שהיה במירון בל"ג בעומר מעל ארבעה שעות

במה לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

רואים שקוף
מיקום: הכל מהזיכרון, ללא מקורות, יתכנו טעויות, עמכם הסליחה
נתן תודה: 937 פעמים
קיבל תודה: 655 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: שהיה במירון בל"ג בעומר מעל ארבע שעות

שליחה על ידי רואים שקוף » 10 מאי 2022, 18:35

השפל באמת כתב:
10 מאי 2022, 11:49
לגופו של עניין,
אני אישית נהגתי כל שנה לשהות בציון באזור הארבע שע',
[אינני הולך להדלקות וכו',]
וכך אעשה גם השנה.
אבל את הארבע שעות שלי אמדוד ממתי שאגיע למירון, ולא ממה שנקבו לי בעלי ההחלטות בכרטיס.
כך שאם יהיו פקקים ואגיע מאוחר אין שום סיבה שאצא כלעומת שבאתי כי אני מעכב אדם אחר,
הפקקים עיכבו אותו, לא אני.
@השפל באמת...

משיב דבר
נתן תודה: 1503 פעמים
קיבל תודה: 2498 פעמים
יצירת קשר:

Re: שהיה במירון בל"ג בעומר מעל ארבעה שעות

שליחה על ידי משיב דבר » 10 מאי 2022, 22:04

רק לי נראה שתוך כמה שעות המתווה הלא מובן הזה יקרוס, ויעצרו את האוטובוסים וסרטונים של מריבות עם שוטרים(\ות) וצעקות וכו'
וכמובן - החרדים הלא ממושמעים יהיו אשמים?

חיי עולם
נתן תודה: 582 פעמים
קיבל תודה: 765 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיי עולם » 10 מאי 2022, 22:24

כל המתווה הזה הוא סוריאליסטי לחלוטין.

הרי כ80 עד 90 אחוז מהנוסעים למירון מידי שנה, נוסעים לפרק זמן של כ4 שעות (ובכל מקרה לא נמצאים בראש ההר הרבה יותר מזה), 10 האחוז הנותרים הרי יוותרו בלאו הכי.

מה הרוויחו הרשויות במתווה המטומטם הלזה, על איומי הקנסות וה מ א ס ר (!), מלבד לקומם את הציבור, לגרום לו להרגיש שגונבים לו את ר' שמעון ואת ההילולא, ולדרבנו להביא את הסיפור לכדי פיצוץ?

ובכן, השוטים הללו מנהלים את האירוע, שכל אחד יקח את זה מכאן לאן שהוא רוצה...

. . .

ולכל מי ששואל, מה האלטרנטיבה, אומר איפוא:
- 'נחשים' ישנם גם באומן בימי ר"ה, וגם השתא בקרעסטיר, והכל דפק, כי האחראים לא היו כאלו שאין להם שום רגש (למצער) לא למקום ולא לאנשים, העיקר לא לסגור ולנעול מעברים על הגג וכיו"ב.
- ישנם שלוש רחבות ריקודים ענקיות (באיאן, תו"א, תוא"י) שבשעות שאין בהם הדלקה (כלומר 'מדורה' וניגוני התעוררות קודם לכן, שגורמים לתפיסות מקום ולחץ סביב הרגע של הדלקת המדורה) הרי הם אכן הומי אדם אך דלילים יחסית (ברוב השעות אפי' בחצר המערה הדוחס הוא בגדר נסבל, אך נניח והיו אוסרים שם על קיום ריקודים והיו מעתיקים אותם כאמור אך ורק לרחבות הנ"ל) ואפשר ברוגע וברחבות לרקוד שם במהלך כל שעות היממה (ללא 'הדלקות מדורה' כאמור).
- 'הכנסת אורחים' - במקום לתת לעסקנים להתקוטט ולרצות את אנשי המועצה (שנהנים מרבבות דולרים שנופלים על ראשיהם בכל השנה, וב'הכרת הטוב' מופלגת עושים הכל בכדי להציק לכל באי שער מושבם), שתפקיע המדינה שטחים ענקיים שייועדו לאוכל בתחתית המושב, במקום שיעמדו באמצע הדרך העולה אל הציון.
- דוכני מכירות וכדו' - לרכז הכל ע"י אותם מתחמי אוכל.

