תפילת נשים בפני ארון קודש פתוח

פותח הנושא
בן ישיבה
משתמש ותיק
מאמרים: 0
נתן תודה: 125 פעמים
קיבל תודה: 147 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

תפילת נשים בפני ארון קודש פתוח

שליחה על ידי בן ישיבה » 30 מאי 2019, 00:38

אני כבר כמה ימים מתלבט בשאלה ולמי שאני שואל הוא מסתכל עלי כאפיקורס, אז אני לא יודע אם להמשיך לשאל כי עדיין אין לי הסבר,
לא יודע אם פה המקום אבל אולי ירחמו עלי פה ויעזרו לי,
יש כזה מושג שנשים מתקבצים אל ביהכ"נ לאמירת תהילים ותפילה מול ארון הקודש הפתוח,
ונפשי בשאלתי 
1
מה המקור לזה 
2
מה הענין בזה,

ואסביר את מה שאני מתלבט תפילה הוא ענין בקשת תחנונים בפני הקב"ה ומתנה שקיבלנו מהקב"ה להתפלל על צרכינו, יתר מכך מצאנו שהקב"ה מחכה לתפילתינו והמקור הראשון לכך הוא בפרשת בראשית שלא ירד גשם בגלל שלא נברא עדיין אדם שיתפלל על כך,
אך צורת התפילה קיבלנו מרבותינו מעומק הלב ובתחנונים וכעומד לפני המלך, נחלקו הפוסקים אם בתפילתו יעמוד ללא ניע או להיפך, אך יסוד צורת התפילה קיבלנו מרבותינו איך היא צריכה להיות,
כנ"ל את סדר התפילה קיבלנו מרבותינו אשר יתחיל בהודאה וממשיך בבקשה,
המורם מכל זה כי ענין התפילה הוא לא סתם איזה ענין רגשי אלא יש לזה סדר וצורה,
אי לכך מעניין אותי מאד מה המקור לזה שנשים נכנסים לביהמ"ד ופותחים ארון הקודש וצווחים בצרחות (סליחה על ההגדרה אבל מה אעשה שעברתי פעם ליד ביכ"נ בו התקיים כזה צורת תפילה ושמעתי צרחות שהיה נשמע לי איזה הפגנה ואז הבטתי מהחלון וראיתי המון נשים בפנים ושאלתי מישהו אז אמר לי שזה סגולה ידועה בירושלים), מה המקור לזה ומה הענין בזה,
אשמח מאד אם מישהו יאיר את עיני בדבר,
יתר על כך לדעתי עצם הכניסה של נשים לביהכ"נ אל מול ארון קודש פתוח לדעתי יש בזה בעיה, בפרט כאשר יש נשים שהם לא בטהרה,
מה גם עצם פתיחת הארון קודש מעולם לא שמענו שיבוא אחד ויחליט לפתוח את הארון קודש לכל סדר התפילה בימים הנוראים יש בזה מנהגים מתי כן ומתי לא, לא פותחים סתם ארון קודש,
אקווה כי מישהו יאיר את עיני בזה

ערכים:

דורדיא
משתמש ותיק
נתן תודה: 232 פעמים
קיבל תודה: 202 פעמים
יצירת קשר:

Re: תפילת נשים בפני ארון קודש פתוח

שליחה על ידי דורדיא » 30 מאי 2019, 00:54

מחילה מכת"ר..

אבל גם אחר אריכות דבריך לא זכיתי להבין מה רע מצאת בתפילתן של נשים צדקניות? (תפילתן, לא צרחותן!)

האם מצאת סיימוכין כלשהן לדבריך שיש בזה בעיה מלבד השוואה שאינה במקומה לתפילת שמו"ע?

אם היית שואל כעניין היית מקשה מה טעם יש בפתיחת ארון הקודש בימים הנוראים, מדוע אז התפילה מתקבלת יותר, או שמא זה רק בא לעורר הלבבות.

איני מביע דיעה (בעיקר בגלל שאין לי ידע..) רק הפריע לי מאד הניסוח המזלזל.

