הצעה לחסימת טרול

כל מה שקשור לצד הטכני של הפורום: הערות והארות, מידע על פונקציות נחוצות, דיווח על תקלות, רעיונות ותוספות
כללי הפורום
בכדי למנוע כפילויות נא בדקו קודם אם הנושא אותו אתם פותחים אינו מופיע כבר, ניתן להעזר בחיפוש, נושאים כפולים ימחקו לתועלת הכלל.

פותח הנושא
חכם באשי
משתמש ותיק
נתן תודה: 27 פעמים
קיבל תודה: 88 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

הצעה לחסימת טרול

שליחה על ידי חכם באשי » 26 יוני 2019, 21:40

נתבקשתי להעלות כאן לדיון

כותב שמשיב בנושאים שהצניעות יפה להם, ורק בהם הוא עסוק, כאשר גם אם לפעמים זה כשר, זה מסריח.

האם ראוי שייחסם? 

[לאור התיוג, הנ"ל מתמקד בכותרות של "פאה נכרית", "דיני צניעות" וכן הלאה]

נשמח לשמוע דעת החברים
וכמובן דעת @מנהל  הפורום.

יהודה1
משתמש ותיק
נתן תודה: 364 פעמים
קיבל תודה: 238 פעמים
יצירת קשר:

Re: הצעה לחסימת טרול

שליחה על ידי יהודה1 » 26 יוני 2019, 21:46

אם אין שם דברים פסולים מה משנה אם עוסק רק בנושא מסויים
וכי כל אחד שיש לו אובססיה לנושא מסויים נחסום אותו.
כמובן אם מסיט אשכולות לנושאים שאינם קשורים, או אם כותב בזילזול על תלמיד חכמים, או אם כותב דברים שהצניעות יפה להם ואין לפרסמם בציבור. אז צריך לחסום.
בכלל צריך לדון מה דינם של כותבים שחוזרים על הטענה שהשמרנות החרדית של ימינו אינה מוצדקת ו"תוקעים" את זה בכל מקום שרק שייך. לא מדובר על פתיחת אשכול מיועד לנושא.
ולכאורה זה נכלל בהוראה שאין לתת לאשכול לסטות מעניינו.
וכמו כן כותבים ש"מריחים" ריח של דיעות כוזבות אצל כותבים אחרים ומתקיפים אותם בלי קשר לנושא האשכול. לא מדובר כשהנ"ל פיקפק על מנהג ובא הכותב ואמר לו אין לפקפק על מנהגים, אלא שמוסיף "אנחנו כבר יודעים מאיפה הרעיון הזה בא" וכיו"ב.

שאר לעמו
משתמש ותיק
נתן תודה: 242 פעמים
קיבל תודה: 472 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 26 יוני 2019, 21:56

אולי הניק הוא ניק ותיק שבנושא זה לא רוצה להביע את דעתו בניק הרגיל שלו?
וכמו שכתבו רק באם דבריו דברי טעם.

יהודה1
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודה1 » 26 יוני 2019, 22:49

זה ודאי לא ניק אחר.
אמנם לא הבנתי מה הטעם לדון כאן אם לא מזכירים את שמו של הנידון. (ולא ברור אם ראוי לעשות כן). למה לא ישלחו הודעה פרטית למנהלים. או ידווחו על הודעותיו הבעייתיות?

פותח הנושא
חכם באשי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חכם באשי » 27 יוני 2019, 00:07

יהודה1 כתב:
26 יוני 2019, 22:49
זה ודאי לא ניק אחר.
אמנם לא הבנתי מה הטעם לדון כאן אם לא מזכירים את שמו של הנידון. (ולא ברור אם ראוי לעשות כן). למה לא ישלחו הודעה פרטית למנהלים. או ידווחו על הודעותיו הבעייתיות?

ברמת העיקרון, כאמור בהודעתי הראשונה, זה בדיוק בהגדרה של "כשר אבל מסריח"

אם זה לא היה כשר, המנהלים שליט"א בודאי היו מטפלים בזה כראוי.

