שהיה במירון בל"ג בעומר מעל ארבעה שעות

במה לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

עמיקא וטמירא
נתן תודה: 92 פעמים
קיבל תודה: 571 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: שהיה במירון בל"ג בעומר מעל ארבעה שעות

שליחה על ידי עמיקא וטמירא » 20 מאי 2022, 01:02

יהודה יעקבזון כתב:
20 מאי 2022, 00:51
אני בטוח שלא פגשת כאלו שאצלם ה'מדינה' היא הבעי' ושק החבטות, אלא ה'התנהלות' וניואנסים אחרים.
אכן בזו אני מסכים איתך 
אבל גם בעצם המדינה זהיתי אצל אנשים מסויימים שינוי
אמנם חוסר היכולת להבין את הקשיים וההתמודדויות אינו נובע ממחשבה יתירה

עמיקא וטמירא
יצירת קשר:

שליחה על ידי עמיקא וטמירא » 20 מאי 2022, 01:05

מתלבט כתב:
20 מאי 2022, 00:47
עמיקא וטמירא כתב:
20 מאי 2022, 00:31
מתלבט כתב:
20 מאי 2022, 00:26

תאר לעצמך שלקראת הלוויית הגר"ח קנייבסקי יושבים שר הדתות ומפכ"ל המשטרה ומחליטים כי בכל איזור הלויה אסור להיות בו זמנית יותר מ-20 אלף איש
ולשם כך מוציאים מתווה הלוויית הגר"ח קנייבסקי כאשר במתווה מחליטים שאנשים מחוץ לבני ברק לא יגיעו בכלל ולשם כך שמים מחסומים על הדרכים, ובתוך בני ברק עושים מחסומים ושרוולי נחש לאורך הדרך כאשר אנשים יוכלו לעבור דרך הנחש את המסלול ולעשות מקום לבאים אחריהם מתוככי בני ברק,
ולשם כך אך היו מוציאים מכתב מבד"צ העדה החרדית שיש לציית להוראות,
ומביאים לשם כך 8 אלף שוטרים ושוטרות

מה היתה התנהגות הציבור הליטאי בשעת הלוויה ??
והאם הלוויית הגר"ח קנייבסקי יותר חשוב מגיוס ??
כנראה לא הובנתי

הנושא אינו כלל חסידים וליטאים 
הנושא הוא איך הגישה הכללית לסוגיא המורכבת שקוראים לה מירון וכפי שכתבתי לעיל
התגובה באה בהקשר מסוים האם הציבור החסידי שינה כיוון בנוגע להתייחסותו למוסדות המדינה בהם הם מתגוררים 
לדעתי כן 
ויש כאן חולקים 
אני נפגשתי אם קבוצות גדולות מחסידויות שרחוקים מקנאות כרחוק מזרח ממערב וזיהית התלהמות שלא הייתה קיימת בעבר, 'התלהמות' ולא 'כעס'
בעוד בעבר אירוע כזה היה מוביל לכעס ונעצר בכך
עיון קל מתחילה האשכול תראה הטיה ברורה לצד זה מכאלו שמוכרים כשייכים לאגודה ואינם מתנהלים בצורה קנאית

לא התכוונתי להכניס למחלוקת חסידים וליטאים, הכוונה היה רק להמחיש מה מביא לכאוס ולמרמור,
עצם הגישה של בן אדם שלא מבין מה אני צריך ומצניח עלי פקודות וקובע לי את סדר היום זה מקומם, בפרט כאשר גם מה שהוא אמר הוא לא מצליח, כאשר התנהלות היתה מחפירה,
אני גם לא שייך לאלו שמתנהלים בצורה קנאית,
אבל זה לא התלהמות זה כעס
מאז פרוץ הקורונה התחיל דבר חדש שהשלטונות התחילו להתערב באורח חיינו, זה התחיל בקורונה והסתיים במירון, אנשים שלא מבינים אותנו נותנים לנו פקודות זה גורם כעס ומרמור,
כעס ומרמור
להיכן הדבר אמור להוביל אותנו?
האם יש לכך מטרה?
או תגובה טבעית של אדם עצבני? מובנת לחלוטין אבל היא אינה דרך אלא תגובה מתפרצת 

פותח הנושא
יהיה טוב
נתן תודה: 181 פעמים
קיבל תודה: 162 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהיה טוב » 20 מאי 2022, 01:11

בטח שיש שינוי.
כמו שהיה שינוי בתקופת המדינה, שהרבה חרדים היו ציונים. ותוך תקופה הפנימו את המצב האמיתי. 

עמיקא וטמירא
יצירת קשר:

שליחה על ידי עמיקא וטמירא » 20 מאי 2022, 01:24

יהיה טוב כתב:
20 מאי 2022, 00:48
אלי פלדמן כתב:
18 מאי 2022, 13:36
ועוד משהו אני לא נרתע מאף אחד כאשר אני חושף את האמת שדרך אגב במקרה זה היא דעת רוב הציבור,
הפורום לאחרונה נהפך לכר פורה לדעות קיצוניות וחסרות אחיזה במציאות ואין ברירה אלא שיהיה מישהו
שיעמיד את האמת, לא לכל נושא יש לי זמן, אבל בנושאים שנוגעים לפיקוח נפש אני משתדל יותר.

חחח
הדעה של אלי פרידמן היא 'דעת רוב הציבור'.
מה שרואים כאן בפורום אחרת, כי'הפורום לאחרונה נהפך לכר פורה לדעות קיצוניות וחסרות אחיזה במציאות'.

במילים אחרות כמו שאמר אותו פוליטיקאי כשאמרו לו שהעם לא איתו, 'צריך להחליף את העם', על"פ.

