"דורות עילית" - מה דעתכם?

עזרה ושיתופי מידע בנושאים שאינם קשורים במישרין לתחום התורתי

פותח הנושא
דורדיא
משתמש ותיק
נתן תודה: 232 פעמים
קיבל תודה: 198 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: "דורות עילית" - מה דעתכם?

שליחה על ידי דורדיא » 04 אוגוסט 2019, 20:07

אוהב אמת כתב:
04 אוגוסט 2019, 09:55
מאחר שהשתתפתי בכנס של דורות עילית זוהי המסקנא שלי.

דורות עילית זו תרמית גדולה!!!
שמעתי מעו"ד דורון ניר צבי את כל הבעיות שיש במקום והוא "שכנע" את הציבור ע"י שאמר שאחרי שלמאות משפחות חרדיות יהיה קרקע בדורות עילית חברי הכנסת החרדים  יפעילו לחץ  כדי שהממשלה תאשר.
מהכנס יצא כך:
אם המדינה תפשיר את הקרקעות,
ואם ישנו את יעוד הקרקעות למגורים,
ואם יאשרו בניה לגובה,
ואם יצליחו לדחוס בכל דונם את כמות האנשים שקנו קרקע,
ואם ימצאו קבלן שלא יפשוט את הרגל (כי זה קבוצת רכישה ללא ערבות בנקאית כלשהיא)
ואם הדירה בסוף לא תתיקר לשני מיליון שקלים(כנ"ל בקבוצת רכישה א"א לדעת כמה תעלה הדירה) אלא במחיר סביר
ואם כל זה יקרה בפחות מ10 שנים אז זה עסק משתלם
וחבל שאנשים חרדים מתפתים ליפול בפח, אני אישית מנעתי מחבר שכמעט קנה שם
ודרך אגב במרחק 5 דקות נסיעה יש את העיר עמנואל ששם בונים כאלף דירות חדשות עם ערבות בנקאית מלאה במחירים של 600000 ש"ח ואני לא מבין למה לא רצים לקנות שם, ובמקום זה מחפשים דירות על הקרח
פספסת הרבה "ואם"...

היה כנס לפני כמה חודשים שאריגן ידי"נ הרב אריה ליבוביץ שליט"א
בקרית ספר ובו הובאו כמה וכמה מומחים בלתי תלויים ובלתי משוחדים שסיפרו כמה הליך זה מורכב
עד כדי בלתי אפשרי,

מומלץ להאזין!!
(מקווה שאמצא את המס' בהקדם)

ואם יקרה הבלתי יאומן שידהים את כל העולם כולו
ומדינת ישראל תבנה עיר חדשה בשטחים...

שאפילו במשטר טראמפ הכל כך אוהד לא חולמים על דבר כזה...

בקיצור:
בובקעה'ס...

שניאור
משתמש ותיק
נתן תודה: 201 פעמים
קיבל תודה: 99 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שניאור » 06 אוגוסט 2019, 10:53

יהודי כתב:
04 אוגוסט 2019, 19:58
חלום העושר, לרוב האנשים יש חלום בו יתעשרו בערב אחד (האם גם חולמים להיות ת"ח בערב אחד?), ומפני כן הולכים על דברים הזויים ומפנימים את השאלות ומקווים היטב בלב שהכל יהיה בסדר.
תתפלא לשמוע, כן יש אנשים שחולמים להיות ת"ח בלילה אחת, ועוד לישון היטב באותו לילה, ועוד משהו להתעשר בערב אחד זה הרבה יותר מציאותי מלהיות ת"ח בערב אחד, פשוט זה דבר שכבר קרה (אחד למליון או יותר) וזה דבר שעוד לא קרה.

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 385 פעמים
קיבל תודה: 492 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 06 אוגוסט 2019, 20:36

כבודו צודק, כמדומה באור לציון מוסר כותב הגרב"צ זצ"ל שהרבה רוצים לדעת את כל התורה בלילה אחד וגם לישון בו.