ועל גדר זה של "מסריח" העלתי השאלה לכלל חברי הפורום

ומי שרוצה את שם הניק, יכול לפנות באישי

דרך אגב, נקוה שהוא לא יפתח ניק חדש ויגיב כאן 

מאן דהו
משתמש ותיק
נתן תודה: 1452 פעמים
קיבל תודה: 312 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מאן דהו » 27 יוני 2019, 00:15

@חכם באשי מזדהה עם דבריך אחת לאחת. מומלץ גם לערוך סקר בין הכותבים

מאן דהו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מאן דהו » 27 יוני 2019, 01:17

יהודה1 כתב:
26 יוני 2019, 21:46
אם אין שם דברים פסולים מה משנה אם עוסק רק בנושא מסויים
וכי כל אחד שיש לו אובססיה לנושא מסויים נחסום אותו.
כמובן אם מסיט אשכולות לנושאים שאינם קשורים, או אם כותב בזילזול על תלמיד חכמים, או אם כותב דברים שהצניעות יפה להם ואין לפרסמם בציבור. אז צריך לחסום.
בכלל צריך לדון מה דינם של כותבים שחוזרים על הטענה שהשמרנות החרדית של ימינו אינה מוצדקת ו"תוקעים" את זה בכל מקום שרק שייך. לא מדובר על פתיחת אשכול מיועד לנושא.
ולכאורה זה נכלל בהוראה שאין לתת לאשכול לסטות מעניינו.
וכמו כן כותבים ש"מריחים" ריח של דיעות כוזבות אצל כותבים אחרים ומתקיפים אותם בלי קשר לנושא האשכול. לא מדובר כשהנ"ל פיקפק על מנהג ובא הכותב ואמר לו אין לפקפק על מנהגים, אלא שמוסיף "אנחנו כבר יודעים מאיפה הרעיון הזה בא" וכיו"ב.
לא הכל שחור ולבן. אפשר לכתוב דברי נאצה או זלזול בצורה המשתמעת לשני פנים. והאמת בכונת הכותב נחשפית כאשר הוא מגלה אובססיביות וחוזר על הדברים פעם אחר פעם
דעות כוזבות אינם רק בעניני השקפה אלא גם בעניני הלכה

yosf
נתן תודה: 37 פעמים
קיבל תודה: 78 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי yosf » 27 יוני 2019, 09:02

חכם באשי כתב:
26 יוני 2019, 21:40
נתבקשתי להעלות כאן לדיון

כותב שמשיב בנושאים שהצניעות יפה להם, ורק בהם הוא עסוק, כאשר גם אם לפעמים זה כשר, זה מסריח.

האם ראוי שייחסם? 

נשמח לשמוע דעת החברים
יש"כ על היוזמה
אך לדעתי הדלה אין הדבר תלוי כ"כ אם עסקו עסק רע אלא יותר אם בכל עיסוקיו הוא תמיד נמצא בצד אחד של המפה [ההלכתית/ התורנית/ ההשקפתית/ וכו'] דהיינו שתמיד ילחם להתיר למחוק לזלזל במחמירים וכו'
אבל מי שפעם נלחם להתיר ופעם לאסור וכו' דמוכח דרק לש"ש ואמת הוא עושה אךף אם כל עסקו בזה למה יחסם???
כנלענ"ד.....

מאן דהו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מאן דהו » 27 יוני 2019, 13:28

yosf כתב:
27 יוני 2019, 09:02
חכם באשי כתב:
26 יוני 2019, 21:40
נתבקשתי להעלות כאן לדיון

האם ראוי שייחסם? 

נשמח לשמוע דעת החברים
יש"כ על היוזמה
אך לדעתי הדלה אין הדבר תלוי כ"כ אם עסקו עסק רע אלא יותר אם בכל עיסוקיו הוא תמיד נמצא בצד אחד של המפה [ההלכתית/ התורנית/ ההשקפתית/ וכו'] דהיינו שתמיד ילחם להתיר למחוק לזלזל במחמירים וכו'
אבל מי שפעם נלחם להתיר ופעם לאסור וכו' דמוכח דרק לש"ש ואמת הוא עושה אךף אם כל עסקו בזה למה יחסם???
כנלענ"ד.....

