ערבי שירה

במה לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

שאר לעמו
משתמש ותיק
נתן תודה: 290 פעמים
קיבל תודה: 554 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: ערבי שירה

שליחה על ידי שאר לעמו » 15 אוגוסט 2019, 12:20

מתחזק רציתי לדון בארוכה בסוגיא, אבל יש כנראה תקלה טכנית בניקך וא"א לשלוח הודעה פרטית. עדכן את ההנהלה.

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 15 אוגוסט 2019, 12:36

מתחזק כתב:
15 אוגוסט 2019, 11:23
מדברי הגר"ד כהן ר"י חברון:
"במינהל הקהילתי שליד ביתי ארגנו ערב שירה ל'ישיבע בוחרים' - זה צלם בהיכל! זה לקעקע את היסודות של עולם הישיבות, הם ראו שעושים "מעמד הסיומים עם כלי זמר", אז מותר כבר לעשות "ערב שירה"... ערב שירה ל'ישיבע בוחרים' זה פשוט צלם בהיכל, אין על זה מילה אחרת, לא היה כדבר הזה ולא יהיה כדבר הזה! אם הרב שך היה קם היום, הוא היה עושה על זה קריעה! לראות מודעה של ערב שירה ל'ישיבה בוחרים' עם שלושה ענקי זמר באולמי תמיר, זה דבר שלא יתכן".

הרב שך היה עושה על עוד כמה דברים קריעה, ויותר חמורים, וכיום לא קרה כלום.. מאיפה בא הרב שך לפה פתאום (במרירות אמיתית אני שואל).

לא הבנתי את דבריו של הגר"ד כהן, וכי למדו את זה מסיום הש"ס? הרי כבר לפני קרוב ל-40 שנה היה באולמי וגשל מקהלה (כמדומה חיים בנט) בסיום הש"ס עם תזמורת (וגם כילד זה הפתיע אותי מאוד! והתפלאתי באוזני א"מ שיחי'), ובחתונות היו מעולם. ומה הקשר.
הבליינות של הנוער כיום, גם מה שנקרא בני ישיבות, הוא נורא. מה שלא כמו פעם, יש בו נסיעות לחו"ל בקבוצות, עישון סמים קלים, נסיעות לנואייבה שבסיני, אלכוהול והרבה, וכן.. קומזיקים, בליינות מוזרה וכן הלאה ה' ירחם. ולא חלילה בשביל לקטרג.. אלא על מנת לעורר שחייבים להתחזק הרבה מאוד.

סמל אישי של משתמש

דוד ריזל (הפרסומאי)
משתמש ותיק
נתן תודה: 219 פעמים
קיבל תודה: 210 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דוד ריזל (הפרסומאי) » 15 אוגוסט 2019, 12:42

באלעד כבר כמה שנים שעורכים אירוע של שירה חסידית, בפיקוח של משמרת הקודש והחינוך.

בשנתיים האחרונות אחרי שעוררו כמה פעמים שזה נוגד את תקנות גדולי הדור,
החלו להוסיף דרשת התעוררות, השנה כנראה מצרפים לזה גם חלוקת פרסים למצטייני תכנית הלכה.

יש לציין שתמיד ההנחייה היא ע"י יוסי גיל, שהוא כידוע אדם רוחני ונותן לזה טעם של זיץ והתעוררות לקראת תחילת הזמן, אלול ושבת קודש. ועוד דברי אמונה ועבודה.

כידוע משמרת הקודש והחינוך פועלת בהנחיית גדולי בני ברק. נכון שזה לא הקו של העדה החרדית.

פותח הנושא
מתחזק

שליחה על ידי מתחזק » 15 אוגוסט 2019, 13:04

דוד ריזל (הפרסומאי) כתב:
15 אוגוסט 2019, 12:42

החלו להוסיף דרשת התעוררות, השנה כנראה מצרפים לזה גם חלוקת פרסים למצטייני תכנית הלכה.

יש לציין שתמיד ההנחייה היא ע"י יוסי גיל, שהוא כידוע אדם רוחני ונותן לזה טעם של זיץ והתעוררות לקראת תחילת הזמן, אלול ושבת קודש. ועוד דברי אמונה ועבודה.

כידוע משמרת הקודש והחינוך פועלת בהנחיית גדולי בני ברק. נכון שזה לא הקו של העדה החרדית.
האיסור על ערבי שירה אינו שייך כלל לעדה החרדית זה מכל גווני הקשת.

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 15 אוגוסט 2019, 13:45

דוד ריזל (הפרסומאי) כתב:
15 אוגוסט 2019, 12:42

משמרת הקודש והחינוך פועלת על דעת עצמם (מ. בלוי)
שום דבר לא השתנה בהוראות מאורי הדור לכל גווניהם, מלבד דעותיו של האיש.

