תגובה מחכימה על ההסתה

במה לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

פותח הנושא
יעקב שלם
משתמש ותיק
נתן תודה: 333 פעמים
קיבל תודה: 264 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

תגובה מחכימה על ההסתה

שליחה על ידי יעקב שלם » 16 ספטמבר 2019, 19:51

הקדמה
קיבלתי במייל מכתב זה שכתבה אם בישראל כתגובה על ההסתה נגד החרדים
מכתב זו הועיל לי אישית
אמרתי אעלה זאת ואולי מישהו ימצא בזה תועלת

לכבוד יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה,

מר אבי שמחון

שלום,

"משפחה עם שמונה ילדים היא חטא", כך אמרת.

חטאתי לחברה והבאתי לעולם 11 ילדים.

את "רובם" ללא אפידורל, תחת ידיו האמונות של פרופסור סמואלוב.

לא. עשרה לא הספיקו לי.

מצטערת שערערתי את הדמוגרפיה,

שהמטתי אסון על הכלכלה הישראלית,

שפגעתי בצמיחה הכלכלית ובתנופתה,

שאנחנו נטל על החברה.

ואני לתומי חשבתי, איך כל החברות במשק ישרדו בלי כל ילדי החטא שלנו?

הרי אם אני עוצרת לילדיי את השוקו, מחלבות תנובה, טרה וגד גם יחד, קורסות מיד

וגם מטרנה, וכל תחליפי החלב למיניהם.

ומה יעשו אגד ודן בלי כל ילדי הסרדינים החרדים, ומה יעשו נהגי מוניות השירות?

ומה יעשו רופאי השר"פ, וכל המערך המיילד? כולם יהיו מחוסרי עבודה בלעדינו.

בתי ההארחה והמלונות, פארקי המים והשעשועים,

חנויות ההלבשה וההנעלה – כולם יהיו מיותמים בלי החרדים וצאצאיהם.

ומי ינהר בהמוניו אל רשתות השיווק, עם עגלות קניות מפוצצות במע״מ של ילדי החטא המיותרים האלה?

לא חבל, מר שמחון?

איך זה אצלכם במגזר? אני רוצה להבין.

כל ילד מתוכנן בקפידה, ואז מגיע לעולם עם סל קליטה עד גיל 18?

כי אצלנו כל ילד מגיע עם הברכה שלו. סבתות לא טועות.

אני אמנם לא חזקה בחשבון, אבל אני חושבת שהשאלה אם להביא את הילד הבא אינה רק שאלה כלכלית. למה? כי באותה עלות שבה יש מי שמגדל שני ילדים (אוכל, צעצועים, אלקטרוניקה, חוגים, מותגים, תרבות ופנאי) – אני מגדלת עשרה.

עובדה, שעל משכורת של עשרים אלף ש"ח בחודש (!) יצאו אנשים לרוטשילד.

בעלי ואני מפרנסים מבוקר עד ערב (כן, כן, קראת נכון, לא בטלנים)

אבל ברוך ה', ילדינו לא נחשפים לכל שטף הגירויים שהמסך והרחוב מציעים להם.

עם יד על הלב: כמה עלתה לכם חופשת החנוכה? פסטיגלים, פסטיבלים, נסיעות, הצגות. אצלי – המחיר היה מעט קמח, ביצים, שמן לטיגון, פה ושם הפתעות מה"חנות בשקל".

והילדים היו מבסוטים אש. בכל נר שרנו ורקדנו, שיחקנו משחקי קופסא על השטיח. כן, אני מודה, חיכיתי כבר לנר השמיני. אבל בסך הכל היה כיף.

השמחות שלנו צנועות, גם האירועים באולמות. אין צורך ביותר מזה.

ומה עם הבגדים, הילקוטים? אלה בדרך כלל עוברים אצלנו בירושה. החינוך הוא להסתפקות במועט. תשאל כל ילד חרדי בן שלוש מה זה "בל תשחית", ותבין הכל.

התור למקלחת קצת ארוך יותר, ישנים קצת בצפיפות (ראש וזנב), אבל עם הרבה חום ואהבה.

בבית הספר או בחיידר כמעט ואין תחרות מותגים. כולם עם אותו סנדוויץ', ממרח "השחר" או גבינה עם מלפפון. בראש חודש זוכים לשוקו ולחמנייה (בעסה, השנה הזו מעוברת).

ותאמין לי, הילדים שלנו מבסוטים. ההורים שלהם לא במרוץ מטורף אחרי הכסף, המעמד והיעדים.

יש להם סנדוויץ' בילקוט, קלפים של גדולי הדור במהדורה החדשה, מעיל חם, גינה ושמש.

