מה דעתכם להתחיל לדון בצורה עניינית בפורום "אקטואליה", ולא לפי הקהילה אליה אתם משתייכם?

במה תורנית לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

פותח הנושא
חכם באשי
משתמש ותיק
נתן תודה: 25 פעמים
קיבל תודה: 72 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

מה דעתכם להתחיל לדון בצורה עניינית בפורום "אקטואליה", ולא לפי הקהילה אליה אתם משתייכם?

שליחה על ידי חכם באשי » 10 מאי 2019, 17:22

מטבע הדברים, פורום "אקטואליה" נועד לדיונים שאינם יכולים להיות מוכרעים בשאר מדורים, לכך הרי הוקם מדור זה,
ברם, הוויכוחים העזים שיש כאן בין הניקים השונים, לפי מגזר / קהילה / וכולי, גורם להסתאבות וירידה למחוזות לא נעימים. לא נוחים. זה לא מה שבא לך לקרוא בשעות הפנאי.
מתחברים לפורום כדי לקרוא נושאים חדשים, נידונים מעניינים וכו', ממש לא בשביל להתחיל למצות מחלוקות ידועות שפילגו ציבורים שלמים, בצדק או שלא בצדק.

העלה כאן ניק מסויים דיון, הגבתי משהו, מיד החזירו לי בהודעה פרטית שהוא בכלל "עצניק" וממילא אין להתייחס לדבריו.
וכשהשני הגיב משהו, כתבו לי שהוא בכלל "נרווגי" (כינוי למי שאינו מהפלג הירושלמי - כך הוא כתב לי, ולא הבנתי ולא מענין למה).
בעוד שלמעשה, הדיון הוא דיון, השאלה שאלה.
במקום שיבואו לדוגמא, קיצוני ממאה שערים, ובודאי שיש בנינו כאלה, ויסביר בצורה ברורה השקפת עולמו למה "דגל ישראל" זה "חורבן היהדות", ויבוא לאידך גיסא השני שיסביר לו למה דעת "רבותינו" לא כך, בלי השמצות, בלי הכפשות, הרי שהדיונים כאן מיד זולגים לרמה האישית.

אני רק מדמיין מה היה קורה אילו היה זה פורום עם שמות פתוחים כמו שהציעו כאן בעבר.. כי אז, הטונים היו פי כמה יותר גבוהים.

• נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמש הגולש בפורום זה: ברסלבר (ליטאי לשעבר) | 1 אורח