איך אמרת, באלעד רצו להכשיר את השרץ (שכבר 'נטהר' קודם לכן ע"י 'משמרת הקודש והחינוך'), וכנראה לקול מחאת אנשי אמת שאמרו שהמלך ערום ושהזיץ טרף, אז בדיעבד שמו לו כיפה גרוש על הראש של סיום לימוד הלכה א' שלמה בקצשו"ע, ודרשת התעוררות איך מפיקים מזיץ את המיטב - איזה יופי.
השם הזה יוסי גיל - במחילה ממע"כ לא נראה לי משגיח בישיבה אלא בליין.

להיכן נגיע

פותח הנושא
זקן ויושב בישיבה

שליחה על ידי זקן ויושב בישיבה » 15 אוגוסט 2019, 14:02

הרי כל אחד מבין שמעמד סיום הש"ס אינו ערב שירה ואף אחד לא התכנס כדי לשמוע שירה, אלא להיפך זה בא בסך הכל כליוווי. אבל לעשות ערב שירה ולהכשיר אותו עם איזה דרשה?
בכלל, איזה התעוררות רוחנית לחודש אלול יכולה לצאת מלשמוע כמה אלילי זמר ריקים?

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 384 פעמים
קיבל תודה: 490 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 15 אוגוסט 2019, 14:19

כשאני חושב על זה, אני לא מצליח לראות את עצמי יושב בכזה ערב שירה.
אבל בכל זאת, אני אישית לא הייתי רואה בכזו תקיפות את ענין ערבי שירה אלו (כמובן כשהם נפרדים לחלוטין), הן נכון שלא יצא מזה דברים טובים, אבל גם דברים כ"כ נוראים לא רואה מכך. אלא סתם בילוי זמן ומי אמר שאינו עדיף משאר בילויי זמן.
לכאו' לדבר נגד ערבי שירה כמו שמדברים נגד המערערים את יסודי הדת ממש אינו נבון ואינו פרופוציונלי.
כמובן שהוראת גדולי התורה עיקר, ולא התכוונתי לערער ע"כ.

פותח הנושא
מתחזק

שליחה על ידי מתחזק » 15 אוגוסט 2019, 15:49

יהודי כתב:
15 אוגוסט 2019, 14:19
כשאני חושב על זה, אני לא מצליח לראות את עצמי יושב בכזה ערב שירה.
אבל בכל זאת, אני אישית לא הייתי רואה בכזו תקיפות את ענין ערבי שירה אלו (כמובן כשהם נפרדים לחלוטין), הן נכון שלא יצא מזה דברים טובים, אבל גם דברים כ"כ נוראים לא רואה מכך. אלא סתם בילוי זמן ומי אמר שאינו עדיף משאר בילויי זמן.
לכאו' לדבר נגד ערבי שירה כמו שמדברים נגד המערערים את יסודי הדת ממש אינו נבון ואינו פרופוציונלי.
כמובן שהוראת גדולי התורה עיקר, ולא התכוונתי לערער ע"כ.
נקודתית אתה צודק, אבל האוירה הציבורית שהשתנתה לחלוטין, שנציגים חרדיים נלחמים בכל כוחם בעד קיום ערב שירה, וכותרות רעשניות, וזה נהיה שעת השמד, וכולם 'שכחו' משום מה שהדבר בעייתי, והרבנים אסרו זאת, זה מראה שהציבור השתנה לגמרי, הכניסו כאן תרבות חדשה ומוזרה. ותרבות זו היא כאן בעיה בעיקרי הדת. כי מדובר פה על דבר מהותי ופנימי, על רוח הציבור.

כלפי ליא
משתמש ותיק
נתן תודה: 80 פעמים
קיבל תודה: 348 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי כלפי ליא » 15 אוגוסט 2019, 16:31

באופן כללי העולם מתחלק לשנים
רואי שחורות, ורואי טובות

בציבור שלנו זה מתחלק בצורה אחרת

יש את אלו שתמיד ימצאו את הפגם אבל תמיד בתוכו ותמיד הם יגידו שיש קריסה טוטאלית ומי יודע מה, ויש את הציבור כולו.

אז ככה. שום דבר לא השתנה באיסור הגורף לערבי שירה בכל צורה שהיא. אדרבה, מרנן ורבנן גדו"י שליט"א רק בשבועות האחרונים שבו והתריעו במכתב מיוחד שפורסם לקראת בין הזמנים, שלא לעשות ערבי שירה במסווה סיומים וכיו"ב. ולא להביא זמרים ומופעים למעמדי סיום ואירועי שמחה בבין הזמנים.
וכך זה אכן אצל הרוב הניכר של בני הישיבות הקדושות, המצויינים בהופעתם המכובדת ובדרכם הרוחנית הגבוהה.

לשמחתנו עולם התורה התרחב נורא, וכשיצאו האיסורים על ערבי שירה היו אולי 5 ישיבות לבני תורה ספרדיים, וכיום יש עשרות רבות של כאלה שלהם תרבות אחרת. אצלם במקור זה לכתחילה שבלכתחילה ערבים כאלה עם רדיו קול חי ביחד עם כל המרנן שלהם שבאים לדבר לשבח ולהלל. הם רואים בזה עילה לברכת שהחיינו.
בעולם הישיבות הוותיק, ב"ה שום ישיבה לא נותנת גושפנקא לכאלה דברים, ושום בחור ישיבה מכובד לא הולך לכאלה מקומות.

