חזרה מלקבל ילדה לקייטנה בגלל אי חיסון

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

יחי

משתמש ותיק
תיובתא אמר:
בנציון אמר:
יחי אמר:
רבותי הדיון עם ניק יהושע מיותר ועקר כדחזינן.
ואם מישהו משתכנע מדעותיו הרי שדם זרעיותיו על ידו.
אני שמתיו ברשימת הנודניקים

(כל זה מתייחס לניק יהושע, אינני מכיר את הכותב עצמו)

כמובן שזה בוטה. אבל דיני נפשות כאמור מצדיקים גם את זה
זה אכן בוטה מידי.
אני מחסן את ילדי אמנם אבל אני כלל לא מזדהה עם התוקפנות כנגד דעות שלא התרגלנו אליהם, האם אתה כ"כ בטוח שחיסון הוא יותר בטוח? על מי אתה מסתמך על הממסד הרפואי? אתה יכול להיות בטוח שמי שקובע את המדיניות של החיסונים הם לא אנשים שסובלים מעודף יראת שמיים, אז מהיכן אתה כ"כ בטוח שהם צודקים עד שאתה מסמן את מי שמתנגד וג'
ו
מכ"מ אין מצווה לשפוך את דמו, גם של אדם שטועה ומזיק לאחרים.

רבותי המפולפלים
לא גרע מאדם שחוסם את דרכו של האמבולנס טיפול נמרץ (אם כי כמובן אין כאן רודף בדיני אדם), בטענה שמא הזיהום אויר מהמנוע ישפיע לרעה להמטופל.
ומתחילה אמינא למה נגרע חלקו של הציבור החרדי שכ"כ הרבה דעות של שופטני שייכים בו, ומתכסים באיצטלא של 'הם' אינם יודעים מה הם אומרים, לפי שאין להם יר"ש.
עד ששמתי ליבי שבחוגי טבעונים וכד' שאינם שומתומ"צ שייך ג"כ.

כל הרוצה לטעות יבוא ויטעה, ואם אין דעת הבדלה מנין.

ולהניק @תיובתא שיחי'
אין שפיכות דם בניק, לפי שאין לו דם.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
סיפור טרי, עבור אלו המתעקשים שלכל אחד זכות להחליט לעצמו.
בת של אחד שאני מכיר לקחה תינוק שלה לרופא. אחר שתי דקות בהתמנה נתברר שיש חולה עם חוצבת אצל הרופא, ואמרו לה לצאת עם התינוק במהירות האפשרי כדי שלא יתדבק, וליהות בקשר עם משדרד הבריות אם צריך המשך טיפול. אחר ימים של ריצה אחר משרד הבריאות ורופא הקופה, עם כל הביטול זמן, עצבנות, ופחדים כמובן, נתברר שציכים ליתן לתינוק שני זריקות כדי שלא יקבל חצבת. זה תינוק קטן מדאי לקבל חיסון רגיל, והוא יצטרך בין כך לקבל חיסון במהשך. בינתיים הזריקות שהוא קיבל אינם פשוטים, אמרו להם להדיא שהוא יכול לקבל חום מזה, אבל זה קל יותר מסיכון של חצבת אמיתי.
בקיצור, אחד שחשב שהוא מחליט לעצמו, גרם צער עצום, לתינוק קטן ולמשפחתו, בלי שהיה להם אפשרות למנוע את זה.

יהושע

משתמש ותיק
פותח הנושא
יחי אמר:
תיובתא אמר:
בנציון אמר:
זה אכן בוטה מידי.
אני מחסן את ילדי אמנם אבל אני כלל לא מזדהה עם התוקפנות כנגד דעות שלא התרגלנו אליהם, האם אתה כ"כ בטוח שחיסון הוא יותר בטוח? על מי אתה מסתמך על הממסד הרפואי? אתה יכול להיות בטוח שמי שקובע את המדיניות של החיסונים הם לא אנשים שסובלים מעודף יראת שמיים, אז מהיכן אתה כ"כ בטוח שהם צודקים עד שאתה מסמן את מי שמתנגד וג'
ו
מכ"מ אין מצווה לשפוך את דמו, גם של אדם שטועה ומזיק לאחרים.

רבותי המפולפלים
לא גרע מאדם שחוסם את דרכו של האמבולנס טיפול נמרץ (אם כי כמובן אין כאן רודף בדיני אדם), בטענה שמא הזיהום אויר מהמנוע ישפיע לרעה להמטופל.
ומתחילה אמינא למה נגרע חלקו של הציבור החרדי שכ"כ הרבה דעות של שופטני שייכים בו, ומתכסים באיצטלא של 'הם' אינם יודעים מה הם אומרים, לפי שאין להם יר"ש.
עד ששמתי ליבי שבחוגי טבעונים וכד' שאינם שומתומ"צ שייך ג"כ.

כל הרוצה לטעות יבוא ויטעה, ואם אין דעת הבדלה מנין.

ולהניק @תיובתא שיחי'
אין שפיכות דם בניק, לפי שאין לו דם.
זה שקר או בורות להציג את מתנגדי החיסונים כבוצה קטנה של הזויים, יש בכל העולם בכל מדינה ומדינה ועיר ועיר קהילה קהילה אחוז מסויים של מתנגדי חיסונים, ביחד זה עשרות מיליוני אנשים, בדרך כלל אנשים משכילים שחוקרים דברים לבד ולא הולכים כעיוורים אחרי העדר, והשיטה נתמכת מאלפי מומחים בכל העולם חלקם בשקט וחלקם בגלו, באיטליה שרת הבריאות החדשה פיטרה את כל השלושים הרופאים המייעצים במשרד הבריאות בגלל תמיכה העיוורת שלהם בחיסוניםי, לא הגיוני בכלל אם הדבר היה כה פשוט שחור לבן שיהיה כל כך הרבה אנשים משכילים ביניהם גם הרבה מומחים שיחליטו לעשות ללכת נגד כולם בלי שום סיבה הגיונית, מצד שני רוב המכריע של תומכי החיסונים הולכים אחרי העדר ודעת הקהל ודעות קדומות בלי לחקור הרבה את הנושא.