ומה צריך ילד יותר מזה?

כל ילד הוא עולם ומלואו. וכל ילד פתו בסלו.

אז אולי כל עניין הילודה הוא לא שאלה כלכלית, אלא שאלה של מיצוי אישי. שזה בסדר גמור, כן? זה לא אתם, זה אני.

אולי זו הקריירה והעבודה. אולי אחרי הילד השני נהיה צפוף באוטו. אולי אלה החברים, הלימודים, היעדים, השבתות בבוקר, הנוחות הפיזית, מבנה הגוף, הזמן הפנוי.

להביא שמונה ילדים לעולם זה באמת לא פינוק גדול. זה מלא ויתורים.

זה מלא ספלים של קפה קר. זה צלוליטיס, זה עיניים טרוטות. זה חוסר שינה. ותזכירו לי מה זה חופשה.

זה ביטול העצמי, והאני, והאגו.  

הבאת ילדים לעולם זה בעצם מחיקת כל הצרכים הבסיסיים שלי.

ניסיתם אותנו בקיצוץ הקצבאות, וברוך ה', זה לא עצר אותנו. "כן ירבה וכן יפרוץ". קומה תשע בשערי צדק מפוצצת, טפו טפו.

וזה בלי להפחיד אתכם באיומים דמוגרפיים, בלי השישה מיליון שאיבדנו.

זכותכם לדאוג לחרותכם ולעתידכם הכלכלי, זכותכם לא לחטוא למשפחה גדולה.

לכם קשה?

סבבה.

אז תשאירו לנו את העבודה.

אגב, בחישוב מהיר, אם כל 11 ילדיי ילכו בדרכי, צפויים לי 121 נכדים. תגיד בכנות שאתה לא מקנא.

מאחלת לך הצלחה בתפקידך החדש, כיו"ר המועצה הלאומית לכלכלה.

יעל מזרחי,

אם כל חטאת

תמונה תמונה     

איטשע מאיר לורנץ
משתמש ותיק
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 53 פעמים
יצירת קשר:

Re: תגובה מחכימה על ההסתה

שליחה על ידי איטשע מאיר לורנץ » 16 ספטמבר 2019, 20:21

אדיר מאד

אגב זה אותה גברת שבחכמת הנשים ענתה תשובה קולעת מנה אחת אפיים
לאותה חצופה שניהלה את מפלגת הנשים בבחירות של 2015

בכל אופן אני חושב שעדיין חסר כאן את ההדגשה על עוד כמה נקודות
כמו העובדא שהציבור החרדי הוא התורם הגדול ביותר לכלכלת ישראל
בעוד החילוני המצוי מרוויח כסף כאן ושופך אותו בחוץ לארץ, על חופשות, על מוצרי חוץ לארץ וכו'
הרי שהציבור החרדי דרך הרבה ברזים מביא מיליארדים מחוץ לארץ ושופך אותו כאן בארץ כי קשה לו מאד לצאת יותר מדי מד' אמותיו כי הוא חייב כשרות וכו' לא לחינם הרבה מלונות בארץ עברו בשנים האחרונות לכשרות מהדרין כדי שרת את ציבור העיקרי של הצרכנים שלהם אותו דבר הוא צורך הרבה יותר מוצרים בארץ הן מפני כשרויות והן מפני שהוא קונה את הדברים שלו בארץ
כמובן העובדא שהמשפחות ברוכות ילדים אבל את זה היא ציינה

שנית הבלוף הגדול כאילו בגלל שהחרדים הם מקבלי הקצבאות הם חיים על חשבון החילונים, וכאילו הקיצוץ זה משהו שאמור לגרום - אפילו פורמלי - למיעוט הילודה
איך אמר לי חבר אז, כי הוא ממש לחוץ כי מקודם הקצבאות כיסו לו חצי מהשלום זכר של הילד ועכשיו זה רק רבע, וכנראה זה באמת שיקול לתת ילד לאימוץ

וכמובן השקר הגדול כאילו החרדים לא עובדים כאשר בפועל רוב רובו של הציבור החרדי עוד, אלא הם עובדים בעבודה שחורה, ומרוויחים הרבה פחות, ממפגיני רוטשילד שמקבלים משכורות שמנות על משרות הרבה יותר מכובדות ועוד שלל הטבות לצד זה

