בקשת מידע על קונטרס: "דייני הכזב - בדבר עקירת התורה בבתי הדין הרבניים"

במה תורנית לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

מאן דהו
משתמש ותיק
נתן תודה: 1100 פעמים
קיבל תודה: 205 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: מחובר

Re: בקשת מידע על קונטרס: "דייני הכזב - בדבר עקירת התורה בבתי הדין הרבניים"

שליחה על ידי מאן דהו » 25 אפריל 2019, 01:02

היכן אפשר לקרוא את הקונטרס במהדורה דיגיטלית?

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 359 פעמים
קיבל תודה: 403 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 25 אפריל 2019, 01:06

סתם כך, אם הכותב הוא סרבן גט לכה"פ פעם אחת, הרי"ז מראה הרבה על מידותיו הנאצלות (בדר"כ זה 'תמות נפשי עם פלשתים'), אמנם אינני מכירו.

מאן דהו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מאן דהו » 25 אפריל 2019, 01:07

בן של רב כתב:
23 אפריל 2019, 22:35
לעצם הטענה שהוזכרה שרוב הגיטין מתבצעים ברבנות יש מכתב מפורש מכל גדולי הפוסקים שזה גרוע וחמור ויש למנוע מכך.
אגב: אתה אוכל עוף רבנות?
אני מכיר רבנים שלא מסדרים קידושין אחרי גט כזה.
וגם אינו דומה גט רגיל לגט שנעשה בכפית הבעל!
תוכל לעלות את המכתב המפורש מכל גדולי הפוסקים..אם ישנו?

מה שידוע לי שהרב אלישיב והגר"ש קרליץ סדרו גיטין על כס הרבנות. לא?

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 25 אפריל 2019, 01:11

כמדומה שרוב הגיטין הניתנים כיום בציבור החרדי ניתנים ברבנות, ואולי זה מחמת שרק לבית דין מטעם הרבנות יש כח גובינא הן לגבי המזונות והן לגבי חלוקת הדירה. מעניין לשמוע שם אחד של רב שלא מסדר קידושין אחרי גירושין ברבנות.
וסתם כך, בגט רגיל ללא כפייה (שכך הם רוב הגיטין), למה לא לסדר קידושין? וכי אינם בקיאין בכתיבת הגט? אני לא מאמין שיש רב אחד בעולם שלא מסדר באופן זה.

מאן דהו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מאן דהו » 25 אפריל 2019, 01:21

אסף כתב:
23 אפריל 2019, 22:23
כמדומה לי שראיתי חוברת כזאת, אולי נקובה בשם גיטי הכזב, ובד"כ המו"ל של חוברות כאלו אינו חותם את שמו ואינו מתמודד עם טענותיו מול בתי הדין בצורה נכונה כדרכה של תורה, אלא מכה את רעהו בגלוי ואת עצמו מסתיר.
יש לכך סיבה.
ובדרך כלל היא טינה אישית..

ברור שהחוברת מקושטת במכתבי גדולי ישראל שגילו את דעתם לגופו של ענין, כיצד צריך בי"ד לנהוג מצד הדין וכו', אבל גדולי ישראל אינם חותמים על חוברת השמצות עלומה. ומי שמשתמש בהם למטרות אישיות כגון נקמנות וכיו"ב או למטרות פוליטיות שונות, ממוטט את מעמדם של בתי הדין בעיני הציבור. וזה דבר חמור מאד.

אימוץ דרך הפשקווילים והזעקות הלא שקולות אינו אלא המשך של הגישה הרווחת לבקר את כל מה שאפשר ולהביע דעה עצמאית בכל נושא כאילו שבאמת רק עסקנים מנהלים את הדור בכל ענין. שיטה זו של הוצאת הדברים בפרסום עלום אינה אלא כוחנות ותוקפנות לא יהודית שמיוסדת על מידות רעות ותו לא. ודי בהערה זו.

וכידוע הרבה גיטין מתבצעים ברבנות ויש בחוברת כזאת הוצאת לעז נוראי על גיטין שנעשו כדין וממילא על צאצאיהם של המתגרשים רח"ל.

אולי הגישה שלי "תמימה" ולא "יודעת באמת מה קורה", אבל החפץ חיים בוודאי היה נוקט בגישה דומה.

שוב, אם יש למישהו ידיעה ברורה על מקרה ספציפי שקרה הוא חייב ללכת ולתקן בכל דרך שהיא - חוברת כזאת באה אך ורק לקלקל.