נחמן הלוי
נתן תודה: 42 פעמים
קיבל תודה: 199 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נחמן הלוי » 10 מאי 2022, 22:38

אני כבר יותר מעשר שנים ברציפות בהילולה במירון מאז גיל בר מצווה כולל השנה של הקורונה (באתי דרך היערות). והשנה אני אובד עצות, כי הבנתי שבשעות הראשונות אין מכירת כרטיסים, ואילו אני רוצה להספיק להגיע לבית בלילה (עד סביבות השעה 3, כי יש לי אשה וילדים),
משהו יודע ברצינות מה יקרה אם אני אבוא מצפת דרך נחל עמוד למירון, האם תהיה אקיפה? או שהכל רק דרך האוטובוסים עצמם, זו שאלה שלא הצלחתי לקבל עליה תשובה.

משיב דבר
נתן תודה: 1503 פעמים
קיבל תודה: 2498 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי משיב דבר » 10 מאי 2022, 22:53

נחמן הלוי כתב:
10 מאי 2022, 22:38
אני כבר יותר מעשר שנים ברציפות בהילולה במירון מאז גיל בר מצווה כולל השנה של הקורונה (באתי דרך היערות). והשנה אני אובד עצות, כי הבנתי שבשעות הראשונות אין מכירת כרטיסים, ואילו אני רוצה להספיק להגיע לבית בלילה (עד סביבות השעה 3, כי יש לי אשה וילדים),
משהו יודע ברצינות מה יקרה אם אני אבוא מצפת דרך נחל עמוד למירון, האם תהיה אקיפה? או שהכל רק דרך האוטובוסים עצמם, זו שאלה שלא הצלחתי לקבל עליה תשובה.
אוי, ריגשת אותי עם הכיסופים לרשב"י!!!
אגב, עוד לא פגשתי מי שיש לו כ"כ כיסופים לר' שמעון, ומתחשב בכל לבו באשתו וילדיו, לא לנסוע על חשבונם! אשריך!

אמונת אומן
נתן תודה: 2026 פעמים
קיבל תודה: 5694 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: מחובר

שליחה על ידי אמונת אומן » 10 מאי 2022, 23:01

נחמן הלוי כתב:

אני מניח שתהיה אכיפה מכיוון נחל עמוד, אבל לא כזו שלא ניתן לעקיפה.

אלי פלדמן
נתן תודה: 330 פעמים
קיבל תודה: 630 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אלי פלדמן » 10 מאי 2022, 23:27

הדיון כאן מראה עד כמה אנשים חיים בעולם שלהם ולא מבינים איפה הם חיים
בכל מדינה יש חוקי תכנון ובנייה
הרצון שהחוקים אלו לא יאכפו כלפי מגזר מסוים או מקום מסוים אינו מציאותי
וזה לא משנה כמה יצעקו ציונים רשעים.

גם בנוגע לקבלת החלטות, מדינה מתוקנת לא יכולה לתת לעסקנים לנהל אירוע שבסוף האחריות היא עליה
והיא זאת שצריכה לשלם פיצויים, אני מניח ששמעו את כולם וקבעו החלטות הגיוניות.

ואל יאמר האומר מי ביקש מהם להתערב, אנו נסתדר לבד, איך ? בלי משטרה בלי כבאות מד"א תחבורה ובלי תקציב של 60 מיליון ש"ח וכו' וכו'
חלומות של מדומיינים שמתרבים מיום ליום.
הרצון לעשות מה שבא לי בלי סדר וכללים הוא אינו חדש במחוזותינו רק מתפרץ כל פעם במקום אחר.

