כשרות בד"ץ בני ברק על סינון הדרן - הוסרה ההשגחה???

נושאים שונים

עפר ואפר
משתמש ותיק
מאמרים: 0
נתן תודה: 228 פעמים
קיבל תודה: 177 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: כשרות בד"ץ בני ברק על סינון הדרן - הוסרה ההשגחה???

שליחה על ידי עפר ואפר » 06 יוני 2018, 02:13

וכפי שהזכרתי בדברי הקודמים, מכיוון שטרחתי לכתוב דברים מוסברים בטעמא דמילתא, אשמח למי שיש תשובות לשאלותי, ולא "פלפולי סרק" "לטמון ראש בחול" "בעלי הגדרים המזועזעים" ועוד כיו"ב.

סלע
משתמש ותיק
נתן תודה: 364 פעמים
קיבל תודה: 117 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי סלע » 06 יוני 2018, 02:22

בוא לא נתמם. החילוק בין הדברים שהזכרת ובין הענין כאן רב המרחק ביניהם.
א. כאן יש סמכות של ב"ד מוכר שעומד תחת גדולים. דבר שבעיניך לא שווה רבה.
ב. הבאת דגומאות מקובי לוי ועוד. מי נראה לך מתקשר לספר להם סיפורים. אותו אחד שנפל ברשת..או אותו אחד ואלפים כמוהו שבזכות המכשרים הללו מחוץ לרשת הגדולה, והם אפילו לא יודעים את זה. התשובה ברורה.
ג. אתה שואל האם שמעתי הסכמה מגדול ישראל. אז כן, שמעתי הסכמה של גדולי ישראל מהעיתונים היומנוים החרדים, שמעתי הסכמה שבי"ד שכפוף לגדו"י 'מאשר' לא מספיק? ואני לא רוצה להכנס אילו היה הכשר של אגו"י עזוב בצד.

ד. אני לא משתמש בטלפון חכם.

כלפי ליא
משתמש ותיק
נתן תודה: 120 פעמים
קיבל תודה: 396 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי כלפי ליא » 06 יוני 2018, 02:22

בד"ץ ב"ב והדיינים המובהקים העומדים בראשו שליט"א המוסמכים לדון ולהורות ושופטים את ישראל כארבעים שנה, וכמי שמופקד ע"י גדולי הדור, הן בניהול רוב דיני התורות של הציבור החרדי, והן בניהול ענייני הדת וצרכיהם, דבריו להלכה בדורנו הם כמו דברי לשכת הגזית שהיה בזמן הבית [כמובן בסייגים ההלכתיים הנדרשים, ומי שלא מבין את ההבדלים לבד, אין מה להסביר לו], וכמבואר במשנה בר"ה כה ובחינוך מצוה תצה. והלוחם בהוראות בי"ד זה ומכפישם, הרי הוא ככופר במשה רבינו ותורתו, וכמבואר שם ושם, "שזהו העמוד החזק שהתורה נשענת בו, ידוע הדבר לכל מי שיש בו דעת".

כלפי ליא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי כלפי ליא » 06 יוני 2018, 02:29

עפר ואפר כתב:
סלע כתב: עפר ואפר קצת פורפורציות. כל ההודעה הארוכה שלך למעלה, לוקה בחסר, כנגד מי אתה מציב את טענותיך?
כנגד בד"ץ בני ברק?
או כנגד גדולי ישראל שרואים ושותקים?
הרי שנינו מבינים שהבעיה איננה אצל העיתונים. יש מישהו מלמעלה שמכוון אותם. אליו אתה מפנה את טענותיך. ויש בזה קצת חוצפה.
אילו ידעת כמה אנשים המכשריים האלה מצילים אילו ידעת כמה משפחות לא נהרסות, אילו ידעת כמה בחורי ישיבות לא מדרדרים לתהום רק בגלל זה גם היית תוקף?
מסתבר שכן. כך היא דרכם של המסתגרים בארבע אמותיהם, שאר הציבור הרחב לא מענין אותם. הציבור הרחב הוי אומר גם קוראי היומונים, אילו ידעת כמה מבניהים מחזיקים מכשירים לא כשרים, ובלי לטמון את הראש בחול, היית מבין שההכשר והיוזמה של סמארטפון מהדרין גדול מפלפולי הסרק של המתנגדים, והמזועזעים. ובעלי הגדרים.
הגדר היחיד כל עוד גדולי ישראל לא יצאו כנגד הדבר, ורב התועלת בו מן הנזק טוב שכך.
לא מבין. האם שמעת הסכמה מגדולי ישראל?
גם נגד הפאות של הודו גדולי ישראל לא יצאו במאבק (כוונתי בשנה האחרונה). לכן אי אפשר לבקר את ההכשר? וכך גם בנושא מצלמות חליבה.
גם נגד לעשות לחץ מחג השבועות גדולי ישראל לא יצאו. אז לכן אסור לכתוב קונטרס שלם נגד זה, הנמצא כאן בפורום וזכה לשבחים?

