מכונים לשבת

פותח הנושא
צבי
מאמרים: 0
נתן תודה: 20 פעמים
קיבל תודה: 18 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

מכונים לשבת

שליחה על ידי צבי » 03 אפריל 2016, 22:36

אשמח מאוד אם תוכלו לענות לי ובעניניות בלבד

עד משמרת השבת הרי כולם הסתמכו על המכון הטכנלוגי להלכה של הרב הלפרין עד ש...
האם זה משום הכשרים המתחדשים בכל יום או שבאמת הרב הלפרין מסתמך על קולות וצירופים שאם כי ההכרח לא יגונה אבל יש מקום להחמיר

ואחזור ואבקש בבקשת מחילה מראש שמעניין אותי רק מי שיש לו להשיב תשובה מידיעה ובלא הסברים עצמיים

ערכים:

יודע ספר
משתמש ותיק
נתן תודה: 47 פעמים
קיבל תודה: 95 פעמים

Re: מכונים לשבת

שליחה על ידי יודע ספר » 03 אפריל 2016, 23:49

ברוך הבא להנחת אבן הפינה.
אבל מה נעשה שהכווווללללם שאתה מדבר עליו לא היה ולא נברא לא מיניה ולא מקצתיה,
ומלבד זאת וכי אם בגלל שלא הקפידו מחוסר ידיעה ולא היה בין תופשי ההלכה מידע מספק על נושאים אלו, הלנצח תאכל וכו'??
ואם יש לך מה לומר בעניין מכון הלפרין- אמור מעתה יש לי דבר עם מכון הלפרין,
או שמא יש לי דבר וחצי דבר נגד משמרת השבת.
אמור מעט- ועשה הרבה!!

כבוד שמים
משתמש ותיק
נתן תודה: 143 פעמים
קיבל תודה: 140 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי כבוד שמים » 04 אפריל 2016, 08:16

אני מצרף קצת חומר.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

דוד
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דוד » 04 אפריל 2016, 08:33

לא הספקתי לקרוא את כל המסמך ש'כבוד שמים' העלה
אבל אספר מה שבדידי הוי עובדא
יש לי מקרר ישן, כזה שהיה גם לאבותינו, התקשרתי למשמרת השבת לשאול אם הוא צריך התקן שבת
ענו לי שכן, שאלתי אותם מדוע, הרי זה ישן, ענו לי שבכל זאת הוא צריך. למה? עד שענו לי שיש לו תרמוסטט דיגיטלי, ולכן זה צריך התקן.
אני הקטן, בוש אני מחטאי ומוכלם אני מפשעי, אבל מעודי לא ליבנתי סוגיא זו, ואם אומרים שצריך אז צריך. מצד שני הוצאה של 500 ש"ח
אינו דבר של מה בכך לדל שכמוני (אני בגמ"ח המרכזי, בלי זה זה עולה 600 ש"ח, מתקרב עוד מעט למחיר המקרר הישן שלי כולו(: )
בעודי מחכך בדעתי גיליתי שיש עוד מכון כמו משמרת השבת מטעם העדה החרדית, התקשרתי אליהם, לא היה להם מידע מיידי, הם אמרו שיבדקו ויחזרו אלי
אחרי מספר שעות חזרו אלי ואמרו לי שבדקו ורק התרמוסטט דיגיטלי, היות וכך, הוסיפו והסבירו לי, אי"ז שייך כלל לכל ה'עסק' שעושים היום ממקררים, כי דבר זה (תרמוסטט דיגיטלי) כבר קיים מזה זמן, יש פוסקים האוסרים וש פוסקים המתירים. שאלתי: האם למעשה צריך התקן. ענו לי: יש הרבה פוסקים שמתירים ויתכן לסמוך עליהם, ברר הדבר עם רבך. גם לשיטת האוסרים, יתכן לשים את המקרר על שעון שבת כמבואר בפוסקים שכבר דנו בזה מזה עידן. שאלתי בכל זאת האם אני שם התקן יעזור לזה, ענו לי שכן, אבל אין צורך לכאורה ושאברר הדבר עם רבי.
איני בא להסיק שום מסקנא מזה, רק שכל אחד באמת יברר היטב למה המקרר צריך התקן, ודעת הפוסקים בזה, והתורה חסה על ממונם של ישראל.
(מה שכן, לא אכחד שנהניתי מאד, שבשיחה עם ההוא מהעדה"ח לא הזכיר מילה מזה שיש להם גם התקנים ולא ניסה אפילו להציע לי לרכוש מהם, וגם אחרי ששאלתי כמה פעמים לא אמר לי שיש להם, רק אחרי ששאלתי אותו ששמעתי שיש להם גם אמר לי שאם אני רוצה אכן יש להם).