תוספת:
ראיתי עתה את החוברת והצצתי בה מקופיא, ובתחילתה הודעה "מרשימה" על החובה לפרסם עוברי עבירה עם ציטוטים מהח"ח לתפארת הכותב.
פשוט וברור - שאין הכוונה לפרסום שכזה!
אם ת"ח בר סמכא ומקובל על גדולי ת"ח שבדור ועל הציבור עומד ומתריע על עוולות כמו שהח"ח בעצמו עשה - מצוה ונכון לתקן על ידי מחאה והודעה רשמית וברורה. אבל אם מחולקת חוברת של כמה עובדות מרעישות "ליידע את הציבור" ואין כל ת"ח שמוכן לחתום עליה, איך אפשר לקבל את הדברים?
אני בטוח שחלק מהדברים נכונים וכמו כל שקר שנסמך על חצאי אמיתות והוצאת דברים מהקשרם, אבל גם אם צודקים הדברים לגמרי - לא זו הדרך ולא זו העיר, ואין דרכינו בכך.
כל מילה בסלע
אבל בעיקר מה שצריך להדגיש הלוך ושוב היא עצם העובדה שגדולי הדור לא יצאו בהודעה נחרצת [ללא דברי בן של רב...] כנגד ולא תמכו במחבר הטעון הנ"ל אין שום סיבה להשתכנע שיש ממש בדבריו

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 25 אפריל 2019, 01:29

בתחילה כתב הבן של רב שאמר לו הרב פלס שמהשערה וכו', אם כל הכבוד לרב פלס, השערות אינן מעניינות כלל ועיקר, ככה מדברים בשיח תורני? מחר אפתח אשכול שאני משער שאיזה גוף מכובד הוא רקוב מהיסוד? הנוסח הזה איננו מקובל בכל שיח באשר הוא.
אני שוב כותב שלצערי אינני מכיר את כל הנושא, והקונטרס הזה לא כ"כ מעניין אותי כי אינני מאמין למוציאי קונטרסים משועממים, אלא שבאמת מעניין אותי מאוד לדעת כמה והאם ישנם גיטין הנעשים באופן לא כ"כ חלק עפ"י דין (מהיכרות טובה עם כמה דיינים מנותני הגיטין אין לי צד שעושים נגד הדין (וגם הם לא אוכלים עוף רבנות), אלא הויכוח הוא כנראה בשטחים אפורים וכרגיל), ואם היו מקרים אלו באיזה נסיבות הם היו (יש מושג של מקום הדחק בהלכה, ראו בכל ספרי הפוסקים רבבות פעמים).

ובמשה עבדו
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

שליחה על ידי ובמשה עבדו » 25 אפריל 2019, 02:26

ב"ה
שלום וברכה.
כבר השיבו מספיק לרב "בן של רב", ובצדק.
שפתיים ישק משיבי דברים נכוחים!

אולם אתמקד להשיבו נקודתית לפי סדר טענותיו בהודעה אחרונה שכתב, פסקה פסקה, ובכך יחזור גם הבירור למקומו ושמא יגיע לבסוף לתועלת הנרצית מכל ההתכתבות כאן.

מחילה, מה זה "זה לא הנושא", כל הנושא כאן הוא "שמות והשמצות", ועל זה פתחו את הנושא, על הקונטרסים המלכלכים את שמותם של מי שנתקבלו אצל כלל הדור כחכמי הדור גדולי הדור וכדומה, וביניהם הגאון רבי ניסים בן שמעון ראב"ד ת"א, הגאון רבי יצחק רצאבי מגדולי רבני תימן בדורנו, הגאון רבי שלמה מחפוד כנ"ל, (אף שלא כולם דיינים ברבנות, אבל הצטרפו לפסקי דינים מסויימים שהיו קשורים לעדה התימנית), הגאון הראש"ל רבי יצחק יוסף, הגאון הראש"ל לשעבר ורבה של ירושלים בהווה, רבי שלמה משה עמאר, חבר בית הדין הגדול לשעבר הגאון רבי ציון בוארון, ועוד כהנה וכהנה, שמרן הרב עובדיה זצ"ל היה סומך ידיו עליהם בפסקי דינים רבים ונכבדים ובעלי השלכות מהותיות בקדושת היחוס של עם הקודש, ועוד ועוד הנקובים בחוברות הנלוזות הנ"ל לשמצה רח"ל מדור זה השופט את שופטיו.

היכן מצא שהרב "מכון קול יוסף" דאג כאן ל"כבודה של הרבנות הממלכתית", אני לא מצאתי שדאג אלא ל"מסורת ההוראה והדיינות בעם ישראל", דהיינו אותם גופים חברתיים, מי שיהיו ממלכתיים או פרטיים (כגופי כשרות וכדומה, וכמבואר שם במבא לאחת החוברות ששלח), המסורים לכלל ישראל ע"י חכמיהם כדבר מהימן ומקובל. (ולכן למעשה אף שהמדינה החילונית ועקרונותיה מפריעים בתוך מה שנקרא מסגרת הרבנות, לפעול כראוי בשלימות ע"פ דרכה של תורה הרצויה לכתחילה, מ"מ הדיינים הפועלים שם ברובם, מהם מחכמי ישראל עצמם, ומהם שלוחיהם של חכמי ישראל, ומהם מוכרים לחכמי ישראל ומהימנים אצלם במדה נכבדה מאוד. זולת פסקים או רבנים או דיינים ספציפיים שחכמי ישראל עצמם יוצאים כנגדם בגלוי כשצריך, ללא כחל וסרק וללא חת, כידוע מזיכוי גט לצמח, ועוד כיו"ב.)