חדא
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 61 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חדא » 07 אוגוסט 2019, 01:23

קרה הרבה יותר שנהיה אביון בלילה אחד משיהיה עשיר בלילה אחד

ברל
משתמש ותיק
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ברל » 14 אוגוסט 2019, 20:17

ממקום אחר
קצת סדר אחת ולתמיד בנושא הקרקעות השקעה בכלל בקרקע חקלאית היא השקעה ספקולטיבית בדומה לרכישת כרטיס לוטו [עם חלומות על רווחי עתק וסיכויי זכייה דומים] אבל... וזו יש לדעת מ-2 צידי ה"מתרס" [מוכר מול קונה] עומדים אנשים בוגרים בעלי יכולת ורבלית ושיכלית לכל צד יש אינטרס מנוגד ולכן הקונה חייב להפעיל את ראשו ולא ללכת שולל אחרי הבטחות ל"פוטנציאל קרקעי ורווחים עתידיים".

אנשי המכירות/המשווקים משופשפים ובעלי יכולות שכנוע ויודעים להפעיל לחץ "לא מתון" על הקונה הפוטנציאלי ש...אוטוטו נגמרים המגרשים והלקוח עומד להפסיד מאות אלפי שקלים אם יחליט לא להחליט...מאז ומתמיד מדובר על אי שיוויון מקצועי בין הצדדים , היקף התביעות בשנים האחרונות להשבת הכספים עקב הבטחות שווא מצביע על הצלחות המשווקים למכור הבטחות ולהרויח עשרות ומאות מיליונים.

רקע :
ההיסטריה החלה בתחילת שנות ה-90 עם העליה של עולי ברה"מ לשעבר ואתיופיה, ונוצר חוסר עצום בקרקעות לישובם, בשלב הראשון הוקמו שכונות זמניות במבנים זמניים וחוקקו חוקי "חרום" להליך מהיר של הפשרת קרקעות, ואז החל תהליך זוחל של כניסה לתחום של משווקים שהחלו למכור "פרוסות" קטנות של קרקעות  באדמות חקלאיות מתוך מחשבה שהכל יופשר לבניה רוויה/כפרית [כמובן ללא בסיס] 

בימים אלה כבר יש מאות חברות "רפאים" שמחפשות קרקעות חקלאיות לרכישה כגוש ומכירה בחלקים עם רווחים מיידיים של מאות אחוזים, כשלהבטחות המשווקים אין כל בסיס עובדתי, בתחילה הבטיחו במילה מכובסת "זכות לדירה" ועם הזמן ביעוץ עו"ד נעלמה המילה, בהסכמים כמובן לא נרשם כל סעיף שיכול להצביע על אחריות של המשווקים להפשרת הקרקע.

המדינה לא התערבה בהליכים אלה [למרות שזה תפקידה] כי העברת הקרקעות במחירים מופקעים יצרה תזרים של עשרות מיליארדים של שקלים לקופת האוצר, עד שכתבי תחקירים שמו לב לאנשים כמוני שכתבו על כך והחלו בכתבות תחקיר מעמיקות וגם הטלויזיה החוקרת נכנסה לעובי הקורה והחלו לחשוף לציבור את היקף התופעה.

הלחץ יצר את שלו ובשנת 2014 חוקק חוק שמאי הוא תקן 22  - http://economy.gov.il/Trade/ConsumerPro ... ken_22.pdf
החוק נועד לסייע לקונה כדי שיוכל לבחון באמת האם יש פוטנציאל הפשרה לקרקע, לצערי גם תקן זה לא שם סוף לתופעה, כי יש שמאים שמצאו פרצות בחוק [שמאי מקבל כסף עבור הדו"ח מהמשווקים ולכן ברור שהם מחפשים נקודות תורפה בתקן הנ"ל] וכך ניתן למצוא דוחות שבהם מוצבת הקרקע כאדמה חקלאית ...ולפתע משפט "פיצוץ" -  "צופה פני עתיד" משפט שמאי המאפשר לשמאי לחלום שיש סיכויים סבירים [כמה אחוז ?] ש...אולי הקרקע תופשר ואז ערכה יעלה בכך וכך...והלקוח שקורא מבין שהוא עומד להרויח בעתיד לא מעט כסף, וכך נפרצו להם הגבולות של מחוקקי תקן 22.

עד היום לי לא ידוע האם שמאי אחד מאותם שמאים "פורצי גבולות ותקן "נתבע ע"י קונה שרכש קרקע בעקבות חווה"ד השמאית והתאכזב לבסוף.