הכותרות על ביהמ"ש לא נבעו מזה שהוא לא נתן לקיים אירוע של שירה, אלא מזה שהוא ניסה לכפות לעשות אירועים בתערובת. במאמרי המערכת בעיתון שאני קראתי, ראיתי שהם כותבים תוך כדי הביקורת והמחאות הנוקבות על ביהמ"ש, שערבי שירה עם מופעי זמר, הם מחוץ לתחום עבורנו ונאסרו כליל, ולא על זה אנו מדברים.

עכשיו יש כאן כאלה, שבמקום להבין על מה מדובר, לאן מוביל פסיקת ביהמ"ש שבאה לשנות אותנו לגמרי, באים למצוא את ההתפרקות הכוללת של כלל בחורי הישיבות בגלל כמה בחורי ישיבה בודדים מהסוג של אלו עם תרבות חיים אמריקאית, שלא מבינים באיסורים מהסוג הזה.
ואחרי הכל, אני מסתכל על התמונות מעפולה, לא רואה שם כמעט בחורי ישיבות מעולם הישיבות הגדול שאנו מכירים. לא רואה שם איזה שינוי, זה אותו סוג ציבור שתמיד היה הולך לסוג אירועים כאלה [ובינינו, גם כשלא היה הפרדה הם הלכו, הם סה"כ נהיו יותר טובים...]. וגם עם כל הרעש והטוטצאך מסביב, הם לא הביאו כ"כ הרבה אנשים. בקושי מאות בודדות, גם לא חמש. המקום לגמרי לא היה מלא, וציבור ממש דליל, ומתוכם חלק גדול שמאוד קשה להגדיר כציבור חרדי.

אז כן, כשאני עוד הייתי בישיבה קטנה, לא בישיבה גדולה, באתי לשמוע שיחה של הרב שך בישיבה, והוא דיבר על זה בשיחה בישיבה [!!!] שבחורים [מפוניבז'!!!] נסעו [באמצע הזמן!!!] לטאבה [!!!], והתריע שילכו על כאלה דברים בכל חומר הדין. ושנים אחרי זה כשכבר הייתי בחור בקיבוץ, הוא דיבר בפתיחת זמן קיץ בהיכל הישיבה על בחורים שנוסעים בלילות לחוף הים בת"א!!!
שלא יספרו סיפורים כאילו רק היום יש תופעות של בחורי ישיבות שה' ישמרנו נוסעים לבילויים בחו"ל במקומות אסורים. זה היה לפני 30 שנה ויותר, בפוניבז' הגדולה, בחיי הרב שך בשנות שיא תפקודו.
מה שלא היה אז, לא היו בתי מדרשות מלאים בהמוני בחורי ישיבות שלומדים במסגרות ושלא במסגרות. בתי המדרשות היו ריקים בבין הזמנים. לא היו שום מסגרות, רק בחוף הים בנתניה ובשרתון היו כולם, הכי טובים, שעות על שעות במשחקי שח ושש בש [מתוכם אלו שהיום ראשי ישיבות גדולים].
היום כל בתי המדרשות מלאים להתפקע ב"ה, רבבות בני תורה לומדים במסגרות שונות ומתעלים עוד ועוד. קעמפ של מאות בחורי ישיבות שנמצאים ימים רצופים עם גדולי ראשי הישיבות ומרביצי התורה והמוסר בלא לצאת מהמקום, ואם לא שההרשמה היתה מסננת וקפדנית, בגלל חוסר במקום, היו יכולים להיות שם אפילו אלפים. מעניין שתמיד הזבובים נטפלים לראות רק את פח הזבל ולא את היופי והפאר וההדר של עולם הישיבות המלא מזן לזן ברבבות לומדי תורה בקדושה ובטהרה.

שניאור
משתמש ותיק
נתן תודה: 200 פעמים
קיבל תודה: 99 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שניאור » 15 אוגוסט 2019, 16:57

שאר לעמו כתב:
15 אוגוסט 2019, 13:45
השם הזה יוסי גיל - במחילה ממע"כ לא נראה לי משגיח בישיבה אלא בליין.
לא צריך להגזים, וסליחה שאני קצת מוסיף פרטים אישיים על האיש, הוא בחור חסידי מבוגר מאוד כבן ארבעים ומעלה שהתעוור כמה שעות או ימים אחרי לידתו, הוא לא בליין ולא שום דבר מעין זה, רק הוא פשוט מנותק מהעולם כמו כל עוור, והוא לא יודע מאיסורים כאלו ואחרים של הרבנים, וגם לא רואה את הפריצות והפריקת עול הנוראה והמזוויעה שערבי שירה גורמים.

