ניקים כפולים

האם תהיה מעוניין להיות חבר בפורום סגור בו יזדהו החברים בשמותיהם האמיתיים?

• כן, הייתי שמח לפורום כזה

קולות: 30 33.7%
  • ממש לא

קולות: 36 40.4%
  • אם יהיה לזה הצלחה כנראה שאצטרף

קולות: 23 25.8%

• סה"כ בוחרים
    89

חכם באשי

משתמש ותיק
הבחנתי כבר כמה פעמים, ללא שאני עוקב, אלא מראיה בעלמא, כי יש בפורום כמה חברים שליט"א ולהם ניקים כפולים.
איני סבור שיש בזה בעיה. אבל לפעמים זה מטעה ומרגיז.
לדוגמא: יש ניק מסויים שאני כמעט תמיד מדלג על הודעותיו, לא מסתדר לי ולא מתחבר לי מה שהוא מעלה את הגיגיו. והנה הנ"ל פתח עוד ניק, ושוב התבלבלתי כמה פעמים עד שקלטתי שהוא הוא.
וכן כיוצא בזה.
אם אדם רוצה לפתוח לעצמו ניקים שונים כדי לדון בשתי דברים לדוגמא, שיהיה. אבל באותו אשכול, באותו נידון, להשתמש עם הניקים הכפולים, כדי לתת הרגשה שכך הדעה המקובלת וכו', זה מעשה ילדותי.

לאחרונה ראיתי דבר נכון שכתב רבי מתתיה שטארשון בנו של הרש"ש, ובעלי הניקים צריכים להפנים את זה
ארים ניסי, יבמות, מבוא עמוד 39, להרב מאיר מאזוז.PNG

מנהל ראשי

חבר צוות
מנהל האתר
הדרך היחידה להתמודד עם בעיה זו, היא לפתוח פורום סגור בו יזדהו החברים בשמותיהם האמיתיים, וינקטו אמצעים לוודא שזהו אכן שמותם, פורום כזה יהיה מבוסס על אמון הדדי, בגרות ורמה גבוהה, כך שבעיות כמו הנ"ל לא יהיה להם מקום כלל.
אם יהיה ביקוש, ניתן לפתוח פורום כזה למעוניינים...
ניתן להצביע בסקר שפתחתי

פרלמן משה

משתמש ותיק
מנהל ראשי אמר:
הדרך היחידה להתמודד עם בעיה זו, היא לפתוח פורום סגור בו יזדהו החברים בשמותיהם האמיתיים, וינקטו אמצעים לוודא שזהו אכן שמותם, פורום כזה יהיה מבוסס על אמון הדדי, בגרות ורמה גבוהה, כך שבעיות כמו הנ"ל לא יהיה להם מקום כלל.
ניתן להצביע בסקר שפתחתי
למה צריך פורום סגור?
אפשר בתוך הפורום עצמו להעניק יחס מיוחד חשוב ומכובד לניק מזוהה, באותיות יותר גדולות, גופן מיוחד, הדגשה בולטת, שיידעו להעריך ולהתייחס כראוי לניקים אלו כלפי השאר.

חכם באשי

משתמש ותיק
פותח הנושא
מנהל ראשי אמר:
ניתן להצביע בסקר שפתחתי

אחד מעלותיו של הפורום היא האנונימיות. לדון בטענות. ולא באומרים אותם.
הרבה טענות היו נמנעות לו ידענו מי בעל השמועה. לדוגמא בעלמא, לטאי חסדי ספרדי, אברך, עובד וכו' וכו'.

אבל אני סבור כאמור שניתן לגלות זאת על ידי סגנון הכתיבה, ואם הוא חוזר ונשנה, אפשר לטפל בזה.

בר בי רב

משתמש ותיק
פרלמן משה אמר:
מנהל ראשי אמר:
ניתן להצביע בסקר שפתחתי
למה צריך פורום סגור?
אפשר בתוך הפורום עצמו להעניק יחס מיוחד חשוב ומכובד לניק מזוהה, באותיות יותר גדולות, גופן מיוחד, הדגשה בולטת, שיידעו להעריך ולהתייחס כראוי לניקים אלו כלפי השאר.

