אני מחפש מידע מקצועי על התחזיות וההשערות בנושא: תוך כמה זמן החרדים יהיו כאן רוב.

עזרה ושיתופי מידע בנושאים שאינם קשורים במישרין לתחום התורתי

יעקב שלם
משתמש ותיק
נתן תודה: 341 פעמים
קיבל תודה: 273 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: אני מחפש מידע מקצועי על התחזיות וההשערות בנושא: תוך כמה זמן החרדים יהיו כאן רוב.

שליחה על ידי יעקב שלם » 15 ספטמבר 2019, 07:38

בבא קמא כתב:
15 ספטמבר 2019, 07:05
איזה נס צריך לקרות למי שגודל אצל אב ואם בעלי סמרטפונים כדי שיגדל יהודי כשר.

לצערינו גם בני אברכים צריכים נס דומה

ישאל כבודו את העוסקים בנוער נושר כמה אחוז הם בני אברכים ומה היא תסמונת בני אברכים

שמעיה
משתמש ותיק
נתן תודה: 293 פעמים
קיבל תודה: 313 פעמים
יצירת קשר:

Re: אני מחפש מידע מקצועי על התחזיות וההשערות בנושא: תוך כמה זמן החרדים יהיו כאן רוב.

שליחה על ידי שמעיה » 15 ספטמבר 2019, 07:47

בבא קמא כתב:
15 ספטמבר 2019, 00:07
שמעיה כתב:
13 ספטמבר 2019, 09:22
חכם באשי כתב:
12 ספטמבר 2019, 23:28

מסתמא מקור לכזו המצאה ניתן למצוא רק בעלונים של אנשי נטו"ק...

לדעתי הנחה זו נכונה.
ככל שהציבור הולך וגדל, יהיו תמיד קבוצות קיצוניות יותר שיגדירו את המתונים יותר כ'פחות' חרדים, ועם הזמן זה יכול להתקבע. 
עברנו את זה עם הציבור הדתי לאומי שבקום המדינה היו 'חרדים' לכל דבר, ועם הזמן התקבעה התפיסה שרק הקיצונים יותר חשובים לחרדים והם 'דתיים' בלבד. כמובן, שהתפיסות של חלק גדול מהציבור החרדי כיום, דומות במאוד לזו של הדתי אז. מעצם העובדה שקשה מאוד לציבור ענק להחזיק בקיצוניות.
חזק ביותר, ולכן גם היום ציבור נכבד ואיכותי גודר את עצמו ומציב גדרים כדי שלא להיסחף אחר כלל הציבור. וד"ל.
דרך אגב, זוהי בדיוק תמצית שיטתו של הרב שך שגרס כי בני התורה עליהם להתבדל לעצמם. בקהילות ובמסגרות עד למפלגה הכשר ועיתון וכיו"ב. זאת אומרת גם בתוך הציבור הכללי.

אני שמח שאנשים מתחזקים מהודעתי. אך כמובן שלא התכוונתי להביע את חוות דעתי העניה ביחס לפעולת ה'התבדלות' האמורה, אלא ציינתי עובדה פשוטה. לדעתי האישית התבדלויות מעין אלו הורסים את היהדות, ולא ארחיב בעניין. התבדלות מעין זו גם לא מראה כי המתבדלים באמת יותר איכותיים, אלא יותר קיצוניים (בדרך כלל במספר נקודות בלבד), ובכל זאת גורמת למתונים באותן נקודות, להתמתן גם בשאר נקודות בהן היו קיצוניים עד עתה. מאידך, גם לקיצוניים לא מובטח שום דבר, עוברות מספר שנים, ושוב הם נזקקים לפילוג. יש מקרים שזה קורה תוך תקופה קצרה מאוד, וד''ל.

בבא קמא
משתמש ותיק
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 92 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בבא קמא » 15 ספטמבר 2019, 09:13

יעקב שלם כתב:
15 ספטמבר 2019, 07:38
בבא קמא כתב:

ישאל כבודו את העוסקים בנוער נושר כמה אחוז הם בני אברכים ומה היא תסמונת בני אברכים
אני לא יודע אם תגובה זו לא מגיעה משנאת אברכים...
עכ"פ ההשוואה כמובן לא לענין. 