שניאור
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שניאור » 15 אוגוסט 2019, 17:03

כלפי ליא כתב:
15 אוגוסט 2019, 16:31
מעניין שתמיד הזבובים נטפלים לראות רק את פח הזבל ולא את היופי והפאר וההדר של עולם הישיבות המלא מזן לזן ברבבות לומדי תורה בקדושה ובטהרה.
אז מהיום והלאה מי שאומר ביקורת הוא זבוב? גם אם הוא מקצין בלהט הכאב שלו הוא לא נהיה זבוב, (ודרך אגב בתחילת ההדרדרות בגרמניא מסתמם גם היו הרבה שאמרו זה סתם אלו שרוצים רק לראות את הבעיות, והתוצאה ידועה).
נכון שגם בעבר היו תופעות פסולות, אבל הם לא קיבלו גושפנקה מאף גורם חרדי רשמי, והיום הם מקבלים גושפנקא לא רק מהציבור הספרדי כמו שאתה כתבת אלא מה"מיינסטרים" של הציבור האשכנזי, תקרא לעיל את הציטוטים ותראה.

כלפי ליא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי כלפי ליא » 15 אוגוסט 2019, 17:04

שניאור כתב:
15 אוגוסט 2019, 17:03
כלפי ליא כתב:
מעניין שתמיד הזבובים נטפלים לראות רק את פח הזבל ולא את היופי והפאר וההדר של עולם הישיבות המלא מזן לזן ברבבות לומדי תורה בקדושה ובטהרה.
אז מהיום והלאה מי שאומר ביקורת הוא זבוב? גם אם הוא מקצין בלהט הכאב שלו הוא לא נהיה זבוב, (ודרך אגב בתחילת ההדרדרות בגרמניא מסתמם גם היו הרבה שאמרו זה סתם אלו שרוצים רק לראות את הבעיות, והתוצאה ידועה).
נכון שגם בעבר היו תופעות פסולות, אבל הם לא קיבלו גושפנקה מאף גורם חרדי רשמי, והיום הם מקבלים גושפנקא לא רק מהציבור הספרדי כמו שאתה כתבת אלא מה"מיינסטרים" של הציבור האשכנזי, תקרא לעיל את הציטוטים ותראה.
להגיד ביקורת זה טוב מאוד, ביקורת בונה כמובן.
אבל כשזה תמיד אותם אנשים, ותמיד המבוקרים הם דווקא האנשים הכי טובים והציבור הכי איכותי, זה מראה על כך שבזבובים עסקינן ובמבקרי מומים לשם מציאת מומים ולא לשם טהרת העדר.

שניאור
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שניאור » 15 אוגוסט 2019, 17:06

כלפי ליא כתב:
15 אוגוסט 2019, 17:04
ותמיד המבוקרים הם דווקא האנשים הכי טובים והציבור הכי איכותי
למשפט הזה אני מאוד לא מתחבר ואני מקווה שגם אתה לא, מי שלוחם בעד אקדמיה חרדית כביכול הוא מהאנשים הכי טובים?

כלפי ליא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי כלפי ליא » 15 אוגוסט 2019, 17:07

שניאור כתב:
15 אוגוסט 2019, 17:06
כלפי ליא כתב:
15 אוגוסט 2019, 17:04
ותמיד המבוקרים הם דווקא האנשים הכי טובים והציבור הכי איכותי
למשפט הזה אני מאוד לא מתחבר ואני מקווה שגם אתה לא, מי שלוחם בעד אקדמיה חרדית כביכול הוא מהאנשים הכי טובים?

אף אחד לא לוחם בעד אקדמיה חרדית, תפסיק לערב הזיות עם עובדות

ללחום נגד אפליית פרנסה לבוגרי אקדמיה בגלל שהם חרדים, זה לא נקרא ללחום בעד אקדמיה חרדית. בשביל פשקוויל זה נחמד.

כרם
משתמש ותיק
נתן תודה: 28 פעמים
קיבל תודה: 110 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי כרם » 15 אוגוסט 2019, 17:11

נזכר בסיפור ששמעתי פעם (לא יודע אם הסיפור אמיתי, ייתכן והוא בדוי, אני מצטט אותו רק בשביל מוסר ההשכל שבו).
כאשר החלו החלוצים להופיע ברחובות ירושלים, גלויי ראש ופורקי עול, נלחמו ראשי הצבור החרדי בתופעה ועשו כל מאמץ למנוע את בואם ואת השתלטותם. המופתי הירושלמי פנה בזמנו לראשי הצבור החרדי בהצעה לשיתוף פעולה לגירוש החלוצים מירושלים בפרט ומהארץ בכלל.
מספרים בשם הגרי"ח זוננפלד זצ"ל, שהשיב לו: שיתוף הפעולה בינינו הוא בלתי אפשרי. החלוצים הללו חצי יהודים וחצי גויים, אני נלחם בחצי הגויי שלהם ואתה נלחם בחצי היהודי שלהם.
ערבי השירה הם בלי ספק תופעה פסולה ורבותינו אסרום ועסקנים מסורים נלחמו בהם בכל דרך אפשרית, בגלל החצי הגויי שלהם, בגלל פריקת העול שבהם, ובעיקר בגלל הפריצות שיש בהם וסביבם. בית המשפט נלחם בגלל החצי היהודי שבהם, בגלל השמירה הפחותה שמנסים לעשות, שלפחות בשעת השירה תהיה הישיבה נפרדת.

