באיזה מאגר תורני אתה משתמש

באיזה מאגר תורני אתה משתמש?

• אוצר החכמה

קולות: 90 56.6%
  • Hebrew Books - היברובוקס

קולות: 60 37.7%
  • אוצרות התורה - מורגנשטרן

קולות: 16 10.1%
  • פרוייקט השו"ת - בר אילן

קולות: 99 62.3%
  • DBS - התקליטור התורני

קולות: 29 18.2%
  • תורת אמת

קולות: 58 36.5%
  • אחר - [נא לכתוב בתגובה איזה מאגר]

קולות: 12 7.5%

• סה"כ בוחרים
    159

אחד התלמידים

משתמש ותיק
בפרויקט חדש, הצפוי לקחת שנתיים, סורקים כל הספרים בספריה הלאומי שפקע מהם זכות יוצרים, ומכניסים אותם לגוגל בוקס.
כתבה בענין זה.

שאר לעמו

משתמש ותיק
זה לא מאגר תורני ....
(יש שם 7 מליון ספרים, ו-120,000 מתוכם ללא זכויות יוצרים..)

אחד התלמידים

משתמש ותיק
סוף סוף לד.ב.ס. יש שדרוג לתוכנה, חוץ מהוספת ספרים. https://www.dbs123.com/#c1
ממשק חדש.jpg
האם מישהו השתמש בו, שיכול לחוות דעתו איך זה משתווה לבר-אילן?

אברך

משתמש ותיק
אחד התלמידים אמר:
ממשק חדש.jpg
אתה יכול להוריד גירסת נסיון ל-14 יום ולבדוק בעצמך.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
אברך אמר:
אחד התלמידים אמר:
ממשק חדש.jpg

רעיונות כאלו אני יכול לחשוב עליהם לבד. אני לא רוצה להתקין תוכניות שאין בדעתי להמשיך איתם, משום שריבוי תוכניות על מחשב יכולים לעשות בעיות. גם כשמורידים תוכנות, לא חסרה עקבות של התוכנה בתוך המחשב, וכל המרבה הרי זה גורע. עדיף ללמוד מניסיונן של אחרים לפני שמתקינים תוכנה מספק.

נדיב לב

משתמש ותיק
אחד התלמידים אמר:
אברך אמר:
אחד התלמידים אמר:
ממשק חדש.jpg

רעיונות כאלו אני יכול לחשוב עליהם לבד. אני לא רוצה להתקין תוכניות שאין בדעתי להמשיך איתם, משום שריבוי תוכניות על מחשב יכולים לעשות בעיות. גם כשמורידים תוכנות, לא חסרה עקבות של התוכנה בתוך המחשב, וכל המרבה הרי זה גורע. עדיף ללמוד מניסיונן של אחרים לפני שמתקינים תוכנה מספק.

או בקצרה, אתה מחפש שפני ניסיון :)

אברך

משתמש ותיק
אחד התלמידים אמר:
אברך אמר:
אחד התלמידים אמר:
ממשק חדש.jpg

אני התקנתי אצלי את ה - DBS 25. תנסה לכוון אותי בשאלות ספציפיות מה אתה רוצה לראות אם יש שם.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
אברך אמר:
אני התקנתי אצלי את ה - DBS 25. תנסה לכוון אותי בשאלות ספציפיות מה אתה רוצה לראות אם יש שם.

יש הרבה פונקציות שימושיות בבר-אילן שהיו חסרים עד עכשיו ב-DBS. ממה שזכור לי עכשיו:
קיצורי דרך.
היסטוריות ספרים שנפתחו.
אפשרות לפתוח ספרים ע"י הקלדת השם והמקום.
חיפוש הרבה יותר משכולל.
חיפוש ע"פ ניקוד.
אפשרות לחפש בספר פתוח [ב-DBS אפשר בדף הפתוח, אבל לא בכל הספר.]
אפשרות לקבוע קבוצות מוגדרות כדי לבחור אותם לחיפושים.
קטלוג מחברים. [שימושי במיוחד כדי לבחור כל הספרים של מחבר מסויים עבור חיפושים].
אפשרות לכתוב הערות בספרים. [לי באופן אישי אינו חשוב].
אפשרות לשמור הגדרות אישיות.
תודה.