ואגב גדו"י, כמובן הזכרתי בתחילת דברי, את דעתם המפורשת של מועצגה"ת של אגו"י מהתקופה האחרונה (שנית), שיש להשתמש רק בדלתא. שהוא מכשיר שאינו לדיבור. (אינני יודע מי נחשב אצלך לגדו"י ואקווה שנסכים להוציא את השאלה הזו מהדיון כאן...)
(ושוב: לא דיברתי על עצם הסינון. דיברתי על למה צריך גם לדבר בזה. ולמה לפרסם את זה בתור כשר. ולמה לגרום עם זה את כל בעלי המכשירים הכשרים. ולמה לדחוף מייל לתוך הווייז. כלומר, אני מדבר על פרטים ולא על העקרון).
אני כן שמעתי הסכמה מגדולי ישראל. ואני כן יודע, שבד"ץ ב"ב נכנס לענין זה רק אחרי שקיבלו הוראה ובקשה ממרן שה"ת שליט"א שהורה להם לתת הכשר לסמארטפונים מוגנים, כדי להציל את הציבור מסמארטפונים אחרים. מרן שליט"א הורה שזה הצלת הדור וחיוב גמור לעשותו.
בוודאי שאסור לבקר הכשר שניתן ע"י גדולי הרבנים, ולא כ"א שפותח קוו טלפון, ולא קרא ולא שנה ולא שימש, יוכל לבקר ולשאול שאלות.

דעתם של מועצגה"ת של אגו"י היא אחת, ואכן רוב חוגי החסידים הנשמעים להוראותיהם, נוהגים בצורה ההיא. ודעתם של רבנים רבים וגדולים אחרים, שאין להגביל לנצרכים לעבודתם מכשיר שאינו לדיבור, כיון שלרובם זה יביא למכשול להחזיק סמארטפון לא מוגן. וזו ההוראה הנחרצת אחרי שיקול דעת מעמיק שנידון בכובד ראש בכמה דיונים.
וכן הורו שצריך לפרסם את זה בתור מוגן, ולהשגיח שלא כל אחד יהיה לו את זה אלא רק למי שצריך. ואין שום בעיה במייל עם הווייז, כך הכריע ביה"ד. אם בעיניך נראה אחרת, תפתח בי"ד חדש. בבקשה.

עפר ואפר
משתמש ותיק
נתן תודה: 228 פעמים
קיבל תודה: 177 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי עפר ואפר » 06 יוני 2018, 02:36

@סלע,
אני לחלוטין חוזר על דעתי, לגדו"י מכל החוגים יש פה ויש עט, ומכיוון שהם לא נתנו אישור בכתב או בע"פ לסמארטפונים הללו, ע"כ אני כתבתי את דברי.
ובשלמא אם היו אומרים שצריך לתת "אישור בשקט", אבל כאן ההכשר הרי ניתן בצורה הכי רסמית וברורה, והוא לא ניתן מצד גדולי הדור, אף שאין לי ספק שבעלי הדרן ניסו בכל דרך שיכלו לקבל את ההכשר מגדולי ישראל.
ואם מישהו יודע אחרת, אז באמת דברי בטלים ומבוטלים, לא שרירים ולא קיימים, ואני מדגיש וחוזר וכופל. שאם כן דברי בטלים ומבוטלים וה' יודע שהתלבטתי לפני שכתבתי, שמא יתפרש.
אבל על כל מי שמביא שמועות כאלו, עליו הראיה, וגם להסביר למה השתיקה אומרת משהו. ואולי יש להוכיח מהשתיקה לקובי לוי?...