תנוח דעתך. מי שעבר על האשכולות המדוברים מבין את דברי רבינו הגדול @חכם באשי. ניק שכותב להתיר או לאסור בצורה ענינית אינו בכלל הדיון שעוסק רק בכזה שנוהג כפי המודגש בדבריך

יהודה1
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודה1 » 27 יוני 2019, 15:15

תכל'ס אם שואלים לדעתי, אני סבור שאם מדובר רק ב"מסריח" אין לחסום, אתם כמובן רשאים לחלוק עלי
אמנם השאלה היא האם ראוי בכלל שנושא זה יהיה נידון בציבור בפורום (כדי להשיג שקיפות) או עדיף שהמנהלים ישאלו או יתייעצו אם מי שהם ומכים עליהם, ושאר המשתמשים יעשות כחכמתם כאשר זה לא לרוחם.
לא ברור כלל שמותר למנהל לצער אדם רק בגלל שאחרים חושדים בו.

מאן דהו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מאן דהו » 27 יוני 2019, 15:19

יהודה1 כתב:
27 יוני 2019, 15:15
תכל'ס אם שואלים לדעתי, אני סבור שאם מדובר רק ב"מסריח" אין לחסום, אתם כמובן רשאים לחלוק עלי
אמנם השאלה היא האם ראוי בכלל שנושא זה יהיה נידון בציבור בפורום (כדי להשיג שקיפות) או עדיף שהמנהלים ישאלו או יתייעצו אם מי שהם ומכים עליהם, ושאר המשתמשים יעשות כחכמתם כאשר זה לא לרוחם.
לא ברור כלל שמותר למנהל לצער אדם רק בגלל שאחרים חושדים בו.
כנראה שלא תפסת במה הענין ומכאן תגובתך

מאן דהו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מאן דהו » 27 יוני 2019, 15:43

אני מציע שכל אחד יכתוב בעד או נגד

אני בעד!

yosf
יצירת קשר:

שליחה על ידי yosf » 27 יוני 2019, 15:54

מאן דהו כתב:
27 יוני 2019, 15:43

אני בעד!

חבר אני לכל אשר יראוך

יהודה1
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודה1 » 27 יוני 2019, 16:05

yosf כתב:
27 יוני 2019, 15:54
מאן דהו כתב:

אני בעד!

חבר אני לכל אשר יראוך
גם אני, לא לכתוב רמזים זה לא מוכיח מספיק
אני נמנע.

yosf
יצירת קשר:

שליחה על ידי yosf » 27 יוני 2019, 16:12

יהודה1 כתב:
27 יוני 2019, 16:05
yosf כתב:
27 יוני 2019, 15:54
מאן דהו כתב:

אני בעד!

חבר אני לכל אשר יראוך
גם אני, לא לכתוב רמזים זה לא מוכיח מספיק
אני נמנע.

אני חושב שזה די ברור שאם אני מצטט מי שכתב בעד ואני כותב ע"ז חבר אני וכו' דמוכח דכוונתי ברורה נגד, לא כך????

יהודה1
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודה1 » 27 יוני 2019, 16:15

נגד? אני חשבתי שכוונתך בעד אבל סברתי שזה לא מוכח מספיק.
ואם התכוונת לטעון להיפך מי יחשוב שהתכוונת נגד והרי כל אחד מבין, התשובה שמי שירצה להיתלות תמיד ימצא צד כגון לומר אני מצטרף לכל כותב כדין בפורום באשר הוא גם אם דבריו "מסריחים" לחלק.

yosf
יצירת קשר:

שליחה על ידי yosf » 27 יוני 2019, 19:57

יהודה1 כתב:
27 יוני 2019, 16:15
נגד? אני חשבתי שכוונתך בעד אבל סברתי שזה לא מוכח מספיק.
ואם התכוונת לטעון להיפך מי יחשוב שהתכוונת נגד והרי כל אחד מבין, התשובה שמי שירצה להיתלות תמיד ימצא צד כגון לומר אני מצטרף לכל כותב כדין בפורום באשר הוא גם אם דבריו "מסריחים" לחלק.
סליחה טעות סופר הוא וכצ"ל: בעד, והוא פשוט כנ"ל

נבשר
משתמש ותיק
נתן תודה: 137 פעמים
קיבל תודה: 177 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נבשר » 27 יוני 2019, 19:59

אדהכי והכי נמחקו אשכולות "פאות ארוכות יש מי שמתיר", וכן "תופעת לבישת בגדים אדומים".

