הקץ לדברי רוח!

במה לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

יוספזון
משתמש ותיק
נתן תודה: 77 פעמים
קיבל תודה: 202 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: הקץ לדברי רוח!

שליחה על ידי יוספזון » 16 ספטמבר 2019, 14:45

בן של רב כתב:
25 אוגוסט 2019, 20:48
איש ווילנא כתב:
25 אוגוסט 2019, 20:03
מבקש אמת כתב:
25 אוגוסט 2019, 19:44
כל פעם עם נושא אחר - תכלת,

תכלת היא לא דוגמא טובה
כי יש מחברי הפורום שאינם נגועים בלאומיות ומשיחיות בנושאים אחרים ובכל זאת עושים מלחמה למען התכלת [כמו שיש כאלה שעושים מלחמה למען זמן רבנו תם ביציאת השבת]
אני מכיר הרבה שהקשר שלהם לתכלת הוא קשר הלכתי טהור
וסתם אין קשר ישיר בין תכלת ללאומיות [רק זה נוגע לחדשנות ושמרנות באופן כללי]

וידוי אישי:
צודקים אלו שכתבו עלי שלאחרונה נחה עלי רוח הלאומיות והמשיחיות הטהורה הקדושה השפויה והפשוטה כפי שמתוארת בחמשה חומשי תורה.
וכפי שכבר כינו אותי בכינוי החביב "ההזוי".

ומכל מקום:
חשובה מאוד הנקודה שהעלית שהיא: חדשנות ושמרנות.

כי מה יותר זר ומוזר בעולם מלומר בלי בושה שמי שרוצה לקיים את התורה הוא לאומי.
ומה יותר משונה מלומר שאסור להיות עם ולאום של ה' וציוני אמיתי על טהרת הקודש כמו חז"ל והראשונים.
אלא מאי:
שנאת החדשנות בוערת בעצמותיהם של השוללים והחשדנים יחד עם ריאקציה מהרשעים.
ריאקציה מנותקת שעדיין מסרבת להתעורר ולגלות שלפני עשרות שנים הם כבר עברו לחטאים מסוג אחר לגמרי [ואלו השמאלנים שהקימו את המדינה הפכו דוקא לשונאי הארץ שלצערם הופכת לחרדית/מסורתית] .

אך בדיוק מאותה סיבה עצמה - אני הקטן חטפתי ריאקציה מזה והפכתי לדווקני בעד חדשנות = להחזיר התורה לישנה.
ואם אכן הגזמתי באהבת החידושים - הקולר תלוי כנראה בצוארם של מקציני השמרנות שגרמו לי להבין שמשקרים אותי שוב ושוב.
כי כמה יהודי אמיתי ופשוט ונורמלי יכול לסבול שאומרים לו כל יום כל היום לא! לאא! לאאא! ככה! סתם ככה!
וכמובן שאחרי שנגיד שוב ושוב באופן אוטומטי לאאאאא!!! נתבייש להיראות טיפש וננסה להצטדק ולהזדרז בחיפוש תירוצים שונים ומגוונים ובשביל זה נחרוג ממנהגנו ונמציא תירוצים חדשניים במיוחד!

ומה הבסיס לאהבת ה"לא"!
יש שזה מתמימות חסרת פשר, ויש מבורות חסרת ידע, ויש מנאמנות לחוג שלי במקום הנאמנות לה' ותורתו, ולפעמים מתוך אמונת חכמים >שלי< והתנגדות לאלו שחכמים מהם והחכימו יותר בנושא כזה או אחר.
ומעל הכל הפחד משינוי שהוא תופעה קלינית ידועה גם בתחומים רחוקים מדת, והיא מכת מדינה ישנה שלכל הדעות ואצל כל אדם גוברת והולכת עם הגיל.

וכללו של דבר - הלא זה דבר השמרנות:
(חשוב מאוד לשנן אותה הרבה פעמים כבר מהגן ובשיעורי השקופה ובעיקר במאמרי מערכת חדשים לבקרים)
"כל הברית שכרתנו עם ה' לקיים את >כל< מצוותיו היא רק בתנאי כפול ומכופל שתהיה זו מצוה שאין לה שום קשר לארץ ישראל, וגם אז נקיים אותה אך ורק בתנאי שכבר קיימנו אותה אתמול".