אה"נ. הרבה יותר טוב כך.

פרלמן משה

משתמש ותיק
בר בי רב אמר:
פרלמן משה אמר:
מנהל ראשי אמר:
ניתן להצביע בסקר שפתחתי
למה צריך פורום סגור?

אה"נ. הרבה יותר טוב כך.

אפשר גם מסגרת רחבה יותר, או מסגרת שחורה

מנהל ראשי

חבר צוות
מנהל האתר
ברור שיש מעלות לאנונימיות, ולכן הפורום שלנו עובד באופן הזה, אבל יש גם חסרונות, לכן כתבתי שאפשר להקים תת פורום נפרד שיהיה לו את מעלת ה"לעמוד מאחורי השם שלי והדברים שאני אומר", ואה"נ שיהיו לו חסרונות אחרים, כפי שטענת.
פורום סגור, כי לטעמי, לא כל אחד רוצה להיחשף מול כאלו שמסתתרים מאחורי אנונימיות כך שזה חייב להיות הדדי, הדדי אפשרי רק בפורום סגור.
גם אם לפעמים ניתן לגלות ניק כפול על ידי סגנון הכתיבה, מטבע הדברים אין איך לטפל בזה ברוב המקרים, אא"כ אתה מעוניין להקים יחידת בילוש אכיפה וענישה...

חכם באשי

משתמש ותיק
פותח הנושא
מנהל ראשי אמר:
גם אם לפעמים ניתן לגלות ניק כפול על ידי סגנון הכתיבה, מטבע הדברים אין איך לטפל בזה ברוב המקרים, אא"כ אתה מעוניין להקים יחידת בילוש אכיפה וענישה...

אני לא הולך לעקוב.. אבל באם אתה מבחין בזה גם בלי לעקוב, יש דברים שקופים מדאי, ועליהם יש לתת לב.

יאיר

משתמש ותיק
אבל לכאורה ניתן לעשות פורום שרק המנהל הראשי ידע את השם האמיתי של המשתמש
אבל בפורום עצמו ניתן יהיה לבחור בניק אחר.

שמעיה

משתמש ותיק
יאיר אמר:
אבל לכאורה ניתן לעשות פורום שרק המנהל הראשי ידע את השם האמיתי של המשתמש
אבל בפורום עצמו ניתן יהיה לבחור בניק אחר.

גם אני מצטרף.

מנהל ראשי

חבר צוות
מנהל האתר
ומה התועלת בכך, שלמשתמש לא יהיה נעים מהמנהל הראשי?? זה אולי יותר טוב מהמצב הנוכחי, אבל בסופו של דבר מבחינה מהותית השיח יהיה בדיוק כפי שהוא היום...

האחד בא לגור

משתמש ותיק
מנהל ראשי אמר:
ומה התועלת בכך, שלמשתמש לא יהיה נעים מהמנהל הראשי?? זה אולי יותר טוב מהמצב הנוכחי, אבל בסופו של דבר מבחינה מהותית השיח יהיה בדיוק כפי שהוא היום...

מנהל ראשי אמר:
הנה התועלת, ברגע שהמנהל ראשי יהיה מודע לכך שמדובר באותו הניק יוכל להבהיר לו בצורה ברורה שהוא לא יוכל להמשיך בצורה זו, ולא נצטרך לבילוש או לאכיפה.