אברהם זילבר
קיבל תודה: 2 פעמים

שליחה על ידי אברהם זילבר » 27 יוני 2019, 20:00

היום נמחקו שני אשכולות חשובים, שעסקו בנושאים חשובים מאוד, שרוב הציבור ניזון בנושאים אלה מפשקווילים או חוברות מגמתיות. שכדי לגלות את המגמתיות ואת השקרים / סילופים צריך לעבור תג תג ולהוכיח זאת, ורוב הציבור שאינו בקי קונה בשקיקה כל מה שמוכרים לו. וכידוע, מעלימים ומסתירים את כל מה יש לצד השני לומר, כך שרוב הפשקווילים ורוב החוברות והעלונים הם לצד אחד בלבד.

האשכולות הנ"ל היו מלאים בדיונים תורניים עשירים, ורוב המגיבים כתבו בשפה יפה מכובדת, וגם הוכיחו ידע תורני נרחב. היה תענוג לקרוא. אך נכנסו אליהם אנשים שאינם בני תורה כדמוכח מלשונם (לצורך הענין גם השתמשו בניקים כפולים ומשולשים) שראו שהם מפסידים בויכוח ויד המתירים על העליונה, והחלו להשמיץ בצורה גסה, אף ניסו לעשות "אאוטינג" גלוי ונסתר למי שהוא פלוני אלמוני לפי מחשבתם ודמיונם, והרסו את כל האשכולות בדברים שאינם קשורים לנושא האשכול.

כידוע שאפילו בפורומים חילוניים לגמרי, מבינים היטב שעשיית "אאוטינג" (דהיינו לגלות מי עומד מאחרי הניק, גם אם בפועל אין זה נכון, והכותב מנחש לפי דמיונו) היא הדבר הפסול ביותר, ואחד כזה אין מקומו בין בני אנוש, ודינו להיות מורחק. שהרי אפשרות הכתיבה האנונימית צריכה להינתן לכולם בשווה, ולא יתכן שאחד יכה את רעהו בסתר כאשר הוא עצמו ראוי ללכת ישירות לכף הקלע לדורי דורות אבל נהנה להעמיד פני צדיק וקנאי בחסות האנונימיות.

כאשר גולשים אחרים כתבו בשפה יפה, ובטוב טעם ודעת, לא פסקו הלכה ולא התירו שום דבר מדעתם, אלא הביאו מקורות להתיר, כינו אותם "מתירים את השרץ בקן טעמים" ופתחו בדיון נפרד על מתירי השרץ ומחטיאי הרבים שהעזו להביא את דעת הסטייפלר או רבי יצחק אלחנן מקובנא או הגרש"ז, שהיא להתיר חלילה ולא כדעת בעלי הפשקווילים מדורי דורות.

כל הדיון הענייני שהיה בנוי על סברות תורניות להתיר או לאסור, והוכחות מדברי הפוסקים, הפך לדיון אם פלוני שקרן וזייפן או לא, כי "יצאו נגדו" (אנשים ריקים ובריוני הפשקווילים) ושאר דמיונות והזיות שהורידו את רמת הפורום לרמת גן ילדים. ובפרט כאב לי הלב על הפורום הזה, שיש לו שם ברחבי הרשת כפורום נקי, פורום של תורה בלבד, ללא השמצות אישיות וכו'.

איני בא חלילה בביקורת למנהלים היקרים, שהחליטו מה שהחליטו, להותיר לבריונים אלה את זכות הכתיבה כאן בפורום למרות ההוכחה שהם אינם בני תורה, וגם אינם בני אדם כי אינם מסוגלים לנהל דיון נורמלי מבלי לפגוע ולהעליב את הזולת. ברור שזה גם נוגד את חוקת הפורום (באחד הפורומים כאן מתנוססת הצהרה באותיות אדומות: "כל משתמש שידון לגופם של אנשים וכיוצ"ב יורחק לצמיתות". נקווה שתקויים במהרה בימינו) שלא לדבר על הלבנת פנים בריש גלי, הוצאת שם רע, ושאר עבירות חמורות שהם עברו עליהם בשאט נפש, הכל מתוך יראת שמים כביכול וקנאות כביכול.