ואגב, מכיוון שהשוק מלא במשווקי סמארטפונים מוגנים מוכשרים שמשועים להכשר, כי זה השוק הכי חם היום (שהרי מטבע העולם שכולם הולכים עם סמרטפון, רק שהצליחו בארה"ק ליצור יצירה מיוחדת שנקראת טלפון כשר), וכמעט אף ב"ד לא נותן הכשר, ז"א מסרב לתת הכשר, אני למד את דעת שאר בתי הדינים. זו לא ראיה גמורה כמובן, אבל לדעתי כן הוא.

ואגב סלע, מה זה לא להתמם? שערות הפאות נמצאות על כל ראש של כמעט כל אשה בדורינו, ואם גדו"י שותקים, למה אין זה אומר שאסור לומר שזה תקרובת?

כלפי ליא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי כלפי ליא » 06 יוני 2018, 02:46

עפר ואפר כתב:@סלע,
אני לחלוטין חוזר על דעתי, לגדו"י מכל החוגים יש פה ויש עט, ומכיוון שהם לא נתנו אישור בכתב או בע"פ לסמארטפונים הללו, ע"כ אני כתבתי את דברי.
ובשלמא אם היו אומרים שצריך לתת "אישור בשקט", אבל כאן ההכשר הרי ניתן בצורה הכי רסמית וברורה, והוא לא ניתן מצד גדולי הדור, אף שאין לי ספק שבעלי הדרן ניסו בכל דרך שיכלו לקבל את ההכשר מגדולי ישראל.
ואם מישהו יודע אחרת, אז באמת דברי בטלים ומבוטלים, לא שרירים ולא קיימים, ואני מדגיש וחוזר וכופל. שאם כן דברי בטלים ומבוטלים וה' יודע שהתלבטתי לפני שכתבתי, שמא יתפרש.
אבל על כל מי שמביא שמועות כאלו, עליו הראיה, וגם להסביר למה השתיקה אומרת משהו. ואולי יש להוכיח מהשתיקה לקובי לוי?...

ואגב, מכיוון שהשוק מלא במשווקי סמארטפונים מוגנים מוכשרים שמשועים להכשר, כי זה השוק הכי חם היום (שהרי מטבע העולם שכולם הולכים עם סמרטפון, רק שהצליחו בארה"ק ליצור יצירה מיוחדת שנקראת טלפון כשר), וכמעט אף ב"ד לא נותן הכשר, ז"א מסרב לתת הכשר, אני למד את דעת שאר בתי הדינים. זו לא ראיה גמורה כמובן, אבל לדעתי כן הוא.