שניאור
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שניאור » 15 אוגוסט 2019, 17:12

כלפי ליא כתב:
15 אוגוסט 2019, 17:07
הנה מה שצוטט מקודם מאחד הדוברים:
תפסת מרובה לא תפסת! את גורמת להקצנה הכי הכי גדולה שיכולה להיות בציבור החרדי, אני יכול לספר לך כאן שעד לפני כמה שנים בכלל לא היו מופעים בציבור החרדי, הרבנים אסרו, לא היה, אז הנה היום יש, ואת באה ואומרת לא! מהיום והלאה לא יהיה שום מופע" • את הדברים הללו אמר ............. בעימות מתוקשר מול מנכ"לית שדולת הנשים, בנסיון להסביר על מה המאבק בעניין האירוע בעפולה • גם בנושא האקדמיה מגלה ........ את כל האמת ואומר: "את רוצה שמי שכבר הולך לאקדמיה, מה שלא היה לפני 40 שנה כשאני הייתי צעיר, לא היה מושג כזה של אקדמיה ואת אומרת לא! אתם תלמדו בתנאים שאני כחילונית מכתיבה".

אני חושב שאני יודע במי המדובר, והוא אחד מהעסקנים הבכירים בציבור שלנו, ותחת של מיקרופון שומעים אותו מדבר ולוחם בעד אקדמיה חרדית, כמובן בהסתייגות לפרוטוקול שזה לא למי שיושב ולומד וכו'.

כלפי ליא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי כלפי ליא » 15 אוגוסט 2019, 17:14

שניאור כתב:
15 אוגוסט 2019, 17:12
כלפי ליא כתב:
תפסת מרובה לא תפסת! את גורמת להקצנה הכי הכי גדולה שיכולה להיות בציבור החרדי, אני יכול לספר לך כאן שעד לפני כמה שנים בכלל לא היו מופעים בציבור החרדי, הרבנים אסרו, לא היה, אז הנה היום יש, ואת באה ואומרת לא! מהיום והלאה לא יהיה שום מופע" • את הדברים הללו אמר ............. בעימות מתוקשר מול מנכ"לית שדולת הנשים, בנסיון להסביר על מה המאבק בעניין האירוע בעפולה • גם בנושא האקדמיה מגלה ........ את כל האמת ואומר: "את רוצה שמי שכבר הולך לאקדמיה, מה שלא היה לפני 40 שנה כשאני הייתי צעיר, לא היה מושג כזה של אקדמיה ואת אומרת לא! אתם תלמדו בתנאים שאני כחילונית מכתיבה".

אני חושב שאני יודע במי המדובר, והוא אחד מהעסקנים הבכירים בציבור שלנו, ותחת של מיקרופון שומעים אותו מדבר ולוחם בעד אקדמיה חרדית, כמובן בהסתייגות לפרוטוקול שזה לא למי שיושב ולומד וכו'.
הוא לא איש מכובד, כלל לא. ובוודאי שהוא לא מייצג את אף אחד, לא עסקן ולא בכיר.
ואני בוודאי לא אגרר להוסיף על כך עוד מילה, וכל הזבובים שינסו להסתדר לבד.

שניאור
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שניאור » 15 אוגוסט 2019, 17:18

כלפי ליא כתב:
15 אוגוסט 2019, 17:14
הוא לא איש מכובד, כלל לא. ובוודאי שהוא לא מייצג את אף אחד, לא עסקן ולא בכיר. אדם ממורמר ותו לא.
אם זה מספק אותך אז בסיידר, אותי זה לא מספק, כי אני רוצה שיהיה ברור לכולם שאקדמיה זה דבר פסול, וברגע שיש כאלה דוברים זה מקרר את האמבטיה.

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
נתן תודה: 138 פעמים
קיבל תודה: 158 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 15 אוגוסט 2019, 17:18

לכל המשמיצים את מוטקה בלוי, הנה ממה שכ׳ אתמול בלילה:
לסיום,
למרות שנטלנו את כלי המלחמה בידנו *יובהר בזאת* .
גדו"י נ"ע ויבלחט"א לא התירו סתם "ערבי שירה" גם בהפרדה (י"א ציבור קירוב שאני) רק ארוע תורני עם מנגנים,
כאן היתה מלחמה על זכות הציבור החרדי לנהוג ע"פ אמונתו.

*אשרינו מה טוב חלקנו אשרינו העם שככה לו*

כלפי ליא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי כלפי ליא » 15 אוגוסט 2019, 17:18

שניאור כתב:
15 אוגוסט 2019, 17:18
כלפי ליא כתב:
הוא לא איש מכובד, כלל לא. ובוודאי שהוא לא מייצג את אף אחד, לא עסקן ולא בכיר. אדם ממורמר ותו לא.
אם זה מספק אותך אז בסיידר, אותי זה לא מספק, כי אני רוצה שיהיה ברור לכולם שאקדמיה זה דבר פסול, וברגע שיש כאלה דוברים זה מקרר את האמבטיה.