היאך מבררים את המבט הנכון על כל עתיד היחוס וכו', ונזהרים ממכשולות קריטיים, אם לא כשמביאים את הטענות של המפקפקים בכל הקדוש, ועם זה את התשובות מנגד, בהלכה ובהשקפה?!
ומי שמעז להתבטא בכל מיני אופנים על גדולי חכמי ישראל כבחוברות הנ"ל היאך נחזיקו לאוכל בדצי"ם כאשר חזקה עליו שנתקיים בו ונטמטם בם?!
ולעומתו מי שנזהר ומזהיר מההברה ולו הקלה כנגד המוחזקים אצל עם הקודש כחכמי ישראל שליט"א וזיע"א, חזקה עליו שבא לו זה בין היתר ממה שמקפיד לאכול רק בדצי"ם ואת החשובים שבהם!!!

ולגופו של ענין מה שסיים בפסקה אחרונה, הנה ראיתי ש"מכון קול יוסף" הביא דוקא טענות הלכתיות שלע"ד נראות ברמה גבוהה במיוחד, בקונטרסים ששלח, ואדרבא, אם יש מי שטען כאן לגופו של ענין בטענות הלכתיות, לפי מה שאני חיפשתי כאן אחורה, זה רק הוא. (זולת הרב "יחצאל" שגם טען "עניינית", ועשה זאת יפה יפה לטעמי, אלא שלא עסק בטענות ה"הלכתיות").
ואגב, אני מבין מרב "יהודי" שהוא מחפש דוגמא של היתר אשה לעלמא שלשיטתם נעשה שלא כדין, ולא הבנתי, הרי בקונטרסים ששלח הרב "מכון קול יוסף" יש קונטרס אחד שעיקרו "פסק דין" להשיב על טענות אחד המפקפקים, ושם מובאים טענות המפקפק, ובמבא לקונטרס מבואר שאותו מפקפק עוסק בפיקפוקים אלו למכביר, ושהוא שלח את הספר המדובר כאן של דברי הכזב, לכותב פסק הדין שם, ע"ש.

ומכאן אני תמיה, איה איפה מצא כבוד "בן של רב" מקום טענה על זולתו, ולא מצאתי שורה אחת מבין דבריו שטען עליו לאשורו אחר המחילה רבה!!!

ומעתה אני פונה לכל מתענייני הנושא שבאשכול,

לא נשאר אלא לשאת ולתת כדרכה של תורה בטענות האמיתיות שהוזכר כאן מהרב "יחצאל", ואתם עימם מהחוברות ששלח הרב "מכון קול יוסף", כי רק אז נראה שהדיון יהיה באמת לענין, ולא דברים באויר, אלא א"כ ישלח עוד אחד מן החברים כאן עוד חומר של טענות נוספות לגופו של ענין לכאן או לכאן, וכפי שעשו הנ"ל.
(וכל יתר ההתכתבות בנושא, הכתיבה והקריאה, הם בגדר לשוה"ר והוש"ר לחינם לכאן ולכאן, לפי שאין בה כדי בירור אמיתי וממילא ללא תועלת לפע"ד.)

ביקרא דאורייתא

פותח הנושא
בן של רב
משתמש ותיק
נתן תודה: 475 פעמים
קיבל תודה: 243 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 25 אפריל 2019, 03:07

מאן דהו כתב:
25 אפריל 2019, 01:07
בן של רב כתב:
23 אפריל 2019, 22:35
לעצם הטענה שהוזכרה שרוב הגיטין מתבצעים ברבנות יש מכתב מפורש מכל גדולי הפוסקים שזה גרוע וחמור ויש למנוע מכך.
אגב: אתה אוכל עוף רבנות?
אני מכיר רבנים שלא מסדרים קידושין אחרי גט כזה.
וגם אינו דומה גט רגיל לגט שנעשה בכפית הבעל!
תוכל לעלות את המכתב המפורש מכל גדולי הפוסקים..אם ישנו?

מה שידוע לי שהרב אלישיב והגר"ש קרליץ סדרו גיטין על כס הרבנות. לא?
המכתב כה ברור אלא שהוא בקונטרס שם ואיננו תחת ידי.

הסטייפלר כבר נשאל כאשר הביע פעם את צערו בזעקות כאב ושבר על פשעי הרבנות וכו'
"מה עם המחותן"? כשהכוונה למרן הגרי"ש אלישיב.
והגיב "אדרבה הוא מציל שם!"

כמובן שכשבאים לסדר קידושין לא תולים מודעה בזכרון משה "האם גט פלוני סודר על ידי... או על ידי... "
פשוט מאוד, כל רב שיש לו מושגים בהלכה ויודע משהו בטיב גיטין וקידושין - מתקשר לדיין נורמלי ושואל אותו מה טיבו של גט זה ומה אמינותו של דיין פלוני.

וזה בין אם הדיין הפלוני הוא ברבנות או בסתם ב"ד לא מוכר בחו"ל או בכל מקום שאיננו בהכרח מקצועי או שהנבחרים לתפקיד לא נבחרים ע"פ יראת שמים...

(כן כן, חייבים לכתוב בשם מלא - אילת שקד המזוהה עם רבני צוהר
בחרה רבנים ודיינים רק ע"פ המלצות ארגוני הנשים הרפורמיות!)