טעויות ואף כוונות זדון יכולות להיות אך מכאן ועד הגישה המופקרת והברברית יש מרחק רב.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. בתודה מראש.
נתן תודה: 20443 פעמים
קיבל תודה: 13630 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי לבי במערב » 10 מאי 2022, 23:53

אלי פלדמן כתב:
10 מאי 2022, 23:27
[א] . . הרצון שהחוקים אלו לא יאכפו כלפי מגזר מסוים או מקום מסוים אינו מציאותי
[ב] גם בנוגע לקבלת החלטות, מדינה מתוקנת לא יכולה לתת לעסקנים לנהל אירוע שבסוף האחריות היא עליה והיא זאת שצריכה לשלם פיצויים,
[ג] אני מניח ששמעו את כולם וקבעו החלטות הגיוניות.
[ד] ואל יאמר האומר מי ביקש מהם להתערב, אנו נסתדר לבד, איך ? בלי משטרה בלי כבאות מד"א תחבורה ובלי תקציב של 60 מיליון ש"ח וכו' וכו'
חלומות של מדומיינים שמתרבים מיום ליום.
[ה] . . טעויות ואף כוונות זדון יכולות להיות אך מכאן ועד הגישה המופקרת והברברית יש מרחק רב.
א. מציאותי לחלוטין, והוא ע"י החלטה פשוטה - כדלהלן: מכאן ואילך תנוהל אכיפה תקיפה על אישורי־הבני' במתחם, תוך הקפדה על זירוז הליכי אשרור הבקשות. במקביל, המבנים הקיימים יבחנו הנדסית, ובמדה ואכן אינם בטיחותיים - יתקנום כדרוש (לאו דוקא בהחרבה גָּלמית). משום־מה, רעיון פשוט זה [שגם מיושם במקרים דומים] לא עלה על דעתם... וד"ל.
ב. מישהו בא בטענות לטורקים בשנת תרע"א? לא! (ואת הקשר לעניננו יסיק המתבונן).
ג. ההנחה הזו נשענת על הנחת־יסוד, האומרת: גם אם יסתרו זאת בעדויות כחול הים - תמיד הממסד הוא הצודק (ובבחי' הי' הוה ויהי'!).
ד. ככל וקיים רצון טוב להועיל, ניתן בהחלט ליישם מתוים שונים - בהם התערבות המדינה הינה מינימלית ככל האפשר (והתועלת מכך היא לשני הצדדים!). אך מה לעשות, וככל הנראה הוא אפסי עד בלתי־קיים...
ה. אחתום בחום על כל תיבה בשׁוּרה זו, כלפי התנהלות המדינה בהר. וק"ל.

המצפה לישועת ה'
נתן תודה: 2068 פעמים
קיבל תודה: 2401 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי המצפה לישועת ה' » 11 מאי 2022, 00:29

הפשוט כתב:
10 מאי 2022, 11:35
4568734 כתב:
10 מאי 2022, 11:31
פינחס רוזנצוויג כתב:
10 מאי 2022, 10:54

טעות.
שמעתי מכמה חברים וקרובי משפחה, שכל שנה מטרתם הייתה להגיע לציון, שכמה פעמים התעלפו ולא נשמו שניות ארוכות, וכל שנה שנגמרה בטוב היה זה נס גמור. לדבריהם.
אני הייתי הרבה זמן בציון, כמה שעות! ולא ראיתי שום כלום ורק אחד שתים מתעלפים לכמה דקות (דבר נורמלי לחלוטין ולא מסוכן)

במחילה, הם התעלפו, בין השאר, בגלל כאלו שנשארים 'כמה שעות' ליד הציון. 

המצפה לישועת ה'
נתן תודה: 2068 פעמים
קיבל תודה: 2401 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי המצפה לישועת ה' » 11 מאי 2022, 00:34

פינחס רוזנצוויג כתב:
אגב, בתוך הציון עצמו אין כלל סכנת דוחק, כך היה כל השנים, ואין סיבה שהשנה יהיה אחרת.

כפי שכבר העירו, אזור הציון עצמו היה (?) מסוכן עד לאימה.