יתכן שהמנהלים הולעטו בעצמם בסיפורי בדים של שקרים וכזבים, או שנקעה נפשם ואין להם כח להתעסק עם טרולים כאלה שמזהמים את הפורום מידי פעם בשפת ביבים הרחוקה מדרכה של תורה כרחוק מזרח ממערב, אבל הנה אנחנו רואים כאן את התוצאה העגומה - גם לאחר שנמחקו שני אשכולות שלימים (ואולי זאת היתה מטרתם של הטרולים - לאחר שהובסו בויכוח והוכח שהם עמי הארצות שידיעתם מסתכמת בקריאת פשקווילים ודומיהם) הלכו ופתחו את האשכול המביך הנוכחי...

פותח האשכול מציע, לא פחות ולא יותר, לחסום את מי שיש לו ידע תורני בנושא מסויים, והוא כותב בנושא שאותו הוא מבין ויודע, שהרי זה מביך לגמרי את החברים האחרים שהם בורים ועמי הארצות...

לטענתו, יש לאפשר כתיבה רק למי שאינו בקי ויודע, וכל פשקוויל יקבל באהבה, וכאשר מסלפים לו את דברי הפוסקים, יענה אמן אמן, ולא יוכיח את ידיעותיו חלילה... קל וחומר שלא יהיה אובססיבי ויעמוד על דעתו ויהיה קנאי לאמת... שהרי במקרה כזה, מה יעשה הבן ולא יחטא וישמיץ אותו בדברי לשון הרע ורכילות, הזיות ודמיונות?

ובשלמא אם אותו אחד היה "מחמיר", מילא. הרי המחמיר הוא צדיק גמור... אבל המיקל? איך הוא מעז להקל? האם יש מקום בפורום לאחד שמצדד להקל? גם אם הוא מביא פוסקים מקילים ולא פוסק כלום מדעתו, זה מוכיח שאין לו יראת שמים! לשם מה לצטט את הגרש"ז או את הסטייפלר? לקרר את עם ישראל?

וגם אם הוא עצמו כותב שהוא מחמיר בזה על עצמו, ולדעתו זה אסור, אבל יש פוסקים מקילים ולכן אפשר להבין את מי שסומך עליהם. גם זה נחשב כ"מתיר את השרץ"!

וזה מזכיר לי כיצד באותם אשכולות היו כאלה אובססיביים במיוחד, שדיברו נגד אובססיה, אבל כשעלה ענין של צניעות, מיד איבדו את עשתונותיהם ואיבדו צלם אנוש לגמרי, מילאו את האשכול בהעתק הדבק מרחבי הרשת, גם מרבנים ד"לים ומכל הבא ליד, לאחר שלא הועיל והוכיחו להם שאין בזה כלום, הלכו ומילאו את האשכול בהשמצות מרחבי הרשת. פלוני הוא כך ואשתו נראית כך וכך (רק מלמד על הפנטזיות של אותו כותב אומלל). ולאחר כל האובססיה הזאת, דיברו על פלוני שהוא אובססיבי...

צר לי לבשר שגם אותו אדם שאליו מתכוון פותח האשכול, כידוע לכולם, אינו עונה להגדרה של פותח האשכול, דהיינו: "כותב שמשיב בנושאים שהצניעות יפה להם, ורק בהם הוא עסוק".

למרבה הצער, הוא בקושי הגיב בחמישה או ששה אשכולות שעסקו בענייני צניעות (אם כי הדברים הסתעפו בעקבות ויכוחים, וממילא הוצרך לכתוב עשרות הודעות באשכולות אלה). להלן הנושאים שהוא כתב בהם בפורום:

א. שבירת אייפון בשבת

ב. טיפים לנבחנים ברבנות

ג. אתר ללימוד ועיון

ד. האם הלכתא כמי ששקלו וטרו אליביה

ה. שירים וואקליים בימי הספירה וכדו'