אינני נביא ולא בן נביא 
ולכן לא אוכל לדעת מה דעת רוב חברי הפורום 

הסיבה שצד  מסוים תפס את ה 'טון' 
הצד השני מבין את המורכבות הקשה ואת כלל הבעיות שיש בכל דרך ובפרספקטיבה רחבה קשה להכריע בנושא ולכן אין הם נוקטים עמדה ברורה ומעדיפים שתיקה לעת זו

המצפה לישועת ה'
נתן תודה: 2068 פעמים
קיבל תודה: 2395 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי המצפה לישועת ה' » 20 מאי 2022, 01:42

מתלבט כתב:
20 מאי 2022, 00:27
דוקא שמעתי את הר' שיינין איש מירון וגבאי של איצקוביץ כמדומני שהוא ליטאי בני ברקי, איך שהוא מתאר ברגשי אושר את ההצלחה של הקריסה איך שזכו שהכל מנוהל למופת ע"י סדרנים יראי שמים, והציבור ממושמע אליהם,

'ליטאי בני ברקי'... רק עוד 'הזדהות' אחת 'קטנה' שכח מר לציין... (רמז: לא 'בני ברקי' אלא 'ירושלמי'...).

חיי עולם
נתן תודה: 582 פעמים
קיבל תודה: 765 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חיי עולם » 20 מאי 2022, 01:54

גם אני הייתי שם.

בזכות גדולה ובחסד חינם מן השמים זכיתי להגיע אל אתרא קדישא דמר היום לפנות ערב.

אי אפשר לתאר את ההתרגשות, ההתעלות, השמחה, וההתעוררות בחצר המערה עם דמדומי חמה.

עומדים צפופים ומשתחווים רווחים. רוקדים בהתלהבות ובשמחה עצומה 'בר יוחאי'. שרים ובוכים 'אני מאמין' שממיס את הלב. שופכים שיח בתפלה ובתשובה. הילולא קדושה ושמחה על כל המשתמע.

בָּרוּךְ אֱלֹהִים אֲשֶׁר לֹא הֵסִיר תְּפִלָּתִי וְחַסְדּוֹ מֵאִתִּי.

הרגשתי ממש מעין 'היינו כחולמים' שלעת"ל.

ואבאר, לפעמים חושבים איך יבוא משיח ובן רגע ישתנה העולם. אירן, ארה"ב, שמאל - ימין, דת, וכו' וכו', אך כשמגיע הזמן הכל יקרה בתהליך ניסי בן רגע.

כך היה היום בציון הקדוש. אלפי שוטרים (יתכן שיותר מאזרחים), רבע מהכוח המשטרתי של 'מדינת ישראל', עם מחסומים וציוד מכאן ועד להודעה חדשה, ובן רגע כולם התעופפו, וכל המתווה המפואר קרס באחת כמו מגדל קלפים. ולפתע, אין מחסומים, אין שוטרים, יש תזמורת, יש ריקודים, יש ציון, יש אפילו מאיר (מייער) בלוי ופראנק על הסולם.

ונבקש, שׁוּבָה ה' אֶת שְׁבוּתֵנוּ, בִּזְכוּת אֲדוֹנֵנוּ בַּר יוֹחָאי.

* * *

ואל השחצנים היהירים שגם אחרי מפלתם הגדולה ושתוך כדי מנוסתם כיבו בעליבותם הגדולה את המיזוג והחשמל (מחמת ה'בטיחות'), ושהתעללו באנשים נשים וטף שעות רבות בכבישים ובחום ללא תנאים מינימליים (הרבה לפני שה'קיצונים' פרצו), ושבמוצאי ההילולא אחרי גמר האירוע היו צריכים להיות גיבורים על כמה מאות בודדים שנשארו ולהחטיף מכות רצח עם אלות, ועכשיו תחת להביט במראה הם יורים לכל כיוון, אומר: עד שלא תבינו, שהחרדים - על כל פלגיהם - אינם נתינים שלכם, ואין אפשרות כזו להגיע ולהחריב ולהרוס דבר שמקודש בעיני עשרות אלפים (גם אם 'חרדים' אחרים בזים להם), ואין אפשרות להניף דגלים כביכול אנו בהר הרצל ולצפות שהציבור יתרצה בזה, וצריך לדבר ולהידבר ולא להכתיב ולהתעלל, אזי תמשיכו להיות 'מופתעים' כל פעם מחדש, ותמשיכו לא לדעת לאן להוביל את חרפתכם, ותמשיכו לחפש את ה'קיצונים' מתחת לתהום.

פותח הנושא
יהיה טוב
נתן תודה: 181 פעמים
קיבל תודה: 162 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהיה טוב » 20 מאי 2022, 02:08

עמיקא וטמירא כתב:
20 מאי 2022, 01:24
יהיה טוב כתב:
אלי פלדמן כתב:
ועוד משהו אני לא נרתע מאף אחד כאשר אני חושף את האמת שדרך אגב במקרה זה היא דעת רוב הציבור,
הפורום לאחרונה נהפך לכר פורה לדעות קיצוניות וחסרות אחיזה במציאות ואין ברירה אלא שיהיה מישהו
שיעמיד את האמת, לא לכל נושא יש לי זמן, אבל בנושאים שנוגעים לפיקוח נפש אני משתדל יותר.

חחח
הדעה של אלי פרידמן היא 'דעת רוב הציבור'.
מה שרואים כאן בפורום אחרת, כי'הפורום לאחרונה נהפך לכר פורה לדעות קיצוניות וחסרות אחיזה במציאות'.

במילים אחרות כמו שאמר אותו פוליטיקאי כשאמרו לו שהעם לא איתו, 'צריך להחליף את העם', על"פ.
אינני נביא ולא בן נביא 

הצד השני מבין את המורכבות הקשה ואת כלל הבעיות שיש בכל דרך ובפרספקטיבה רחבה קשה להכריע בנושא ולכן אין הם נוקטים עמדה ברורה ומעדיפים שתיקה לעת זו

מילים מפולפלות שאין מאחריהם כלום.
צריך להסתכל על הענין באוקטיביות, ולא להדבק לדעות קדומות (ולאגו).