עת לדבר
משתמש ותיק
נתן תודה: 103 פעמים
קיבל תודה: 109 פעמים

שליחה על ידי עת לדבר » 15 ספטמבר 2019, 09:53

יעקב שלם כתב:
בבא קמא כתב:

אודה ולא אבוש שאין לי קשר עם אנשים כל כך חכמים. רק אם אתה כן יכול לברר אצלם מה היא תסמונת היהודים (אף ארוך???).
וסליחה על החריפות, אבל שמתי לב לדבר מעניין, מה שהגויים אומרים על היהודים - החילונים אומרים על החרדים. וכן הלאה וכו' וכו'.
סליחה על החריפות אבל לא יכלתי להבליג על ביזוי התורה ולומדיה שזה לא פחות חמור מביזוי העם היהודי.

שמעיה
משתמש ותיק
נתן תודה: 293 פעמים
קיבל תודה: 313 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 15 ספטמבר 2019, 10:20

בבא קמא כתב:
15 ספטמבר 2019, 09:13
יעקב שלם כתב:
בבא קמא כתב:

ססמאות והצהרות, אך נבוב בלא כל תוכן.
אמר אדם שהורים בעלי סמרטפונים זקוקים לנס על מנת שבנם יגדל יהודי כשר.
מגיע אחר וטוען, שלפי הידוע לו הורים נעדרי סמרטפונים זקוקים אף הם לנס דומה, ואולי אף ביותר.
מה התשובה?
(בניכוי חלקים מתלהמים לא ענייניים,) ההשוואה כמובן לא לענין. מה מובן, ואיך מובן? לא ראיתי כאן השוואה, אלא ציון עובדה (גם אם ללא מקור) המרוקנת את האמירה הראשונה מכל תוכן ומעבירה אותה לתחום הססמאות החסרות כל קשר עם המציאות העובדתית. ניתן כמובן לחלוק על תיאור המציאות, להפריך את העובדות, להסביר שזה מגיע ממקום שונה, להסביר מה לא לעניין. אך המידיינים דכאן (עד כמה שניתן לקרוא להחלפת הסיסמאות הלזו דיון) מסתפקים בכתיבה נחרצת חסרת כל תוך.

שאר לעמו
משתמש ותיק
נתן תודה: 350 פעמים
קיבל תודה: 651 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 15 ספטמבר 2019, 11:00

אולי הנקודה היא לא נוער נושר שלא נדע, זה שייך למי שמתמצא בנושא, והתרשמתי שאף אחד פה לא בקי בזה באמת.
הנקודה היא כמה אנשים (באופן יחסי) ממשיכים מסורת של יראת שמים לבניהם אחריהם משתי הציבורים. חושב שמיותר לפתח על זה דיון.

אמונת אומן
משתמש ותיק
נתן תודה: 71 פעמים
קיבל תודה: 180 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 15 ספטמבר 2019, 12:49

אין אף אחד שמעיז לומר שהמלך אינו לבוש, אז אני אעשה זאת, בתקווה שלא יסקלוני.
פותח הדיון הזה שאל שאלה מאד פרקטית, מה גדול יהיה כוחו של הציבור שלנו בעתיד.
לקחו את זה כמה ניקים לדיון פוליטי מובהק, רק בלי להזכיר את השם המפורש.
מי שרוצה לפתוח דיון על ההתבדלות האובססיבית שחוזרת ומתבדלת ושוב מתבדלת, יתכבד נא לפתוח דיון על זה, בלי לנסות לדחוף את עיקרי האמונה שלו מהדלת האחורית.

שאר לעמו
משתמש ותיק
נתן תודה: 350 פעמים
קיבל תודה: 651 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 15 ספטמבר 2019, 13:01

הנימה ה'ממלכתית' לא משנה את ליבו של הדיון שהוא לוט בערפל מצד עצמו, אך בעיקר מצד הבעיות שהועלו לעיל.
אם זה נחשב פוליטי, אז תדון בכובד ראש בדיון הפוליטי אם יש לך מה להחכים.

היות ולדעתי בדברים הבאים טמונה אי האפשרות לחזות את העתיד - ביחס לשאלת האשכול,
ומי שקרה לזה פוליטי - אות הוא כי דעת תורה לא נגהה עליו מעולם ואף לא ראיה רחבה בסתם,
לכן אביא את מקצת מדבריו המפורסמים של אור העולם, מרן רבי מאיר שמחה, בספרו מש"ח על הפסוק ואף גם זאת בהיותם בארץ איביהם וגו' (פר' בחוקותי).