אז לא, תמשיך לנבור בזבל

שניאור
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שניאור » 15 אוגוסט 2019, 17:21

כלפי ליא כתב:
15 אוגוסט 2019, 17:18
אז לא, תמשיך לנבור בזבל
אני ב"ה לא נובר בשום זבל, אני רואה את ההתדרדרות של ההולכים לאקדמיה נגד העיניים שלי (אני גר קרוב מאוד לאחת המכללות החרדיות) וזה כואב לי שיש כאלו שמזלזלים בזה, אם אתה לא מזלזל בזה אז סליחה לא התכוונתי אליך.

נבשר
משתמש ותיק
נתן תודה: 189 פעמים
קיבל תודה: 238 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נבשר » 15 אוגוסט 2019, 17:27

שניאור כתב:
15 אוגוסט 2019, 17:21
אני ב"ה לא נובר בשום זבל, אני רואה את ההתדרדרות של ההולכים לאקדמיה נגד העיניים שלי (אני גר קרוב מאוד לאחת המכללות החרדיות) וזה כואב לי שיש כאלו שמזלזלים בזה, אם אתה לא מזלזל בזה אז סליחה לא התכוונתי אליך.
ואני רואה הרבה הדרדרות לא פחות אם לא יותר של הרבה מהמבקרים והמעוררים לשון הרע, ביזוי ת"ח, מחזיקי מחלוקת ושאר מידות המגונות.

נבשר
משתמש ותיק
נתן תודה: 189 פעמים
קיבל תודה: 238 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נבשר » 15 אוגוסט 2019, 18:09

כרם כתב:
15 אוגוסט 2019, 17:11
ערבי השירה הם בלי ספק תופעה פסולה ורבותינו אסרום ועסקנים מסורים נלחמו בהם בכל דרך אפשרית, בגלל החצי הגויי שלהם, בגלל פריקת העול שבהם, ובעיקר בגלל הפריצות שיש בהם וסביבם. בית המשפט נלחם בגלל החצי היהודי שבהם, בגלל השמירה הפחותה שמנסים לעשות, שלפחות בשעת השירה תהיה הישיבה נפרדת.
יפה כתבת, אני אתן דוגמא שאולי ממחישה, נגיד שבברלין רוצח מוסלמי או אנטישמי מקומי נכנס לבית כנסת רפורמי קרי טמפל, נכנס לשם רוצח ודוקר שם יהודים על ימין ועל שמאל, ומכה את הרב באכזריות רבה, ויש ע"ז סרטונים בכל העולם, איך לדעתכם צריכה להגיב היהדות האורתודוקסית קרי החרדית, ודאי שהם בניגוד מוחלט לכל מעשיהם ודרכיהם, אבל ודאי ודאי שאותו גוי שמונע מאנטישמיות ושנאת יהודים לכך הרגם, ומבחינתו אין הבדל בין הטמפל לבית הכנסת הגדול בבני ברק, כנ"ל לגבי הערבי שירה ודאי שדעת רבותינו נגד כינוסים מעין אלו, רק הצד המתנגד מתנגד לאפשרות לאורח חיים דתי בהפרדה.
אין בדוגמא זו שום השוואה לשני הצדדים, רק דבר שמקרב לשכל, ופחות לאמוציות.

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
נתן תודה: 138 פעמים
קיבל תודה: 158 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 15 אוגוסט 2019, 18:41

כבר הי׳ השנה כעי"ז וכ׳ בעיתונות החרדית ׳במרכז יהודי׳

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 15 אוגוסט 2019, 21:23

ההתממות המוזרה הזו של אלהי 'בעל זבוב' היתה נשמעת בדיחה - אם זה לא היה עצוב ומפחיד.
גם האשכול הנוכחי לא חושב שזה הדבר היחיד שעליו דנים, גם הפורום יוכיח.
אבל בהחלט אלו הימים שבהם נחשפים לפריקת עול שלא היתה ידועה פעם.
מי האמין שבשביל סיום 2 פרקי משניות טהרות יביאו אלפי! 'בחורי ישיבות' לערב שירה עם לייזרים ועשן וזמר חרדי (הכל בסדר, בלבוש חסידי).
איפה נשמע כדבר הזה מעולם, והיום זה לכתחילה + מכתב בעתונות באותיות קטנות מהתקנון החוקי... שלא לעשות ערבי שירה עם כיפה גרוש - סיומים..

יש מי שמתעלם בגלל נגיעות אישיות או טמטום הדעת האישי, וזו הסיבה לראות את כל 'הטוב'. יש טוב, אבל הוא אלף דרגות נמוך מהטוב שהיה, וזה אמנם קשור לירידת הדורות, ואעפ"כ.