חברות שיווק הקרקעות :
איני רוצה להתייחס לחברה זו או אחרת, אבל יש לדעת שהאינטרס היחידי של כולם הוא להרויח כסף [כמה נדוש]  יש גם לא מעט חברות הגונות המעבירות מידע אמיתי ובדוק מול תכניות מתאר של ועדה מחוזית , תכנית מפורטת של ועדה מקומית לתכנון ,אבל מטבע העיניינים מחיר הקרקע גבוה יותר מאותה קרקע ללא פוטנציאל להפשרה.

הפשרת קרקעות :
הליך הפשרת קרקעות חקלאיות עורך עשרות שנים, ומתחיל עם ועדות תכנון ארציות הקובעות גידול אוכלוסיה ואת כיוון הפשרת הקרקעות,[הליך השינוי לוקח כ- 5 עד 10 שנים] מכאן עוברת האחריות לועדות המחוזיות בהליכים הקובעים מסגרת ראשונית להפשרת הקרקע והיקף הבניה המתוכנן באיזור, מתחילים לנהל דיונים מקדימים עם הועדה המקומית לתכנון , הליך זה יכול להמשך מעל 10 שנים , לאחר מכן מתחילה הועדה המקומית בהליך שיכול להמשך עד 15 שנה מפרסום תכנית המתאר המחוזית.[לעיתים הועדה המקומית מתנגדת והתכנית נכנסת למגירה לעוד שנים רבות]
עלויות כספיות להליכי ההפשרה ...
לישובים/לערים המתכננים הפשרה יש עלויות כספיות עצומות שאינן מצויות בקופה הישוב [בדגש על אדמות בבעלות פרטית] ולכן לעיתים גם לאחר אישור התכנית המקומית עוברות להם שנים לא מעטות עד שמתחילים בקידום התכנית, ראו לדוגמה את מתחם ה-1000 ברשל"צ שיבנה במדורג על פני עשרות שנים, או תכנית נת/542 בנתניה תכנית שאושרה כבר בשנת 2002 ומתחילה בתכנון נקודתי רק בימים אלה בפועל ובדרוג שימשך עוד כ-15 שנים ויותר, כי אין בקופת העיריה כסף להכנת כל התשתיות הנדרשות, ועוד ועוד. [בנתניה ניתנה הלוואה של האוצר להתנעת התכנית ופינוי הר הזבל]

לסיכום :
1. חשוב לרכוש קרקע רק לאחר קבלת יעוץ מאנשי מקצוע חפי אינטרסים שיבחנו את האמור בהצעות המשווקים בכתב ובעל פה.
2. לעולם לא לחתום במפגש ראשון גם אם הלחץ חזק. [שהשיווק הולך להסתיים]
3. חשוב לדרוש דו"ח שמאי [תקן 22] ולהביאו למומחה שיבחן את הדוח בכללותו.
4. כדאי לחפש בגוגל נתונים של כותבים שונים על הקרקע המשווקת.
5. יש גם קרקעות בבעלות פרטית ששווה להשקיע בהם בגלל מחירים זולים יחסית לפוטנציאל ורק בפריפריה [קרית ביאליק, קרית אתא,תכנית לינקולן ומורדות רמת אשכול במערב חיפה, עתלית, חדרה [כאן יש לבחון את הפוטנציאל האמיתי כי משווקים קרקעות שלא מיועדות להפשרה]
6. מכל מקום יש לבחון את גובה ההשקעה בקרקע מופשרת [כןלל מיסים והיטלים] מול פוטנציאל הרווחים העתי

ברל
משתמש ותיק
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 59 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ברל » 14 אוגוסט 2019, 20:18

כאחד שזה תחום עיסוקי אני נחרד מהקלות שאנשים מאבדים את כספם

אחד התלמידים
משתמש ותיק
נתן תודה: 94 פעמים
קיבל תודה: 350 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 15 אוגוסט 2019, 16:31