לא כן בגולה, שנתמעט הקיבוץ והאסיפה בלימוד התורה, שמטעם זה אין רשות לשום בית דין לחדש דבר, כמו שכתב הרמב"ם בהקדמתו לספר משנה תורה, ואין שום חוזה ונביא, ומחיצה של ברזל מפסקת בין ישראל לאביהם שבשמים.
כך היה דרכה של האומה, שכאשר יכנסו לארץ נכריה, יהיו אינם בני תורה, כאשר נדלדלו מן הצרות והגזירות והגירוש,
ואח"כ יתעורר בהם רוח אלוקי השואף בם להשיבם למקור חוצבו מחצבת קדשם, ילמדו, ירביצו תורה, יעשו נפלאות, עד כי יעמוד קרן התורה על רומו ושיאו.
הלא אין ביד הדור להוסיף מה, להתגדר נגד אבותם! מה יעשה חפץ האדם העשוי להתגדר ולחדש? יבקר ברעיון כוזב את אשר הנחילו אבותינו, ישער חדשות בשכוח מה היה לאומתו בהתנודדו בים התלאות, ויהיה מה. עוד מעט ישוב לאמר "שקר נחלו אבותינו", והישראלי בכלל ישכח מחצבתו ויחשב לאזרח רענן. יעזוב לימודי דתו, ללמוד לשונות לא לו, יליף מקלקלתא ולא יליף מתקנא, יחשוב כי ברלין היא ירושלים, וכמקולקלים שבהם עשיתם כמתוקנים לא עשיתם. "ואל תשמח ישראל אל גיל כעמים".
אז יבוא רוח סועה וסער, יעקור אותו מגזעו יניחהו לגוי מרחוק אשר לא למד לשונו, ידע כי הוא גר, לשונו שפת קדשנו, ולשונות זרים כלבוש יחלוף, ומחצבתו הוא גזע ישראל, ותנחומיו ניחומי נביאי ה', אשר ניבאו על גזע ישי באחרית הימים.
ובטלטולו ישכח תורתו, עומקה ופלפולה, ושם ינוח מעט, יתעורר ברגש קודש, ובניו יוסיפו אומץ, ובחוריו יעשו חיל בתורת ה', יתגדרו לפשט תורה בזה הגבול, אשר כבר נשכחה, ובזה יתקיים ויחזק אומץ.
כה דרך ישראל מיום היותו מתנודד,
פוק חזי אמירות דברים בספר אור זרוע סוף הלכות תפילה בתשובה מר"א מביהם ז"ל מעמד האומה בארצות פר"א, יעויין שם.

בדבריו אלה ניתן להווכח שבצוק העיתים ועדיין לא זכינו 'לאור חדש על ציון תאיר', קשה מאוד לתת תחזית על העתיד הרוחני וגודל הציבור שיסור אחרי ה' בכל לבבו ובכל נפשו (קוראים לזה 'חרדי').

כלומר סטטיסטיקה יבשה איננה מגדירה נכון את הצפי.
אתן דוגמא: לפני שנות יובל מפלגת המזרחי בארץ מנתה מספר דו ספרתי גדול של מנדטים, ומספר חברי הכנסת לא היה 120.
כמה היום שייכים לזה? אילו היינו מחשבים סטטיסטקה אז, היתה תשובה שונה לגמרי - אילולי המהות שנידונה פה.

בבא קמא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בבא קמא » 15 ספטמבר 2019, 13:53

שמעיה כתב:
15 ספטמבר 2019, 10:20
בבא קמא כתב:
15 ספטמבר 2019, 09:13
יעקב שלם כתב:

ססמאות והצהרות, אך נבוב בלא כל תוכן.
אמר אדם שהורים בעלי סמרטפונים זקוקים לנס על מנת שבנם יגדל יהודי כשר.
מגיע אחר וטוען, שלפי הידוע לו הורים נעדרי סמרטפונים זקוקים אף הם לנס דומה, ואולי אף ביותר.
מה התשובה?
(בניכוי חלקים מתלהמים לא ענייניים,) ההשוואה כמובן לא לענין. מה מובן, ואיך מובן? לא ראיתי כאן השוואה, אלא ציון עובדה (גם אם ללא מקור) המרוקנת את האמירה הראשונה מכל תוכן ומעבירה אותה לתחום הססמאות החסרות כל קשר עם המציאות העובדתית. ניתן כמובן לחלוק על תיאור המציאות, להפריך את העובדות, להסביר שזה מגיע ממקום שונה, להסביר מה לא לעניין. אך המידיינים דכאן (עד כמה שניתן לקרוא להחלפת הסיסמאות הלזו דיון) מסתפקים בכתיבה נחרצת חסרת כל תוך.
זה בערך נשמע כך: אחד אמר שהורים בעלי סמרטפונים זקוקים לנס וכו'. הגיע אחר ואמר כי הורים בעלי משקפיים אף הם זקוקים לנס כדי שבנם יגדל וכו'.
נראה לך שזה דורש הסבר.
ואתה עוד חוזר על המשפט כאילו נאמר כאן דבר שהוא הכי הגיוני בעולם, וכעת דרוש הסבר לחלק בין ההשוואה הכל כך מוכרחת.
אתה באמת סבור שלומר שהורים בעלי סמרטפון זקוקים לנס, הוא בלתי הגיוני, וחסר תוכן כלשונך?

אמונת אומן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 15 ספטמבר 2019, 14:41

בבא קמא כתב:
15 ספטמבר 2019, 13:53
אתה באמת סבור שלומר שהורים בעלי סמרטפון זקוקים לנס, הוא בלתי הגיוני, וחסר תוכן כלשונך?
אני אענה. המלחמה בסמארטפונים [המסוננים] היא חשובה.
הפיכתה לחזות הכל היא אבי אבות השקרים.
יש מספיק בעיות בבתים אשר מסוכנים פי כמה.
אני באופן אישי טיפלתי בנער מבית של ר''מ בישיבה חשובה שירד מהדרך, הסיבה שנמצאה גורמת היתה הלבוש של אמו בבית.

יעקב שלם
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יעקב שלם » 15 ספטמבר 2019, 19:05

עת לדבר כתב:
15 ספטמבר 2019, 09:53
יעקב שלם כתב:
בבא קמא כתב:

אודה ולא אבוש שאין לי קשר עם אנשים כל כך חכמים. רק אם אתה כן יכול לברר אצלם מה היא תסמונת היהודים (אף ארוך???).
וסליחה על החריפות, אבל שמתי לב לדבר מעניין, מה שהגויים אומרים על היהודים - החילונים אומרים על החרדים. וכן הלאה וכו' וכו'.
סליחה על החריפות אבל לא יכלתי להבליג על ביזוי התורה ולומדיה שזה לא פחות חמור מביזוי העם היהודי.

עבדך הנאמן הינו אברך מן השורה שאוהב את התורה ומנסה להנחיל אהבה זו לילדיו
עבדך הנאמן אין לו ולא היה לו ומתפלל בכל לב שמעולם לא יבוא לידי נסיון שיצטרך סמאטרפון

בנוסף זכיתי קצת לעסוק עם נוער נושר ועל סמך ידיעה אני כותב את דברי
לסיכום נכון ש @עת לדבר  אבל אם אתה לא יודע אז @עת לשתוק

בבא קמא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בבא קמא » 15 ספטמבר 2019, 20:13

אמונת אומן כתב:
15 ספטמבר 2019, 14:41
בבא קמא כתב:
15 ספטמבר 2019, 13:53
אני אענה. המלחמה בסמארטפונים [המסוננים] היא חשובה.
הפיכתה לחזות הכל היא אבי אבות השקרים.
יש מספיק בעיות בבתים אשר מסוכנים פי כמה.
אני באופן אישי טיפלתי בנער מבית של ר''מ בישיבה חשובה שירד מהדרך, הסיבה שנמצאה גורמת היתה הלבוש של אמו בבית.
ואני יסביר, אתה מדבר על בעיות, זאת אומרת יש בסיס לגידול ראוי רק בעיות. בטח שיש בעיות אלא מה? אני מדבר אבל על בעיה בבסיס. בית עם סמארטפון הוא מלכתחילה בית מתירני עם אוירה שאינה חרדית ואינה שמורה. זה הכל.