יאיר

משתמש ותיק
כוונתי שכל ניק שירשם יצטרך לשלוח נאמר צילום ת.ז (או כל דרך אחרת שמוכיחה את זהותו בדיוק כפי שהוצע מלכתחילה לפתוח פורום עם שמות אמיתיים) וכך לא יוכל להרשם בשני ניקים שונים כיון שכל נרשם צריך להוכיח את שמו האמיתי.
[אבל הניק יהיה לפי בחירתו]

אסף

משתמש ותיק
יתכן שההצעה שלך עשויה שלא להועיל לבעיה האמורה של ניקים כפולים - שכן מי שירצה לחוות פיצול אישיות ולהביע דעות שונות בשמות שונים יוכל לעשות זאת אף אם יצטרך להשיג ת.ז. של מישהו אחר...
כמדומני שההצעה לפתוח פורום עם שמות אמיתיים לא נועדה לפתור רק את הבעיה של ניקים כפולים, אלא ליצור תקשורת נכונה יותר עם מישהו שהינך מכיר ויודע פחות את יותר את הרקע שלו ואתה גם בוחר האם לתקשר איתו, וכיון שזאת המטרה - ישתתף בפורום זה רק מי שבאמת מעונין בכזה קשר וכחלק מזה יגלה את שמו ועוד אי אלו פרטים עליהם יחליטו המנהלים.
(שלא כמו בפורום הרגיל - שבעצם אין שום תקשורת אמיתית אלא החלפת דעות בלבד. שמצידי זה ממש עקרוני - אין לי שום התייחסות אישית לאף אחד אלא רק למה שהוא כתב).

יאיר

משתמש ותיק
ברור. מסכים

אבל הצעתי לעיל לפחות תפתור את בעיית הניקים הכפולים
(האמת שרוב הבעיה היא בגלל אותו אחד שקרן פרוץ הידוע לשימצה שמאיים איומי סרק ותביעות 'מדומות' על מנהלי וחברי פורומים כבר כ-12 שנים...)

מנהל א'

מנהל האתר
חבר צוות
מנהל האתר
ככלל, כדאי לדעת שאם יש מישהו שאתם לא רוצים לקרוא את הודעותיו בפורום בדרך קבע [כי אתם קוראים כבר את הודעותיו בניק השני, או כל סיבה אחרת], זה נעשה באופן פשוט ביותר.
כניסה ללוח בקרה למשתמש>חברים ונודניקים>ניהול נודניקים.

יאיר

משתמש ותיק
אכן. בתכל'ס אף אחד לא משתמש בזה בשום פורום.
בעיקר בגלל שאחרים עונים לו וצריך לדעת על מה הם עונים.

פרלמן משה

משתמש ותיק
מעניין שלי בינתיים לא איכפת מכך, יעמדו נגדי שמונים ניקים כפולים ומכופלים, אבל אם יש כאלו שכואב להם, האם כבר ניסו בדרכי נועם? האם המנהל פנה בהודעה פרטית למי שנחשד על כך להזהירו ולא צלח?

חכם באשי

משתמש ותיק
פותח הנושא
פרלמן משה אמר:
מעניין שלי בינתיים לא איכפת מכך, יעמדו נגדי שמונים ניקים כפולים ומכופלים, אבל אם יש כאלו שכואב להם, האם כבר ניסו בדרכי נועם? האם המנהל פנה בהודעה פרטית למי שנחשד על כך להזהירו ולא צלח?

עי' כאן: https://tora-forum.co.il/viewtopic.php?f=21&t=4645&p=60095&hilit=%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%94#p56875

@מנהל ראשי , שאלו כאן שאלה, מצפים לתשובתך.

פרלמן משה

משתמש ותיק
מנהל ראשי אמר:
נראה לך אני גננת/מק"ק?
לעזור לאנשים זה חסד, כמובן שצודק ה@מנהל ראשי שאינו מחוייב בכך, אבל מי שמרחם על חברי הפורום שמפריע להם לקבל כפל תגובות, ופועל למנוע את התופעה, ראוי לשבח, והוא לא גננת ולא מק"ק אלא איש חסד שמטיב עם זולתו.

פרלמן משה

משתמש ותיק
חכם באשי אמר:
פרלמן משה אמר:

עי' כאן: https://tora-forum.co.il/viewtopic.php?f=21&t=4645&p=60095&hilit=%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%94#p56875

לא ברור לי אם הבנתי מה קשר הקישור, הנני נותן לך רשות לבאר.