נ.ב. להרב כבוד שמים, אשמח אם תצרף את ה'מנשר' שאבין על מה עונה לו בעל 'אמת מארץ תצמח'.
לגבי תחילת דבריו שם שאין מרויחים כלום ואפילו מפסידים, מ"מ זה ברור שאחרי שנכנסו לסיפור ועושים מה שעושים מאיזה סיבה שהיא, כעת כל התקן שמוכרים מרויחים עליו או לכה"פ מונעים הפסד, כי רוב ההוצאות המפורטות שם הם כלליות ולא פר התקן.

יודע ספר
משתמש ותיק

שליחה על ידי יודע ספר » 04 אפריל 2016, 17:23

כדאי שתבדוק הייטב את צומת הגידין של המקרר,
מתוך נסיון הכפשתך נמצאת מברך ברכה רבה, שהרי גם בהעדה"ח הודו בחצי פה לפי טענתך שיש מקום לחומרא אלא שאפשר לשים שעון שבת, כידוע שכך עשו הרבה שנים [והרבה לא סמכו על הלפרין וכדו' וכו' ודומיו] אלא שהיות וכל היצרנים מודים שזה מקלקל את המקרר, עמדו יהודים ופתחו מוצר בקנה מידה עולמי [שיש עליו אחריות של סמסונג העולמית, והוא רשום כפטנט] שעוקף את כל פעולות המקרר ומתכנת אותו מחדש לאותו זמן שהוא עובד. וזה ההתקן של משמרת השבת,
להעדה החרדית אין שום התקן וזה בלוף ושקר שלך או תמימות של המקור ממנו העתקת את הסיפור שלך, יש להם מקררים של בקו בכשרות שלהם

דוד
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 13 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דוד » 04 אפריל 2016, 18:22

יודע ספר כתב:להעדה החרדית אין שום התקן וזה בלוף ושקר שלך או תמימות של המקור ממנו העתקת את הסיפור שלך, יש להם מקררים של בקו בכשרות שלהם
הסיפור היה עם עצמי.
להעדה החרדית יש התקנים, ראיתי אותם במו עיני, חבל שאתה מדבר סתם בלי לדעת, אתה גורם שכמו שאני מתייחס בסלחנות וחוסר לרצינות לדבריך אלה, כך אתייחס לתחילת דבריך היקרים, וחבל...
ולגוף הדברים, לא באתי להכפיש ח"ו, באתי רק לספר את הנאתי מזה שהאיש מהעדה"ח שדיבר איתי פרש בפני את הצדדים ההלכתיים בצורה ענינית ומעשית ולא דיבר איתי מסחרית כלל וכלל, ואילו האיש ממשמרת השבת הכריע בעבורי ללכת על התקן בלי לדעת מי אני ומה אני, והרי זה אוילי, אם אני אדם שמיקל כדעות פוסקים מסוימות בכל הכרעותי וכך קיבלתי מבית אבי, למה שאחמיר כדעה שסוברת משמרת השבת?

יודע ספר
משתמש ותיק

שליחה על ידי יודע ספר » 04 אפריל 2016, 18:28

ברור שנהנית מזה שאדם שלא חושב שצריך לעשות התקן מוכן לא למכור לך התקן, אבל משמרת השבת קמה וגם ניצבה מתוך גישה שההתקן הכרחי חוק ולא יעבור, ולכן הוא לא מוכר לך שום דבר אלא מציל אותך אחי, מחילול שבת! חשבת על זה?

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 464 פעמים
קיבל תודה: 640 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 04 אפריל 2016, 21:13

צבי כתב:אשמח מאוד אם תוכלו לענות לי ובעניניות בלבד

עד משמרת השבת הרי כולם הסתמכו על המכון הטכנלוגי להלכה של הרב הלפרין עד ש...
האם זה משום הכשרים המתחדשים בכל יום או שבאמת הרב הלפרין מסתמך על קולות וצירופים שאם כי ההכרח לא יגונה אבל יש מקום להחמיר