ולקרוא אנשים מתנגדים לחיסונים שופטני זאת חוצפה גדול. כיון שזה נתמך ע״י רבנים חשובים כמו האדמו״ר מאמשינאוו והגר״ש קאמינצקי והגר״ח גריינימן זצ״ל הגר״נ קופשיץ ועוד הרבה רבנים, וגם שמעתי מאנשים שהגר״ח קנייבסקי הורה להם לא לחסן אפילו בזמן שהיה מגיפת החצבת.

מכל המחלות ש מחסנים נגדם היה הכי הרבה מקרי מוות משפעת מקסיקו, וכל אירגוני הבריאות וכל הממשלות בכל העולם המליצו על זה, ואעפ״כ הורו הרב שטיינמן והגר״ח קנייבסקי לא להתחסן.

״כחלק מהמהלך, חוסן השבוע במסיבת עיתונאים פומבית סגן שר הבריאות חה"כ יעקב ליצמן מפני השפעת, כשהוא קובע בפני המצלמות: "אילו היו מתחסנים אותם 83 אנשים שנפטרו, רובם היו עדיין בחיים".

אלא שבציבור החרדי, לא היה כנראה חיסונו של סגן השר החרדי,נחשב מספיק. וכך בתקופה האחרונה, הגיעו עשרות שאלות שכאלו, אל מרן הגר"ח קנייבסקי, כשהוא מצידו מסרב לענות לשואלים אותו, בטענה כי אינו בקי דיי בנושא, ושלח אותם להיוועץ במרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א.

בימים האחרונים הגיע לפניו מקרה נוסף, אדם שאשתו מעוברת, והדבר היה אצלו בגדר 'שאלה למעשה' מיידית ולא סתם באופן תיאורטי. גם הפעם שלח אותו הגר"ח קנייבסקי להגראי"ל שטיינמן.

משהגיע האיש לפני הגראי"ל ושטח בפניו את השאלה, נענה בתשובה, כי "לפי מה שאני שומע הנזק רב מן התועלת, ולכן 'שב ואל תעשה עדיף'...".תשובה דומה מסתבר, הורה הגראי"ל שטיינמן לעשרות שואלים נוספים.

בעקבות תשובת הגראי"ל שהגיעה חזרה גם לבית הגר"ח, החל גם הגר"ח עצמו להורות כך לרבים ששאלו אותו, וזאת ללא כל הבדל הקשור למצב רפואי מסויים. "הנזק רב מן התועלת, שב ואל תעשה עדיף״

יהושע

משתמש ותיק
פותח הנושא
אחד התלמידים אמר:
@יהושע, האם אפשר להביא מכתבים של כל הרבנים שדלעתך הם נגד חיסונים.
בנתיים אין הרבה מכתבים בכתב חוץ ממה שהבאתי למעלה, רובם הם שמועות בעל פה, אבל כל הזמן הולך ומתוסף מתנגדי חיסונים גם אצל ההמון גם אצל המומחים וגם ברבנים, יש לאחרונה הרבה דיונים של רבנים בארה״ב שמבררים את הנושא היטב ע״י שמיעת דברי המומחים משני הצדדים, יתכן שבקרוב יהיה על זה מכתב.

אני שאלתי את הרב חיים גריינימן זצ״ל על חיסונים (זה היה עוד לפני שהiom פרסם שיש 135 מחלות שחשודים שחיסונים גורמים להם ושיתכן שחיסון הdtap גורם לאוטיזם) הוא אמר לי שחיסונים שיש בהם חשש לא לחסן וחיסונים שאין בהם חשש כן לחסן, רבי שמואל קמינצקי אמר בראיון לעיתון בארה״ב שהחיסונים הם hoax וביזנס.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
יהושע אמר:
אחד התלמידים אמר:
בנתיים אין הרבה מכתבים בכתב חוץ ממה שהבאתי למעלה, רובם הם שמועות בעל פה, אבל כל הזמן הולך ומתוסף מתנגדי חיסונים גם אצל ההמון גם אצל המומחים וגם ברבנים, יש לאחרונה הרבה דיונים של רבנים בארה״ב שמבררים את הנושא היטב ע״י שמיעת דברי המומחים משני הצדדים, יתכן שבקרוב יהיה על זה מכתב.

אני שאלתי את הרב חיים גריינימן זצ״ל על חיסונים (זה היה עוד לפני שהiom פרסם שיש 135 מחלות שחשודים שחיסונים גורמים להם ושיתכן שחיסון הdtap גורם לאוטיזם) הוא אמר לי שחיסונים שיש בהם חשש לא לחסן וחיסונים שאין בהם חשש כן לחסן, רבי שמואל קמינצקי אמר בראיון לעיתון בארה״ב שהחיסונים הם hoax וביזנס.
יוצא מדבריך שלדעת הגר"ח גריינין יש לחסן. הוא אמר להדיא גם לדבריך שיש לחסן חיסונים שין בהם חשש. הוא לא פירט איזה חיסונים יש בהם חשש, ואתה אומר את זה על דעתך בלבד. לערב הגרח"ג זה הוי שקר וסילוף דעתו. גם אני מסכים שאין לחסן חיסונים שיש בהם חשש. כל המחלוקת בינינו היא איזה חיסונים בגדר הזה.
אם הגרש"ק באמת אמר שהחיסונים הם hoax וביזנס, זה רק מראה שהוא אינו יודע מה הוא סך. גם מתנגדי חיסונים ברובם הגדול מודים לתועלת שבחיסונים, וטוענים רק שיש צד שני המכריע כנגדו. הרש"ק הוי ת"ח מוערך, אבל הוא גם זקן מופלג ולא רופא. לא ברור מה אמרו לו ומה הוא יודע בכל הענין. בכל אופן אחר פרשת הפקעת קידושין הידוע, לא ממהרים לקבל דעתו כשאינו ברור עד כמה הוא בקי בפרטים.