האזור של הציון סגור הוא משלשת צדדיו, בלי מקום לכניסה ומקום ליציאה, וכל אחד שיוצא מהאזור צריך לפסוע לאחוריו, כלעומת שבא, היישר לתוך המסתופפים מאחור הנדחפים קדימה בלחץ ההמונים.

מי שהיה שם מבין על מה אני מדבר.

כל שנה מתרחשים שם נסים גמורים.

אמונת אומן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 11 מאי 2022, 01:56

אלי פלדמן כתב:
ולכן המשטרה בנתה בהר תחנת משטרה ללא היתר?

סמל אישי של משתמש

איש מזרע אהרן
נתן תודה: 872 פעמים
קיבל תודה: 1357 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי איש מזרע אהרן » 11 מאי 2022, 08:00

לקראת הילולת הרשב”י במירון שתיערך בעוד ימים אחדים, הגאון רבי יהודה אריה דינר שליט”א, רב מרכז בני ברק, פונה לשומעי לקחו ומפציר להישמע להנחיות מארגני ההילולה.
 “אנחנו עומדים כמה ימים לפני ל”ג בעומר, יום ההילולא של רשב”י וכל אחד רוצה לקחת רוחניות כמה שאפשר באותו היום. שמעתי מבעל שבט הלוי זצ”ל הגר”ש וואזנר זיע”א שהחסידים שהיו בישיבת חכמי לובלין באותם ימים, היו יושבים בחדר שיעורים וחוזרים על המימרות של רבי שמעון בר יוחאי”.

הגרי”א דינר אף ציטט בעניין זה את דברי מרן הגרא”מ שך זצ”ל ויבדלחט”א מרן ראש הישיבה הגרי”ג אדלשטיין שליט”א: “זה הקשר הכי טוב עם רשב”י. מרן הרב שך היה אומר לנו תמיד: אדרבא, רוצים קשר עם רשב”י? הכי טוב לשבת ללמוד בגמרא, כל מקום שיש מימרא בשם ר’ שמעון, זה רשב”י. כששפתותיו דובבות בקבר, אז מקבלים הכל. גם מרן ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין, אומר לשבת ללמוד ובכך שואבים רוחניות בצורה הכי טובה”.
 עם זאת, הבהיר הגרי”א דינר כי “מי שבכל זאת רוצה ללכת, צריך לדעת שבשנה שעברה היה מה שהיה ולכן חייבים לשמור על ההוראות של הסדרנים, ולשמור על השעות שמותר לשהות שם. לשמור על הסדר, והשם יעשה שבזכות זה יתקבלו כל התפילות וישועת השם כהרף עין”.
 קריאתו של הגרי”א דינר מצטרפת לקריאתם של מרנן ורבנן ומגיעה על רקע ההנחיה לפיה כלל העולים למירון חייבים לרכוש כרטיס מראש, כאשר הכרטיס מהווה אישור שהייה למשך 4 שעות בהר. במהלך השבוע, רבנים ובני משפחות קרבנות האסון שנספו, צפויים לצאת אף הם בקריאה דומה לכל שדרות הציבור.
https://hm-news.co.il/273762/

אמונת אומן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 11 מאי 2022, 09:08

איש מזרע אהרן כתב:
11 מאי 2022, 08:00
לקראת הילולת הרשב”י במירון שתיערך בעוד ימים אחדים, הגאון רבי יהודה אריה דינר שליט”א, רב מרכז בני ברק, פונה לשומעי לקחו ומפציר להישמע להנחיות מארגני ההילולה.
 “אנחנו עומדים כמה ימים לפני ל”ג בעומר, יום ההילולא של רשב”י וכל אחד רוצה לקחת רוחניות כמה שאפשר באותו היום. שמעתי מבעל שבט הלוי זצ”ל הגר”ש וואזנר זיע”א שהחסידים שהיו בישיבת חכמי לובלין באותם ימים, היו יושבים בחדר שיעורים וחוזרים על המימרות של רבי שמעון בר יוחאי”.

