קופסת אתרוגים - בריסק

אאא

משתמש ותיק
מי שיש לו אתרוג אחד, מניח את האתרוג בקופסא.

אך מה יעשו המחמירים והמדקדקים שיש להם 6-10 אתרוגים?
האם יש קופסא פרקטית ונוחה שאפשר להכניס בה את האתרוגים ולבוא עימם לבית הכנסת?

אם עדיין לא, אולי שמישהו ימציא וישווק קופסת אתרוגים בת כמה תאים.

אאא

משתמש ותיק
פותח הנושא
אם עדיין אין,
אפשר לייצר קופסא כזו בת כמה תאים מכסף.
וגם אפשרי מעץ, עור, שנהב, פלסטיק, דמוי כסף, וכדומה.

אאא

משתמש ותיק
פותח הנושא
האם יש להשיג קופסא פרקטית בעלת מגירות נשלפות ל-6-10 אתרוגים?

נר ישראל

משתמש רשום
אין להשיג .ולא שווה לשום יבואן וכדו' להשקיע בזה כי יש אנשים בודדים שמנענעים עם יותר מאתרוג אחד ואו יותר נכון יש אנשים בודדים שמביאים את כל סט האתרוגים שלהם לבית הכנסת כי רוב האנשים מנענים את שאר האתרוגים בבית ..ועצה טובה קמ'ל שאתה יכול לקחת שקית ושם להכניס את כל האתרוגים עם קופסאות הקרטון שלהם ...

יהודי

משתמש ותיק
זה נכון, לי הקטן יש בדר"כ 3 אתרוגים ואני לא לוקח יותר מאחד לבית כנסת. אמנם ראה רש"י יומא (ע. ד"ה להראות) שמבואר בו שיש ענין להראות לציבור, כדי שכולם יראו כמה טרח במצוה, וצ"ע.

יהודי

משתמש ותיק
לכאו' מבואר כן ברש"י שהבאתי לעיל. (אגב, הראה לי אותו בריסקער א' שליט"א).

אאא

משתמש ותיק
פותח הנושא
חלק א׳ ממעל אמר:
תבקש מסוחר אתרוגים את הארגז ירקות עם הריפוד המחולק שבו הוא מניחם בזמן המכירה
א. מאוד לא נוח ולא פרקטי לסחוב את זה.
ב. המוכרים אומרים שהארגז לא שלהם והם צריכים להחזיר את זה למגדלים.

אאא

משתמש ותיק
פותח הנושא
נר ישראל אמר:
יש אנשים בודדים שמביאים את כל סט האתרוגים שלהם לבית הכנסת 
צריך קופסא כזו גם כאשר נוסעים בחול המועד לביקור בעיר אחרת ליום או יומיים, או כאשר יש אדם מבוגר שמבקש שתביאו לו בכל יום את כל האתרוגים לצאת ידי חובה, או כאשר בבית הכנסת ממתינים אנשים כדי לנענע באתרוגים שלך, וכדו'.
נר ישראל אמר:
ועצה טובה קמ'ל שאתה יכול לקחת שקית ושם להכניס את כל האתרוגים עם קופסאות הקרטון שלהם
אכן עצה טובה, אבל מאוד לא נוח ולא פרקטי.

אסף

משתמש ותיק
יש לחיבת ירושלים קופסה כבקשתך (מקום לכמה אתרוגים עם ידית נשיאה)

אאא

משתמש ותיק
פותח הנושא
אסף אמר:
תודה רבה!!

היכן ניתן להשיג?

יש תמונה אולי?

אאא

משתמש ותיק
פותח הנושא
אסף אמר:
היכן ניתן לקנות?
היכן מוכרים אתרוגי חיבת ירושלים?

אסף

משתמש ותיק
בירושלים - ליד ישיבת מיר - במאפיית המצות ליד מאפיית נחמה.
תשאל שם לגבי קופסה.

אאא

משתמש ותיק
פותח הנושא
חיבת ירושלים הפסיקו למכור את הקופסאות האלו.

מאמין

משתמש ותיק
כבר המליצו (על אלו שמביאים אתרוגיהם כדי "להראות העמים") אתרג ר"ת אל תבואנו רגל גאווה
כמובן שאין מדובר באלו שמדקדקים במצוות ח"ו