ואחזור ואבקש בבקשת מחילה מראש שמעניין אותי רק מי שיש לו להשיב תשובה מידיעה ובלא הסברים עצמיים
גם אני הקטן [במיוחד לאחר שראיתי את הקונטרס של המכון בענין] תמהתי לעצמי מה עניינו של משמרת השבת, הרמתי טל' לקרוב משפחה קרוב שחמיו הינו בעל הדעה שם ושאלתיו, מה אתם רוצים בדיוק, והסביר לי פרט אחר פרט את כל הויכוחים שיש להם עם המכון, ואף שבחלק לא קטן מהדברים אפשר לצדד אחרת, אמר לי שהגרי"ש נקט שאם הדברים לא ברורים להיתר לגמרי, אין סיבה לא לעשות באופן של לכתחילה לכל הדעות. אמנם הרב הלפרין שרב גובריה טוען שמה שעושה הוא לכתחילה גמור, בקיצור יש פה ויכוח הלכתי מובהק [ואם כך הוא - זה כבר לא משנה אם מישהו עושה כאן "קופה"].

כבוד שמים
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי כבוד שמים » 04 אפריל 2016, 23:08

יסוד הדברים מבואר בירושלמי בשבת פרק כלל גדול. ריו"ח ור"ל מצאו ט"ל תולדות לכל מלאכה, וכל תולדה שלא מצאו לה אב כללו אותה במכה בפטיש. מבואר מזה שקביעת המלאכות היא לא מהאבות אל התולדות אלא מהתולדות אל האבות. משום כך הפעילות המשוכללת שנעשית במכשירים החשמליים המשוכללים, שהיא פאר תעשיית הטכנולוגי' המתקדמת, וחוד החנית שלה, היא בכלל מלאכת מחשבת, יהי' מאיזה אב שלא יהי'. אי לכך סבר הגרי"ש וסייעתו שיש להתייחס לכל פעילות כזו כמלאכה גמורה.

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 04 אפריל 2016, 23:24

כמדומה שזה לא קשור בכלל לענין, רוב הויכוחים הינם ויכוחים ידועים לדוג' האם סגירת מעגל שלא פועל דבר אסור או לא.
חד וחלק - המכון לא מתיר מקררים על סמך דוגמת הקולות שמקיל מכון צומת [כגון לחציה על מפסק שתפתח דלת ע"י בדיקה פעם במשך זמן] שע"ז ס"ל לגרי"ש וחלק נכבד מגדולי ההוראה שאי"ז גרמא אלא מלאכה גמורה. לומר כאלו דברים זה ממש הוצאת שם רע, לרב הלפרין יש טענות ברורות להיתריו, ואינם חידושים כנוסח הנ"ל.
הנוסח ששמעתי ממי ששמע מפי קדשו דהגרי"ש לא היה שיש כאן מלאכות גמורות, אלא שכיון שיש פה צדדים ראוי ליצור מערכת שעונה על כל השאלות לכתחילה.

יודע ספר
משתמש ותיק

שליחה על ידי יודע ספר » 05 אפריל 2016, 17:44

מרן החזו"א כבר הביע דעתו הק' בעניין הסמכות ההלכתית ושיקול הדעת שיש לתת לדעותם של 'מומחים בנושא' וכבר חתם בחוק ולא יעבור כי ההכרעה בכל מצב הוא על פי גדולי ההוראה והתורה ולא ע"י מומחים.
וכל דבר נוסף בעניין זה הוא בזיון כבוד שמים להעמיד את הר' הלפרין יר"ש כמה שיהיה בשורה אחת עם גדולי ההוראה, אין מילה כזו וויכוח בין 'מומחיותו' של הר' הלפרין לרב אלישיב למשל. גם זה פשוט.

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 05 אפריל 2016, 23:13

נכון, אבל כמדומה שעושה הכל כדעת הגרש"ז זצ"ל.

יודע ספר
משתמש ותיק

שליחה על ידי יודע ספר » 06 אפריל 2016, 17:19

כמדומה, ובאמת זה נידון לכאו' בפ"ע אם אחד אומר שעושה על פי פלוני ופלוני ונתלה באילן גדול אם יש לו תוקף וסמכות בלא כח גדול שעומד על גביו כח דחכם חי!
לענ"ד אין לזה שום משמעות וכל אחד יכול לדבר בשם כל אחד שהוא רוצה מהכ"ת שנסמוך על זה???
ושים לב שכל צדיק או גדול בתורה שנלב"ע מיד קמים אנשים שתולים בו כמה דברים שאי אפשר להוכיחם.
אחרי מות קדושים, אמור בהר בחוקותי!!! וד"ל.

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 06 אפריל 2016, 21:26

לזכרוני ברוב הנושאים השנויים במח' דעת הגרש"ז היתה ברורה, אבל אבדוק שוב בלנ"ד.