הגרי”א דינר אף ציטט בעניין זה את דברי מרן הגרא”מ שך זצ”ל ויבדלחט”א מרן ראש הישיבה הגרי”ג אדלשטיין שליט”א: “זה הקשר הכי טוב עם רשב”י. מרן הרב שך היה אומר לנו תמיד: אדרבא, רוצים קשר עם רשב”י? הכי טוב לשבת ללמוד בגמרא, כל מקום שיש מימרא בשם ר’ שמעון, זה רשב”י. כששפתותיו דובבות בקבר, אז מקבלים הכל. גם מרן ראש הישיבה רבי גרשון אדלשטיין, אומר לשבת ללמוד ובכך שואבים רוחניות בצורה הכי טובה”.
 עם זאת, הבהיר הגרי”א דינר כי “מי שבכל זאת רוצה ללכת, צריך לדעת שבשנה שעברה היה מה שהיה ולכן חייבים לשמור על ההוראות של הסדרנים, ולשמור על השעות שמותר לשהות שם. לשמור על הסדר, והשם יעשה שבזכות זה יתקבלו כל התפילות וישועת השם כהרף עין”.
 קריאתו של הגרי”א דינר מצטרפת לקריאתם של מרנן ורבנן ומגיעה על רקע ההנחיה לפיה כלל העולים למירון חייבים לרכוש כרטיס מראש, כאשר הכרטיס מהווה אישור שהייה למשך 4 שעות בהר. במהלך השבוע, רבנים ובני משפחות קרבנות האסון שנספו, צפויים לצאת אף הם בקריאה דומה לכל שדרות הציבור.
https://hm-news.co.il/273762/
בעברית מדוברת ;
מירון הוא דבר מיותר לחלוטין, ול''ג בעומר הוא סתם המצאה חסידית,
וחוץ מזה צריך הציבור לעשות כל מה שאומרים לו, בין בבניאס, בין במשושים, ובין במירון...

אמונת אומן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 11 מאי 2022, 09:20

הרב דב קפלן חבר ועדת החמישה במירון:
״הייתי שם אתמול אחה״צ, אי אפשר לומר שהאתר ערוך להילולא הגדולה.
איך זה ששבוע לפני ההילולא הגדולה, האתר נראה כמו שהוא עכשיו?
אנו רואים בהתארגנות שיד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה״.

שניאור
נתן תודה: 4073 פעמים
קיבל תודה: 2046 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שניאור » 11 מאי 2022, 10:19

פינחס רוזנצוויג כתב:
אבל מה שהייתי עושה, זה מקים פאנל, ששותפים בו עסקנים מכל גווני הקשת החרדית, מחסידי ברסלב וחב"ד דרך חסידי קרלין ובאיאן, וכלה במזרחי, וכל העסקנים היו כאלה שנבחרו על ידי גבאי החסידות הרשמיים, ולא כאלה שמשרתים במשטרה, והייתי מקשיב לדעתם ולרחשי ליבם, ונותן להם, ורק להם, לקבל את ההחלטות.
הפרוייקטור ניסה לעשות את זה בסוף החורף, והדבר ידוע ליודעי חן שאלו שמנעו אותו מלעשות את זה היו לא אחרים מאשר המשטרה המהוללת שלנו, שמרגישה שאם לא יתנו להם דריסת רגל במקום, זה יתן לכולם לחשוב שרשויות המדינה סבורות שהם היו הגורמים לאסון הנורא.

א. ל. חנן
נתן תודה: 1123 פעמים
קיבל תודה: 608 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי א. ל. חנן » 11 מאי 2022, 10:25

שניאור כתב:
11 מאי 2022, 10:19
הפרוייקטור ניסה לעשות את זה בסוף החורף
לפי ההתרשמות שלי הוא באמת עם רצון לעשות את הדבר הנכון.