כמו שכתבו קודמיי, יש ויש דרכים לנהל את ההילולא.
עוד לא הפנמנו שיש מגמה של המדינה לעקור את הדת?
והיכן שלא מצליכים בעקירה טוטלית כמו בקום המדינה, אז מנסים לקרר אצלינו את ההרגשה היהודית. אחד מהם, זה ל"ג בעומר במירו, הריקודים, השמחה, ילדי החלאקות.

גילוי נאות, אני לא נמנה על הקנאים.

איש פשוט מאד
נתן תודה: 8036 פעמים
קיבל תודה: 1052 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: מחובר

שליחה על ידי איש פשוט מאד » 20 מאי 2022, 09:04

עמיקא וטמירא כתב:
20 מאי 2022, 01:24
יהיה טוב כתב:
אלי פלדמן כתב:

אינני נביא ולא בן נביא 

אני ממש מסכים עם תגובה זו.
בכל אשכולות מירון הגבתי רק פעם אחת.
להצביע על הניהול האווילי המטופש והאטום של המשטרה זה מאד קל.
להציע הצעות זה גם מאד קל.
לדעת מה יקרה אם ההצעות האחרות ייושמו - זה כבר קצת יותר קשה.
א"א לנהל ארוע בסדר גודל כזה בלי כח בידים.
לדעתי אם המשטרה תתן את כל העליה לניהול החרדים בלבד בלא שום התערבות - יש בזה סכנה ממשית.
ואפי' שבארוע זה היה כך ובארוע זה היה כך, קשה לדעת כל דבר מה היה קורה אילו.

לכן להסביר עד כמה הניהול הנוכחי היה כושל - כל ילד יכול.
אבל להציע אלטרנטיבות חילופיות בטוחות - לזה צריך כבר פרספקטיבה מאד רחבה.
קל לומר - אם אנחנו היינו מנהלים - הכל היה בסדר, אבל קשה לדעת אם זה אכן אמין.

ודאי שהרצוי הוא שיתו"פ בין המשטרה לחרדים.
אבל אין מה לעשות - זה הפריץ העונתי לגלגול זה של הגלות, וצריך להתמודד איתו כמו שמושקה התנהל עם הפריץ שלו לפני 150 שנה בפולין.

ולכן האנשים שיש להם דעה אחרת קצת מכל הנשפך כאן באשכולות - לא יכולים להביע אותה, יתכן שגם אינם יודעים מהי הדעה הנכונה.

אמונת אומן
נתן תודה: 2023 פעמים
קיבל תודה: 5684 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 20 מאי 2022, 11:14

שלב ההתקפות! גולדברג בכותרת ראשית ב׳כיכר׳:

לאחר הקריסה הגדולה ועצירת הילולת רשב״י במירון - בכיר במשטרה יוצא במתקפה חריפה נגד הפרויקטור צביקי טסלר: ״כך מתנהלים אנשים שלא מכירים את מירון. כל המתווה שלו היה מועד לכישלון מראש. רעיון הכרטיסים היה טעות, גם כל הגבלת הכניסה להר הייתה טעות״.

אמונת אומן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 20 מאי 2022, 11:14

עוד מהמתקפה של בכיר במשטרה לגולדברג:
״היה צריך להשקיע בתשתיות בהר במקום להגביל הכל, יש פה שטחים שעמדו ריקים. במקום לפצל את הקהל היה צריך להרחיב את שטח הכינוס. ההתנהלות של טסלר ושל משרד הדתות לא הייתה מוצלחת. היו פה הרבה שיקולים של המארגנים שלא קשורים לבטיחות״.

יהודה יעקבזון
נתן תודה: 1338 פעמים
קיבל תודה: 2143 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודה יעקבזון » 20 מאי 2022, 11:20

אמונת אומן כתב:
20 מאי 2022, 11:14
שלב ההתקפות! גולדברג בכותרת ראשית ב׳כיכר׳:

לאחר הקריסה הגדולה ועצירת הילולת רשב״י במירון - בכיר במשטרה יוצא במתקפה חריפה נגד הפרויקטור צביקי טסלר: ״כך מתנהלים אנשים שלא מכירים את מירון. כל המתווה שלו היה מועד לכישלון מראש. רעיון הכרטיסים היה טעות, גם כל הגבלת הכניסה להר הייתה טעות״.

רואים כבר את האור בקצה המנהרה,
יש כבר בכירים במשטרה שמדברים לעניין...
רק תרשום לך שאם הבכיר הזה ינהל את האירוע בשנה הבאה, יש סבירות גבוהה שאתה או מישהו אחר יצטט בכיר אחר מהמשטרה [אולי אפי' טסלר..] שאומר שכל המתווה הי' מועד לכישלון מראש, וחייבים להגביל.
אגב, הבכיר נגד הבכיר מאשש את טענתך על הגוף ששמו משטרת ישראל, אך זה דפוס התנהלות כללית ומוכרת במדינת היהודים.

לגופו של עניין: קמתי היום וראיתי את הכותרת בהמודיע על קריסה מכוונת, כמובן שאינני קונה את זה,
אני מגיע לבית כנסת, ופוגש שני חברים, אחד אומר לי שנהנה השנה יותר מכל שנה, והשני מתמרמר.
המסקנה שלי: יהי' מה שיהי' ואיך שיהי', ההרגשה רשומה על הקיר.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. בתודה מראש.
נתן תודה: 20405 פעמים
קיבל תודה: 13586 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי לבי במערב » 20 מאי 2022, 14:30

יהיה טוב כתב:
הדעה של אלי פ[ל]דמן היא 'דעת רוב הציבור'. מה שרואים כאן בפורום אחרת, כי 'הפורום לאחרונה נהפך לכר פורה לדעות קיצוניות וחסרות אחיזה במציאות'.
אינני יודע בצדו של מי עומד הרוב השקט (ובכלל, למאי נפק"מ?!), אך דברי מר צודקים בהחלט כלפי ההודעה שפורסמה אמש. וזה לשונה:
אנו מתנצלים בפני העולים הרבים על עגמת הנפש שנגרמה בשל הקבוצה הקיצונית שבחרה להפר את הסדר הציבורי.