ואם הנושא הולך ומחמיר במשך השנים (כדברי האב"ד הגר"י פלס)
למה זה כל כך בוער שלא להעלותו למודעות ציבורית?
ולפחות אצל תלמידי חכמים שלא נוגעים במוצר בהשגחת הרבנות
וכאן הם עדיין לא כ"כ בקיאים.
האם בשביל זה לומדים סדר נשים כדי שברגע האמת נרפה ידיים ונתקוף את חיזוק האוירה הציבורית בעד ההקפדה והדקדוק ברמה המקובלת אצל יראי ה' לפחות כמו בכל תחום אחר ? ? ?
ומי יערב שהצאצאים הפסולים לא יתחתנו עם הנכדים שלנו?

בלא כחל ושרק
קיבל תודה: 4 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בלא כחל ושרק » 25 אפריל 2019, 09:24

יהודי כתב:
25 אפריל 2019, 01:06
סתם כך, אם הכותב הוא סרבן גט לכה"פ פעם אחת, הרי"ז מראה הרבה על מידותיו הנאצלות (בדר"כ זה 'תמות נפשי עם פלשתים'), אמנם אינני מכירו.
טוב שסייגת שאינך מכיר.

אני כן מכירו, ולא מיניה ולא מקצתיה. ת"ח מובהק, יר"ש גדול, ומזכה הרבה בכל מאודו בכל מיני תחומים !

באמונתו יחיה
נתן תודה: 46 פעמים
קיבל תודה: 28 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי באמונתו יחיה » 25 אפריל 2019, 09:38

חלק מהסיפורים שמובאים שם מוכרים לי גם מהצד השני של הדברים והרי הם מוצגים בעיוות ובחוסר היצמדות לפרטים
הקונטרס הלז הוא שיעור במידת הנקמה

סמל אישי של משתמש

מכון קול יוסף
נתן תודה: 61 פעמים
קיבל תודה: 41 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מכון קול יוסף » 25 אפריל 2019, 09:44

בלא כחל ושרק כתב:
25 אפריל 2019, 09:24
אני כן מכירו, ולא מיניה ולא מקצתיה. ת"ח מובהק, יר"ש גדול, ומזכה הרבה בכל מאודו בכל מיני תחומים !
יצא המרצע מן השק.
הרחק משכן רע ואל תתחבר לרשע.

שאר לעמו
משתמש ותיק
נתן תודה: 213 פעמים
קיבל תודה: 428 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 25 אפריל 2019, 10:02

האשכול נגרר לנקודה אחרת של רמת הדיינים ברבנות דהיום. ואכן השתנו פני הרבנות ב-20 שנה האחרונות ומעלה, ולא כל הדיינים ברבנות חשובים, ואף רחוק מאוד מכך. ולא כל דיין שוועדת הדיינים, החילונית או הפוליטית לחלוטין, הכתירה אותו כדיין הוא אכן ייחשב כדיין אצל ציבור היראים הממשיך את המסורה של הרבנות בעם ישראל.
גם דיינים ב'רבנות' שנחשבים מכובדים כיום לא תמיד ממשיכי דרכם של הדיינים בדור הראשון והשני.
פעם היה שדיינים מכובדים הלכו גם לרבנות, היום יש מי שחותר שהיות ופלוני הוא דיין ברבנות על כרחך שהוא 'דיין', ולא היא.
את מי שלא נשאל ב'מראות דמים' ק"ו בן בנו של ק"ו שלא נשאל בגיטין.

זו הערה כללית, ולא פרטית או ממוקדת. יחד עם זאת כפי שהעירו גם לא כל דיין עלום שם בב"ד פרטי - ייחשב כדיין, אך זה מצוי הרבה פחות.

חוברת פאשקווילית בדרך כלל אמינותה נמוכה מאד, וכמובן גם כשחצאי אמיתויות מעורבים בתוכה - אין לה ערך. לא טובה יותר מחוברות 'נגד הפאות'..

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 25 אפריל 2019, 10:05

אני מסכים עם הבן של רב שצריך שיהיה ברור לגבי כל מוסד (וגם לגבי הבי"ד של הגרנ"ק שליט"א) מה בדיוק עניינו וכיצד הוא פוסק בעיקר בענייני גיטין. אני לא רוצה לקטרג על אף אחד אבל אני מכיר אישית בתי דינים פרטיים שהדיינים שם לא מי יודע מה יראים ושלמים בלשון המעטה, וראוי שהדברים יהיו שקופים בכל מוסד ומוסד.
ולמעשה עדיין לא הובא כאן מכתב אחד אותנטי.

סמל אישי של משתמש

מכון קול יוסף
יצירת קשר:

שליחה על ידי מכון קול יוסף » 25 אפריל 2019, 10:13

לכל המפטפטים על קדושי ישראל, אותו האיש מדבר על רבנים וגדולים המוכרים אצל גדולי ישראל ובציבור כרבנים מובהקים, זה שאצל האשכנזים זה לא מקובל ללכת לקבל משרת דיין וכדו' לא אומר שאין הם דיינים מובהקים, וכ"ש כשמדברים על הדיינים הספרדים (שהזכיר אותו איש הכזב) שאצלנו מעודדים ללכת בכיוון הזה, וממש דיינים גדולים ידועי שם יושבים על מדין. בינתיים אף אחד לא דיבר לעניין על הטענות ההלכתיות והכל דיבורים באויר, ביטול תורה גמור.

