. דיברתי על למה צריך גם לדבר בזה. ולמה לפרסם את זה בתור כשר. ולמה לגרום עם זה את כל בעלי המכשירים הכשרים. ולמה לדחוף מייל לתוך הווייז. כלומר, אני מדבר על פרטים ולא על העקרון).

נעול הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אמונת אומן, חיים דוד | 2 אורחים