באיזה מאגר תורני אתה משתמש

באיזה מאגר תורני אתה משתמש?

• אוצר החכמה

קולות: 90 56.6%
  • Hebrew Books - היברובוקס

קולות: 60 37.7%
  • אוצרות התורה - מורגנשטרן

קולות: 16 10.1%
  • פרוייקט השו"ת - בר אילן

קולות: 99 62.3%
  • DBS - התקליטור התורני

קולות: 29 18.2%
  • תורת אמת

קולות: 58 36.5%
  • אחר - [נא לכתוב בתגובה איזה מאגר]

קולות: 12 7.5%

• סה"כ בוחרים
    159
שלום לחברים של פורום לתורה,

מצורף כאן פרוספקט של המאגר התורני אוצרות התורה גרסה 8,

המאגר מכיל 42,000 ספרים מובחרים, עם אפשרות העתקת טקסט.

כמו"כ ניתן להוסיף חבילות: א. כרטסת אוצר הפוסקים ב. מאגר "נהוראי" כרטסת בתחום רפואה בהלכה, והלכות ברכות ג. מכון זכרון אהרן

וכל זה במחיר מוזל מאוד.

להזמנה ולקבלת פרטים מדוייקים ניתן לפנות למייל mn@otorah.net.

(ההודעה הועלתה באישור מנהל הפורום, לתועלת החברים)

קבצים מצורפים

• אוצרות התורה 8-תפיסה בקליק0.pdf
    670.7 KB · צפיות: 76

אמת

משתמש חדש
אני מכיר טוב את "שניהם", בגלל כמות הספרים אני כמובן מעדיף את אוצר החכמה, אבל יש לציין שאיכות הסריקה של אוצרות התורה היא הטובה ביותר, ויש להמתין רק שגם מבחינת הכמות הם יהיו טובים יותר.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
גם אני משתמש עם שניהם. מצד התוכנה אוצר החכמה עולה עליו בהרבה, הגם שיש לאוצות התורה מעלות. אבל מצד המחיר אוצרות התורה נותן הרבה יותר עבור המחיר. להמחשה: בעדכונים האחרונים באוצורת התורה המחיר 650 שקלים עבור הוספת 12,000 ספרים, ואוצר החכמה הוסיפו רק 5,000 ספרים והמחיר 980 שקלים.

יאיר

משתמש ותיק
אמת אמר:
אני מכיר טוב את "שניהם", בגלל כמות הספרים אני כמובן מעדיף את אוצר החכמה, אבל יש לציין שאיכות הסריקה של אוצרות התורה היא הטובה ביותר, ויש להמתין רק שגם מבחינת הכמות הם יהיו טובים יותר.
איך זה בדיוק יקרה?

אמת

משתמש חדש
השנה למשל הם הוסיפו 12 אלף ספרים, והאוצר 5000....
יש הוצאות שמשום מה נותנים להם ולא לאוצר החכמה (אולי גם יש הפוך אבל זה אני לא יודע אם הם לא הגיעו לזה או שלא נתנו להם)

אחד התלמידים

משתמש ותיק
אמת אמר:
יש הוצאות שמשום מה נותנים להם ולא לאוצר החכמה (אולי גם יש הפוך אבל זה אני לא יודע אם הם לא הגיעו לזה או שלא נתנו להם)
אני מקווה שאתה צודק, אבל מצד ההוספות נראה שאוצר החכמה מוספים יותר. אוצר החכמה יוצא עם עדכון כל שנה משא"כ אוצרות התורה שזה עדכון הראשון בג' שנים. נמצא שאוצר החכמה הוסיפו כ15,000 ספרים בזמן שאוצרות התורה הוסיפו רק 12,000. מצד המחיר הם לקחו פי שלש עבור כל ספר ממה שלקחו אורצות התורה, אבל זה סיפור אחר.

אמת

משתמש חדש
לפי מה שהבנתי זה לא שהם עבדו על החבילה שלוש שנים אלא שפשוט הם לקחו את הפרויקט יותר ברצינות.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
אמת אמר:
...יש לציין שאיכות הסריקה של אוצרות התורה היא הטובה ביותר...
זה היה נכון כשהם התחילו. היום נראה שאוצר החכמה שכללו הסריקה שלהם. האם איכות הסריקה באוצרות התורה עדיין עולה על אוצר החכמה לגבי ספרים חדשים?
יש לציין שאיכות הסריקה חשוב ביותר לגבי חיפושים. פעמים מצאתי דברים בחיפוש באוצרות התורה ולא באוצר החכמה הגם שאותו ספר נמצא בשניהם. נדמה לי שקורה גם להיפך, אבל מסתמא פחות. לא בדקתי זה באופן יסודי.

חיימסון

משתמש רשום
אחד התלמידים אמר:
אמת אמר:
אני מקווה שאתה צודק, אבל מצד ההוספות נראה שאוצר החכמה מוספים יותר. אוצר החכמה יוצא עם עדכון כל שנה משא"כ אוצרות התורה שזה עדכון הראשון בג' שנים. נמצא שאוצר החכמה הוסיפו כ15,000 ספרים בזמן שאוצרות התורה הוסיפו רק 12,000. מצד המחיר הם לקחו פי שלש עבור כל ספר ממה שלקחו אורצות התורה, אבל זה סיפור אחר.
תוכל להמתין לשבוע הספר ואז תשלם גם על עדכון אוצר החכמה כ-30 אחוז פחות
ואולי גם אוצרות התורה יוזילו אז ?