זקן ויושב בישיבה
משתמש ותיק
נתן תודה: 58 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי זקן ויושב בישיבה » 25 אפריל 2019, 10:20

שאר לעמו כתב:
25 אפריל 2019, 10:02
האשכול נגרר לנקודה אחרת של רמת הדיינים ברבנות דהיום. ואכן השתנו פני הרבנות ב-20 שנה האחרונות ומעלה, ולא כל הדיינים ברבנות חשובים, ואף רחוק מאוד מכך. ולא כל דיין שוועדת הדיינים, החילונית או הפוליטית לחלוטין, הכתירה אותו כדיין הוא אכן ייחשב כדיין אצל ציבור היראים הממשיך את המסורה של הרבנות בעם ישראל.
גם דיינים ב'רבנות' שנחשבים מכובדים כיום לא תמיד ממשיכי דרכם של הדיינים בדור הראשון והשני.
פעם היה שדיינים מכובדים הלכו גם לרבנות, היום יש מי שחותר שהיות ופלוני הוא דיין ברבנות על כרחך שהוא 'דיין', ולא היא.

זו הערה כללית, ולא פרטית או ממוקדת. יחד עם זאת כפי שהעירו גם לא כל דיין עלום שם בב"ד פרטי - ייחשב כדיין, אך זה מצוי הרבה פחות.

חוברת פאשקווילית בדרך כלל אמינותה נמוכה מאד, וכמובן גם כשחצאי אמיתויות מעורבים בתוכה - אין לה ערך. לא טובה יותר מחוברות 'נגד הפאות'..
הנגיעות והאינטרסים בבתי דין אלו מצויים לדאבון לב יותר מאשר בבתי דין של הרבנות.

אחד התלמידים
משתמש ותיק
נתן תודה: 80 פעמים
קיבל תודה: 293 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 25 אפריל 2019, 10:22

יהודי כתב:
25 אפריל 2019, 01:06
זה אינו נכון. בד"כ בתי דין, בפרט הרבנות, נוטים ליתן זכויות יתר להאשה - שלא מגיע לה ע"פ דין תורה - בדמי מזונות החזקות הילדים וכדומה. וכ"ש כשזה יגיע בסוף לבתי משפט. הרבה פעמים דרך היחיד לבעל להשיג הסכם הגון הוא לתלות נתינת הגט בזה. ואז ארגוני נשים משמיצים אותו על שאינו נותן גט.
אני שמעתי על כמה מקרים כזה, מהם שידעתי האנשים המעורבים באופן אישי, ומהם שידעתי מהם מספיק להבין הענינים ולהיות לי תחושה אם יש דברים בגו. באחד המקרים, האשה החשיבה עצמה להיות קנאי, עד כדי כך שלא הרשתה לילדים שלה לשחק עם נינים של הגרי"ש אלישיב משום שהוא היה ברבנות. אבל ברגע שהיא החליטה שהיא רוצה גט היא הלכה להרבנות דוקא משום שהם דואגים יותר לזכויות האשה.

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 25 אפריל 2019, 10:32

זקן ויושב בישיבה כתב:
25 אפריל 2019, 10:20
שאר לעמו כתב:

אני סבור שקביעתך זו על 'בתי דין צדק' הינה מוגזמת לחלוטין, ובודאי לא באופן גורף, ולא בכל נושא. כך שמיותר לפתוח דיון בנושא (וכלפי בתי הדין של הרבנות כיום, הנידון הוא אם הם מוגדרים כבתי דין או לא. וכמובן אינני נוגע בזה כלל).

אך היות והערת דבר מה, יש מקום לדעתי להעיר הערה חשובה בנושא:
פורום ציבורי של אנשים שלא הגיעו להוראה לא אמור להיות דור/פורום ששופט את שופטיו, רבניו ודייניו.
כלומר גם אם יש דיין בבית דין פרטי שכוח שם, שחושב את עצמו כדיין - זה אמנם לא מכתירו כ'דיין', אבל בדרך כלל זה הרי לא כך, כידוע.
ויתירה מכך, בודאי ובודאי שמיעוט דמיעוט שאינו מצוי הוא, שיהיו בתי דין צדק (בפרט בארץ ישראל) שישבו בהם דיינים לאישות שאינם מומחים, או שלא הוסמכו ע"י דיינים מפורסמים, ובאופן מוחלט הדיינים נבחרים בקפידה ע"י שגדלו והכירום בבית המדרש, וא"כ חורבן והריסת ההלכה היא לומר שדייני בתי דין צדק מלאים באינטרסים ונגיעות לגבי פסיקת הלכה באישות (ואף לא בממונות, על דרך כללי).
לעומת זאת נושא האשכול היה דוקא כלפי אנשים שאינם ראויים לפי מידת יראתם או כוחם בהלכה, אלא שנבחרים ע"י וועדה חילונית/פוליטית, ולפי השתייכות מגזרית פוליטית, שזו אכן הרבנות הממלכתית במֵרָעָה! ואף על זאת א"א לתלות בוקי סרקי בכל מושבי בתי הדין הרבניים.