יושב אוהלים

משתמש ותיק
ללא קשר לנידון של הקופסא רק בקשר להרבה אתרוגים: - 
כשהייתי בניחום אבלים אצל משפחת זאקס, נכדי הח"ח, כשישבו שבעה על אימם הרבנית זאקס ע"ה, (בתו של הח"ח), סיפר בנה הג"ר הלל זקס ז"ל - ראש ישיבת חברון - וכנסת הגדולה קרית ספר, שכידוע היו לו הרבה סוגי אתרוגים בסכות, שפעם העירה לו אמו ע"ה, "למה אתה לוקח הרבה אתרוגים, אצל "האבא" (הסבא שלהם - הח"ח) לא ראינו ככה, רק לולב אחד ואתרוג אחד וזהו", [והוסיף ר' הלל ז"ל שלא כל אמא שאומרת לבנה ש"אצל האבא לא ראינו ככה" זה בהכרח אומר משהו, אבל אצל אמא שלו מסתמא כולם יודו שזה כן אומר משהו].
השיב ושאל אותה ר' הלל ז"ל "אמא, תגידי לי בבקשה, כמה חליפות היו לו לזיידע (סבא) הח"ח?", ענתה לו האמא "2 חליפות, אחד לשבת ואחד לימי החול", ו"כמה כובעים"? שאל שוב ר"ה, "כובע (קסקט)1" ענתה לו אמו, (וניקה אותו לכבוד שבת אם היה צורך), "וכמה חולצות היו לו" - "2  חולצות" ענתה הרבנית זאקס, 1 לשבת ו-1 לימי החול, "וכמה זוגות נעליים היו לו", - "זוג 1 בלבד" ענתה האמא הרבנית זאקס ע"ה.
"אז הנה, זהו התשובה לשאלתך!, ענה ר' הלל, "לזיידע היו 2 חליפות, 1 כובע קסקט, 2 חולצות, וזוג נעליים אחד בלבד, אז גם לסוכות היה לו לולב ואתרוג אחד"!, "אבל אני - יש לי 5 פראקים - 1 לחול, ו-1 לשבת, ו-1 ליו"ט, ו1- לחתונות, ו- 1 "ספייר" (א.ה. אולי הגזים קצת לצורך העניין - אינני יודע), ויש לי 3 כובעים, 14 חולצות, ו3 זוגות נעליים... אז דוקא באתרוגים יהיה לי רק אחד?????!!"
ודפח"ח

יראתי בפצותי

משתמש ותיק
יושב אוהלים אמר:
ללא קשר לנידון של הקופסא רק בקשר להרבה אתרוגים: - 
כשהייתי בניחום אבלים אצל משפחת זאקס, נכדי הח"ח, כשישבו שבעה על אימם הרבנית זאקס ע"ה, (בתו של הח"ח), סיפר בנה הג"ר הלל זקס ז"ל - ראש ישיבת חברון - וכנסת הגדולה קרית ספר, שכידוע היו לו הרבה סוגי אתרוגים בסכות, שפעם העירה לו אמו ע"ה, "למה אתה לוקח הרבה אתרוגים, אצל "האבא" (הסבא שלהם - הח"ח) לא ראינו ככה, רק לולב אחד ואתרוג אחד וזהו", [והוסיף ר' הלל ז"ל שלא כל אמא שאומרת לבנה ש"אצל האבא לא ראינו ככה" זה בהכרח אומר משהו, אבל אצל אמא שלו מסתמא כולם יודו שזה כן אומר משהו].
השיב ושאל אותה ר' הלל ז"ל "אמא, תגידי לי בבקשה, כמה חליפות היו לו לזיידע (סבא) הח"ח?", ענתה לו האמא "2 חליפות, אחד לשבת ואחד לימי החול", ו"כמה כובעים"? שאל שוב ר"ה, "כובע (קסקט)1" ענתה לו אמו, (וניקה אותו לכבוד שבת אם היה צורך), "וכמה חולצות היו לו" - "2  חולצות" ענתה הרבנית זאקס, 1 לשבת ו-1 לימי החול, "וכמה זוגות נעליים היו לו", - "זוג 1 בלבד" ענתה האמא הרבנית זאקס ע"ה.
"אז הנה, זהו התשובה לשאלתך!, ענה ר' הלל, "לזיידע היו 2 חליפות, 1 כובע קסקט, 2 חולצות, וזוג נעליים אחד בלבד, אז גם לסוכות היה לו לולב ואתרוג אחד"!, "אבל אני - יש לי 5 פראקים - 1 לחול, ו-1 לשבת, ו-1 ליו"ט, ו1- לחתונות, ו- 1 "ספייר" (א.ה. אולי הגזים קצת לצורך העניין - אינני יודע), ויש לי 3 כובעים, 14 חולצות, ו3 זוגות נעליים... אז דוקא באתרוגים יהיה לי רק אחד?????!!"
ודפח"ח
לאמו דחה בקש, אין כאן ולו תחילת תשובה.

עטסופר

משתמש ותיק
בבריסק יש מסורת שהקופסא צריכה להיות ארגז ירקות וקופסאות נעלים לגדולות.
אחרת יוצא כל ההדר הבריסקאי.
ואז ע"פ רוב ככל שהקופסא עלתה יותר יקר, האתרוג עלה יותר זול.
הדבר בדוק ומנוסה.

הצעיר שבחבורה

משתמש ותיק
סופר המלך אמר:
לא יעזור קופסאות ולא מגירות נשלפות... המהדרים מביאים קערה גדולה מוכספת מרופדת באניצי פשתן ובתוכה מונחים כל האתרוגים, להראות העמים והשרים את יופיים...
כך נהג הגרב"ד פוברסקי בעבר... 
חלק א׳ ממעל אמר:
תבקש מסוחר אתרוגים את הארגז ירקות עם הריפוד המחולק שבו הוא מניחם בזמן המכירה
וכך הוא נוהג כיום...

חלק עליון תַחתִית