נ. ב. אין כאן אף מילת זלזול ח"ו בתלמידי חכמים אמיתיים שיש להם סיבות אמיתיות ונימוקים חזקים לפטור עצמם (בצער!!) ממצוות כאלו ואחרות.
וכן יש כאלו שמחמת סוגיות דחופות יותר הם טרם הספיקו לדון בעיון כדרכה של תורה, ויש לימודי זכות רבים מספור על כל אחד ואחד.

מה שחייב להתבטל הוא הנסיון האוטומטי של עמי הארצות התורניים/חצי תורניים להכפיף את כל התורה כולה ואת הברית עם ה' לחוקי >>השמרנות המתפתחת<< גם כשברור לגמרי מה דיבר ה'.
שמרנות הגדלה והולכת מיום ליום כמו איזה מפלצת סרטנית חדשה וחדשנית שמעולם לא היתה כמותה בחוגי יראי ה' .

מבחן קצר:
מי מוכן לקום ולהכחיש את העובדה החדשה והמחודשת שהיום כל מי שיקיים איזו מצוה מפורשת שמשום מה לא קיימנו אתמול (או אפילו לא יכלנו לקיים) יחשב כמשתגע וסהרורי במקרה הטוב.
וחשוד על פרישה מה'מיינסטרים הקדוש' במקרה היותר טוב...

בברכת מחזירים התורה לישנה.
שמעתם פעם על אנשים שמדברים ומדברים ובפועל לא אומרים כלום? אני לא שמעתי, אבל פגשתי אותם כאן!
אח שלך, בן של רב, וכל שום וחניכא דאית ליה ושיהיה ליה. 
איכשהוא נסחפתי גם אני לרוח ה'חדשנות' שלך, ולכן גם אני בא בהצעותיי, ונקוה שאתה כאוהב דברים חדשים לחזיר עטרה ליושנה תצטרף אלי...
א. לחדש את הסנהדרין, ואם לא לחדש לפחות את ד' מיתות בית דין. מידי שבת קודש נצא לרחובות העיר, וכעדים נאמנים נתרה במחללי השבת, וביום ראשון נוציא אותם לבית הסקילה, ויד העדים תהיה בהם בראשונה...
ב. לצאת לרחובות שונים בארץ, לבתי הבושת, להתרות בנבלים, ולקיים בהם חנק והרג כפי הדין כ"א לפום דרגא דיליה. 
ג. לחדש דיני טומאה וטהרה גם בגברים, כפי שנהגו בזמן הבית. ולהקפיד לאכול חולין עטה"ק.
ד. לחדש דיני יובל, ואם יש ברשותך דירה, תחזירו לבעליו ביובל... ואתה תחזור לשכירות...
ה. לבטל את המושג של 'תינוקות שנשבו'  ולחזור לדרך הישן, לקיים מצות מורידין ולא מעלין. (ואם תאמר כדברי החזו"א שהיום זה ההפך, זה סותר את כל המגדל שלך, כי גם העלייה להר הבית והלאומיות מרגיזה את אומות העולם, וגם את החילונים הנאורים).
ו. במקום לומר 'כבוד וידידות' לבת כהן שזנתה, ניקח אותה ונשרוף אותה...
ז. לחדש דיני מלקות בישראל. ודיני מכת מרדות...
וכו'  וכו'
כי אי אפשר להיות יהודי טוב, ולבחור רק את הדברים הנעימים והמתוקים לחיך, אם לחדש, אז עד הסוף. 

יוספזון
משתמש ותיק
נתן תודה: 77 פעמים
קיבל תודה: 202 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יוספזון » 16 ספטמבר 2019, 14:52

בן של רב כתב:
16 ספטמבר 2019, 00:38
הנה דוקא באשכול זה שנפתח עבור המסר החריף "הקץ לדברי רוח" נתקבצו ובאו כל אלו בעלי המעוף והחשיבה האמיצה האוהבים לדון ולהתפלפל גם בסוגיות אלו.

אז הנה חומר חדש שקיבלתי הרגע.