יחי

משתמש ותיק
אחד התלמידים אמר:
סיפור טרי, עבור אלו המתעקשים שלכל אחד זכות להחליט לעצמו.
בת של אחד שאני מכיר לקחה תינוק שלה לרופא. אחר שתי דקות בהתמנה נתברר שיש חולה עם חוצבת אצל הרופא, ואמרו לה לצאת עם התינוק במהירות האפשרי כדי שלא יתדבק, וליהות בקשר עם משדרד הבריות אם צריך המשך טיפול. אחר ימים של ריצה אחר משרד הבריאות ורופא הקופה, עם כל הביטול זמן, עצבנות, ופחדים כמובן, נתברר שציכים ליתן לתינוק שני זריקות כדי שלא יקבל חצבת. זה תינוק קטן מדאי לקבל חיסון רגיל, והוא יצטרך בין כך לקבל חיסון במהשך. בינתיים הזריקות שהוא קיבל אינם פשוטים, אמרו להם להדיא שהוא יכול לקבל חום מזה, אבל זה קל יותר מסיכון של חצבת אמיתי.
בקיצור, אחד שחשב שהוא מחליט לעצמו, גרם צער עצום, לתינוק קטן ולמשפחתו, בלי שהיה להם אפשרות למנוע את זה.

ובדידי עובדא
חודש שעבר לקחתי בני בן חצי שנה אל הרופא ק"א במכבי ב"ב.
אחרי 5 ימים התקשרו בבהילות ממשרד הבריאות וכ' ככל הכתוב לעיל שהיה חולה חצבת במרפאה. ובאנו לקופ"ח ושם שיירה של תינוקות (כל מי שהיה אצל הרופא עד שעתיים אחרי!) וביניהם בת שבועיים. ומקבלים ב' חיסונים בעומק הלחיים של הירך שלא תדעו מצרות. והייסורים נוראים.

הרי וודאי שלפי הלכה בספק פיק"נ כגון יום כיפור ושבת וכאלו הולכים אצל הרופאים. והם כולם (99.9%) מחייבים החיסונים. ורק שופטני כנ"ל ימשיכו להדיין ולסכן את סביבתם. ועוד יאמרו כמה חכמים ש'אסור לשפוך את דמם'. ומרחמים על מי שאין בו דעת וכ'

בנציון

משתמש ותיק
הרב יחי אני רואה שאתה מאד נסער מאלו שלא מחסנים, משום שהם גורמים לאחרים צער, האם אתה כ"כ נסער גם מכל אחד שמעשן? תלך למחלקה האונקולוגית בכל בית חולים ותראה כמה אנשים מתייסרים בגלל עישון פסיבי.

יהושע

משתמש ותיק
פותח הנושא
אחד התלמידים אמר:
יהושע אמר:
אחד התלמידים אמר:

יוצא מדבריך שלדעת הגר"ח גריינין יש לחסן. הוא אמר להדיא גם לדבריך שיש לחסן חיסונים שין בהם חשש. הוא לא פירט איזה חיסונים יש בהם חשש, ואתה אומר את זה על דעתך בלבד. לערב הגרח"ג זה הוי שקר וסילוף דעתו. גם אני מסכים שאין לחסן חיסונים שיש בהם חשש. כל המחלוקת בינינו היא איזה חיסונים בגדר הזה.
אם הגרש"ק באמת אמר שהחיסונים הם hoax וביזנס, זה רק מראה שהוא אינו יודע מה הוא סך. גם מתנגדי חיסונים ברובם הגדול מודים לתועלת שבחיסונים, וטוענים רק שיש צד שני המכריע כנגדו. הרש"ק הוי ת"ח מוערך, אבל הוא גם זקן מופלג ולא רופא. לא ברור מה אמרו לו ומה הוא יודע בכל הענין. בכל אופן אחר פרשת הפקעת קידושין הידוע, לא ממהרים לקבל דעתו כשאינו ברור עד כמה הוא בקי בפרטים.
כל מה שאמרתי זה שיש רבנים שאומרים בניגוד למקובל בעולם הרפואה והם לא שופטני, הרב גריינימן אמר שיש חיסונים שיש בהם חשש ולא לעשות אותם וכן הגרח קנייבסקי והגראיל שטיינימן, זה בניגוד לכל עולם הרפואה שתומכים בכל החיסונים.

אם הרב גריינימן אמר לי לא לחסן רק חיסונים שאין בהם חשש, ואני רואה שרוב החיסונים המומחים הכי גדולים בין התומכים בחיסונים שבדקו את החיסונים אחרי זה ואומרים שיש 135 מחלות שדווחו אחרי חיסונים שאין להם ראיות לכאן או לכאן לקבוע אם החיסונים באמת גורמים לזה, ושרק לחיסון אחד יש להם ראיות שלא גורם לאוטיזם, וגם החיסון שטוענים שיש ראיות שלא גורמים לאוטיזם כמה מומחים מהגדולים ביותר בין תומכי החיסונים טוענים שהראיות הם חלשים, ואני שומע בעצמי מכמה וכמה הורים שהאוטיזם או האפילפסיה של ילדיהם התחיל מיד אחרי חיסון, ואני רואה שדר גיל יוסף שחר מפרסם שהוא מחפש מי שיכול להביא לו מחקר אחד על חיסונים שנותנים לילדים שעבר מחקר קליני נורמלי יותר משבועות ספורים ובנתיים אף אחד עוד לא הצליח להמציא לו כזה מחקר, אז אני אמור לחשוב שזה נקרא חיסון שאין בזה חשש? מה ההיגיון? אם הרב גריינימאן היה תומך בכל החיסונים המקובלים הוא היה עונה כזה תשובה?