אחד התלמידים

משתמש ותיק
חיימסון אמר:
תוכל להמתין לשבוע הספר ואז תשלם גם על עדכון אוצר החכמה כ-30 אחוז פחות
ואולי גם אוצרות התורה יוזילו אז ?
לפי הזכור לי ההוזלה הוא 20 אחוז ולא 30. זה משהו, אבל עדיין הרבה יותר יקר מאוצרות התורה גם אם הם אינם מוזילים.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
אחד התלמידים אמר:
... נמצא שאוצר החכמה הוסיפו כ15,000 ספרים בזמן שאוצרות התורה הוסיפו רק 12,000...
יכול להיות שהפער בכמות הספרים יותר קטן ממה שנדמה. כפי הנראה אוצר החכמה מונה כל חלק של ספר כספר אחר, משא"כ אוצרות התורה שהם כוללים כל החלקים ביחד וכנראה מונים כולם יחד כספר אחד.

מרדכי היהודי

משתמש רגיל
אני גם מכיר את שניהם, אין להשוות בין הרמה של אוצר החכמה לבין אוצרות התורה.
בעיקר בתוכנות החיפוש, אחוז הטעויות שיש באוצרות התורה גבוה בהרבה.

יודע ספר

משתמש ותיק
השאלה היא אם זה לא פרסומת ופותח האשכול אמור לשלם קצת להנהלה להחזקת הפורום.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
מרדכי היהודי אמר:
אני גם מכיר את שניהם, אין להשוות בין הרמה של אוצר החכמה לבין אוצרות התורה.
בעיקר בתוכנות החיפוש, אחוז הטעויות שיש באוצרות התורה גבוה בהרבה.
זה נכון, אבל מאידך איכות הסריקה באוצה"ת טובה יותר, והיו פעמים שמצאתי דברים בחיפוש באוצה"ת אע"פ שאותו חיפוש לא העלה אותו באוצה"ח.
באופן כללי אני מסכים שאוצר החכמה טוב יותר, אבל אוצרות התורה נותן יותר עבור המחיר.

משה דוד

משתמש רשום
אני משתמש בשניהם אמנם מבחינת כמות הספרים יש באוצר החכמה יותר אבל אין להשוות את הסריקה והחיפוש של אוצרות התורה בפרט בגרסה 8 שלהם אני כבר חודשיים משתמש רק איתם וגם הבנתי שהם עובדים מאוד חזק על הנושא של הגדלת המאגר

יאיר

משתמש ותיק
לא הבנתי מה הבעיה עם הסריקה של אוצר החכמה (בגרסאות האחרונות), החיפוש עובד מצויין.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
זה לא שאלה אם יש בעיה בהסריקה של אוצה"ח אלא איך זה משתווה לאוצרות התורה.
לשם המחשה, יש לי אוצר החכמה גר' 12, ועם כל החבילות שיש לי יש 59,671 ספרים. יש לי אוצרות התורה גר' 8 עם 42,000 ספרים. לפי החשבון היה צריך אוצה"ח לתפוס הרבה יותר מקום בדיסק מאוצה"ת, אבל בפועיל אוצה"ת תופס 58 GB יותר מאוצה"ח. ההסבר הכי מסתבר הוא שאיכות סריקה גדולה יותר תופס יותר זכרון מגרוע יותר, כידוע לכל, וזה מראה שאיכות הסריקה באוצה"ת גבוה יותר.

יאיר

משתמש ותיק
אם כך אין זו ראיה. אני קצת מבין במחשבים והכל תלוי גם בתוכנות ובטכניקות שמשתמשים ויתכן מאוד מאוד שאוצה"ח השקיעו גם בזה שיתפוס פחות מקום בדיסק כדי לנצל יותר מקום בו ובלי שיאבד הדף מאיכותו.

תכל'ס החיפוש באוצר עובד מצויין ובזה נמדדת יעילות התוכנה.

avih

משתמש רגיל
רציתי לברר אם משהו יודע לגבי הטבלאט שהם מפרסמים עכשיו ביתד למי שקונה את הגירסא 8.

איפכא מסתברא

משתמש חדש
שטויות במיץ.
באוצרות התורה פשוט לא מכניסים לחיפוש את מה שלא חלק...
באוצר החכמה העדיפו להכניס הכל. גם במחיר של אי דיוק מושלם. וזה רק בנוגע לאוצה''ח בגירסאות קודמות. כיום, אוצר החכמה הוא כלי ללא מתחרים!
צורות החיפוש הגרועות של אוצרות התורה לא יעילות. וחסר עדיין מלא ספרי בסיס בכל הקטגוריות.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
כנראה עומדים להוציא גרסה מקוונת של אוצרות התורה. הם הזמינו הלקוחות של גרסת הדיסק להשתמש בו, שמסתמא הוי כדי לבדוק שזה עובד חלק לפני שיווקו בפני עצמו.

אוצרניק

משתמש רשום
האם ניתן להעלות כאן את רשימת הספרים [קובץ פידיאף] המלאה והעדכנית?

אריק

משתמש ותיק
באיזה מאגר תורני אתה רגיל להשתמש?​
היה מעניין לדעת האם המאגרים הנפלאים: אוצרות התורה - מורגנשטרן,DBS - התקליטור התורני, עדיין באים לשימוש אצל הלומדים, או שפרוייקט השו"ת - בר אילן, ואוצר החכמה, עברו אותם והשאירו אותם כל כך מרחוק.
Hebrew Books - היברובוקס ותורת אמת כנראה ישארו תמיד פופלאריות כיון שתמיד יהיו אנשים שלא יסכימו לשלם, וכרגע הם המאגרים היחידים שלא עולים כסף.

יעבץ

משתמש ותיק
אין אפילו אופציה לבחור שאני לא משתמש באף מאגר, אז בחרתי "אחר" :)

חלק עליון תַחתִית