ואגב סלע, מה זה לא להתמם? שערות הפאות נמצאות על כל ראש של כמעט כל אשה בדורינו, ואם גדו"י שותקים, למה אין זה אומר שאסור לומר שזה תקרובת?
למרות שפנית לסלע ולא אלי, אענה לך, ואתייחס אך ורק לנושא הפיקוח על הסמארטפון.
לגדו"י אכן יש פה ויש עט, ובהחלט הם כתבו והדגישו חזור והדגש במה אסור להשתמש וממילא מובן שבכל דבר אחר מותר. מרן שר התורה שליט"א מקפיד לכתוב בכל מכתב שהאיסור הוא על אינטרנט לא מסונן וסמארטפון לא חסום, בהדגשה. ואגב, ראשי בד"ץ ב"ב הם ממש מגדולי ישראל מהשורה הראשונה של פוסקי דורנו שליט"א.
גדולי ישראל וזקני הדור לא מחלקים אישורים, בשביל זה הם סומכים על בי"ד שיש לו מערכת ונציגים שמפקחים על הענין. גדולי ישראל מעולם לא עסקו ולא יעסקו במתן כשרויות ופיקוח בפועל. וכאמור הנני יודע בידיעה, ושמעתי את זה במו אזני, שמרן שה"ת שלח להורות לביד"ץ ב"ב שמוטלת עליהם החובה והאחריות לתת הכשר ופיקוח למכשירי הסמארטפון המוגנים, אחרי שועדת הרבנים לא הסכימה לתת להם הכשר בגלל דעה שונה של אדמורי"ם.
אין כאן שתיקה, אלא אמירה ברורה ונחרצת מאוד. לא מדובר כאן בעיתונאים ולבלרים ושדרני קווי נייעס שהם פתחו בעצמם, אלא בגדולי הפוסקים והדיינים של דורנו מעמידי הדת על תילה, שהם בידיעת התורה המופלגת שלהם, ויראת השמים והזהירות המרובה שבה הם נוקטים, הביאה אותם לפקח על הסמארטפונים ולהציל את עם ישראל ממכשולות איומים, וכל הנלחם בהם, הוא הגורם מספר אחת להטעמת הסמארטפונים הפרוצים רח"ל בכרם בית ישראל שהם שואה איומה.
ואגב, כפי שאמר גדול דורנו האחרון מרן זצוק"ל, אכן מי שלא צריך את הסמארטפון המוגן, אסור לו להשתמש בזה, ו"דמו בראשו", אבל ציין כי זה לא סיבה להימנע מלאפשר לאלו שכן צריכים את זה, שיוכלו להשתמש בזה בלא מכשולות נוראים אחרים. וזה גם הסיבה שגדו"י לא מפרסמים שזה כשר וישר, כי זה אכן מוגבל רק למי שנצרך, ולא שכ"א ירוץ לקנות כזה. ובשביל זה יש את האישור מבית הדין הגדול ביותר, שגדו"י רואים בו כב"ד הגדול שבדור. [גדו"י כמו מרן הגריש"א ומרן רה"י זצוק"ל עשו בבי"ד זה את הפרוזבול לחשוש לשיטת הראשונים שרק בי"ד הגדול שבדור יכול לערוך פרוזבול. מרן שה"ת כל השנים עשר אצל מרן הרב וואזנר, ובשמיטה האחרונה לאחר פטירת הרב וואזנר הוא עשה בבי"ד זה את הפרוזבול].

בר בי רב
משתמש ותיק
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 76 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר בי רב » 06 יוני 2018, 02:57

רציתי לציין שאמנם הרבה מגדולי ישראל התירו להכשיר סמארטפונים עבור מי שצריך אמנם יש כמה וכמה שחתמו על מכתב לאסור דבר זה, לא שכך הכרעתי בכלל, רק רציתי לציין דבר זה.
בלי קשר לנידון על בירור דעתם של הבית דין צדק.

בר בי רב
משתמש ותיק
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 76 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר בי רב » 06 יוני 2018, 03:20