אמונת אומן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 20 מאי 2022, 15:06

קצת תובנות שלי אחרי 2 לילות ללא שינה...
  • למרבה האירוניה, הרחוב בו החניתי את הרכב במירון נקרא רשמית בשם "משחררי מירון", ניבאו ולא ידע מה ניבאו.
  • בשעה 6.00 בבוקר, חזרתי ממירון המשוחררת.
  • מעל פתח הכניסה לציון, מעבר לשלט האלמותי המקומר "עיר וקדיש מן שמיא נחית" תלה מישהו קאפה מעוצבת בצורת קאטר, עליה נרשם:
ל"ג בעומר תשפ"ב – כרטיס הכניסה שלנו לרשב"י.
  • כמה נכון – כמה מביך.
  • המושג של 'דינא דמלכותא', אומן לא מרע אומנותיה', 'יש לשמוע למומחים', אינו תקף עוד בכל הנוגע לכנופיה המגוחכת שמכנה את עצמה 'מדינת' ישראל. חזקה שהורעה פעם אחר פעם, איננה עוד חזקה.
  • 12 שעות המשיכה השמחה העילאית בחצר הציון, עם רבבות רוקדים וגם מתפללים.
  • כוחות ההצלה עמדו שם חסרי מעש לחלוטין, פרט לטיפול בילדים אובדים. לא נרשמו כמעט שום מקרים רפואיים.
ללמדך מי מי מציל את מי...
  • שמחה כזו לא נחוותה בל"ג בעומר שנים רבות, כך מעידים רבים מהחוגגים.
  • גם המושג של 'דעת תורה' המנוצל בציניות בזויה ע"י יחצני"ם בגרוש, איבד את תוקפו אחרי שהוכיחו לנו שאפשר להחתים גדולי ישראל בזדון על הוראות שאין להן כל חיבור למציאות בשטח ולטובת הציבור.
כל ילד ידע לנבא שמי שיגיע בניגוד להוראות סיכוייו לשרוד את היום טובים בהרבה מאלו שיגיע בדרך הרשמית. תחזית זו התגשמה במלואה.  הושטת הלחי השניה אינה אופציה עוד.
אל תספרו לנו שדבר שהתוצאות שלו היו מרוחות על הקיר באותיות בגודל של אוטובוס, וכל בר דעת ציפה לו והתגונן מפניו, הוא מחוץ ליכולת הניתוח של הגדולים.
  • תפסיקו להטיף לנו על כך שאלימות היא מחוץ לתחום בכל מצב.
אדם שחיות טרף עטות עליו, רשאי להגיב באלימות ולגזול את החנית מיד המצרי. אין שום מצוה להגיש את הלחי השניה.
הדיבר ה11 הוא האיסור להיות טיפש! ומי שאינו מקיימו, נכשל בדרך כלל גם ב10 הראשונות...
  • אחת ההגדרות הטובות ששמעתי:
    התנהלות המדינה בקשר למירון על בסיס ה"שמירה על חיי אדם", משולה לכך שיחקקו חוק שבכל הארץ לא נוסעים על יותר מ40 קמ"ש. זה בוודאות יציל הרבה יותר אנשים מה45 שנהרגו במירון ב100 שנים האחרונות

• האמירה הקולעת של מאיר רובינשטיין היא בגדר שכר שיחה נאה שמתמצתת את המצב בקיצור.
בשנה הבאה מומלץ למנות את יואליש קרויס כפרוייקטור לניהול טקס המשואות בהר הרצל!
  • מי שמלכתחילה מתכנן לכלוא אלפי אנשים בחניונים בחום היום, ומוודא שלא יהיה להם שם מזון ושרותים, מי שהחזיר עשרות אוטובוסים כאלו עם ילדי חלאקה חיננים לשוב לנקודת המוצא אחרי שעות של ייבוש,
מי שבשם ה'בטיחות' כיבה את האור והמיזוג בציון כשראה שהוא מאבד שליטה, אל יצא מהכלים שאסוציאציה הראשונה כלפיו היא הקריאה המגונה 'נאצים'.
  • אחת המסקנות המצערות ביותר:
יש בחירות בפתח. המניות של חוגי הקנאים מזנקות לשיאים שלא זינקו מעולם, החל מתקופת הקורונה ברציפות.
אותם עיתונים שבעבור בצע כסף נתנו גיבוי למסע המביש הזה של "הצלת חיי אדם", יזילו דמעות תן בקרוב על אחוזי ההצבעה בקרב הציבור החרדי ועל הזליגה למפלגות שנראות יותר פעילות בשטח למען הזכויות שלנו.
אם יחסר מנדט אחד להקמת ממשלה ימנית זה יהיה כתוצאה ישירה מהסיפור הזה.
גרמתם זאת במו ידיכם.
תזכרו שאמרתי לכם.

אגוט'ן שבת, או האט געפויעל'ט אלעס גוט'ס.

יוספזון
נתן תודה: 709 פעמים
קיבל תודה: 1700 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יוספזון » 20 מאי 2022, 15:23

חיי עולם כתב:
20 מאי 2022, 01:54
גם אני הייתי שם.

בזכות גדולה ובחסד חינם מן השמים זכיתי להגיע אל אתרא קדישא דמר היום לפנות ערב.

אי אפשר לתאר את ההתרגשות, ההתעלות, השמחה, והתעוררות בחצר המערה עם דמדומי חמה.