קדושת ציון גליון 45 - אלול התשעט.pdf

[כאן אני מרגיש יחסית יותר בטחון שאינני מרגיז...
כי מי שנשאר כאן הוא מאלו שלא מפחדים.
ואחרי הכל כולנו נסכים שצריך להתחשב בידידנו הרב @@יהודה שיחיה ודעימיה.
בתקוה שיצאנו יד"ח בכך שעכ"פ באשכולות האחרים הנ"ל - אכן הגיע והקיץ הקץ לדברי רוח...]
שאלה לי אליך בן של רב. 
האם הגליון הנוכחי מייצג את דעת ה'חרדים' בעד דרישת ציון? או את דעת המזרחי ונוער הגבעות?
כי פתחתי לצערי את הגליון הזה. וראיתי את אחד ה'רבנים' שם בשם 'מאיר גולדמינץ' שהוא ממשפחתי, ומכירו אני כ'ראש ישיבה' של 'נוער הגבעות' וכמזרחי במיטבו...
כדי מאוד שתגדירו ברור מה אתם ומי אתם?

אמת מארץ תצמח
משתמש ותיק
נתן תודה: 9 פעמים
קיבל תודה: 57 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמת מארץ תצמח » 17 ספטמבר 2019, 04:01

יוספזון כתב:
16 ספטמבר 2019, 14:45
שמעתם פעם על אנשים שמדברים ומדברים ובפועל לא אומרים כלום? אני לא שמעתי, אבל פגשתי אותם כאן!
אח שלך, בן של רב, וכל שום וחניכא דאית ליה ושיהיה ליה. 
איכשהוא נסחפתי גם אני לרוח ה'חדשנות' שלך, ולכן גם אני בא בהצעותיי, ונקוה שאתה כאוהב דברים חדשים לחזיר עטרה ליושנה תצטרף אלי...
א. לחדש את הסנהדרין, ואם לא לחדש לפחות את ד' מיתות בית דין. מידי שבת קודש נצא לרחובות העיר, וכעדים נאמנים נתרה במחללי השבת, וביום ראשון נוציא אותם לבית הסקילה, ויד העדים תהיה בהם בראשונה...
ב. לצאת לרחובות שונים בארץ, לבתי הבושת, להתרות בנבלים, ולקיים בהם חנק והרג כפי הדין כ"א לפום דרגא דיליה. 
ג. לחדש דיני טומאה וטהרה גם בגברים, כפי שנהגו בזמן הבית. ולהקפיד לאכול חולין עטה"ק.
ד. לחדש דיני יובל, ואם יש ברשותך דירה, תחזירו לבעליו ביובל... ואתה תחזור לשכירות...
ה. לבטל את המושג של 'תינוקות שנשבו'  ולחזור לדרך הישן, לקיים מצות מורידין ולא מעלין. (ואם תאמר כדברי החזו"א שהיום זה ההפך, זה סותר את כל המגדל שלך, כי גם העלייה להר הבית והלאומיות מרגיזה את אומות העולם, וגם את החילונים הנאורים).
ו. במקום לומר 'כבוד וידידות' לבת כהן שזנתה, ניקח אותה ונשרוף אותה...
ז. לחדש דיני מלקות בישראל. ודיני מכת מרדות...
וכו'  וכו'
כי אי אפשר להיות יהודי טוב, ולבחור רק את הדברים הנעימים והמתוקים לחיך, אם לחדש, אז עד הסוף.

א. בשביל סנהדרין צריך סמוכים וגם להרמב"ם צריך מינוי של כל חכמי ארץ ישראל, בשביל ד' מיתות צריך סנהדרין אצל מזבח (בלשכת הגזית).
ג. טומאה וטהרה נהגו גם אחרי הבית וצריך לזה אפר פרה.
ד.יובל הוא רק כששביעית דאורייתא ורוב יושביה עליה וגם הוא קנה מקונה ולא מהנוחל.
ה. חסר טעם וקשר, החזון איש לא כותב שלא מקיימים מורדין ולא מעלין משום שזה לאומיות, אלא שדין מורידין הוא דין הצלה כדי לחזק את היהדות ולא כשמורידין יחליש את היאידישקייט .
ו. מה זה כבוד וידידות? ובת כהן שזינתה צריך שיהיה סנהדרין אצל מזבח וכן עדים והתראה ודיון בסנהדרין קטנה, (אם כי הובא בשו"ע לגבי נשיאת כפיים של האב)
ז. מכת מרדות יש מדינא גם בזה"ז, מלקות בעינן סמוכים (וזו אחת הסיבות שהב"י וחכמי צפת רצו לחדש את הסמיכה).

אוי מה יהיה עם ההשקפה, אולי בסוף יתגלה רח"ל שחיסונים זה לא סודה לשתיה ואקונומיקה.