יחי

משתמש ותיק
בנציון אמר:
הרב יחי אני רואה שאתה מאד נסער מאלו שלא מחסנים, משום שהם גורמים לאחרים צער, האם אתה כ"כ נסער גם מכל אחד שמעשן? תלך למחלקה האונקולוגית בכל בית חולים ותראה כמה אנשים מתייסרים בגלל עישון פסיבי.
אל נא באפך הרב"צ
הייתי מאוד נסער אם חד מאלו המעשנים היה פותח בקמפיין כאן בפורום לטובת העישון...

ומ"מ מה כוונתך לא הבנתי
מה שמציק לי אינו שיש מישהו בהשקפה שכנגדי אלא שיש 'אמת' ושכל הישר ויש 'שקר' וקרומקייט.
ומעידני שמים וארץ על זה

יחי

משתמש ותיק
והרב בנציון
עליך לשים לב שלא בצער עסקינן אלא בחשש נפשות

יהושע

משתמש ותיק
פותח הנושא
יחי אמר:
בנציון אמר:
אל נא באפך הרב"צ

ומ"מ מה כוונתך לא הבנתי
מה שמציק לי אינו שיש מישהו בהשקפה שכנגדי אלא שיש 'אמת' ושכל הישר ויש 'שקר' וקרומקייט.
ומעידני שמים וארץ על זה
אז למה אתה לא נסער מזה שבשנים האחרונות העיתונים החרדים מפרסמים חברות סיגריות בניגוד לדעת הרבנים?

למה אתה לא נסער מזה שנותנים הכשר על מוצרים עם שמן מוקשה, שזה גורם מספר אחד למחלות לב לכל הדעות, ומחלות לב הוא גורם מספר אחד למוות פי אלף יותר מאי חיסון?

יש קול קורא מרבנים נגד להלחיץ הורים לחסן, אין קול קורא נגד פרסום נגד חיסונים.

בנציון

משתמש ותיק
יחי אמר:
בנציון אמר:
אל נא באפך הרב"צ

ומ"מ מה כוונתך לא הבנתי
ומעידני שמים וארץ על זה
הרב @יחי כדאי לך להתרגל בחיים שגם דעות שנראה לך פשוט שהם לא נכונות, יש צד שהם נכונות, ועל כל פנים לא להיות נסער מאלו שאוחזים בדעות אלו. תמיד אם אתה אוחז בשיטה מסוימת כדאי וחשוב לנסות ולהסביר למה נראה לך שאתה צודק ולנסות לשכנע את אלו שאוחזים אחרת, אבל לא מתוך סערת רגשות כאילו והשיטה האחרת היא עקומה ושקרית. אתה עוד תיווכח בחיים שהרבה פעמים דעות שהיו נראות לך עקומות בהתחלה, בסוף הם לא נראות כאלו עקומות, ואפילו הצד השני עקום...

אחד התלמידים

משתמש ותיק
בנציון אמר:
יחי אמר:
בנציון אמר:
אל נא באפך הרב"צ

ומ"מ מה כוונתך לא הבנתי
ומעידני שמים וארץ על זה
הרב @יחי כדאי לך להתרגל בחיים שגם דעות שנראה לך פשוט שהם לא נכונות, יש צד שהם נכונות, ועל כל פנים לא להיות נסער מאלו שאוחזים בדעות אלו. תמיד אם אתה אוחז בשיטה מסוימת כדאי וחשוב לנסות ולהסביר למה נראה לך שאתה צודק ולנסות לשכנע את אלו שאוחזים אחרת, אבל לא מתוך סערת רגשות כאילו והשיטה האחרת היא עקומה ושקרית. אתה עוד תיווכח בחיים שהרבה פעמים דעות שהיו נראות לך עקומות בהתחלה, בסוף הם לא נראות כאלו עקומות, ואפילו הצד השני עקום...
זה לא שאלה פרטי שכל אחד יכול להחליט לעצמו, אלא שאלה ציבורי השייך לחושן משפט. אם מתנגדי חיסונים יסתגרו בבתיהם ולא יסכנו אחרים אפשר לומר שכל אחד יש לו דעות משלו. אבל ברגע שהוא יוצא לרשות הרבים ואחרים מסתכנים כתוצאה מזה, זה ענין אחר.
בכלל תמוה לי למה אנשים החושדים ממסד הרפואי כ"כ, שהם אינם יכולים לקבל המקובל על רובא דרובא דרובא של הרופאים בעולם ועל רשויות הרפואה בכל מדינות מתקדמת בעולם, ולדעתם הכל שקרים וענין של כסף ובעלי אינטרסטים, וכל הרפואים אינם יודעים האמת, נכנסים לקופ"ח בכלל. שהם ילכו לרואפים אלטרנטיבים, שדלעתם נטולי נגיעות, למרות שגם הם אינם עובדים בחינם. מה להם אצל רופאים מהממסד.

יהושע

משתמש ותיק
פותח הנושא
בנציון אמר:
יחי אמר:
בנציון אמר:
אל נא באפך הרב"צ

ומ"מ מה כוונתך לא הבנתי
ומעידני שמים וארץ על זה
איך אמר רופא אחד, הרפואה הקונבנציונלית הוא כמו דת, והרופאים הם הכמרים של הדת.
לא שאין לרפואה הקונבנציונלי מה להציע, אבל האמונה היתרה שיש בזה דומה לדת.