חדא
משתמש ותיק
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 64 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חדא » 15 ספטמבר 2019, 22:23

שאר לעמו כתב:
15 ספטמבר 2019, 13:01
הנימה ה'ממלכתית' לא משנה את ליבו של הדיון שהוא לוט בערפל מצד עצמו, אך בעיקר מצד הבעיות שהועלו לעיל.
אם זה נחשב פוליטי, אז תדון בכובד ראש בדיון הפוליטי אם יש לך מה להחכים.

היות ולדעתי בדברים הבאים טמונה אי האפשרות לחזות את העתיד - ביחס לשאלת האשכול,
ומי שקרה לזה פוליטי - אות הוא כי דעת תורה לא נגהה עליו מעולם ואף לא ראיה רחבה בסתם,
לכן אביא את מקצת מדבריו המפורסמים של אור העולם, מרן רבי מאיר שמחה, בספרו מש"ח על הפסוק ואף גם זאת בהיותם בארץ איביהם וגו' (פר' בחוקותי).
לא כן בגולה, שנתמעט הקיבוץ והאסיפה בלימוד התורה, שמטעם זה אין רשות לשום בית דין לחדש דבר, כמו שכתב הרמב"ם בהקדמתו לספר משנה תורה, ואין שום חוזה ונביא, ומחיצה של ברזל מפסקת בין ישראל לאביהם שבשמים.
כך היה דרכה של האומה, שכאשר יכנסו לארץ נכריה, יהיו אינם בני תורה, כאשר נדלדלו מן הצרות והגזירות והגירוש,
ואח"כ יתעורר בהם רוח אלוקי השואף בם להשיבם למקור חוצבו מחצבת קדשם, ילמדו, ירביצו תורה, יעשו נפלאות, עד כי יעמוד קרן התורה על רומו ושיאו.
הלא אין ביד הדור להוסיף מה, להתגדר נגד אבותם! מה יעשה חפץ האדם העשוי להתגדר ולחדש? יבקר ברעיון כוזב את אשר הנחילו אבותינו, ישער חדשות בשכוח מה היה לאומתו בהתנודדו בים התלאות, ויהיה מה. עוד מעט ישוב לאמר "שקר נחלו אבותינו", והישראלי בכלל ישכח מחצבתו ויחשב לאזרח רענן. יעזוב לימודי דתו, ללמוד לשונות לא לו, יליף מקלקלתא ולא יליף מתקנא, יחשוב כי ברלין היא ירושלים, וכמקולקלים שבהם עשיתם כמתוקנים לא עשיתם. "ואל תשמח ישראל אל גיל כעמים".
אז יבוא רוח סועה וסער, יעקור אותו מגזעו יניחהו לגוי מרחוק אשר לא למד לשונו, ידע כי הוא גר, לשונו שפת קדשנו, ולשונות זרים כלבוש יחלוף, ומחצבתו הוא גזע ישראל, ותנחומיו ניחומי נביאי ה', אשר ניבאו על גזע ישי באחרית הימים.
ובטלטולו ישכח תורתו, עומקה ופלפולה, ושם ינוח מעט, יתעורר ברגש קודש, ובניו יוסיפו אומץ, ובחוריו יעשו חיל בתורת ה', יתגדרו לפשט תורה בזה הגבול, אשר כבר נשכחה, ובזה יתקיים ויחזק אומץ.
כה דרך ישראל מיום היותו מתנודד,
פוק חזי אמירות דברים בספר אור זרוע סוף הלכות תפילה בתשובה מר"א מביהם ז"ל מעמד האומה בארצות פר"א, יעויין שם.

בדבריו אלה ניתן להווכח שבצוק העיתים ועדיין לא זכינו 'לאור חדש על ציון תאיר', קשה מאוד לתת תחזית על העתיד הרוחני וגודל הציבור שיסור אחרי ה' בכל לבבו ובכל נפשו (קוראים לזה 'חרדי').

כלומר סטטיסטיקה יבשה איננה מגדירה נכון את הצפי.
אתן דוגמא: לפני שנות יובל מפלגת המזרחי בארץ מנתה מספר דו ספרתי גדול של מנדטים, ומספר חברי הכנסת לא היה 120.
כמה היום שייכים לזה? אילו היינו מחשבים סטטיסטקה אז, היתה תשובה שונה לגמרי - אילולי המהות שנידונה פה.