אברך

משתמש ותיק
אחד התלמידים אמר:
אברך אמר:
יש הרבה פונקציות שימושיות בבר-אילן שהיו חסרים עד עכשיו ב-DBS. ממה שזכור לי עכשיו:
קיצורי דרך.
היסטוריות ספרים שנפתחו.
אפשרות לפתוח ספרים ע"י הקלדת השם והמקום.
חיפוש הרבה יותר משכולל.
חיפוש ע"פ ניקוד.
אפשרות לחפש בספר פתוח [ב-DBS אפשר בדף הפתוח, אבל לא בכל הספר.]
אפשרות לקבוע קבוצות מוגדרות כדי לבחור אותם לחיפושים.
קטלוג מחברים. [שימושי במיוחד כדי לבחור כל הספרים של מחבר מסויים עבור חיפושים].
אפשרות לכתוב הערות בספרים. [לי באופן אישי אינו חשוב].
אפשרות לשמור הגדרות אישיות.
תודה.
בל"נ בהזדמנות אשתדל לבדוק.

אברך

משתמש ותיק
יש לי למעשה את כל המאגרים הקיימים. אבל אני משתמש בעיקר בפרוייקט השו"ת ואוצר החכמה. מעט לפעמים גם בDBS. לעתים רחוקות בהיברו-בוקס, ולעתים ממש נדירות באוצרות התורה (בסקר הצבעתי על כל האפשרויות הנ"ל, אבל למעשה יש חילוק עצום בשכיחות השימוש אצלי וכנ"ל).

yaaakov

משתמש רשום
אני רוצה לידע בבירור, ממישהו שיש לו א' מפריוקטים אלו, איזה מהם טוב יותר?
וגם האם יש באוצרות התורה הדפסות חדשות וטובות של כל הספרים, וכמו שיש באוצר החכמה - בראשונים (רמב"ם טור שלחן ערוך רמב"ן רשב"א ריטב"א מאירי ועוד) וגם בגדולי אחרונים (כגון אבני מילאוים קצות החושן רב עקיבא איגר)
[ובצידה, איזה מהם יש יותר ספרים המועלים לבן תורה ספרדי]
תודה רבה

כהן

משתמש ותיק
אוצרות התורה כבר 5 שנים לא עדכנו את התוכנה, אני מתקשר אליהם מידי פעם וכל פעם דוחים אותי בעוד מעט ועובדים על זה וכו', אולם בינתיים אין שינוי.
בזמנו כשקניתי את התוכנה הזו - אע"פ שהיה להם פחות ספרים מאוצר החכמה - עדיין היו הרבה מעלות לתוכנה זו, גם במהירות החיפוש ובאיכותו וגם בספרים שלא היו באוצר החכמה.
כיום אוצר החכמה טוב יותר גם בכמות וגם באיכות, אא"כ נראה שדרוג עוצמתי של אוצרות התורה, מה שלא נראה כרגע.
לגבי ספרדים - באוצר החכמה יש הרבה יותר לספרדים מאשר באוצרות התורה.

yaaakov

משתמש רשום
כהן אמר:
כיום אוצר החכמה טוב יותר גם בכמות וגם באיכות,
ומה האיכות של ההדפסות באוצרות התורה, האם יש להם הדפסות חדשות ג"כ?

כהן

משתמש ותיק
yaaakov אמר:
מה האיכות של ההדפסות באוצרות התורה, האם יש להם הדפסות חדשות ג"כ?
יש להם, אבל את המכונים הידועים כמו הרב קוק, מכון ירושלים, אהבת שלום, מכון אופק אין להם.
למעשה כיום לא נראה לי שיש משהו שיש באוצרות התורה ואין באוצר החכמה מלבד הסדרה של אוצר הפוסקים על אבן העזר [שזה חשוב מאד למי שעוסק בזה], שו"ת יבי"א ויחוה דעת [אולם ישנו בפרויקט השו"ת], ספר המספיק לבן הרמב"ם חלק ההלכה [דנה תשמ"ט], ומסתבר שיש עוד אילו ספרים בודדים.
בעבר היה לאוצרות התורה זכויות על זכרון אהרן מה שלא היה לאוצר החכמה, כיום גם באוצר החכמה יש את מהדורת זכרון אהרן, ואף יותר מאוצרות התורה משום שהם לא עדכנו כבר 5 שנים, וכנ"ל.