מנהל ראשי

חבר צוות
מנהל האתר
פרלמן משה אמר:
מנהל ראשי אמר:
נראה לך אני גננת/מק"ק?
לעזור לאנשים זה חסד, כמובן שצודק ה@מנהל ראשי שאינו מחוייב בכך, אבל מי שמרחם על חברי הפורום שמפריע להם לקבל כפל תגובות, ופועל למנוע את התופעה, ראוי לשבח, והוא לא גננת ולא מק"ק אלא איש חסד שמטיב עם זולתו.

לא התכוונתי שאיני מחויב בכך, על אף שזה גם נכון, התכוונתי לדבר פשוט, שאדם שמסתתר מאחורי שני ניקים, עושה מעשה שאדם נורמלי והגון לא עושה, ודאי לא בצורה שיטתית, ודאי לא באופן שלדעת חברי הפורום הם תפסו אותו והוא שונה באיוולתו, ומטבע הדברים גם אם אתפוס אותו על חם, הוא לא יודה על האמת כל כך מהר, וגם אם יודה או שאסבור בוודאות שיש כאן כפילות ואחסום אותו או כגון דא, אין סיבה שאדם שעשה זאת פעם אחת לא יעשה זאת פעם נוספת, אלא מאי, מבוקש ממני להקים "ועד לטוהר הניקים" ולהתנהל עם ניקים אלו בהתנהלות שאינה לפי כבודו של אף אחד כאן?!

שמעיה

משתמש ותיק
מנהל ראשי אמר:
פרלמן משה אמר:
מנהל ראשי אמר:
נראה לך אני גננת/מק"ק?

לא התכוונתי שאיני מחויב בכך, על אף שזה גם נכון, התכוונתי לדבר פשוט, שאדם שמסתתר מאחורי שני ניקים, עושה מעשה שאדם נורמלי והגון לא עושה, ודאי לא בצורה שיטתית, ודאי לא באופן שלדעת חברי הפורום הם תפסו אותו והוא שונה באיוולתו, ומטבע הדברים גם אם אתפוס אותו על חם, הוא לא יודה על האמת כל כך מהר, וגם אם יודה או שאסבור בוודאות שיש כאן כפילות ואחסום אותו או כגון דא, אין סיבה שאדם שעשה זאת פעם אחת לא יעשה זאת פעם נוספת, אלא מאי, מבוקש ממני להקים "ועד לטוהר הניקים" ולהתנהל עם ניקים אלו בהתנהלות שאינה לפי כבודו של אף אחד כאן?!
לצד ההכרה בטוב וההערכה, אני בכל זאת מבקש לשאול:
לאחר שנחשפה זהותו האחידה של כותב בשני ניקים שונים - אם כי בסגנון דומה, פנה אלי ההוא בהודעה אישית וטען שקיים אישור הנהלה ואני מתבקש למחוק את ההודעה המפלילה.
מחוסר אימון בולט, כתבתי לו שההנהלה המאשרת מתכבדת למחוק בעצמה, והוספתי הערה, שכפי הניכר לעין כל, הציבור וודאי לא מרוצה מכתיבה כפולת ניקים.
כפי שאני רואה, ההנהלה אכן מחקה את ההודעה האמורה, ואני תמה: למה?

מנהל ראשי

חבר צוות
מנהל האתר
שמעיה אמר:
מנהל ראשי אמר:
פרלמן משה אמר:

לצד ההכרה בטוב וההערכה, אני בכל זאת מבקש לשאול:
לאחר שנחשפה זהותו האחידה של כותב בשני ניקים שונים - אם כי בסגנון דומה, פנה אלי ההוא בהודעה אישית וטען שקיים אישור הנהלה ואני מתבקש למחוק את ההודעה המפלילה.
מחוסר אימון בולט, כתבתי לו שההנהלה המאשרת מתכבדת למחוק בעצמה, והוספתי הערה, שכפי הניכר לעין כל, הציבור וודאי לא מרוצה מכתיבה כפולת ניקים.
כפי שאני רואה, ההנהלה אכן מחקה את ההודעה האמורה, ואני תמה: למה?

הנושא בטיפול @@מנהל א', נמתין לתגובתו

חלק עליון תַחתִית