ונכתב בספר
נתן תודה: 305 פעמים
קיבל תודה: 404 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ונכתב בספר » 11 מאי 2022, 10:31

כמו שחל כתב:
10 מאי 2022, 10:47
יהודי מפרגן כתב:
10 מאי 2022, 10:32
הריקודים למטה
האוכל למטה
אבל בתוך הארבע שעות, לא?
ברוח ההודעה הזאת חשבתי למה לא להציע שההגבלה תהיה רק על השעיה בתוך המושב - קרי בסביבות הציות, ואילו במתחתמים שהוקמו שהם למעשה מחוץ ליישוב לא תהיה הגבלה כלל?

ונכתב בספר
נתן תודה: 305 פעמים
קיבל תודה: 404 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ונכתב בספר » 11 מאי 2022, 10:32

שניאור כתב:
פינחס רוזנצוויג כתב:
אבל מה שהייתי עושה, זה מקים פאנל, ששותפים בו עסקנים מכל גווני הקשת החרדית, מחסידי ברסלב וחב"ד דרך חסידי קרלין ובאיאן, וכלה במזרחי, וכל העסקנים היו כאלה שנבחרו על ידי גבאי החסידות הרשמיים, ולא כאלה שמשרתים במשטרה, והייתי מקשיב לדעתם ולרחשי ליבם, ונותן להם, ורק להם, לקבל את ההחלטות.
הפרוייקטור ניסה לעשות את זה בסוף החורף, והדבר ידוע ליודעי חן שאלו שמנעו אותו מלעשות את זה היו לא אחרים מאשר המשטרה המהוללת שלנו, שמרגישה שאם לא יתנו להם דריסת רגל במקום, זה יתן לכולם לחשוב שרשויות המדינה סבורות שהם היו הגורמים לאסון הנורא.

כל אלו שאתה מדבר בשמם עשות המון סגולות להנצל מוועדת החקירה והשילו מעצמם כל אחריות באשר למה שקרה, אז בגלל שכמה אנשים שכחו את זה פתאום אתה נזכר שוב לתלות יהבך בהם?

אמונת אומן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 11 מאי 2022, 11:02

יצויין שנהרסו 36 מבנים במירון, למרות שיש ועדת חקירה שעוד לא אמרה את דברה!
וגם לא ע''י הפרוייקטור שתפקידו לבנות...
לאיזו מטרה זה נעשה?
הלוואי בתי מחבלים ורוצחים שפלים היו נהרסים בהחלטיות כזו.

אמונת אומן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 11 מאי 2022, 11:08

ונכתב בספר כתב:
11 מאי 2022, 10:32
שניאור כתב:
פינחס רוזנצוויג כתב:

כל אלו שאתה מדבר בשמם עשות המון סגולות להנצל מוועדת החקירה והשילו מעצמם כל אחריות באשר למה שקרה, אז בגלל שכמה אנשים שכחו את זה פתאום אתה נזכר שוב לתלות יהבך בהם?
האם זה שמישהו עשה סגולה להנצל מועדה שמחפשת אשמים זה מורה על אשמתו איכשהו?

לא שאני מנקה את כולם מאשמה, אבל טענתך לא מובנת.

אם היתה אשמה בולטת שכן קשורה לעסקנים, זה על כך שתו''א התעקשו [עפ''י השמועה] שתהיה רק הדלקה אחת בו בזמן, מה שגרם לחץ עצום.

אז מה עשו השנה? 
בדיוק את זה... הדלקה אחת בלבד בכל המתחם ובכל היממה, וללא פארענצ'עס.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. בתודה מראש.
נתן תודה: 20443 פעמים
קיבל תודה: 13630 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי לבי במערב » 11 מאי 2022, 15:00

א. ל. חנן כתב:
11 מאי 2022, 10:25
לפי ההתרשמות שלי הוא באמת עם רצון לעשות את הדבר הנכון.
אך ידיו כבולות בזיקי־פלדה. וחבל.

פינחס רוזנצוויג
נתן תודה: 1490 פעמים
קיבל תודה: 3624 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי פינחס רוזנצוויג » 11 מאי 2022, 15:07

שניאור כתב:
פינחס רוזנצוויג כתב:

אכן, אבל אם הוא היה קצת יותר עקשן, והיה באמת רוצה, הוא היה מצליח.
אבל הרבה יותר קל לעבוד בלי נציגי תיבור, וזה חסך לו עבודה.