זקן ויושב בישיבה
משתמש ותיק
נתן תודה: 58 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי זקן ויושב בישיבה » 25 אפריל 2019, 10:36

שאר לעמו כתב:
25 אפריל 2019, 10:32
זקן ויושב בישיבה כתב:
25 אפריל 2019, 10:20
שאר לעמו כתב:

כמדומה שנגיעותך שלך הן אלו שהביאוך לכתוב הערה זו.. ממילא א"צ להתייחס לגוף הדברים.
אך היות ונגעת בנקודה זו יש מקום להעיר הערה חשובה בנושא:
פורום ציבורי של אנשים שלא הגיעו להוראה לא אמור להיות דור/פורום ששופט את שופטיו, רבניו ודייניו.
כלומר גם אם יש דיין בבית דין פרטי שכוח שם, שחושב את עצמו כדיין - זה אמנם לא מכתירו כ'דיין', אבל בדרך כלל זה הרי לא כך, כידוע.
ויתירה מכך, בודאי ובודאי שמיעוט דמיעוט שאינו מצוי הוא, שיהיו בתי דין צדק (בפרט בארץ ישראל) שישבו בהם דיינים לאישות שאינם מומחים, או שלא הוסמכו ע"י דיינים מפורסמים, ובאופן מוחלט הדיינים נבחרים בקפידה ע"י שגדלו והכירום בבית המדרש, וא"כ חורבן והריסת ההלכה היא לומר שדייני בתי דין צדק מלאים באינטרסים ונגיעות לגבי פסיקת הלכה באישות (ואף לא בממונות על דרך כללי).
לעומת זאת נושא האשכול היה דוקא כלפי אנשים שאינם ראויים לפי מידת יראתם או כוחם בהלכה, אלא שנבחרים ע"י מחלקה חילונית/פוליטית, ולפי השתייכות מגזרית פוליטית, שזו אכן הרבנות הממלכתית במֵרָעָה! ואף על זאת א"א לתלות בוקי סרקי בכל מושבי בתי הדין הרבניים.
קודם כל, תברר ותשמע מאנשים שעברו בבתי דין אלו, וכמו כן ודאי ידוע לך את התבטאויות הסטייפלער זצוק"ל בנידון דידן.

סמל אישי של משתמש

מכון קול יוסף
יצירת קשר:

שליחה על ידי מכון קול יוסף » 25 אפריל 2019, 10:39

שאר לעמו כתב:
25 אפריל 2019, 10:32
מעניין שזה בדיוק מה שאתה עושה כאן, רק שפשוט החלטת אתה מי רב ומי לא, וכך אתה יכול לדבר על אלו ש'אינם רבנים'.

חוץ מזה, לצערנו יש בתי דין מפורסמים שפוסקים מנגיעות, בשונה מבתי הדין של הרבנות שנתונים תחת ביקורת צולבת הן מבית והן מחוץ, אותם אף אחד לא יבקר כי הם 'מאנ"ש'.

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 25 אפריל 2019, 10:42

חושבני שדברי נכתבו בטוב טעם. ולא יודע מה מצאתי רע בדברי. לא דברתי על אדם או גוף ספציפי (מזכיר לי את האימרה השנונה: הוכרז 'הטיפש יצא', קם א' ומחה אינני טיפש).
אבל כן יש הזכות לאנשים חרדיים לומר על דרך כללי, שהמציאות כיום שהרבנות הראשית זה דבר שיכול להיות בעייתי, לעומת הדור שלפנינו.
ואולי ארמוז, שדי מביך/מצחיק שישנם ציבורים שחתימת סמל המדינה על הבלאנק, נראית בעיניהם כגושפקנא לגדלות תורנית.
יחד עם זאת להשמיץ ללא הכוונה ברורה של רבנים, את כל מושבי הרבנות הראשית, ולומר שגיטיהם פסולים - מיותר לומר כמה זה חמור, וכמה זה לא אמין.

אסביר דברי על דרך משל: לפני איזה זמן היה ויכוח משמעותי כלפי מקרה של גט, שלדעת רבנים רבים היה בו חשש ממזרות. נכון שהפרסום לענין בא כפאשקעוויל, אבל נקל לשער ששום אדם לא יעשה שידוך עם יצירה כזו, ללא שאלת מורה מובהק, כי נשמע קול רע. אבל זה מקרה ספציפי. לעומת זאת אין מקום להטלת רפש כללית.

יהודי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 25 אפריל 2019, 10:45

אני מסכים (הפעם) מאוד לדברי @שאר לעמו, אף אחד לא פסל באופן גורף (למעט בן של רב עם מיני שמועות והשערות מגוחכות), אלא הרב שאר כתב שיש לברר באופן יסודי אלו דיינים הם אלו העושים עפ"י דין והאם יש כאלה שאינם ראויים לכך, מה נכון מכך.

פותח הנושא
בן של רב
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 25 אפריל 2019, 10:55

אני מבקש מהציבור להתמקד בהיבט ההלכתי המעשי לגבי טהרת היוחסין
ולא בהגנה על כבוד אנשים חשובים ככל שיהיו.