אגב מעניין מאד כאשר האנטישמיים באירופה אמרו על יהודים שהם פרזיטים בגלל שהם משטלתים על הכלכלה, ועל המשרות בכירי הדרג, ולכן היהודים חיים על חשבונם
בעוד כאן בארץ מאשימים את החרדים את ההיפך, כי הם לא יוצאים לעבוד, ועל ידי כך הם סוחטים את החילונים, לך תבין היגיון של אנטישמיים
אני אומר את זה רק כי ביום שיקרה הנס והחרדים בארץ יהפכו לעשירים ובעלי המפעלים והחברות הגדולים, כאשר בעצם הם יתרמו הכי הרבה לכלכלת המדינה, תשמע פתאום המגמה ההפוכה כי החרדים משתלטים על כלכלת המדינה בגלל... בקיצור נוסח אירופה האנטישמית.
אז כדאי לגזור ולשמור

חכם באשי
משתמש ותיק
נתן תודה: 32 פעמים
קיבל תודה: 121 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חכם באשי » 16 ספטמבר 2019, 22:16

במערכת הבחירות הזו התחדש משהו די חדש,
בסרטונים ועוד [כגון המכתב לעיל] 'מצטדקים' שאנחנו עובדים, שגם הבעל לא 'פרזיט' אלא 'עובד'.

מנסים להדחיק ולהמעיט את אלה שלומדים, ו'חיים על חשבון המדינה'. מפחדים מהם (כלומר מהתגובה שתבוא על ידי אותם פורקי עול רחוקים מדת רח"ל).

לדעתי זה מגיע מגישה של עמי הארץ, שלא מבינים באמת מעלת כל עוסק בתורה, וכאשר הם המה המנהלים את הקמפיינים שלנו, [כי ב"ה, האברכים יושבים ולומדים, "ומצוה ללמוד תורה" כדברי מרן הגר"ח שליט"א], ממילא נוצרת גישה של 'התחנפות' ו'בושה' במה שאנחנו 'חיים על חשבון המדינה'.

הגישה הרווחת בכל מערכות הבחירות, לפחות ממה שאני זוכר, הייתה להוכיח ולהתגאות בזה שאנחנו - אלה שיושבים ולנים באהלה של תורה - הם המה המקיימים למדינה. הם המה ה'חיילים' האמיתיים.

נקודה למחשבה.

איטשע מאיר לורנץ
משתמש ותיק
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 53 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי איטשע מאיר לורנץ » 16 ספטמבר 2019, 22:40

חכם באשי כתב:
16 ספטמבר 2019, 22:16
במערכת הבחירות הזו התחדש משהו די חדש,
בסרטונים ועוד [כגון המכתב לעיל] 'מצטדקים' שאנחנו עובדים, שגם הבעל לא 'פרזיט' אלא 'עובד'.

מנסים להדחיק ולהמעיט את אלה שלומדים, ו'חיים על חשבון המדינה'. מפחדים מהם (כלומר מהתגובה שתבוא על ידי אותם פורקי עול רחוקים מדת רח"ל).

לדעתי זה מגיע מגישה של עמי הארץ, שלא מבינים באמת מעלת כל עוסק בתורה, וכאשר הם המה המנהלים את הקמפיינים שלנו, [כי ב"ה, האברכים יושבים ולומדים, "ומצוה ללמוד תורה" כדברי מרן הגר"ח שליט"א], ממילא נוצרת גישה של 'התחנפות' ו'בושה' במה שאנחנו 'חיים על חשבון המדינה'.

הגישה הרווחת בכל מערכות הבחירות, לפחות ממה שאני זוכר, הייתה להוכיח ולהתגאות בזה שאנחנו - אלה שיושבים ולנים באהלה של תורה - הם המה המקיימים למדינה. הם המה ה'חיילים' האמיתיים.

נקודה למחשבה.

אז בא נציג לך את הזווית שלי ואת מה שאני חושב 
כל הענין של להגיד שבחורי הישיבות שומרים על המדינה, היא עצמה מגיעה מנקודה חלשה
אנחנו לא רוצים ללכת לצבא גם אם בחורי ישיבות בתורה שלהם היו מפריעים לצבא
אנחנו לא הולכים לשם כי אסור, כי הוא רצופה איסורים חמורים בכל יום שירות, כי ערכי הצבא אינם בנויים לציבור החרדי
ובכלל כל הרעיון הזה שאנחנו חוששים שהחילונים ישנאו אותנו
אולי תגיד לי מה בעיה שהם ישנאו אותנו
גדולי ישראל בעבר ברכו את הגיטאות, הרבה יותר מאשר האמנציפציה, השנאה מבדלת ומונעת התבוללות גם התבוללות ערכית 
אז מה  כל זה חנופה
אלא כדאי להוריד את ההסתה מפני הסכנה מדברים על הרעיון, הוא הדין כאן זה הרעיון
אגב הם ממש לא מדברים נגד לומדי תורה
אפילו לפיד אמר שצריך להיות לומדי תורה, וכל כוונתו הוא על כל אלו שממילא לא לומדים כל כך טוב אז שיצאו לעבוד 
המגמה שלהם היא שנאה לשם שנאה לציבור ששומר תורה, ולאו דווקא לומד תורה, לציבור שמתבדל מהרחוב ועושה הכל לברוח מרחוב החילוני
זוהי שנאת העם הארץ לתלמיד חכם במיטבה, ושנאת עוקרי התורה נגד שומריה, ולכן התשובה הזאת היא שבא להקהות שיני הרשע, אין לו קשר לנחיתות בתלמוד תורה 