סמל אישי של משתמש

ובכן
נתן תודה: 1882 פעמים
קיבל תודה: 5248 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ובכן » 11 מאי 2022, 15:20

עת הזמיר כתב:
10 מאי 2022, 14:21
... לנהל את קדש הקדשים ...
השמר והזהר מ'טל חרמון' ה'יורד' על הררי ציון.

איש תלמודי
נתן תודה: 3168 פעמים
קיבל תודה: 691 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי איש תלמודי » 11 מאי 2022, 15:43

אלי פלדמן כתב:

למה ?
יש מגזר מסוים שמעבירים חוקים שחוקי הבניה לא יאכפו בהם...

נ.ב. חבל שהחרדים לא בקואליציה... האמת, גם בקואליציה הם לא עשו כלום בנידון הזה...

איש תלמודי
נתן תודה: 3168 פעמים
קיבל תודה: 691 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי איש תלמודי » 11 מאי 2022, 15:45

נחמן הלוי כתב:
אם אתה גר בבית שמש
אתה מסתמא יודע מה אתה אמור לעשות...

סמל אישי של משתמש

ובכן
יצירת קשר:

שליחה על ידי ובכן » 11 מאי 2022, 16:02

איש תלמודי כתב:
11 מאי 2022, 15:45
אם אתה גר בבית שמש
ליסוע במסוק?
;)

יהודה יעקבזון
נתן תודה: 1338 פעמים
קיבל תודה: 2143 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודה יעקבזון » 11 מאי 2022, 16:03

ובכן כתב:
11 מאי 2022, 16:02
איש תלמודי כתב:
11 מאי 2022, 15:45
אם אתה גר בבית שמש
ליסוע במסוק?
;)

יש כנראה מנהרות משכונות מסוימות...

סמל אישי של משתמש

ובכן
יצירת קשר:

שליחה על ידי ובכן » 11 מאי 2022, 16:05

יהודה יעקבזון כתב:
11 מאי 2022, 16:03
יש כנראה מנהרות משכונות מסוימות...
סתם התבדחתי.

לפני שנתיים [כשעוד היה, נו, אך קראו לזה? אה, קורונה!], פורסם שמישהו מרמה א' בבית שמש נסע למירון במסוק.

היה קליפ! הוכחה חותכת!

בסוף התברר שזה היה סתם טיול בשמי יהודה.

[המנהרה הראשית, יוצאת כנראה מתוך הבור של המקווה שמאחורי רמ"א, שלא סוגרו שעריו אף לא ליום אחד, כנודע. גם כאשר אשתוללו פלוגות, פלגות חקרי לב].

אמונת אומן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 11 מאי 2022, 16:15

אלי פלדמן כתב:
בישראל קיימים לפחות חצי מליון מבנים ללא רישיון, חלקם עומדים כבר 50 שנה...
אבל את המדרגות של מרפסת הכהנים היה ממש חשוב להרוס, וגם את היכל התורה, המבנה הכי יפה ושימושי במירון, 

בא נחליף את המילה במירון במילה 'אל אקצה' לאאא''ה, ומעניין אם גם שם היית כותב את המשפט המתייפייף הזה.

זמן היקר
נתן תודה: 423 פעמים
קיבל תודה: 171 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי זמן היקר » 11 מאי 2022, 16:39

אמונת אומן כתב:
11 מאי 2022, 09:20
הרב דב קפלן חבר ועדת החמישה במירון:
״הייתי שם אתמול אחה״צ, אי אפשר לומר שהאתר ערוך להילולא הגדולה.
איך זה ששבוע לפני ההילולא הגדולה, האתר נראה כמו שהוא עכשיו?
אנו רואים בהתארגנות שיד ימין לא יודעת מה יד שמאל עושה״.
יוזמה מהדקה הראשונה...

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “אקטואליה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: זיידע | 3 אורחים