יהושע

משתמש ותיק
פותח הנושא
אחד התלמידים אמר:
בנציון אמר:
יחי אמר:
אל נא באפך הרב"צ

ומ"מ מה כוונתך לא הבנתי
ומעידני שמים וארץ על זה
זה לא שאלה פרטי שכל אחד יכול להחליט לעצמו, אלא שאלה ציבורי השייך לחושן משפט. אם מתנגדי חיסונים יסתגרו בבתיהם ולא יסכנו אחרים אפשר לומר שכל אחד יש לו דעות משלו. אבל ברגע שהוא יוצא לרשות הרבים ואחרים מסתכנים כתוצאה מזה, זה ענין אחר.
בכלל תמוה לי למה אנשים החושדים ממסד הרפואי כ"כ, שהם אינם יכולים לקבל המקובל על רובא דרובא דרובא של הרופאים בעולם ועל רשויות הרפואה בכל מדינות מתקדמת בעולם, ולדעתם הכל שקרים וענין של כסף ובעלי אינטרסטים, וכל הרפואים אינם יודעים האמת, נכנסים לקופ"ח בכלל. שהם ילכו לרואפים אלטרנטיבים, שדלעתם נטולי נגיעות, למרות שגם הם אינם עובדים בחינם. מה להם אצל רופאים מהממסד.
אפשר גם לשאול, אנשים שכ"כ מאמינים בדת של הרפואה הקונבנציונלית, למה לא מאמינים באבולוציה שמקובל על רובא דרובא דרובא של המדענים ועל רשויות החינוך של כל מדינות המתקדמות בעולם.

אלא מאי כי מבינים שאינטרסים ושטיפת מוח וכוח של תעמולה ודעת הקהל ודעות קדומות יותר חזק מכל הגיון, אז עניין החיסונים לא שונה.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
יהושע אמר:
אפשר גם לשאול, אנשים שכ"כ מאמינים בדת של הרפואה הקונבנציונלית, למה לא מאמינים באבולוציה שמקובל על רובא דרובא דרובא של המדענים ועל רשויות החינוך של כל מדינות המתקדמות בעולם.
בשביל דמגוגיה זו טענה, אבל אין לדמות תיאוריה על מה שקרה בעבר, שא"א להוכיח או להפריך על ידי שום ניסוי, לדבר מעשי שאפשר לבדוק.
קצרתי במקום שראוי להאריך.

יהושע

משתמש ותיק
פותח הנושא
אחד התלמידים אמר:
יהושע אמר:
בשביל דמגוגיה זו טענה, אבל אין לדמות תיאוריה על מה שקרה בעבר, שא"א להוכיח או להפריך על ידי שום ניסוי, לדבר מעשי שאפשר לבדוק.
קצרתי במקום שראוי להאריך.
גם אם זה לא דומה אבל אפשר לראות עד כמה רוב ככל המדענים יכולים לטעות בדבר כה מופרך, רק בגלל אינטרסים וכוח תעמולה וכו'

אתה אומר אפשר לבדוק, אולי תביא מחקר שבדק בטיחות החיסונים על תינוקים לתווך ארוך?

וגם אם תמצא על חיסון בודד איך נותנים הרבה חיסונים על סמך בדיקת חיסון אחד? ועוד נותנים כמה בבת אחת?

אחד התלמידים

משתמש ותיק
יהושע אמר:

וגם אם תמצא על חיסון בודד איך נותנים הרבה חיסונים על סמך בדיקת חיסון אחד? ועוד נותנים כמה בבת אחת?
קודם תביא לי מחקר שבדק בטיחות שתיית פטל, נסיעה על רכבת הקלה בירושלים, וצביעת הבית בצבע קרם.
וביותר, אני מבקש מחקר המראה בטיחות רפואות טבעונית, שמתנגדי חיסונים דוקא אוחזים מהם.
זה דמגוגיה במיטיבו לדרוש מחקרים עמוקים יותר המראים בטיחות חיסונים, למרות שהם כן נחקרו, ואינם מקבלים אישור מהרשויות עד שמראים שהם בטוחים, בזמן שמקבלים כמעשה בכל יום, שאנחנו כן עושים דברים שלא נעשה מחקר על בטיחותם, כל זמן שלא נתגלתה ריעותא.