ואם כבר מדברים
אני חושב שהגישה הזאת שלומדי התורה שומרים על החיילים היא עצמה נחיתות
כאילו וצריך צבא, והוא עומד בזכותנו
אני אומר ההיפך
תעתיקו את תל אביב ואילת לאמריקה או לאפריקה, ואז לא יצטרכו לצבא, שבני ברק ומאה שערים יתפשטו לחולון ורעננה והשקט יחזור לרחובות
הם אלו שהמיטו עלינו את הצרות, ואנחנו אלו שסובלים רק בגללם ולא ההיפך 
וכפי שידוע הגמרא בבא בתרא על על ההיא כלילא שהוטל על תושבי טבריה 
שלא לדבר שכפי שמבאר היטב בספרו רבינו הק' מסאטמאר זיע"א עצם ההעברה על שלוש השבועות הוא הגורם לכך שיתיר את בשרכם לאילות השדה ה"י 

חכם באשי
משתמש ותיק
נתן תודה: 32 פעמים
קיבל תודה: 121 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חכם באשי » 16 ספטמבר 2019, 23:05

בחורי הישיבות שומרים על המדינה, זו המציאות. זה עצם התורה. התורה מגינה על כלל ישראל.
זה לא הצטדקות, זה מציאות. זה גאווה. זה אמונה והכרה במעלתה של תורה!

כל דרך אחרת זה בושה. כשאני בתור "חרדי" רואה סרטון כזה שמפיקים ואומרים שאנחנו (ה"חרדים") לא פרזיטים, אלא גם עובדים, אני פשוט מתמלא בושה.

כל בן תורה שלומד, גם רגע אחד ביום, שווה יותר מאלף חיילים פרוצים, אשר בגינם (בין היתר) באים לנו כל הגזירות, ככתוב "ושב מאחריך".

לשון בעל הטורים (ר"פ דברים) ממדרש תנא דבי אליהו
אם יהיה ת"ח אחד בין ארבעים אלף אין צריכים לא מגן ולא רומח כי ת"ח מגין עליהם מאויביהם

דורדיא
משתמש ותיק
נתן תודה: 232 פעמים
קיבל תודה: 201 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דורדיא » 16 ספטמבר 2019, 23:43

איטשע מאיר לורנץ כתב:
16 ספטמבר 2019, 22:40
אולי תגיד לי מה בעיה שהם ישנאו אותנו

אכן לשיטת הנטו"ק ודומיהם לא אכפת להם כלל שישנאו אותנו,
אבל לחזו"א וסיעתו היה אכפת! כי היה לו דאגה כלל ישראל שישובו בתשובה.
ולכן דאגו הרבה להקים מפעלים של חזרה בתשובה,
משא"כ סאטמער ושות' דאגו רק ל"אני וביתי נעבוד את ד'"

בבא קמא
משתמש ותיק
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 90 פעמים

שליחה על ידי בבא קמא » 17 ספטמבר 2019, 00:13

ממש כפי שאמר יהושע פרק כ"ד. וְאִם אֶת אֱלֹהֵי הָאֱמֹרִי אֲשֶׁר אַתֶּם יֹשְׁבִים בְּאַרְצָם וְאָנֹכִי וּבֵיתִי נַעֲבֹד אֶת ה'.
ודרך אגב בענין השנאה, כבר ידוע מה שאמר ר' משה שיינפלד בשם החזו"א כי האוצר של היהדות הנאמנה היא השנאה ששונאים אותה החילונים!