נדיב לב
משתמש ותיק
נתן תודה: 108 פעמים
קיבל תודה: 342 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נדיב לב » 30 מאי 2019, 01:01

בן ישיבה כתב:
30 מאי 2019, 00:38
אני כבר כמה ימים מתלבט בשאלה ולמי שאני שואל הוא מסתכל עלי כאפיקורס, אז אני לא יודע אם להמשיך לשאל כי עדיין אין לי הסבר,
לא יודע אם פה המקום אבל אולי ירחמו עלי פה ויעזרו לי,
יש כזה מושג שנשים מתקבצים אל ביהכ"נ לאמירת תהילים ותפילה מול ארון הקודש הפתוח,
ונפשי בשאלתי 
1
מה המקור לזה 
2
מה הענין בזה,

ואסביר את מה שאני מתלבט תפילה הוא ענין בקשת תחנונים בפני הקב"ה ומתנה שקיבלנו מהקב"ה להתפלל על צרכינו, יתר מכך מצאנו שהקב"ה מחכה לתפילתינו והמקור הראשון לכך הוא בפרשת בראשית שלא ירד גשם בגלל שלא נברא עדיין אדם שיתפלל על כך,
אך צורת התפילה קיבלנו מרבותינו מעומק הלב ובתחנונים וכעומד לפני המלך, נחלקו הפוסקים אם בתפילתו יעמוד ללא ניע או להיפך, אך יסוד צורת התפילה קיבלנו מרבותינו איך היא צריכה להיות,
כנ"ל את סדר התפילה קיבלנו מרבותינו אשר יתחיל בהודאה וממשיך בבקשה,
המורם מכל זה כי ענין התפילה הוא לא סתם איזה ענין רגשי אלא יש לזה סדר וצורה,
אי לכך מעניין אותי מאד מה המקור לזה שנשים נכנסים לביהמ"ד ופותחים ארון הקודש וצווחים בצרחות (סליחה על ההגדרה אבל מה אעשה שעברתי פעם ליד ביכ"נ בו התקיים כזה צורת תפילה ושמעתי צרחות שהיה נשמע לי איזה הפגנה ואז הבטתי מהחלון וראיתי המון נשים בפנים ושאלתי מישהו אז אמר לי שזה סגולה ידועה בירושלים), מה המקור לזה ומה הענין בזה,
אשמח מאד אם מישהו יאיר את עיני בדבר,
יתר על כך לדעתי עצם הכניסה של נשים לביהכ"נ אל מול ארון קודש פתוח לדעתי יש בזה בעיה, בפרט כאשר יש נשים שהם לא בטהרה,
מה גם עצם פתיחת הארון קודש מעולם לא שמענו שיבוא אחד ויחליט לפתוח את הארון קודש לכל סדר התפילה בימים הנוראים יש בזה מנהגים מתי כן ומתי לא, לא פותחים סתם ארון קודש,
אקווה כי מישהו יאיר את עיני בזה
מה הבעיה? [בהתיחס לזמן רגיל] חז"ל במגילה אומרים שאישה לא עולה למנין הקרואים בספר תורה בציבור מכמה נימוקים. אבל עצם השהות בבית הכנסת מול ספר תורה לא עלתה על דעתם לשלול וגם כאן אין שום סיבה לשלול, תפילת נשים

בן של רב
משתמש ותיק
נתן תודה: 675 פעמים
קיבל תודה: 343 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בן של רב » 30 מאי 2019, 01:05

כבר היה לעולמים.

היה איש צדיק שקראו לו עלי שחשד באשה אומללה העונה לשם חנה שהיא מתנהגת בחוסר דרך ארץ מול השי"ת...

ולכן באמת הוא בירך אותה כי התברר שהיא לא שכורה=קלות ראש אלא כשרה, [אם כי באמת היא הטיחה דברים כלפי מעלה במרירותה] .
ולמדה מזה הגמ' בברכות לא: הלכה למעשה - שכל החושד בחברו צריך לפייסו ולא עוד אלא שצריך לברכו.

וביאר הגר"א שהטעם הוא שכל מחשבת חשד פוגמת בהנחשד! והברכה מתקנת ומפצה אותו על החסר שנגרם לו.

נ. ב. ולמרות הכל - הגמ' אומרת שזה עסק מסוכן להטיח דברים כלפי מעלה.
כי לוי עשה זאת שדיבר תקיף בתפילתו ונהיה צולע, ע"ש .
(סוכה נג, תענית כה, מגילה כב)

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “הלכה ומנהג”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 2 אורחים