אני דוקא מכיר אחד שנעזר בחברה למימוש זכויות, בעצתי והכוונתי, לתבוע ביטוח לאומי, והצליח. לדעתי הם לוקחים אחוז גבוה יותר ממה שמגיע להם עבור עבודתם, אבל עו"ד היה לוקח יותר. ומכיר שלי לא היה לו הרבה סיכוי להגיש את זה בעצמו, בלי לדעת איך מגישים בקשה לבטו"ל.
אני עברתי על החוזה, ודבר היחיד שלא היה דעתי נוח ממנו, מלבד גובה העמלה שלהם כנ"ל, היה סעיף המחייב לעשות בדיקות בתשלום אצל רופאים ומכונים, שזו עיקר התלונה בהודעת @אמונת אומן וייעצתי לא לקבל אותו. אחר התלבטות החברה למימוש זכויות הסכימו לוותר עליו. ייעצתי לדרוש לקבל את זה בכתב, והם נתנו.
בסוף הוא קיבל מבטוח לאומי הרבה מעבר לצפיותיו.

אחד התלמידים
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 15 אוגוסט 2019, 16:40

ואם מדברים על הונאת הציבור, צריך להזהיר על כל המוכרים נדל"ן בחו"ל. דומני שרואים פחות פרסומות על זה לאחרונה, אבל עדיין קיים.
מצורף קובץ מעוסק בנדל"נ בחו"ל המפרט הבעיתיות בזה. אני לא מכיר אותו, אבל שמעתי מאברך בלייקווד שאני כן מכיר, שהוא לומד חו"מ ומקושר לב"ד שם וגם עוסק קצת בנדל"ן, שהמוכרים נלד"ן לישראליים תמימים עושקים אותם ממש. הם מוכרים נדל"ן בהרבה יותר ממחיר השוק, ואינם אומרים להם האמת לגבי ההוצאות וסיכונים בהשקעה כזו.

אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

פותח הנושא
דורדיא
משתמש ותיק
נתן תודה: 232 פעמים
קיבל תודה: 198 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דורדיא » 15 אוגוסט 2019, 17:03

12חושב על השקעה - האזן תחילה לקו המידע.pdf
לתועלת הציבור אני מצרף כאן כמה מאמרים של ידי"נ הרב אריה ליבוביץ מנהל גמ"ח יד שמשון
שפועל רבות להחדרת כלכלה נבונה בכלל ונגד השקעות מחוצפות בפרט
הוא שולח מאמרים אחת לחודש, ניתן להצטרף ע"י שליחת מייל לכתובת:
Al0548542628@gmail.com

אני מצרף מאמר לדוגמה.

כמו"כ הוא ערך בקרית ספר לפני כחצי שנה
כנס גדול עם הרב סילמן, ר' צבי ברוורמן ומאיר פינקלשטיין (שמאי עיריית בני ברק)
שמדבר ספציפית על קרקעות להפשרה.
מומלץ!!
מצורף בקובץ מס' הטלפון של קו המידע והשיעורים שנמסרו במקום.

אני אישית מאד נהניתי מההרצאה של מאיר פינקלשטיין שמדבר על התהליך הטכני של הפשרת קרקע
במה זה כרוך, מה התהליך ומה הסיכוי של זה.

אמונת אומן
משתמש ותיק
נתן תודה: 24 פעמים
קיבל תודה: 111 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 15 אוגוסט 2019, 21:07

אחד התלמידים כתב:
15 אוגוסט 2019, 16:31
אני דוקא מכיר אחד שנעזר בחברה למימוש זכויות, בעצתי והכוונתי, לתבוע ביטוח לאומי, והצליח. לדעתי הם לוקחים אחוז גבוה יותר ממה שמגיע להם עבור עבודתם, אבל עו"ד היה לוקח יותר. ומכיר שלי לא היה לו הרבה סיכוי להגיש את זה בעצמו, בלי לדעת איך מגישים בקשה לבטו"ל.
אני עברתי על החוזה, ודבר היחיד שלא היה דעתי נוח ממנו, מלבד גובה העמלה שלהם כנ"ל, היה סעיף המחייב לעשות בדיקות בתשלום אצל רופאים ומכונים, שזו עיקר התלונה בהודעת @אמונת אומן וייעצתי לא לקבל אותו. אחר התלבטות החברה למימוש זכויות הסכימו לוותר עליו. ייעצתי לדרוש לקבל את זה בכתב, והם נתנו.