ציון הלא תשאלי

משתמש ותיק
כהן אמר:
yaaakov אמר:
מה האיכות של ההדפסות באוצרות התורה, האם יש להם הדפסות חדשות ג"כ?
יש להם, אבל את המכונים הידועים כמו הרב קוק, מכון ירושלים, אהבת שלום, מכון אופק אין להם.
למעשה כיום לא נראה לי שיש משהו שיש באוצרות התורה ואין באוצר החכמה מלבד הסדרה של אוצר הפוסקים על אבן העזר [שזה חשוב מאד למי שעוסק בזה], שו"ת יבי"א ויחוה דעת [אולם ישנו בפרויקט השו"ת], ספר המספיק לבן הרמב"ם חלק ההלכה [דנה תשמ"ט], ומסתבר שיש עוד אילו ספרים בודדים.
בעבר היה לאוצרות התורה זכויות על זכרון אהרן מה שלא היה לאוצר החכמה, כיום גם באוצר החכמה יש את מהדורת זכרון אהרן, ואף יותר מאוצרות התורה משום שהם לא עדכנו כבר 5 שנים, וכנ"ל.

הרבה מאוד  אוד מספרי קבלה חשובים מאוד אין באוצר החכמה ... וגם אם יש בדפוס גרוע ביותר !

בזה אוצרות התורה מעולה !

כהן

משתמש ותיק
ציון הלא תשאלי אמר:
הרבה מאוד  אוד מספרי קבלה חשובים מאוד אין באוצר החכמה ... וגם אם יש בדפוס גרוע ביותר !

בזה אוצרות התורה מעולה !
אלו ספרים?

ציון הלא תשאלי

משתמש ותיק
ציון הלא תשאלי אמר:
כהן אמר:
ציון הלא תשאלי אמר:

בזה אוצרות התורה מעולה !
אלו ספרים?
ספרי קבלה באוצרות התורה.pngספרי קבלה באוצרות התורה.png
ויש עוד הרבה מאוד ספרי מחשבה ומוסר ועוד ועוד !

כהן

משתמש ותיק
כמדומה שהתבלבלת בין התקליטור התורני [שהוא המתחרה של פרויקט השו"ת לספרים מוקלדים] לבין אוצרות התורה [שהוא המתחרה של אוצר החכמה לספרים סרוקים]

yaaakov

משתמש רשום
כהן אמר:
וצרות התורה כבר 5 שנים לא עדכנו את התוכנה, אני מתקשר אליהם מידי פעם וכל פעם דוחים אותי בעוד מעט ועובדים על זה וכו', אולם בינתיים אין שינוי.
באתר שלהם כותבים שיש להם גירסה חדשה 19.0 - זה הגירסא שיש לך מכבר 5 שנים או באמת גירסה חדשה הוא?

בשלמא

משתמש ותיק
האיכות של העתקת טקסט באוצרות התורה גבוה פי 100 מאוצה"ח (ולא בכל הספרים יש אופציה של העתקת טקסט וגם כאמור כמות הספרים מאוד מוגבלת יחסית לאוצה"ח).

אחד התלמידים

משתמש ותיק
yaaakov אמר:
כהן אמר:
וצרות התורה כבר 5 שנים לא עדכנו את התוכנה, אני מתקשר אליהם מידי פעם וכל פעם דוחים אותי בעוד מעט ועובדים על זה וכו', אולם בינתיים אין שינוי.
באתר שלהם כותבים שיש להם גירסה חדשה 19.0 - זה הגירסא שיש לך מכבר 5 שנים או באמת גירסה חדשה הוא?

כנראה כוונתך לאוצר החכמה. אוצרות התורה תקוע בגירסא 8, הגם שע"פ מידע פנימי שיש לי, יש לקוות שבעתיד הקרוב [במושגי אוצה"ת] נזכה לעוד עדכון.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
yaaakov אמר:
אחד התלמידים אמר:
הגם שע"פ מידע פנימי שיש לי, יש לקוות שבעתיד הקרוב
כמה קרוב?