עומדים צפופים ומשתחווים רווחים. רוקדים בהתלהבות ובשמחה עצומה 'בר יוחאי'. שרים ובוכים 'אני מאמין' שממיס את הלב. שופכים שיח בתפלה ובתשובה. הילולא קדושה ושמחה על כל המשתמע.

בָּרוּךְ אֱלֹהִים אֲשֶׁר לֹא הֵסִיר תְּפִלָּתִי וְחַסְדּוֹ מֵאִתִּי.

הרגשתי ממש מעין 'היינו כחולמים' שלעת"ל.

ואבאר, לפעמים חושבים איך יבוא משיח ובן רגע ישתנה העולם. אירן, ארה"ב, שמאל - ימין, דת, וכו' וכו', אך כשמגיע הזמן הכל יקרה בתהליך ניסי בן רגע.

כך היה היום בציון הקדוש. אלפי שוטרים (יתכן שיותר מאזרחים), רבע מהכוח המשטרתי של 'מדינת ישראל', עם מחסומים וציוד מכאן ועד להודעה חדשה, ובן רגע כולם התעופפו, וכל המתווה המפואר קרס באחת כמו מגדל קלפים. ולפתע, אין מחסומים, אין שוטרים, יש תזמורת, יש ריקודים, יש ציון, יש אפילו מאיר (מייער) בלוי ופראנק על הסולם.

ונבקש, שׁוּבָה ה' אֶת שְׁבוּתֵנוּ, בִּזְכוּת אֲדוֹנֵנוּ בַּר יוֹחָאי.

* * *

ואל השחצנים היהירים שגם אחרי מפלתם הגדולה ושתוך כדי מנוסתם כיבו בעליבותם הגדולה את המיזוג והחשמל (מחמת ה'בטיחות'), ושהתעללו באנשים נשים וטף שעות רבות בכבישים ובחום ללא תנאים מינימליים (הרבה לפני שה'קיצונים' פרצו), ושבמוצאי ההילולא אחרי גמר האירוע היו צריכים להיות גיבורים על כמה מאות בודדים שנשארו ולהחטיף מכות רצח עם אלות, ועכשיו תחת להביט במראה הם יורים לכל כיוון, אומר: עד שלא תבינו, שהחרדים - על כל פלגיהם - אינם נתינים שלכם, ואין אפשרות כזו להגיע ולהחריב ולהרוס דבר שמקודש בעיני עשרות אלפים (גם אם 'חרדים' אחרים בזים להם), ואין אפשרות להניף דגלים כביכול אנו בהר הרצל ולצפות שהציבור יתרצה בזה, וצריך לדבר ולהידבר ולא להכתיב ולהתעלל, אזי תמשיכו להיות 'מופתעים' כל פעם מחדש, ותמשיכו לא לדעת לאן להוביל את חרפתכם, ותמשיכו לחפש את ה'קיצונים' מתחת לתהום.
גם אני הייתי שם השנה...
יצאנו עם רשיון, הגענו בלי...
יצאנו מירושלים עם רשיון וכרטיסים, ואז שמענו מה קורה בחניון 'אליקים' החלטנו לעקוף, ובע"ה נגיע בשלום, אחרינו המשיכו עוד כמה אוטובוסים במסלול שלנו...
הדרך עבר חלק, נסענו אמנם קצת יותר זמן ארבעה שעות ומשהו, אבל הגענו, במחסומים עברנו בכיף, וכולם אחרינו... הגענו עד לכניסה למושב. עלינו, בדרך מהדרין, למרות שהציר הראשי גם היה מהדרין, בכניסה לדרך מהדרין כמה שוטרים ניסוי בכל זאת לעצור, כל כמה דקות אנשים עברו  'ביחד' והגיעו עד למעלה, לשמוח בשמחת הרשב"י...
נכנס לחצר המערה, סדרנים מאנ"ש, מכל הסוגים, מכוונים אותנו בסדר מופתי, בכל הדרך אל הקודש פנימה, עד לציון. בלי מחסומים, כולם הגיעו עד לציון, והמשיכו הלאה... כל הזמנים סדרנים מנווטים את הדרך בנימוס, במילה טובה, והכל מתנהל למופת, הריקודים בתוך החצר מתקיימים בהתרוממות, ובתוך המערה אלפים קוראים תהלים בדמעות. ובכל זאת, כולם מגיעים לציון, והכל בהתרוממות הנפש...
יצאתי לשטח תו"א כשריקודים סוערים מתקיימות במקום, כאשר אלתרו כמה רמקולים, שמלהיבים את הציבור...
לא אלאה את הציבור, אך בשעה 9 בערב יצאנו חזרה לירושלים מלאים וגדושים בהשפעות וברוח מרומם. 
יש לציין כי עשרות אוטובוסים הגיעו גם לאחר שהורו להם לחזור חזרה לנקודת המוצא, ביצעו פרסה, והגיעו לר' שמעון בשמחה ובטוב לבב. בעודנו חוזרים בחזרה ראינו קבוצות שלמות אנשים נשים וטף, זקנים עם נערים, עושים את דרכם ברגל לכיוון הציון הק', לאחר שעצרו אותם באמצע הדרך. 
א גוט שבת, און מען זאל האבן גע'פועל'ט אלעס גוטס...

אמונת אומן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 20 מאי 2022, 15:42

לסגן השר, מתן כהנא

קראתי את דבריך על קבוצת קנאים שצעקו על שוטרים.
מטעים אותך!
זה לא קומץ קנאים.

הציבור כולו כועס ומושפל.

פגעתם, רמסתם ואימללתם את כולנו, כלל הציבור החרדי.
כלאתם אלפים בחניונים ללא מינימום אחריות, בלי הצללה, בלי מים ובלי שירותים (שם לא היו קנאים שהפריעו לכם..).
לא הכנתם את הדבר המינימלי ביותר בהר, 'אלטרנטיבה', 
לא הכשרתם שטח אחד נוסף בכל ההר והמושב, כך שניקזתם את כל הציבור אך ורק לציון, ושם הובלתם אותו כעדר בהמות.
אמללתם את הציבור! גרמתם לעם ישראל עוגמת נפש! 