באופן כללי יש לציין דברים כדלהלן:
יש אנשים רבים צדיקים שב"ה לא חשופים לאינטרנט, והם רק רואים את התעמולה שכנגד האינטרנט. תעמולה זו כוללת את צעקת גדולי ישראל על האינטרנט הטרף, וכוללת גם כן את צעקת מספר רבנים חשובים נוספים שיצאו גם כנגד הסמארטפון הכשר, ועליהם ניתווספו ונצטרפו אנשים קיצוניים שהכפילו את דעתם ואת השיטה ואת התעמולה פי כמה וכמה מדעתם של הרבנים הנ"ל בעצמם, וכוללת גם תעמולה כנגד מייל לצורך פרנסה וכו'.
לא רק האנשים הצדיקים לא כ"כ מבדילים בין שני המינים ומתבלבלים ביניהם, אלא גם אנשים שיודעים קצת יותר מקרוב את האינטרנט עשויים לפעמים להתרשם מהתעמולה שהאינטרנט הכשר הוא בעייתי בערך כמו הטרף.
אבל אם נעצור שניה נראה שיש כאן שני עולמות שונים לגמרי, ונמשיל זאת לאנשים שלא כ"כ רצינייים וקוראים כל יום ק"ש בלי ברכותיה לפני סוף זמן ק"ש האחרון ולאחמ"כ מתפללים די במהירות ורצים למקום העבודה. האנשים הללו חיים חיים מאוד בדיעבד, וראוי לזרז אותם לחזור למה שהם אמורים להיות. בהחלט. אמנם מצד שני אם נמצא ל"ע מיעוט שבמיעוט משולי המחנה שח"ו לא קוראים ק"ש בזמנה כל יום, או שח"ו לא מתפללים מנחה כל יום, בזה אנו צריכים להתריע ולזעוק על אותם אנשים שעוברים איסורי דאורייתא ודרבנן שיחזרו למוטב.
וזה קצת מזכיר את ההבדל בין הכשר לטרף, אם כי לא לגמרי, אבל צריך לדעת שיש בדיעבד, ובאמת בדיעבד לפעמים מותר בשעת הדחק גדול, אבל יש איסורים מעיקר הדין, וזה צריך לזעוק ולהתריע.
וכשעושים בלבולים בין הזעקה שכנגד הבדיעבד לזעקה שכנגד האיסורי דאורייתא אז צריך שיקומו הת"ח וגדולי ישראל ויעשו לכולם קצת סדר בראש. וזה מה שהם עושים עכשיו.

אריך
משתמש ותיק
נתן תודה: 111 פעמים
קיבל תודה: 332 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אריך » 06 יוני 2018, 09:02

לקחים לחיים:

א) אסור ללכת לבד. מי שהולך לבד, וסומך על עצמו, מובטח לו שייפול.

ב) מי שלוקח ענין אחד ועושה ממנו פרוייקט חיים, הוא בסכנה גדולה שעם הזמן הוא מאבד פרופורציה, וכמו כדור שלג הוא הולך ומאמין שהוא המשיח שמציל את הדור ומותר לעשות עבירות ולפרסם שקרים, לשם המטרה הקדושה שהוא נבחר מן שמיא. וכמובן נקודה ב' תלויה בנקודה א'.

נפתולי
משתמש ותיק
נתן תודה: 159 פעמים
קיבל תודה: 129 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נפתולי » 06 יוני 2018, 09:32

סלע כתב: אילו ידעת כמה אנשים המכשירים האלה מצילים אילו ידעת כמה משפחות לא נהרסות, אילו ידעת כמה בחורי ישיבות לא מדרדרים לתהום רק בגלל זה גם היית תוקף?
בצער גדול אני יודע עכשיו על משפחה חרדית משופרא דשופרא, שעכשיו בשלבי הריסה (הליכי גט) בגלל מכשיר מסונן עם הכשר של בד"צ הנ"ל
דהיינו האברך קנה מכשיר מוגן לצורך פרנסתו בלבד, ולמרבה הצער אישרו לו וואטסאפ פתוח ויצאה טרגדיה נוראה.
אני לא נכנס לעצם הויכוח, אלא למקרא השורה הנ"ל, ראה הלכה ונזכר מעשה.

משה הלוי-שחור
משתמש ותיק
נתן תודה: 86 פעמים
קיבל תודה: 87 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי משה הלוי-שחור » 06 יוני 2018, 10:29

קריאה לכולם: נא להרגיע את הטונים, בת"ח גדולים עסקינן.

ועוד שזה לא ישכנע אף אחד, ואולי להיפך כידוע שמי שצועק כנראה מפחד שבדבריו אין ממש [בדר"כ], ודברי חכמים- בנחת נשמעים, או דברי חכמים בנחת- נשמעים.

תלמיד ותיק

שליחה על ידי תלמיד ותיק » 06 יוני 2018, 11:02

מה שאתה טוען על התמכרות לוואטסאפ, שיש בהדרן, למיטב ידיעתי גם בדלתא פתוח קבוצות וואטסאפ, למרות שזה לא מכשיר לדיבור. אז מה הועלנו, כן דיבור לא דיבור, אבל וואטסאפ יש, התמכרות יש?!!!!!