נדיב לב

משתמש ותיק
אחד התלמידים אמר:
[highlight=yellow]בכלל תמוה לי למה אנשים החושדים ממסד הרפואי כ"כ,[/highlight] שהם אינם יכולים לקבל המקובל על רובא דרובא דרובא של הרופאים בעולם ועל רשויות הרפואה בכל מדינות מתקדמת בעולם, ולדעתם הכל שקרים וענין של כסף ובעלי אינטרסטים, וכל הרפואים אינם יודעים האמת, נכנסים לקופ"ח בכלל. שהם ילכו לרואפים אלטרנטיבים, שדלעתם נטולי נגיעות, למרות שגם הם אינם עובדים בחינם. מה להם אצל רופאים מהממסד.
מענין שאותם אנשים שמערערים על החיסונים משתמשים בשאר שירותי הרפואה הקונבנציונאלית ואולי זאת הראיה שמדובר באנשים בעלי הגיון שלא שוללים כל דבר מלבד החיסונים. נקודה למחשבה.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
נדיב לב אמר:
אחד התלמידים אמר:
[highlight=yellow]בכלל תמוה לי למה אנשים החושדים ממסד הרפואי כ"כ,[/highlight] שהם אינם יכולים לקבל המקובל על רובא דרובא דרובא של הרופאים בעולם ועל רשויות הרפואה בכל מדינות מתקדמת בעולם, ולדעתם הכל שקרים וענין של כסף ובעלי אינטרסטים, וכל הרפואים אינם יודעים האמת, נכנסים לקופ"ח בכלל. שהם ילכו לרואפים אלטרנטיבים, שדלעתם נטולי נגיעות, למרות שגם הם אינם עובדים בחינם. מה להם אצל רופאים מהממסד.
מענין שאותם אנשים שמערערים על החיסונים משתמשים בשאר שירותי הרפואה הקונבנציונאלית ואולי זאת הראיה שמדובר באנשים בעלי הגיון שלא שוללים כל דבר מלבד החיסונים. נקודה למחשבה.
זה בערך מש"כ. אבל למעשה אינו מדויק ממש. תמיד יהיו לאנשים כאלו דברים מסוימים שהם יהיו בעד או נגד, שלא כדעה המקובלת. כל אחד בוחר מה שהוא רוצה, אבל יש להם נושאים פופולריים במיוחד. כגון לידה בבית חולים, צבעי מאכל, ריטלין, פלאפונים, סוכר לבן, ויטמין סי ועוד ועוד ועוד.
לפעמים יש אפילו קורטב של אמת בדבריהם, רק שהם לוקחים את זה באופן קיצוני ומעוות. וזה דוקא המקצת אמת שבדבריהם הנותן להם האפשרות להציג דעותיהם באופן משכנע. וכדברי רש"י (במדבר פי"ג כ"ז) כל דבר שקר שאין אומרים בו קצת אמת בתחלתו, אין מתקיים בסופו.

נדיב לב

משתמש ותיק
בשונה מכאלה שהכלילו את כל מתנגדי החיסונים שמתנגדים לכל דבר שברפואה הרגילה כתבתי שיש כאלה שדוקא בנוגע לחסונים ערערו ולכך מה שטענת שילכו לרופאים אלנטרנטביים אינה טענה

אחד התלמידים

משתמש ותיק
נדיב לב אמר:
בשונה מכאלה שהכלילו את כל מתנגדי החיסונים שמתנגדים לכל דבר שברפואה הרגילה כתבתי שיש כאלה שדוקא בנוגע לחסונים ערערו ולכך מה שטענת שילכו לרופאים אלנטרנטביים אינה טענה
אין אחידות, אבל באופן כללי מתנגדי חיסונים שייכים למאמינים ברפואה אלטרנטיבי, כל אחד לפי דרגתו.
אחד מהרבנים שהוא נגד חיסונים [באמת לא רב, אלא בן בנו של ראש ישיבה גדול מאד, והוא זכה למשרת ראש ישיבה בתורת ירושה, למרות שאף אחד לא היה בוחר אותו לראש ישיבה מצד כישוריו] יצא נגד חיסונים משום שיש לו בן אוטיסט, והיה נעים לאשתו להחליט שזה נגרם מחיסון. אני מכיר אחד שהארח אצל ראש ישיבה הנ"ל, ובמקום סוכר לבן היה להם סוכר שחור [פעם ראשונה ששמעתי על זה] שלדבריו בריא יותר מסוכר לבן. האורח העיר שאפשר להשתמש עם סוכרלייט שאינו סוכר כלל, והוא הגיב, "זה עוד יותר גרוע".

יהושע

משתמש ותיק
פותח הנושא
אחד התלמידים אמר:
יהושע אמר:

קודם תביא לי מחקר שבדק בטיחות שתיית פטל, נסיעה על רכבת הקלה בירושלים, וצביעת הבית בצבע קרם.
וביותר, אני מבקש מחקר המראה בטיחות רפואות טבעונית, שמתנגדי חיסונים דוקא אוחזים מהם.
זה דמגוגיה במיטיבו לדרוש מחקרים עמוקים יותר המראים בטיחות חיסונים, למרות שהם כן נחקרו, ואינם מקבלים אישור מהרשויות עד שמראים שהם בטוחים, בזמן שמקבלים כמעשה בכל יום, שאנחנו כן עושים דברים שלא נעשה מחקר על בטיחותם, כל זמן שלא נתגלתה ריעותא.
כל תרופה לא מאושרת רק אחרי מחקרים של שנים מול קבוצת ביקורת, לעומת זאת חיסונים שהם תרופות שלא עוברות סינון של מערכת העיכול רק מוזרק ישר לדם וניתן לתינוקים בני פחות משנה ולא רק אחד רק עשרות, לא נבדק מעולם מול פליסבו, וגם המחקרים הם על קבוצות קטנות וקצרות בין כמה ימים לכמה שבועות, וגם שם התגלו תופעות לווואי קשות רק תולים את זה במקרה, ולהשוות תרופות שמזריקים לתוך הדם ושמתקבלות מהם כל שנה אלפי דיוווחים על תופעות לווואי קשות וידוע שרוב המקרים בכלל לא מדווחים, לדברים טבעיים שלא ידוע עליהם תופעות לוואי זאת אפילו לא דמגוגיה.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
יהושע אמר:
אחד התלמידים אמר:
יהושע אמר:

כל תרופה לא מאושרת רק אחרי מחקרים של שנים מול קבוצת ביקורת, לעומת זאת חיסונים שהם תרופות שלא עוברות סינון של מערכת העיכול רק מוזרק ישר לדם וניתן לתינוקים בני פחות משנה ולא רק אחד רק עשרות, לא נבדק מעולם מול פליסבו, וגם המחקרים הם על קבוצות קטנות וקצרות בין כמה ימים לכמה שבועות, וגם שם התגלו תופעות לווואי קשות רק תולים את זה במקרה, ולהשוות תרופות שמזריקים לתוך הדם ושמתקבלות מהם כל שנה אלפי דיוווחים על תופעות לווואי קשות וידוע שרוב המקרים בכלל לא מדווחים, לדברים טבעיים שלא ידוע עליהם תופעות לוואי זאת אפילו לא דמגוגיה.
נכון חיסונים נבדקים פחות מתרופות רגילות, בעיקר משום שהחשש בהם פחות. אבל עכ"פ הם נבדקים יותר מרפואות אלטנטיביות. זה ממש דמגוגיה לטעון שברפואה קנבציאלי יש דברים שמחמירים לבדוק יותר מחיסונים, ולהשתמש בטענה זו לדחות קביעת רפואה הקנבציאלי לגבי חיסונים.