ומה''ת שאם היה ניגש לחברה אחרת צנועה יותר לא היה מגיע להשיג זה ואולי אף יותר? 
ומה היה קורה אם היה מחליט שהסיכויים אפסיים והיו תובעים אותו על ''אי שיתוף פעולה''?

אחד התלמידים
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 15 אוגוסט 2019, 21:49

אמונת אומן כתב:
15 אוגוסט 2019, 21:07
אחד התלמידים כתב:
15 אוגוסט 2019, 16:31

ומה''ת שאם היה ניגש לחברה אחרת צנועה יותר לא היה מגיע להשיג זה ואולי אף יותר? 
ומה היה קורה אם היה מחליט שהסיכויים אפסיים והיו תובעים אותו על ''אי שיתוף פעולה''?
קל לדבר. אם יש לך חברה טובה יותר תידיע לנו, ופעם הבא אמליץ עליהם. צרם לי קצת שהם לוקחים יותר מה שמגיע להם לדעתי, אבל אף אחד לא העלה אופציה טובה יותר.
לא ידוע לי מה היה קורה אילו היה מחליט שהסיכויים אפסיים, משום שלמעשה הוא שיתף פעולה, והצליח מעבר לצפיותיו. לא היה שום סיכון של השקעה כסף על רופאים, משום שדאגתי שהם יחתמו שהם אינם יוכלים לדרוש ממנו לעבור בדיקות שהוא אינו רוצה.

אמונת אומן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 15 אוגוסט 2019, 23:05

אם צריך להגיע למצב של שינוי מהחוזה הרגיל והמקפח שלהם, אז זו לא חברה שראוי להמליץ עליה.
אינני יכול לכתוב כאן שמות, אבל גבאי הקופות די בכל אתר ואתר יוכלו להמליץ על אופציות טובות בהרבה.

נדיב לב
משתמש ותיק
נתן תודה: 82 פעמים
קיבל תודה: 193 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נדיב לב » 15 אוגוסט 2019, 23:07

דורדיא כתב:
29 יולי 2019, 12:28
כבר תקופה שיש מבול אינסופי מתוחכם של מודעות הקוראות להשקיע בדורות עילית (ובדומיהם כמו באלעד וכו')
כל העסק הזה נראה לי מסריח מאד משום כמה וכמה סיבות...

אך אולי באמת זה שווה..

מישהו מכיר? מישהו יודע?

השבוע הם פרסמו בחינמון של יתד

אחד התלמידים
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 16 אוגוסט 2019, 09:55

אמונת אומן כתב:
15 אוגוסט 2019, 23:05
אם צריך להגיע למצב של שינוי מהחוזה הרגיל והמקפח שלהם, אז זו לא חברה שראוי להמליץ עליה.
אינני יכול לכתוב כאן שמות, אבל גבאי הקופות די בכל אתר ואתר יוכלו להמליץ על אופציות טובות בהרבה.

אני לא המלצתי על אף אחד. רק הבאתי עובדא כפי מה שידוע לי מכלי ראשון, והייתי מעורב בה. אם אחרים היו להם נסיונות פחות מוצלחות צריך לקחת גם את זה בחשבון.
אבל ע"פ הנסיון החיובי שלי, וטיב התגובות נגד, יש מקום לחשוד שקופצים למצוא אשמות סתם. אני לא תם, והראיה שהצלחתי לעלות על המוקש ולהצילם מזה. אבל לא ידוע על אחרים שעושים זה טוב יותר. כפי מה שנתברר עו"ד היה לוקח הרבה יותר. ולולי הפרסמות של חברה למימוש זכויות, הם לא היו יודעים מעולם שיש להם זכות לקבל מבטוח לאומי. גבאי הקופות די בכל אתר ואתר לא טרחו להביא את זה לידיעת הציבור, ולהמליץ אפילו על אופציות טובות במקצת. [אגב, האם אתה כותב מידיעה שהם יכולים להמליץ, או מהשערה בעלמא?]. מסתמא אילו הייתי שומע על נסיונות פחות מוצלחות של אחרים הייתי בודק הענין יותר, אבל בכל זאת באופן כללי היה להם נסיון חיובי.
את זה יש לומר. זה לא מפעל חסד, אלא חברה למטרת ריווח. בדיוק כמו המכולת, הבנק וחברת הסוללר שלך. והתייחסות שלך אליהם צריך להיות בהתאם, משום שסתבר שכן יהיה התייחסותם אליך. אבל בין זה ובין להציגם כנוכלים ורמאים יש מרחק גדול.