חדא
משתמש ותיק
נתן תודה: 6 פעמים
קיבל תודה: 64 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חדא » 17 ספטמבר 2019, 00:53

זה סילוף של דברי יהושע בן נון שוודאי לא הסתפק בכך אלא אמר שגם אם כך יהיה הוא וביתו יעבדו את ה'.
הערבות להחזיר את כל ישראל בתשובה אינה תלויה במחלוקת כזו או אחרת [למעט אצל מומרים ממש, שבזה יש מחלוקת].
הפרסומות שהציבור החרדי גם עובד לא בא להמעיט בחשיבות מי שלומד רק להבהיר שהחרדים לא נגד עבודה כעיקרון אלא רק משום שרוצים ללמוד
אבל מי שלא לומד צריך ללכת לעבוד.
אולי יש חוגים שלא מסכימים לזה, אבל הם לא מצביעים בבחירות בדרך כלל.
כמובן שבציבור החסידי שיותר עובדים הם אלו שמשמיעים בעיקר טענות אלו.
יש בזה גם טענה לחילוניים שאין להם טענות של ממש (גם לשיטתם) רק שנאת החרדים והיהדות.

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 415 פעמים
קיבל תודה: 563 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 17 ספטמבר 2019, 00:57

אני לא רואה שום סיבה להצטדק לפני אחינו החילונים. הם לא מעניינים אותי ורק קצת מפריעים לי לחיות.
לכשתמצי אפשר לענות כך: לי יהיו כמה ילדים שארצה , ולא אעבוד אם לא בא לי (וממש לא אכפת לי שתקרוס לכם הכלכלה), ואני בהחלט מעדיף שהחילונים ילכו לצבא כי לא מתחשק לי למות בן 20. אני לומד כי אני נהנה מכך (ולא נהנה ללמוד ביולוגיה), ואני שובניסט קיצוני כי חברתן לא כ"כ חביבה לי. ועוד ועוד.

בבא קמא
משתמש ותיק

שליחה על ידי בבא קמא » 17 ספטמבר 2019, 00:58

נכון מאוד, אבל לצערנו יש היום התקרבות של חרדים לכיון התרבות החילונית בצורה מפחידה. ועלינו לחזק הענין בכפליים.
יש ארגונים שהתחילו עם חזרה בתשובה אבל משם הם הגיעו למשל להקמת אתרי חדשות באינטרנט מה הקשר לתשובה? אלוקים יודע.
ידיהם כל היום מבוססות בתוך התרבות הישראלית על כל זמריהם ו'אמניהם'.
כך שלא תמיד התעסקות עם חילונים מביאים לתוצאות רצויות, הרבה פעמים זה גורם להיפך.

בבא קמא
משתמש ותיק

שליחה על ידי בבא קמא » 17 ספטמבר 2019, 01:02

כל תנועות ההשכלה והרפורמה ביהדות החלו מכך שהיו יהודים שהרגישו שהם צריכים להצטדק בפני אחרים על כך שהם יהודים.
יהודי לא מצטדק בפני אף אחד. יהודי הוא קריאת תיגר על כל העולם. אברהם אבינו מעבר האחד וכל העולם מעבר השני.

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
נתן תודה: 146 פעמים
קיבל תודה: 182 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 17 ספטמבר 2019, 01:04

בימים האחרונים יצא סרטון של הרב זמיר כהן שהוא מוכיח שהחרדים מכניסים למדינה לא פחות ממה שהם לוקחים

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 17 ספטמבר 2019, 01:05

אנחנו לא מצתדקים אלא פועלים להפחית את השנאה כנגד לומדי התורה (שיהי׳ שם שמים מתאהב על ידך )

בבא קמא
משתמש ותיק

שליחה על ידי בבא קמא » 17 ספטמבר 2019, 01:06

נכון, וכך אמר בדיוק משה מנדלסון, הוא רק רצה להפחית את השנאה של הגויים לעם ישראל, ומכאן הדרך פתוחה.

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 17 ספטמבר 2019, 01:10

אם מישהו מפיץ עלינו שקרים וגורם להרחקת יהודים מצור מחצבתם ואנחנו יכולים להפריך ולקרב, האם נשתוק?
המציאות ש60% מהחרדים עובדים, אז למה לא לנצל את המידע לטובה?
ההסברה כלפי חוץ אינה כמו כלפי פנים, ובישיבות נמשיך לומר ולחנך שהכי חשוב זה התורה אבל לאחינו הטועים נענה שאיננו סחטנים. (וזו גם טעותם של הקנאים החדשים בענין הגיוס בדורינו)

סמל אישי של משתמש

מנהל א'
מנהל האתר
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 108 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מנהל א' » 17 ספטמבר 2019, 15:30

כפי שכבר התפרסם, אין לפתוח אשכולות שקשורים לבחירות. החלק שעסק בהם נמחק, ואם זה יגיע לשם שוב אצטרך לנעול את האשכול הזה גם.

נעול הנושא הקודםהנושא הבא

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 0 אורחים