איש ווילנא
משתמש ותיק
נתן תודה: 181 פעמים
קיבל תודה: 173 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: מחובר

שליחה על ידי איש ווילנא » 15 אוגוסט 2019, 21:31

רוב אלו השוללים כאן באשכול זה גם אם צודקים
רוב הפורמים שהם עוסקים בו [ובאקטואליה בפרט]
זה למצוא את המומים בחברה ממנה הם פרשו [מסיבות פוליטיות לרוב המוחלט] מובן שהמטרה לא לתקן אלא להצדיק את דרכם
האם אין לכם נושאים חיובים. רק לעסוק בשלילה של החברה ממנה פרשתם
תשאירו מלאכה זו של מציאת מומים לאחרים
אוי למי שמלאכתו בורסקי.

פותח הנושא
מתחזק

שליחה על ידי מתחזק » 15 אוגוסט 2019, 22:07

כלפי ליא כתב:
שניאור כתב:
15 אוגוסט 2019, 17:12
כלפי ליא כתב:

הוא לא איש מכובד, כלל לא. ובוודאי שהוא לא מייצג את אף אחד, לא עסקן ולא בכיר.
ואני בוודאי לא אגרר להוסיף על כך עוד מילה, וכל הזבובים שינסו להסתדר לבד.
באמת? הוא רק היה כתב בעיתון מסויים ודובר רשמי של בית מסויים..

פותח הנושא
מתחזק

שליחה על ידי מתחזק » 15 אוגוסט 2019, 22:08

איש ווילנא כתב:
15 אוגוסט 2019, 21:31
רוב אלו השוללים כאן באשכול זה גם אם צודקים
רוב הפורמים שהם עוסקים בו [ובאקטואליה בפרט]
זה למצוא את המומים בחברה ממנה הם פרשו [מסיבות פוליטיות לרוב המוחלט] מובן שהמטרה לא לתקן אלא להצדיק את דרכם
האם אין לכם נושאים חיובים. רק לעסוק בשלילה של החברה ממנה פרשתם
תשאירו מלאכה זו של מציאת מומים לאחרים
אוי למי שמלאכתו בורסקי.
יש לך טעות יסודית, שמירת חומות ההתבדלות מהתרבות הגויית והחילונית היא נושא חיובי מאין כמותו.
עוד הערה מי שפרש מהציבור הוא מי שפרץ את החומות.
אף אחד לא צריך להצדיק את דרך רבותיו, אנשים פשוט מביעים את הכאב על מה שמתחולל למול העיניים.

פותח הנושא
מתחזק

שליחה על ידי מתחזק » 15 אוגוסט 2019, 22:15

נבשר כתב:
15 אוגוסט 2019, 18:09
כרם כתב:
15 אוגוסט 2019, 17:11
יפה כתבת, אני אתן דוגמא שאולי ממחישה, נגיד שבברלין רוצח מוסלמי או אנטישמי מקומי נכנס לבית כנסת רפורמי קרי טמפל, נכנס לשם רוצח ודוקר שם יהודים על ימין ועל שמאל, ומכה את הרב באכזריות רבה, ויש ע"ז סרטונים בכל העולם, איך לדעתכם צריכה להגיב היהדות האורתודוקסית קרי החרדית, ודאי שהם בניגוד מוחלט לכל מעשיהם ודרכיהם, אבל ודאי ודאי שאותו גוי שמונע מאנטישמיות ושנאת יהודים לכך הרגם, ומבחינתו אין הבדל בין הטמפל לבית הכנסת הגדול בבני ברק, כנ"ל לגבי הערבי שירה ודאי שדעת רבותינו נגד כינוסים מעין אלו, רק הצד המתנגד מתנגד לאפשרות לאורח חיים דתי בהפרדה.
אין בדוגמא זו שום השוואה לשני הצדדים, רק דבר שמקרב לשכל, ופחות לאמוציות.
ברור כשמש שאתה צודק, אבל כאן שאני, שהרי כאן המלחמה היא בעד קיום המופע הפסול. ואם נמשיך במשל שלך, אז זה כמו שאף אחד לא היה חושב לעשות מלחמה בעד קיומו של טמפל רפורמי אם בית משפט גויי החליט לסגור אותו מסיבות אנטישמיות. וגם אם כן, אז היו יוצרים - אם אפשר - הפרדה ברורה בין הדברים,
ואילו כאן ההפרדה לא נעשתה, אדרבה נציגים חרדים קראו לציבור לבוא, ועוד בזמן שהיה מדובר שלא תהיה הפרדה במחיצות(!) 

פותח הנושא
מתחזק

שליחה על ידי מתחזק » 15 אוגוסט 2019, 22:46

כלפי ליא כתב:
באופן כללי העולם מתחלק לשנים
רואי שחורות, ורואי טובות

בציבור שלנו זה מתחלק בצורה אחרת

יש את אלו שתמיד ימצאו את הפגם אבל תמיד בתוכו ותמיד הם יגידו שיש קריסה טוטאלית ומי יודע מה, ויש את הציבור כולו.