אין לי כקובץ את המכתב של גדולי ישראל
ואצטט מעט עד שמישהו יתנדב להעלות כאן.

"בעקבות שהתרבו לאחרונה גיטין פסולים מדאורייתא גורמים האיסור אשת איש וריבוי ממזרים רח"ל...

וכל הנושא אשה צריך לברר היטב באיזה ב"ד נתגרשה ואם הבעל הסכים לגרש מרצונו...

חובה גדולה לחזק את את הענין הגדול הזה ללכת רק לבתי דינים החרדים לדבר ה'.

ולא ללכת לבתי הדין הרבניים המושפעים מחוקי הערכאות שבמדינה המביאים לעם ישראל מכשולים גדולים ואיסורים חמורים הנ" ל כמבואר בספר משפטי ישראל..."

כל זה נכתב בתשע"ג והרבנים באעה"ח שנית בתשע"ז

ניסים קרליץ
חיים קנייבסקי
שמעון בעדני
חיים מאיר הלוי וואזנר
משה הלל הירש
יצחק זילברשטיין
ברוך דוב פוברסקי
משה צדקה
נתן הכהן קופשיץ
אברהם ארלנגר
דב יפה
יצחק שיינר
יהודה עדס
ברוך ויסבקר
מאיר צבי ברגמן
אביעזר פילץ
משה יהודה שלזינגר
בן ציון מוצפי
צבי קושלבסקי
יגאל רוזן
יחיאל יצחק יעקובוביץ
((שימש כרב ברבנות בהוראת החזו"א!))
יונתן דיויד
אביגדור נבנצל
שלמה אליהו מילר
שמואל אליעזר שטרן

נ. ב. בעמוד הבא יש עוד בערך 80 חתימות רבני ערים ושכונות חשובים ומוכרים מכל הריכוזים החרדיים ואשמח אם מישהו יעלה ועי"ז הנידון יעלה למסלול ההלכתי טכני ולא יעסוק ב"אבא גדול מאביך"...

פותח הנושא
בן של רב
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 25 אפריל 2019, 11:06

"אלול תשע"ג

חובה (!!) על הנצרכים לכך, ללכת רק לבי"ד שאינו מושפע כלל מפסקי הערכאות,
ואף אם כלול בזה שלצורך הרישום בשלטונות יצטרכו גט נוסף, ודברי הגאונים האלה אמיתיים ופשוטים ע"פ הלכה ומסורה מדור דור.

בעה"ח מצפה לישועה
שמואל הלוי ואזנר

יצחק טוביה ווייס

סמל אישי של משתמש

מכון קול יוסף
יצירת קשר:

שליחה על ידי מכון קול יוסף » 25 אפריל 2019, 11:14

זו תפיסה מעוותת לומר שכל מערך הרבנות הוא מערך של המדינה, המערך הזה מונהג ברמה ע"י הראשונים לציון לדורותיהם שממש לא נבחרו בגלל הממשלה, היינו כאן 300 שנה לפני שהם חשבו לצוץ, וזה לא סוד שהראשונים לציון הם אלו שנותנים את הטון ולא הרב האשכנזי, כיון שהם מגובים ע"י כלל הרבנים, משא"כ הרבנים הראשיים האשכנזים שאף פעם לא החזיקו מהתפקיד הזה, ולכן מי שמחזיק ממרנן הראשונים לציון שליט"א וזצ"ל לדורותיהם, צריך להחזיק ממערך הדיינות של הרבנות בכללותו (ומי שלא מחזיק ממרנן הראש"ל, או שהוא גזען או שהוא טיפש), אם יש ביקורת צריך לאומרה רק לאוזני הממונים על מערך הדיינות.

אגב, שלחתי שאלה לרה"ג בן ציון מוצפי ב'דורש ציון', על המכתב הנ"ל, נביא כאן את תשובתו בעז"ה.

חג שמח.

אגב, העלנו לעיל שני קונטרסים שנכתבו בהשקעה מרובה, חבל שנותנים הרגשה שכל עמלינו היה לשוא, אף אחד בינתיים לא טען שום טענה על הנ"ל.

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 25 אפריל 2019, 11:24

כשזה מגיע לפסים 'עדתיים' זה כבר נושא רגיש...
יחד עם זאת תודֶה לי גם תודֶה, שלתואר הראשל"צ (אצל הציבור הספרדי, משום שלציבור האשכנזי היה את הביד"צ לכל מקהלות האשכנזים פרושים וחסידים), היה פעם מתמנה הגדול ביותר בציבור שלו, אך כיום זה מינוי פוליטי ובחירות ומי שזכה בתואר הנכסף לשים על הבלאנק שלו את סמל המנורה הרומאית הוא 'ראשון לציון (נות)', מה שגורם לאי יחס מכובד ולפקפוק, אצל ציבור היראים (מכל העדות - אך לא אצל ה'עמך'). וגם אם אינך מודה לי בזה, זו הסתכלות ציבור היראים על המינויים הללו, אף אם הנבחר כן מסוגל לשמש כדיין (וגם זה לא ברור לכולם).