אמונת אומן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 16 אוגוסט 2019, 17:33

א. אני כותב מידיעה, שגבאי הקופות נעזרים באנשים נאמנים בהרבה, וישרים בהרבה, ובאמתחתם סיפורים רבים על החברה הנ"ל ומעלליה.
ב. נכון שהחברה גרמה למודעות לנושא. רק שהם עושים את זה לגמרי למטרות רווח, כמו עוד חברות במגזר החילוני שמפרסמים את זה ללא הפסקה.
זה כמעט כמו שחברת שטראוס מפרסמים את מילקי...
ג. הם בהחלט מנסים לשווק את עצמם כאילו הם עושים את זה לשם שמים, ויש בכך הטעיה.
הפרסומים הבלתי נגמרים בחסות מפלגות, לשכות הציבור, מכתבים למערכת מפוברקים, כל זה היא מערכת הטעייה ושטיפת מוח אדירה, שבו אי אינה עולה בקנה אחד עם האמת והיושר.
ד. יש כלל ידוע בעולם הפיננסי. כל עיסקה שמשווקת באמצעות מה שנקרא ''שיווק אגרסיבי'', אות הוא כי המוצר כשלעצמו אינו נותן תמורה למחיר שנדרש עבורו.
כדאי מאד לאמץ את הכלל הזה בחיים, זה עשוי לחסוך המון עגמת נפש.

יהודה1
משתמש ותיק
נתן תודה: 404 פעמים
קיבל תודה: 283 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודה1 » 31 אוגוסט 2019, 23:15

אמונת אומן כתב:
04 אוגוסט 2019, 00:23
החברה ל (------------ צונזר) ...
מאיפה הגועל נפש הזה?
בטוח שמתאים לפורום שלנו?
ובכל מקרה לא אמין.

אגב אפשר להפוך דף מכל אתר אינטרנט, לקובץ PDF, על ידי הדפסה בלחיצה על עכבר ימני, ואחר כך בוחרים להפוך לPDF.

דוגמא:
_דורות עילית_ - מה דעתכם_ - פורום לתורה.pdf

יהודה1
משתמש ותיק
נתן תודה: 404 פעמים
קיבל תודה: 283 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודה1 » 31 אוגוסט 2019, 23:21

הדף הראשון של הדיון בפרוג (מתוך 19):
דרוש מידע - מידע על קרקעות בגבעת זאב _ פרוג - דף הבית של היוצרים החרדים.pdf

אמונת אומן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 01 ספטמבר 2019, 00:03

יהודה1 כתב:
31 אוגוסט 2019, 23:15
אמונת אומן כתב:
04 אוגוסט 2019, 00:23
החברה ל (------------ צונזר) ...
מאיפה הגועל נפש הזה?
בטוח שמתאים לפורום שלנו?
ובכל מקרה לא אמין.

אגב אפשר להפוך דף מכל אתר אינטרנט, לקובץ PDF, על ידי הדפסה בלחיצה על עכבר ימני, ואחר כך בוחרים להפוך לPDF.

דוגמא:
_דורות עילית_ - מה דעתכם_ - פורום לתורה.pdf

מה בדיוק גועל נפש? מי שסוחט את לשד העניים והנכים או מי שמזהיר ממנו? הציבור שלנו תמים ונופלים בפח מידי יום ביומו בכל פח אפשרי, והעדינות היתרה בנושא הזה היא לרועץ! 

שמעיה
משתמש ותיק
נתן תודה: 245 פעמים
קיבל תודה: 262 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 01 ספטמבר 2019, 08:27

מדובר בכינוי שניתן מחמת ההכרח. כי הרובוטים הממוחשבים של החברה סורקים את הרשת, וכשהם מוצאים ביקורת - הם הופכים את העולם להסירה. זהו הפיתרון שעבד בפרוג, ובהצלחה.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 0 אורחים