אקורים דגים

ברל

משתמש ותיק
האםיש בעיה לקנות דגים לנוי או לשמח את לב הילדים כאשר לא מסתדרים עם הגידול שלהם ולאחר זמן הם מתים?

ידידיה

משתמש ותיק
קצת קשור לאשכול -
הסתפקתי האם בדגים מותר לאכול לפני שמאכילים אותם
עוד הסתפקתי בבעל חי שאוכל פעם ביומיים [כך אמרו לי על דגים שקניתי] האם מותר לאכול לפני שמאכילים אותו

יוספזון

משתמש ותיק
ברל אמר:
האםיש בעיה לקנות דגים לנוי או לשמח את לב הילדים כאשר לא מסתדרים עם הגידול שלהם ולאחר זמן הם מתים?
למיטב זכרוני יש בצוואת ר' יהודה החסיד שלא להחזיק בעלי חיים בבית, ושזה מהווה סכנה גדולה. אין לי איפה לבדוק את זה עכשיו, אבל יש לך מראה מקום לזה.

יוסף ה'

משתמש ותיק
לכאו' כל דבר שהוא לתועלת האדם מותר.

אמנם לכאו' ייתכן ודומה לספורט צייד, שאסרוהו מרבית הפוסקים (עיין נודב"י תניינא, יורה דעה, סימן י), אך הם עיקר טעמם משום אכזריות. ויל"ע אם גם בזה יש אכזריות.

דודע

משתמש רגיל
יוסף ה' אמר:
אמנם לכאו' ייתכן ודומה לספורט צייד
לכאורה אין לאסור משום ספורט צייד, מאחר ואין הוא צד את הדגים אלא הם כבר ניצודו וה'איסור' כבר נעשה

דודע

משתמש רגיל
אני מכיר מישהו שיש לו אקווריום של המון דגים והוא מאוד מקפיד על העניין הזה של לא לאכול לפני שמאכיל את הדגים

ברל

משתמש ותיק
פותח הנושא
דודע אמר:
אני מכיר מישהו שיש לו אקווריום של המון דגים והוא מאוד מקפיד על העניין הזה של לא לאכול לפני שמאכיל את הדגים
דוקא דגים זה בעל חי שכמעט לא צריך את האוכל שלו מעניין אם ההלכה שונה במקרה כזה

דודע

משתמש רגיל
יוסף ה' אמר:
דודע אמר:
יוסף ה' אמר:
אמנם לכאו' ייתכן ודומה לספורט צייד
לכאורה אין לאסור משום ספורט צייד, מאחר ואין הוא צד את הדגים אלא הם כבר ניצודו וה'איסור' כבר נעשה
אני משווה את הצעב"ח שבדבר
לכאורה הצעב"ח כבר נעשה בעצם הצידה שלהם.. ומי אמר שאצל המוכר (שצריך לטפל כמה וכמה חיות בכל מיני סוגים) לא יהיה צעב"ח יותר גדול מאשר אצל האדם הפרטי (שהחיה היחידה שאצלו היא אותה חיה שרכש?

דודע

משתמש רגיל
ברל אמר:
דודע אמר:
דוקא דגים זה בעל חי שכמעט לא צריך את האוכל שלו מעניין אם ההלכה שונה במקרה כזה

הוא מגדל כמה וכמה סוגי דגים.. יכול להיות שיש אצלו דגים שצורכים יותר אוכל

חלק עליון תַחתִית