הבוחן
משתמש ותיק
נתן תודה: 72 פעמים
קיבל תודה: 88 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי הבוחן » 06 יוני 2018, 12:39

במחילה,
למה כל המסנגרים על בד"ץ ב"ב לא עונים על גופם של טענות שחלקם לא קשורים באופן ישיר לבד"ץ ב"ב,
זה שמפרסמים בעיתונים (יתד, כמדומני המודיע לא) יש לזה הגיון??? למה? ואם תטען שזה מציל וכו' למה לא מודגש שם באופן ברור ונחרץ (ולא באיזה שורה מסכנה שאינטרנט מיועד לצרכי פרנסה באישור רבותיו...) שהדבר הזה הוא בדיעבד גמור ובקושי התירו וכו'.
כל הדבר הזה אמור להיות בדיעבד ממש גם לדעת רבני ב"ב.
אתם כל הזמן מדברים על ההכשר בכללותו וכו' זה ברור שזכותם לפתוח הכשר ואינם צריכים את האישור שלנו. (אם כי ברור שיש מגדולי ישראל שסוברים אחרת מהם).
השאלה היא באופן כללי כמה מודעים אותם רבנים לנספחים או לספיחים של מתן ההכשר, (הלגטמציה הפרסום מה מתירים באיזה קלות), בהכשרים על אוכל מאוד מקובל לומר שפלוני יהודי צדיק וקדוש אבל ההכשר שלו לא משהו...
כלומר, זה שאדם הוא צדיק לא מחייב כלל שהוא בקי בפרקטיקה של מתן הכשר וכו'.
מקוה שהייתי ברור.

סמל אישי של משתמש

דוד ריזל (הפרסומאי)
משתמש ותיק
נתן תודה: 323 פעמים
קיבל תודה: 272 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דוד ריזל (הפרסומאי) » 06 יוני 2018, 12:41

עפר ואפר כתב:
סלע כתב: ואגב גדו"י, כמובן הזכרתי בתחילת דברי, את דעתם המפורשת של מועצגה"ת של אגו"י מהתקופה האחרונה (שנית), שיש להשתמש רק בדלתא. שהוא מכשיר שאינו לדיבור. (אינני יודע מי נחשב אצלך לגדו"י ואקווה שנסכים להוציא את השאלה הזו מהדיון כאן...)
(ושוב: לא דיברתי על עצם הסינון. דיברתי על למה צריך גם לדבר בזה. ולמה לפרסם את זה בתור כשר. ולמה לגרום עם זה את כל בעלי המכשירים הכשרים. ולמה לדחוף מייל לתוך הווייז. כלומר, אני מדבר על פרטים ולא על העקרון).
בציבור הליטאי, הרבנים היחידים שנכנסו לפרטים מה להתיר ומה לאסור,
זה בי"ד בני ברק.

תיובתא
משתמש ותיק
נתן תודה: 271 פעמים
קיבל תודה: 156 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי תיובתא » 06 יוני 2018, 12:46

נפתולי כתב:
סלע כתב: אילו ידעת כמה אנשים המכשירים האלה מצילים אילו ידעת כמה משפחות לא נהרסות, אילו ידעת כמה בחורי ישיבות לא מדרדרים לתהום רק בגלל זה גם היית תוקף?
בצער גדול אני יודע עכשיו על משפחה חרדית משופרא דשופרא, שעכשיו בשלבי הריסה (הליכי גט) בגלל מכשיר מסונן עם הכשר של בד"צ הנ"ל
דהיינו האברך קנה מכשיר מוגן לצורך פרנסתו בלבד, ולמרבה הצער אישרו לו וואטסאפ פתוח ויצאה טרגדיה נוראה.
אני לא נכנס לעצם הויכוח, אלא למקרא השורה הנ"ל, ראה הלכה ונזכר מעשה.
יש להניח שמשפחות רבות ניצלו בגלל מכשירים אלו (לצד מיעוט שניזוקו) כי אילולי היה את זה היו משתמשים בפרוץ ששם זה 99% נפילה ואכמ"ל.