ו. אחרי מי ללכת בהלכה

ז. בדיקת חמץ

ח. רשימת מוצרים ללא כשרות שערכו בני הגר"י עבאדי

ט. מצות מכונה

י. הרב יצחק יוסף והרב סופר

יא. שיטת הגר"ע בענין צאת הכוכבים

יב. שיטת הגאונים ור"ת

יג. חידות תורניות

יד. מכונת גילוח כשרה

טו. ברכה על נר שבת

טז. נישוק הילדים בבית הכנסת

יז. בני הישיבות והדלקת נרות חנוכה

יח. בדיבורו של אדם ניכר שורש נשמתו

יט. מגיד דבריו ליעקב, הגרי"ח

כ. האם גוזרים גזירות מדעתנו

כא. טיול בחו"ל

כב. האם מים חמים מעבירים את הזוהמא

כג. אבקת חלב נכרי

כד. פירוש עני ורוכב על חמור לגבי המשיח

כה. טכנולוגיה ולימוד תורה

כו. טבילת כלים למיני בר

כז. הוספת מים חמים לכלי ראשון בשבת

כח. הכשרים מחו"ל

28 אשכולות שאינם קשורים כלל לנושא הצניעות!!

משיב כהלכה
משתמש ותיק
נתן תודה: 125 פעמים
קיבל תודה: 76 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי משיב כהלכה » 27 יוני 2019, 20:16

חכם באשי כתב:
27 יוני 2019, 00:07

הבעיה העיקרית לדעתי היא שאדם פותח דיון, ואז מגיב לעצמו ומחזק את עצמו (גם קורא לעצמו רבינו הגדול), ואם מתווכחים עמו ומוכיחים לו שהוא טועה, הוא מזעיק את הניק השלישי והרביעי.

מאן דהו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מאן דהו » 27 יוני 2019, 20:24

אברהם זילבר כתב:
27 יוני 2019, 20:00
היום נמחקו שני אשכולות חשובים, שעסקו בנושאים חשובים מאוד, שרוב הציבור ניזון בנושאים אלה מפשקווילים או חוברות מגמתיות. שכדי לגלות את המגמתיות ואת השקרים / סילופים צריך לעבור תג תג ולהוכיח זאת, ורוב הציבור שאינו בקי קונה בשקיקה כל מה שמוכרים לו. וכידוע, מעלימים ומסתירים את כל מה יש לצד השני לומר, כך שרוב הפשקווילים ורוב החוברות והעלונים הם לצד אחד בלבד.

@אברהם זילבר איזו חוברת חן וכבוד או שקר החן?......
20 אשכולות שההודעות של אותו ניק מכילות מקסימום שלושים הודעות אל מול שש שבע אשכולות שהודעותיו מכילות מאות הודעות!
אני יוצא מנקודת הנחה [...?..] שכתבת הודעה ארוכה זו רק מתוך כאב ודאגה לפורום בלי שום קשר לניק הנ"ל..ועל כן ראוי להציג לך את העובדות לאשורן...

מאן דהו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מאן דהו » 27 יוני 2019, 21:08

משיב כהלכה כתב:
27 יוני 2019, 20:16
חכם באשי כתב:

הבעיה העיקרית לדעתי היא שאדם פותח דיון, ואז מגיב לעצמו ומחזק את עצמו (גם קורא לעצמו רבינו הגדול), ואם מתווכחים עמו ומוכיחים לו שהוא טועה, הוא מזעיק את הניק השלישי והרביעי.

כמה שאתה רחוק...
תשאל את ההנהלה האם חכם באשי הוא אותו ניק שיצא כנגד שקרים וסילופים שנכתבו באשכולות האחרונים
מלבד זאת ניסית לרמז שבאשכול ההוא כל ארבעה חמשה שהתקיפו את דבריך בדברי טעם הם ניק אחד. ממש לאחוז בקרנות המזבח ולא להבין מדוע יוצאים גם כאלה הנמנים על הציבור הקלאסי ולא הקנאי.. ולהטיל השמצות חסרות ערך וטעם. למנהל יש כתובת אייפי של כל ניק....גם שלך..