יהושע

משתמש ותיק
פותח הנושא
דברים טבעיים שמשתמשים בהם כבר אלפי שנים ולא ידוע על נזקים לא צריכים בדיקה כמו שמזון לא צריך בדיקה, דברים לא טבעיים אין דבר אחד שאושר לפני בדיקות היטב היטב במחקרים גדולים בתווך של שנים, אז למה חיסונים שהם לא טבעיים ומוזרקים לתוך הדם של תינוקות ומדווחים אלפי תופעות לוואי לא צריך בדיקה?

יהושע

משתמש ותיק
פותח הנושא
אחד התלמידים אמר:
יהושע אמר:
אחד התלמידים אמר:
נכון חיסונים נבדקים פחות מתרופות רגילות, בעיקר משום שהחשש בהם פחות. אבל עכ"פ הם נבדקים יותר מרפואות אלטנטיביות. זה ממש דמגוגיה לטעון שברפואה קנבציאלי יש דברים שמחמירים לבדוק יותר מחיסונים, ולהשתמש בטענה זו לדחות קביעת רפואה הקנבציאלי לגבי חיסונים.
נבדקים פחות? הבדיקות הם בדיחה, מחקרים קטנים לתווך קצר זה נקרא בכלל בדיקה? חלקם בדקו לא יותר מכמה ימים.

גם הסידיסי אומר שכמו בכל תרופה יכול להיות לחיסונים תופעות לוואי חמורות, הנה מה שהם כותבים על mmrv

MMRV vaccine side-effects
(Measles, Mumps, Rubella, and Varicella)

What are the risks from MMRV vaccine?

With any medicine, including vaccines, there is a chance of reactions. These are usually mild and go away on their own, but serious reactions are also possible.

Getting MMRV vaccine is much safer than getting measles, mumps, rubella, or chickenpox disease. Most children who get MMRV vaccine do not have any problems with it.

After MMRV vaccination, a child might experience:

Minor events:

Sore arm from the injection
Fever
Redness or rash at the injection site
Swelling of glands in the cheeks or neck
If these events happen, they usually begin within 2 weeks after the shot. They occur less often after the second dose.

Moderate events:

Seizure (jerking or staring) often associated with fever
The risk of these seizures is higher after MMRV than after separate MMR and chickenpox vaccines when given as the first dose of the series. Your doctor can advise you about the appropriate vaccines for your child.
Temporary low platelet count, which can cause unusual bleeding or bruising
Infection of the lungs (pneumonia) or the brain and spinal cord coverings (encephalitis, meningitis)
Rash all over the body
If your child gets a rash after vaccination, it might be related to the varicella component of the vaccine. A child who has a rash after MMRV vaccination might be able to spread the varicella vaccine virus to an unprotected person. Even though this happens very rarely, children who develop a rash should stay away from people with weakened immune systems and unvaccinated infants until the rash goes away. Talk with your health care provider to learn more.

Severe events have very rarely been reported following MMR vaccination, and might also happen after MMRV. These include:

Deafness
Long-term seizures, coma, lowered consciousness
Brain damage
Other things that could happen after this vaccine:

People sometimes faint after medical procedures, including vaccination. Sitting or lying down for about 15 minutes can help prevent fainting and injuries caused by a fall. Tell your provider if you feel dizzy or have vision changes or ringing in the ears.
Some people get shoulder pain that can be more severe and longer-lasting than routine soreness that can follow injections. This happens very rarely.
Any medication can cause a severe allergic reaction. Such reactions to a vaccine are estimated at about 1 in a million doses, and would happen a few minutes to a few hours after the vaccination.
As with any medicine, there is a very remote chance of a vaccine causing a serious injury or death.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
תקרא מה שהגדשתי בתוך מה שהבאת בעצמך.
יהושע אמר:
נבדקים פחות? הבדיקות הם בדיחה, מחקרים קטנים לתווך קצר זה נקרא בכלל בדיקה? חלקם בדקו לא יותר מכמה ימים.

גם הסידיסי אומר שכמו בכל תרופה יכול להיות לחיסונים תופעות לוואי חמורות, הנה מה שהם כותבים על mmrv

MMRV vaccine side-effects
(Measles, Mumps, Rubella, and Varicella)

What are the risks from MMRV vaccine?

With any medicine, including vaccines, there is a chance of reactions. These are usually mild and go away on their own, but serious reactions are also possible.

[highlight=yellow]Getting MMRV vaccine is much safer than getting measles, mumps, rubella, or chickenpox disease[/highlight]. Most children who get MMRV vaccine do not have any problems with it.

After MMRV vaccination, a child might experience:

Minor events:

Sore arm from the injection
Fever
Redness or rash at the injection site
Swelling of glands in the cheeks or neck
If these events happen, they usually begin within 2 weeks after the shot. They occur less often after the second dose.