לא השכלתם להבין את הצרכים הבסיסיים של הציבור החרדי. 
לתת לפרויקטור חילוני או דת"ל לנהל את אירוע מירון - זה כמו לתת לסאטמר לנהל את אירועי ימי הזכרון  והעצמאות, (גם אם ייקחו יועצים חילוניים).

והאמת היא, שלא לך ולא לפרויקטור הייתה דעה. המשטרה ניהלה את כל האירוע הזה, ואתם נעמדתם דום על כל גחמה והחלטה שלהם. 
המשטרה החליטה לברוח מאחריות, ולא לקחת אותה.

חבל שהחמצתם את הקרדיט הציבורי הרחב, ובזבזתם אשראי של 13 חודש מהאסון הנורא ללא שיפור ותיקון אחד למען הציבור.

שנה שלמה שמענו 'מה לא' ולא השכלתם לפעול משהו אחד של 'מה כן'.

תפקידו של פרוייקטור הוא להתמודד מול הרשויות ולהכשיר מגרשים לחניונים ולרחבות תפילה וחלאקה, ולא להתעסק עם כרטיסים וצמידים כאחרון הסדרנים.

הכואב ודואב על הרס ההילולא והשפלת הציבור החרדי

מאיר רובינשטיין

גחלי אש
נתן תודה: 298 פעמים
קיבל תודה: 305 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: מחובר

שליחה על ידי גחלי אש » 20 מאי 2022, 16:19

גם מחר אני, ועוד רבים נאמר אחרי התפילה כלהלן "אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא לְבַדּוֹ עָשָׂה וְעוֹשֶׂה וְיַעֲשֶׂה לְכָל הַמַּעֲשִׂים" .

מתלבט
נתן תודה: 258 פעמים
קיבל תודה: 229 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מתלבט » 20 מאי 2022, 16:24

רק שאלה אחת לי לכל אלו כאן שהסבירו לנו שצריך לתת למשטרה ולשלטונות לנהל את המקום כי צריך אחד שיוכלו לתבוע ממנו פיצויים וכו' וכו',

הנה השנה היה לנו סוכ"ס אחד,
והנה רק היתה כשלון פתאום הוא מתחמק המשטרה זורקת על הפרויקטור והשני על משרד הדתות והשלישי על הקיצונים,
יש אלפי אנשים שמעונינים לתבוע פיצויים על הסבל שעברו למי ניתן לפנות,

אלי פלדמן
נתן תודה: 330 פעמים
קיבל תודה: 630 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אלי פלדמן » 20 מאי 2022, 16:38

מתלבט כתב:
20 מאי 2022, 16:24
רק שאלה אחת לי לכל אלו כאן שהסבירו לנו שצריך לתת למשטרה ולשלטונות לנהל את המקום כי צריך אחד שיוכלו לתבוע ממנו פיצויים וכו' וכו',

הנה השנה היה לנו סוכ"ס אחד,
והנה רק היתה כשלון פתאום הוא מתחמק המשטרה זורקת על הפרויקטור והשני על משרד הדתות והשלישי על הקיצונים,

כמו תמיד פיצויים תובעים בבית המשפט
כך גם כאן

רק יש סיכוי נמוך שיקבלו
א. הנזק הוא בעיקר עוגמת נפש שזה מהסוג הקל של התביעות
ב. המדינה תטען שהיא מנעה כניסה בגלל בעיות בטיחות שנגרמו כתוצאה מהפריצה ונמנע ממנה השליטה בבטיחות - סוג של כח עליון

אלי פלדמן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אלי פלדמן » 20 מאי 2022, 16:41

יוספזון כתב:
20 מאי 2022, 15:23
נכנס לחצר המערה, סדרנים מאנ"ש, מכל הסוגים, מכוונים אותנו בסדר מופתי, בכל הדרך אל הקודש פנימה, עד לציון. בלי מחסומים, כולם הגיעו עד לציון, והמשיכו הלאה... כל הזמנים סדרנים מנווטים את הדרך בנימוס, במילה טובה, והכל מתנהל למופת,

אז בסוף אומץ למעשה הרעיון של סרט נע עם קצת שינויים ?

אלי פלדמן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אלי פלדמן » 20 מאי 2022, 16:46

אמונת אומן כתב:
20 מאי 2022, 15:06
תפסיקו להטיף לנו על כך שאלימות היא מחוץ לתחום בכל מצב.
אדם שחיות טרף עטות עליו, רשאי להגיב באלימות ולגזול את החנית מיד המצרי. אין שום מצוה להגיש את הלחי השניה.

כב' יטיף מה שהוא חושב וכפי שעושה זאת בגאון
ויש שאומרים מה דעת רבים מגדולי ישראל שליט"א בכגון דא, ואם אינך מאמין אנא גש אליהם (אם צריך אעביר לך בפרטי כתובות).

אמונת אומן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 20 מאי 2022, 16:50

אלי פלדמן כתב:
20 מאי 2022, 16:41
יוספזון כתב:
נכנס לחצר המערה, סדרנים מאנ"ש, מכל הסוגים, מכוונים אותנו בסדר מופתי, בכל הדרך אל הקודש פנימה, עד לציון. בלי מחסומים, כולם הגיעו עד לציון, והמשיכו הלאה... כל הזמנים סדרנים מנווטים את הדרך בנימוס, במילה טובה, והכל מתנהל למופת,

הרעיון של סרט נע מיושם כבר שינים ואין בו שום פטנט חדש.

רק שהוא נעשה בצורה הגיונית ולא כבהמות בגן חיות.