א"א להגיד משום שלא שמעתי להדיא. וזה גם רק ניחוש שלי. אני מכיר אחד המעורב בפרוייקט גדול המפותח יחד עם אוצרות התורה, והניחוש שלי הוא שכאשר הפרוייקט יצא לשוק הם יוציאו גרסה חדשה.
זה כבר כמה שנים שהוא אמר לי שזה עומד להסתיים, ותמיד נתעכב מחמת סיבות שונות. אבל לפי הדיבורים שלו לאחרונה כנראה עכשיו זה יותר רציני. לאו דוקא בימים הקרובים, אבל כנראה בחודשים הקרובים.
בכלל יש מקום לקוות שבאוצרות התורה יחזרו לשדרוגים כסדרם. כנראה הם הזניחו את זה משום שהם עבדו על מאגר עיתונאות, שהוא דבר שאין להם מתחרים ועולה יותר מפי שלוש מאוצרות התורה, וכמובן ריווחי להם הרבה יותר. אבל הם כבר הוציאו את זה, ואין להם ענין להזניח אוצרות התורה. הם המשיכו לסרוק בספרים כל הזמן, ובל"ס דעתם להוציא גרסה חדשה. ואם מאגר העיתואנים ואוצרות התורה משתמשים בעיקר עם תוכנה משותפת, זה מבטיח שהם ימשיכו לפתח התוכנה, ולא ירימו ידים נגד אוצר החכמה שבינתיים מוכר יותר מפי חמש מהם.

מלכיצדק

משתמש רגיל
אחד התלמידים אמר:
בכלל יש מקום לקוות שבאוצרות התורה יחזרו לשדרוגים כסדרם. כנראה הם הזניחו את זה משום שהם עבדו על מאגר עיתונאות, שהוא דבר שאין להם מתחרים ועולה יותר מפי שלוש מאוצרות התורה,
יותר מפי חמש

yaaakov

משתמש רשום
אחד התלמידים אמר:
א"א להגיד משום שלא שמעתי להדיא. וזה גם רק ניחוש שלי. אני מכיר אחד המעורב בפרוייקט גדול המפותח יחד עם אוצרות התורה, והניחוש שלי הוא שכאשר הפרוייקט יצא לשוק הם יוציאו גרסה חדשה.
זה כבר כמה שנים שהוא אמר לי שזה עומד להסתיים, ותמיד נתעכב מחמת סיבות שונות. אבל לפי הדיבורים שלו לאחרונה כנראה עכשיו זה יותר רציני. לאו דוקא בימים הקרובים, אבל כנראה בחודשים הקרובים.
בכלל יש מקום לקוות שבאוצרות התורה יחזרו לשדרוגים כסדרם. כנראה הם הזניחו את זה משום שהם עבדו על מאגר עיתונאות, שהוא דבר שאין להם מתחרים ועולה יותר מפי שלוש מאוצרות התורה, וכמובן ריווחי להם הרבה יותר. אבל הם כבר הוציאו את זה, ואין להם ענין להזניח אוצרות התורה. הם המשיכו לסרוק בספרים כל הזמן, ובל"ס דעתם להוציא גרסה חדשה. ואם מאגר העיתואנים ואוצרות התורה משתמשים בעיקר עם תוכנה משותפת, זה מבטיח שהם ימשיכו לפתח התוכנה, ולא ירימו ידים נגד אוצר החכמה שבינתיים מוכר יותר מפי חמש מהם
תודה רבה על כל המידע.
אני עומד עכשיו לקנות דיסק של אוצרות התורה אבל פקפקתי בו מאחר שלא עדכנו אותו ל5 שנים. האם אתה יודע שום עוד מידעות לענין אם הם עמדו לעדכן, אם הוא דבר כמעט מובטח או לא, ואיזה סוג ספרים הם עמדו להוסיף, ואם היינו יכולים לעדכן הדיסק ישן, ועוד שום פרטים שאתה יודע לענין זה.
תודה רבה
[אם אתה רוצה יכול להתקשר לי במאייל מיוחד [email protected]]

חלק עליון תַחתִית