אז ככה. שום דבר לא השתנה באיסור הגורף לערבי שירה בכל צורה שהיא. אדרבה, מרנן ורבנן גדו"י שליט"א רק בשבועות האחרונים שבו והתריעו במכתב מיוחד שפורסם לקראת בין הזמנים, שלא לעשות ערבי שירה במסווה סיומים וכיו"ב. ולא להביא זמרים ומופעים למעמדי סיום ואירועי שמחה בבין הזמנים.
וכך זה אכן אצל הרוב הניכר של בני הישיבות הקדושות, המצויינים בהופעתם המכובדת ובדרכם הרוחנית הגבוהה.

לשמחתנו עולם התורה התרחב נורא, וכשיצאו האיסורים על ערבי שירה היו אולי 5 ישיבות לבני תורה ספרדיים, וכיום יש עשרות רבות של כאלה שלהם תרבות אחרת. אצלם במקור זה לכתחילה שבלכתחילה ערבים כאלה עם רדיו קול חי ביחד עם כל המרנן שלהם שבאים לדבר לשבח ולהלל. הם רואים בזה עילה לברכת שהחיינו.
בעולם הישיבות הוותיק, ב"ה שום ישיבה לא נותנת גושפנקא לכאלה דברים, ושום בחור ישיבה מכובד לא הולך לכאלה מקומות.

הכותרות על ביהמ"ש לא נבעו מזה שהוא לא נתן לקיים אירוע של שירה, אלא מזה שהוא ניסה לכפות לעשות אירועים בתערובת. במאמרי המערכת בעיתון שאני קראתי, ראיתי שהם כותבים תוך כדי הביקורת והמחאות הנוקבות על ביהמ"ש, שערבי שירה עם מופעי זמר, הם מחוץ לתחום עבורנו ונאסרו כליל, ולא על זה אנו מדברים.

עכשיו יש כאן כאלה, שבמקום להבין על מה מדובר, לאן מוביל פסיקת ביהמ"ש שבאה לשנות אותנו לגמרי, באים למצוא את ההתפרקות הכוללת של כלל בחורי הישיבות בגלל כמה בחורי ישיבה בודדים מהסוג של אלו עם תרבות חיים אמריקאית, שלא מבינים באיסורים מהסוג הזה.
ואחרי הכל, אני מסתכל על התמונות מעפולה, לא רואה שם כמעט בחורי ישיבות מעולם הישיבות הגדול שאנו מכירים. לא רואה שם איזה שינוי, זה אותו סוג ציבור שתמיד היה הולך לסוג אירועים כאלה [ובינינו, גם כשלא היה הפרדה הם הלכו, הם סה"כ נהיו יותר טובים...]. וגם עם כל הרעש והטוטצאך מסביב, הם לא הביאו כ"כ הרבה אנשים. בקושי מאות בודדות, גם לא חמש. המקום לגמרי לא היה מלא, וציבור ממש דליל, ומתוכם חלק גדול שמאוד קשה להגדיר כציבור חרדי.

אז כן, כשאני עוד הייתי בישיבה קטנה, לא בישיבה גדולה, באתי לשמוע שיחה של הרב שך בישיבה, והוא דיבר על זה בשיחה בישיבה [!!!] שבחורים [מפוניבז'!!!] נסעו [באמצע הזמן!!!] לטאבה [!!!], והתריע שילכו על כאלה דברים בכל חומר הדין. ושנים אחרי זה כשכבר הייתי בחור בקיבוץ, הוא דיבר בפתיחת זמן קיץ בהיכל הישיבה על בחורים שנוסעים בלילות לחוף הים בת"א!!!
שלא יספרו סיפורים כאילו רק היום יש תופעות של בחורי ישיבות שה' ישמרנו נוסעים לבילויים בחו"ל במקומות אסורים. זה היה לפני 30 שנה ויותר, בפוניבז' הגדולה, בחיי הרב שך בשנות שיא תפקודו.
מה שלא היה אז, לא היו בתי מדרשות מלאים בהמוני בחורי ישיבות שלומדים במסגרות ושלא במסגרות. בתי המדרשות היו ריקים בבין הזמנים. לא היו שום מסגרות, רק בחוף הים בנתניה ובשרתון היו כולם, הכי טובים, שעות על שעות במשחקי שח ושש בש [מתוכם אלו שהיום ראשי ישיבות גדולים].
היום כל בתי המדרשות מלאים להתפקע ב"ה, רבבות בני תורה לומדים במסגרות שונות ומתעלים עוד ועוד. קעמפ של מאות בחורי ישיבות שנמצאים ימים רצופים עם גדולי ראשי הישיבות ומרביצי התורה והמוסר בלא לצאת מהמקום, ואם לא שההרשמה היתה מסננת וקפדנית, בגלל חוסר במקום, היו יכולים להיות שם אפילו אלפים. מעניין שתמיד הזבובים נטפלים לראות רק את פח הזבל ולא את היופי והפאר וההדר של עולם הישיבות המלא מזן לזן ברבבות לומדי תורה בקדושה ובטהרה.
באמת היה מן הראוי לפתוח אשכול בפני עצמו על מה שקורה בקמפים, על הסימפוזיונים הבזויים ועל הופעות של אנשים מקצה המחנה ועוד ועוד.

נעול הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] | 0 אורחים