בכנסת תמיד היו 120 חכי"ם
ולמה בציבור הדל"י הרבה הורידו את הכיפה, או מצביעים למפלגות חילוניות זה לא קשור לענינינו כלל

אמונת אומן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 16 ספטמבר 2019, 01:49

בבא קמא כתב:
15 ספטמבר 2019, 06:57
ועדיין אין שום דמיון בין חיים גסים ככל שיהיו ללא שום תוכן כלל, לבין חיים עם תוכן חילוני. הבדל של שמים וארץ.
על מה ההתעקשות המוזרה הזו
האם אתה באמת חושב שלשקצים באירופה לא היה תוכן? היצר הרע המתין לדור הסמארטפונים ובינתיים הלך לנופש? מה הם ההבלים הללו.

בבא קמא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בבא קמא » 16 ספטמבר 2019, 09:13

אמונת אומן כתב:
16 ספטמבר 2019, 01:49
בבא קמא כתב:
ועדיין אין שום דמיון בין חיים גסים ככל שיהיו ללא שום תוכן כלל, לבין חיים עם תוכן חילוני. הבדל של שמים וארץ.
האם אתה באמת חושב שלשקצים באירופה לא היה תוכן? היצר הרע המתין לדור הסמארטפונים ובינתיים הלך לנופש? מה הם ההבלים הללו.
אני לא יחזור שוב, אבל מי שלא מתעקש לא להבין, מבין היטב את דברי.

עת לדבר
משתמש ותיק

שליחה על ידי עת לדבר » 16 ספטמבר 2019, 09:42

אמונת אומן כתב:
16 ספטמבר 2019, 01:49
בבא קמא כתב:

זה חוסר הבנה בסיסי ביותר לכרוך את כל העולם הגויי של לפני 200 שנה (וליתר דיוק אפי' 30 שנה) בחבילה אחת יחד עם העולם המופקר שמתחולל היום.
מי שלא מבין שיש הבדל תרבויות בין מקומות (אפילו בין ת"א לפריפריה החילונית) וזמנים שונים, שיברר קצת אח"ז ידבר.

יודע מחשבות
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יודע מחשבות » 16 ספטמבר 2019, 15:44

אמונת אומן כתב:
13 ספטמבר 2019, 16:53
חרדי הוא יהודי שמתפלל 3 פעמים ביום, בשבת אינו מטלטל מה שהוא יודע שהוא מוקצה ואינו אוכל לפני קידוש.
אם חוץ מהנ''ל הוא גם קורא ערמה של עיתונים ומפצח פיצוחים, יש לו סמארטפון ולובש חולצה כחולה, הריהו כקצב ואופה שהיו מעולם.

ואם ב"סמארטפון" שיש לו הוא גם צופה בתמונות לא נקיות ובדברים שאין כאן המקום לפורטן, הרי הוא כאנשים שגם היו מעולם עוברים על דת יהודית ויתירה מזאת.

אמונת אומן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 16 ספטמבר 2019, 18:23

כמה דמגוגיה באשכול אחד!
ושמא אינה אלא בועה שאנשים חיים בה, ולימדו אותם כמה רוע יש בסמארטפון מוגן, יותר מאצל כל החוטאים שבעולם.

מזכיר לי את הבן דוד שלי ממונורו, שמוכן להשבע בנקיטת חפץ [ואף להוזיל חומש מממונו להצילנו] כי בכל התתי''ם בבני ברק מלמדים רוב היום ליב''ה, ובכל ישיבה יש כמה סוכנים שתפקידם לגייס לצה''ל את כל מי שאיחר לתפלה.

בתיאבון. התעייפתי.

עת לדבר
משתמש ותיק

שליחה על ידי עת לדבר » 16 ספטמבר 2019, 19:19

אמונת אומן כתב:
16 ספטמבר 2019, 18:23
כמה דמגוגיה באשכול אחד!
ושמא אינה אלא בועה שאנשים חיים בה, ולימדו אותם כמה רוע יש בסמארטפון מוגן, יותר מאצל כל החוטאים שבעולם.
דמגוגיה כבודה במקומה מונח, אבל מדוע כבודו כבר הודעה שניה (עכ"פ מה שספרתי) מדבר על ה'מוגנים' בעוד שה"דמגוגים" דיברו על סמארטפונים סתם?