אמונת אומן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 20 מאי 2022, 16:52

אלי פלדמן כתב:
20 מאי 2022, 16:46
ויש שאומרים מה דעת רבים מגדולי ישראל שליט"א בכגון דא, ואם אינך מאמין אנא גש אליהם
אז אתה טוען שהם באמת לא רלוונטיים, מורים הוראות בלי להכיר את העובדות הבסיסיות, שמוכיחות עצמן כעצות אחיתופל?
את זה אני לא מוכן לומר.

אלי פלדמן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אלי פלדמן » 20 מאי 2022, 16:52

אמונת אומן כתב:
20 מאי 2022, 16:50
אלי פלדמן כתב:
20 מאי 2022, 16:41
יוספזון כתב:

הרעיון של סרט נע מיושם כבר שינים ואין בו שום פטנט חדש.

רק שהוא נעשה בצורה הגיונית ולא כבהמות בגן חיות.

למיטב ידיעתי רק בעזרת נשים ולא בעזרת גברים

אמונת אומן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 20 מאי 2022, 16:52

מתלבט כתב:
20 מאי 2022, 16:24

חבל על הזמן! לא במדינת ישראל.

אמונת אומן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 20 מאי 2022, 16:55

גחלי אש כתב:
20 מאי 2022, 16:19
גם מחר אני, ועוד רבים נאמר אחרי התפילה כלהלן "אֲנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה. שֶׁהַבּוֹרֵא יִתְבָּרַךְ שְׁמוֹ הוּא בּוֹרֵא וּמַנְהִיג לְכָל הַבְּרוּאִים. וְהוּא לְבַדּוֹ עָשָׂה וְעוֹשֶׂה וְיַעֲשֶׂה לְכָל הַמַּעֲשִׂים" .

את זה יאמר כל אחד על הסבל שהוא עצמו סבל! וגם זה בדיעבד, לא להגיש את הלחי השניה מראש כהמלצת השוטים המופלגים לאורך כל התקופה.

על סבל הציבור אין למחול,
ועל סבל רבבות יש להלחם בכל הכח.

יהודה יעקבזון
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודה יעקבזון » 20 מאי 2022, 16:58

אמונת אומן כתב:
20 מאי 2022, 15:06
יש בחירות בפתח. המניות של חוגי הקנאים מזנקות לשיאים שלא זינקו מעולם, החל מתקופת הקורונה ברציפות.
אותם עיתונים שבעבור בצע כסף נתנו גיבוי למסע המביש הזה של "הצלת חיי אדם", יזילו דמעות תן בקרוב על אחוזי ההצבעה בקרב הציבור החרדי ועל הזליגה למפלגות שנראות יותר פעילות בשטח למען הזכויות שלנו.
אם יחסר מנדט אחד להקמת ממשלה ימנית זה יהיה כתוצאה ישירה מהסיפור הזה.
גרמתם זאת במו ידיכם.
תזכרו שאמרתי לכם.
אגוט'ן שבת, או האט געפויעל'ט אלעס גוט'ס.

בוא לא נערבב בין תקופת הקורונה לסיפור של מירון, גם אם למישהו זה נוח להצהיב בלורד כל מאפיין של התנגדות בחדא מחתא.
כפי שכתבתי בהודעה קודמת, כל אחד מגיע עם המטען האישי שלו, וכל ציבור יש לו תפיסה והרגשה מובנית.
כאן בפורום גם יכולנו לראות איך אלו שניבאו וייחלו לקריסה שרק תבוא..

ככל שהמניות של הקנאים [השוליים כמובן] יזנקו, הציבור בכללותו יפסיד, כולל אתה.
וחבל שיש מי שמתוך סערת נפש, כבר מוצא את עצמו מצופף שורות בצד הלא מומלץ.

יהודה יעקבזון
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודה יעקבזון » 20 מאי 2022, 16:59

אמונת אומן כתב:
20 מאי 2022, 16:55
גחלי אש כתב:

את זה יאמר כל אחד על הסבל שהוא עצמו סבל! וגם זה בדיעבד, לא להגיש את הלחי השניה מראש כהמלצת השוטים המופלגים לאורך כל התקופה.

על סבל הציבור אין למחול,

איך להילחם?
להצביע לסמוטריץ'?

אמונת אומן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 20 מאי 2022, 17:26

יהודה יעקבזון כתב:
20 מאי 2022, 16:59
אמונת אומן כתב:
20 מאי 2022, 16:55
גחלי אש כתב:

על סבל הציבור אין למחול,

איך להילחם?
להצביע לסמוטריץ'?
אם היו מרעישים את העולם כראוי מתוה מירון הנוכחי לא היה קיצוא לפועל בתכונתו. לא קשור לבחירות.
בודאי לא להכניס כתבתוב מתחנפות בעיתונות הרשמית 'בהמלצת גדולי ישראל'.

אמונת אומן
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 20 מאי 2022, 17:31

יהודה יעקבזון כתב:
20 מאי 2022, 16:58
ככל שהמניות של הקנאים [השוליים כמובן] יזנקו, הציבור בכללותו יפסיד, כולל אתה.
וחבל שיש מי שמתוך סערת נפש, כבר מוצא את עצמו מצופף שורות בצד הלא מומלץ.
על דא קבכינא.
לא הצטרפתי אליהם, ודעתי עליהם ידועה.

אבל ככל שהמציאות מוכיחה שהם הכרחיים לקיומנו, השפעתם תגדל, אם זה מוצא חן בעיניו אם לאו.
דברי כלפי המנדט שבסיכון נאמרו בכאב ובצער, אך בראיה מפוכחת, לענ''ד.

במצב הנוכחי קשה מאד לשכנע נער בן 18 מדוע דרכם אינה נכונה.
אני חי ונושם את שדה החינוך וביודעי ומכירי קאמינא.

