מהו הסכך הכי טוב, שלא מגיעים אליו תולעים?

אאא

משתמש ותיק
מהו הסכך הכי טוב, שלא מגיעים אליו תולעים?
ואפשר לשמרו משנה לשנה ללא בעיות?

יהודי

משתמש ותיק
השאלה אם קנים נפרדים גם בכלל הבעיה.
כמדומה שהרב הנ"ל צודק שלבלפונים לא מגיעים תולעים.
אבל יש היום הדברות שמועילות ל3 שנים (כך פורסם בעבר), אם זה נכון, זה כבר לא כזה נורא.

שאר לעמו

משתמש ותיק
קני סוף של 'פעם', או קני במבוק עבים, אין בהם תולעים! אך הם יקרים מאוד, ויש טירחה רבה באריזתם, ובסיכוך. מלבד שצריך כמות ענקית.

ריסוס לפי האריזה על כל 'מחצלת' הסכך (k2000) וסגירתו באריזה שלרגליה גם כן תיתן ריסוס, מועילה. רק תרסס לפני פסח לרגלי האריזה שוב.
תנער לפני שאתה מסכך. מהנסיון יש לפעמים כמה מתים, אבל אין חיים.

ידידיה

משתמש ותיק
שאר לעמו אמר:
קני סוף של 'פעם', או קני במבוק עבים, אין בהם תולעים! אך הם יקרים מאוד, ויש טירחה רבה באריזתם, ובסיכוך. מלבד שצריך כמות ענקית.
לי יש במבוק וגם בזה יש נגיעות. [אבל יתכן שזה עבר מסכך אחר ואם מסככים בזה לבד לא יהיו חרקים].

שאר לעמו

משתמש ותיק
מהו סכך דק? מחצלת דקה (שגם היא לא מקבלת תולעים) איננה מצלה היטב.
(הקנים שתולעים אוהבים, הוא הקנה המלא בחומר העצי, משא"כ החלולים הקשים; הדקים, קני סוף ובמבוק, שלא מצוי בהם, כמו שבפלפונים לא מצוי, אבל יכול להיות).

חיים ליצא

משתמש ותיק
בעצם אפשר ליצר כזה סכך על ידי עיבוד הסכך כדוגמת שאר ארונות שלא מתלעיים אלא שהדבר ייקר את הסככים כול אחד מוזמן לייבא כזה סכך ולמכרו לרבים

שניאור

משתמש ותיק
חיים ליצא אמר:
בעצם אפשר ליצר כזה סכך על ידי עיבוד הסכך כדוגמת שאר ארונות שלא מתלעיים אלא שהדבר ייקר את הסככים כול אחד מוזמן לייבא כזה סכך ולמכרו לרבים
לא הבנתי, כל הפקפוק על בלפונים הוא שזה קצת מעובד וממילא יש בזה גזירת תקרה, כ"ש בעץ שבאמת מעובד.

חיים ליצא

משתמש ותיק
שניאור אמר:
חיים ליצא אמר:
לא הבנתי, כל הפקפוק על בלפונים הוא שזה קצת מעובד וממילא יש בזה גזירת תקרה, כ"ש בעץ שבאמת מעובד.
יש לך מקורות לעניין או שתרחיב מעט ונחכים יותר 

שרביה

משתמש ותיק
לי יש סכך רפיה ואני מאחסן אותו טוב ונשמר מעולה ללא תולעים וכדו' (אחרי סוכות הרבה כדורי נפטלין בפנים כשהוא עדיין פתוח ואז מגלגל עם הנפטלין בפנים וכן אני שם את הסכך בתוך הניילון של הרב ויא ואוטם אותו טוב וכך זה נשמר מעולה)

חלק עליון תַחתִית