כבוד שמים
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי כבוד שמים » 07 אפריל 2016, 07:49

הרב ליזרזון הוציא קונ' בענין. שברוב הנושאים השנויים במח' דעת הגרש"ז היתה ברורה, גם בספר של הרב קורן "מאורי אש" יש הרבה חומר.

יודע ספר
משתמש ותיק

שליחה על ידי יודע ספר » 08 אפריל 2016, 14:40

מסקנת הדברים, נציג משמרת השבת שאוחז שיש בזה בעיה של דאורייתא לא צריך להציע לך ללכת לפי פסקי ר' שמואל שלאסבערגר ממאנסי סיטי רק בגלל שיש מי שמיקל, די בזה שרבם אוסר בשביל להביא בפניך את פסק ההלכה כמות שהוא לפי ראות עיניהם.
הדברים פשוטים. אדרבא זה שיביא לפני כמה אפשרויות בכל פעם אני לא יסמוך על דבריו באשר דעתו ההלכתית אינה חתומה ומסתמא פעמים יאמר כך ופעמים אחרים יאמר אחרת.

מעט דבש
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 42 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מעט דבש » 09 אפריל 2016, 21:31

בנוגע לדעת רבני העדה החרדית:
בפרוספקט של 'ועד הפיקוח ההלכתי' של העדה החרדית, כתבו:
"יש מקררים שהתקן השבת גורם להם רק 'להרדים' את הכרטיס הממוחשב, כך שלא יוכל לקבל ולשלוח הוראות הפעלה [=קרי: התקן המכון הטכנולוגי]. הוראת הבד"ץ למקררים באישור, שלא רק הכרטיס ינותק, אלא כל מערכת התרמוסטט תנותק. גם הגברת הזרם, וגם סגירת המעגל [=קרי, הרישומים הדיגיטליים], מנותקים לגמרי מהפעלה".

מעט דבש
יצירת קשר:

שליחה על ידי מעט דבש » 10 אפריל 2016, 00:47

מעט דבש
יצירת קשר:

שליחה על ידי מעט דבש » 10 אפריל 2016, 01:49

מצורף עוד כמה קבצים

כבוד שמים
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי כבוד שמים » 10 אפריל 2016, 08:59

חסום!

מעט דבש
יצירת קשר:

שליחה על ידי מעט דבש » 10 אפריל 2016, 12:03

יהודי כתב:כמדומה שזה לא קשור בכלל לענין, רוב הויכוחים הינם ויכוחים ידועים לדוג' האם סגירת מעגל שלא פועל דבר אסור או לא.
דוקא פרט זה אינו הנידון, וגם ההתקן של 'משמרת השבת' לא פותר בעיה זו, כי אף שלחצן סגירת הדלת לא גורם לשום דבר אם שמים את ההתקן, אך בכל סגירת הדלת לוחצים עליו, והרי זה 'מעגל שלא פועל' (או בכינוי אחר, מדוייק יותר: 'חצי מעגל') ו'משמרת השבת' מצהירים בעצמם זאת, ומודיעים שאם רוצים להחמיר ולבטל זאת, יש לגרום לכך שהלחצן יהיה לחוץ כל השבת, גם אם יש התקן.

מעט דבש
יצירת קשר:

שליחה על ידי מעט דבש » 10 אפריל 2016, 12:18

אחד התלמידים
משתמש ותיק
נתן תודה: 104 פעמים
קיבל תודה: 430 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 19 אפריל 2016, 08:58

דיברתי אתמול עם הרב בייפוס ממשמרת השבת לגבי מזגני אינברטר. הוא סיפר לי המצב ואיזה סוגים יש תקן שבת ולא ניסה לדחוף דוקא התקן שלהם. הוא אמר שהוא לא יכול לקבל אחריות על התקן של המכון הטכנלוגי משום שחסר לו ידע איך ידע איך זה עובד, אבל אאל"ט הוא סיפר לי על זה בלי שנשאל ולא הרגשתי שהוא מנסה לנתב אותי דוקא למזגן עם התקן שלהם.

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 19 אפריל 2016, 09:35

כידוע אינברטר יותר קל מנידון המקררים

אחד התלמידים
משתמש ותיק
נתן תודה: 104 פעמים
קיבל תודה: 430 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 18 מאי 2016, 19:55

חוברת של משמרת השבת על מזגני אינוורטר.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “הלכה ומנהג”

מי מחובר

משתמש הגולש בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 1 אורח