נער שטען בלהט שבועיים שאם ישמע להגרי''ג ויסע עפ''י ההנחיות סופו להאנק בחולות השוממות, ואם יצטרף לקנאים תצלח דרכו, והמציאות מוכיחה את צדקתו זו שנה שלישית ברציפות, [ולא יועיל לו שכנוע שאין קשר בין הקורונה למירון, גם אותי לא שכנעת] קשה מאד להסביר לו שבכל זאת בעניינים אחרים עליו לשמוע להגרי''ג. הכוונה לעניינים ציבוריים כמובן.

איכא בשוקא
נתן תודה: 1312 פעמים
קיבל תודה: 1183 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי איכא בשוקא » 20 מאי 2022, 17:45

הודעתי זו אינה קשורה כ"כ לנושא מירון, אבל הנושא עלה כאן כו"כ פעמים, אז אציג את הטענה כאן:
'כל מה שכשאדם פרטי עשה אותו הוא מעשה רע, גם כשהמדינה עושה אותו הוא רע'
טענה זו נכונה לטעמי באופן מוחלט, אמנם לעתים יש 'רע הכרחי', אבל צריך להבין שנקודת המבט אמורה להיות שיפוט בדיוק כמו שאדם פרטי מזיק לי, כך כשהמדינה מזיקה לי, ולהיפך. 
כלומר, מיסים הם רע [תחשבו על גנב שאי אפשר להתלונן עליו] אבל הם רע הכרחי, מכיון שהם מביאים תועלת גדולה יותר מהנזק.
וכך כל דבר שמדינה עושה צריך להישפט, האם זהו מעשה רע בעצם או טוב בעצם.
מכאן, שמשטרה היא דבר רע - ארגון פשיעה, אולי היא רע הכרחי, אבל היא דבר רע.
אם כן, השיח עליה לא צריך להיות מנקודת מבט של 'היא רעה או לא' אלא האם אין אפשרות להסתדר בלעדיה. לשון אחר, הפחתת כוח המשטרה הוא אינטרס של האזרחים, מכיון שהיא 'רע'.

אם ניגש לנושא מכיוון אחר, הרי שידועה האמירה 'כוח משחית, וכוח מוחלט משחית באופן מוחלט'.
למשטרת ישראל יש כוח שקרוב למוחלט (מילה של שוטר מול מילה של אזרח...), וגם אין עליה אין המנגנון שאמור למנוע זאת - מח"ש וביהמ"ש, מכיון שהם מגינים באופן כמעט רציף על השוטרים, בודאי אל מול הציבור החרדי, אם כן, הם נהפכים בהכרח למושחתים, כמו שעינינו רואות (חישבו על שוטר שישמע מאזרח את האמירה 'ראיתי אותך עובר עבירה בסתר', כמה מכות יספוג אותו האזרח, ולבסוף ייעצר בהאשמה של 'תקיפת שוטר', גם אם יורשע השוטר בביהמ"ש, את הקנס תשלם המשטרה, והשוטר יחזור לשטח, כשעל פי החלטת המפכ"ל לא ייעצר קידומו), אם כן, כל כמה שנוכל להפחית התערבות ממשלתית, ובפרט משטרתית, בחיינו, טוב הדבר לאין שיעור.

ולא, אני לא קורא לאנרכיה, זהו נושא סבוך מאוד להגדיר מהי אנרכיה 'טובה' והיכן יעמדו גבולותיה (לדוגמא, האם לאנשים יש זכות להחליט לשתות משקה מתוק, או שעליהם לשמוע להוראות הקומיסר בכל עת, זהו נידון 'אנרכיסטי' טהור), אבל גישתי היא שהפחתת מעורבות ממשלתית היא דבר טוב לאזרחים. 
דא עקא, שלאחר שנות ה-90 העליזות, שהתאפיינו בהפחתת התערבות ממשלתית בכל העולם, הגיע גל הטרור של תחילת המילניום, ודחף רבים מאזרחי העולם לתת חלק ניכר מחרויותיהם למדינתם, מצב שרק הלך והחריף עם התפתחות הרשתות החברתיות. 
והנה, באה לה מגיפת הקורונה, ובה מצאו ממשלות העולם כר פורה לחלומות השליטה שלהן, הרי הרבה יותר קל לנהל כשאתה כופה מאשר כשאתה צריך לתת מקום לרצונות האישיים של אזרחים, אז כפו ונהנו משכרון הכוח, וגישה זו ממשיכה בכל העולם, ובכלל זה גם בישראל. זו הסיבה להתנהלות במירון, וזו הסיבה לגישה בנושא האקדמיה/צבא/ליב"ה, כל נושא שבו יכולה המדינה לשלוט, היא מעדיפה לשלוט, וזאת משיקולים ברורים לכל, זה הרבה יותר קל.

זו לא מגמה חדשה, כבר לפני עשור ניסתה ממשלת ישראל לחייב תעודות זהות ביומטריות, תוך ידיעה שהנזק שיגרם מכך לאזרחים הוא עצום בפוטנציה (רק תדמיינו רצח ברחובה של עיר, כשליד הגופה נמצאו שלוש עשרה טביעות אצבעות, מה יקרה למסכנים שעברו חמש דקות לפני כן ברחוב, מעצר באישון לילה, כותרות אדומות בעיתון, משפט מורכב שלאחר חמש שנים תקבל הודעת זיכוי לקונית 'מחוסר ראיות' וכתם פלילי לנצח, ומה יקרה כשאדם מסכן איתרע מזלו לעבור בשני מקרים כאלו, הרי הוא ישלח לכלא 'כי הוא כנראה רוצח' בלי להידרש לחשבונות סטטיסטיקה, כמה סביר שיקרה מאורע כזה) ורק בשביל להקל על עבודת המשטרה...

אז למעשה יש הרבה נקודות לדון בהן, אבל לטעמי נקודת המוצא היא - עדיף שהמשטרה לא תתערב, עד שלא תהיה ברירה אחרת.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “אקטואליה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: בן ראם, הרב מגאליציען, חורב, יוסף אומץ, מלאך | 10 אורחים