מבקש אמת
משתמש ותיק
נתן תודה: 179 פעמים
קיבל תודה: 629 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 17 ספטמבר 2019, 09:35

בן של רב כתב:
16 ספטמבר 2019, 00:38
הנה דוקא באשכול זה שנפתח עבור המסר החריף "הקץ לדברי רוח" נתקבצו ובאו כל אלו בעלי המעוף והחשיבה האמיצה האוהבים לדון ולהתפלפל גם בסוגיות אלו.

אז הנה חומר חדש שקיבלתי הרגע.

קדושת ציון גליון 45 - אלול התשעט.pdf

[כאן אני מרגיש יחסית יותר בטחון שאינני מרגיז...
כי מי שנשאר כאן הוא מאלו שלא מפחדים.
ואחרי הכל כולנו נסכים שצריך להתחשב בידידנו הרב @@יהודה שיחיה ודעימיה.
בתקוה שיצאנו יד"ח בכך שעכ"פ באשכולות האחרים הנ"ל - אכן הגיע והקיץ הקץ לדברי רוח...]
שתי הערות על הגליון המשיחי:

א. כל הפטפוטים על מדינת הלכה יפים ונחמדים, אבל מקומם בעולם הפטפוטים, ושם ישארו. הדבר היחיד שיכול לסייע בפועל להגשים רעיון זה, הוא מאמצים לקרב את ליבות אחינו התועים כל מיני דרכים וטכניקות, הדורשים הרבה הקרבה וטרחה מצידנו. ב"ה ישנם הרבה ארגונים ויהודים צדיקים בכל קצוות הארץ והעולם שעוסקים בזה, ואשרי חלקם. אבל חברי הארגון המשיחי ההזוי לא מתעניינים בזוטות כגון שינויים מעשיים, אלא רק בהפרחת הגיגים ורעיונות לאויר העולם, שלא מקרבים אף אחד לשום מקום, למעט את מפלס העצבים (הגבוה בלאו הכי) של בני דודינו לנקודת הפיצוץ שלו, מה שגורר אחריו פיצוצים מסוג אחר, שאיך שלא מסתכלים עליהם הם לא נגמרים בטוב...

ב. לגבי המקורות (התמוהים בחלקם) שמביא על איסור שבח חו"ל וגנות הארץ, יש להעיר כמה הערות: חדא, שבתורה מצאנו גנות של יושבי א"י "כמעשה ארץ כנען אשר אני מביא אתכם שמה לא תעשו" ומבואר בספרי שמעשי הכנענים יושבי הארץ היו מקולקלים מן הכל, ורק בא"י היו ממש אדוקים בע"ז ואילו בחו"ל עשו כן רק מחמת מנהג אבות (חולין יג,ב). וכן בסוכה מד,א מצינו שבח בני בבל, שאמר רבי יוחנן "דלכון אמרי דלהון היא" ופירש"י "היה אומר ר' יוחנן לבני א"י סבור הייתי שתורה שלכם שלא גליתם מארצכם ולא היה לכם טירוף הדעת אבל ראיתי שהיא של בני בבל שאע"פ שגלו עמדה להם חכמת החרש והמסגר שגלו עם יכניה".
ועוד, שבגמ' בסנהדרין שמביא שהיה תביעה על ישראל שאמרו שחו"ל היתה טובה מא"י, יעו"ש שמבואר שהיה גלוי וידוע שא"י היתה הארץ הטובה ביותר, שהרי איתא שם שאם היה סנחריב אומר שחו"ל טובה יותר היו ישראל אומרים לו שהוא שקרן שהרי א"י טובה מכל הארצות, וע"כ שישראל אמרו שיותר טובה מא"י היינו בגלל זלזולם בא"י ולא בגלל שאמרו את האמת. גם בחטא המרגלים לדעת הירושלמי אמרו שקר, וגם לדעת הבבלי ביאר הרמב"ן שחטאם היה במה שאמרו שאינם יכולים לכבוש את הארץ, נגד דברי הקב"ה.
ואמנם נכון שיש ליזהר מלומר שום גנאי על ארה"ק, כמבואר בסוף כתובות, אבל זהו מידת חסידות, ומדינא אין איסור לומר גנאי שהוא אמת, ובודאי באופן שהוא ידוע וגלוי לכל, שהרי באופן זה אף על אדם מותר לספר לה"ר (אלא שאינו ראוי) וכל שכן על ארץ. וכך ראיתי שאמר הגרי"ז.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמש הגולש בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 1 אורח