איש ווילנא
משתמש ותיק
נתן תודה: 110 פעמים
קיבל תודה: 90 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי איש ווילנא » 27 יוני 2019, 21:15

נבשר כתב:
27 יוני 2019, 19:59
אדהכי והכי נמחקו אשכולות "פאות ארוכות יש מי שמתיר", וכן "תופעת לבישת בגדים אדומים".

אני חושב שזה בצדק 
נניח שאין בזה דברים פסולים 
אבל העיסוק המסיבי הזה בכל כך הרבה עמודים 
בנושאים כאלו 
יצא מגבולות הטעם הטוב 
ואינו מוביל לשום מקום 

וגם יש כאן מקום לדברי מרן החזון איש בהקשר אחר 
שעל צניעות צריך לדבר בצניעות 

נבשר
משתמש ותיק
נתן תודה: 137 פעמים
קיבל תודה: 177 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נבשר » 27 יוני 2019, 21:22

איש ווילנא כתב:
27 יוני 2019, 21:15
אני חושב שזה בצדק 
נניח שאין בזה דברים פסולים 
אבל העיסוק המסיבי הזה בכל כך הרבה עמודים 
בנושאים כאלו 
יצא מגבולות הטעם הטוב 
ואינו מוביל לשום מקום
קודם כל לא הבנתי איזה דברים פסולים היו בהם, דיברו על מקורות ההלכה מבפנים, ואפי' הלכות שאינם נוגעות לענייני סדר "חוסן".
לא יודע עיסוק מאסיבי יש שאלה תושבה ראיה פירכא כמו שעושים בבימ"ד.
לדעתי הדיון כן הוביל א' שהביאו כמה מקורות ברורים לצד מסוים משא"כ הצד הב' לא הביא ממש מקורות לדבריו.
ועיקר מה שהוא הוביל כמו כל נידון פה כמראה מקום, שאדם לא יחשוב שמה שמתפרסם בוקר וערב בלוח מודעות דעת התורה כן, אלא עליו לבדוק הדברים בפנים, כדרכה של תורה. אחתום בחתימת גדולים אפי' שאין זה רמתי "בציפייה להרמת קרנם של עמלי תורה".

פותח הנושא
חכם באשי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חכם באשי » 27 יוני 2019, 21:30

חכם באשי כתב:

כאשר שיערתי, כך היה...
חשבתי שיהיה יותר חכם...

פותח הנושא
חכם באשי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חכם באשי » 27 יוני 2019, 21:34

משיב כהלכה כתב:
27 יוני 2019, 20:16
חכם באשי כתב:

הציטוט דלעיל מדברי, אינו מדוייק, ומי יתן כאן לינק להודעה המקורית?

אבל זה מה שקרה כאן, הגיע הניק החדש, ושוב מיד אחריו הניק המדובר, ואפילו לא הבחין מה הוא מצטט...

בהצלחה

משיב כהלכה
משתמש ותיק
נתן תודה: 125 פעמים
קיבל תודה: 76 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי משיב כהלכה » 27 יוני 2019, 21:44

זה לא ציטוט מדבריך, אלא זה טקסט שכתבתי. מקווה שאתה מבין את ההבדל הקטן ביניהם.

הציטוט היה לגבי מה שכתבת "דרך אגב, נקוה שהוא לא יפתח ניק חדש ויגיב כאן", ועל זה אמרו חז"ל הקדושים, הפוסל - במומו פוסל...

כמה חכמים היו רבותינו. כל מילה זהב.

מאן דהו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מאן דהו » 27 יוני 2019, 22:09

חכם באשי כתב:
27 יוני 2019, 21:30
חכם באשי כתב:

כאשר שיערתי, כך היה...
חשבתי שיהיה יותר חכם...

ועל זה נאמר חכם [באשי] עדיף מנביא..

בנציון
משתמש ותיק
נתן תודה: 300 פעמים
קיבל תודה: 286 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בנציון » 27 יוני 2019, 22:28

אברהם זילבר כתב:

כידוע שאפילו בפורומים חילוניים לגמרי, מבינים היטב שעשיית "אאוטינג" (דהיינו לגלות מי עומד מאחרי הניק, גם אם בפועל אין זה נכון, והכותב מנחש לפי דמיונו) היא הדבר הפסול ביותר, ואחד כזה אין מקומו בין בני אנוש, ודינו להיות מורחק. שהרי אפשרות הכתיבה האנונימית צריכה להינתן לכולם בשווה, ולא יתכן שאחד יכה את רעהו בסתר כאשר הוא עצמו ראוי ללכת ישירות לכף הקלע לדורי דורות אבל נהנה להעמיד פני צדיק וקנאי בחסות האנונימיות.