אריך
משתמש ותיק
נתן תודה: 111 פעמים
קיבל תודה: 332 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אריך » 06 יוני 2018, 12:49

איני מבין את אלה שהסוגיא כ"כ פשוטה להם. הרי ברור שהנושא של המסונן יש בו צדדים לכאן ולכאן, מצד אחד יש רבים מאד שבשבילם זו הצלה. מצד שני עבור חלק מהציבור זה יכול להזיק, אז מה עושים בכזה מקרה?
אני 'מעריץ' את מי שיש לו כזו דעת רחבה, עד שהוא מסוגל להכריע בפשיטות.
ואמנם רבנים ודיינים שנושאים בעול הציבור, אני מקבל את ההכרעה שלהם, שבודאי לא היתה כלאחר יד באיזה פורום.

ירושלמי
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ירושלמי » 06 יוני 2018, 12:54

עפר ואפר כתב:העובדות כאן ברורות.
בי"ד בני ברק הודיעו להדרן לפי כשבועיים שהם צריכים להפסיק לבינתיים למכור מכשירים. יש הקלטה של הרה"ג רוזנברג שליט"א שאומר את זה. זה קרה, כך מספרים וכך יש להניח, מחמת שהתגלו בעיות במוצר.
הם המשיכו למכור, גם מזה יש הקלטה של מוקד המכירות.
הרב פיינהנדלר פרסם את ההחלטה של הב"ד וקרא לזה "הוסרה ההשגחה".
אין לי מושג אם העובדות הנ"ל נכונות או לא, אבל אם הם נכונות, אותי זה מזעזע.
הבי"ד הודיעו להם שהם צריכים להפסיק למכור מכשירים (נניח), והולך אדם ומפרסם בשם הבי"ד על דעת עצמו שהוסרה ההשגחה???

נ.ב. הרבה לפני שהרב שטיין וקובי לוי וכו' שמעו מה זה אינטרנט, הגיעו לרב סילמן כל הסיפורים הקשים של נפילות מהאינטרנט. אני זוכר שלפני קרוב ל- 20 שנה כבר דברו שהרב סילמן אומר בכינוסים סגורים שזה ההרס הבא של הדור ושממדי ההרס עלולים להיות חלילה כמו בתוצאות ההשכלה.

מצפה לישועה
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 29 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מצפה לישועה » 06 יוני 2018, 13:55

אולי עדיף לנצל את חכמת ההמונים, כדי לדון על המהות עצמה.
איך לדעתכם כדאי לטפל באסון הנורא הקרוי אינטרנט, הן בפן הציבורי, ובעיקר בפן הפרטני?!

אני אגב, חושב שהאינטרנט הוא בודאי הסכנה העיקרית של הדור, הרבה הרבה לפני הציונות והצבא..
אבל האמת שזה לא רק זה. כל התרבות החרדית, מטבע הדברים, מאד מושפעת מהרחוב שהולך ונהיה גרוע מיום ליום, הכל נהיה יותר נשיג ויותר קליל להשגה.
אי אפשר להאשים אף אחד בדבר הזה. גם משום שזה לא יעזור, וגם משום שזה לא נכון.
בדיוק כמו שכשאנידיאנים נחשפים לציווליזציה ברור שהם יושפעו, כך המצב בדיוק היום, כאשר התרבות הרחובית/מערבית נושבת מכל פינה
נכון, שבשונה מהאינידייאנים, ולהבדיל אא"ה, יש לנו תורה ומצוות, יש לנו חיוב וזכות, שכר ועונש, ויש לנו הבטחה ג"כ שלא תשכח מפי זרעו, אבל מכל מקום, איך לדעתכם ניתן למונע את ההתפשטות של הדבר הזה?!

איך נוכל לשלוח את הבן שלנו לישיבה, לאחר שש עשרה שנים שהשקענו בו את כל חיינו, ולהרדם בלילה, מבלי לחשוש שיש לו בחדר "חבר רע"?

לומד טוב
נתן תודה: 25 פעמים
קיבל תודה: 12 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי לומד טוב » 11 יוני 2018, 13:28

20180610_223052.jpg

נעול הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], פיילוט 0.4 | 4 אורחים