פותח הנושא
בן של רב
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 25 אפריל 2019, 11:24

מכתב שלישי עם שינויים קלים/חמורים (מי מוכן להעלות?)

"...גם הגיטין הנעשים בהסכמה (וללא כפיה כלל)
עלולים להיות פסולים מהתורה בגלל הבעיות המצויות ב... וכיו"ב"

ע"כ חובה גדולה לחזק... ללכת רק לבתי דינים החרדים לדבר ה'
ולא ללכת לבי הדין הרבניים...

ובאעה"ח... תשע"ז ((הבאתי רק חלקם הקטן ולא לפי הסדר))
שמואל אויערבאך
עזריאל אויערבאך
צבי פרידמן
אליעזר דינר
אוריאל אייזנטל
זבולון שוב
צבי וידר
אהרן מיטלמן
פנחס שוב
נתן קופשיץ

סמל אישי של משתמש

מכון קול יוסף
יצירת קשר:

שליחה על ידי מכון קול יוסף » 25 אפריל 2019, 11:35

שאר לעמו כתב:
25 אפריל 2019, 11:24
אה, מרן הגר"ע שבחר את מי שבחר היה פוליטי, הרה"ג יצחק יוסף שליט"א הוא פוליטי, בסדר, תמשיכו בדרככם, תקימו ספרי יוחסין, ונראה לאן תגיעו.
שאר לעמו כתב:
25 אפריל 2019, 11:24
מה שגורם לאי יחס מכובד אצל ציבור היראים. וגם אם אינך מודה לי בזה, זו הסתכלות ציבור היראים על המינויים הללו,
ברור, כי אנחנו פשוט לא 'יראים', כי אנחנו לא רוקדים לפי החליל שלכם, אלפי מוצי"ם דיינים ורבני קהילות בארץ ובעולם שהחזיקו וממשיכים להחזיק ממשרת הראשון לציון, פשוט אינם 'יראים'. ולכן דעתם אינה חשובה בכלל, רק פתאום שבאיזה דבר הם אמרו כמוכם אתם פתאום נזכרים שהם קיימים.

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 25 אפריל 2019, 11:40

לא נכנסתי לשמות רבנים באופן פרטי, כי זה נראה לי סוטה מהאשכול, ובכלל לא נושא ראוי לדיון.
כמו"כ אל תכניס בפי ביקורת על רבנים ספציפיים כאשר זה לא נזכר בדברי.
אגב, בשביל ההיסטוריה, 'העדה החרדית הספרדית' (ההיסטורית, בירושלים) אף היא לא רקדה לפי החליל הממלכתי, כך בזמן הבריטים וכך בזמן הקמת מדינת ישראל.

ככלל, הנושא הזה והתהוותו, מורכב הן מפאת הרגישות, הן מפאת ההיסטוריה המורכבת ובלבול הדעת במלחמה עם התנועות הציוניות, ולא הנושא של האשכול ההתפתחות ההיסטורית, אלא העובדות כיום.

פותח הנושא
בן של רב
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 25 אפריל 2019, 11:45

יהודי כתב:
25 אפריל 2019, 00:28
עוד נקודה חשובה, גט עם חיוב מזונות בבית דין של הרבנות הוא חיוב הניתן לגובינא, מה שאין כן בשאר בתי דין.
והנה להשאיר גרושה ללא מזונות הוא ענין קשה שבקשים (וגם בבית דין של הרבנות זה כולי האי ואולי וכידוע), ואין כאן מקום להחמיר סתם מחמת כל מיני כתבי קלסתר למיניהם, צריך לבדוק את הדברים לאשורם ולהעמידם על האמת, ואם אינם עושים כדין לא תהיה ברירה אלא לפרוש מהם.
הקושי עם המזונות - נקודה נכונה.

ראיתי פעם מכתב של מרן הגראי"ל שטיינמן נגד הפירצה שנשים הולכות לערכאות.
והמילים שהוא התחיל שם - שבערכאות מקבלים יותר ולכן מתפתים לגזול.

אבל תכל'ס הנוסח שכאילו לא יקבלו גוביינא זה לא לגמרי מדויק
כי הרבנות נותנת את שירותי הכפיה גם על כל פסק של ב"ד אחר
(ע"פ חוק הבוררות)

אלא מאי? יש הפרש בגובה הסכום.
ולכן אנשים מעלימים עין מהקרובה המסכנה שלהם שמאכילה את ילדיה בכסף גזול.

וכבר אמר רבי מנדלי מרימנוב שלדעתו אכילת ממון גזול - זהו הסוד של הילדים שקראו ושנו ושילשו... ופתאום סרים מהדרך רח"ל.

בלא כחל ושרק
קיבל תודה: 4 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בלא כחל ושרק » 25 אפריל 2019, 13:25

מכון קול יוסף כתב:
25 אפריל 2019, 11:14
זו תפיסה מעוותת לומר שכל מערך הרבנות הוא מערך של המדינה, המערך הזה מונהג ברמה ע"י הראשונים לציון לדורותיהם שממש לא נבחרו בגלל הממשלה, היינו כאן 300 שנה לפני שהם חשבו לצוץ...
אינך מתבייש ?!

נעול הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: כלפי ליא, נבשר | 0 אורחים