מנין אתה יודע מה קורה בפורומים חילוניים לגמרי?

מאן דהו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מאן דהו » 27 יוני 2019, 23:28

אברהם זילבר כתב:

האשכולות הנ"ל היו מלאים בדיונים תורניים עשירים, ורוב המגיבים כתבו בשפה יפה מכובדת, וגם הוכיחו ידע תורני נרחב. היה תענוג לקרוא. אך נכנסו אליהם אנשים שאינם בני תורה כדמוכח מלשונם (לצורך הענין גם השתמשו בניקים כפולים ומשולשים) שראו שהם מפסידים בויכוח ויד המתירים על העליונה, והחלו להשמיץ בצורה גסה, אף ניסו לעשות "אאוטינג" גלוי ונסתר למי שהוא פלוני אלמוני לפי מחשבתם ודמיונם, והרסו את כל האשכולות בדברים שאינם קשורים לנושא האשכול.

כאשר גולשים אחרים כתבו בשפה יפה, ובטוב טעם ודעת, לא פסקו הלכה ולא התירו שום דבר מדעתם, אלא הביאו מקורות להתיר, כינו אותם "מתירים את השרץ בקן טעמים" ופתחו בדיון נפרד על מתירי השרץ ומחטיאי הרבים שהעזו להביא את דעת הסטייפלר או רבי יצחק אלחנן מקובנא או הגרש"ז, שהיא להתיר חלילה ולא כדעת בעלי הפשקווילים מדורי דורות.

כל הדיון הענייני שהיה בנוי על סברות תורניות להתיר או לאסור,
והוכחות מדברי הפוסקים, הפך לדיון אם פלוני שקרן וזייפן או לא, כי "יצאו נגדו" (אנשים ריקים ובריוני הפשקווילים) ושאר דמיונות והזיות שהורידו את רמת הפורום לרמת גן ילדים. ובפרט כאב לי הלב על הפורום הזה, שיש לו שם ברחבי הרשת כפורום נקי, פורום של תורה בלבד, ללא השמצות אישיות וכו'.

פותח האשכול מציע, לא פחות ולא יותר, לחסום את מי שיש לו ידע תורני בנושא מסויים, והוא כותב בנושא שאותו הוא מבין ויודע, שהרי זה מביך לגמרי את החברים האחרים שהם בורים ועמי הארצות...

לטענתו, יש לאפשר כתיבה רק למי שאינו בקי ויודע, וכל פשקוויל יקבל באהבה, וכאשר מסלפים לו את דברי הפוסקים, יענה אמן אמן, ולא יוכיח את ידיעותיו חלילה... קל וחומר שלא יהיה אובססיבי ויעמוד על דעתו ויהיה קנאי לאמת... שהרי במקרה כזה, מה יעשה הבן ולא יחטא וישמיץ אותו בדברי לשון הרע ורכילות, הזיות ודמיונות?

הציגו קול קורא שרבי חיים קניבסקי אסר וצירפו לזה גם מקור מתוך ספר! ואתה וחבירך שקוץ בעיניהם על שבנות ישראל הנורמליות מהציבור הקלאסי שומרות על גדרות הצניעות -כפי שהורו גדולי ישראל, כינתם כל ספר שלא עמד במבחן ההיתרים שלכם או לקול קורא שהתפרסם בשער בת רבים וכמה וכמה ספרים ציטטו אותו -בכינוי גנאי מצמררים אז על מי תלין...תלינו...תלין...

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה
  • סטיות מנושא האשכול - הצעה ללומדים
    על ידי יהודה1 » 10 אוקטובר 2018, 09:29 » ב הפורום שלנו
    1 תגובות
    208 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי יהודה1
    10 אוקטובר 2018, 15:27
  • הצעה מחודשת למעשה ריש לקיש שקפץ הנהר