Moderate events:

Seizure (jerking or staring) often associated with fever
The risk of these seizures is higher after MMRV than after separate MMR and chickenpox vaccines when given as the first dose of the series. Your doctor can advise you about the appropriate vaccines for your child.
Temporary low platelet count, which can cause unusual bleeding or bruising
Infection of the lungs (pneumonia) or the brain and spinal cord coverings (encephalitis, meningitis)
Rash all over the body
If your child gets a rash after vaccination, it might be related to the varicella component of the vaccine. A child who has a rash after MMRV vaccination might be able to spread the varicella vaccine virus to an unprotected person. Even though [highlight=yellow]this happens very rarely[/highlight], children who develop a rash should stay away from people with weakened immune systems and unvaccinated infants until the rash goes away. Talk with your health care provider to learn more.

Severe events have very rarely been reported following MMR vaccination, and might also happen after MMRV. These include:

Deafness
Long-term seizures, coma, lowered consciousness
Brain damage
Other things that could happen after this vaccine:

People sometimes faint after medical procedures, including vaccination. Sitting or lying down for about 15 minutes can help prevent fainting and injuries caused by a fall. Tell your provider if you feel dizzy or have vision changes or ringing in the ears.
Some people get shoulder pain that can be more severe and longer-lasting than routine soreness that can follow injections. This happens very rarely.
Any medication can cause a severe allergic reaction. Such reactions to a vaccine are estimated at about 1 in a million doses, and would happen a few minutes to a few hours after the vaccination.
As with any medicine, [highlight=yellow]there is a very remote chance of a vaccine causing a serious injury or death[/highlight].[/quote]

יהושע

משתמש ותיק
פותח הנושא
אבל מה הסיכוי לקבל את המחלות האלה
רק רציתי להראות שהם אומרים שחיסונים הם לא שונים מתרופות אחרות והם יכולים לגרום לתופעות לוואי קשות ואפילו מוות, ומה שהם טוענים שזה מאוד נדיר, מה זה מאוד נדיר? נגיד שזה יותר נדיר מנזקים ממחלות, אבל האם הם גם יותר נדיר מהסיכוי לקבל את המחלה וגם להינזק? זה הם לא אומרים, והם לא יכולים לדעת את זה בלי מחקר שבדק את זה, ואון כזה מחקר.
דבר אחד אני יכול להעיד בוודאות, שאפילפסיה לא מאוד נדיר, כיון שאני מכיר הרבה כאלה וכמה אני כבר מכיר, וזה רק אחד מכמה וכמה תופעות לווואי שהם מודים בהם, ואחד מממאה שדווחו שהם לא בטוחים אם הם נגרמים מהחיסון או לא, אז להגיד שחיסונים הם כ”כ בטוחים שהם לא צריכים מחקר לתווך ארוך זה דברים בטלים ממש שלא עלה על דעת שום בר דעת מעולם.

יהושע

משתמש ותיק
פותח הנושא
בקשה לפי חוק חופש המידע מה- FDA (מנהל המזון והתרופות) חשפה שחיסון החצבת (MMR) קיבל רישיון על בסיס מחקרים קליניים שכוללים בסך הכל פחות מ- 1000 משתתפים והרבה יותר תופעות לוואי שליליות לעומת מה שקיבל הכרה. "זה מבהיל שנדרש היה ערעור כדי להשיג את המידע הזה, אבל זה אפילו עוד יותר מבהיל שבכל פעם כש- ICAN (הארגון שהגיש את הבקשה), מצליח להשיג חשיפה לפי חוק חופש המידע מה- FDA, המרכז לבקרת מחלות או שירותי הבריאות, אנחנו לומדים על עוד חסרונות בחובות שלהם להבטיח את בריאות האמריקנים" אומר דל ביגטרי שייסד את ICAN. אלה הן עובדות המפתח שנלמדו מדוחו"ת המחקרים הקליניים שיוצרו על ידי ה- FDA, הסוכנות שעליה מסתמכים כדי לתת רשיון לחיסון החצבת:

- היו 8 מחקרים קליניים שבסך הכל כללו פחות מ- 1000 משתתפים, אשר מהם רק 342 ילדים קיבלו את חיסון ה- MMR.

בתקופת סקירת הבטיחות עקבו אחרי תופעות הלוואי רק במשך 42 יום לאחר הזריקה.

יותר מחצי או אחוז משמעותי של כל המשתתפים בכל אחד משמונת הניסויים, פיתחו סימפטומים של מערכת העיכול וזיהומים בדרכי הנשימה העליונות.

כל האירועים השליליים תוארו באופן כללי כ"וירוסים אחרים" ולא נכללו בפרופיל הבטיחות של הרישוי

קבוצת הביקורת קיבלה חיסונים אחרים - של אדמת או של חצבת ואדמת, ואף אחת מקבוצות הביקורת לא קיבלה פלצבו

ביגטרי, זוכה פרס אמי ובמאי הסרט Vaxxed אומר שהסיבה לעלייה בהססנות חיסונים אינה פחד בלתי הגיוני אלא עליה במודעות לשחיתות, סודיות ותעמולה ברורה שסובבת את החיסונים ותעשיית התרופות.

"תודות לחוקים במדינה הזו שכעת לפחות מאפשרים גישה לתיעודים שונים של הממשלה, אנו כעת יודעים שחיסון החצבת קיבל רישיון תוך שימוש באופן בלתי אחראי בקבוצה קטנה ומוגבלת של ילדים" אומר ביגטרי. "אבל מה שאפילו יותר מבהיל זה ללמוד על התופעות השליליות הרציניות שהיו ידועות והכירו בהן, ועדיין התעלמו מהן כדי לתת רישיון לחיסון ה- MMR, מוסיף ביגטרי, ומציין "זה היה רק לאחר מעקב של 42 יום בלבד לאחר הזריקה - תארו לכם מה הם היו מוצאים הם היו עוקבים אחר בטיחות במשך 3 שנים מול קבוצת ביקורת (עם פלצבו), כמו שהם עושים לתרופות".

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון תַחתִית