יעקב שלם
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יעקב שלם » 16 ספטמבר 2019, 19:35

העיד ר' בנימין פינקל שכמדומני מורה דרכם של אאונט
ועיקרי דבריו שאין הוא מחבב את האמירות כביכול בדורינו השתנה שיש יצר נורא שא"א לעמוד בה
בכל הדורות היו פיתויים מאוד גדולים והיה מאוד קשה לעמוד בזה

אמונת אומן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 16 ספטמבר 2019, 19:50

ואני יכול להעיד מהשטח הרבה יותר מזה, דברים שהציבור אינו יודע, שכו''כ נסיונות נתמעטו בדור הסמארט, וכבוד א' הסתר דבר.

אמונת אומן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 16 ספטמבר 2019, 19:52

עת לדבר כתב:
16 ספטמבר 2019, 19:19
אמונת אומן כתב:
16 ספטמבר 2019, 18:23
כמה דמגוגיה באשכול אחד!
דמגוגיה כבודה במקומה מונח, אבל מדוע כבודו כבר הודעה שניה (עכ"פ מה שספרתי) מדבר על ה'מוגנים' בעוד שה"דמגוגים" דיברו על סמארטפונים סתם
יש מעט מאד סמארטפונים ללא סינון בציבור שלנו, והזלזלול דלעיל כורך את כולם בכריכה אחת, מתוך בורות משוועת.

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
נתן תודה: 146 פעמים
קיבל תודה: 182 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 21 ספטמבר 2019, 23:09

קראתי אתמול שב2065 נהי׳ 35%

פותח הנושא
אח שלך
משתמש ותיק
נתן תודה: 143 פעמים
קיבל תודה: 51 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אח שלך » 22 ספטמבר 2019, 00:26

קצת מוזר.
כי שמעתי שהגידול הוא מעל ארבע % כל שנה.
ושכעת זה מליון ושלש מאות.
(מתאים בערך עם המנדטים כי מספר זה כולל את הילדים)
וכן קראתי פעם שכבר כעת יש 33% אחוז בכיתה א' של החינוך החרדי.

אולי התכונת ל- 2035 ?

פותח הנושא
אח שלך
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אח שלך » 22 ספטמבר 2019, 00:30

תביא בחשבון שהחילונים לא מתרבים כמעט כלום, כי בממוצע משני הורים יוצא שלשה ילדים במקרה הטוב.
ובמשפחות שמתפרקות באמצע (והם לפחות חצי) אזי בהרבה מקרים אין יותר מילד אחד, וזה כבר התמעטות.

והערבים גם בירידה דרסטית בילודה כידוע בזכות האינטרנט.

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 22 ספטמבר 2019, 02:27

אבל כמה שאנחנו מתרבים החילונים מתרבים גם הרבה כי אמנם זה 3 למשפחה אבל הם פי כמה וכמה משפחות מאיתנו

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 22 ספטמבר 2019, 02:43

על פי הלמ"ס ב65 יהיו בישראל 20 מליון וב48 15 מליון, אם אנחנו כעת קצת יותר ממליון, במשך 15 שנה אי אפשר להכפיל כפול 6 כשממוצע הלידות אצלינו הוא 6.9 ו70 אחוז היום הוא מעל גיל 15, אבל במשך 45 שנה הדור השלישי יוכל להיות 10 מליון אם קצב הגידול ימשיך כך

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 22 ספטמבר 2019, 02:50

הוספה: כי כרגע רק יש רק מאה אלף נשים שיכולים ללדת 7 ילדים ב15 שנים הקרובות שזה יוצא כמעט מליון ואם ב15 ש׳ אנחנו מכפילים את עצמינו אז ב45 נהי׳ 10 מליון (כי כיום 30% בציבור הכללי הוא עד גיל14 ואצלינו אפי׳ יותר אחוזים מזה)

פותח הנושא
אח שלך
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אח שלך » 22 ספטמבר 2019, 15:26

@חלק א׳ ממעל אולי תכתוב יותר ברור שאפילו אני אצליח להבין.
תודה.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 0 אורחים