שאילת אייפון כדי לסרב ולבזות בעליו

במה לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

בבא קמא
משתמש ותיק
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 92 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: שאילת אייפון כדי לסרב ולבזות בעליו

שליחה על ידי בבא קמא » 17 אוקטובר 2019, 14:52

אח שלך כתב:
17 אוקטובר 2019, 11:57
יש איסור גמור לחשוד ביהודי!

אני דן כאן את כל הכותבים לכף זכות שהם משתמשים באינטרנט הכי מסונן שהמציאות אפשרה להם....

אני גם מחנך את ילדי לחשוב על כל יהודי שנראה שומר תומ"צ שנסתמא יש לו מוגן הכי מוגן שהוא מצליח להגן ולגונן על נפשו לפי דרגתו ואילוציו ופרנסתו ומחלותיו וכו'.

מאידך הם יודעים היטב שאין שום סיבה לבני תורה בגילם להתקרב וליצור קשר ושיחה עם בעלי בתים למיניהם בין אם הם מחזיקים באייפון מוגן למחצה לשליש ולרביע, או (גם בלי להחזיק) שהם בעצמם חפצא של מוגן וחיים בתרבות שונה ובתערובת טוב ורע והשקפה תורנית/דתית/חצילונית...

לא כל מי שלא תעשה איתו שידוך - צריך לחשוד בו שהוא גוי!
וכשלא צריך אז אסור.
וכשאסור - יצא מזה רק רע.

ועוד משהו קריטי!
כשהילד חושב ומרגיש וחווה וחש שוב ושוב שרוב ככל העולם חוטאים ונהנים ועושים חיל - אף הוא ילך בעקבותיהם.
כמו שכתב הרמב"ם שאדם נמשך אחרי בני מדינתו רח"ל.

[כל לימוד זכות זה שייך רק במי שאינך זקוק לשמירה מפניו כי הילד לא בא במגע עמו בעתיד הקרוב]
אתה צודק מאוד, עיקר החינוך צריך להיות על כך שהם אנשים מסוג אחר, אנחנו בני תורה והם... יש פירמידה אנחנו למעלה הם למטה.

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
נתן תודה: 146 פעמים
קיבל תודה: 183 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 17 אוקטובר 2019, 14:54

הפלונטר הקשה הוא מה אומרים לילד שלאביו מכשיר פרוץ, אם נאמר לו נגד אביו הרי אין ילד מבין בין טהור לטמא והוא ילמד שמה שאבא עושה זה לא נכון ומי יודע לאן זה יגיע עד שיבעט בהכל (וזה חלק מהבעי׳ של הקלפים שהוזכרו לעיל, חוץ ממה שלרבים בציבור החרדי זה מוגן וצביעות היא להשתמש במחשב [חסום כמובן...] כדי להשמיץ מעלי מכשירים חסומים)

בבא קמא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בבא קמא » 17 אוקטובר 2019, 14:56

חלק א׳ ממעל כתב:
17 אוקטובר 2019, 14:51
בבא קמא כתב:
17 אוקטובר 2019, 09:48
חוזר ומגיד כתב:
17 אוקטובר 2019, 02:39
ואם זה אייפון של הדרן ושאר מכשירים כשרים מהיכן ההיתר לבזותו?
ממתי ילד אמור להכיר את הדגמים השונים בשביל להחלט שאייפון זה הוא פרוץ?
אז תשמע את הרב קובי לוי והרב מנחם שטיין ותבין מה זה מוגן ושאר קשקושים.

אני לא מחזיק אייפון אבל השטות הזאת לא מצחיקה אפי׳ למי שמכיר את המכשירים האלו
(וכי אתה מאמין לכל סיפורי ההתמכרות? הרי רק לעובדים הצריכים זה מאושר והם עובדים, לא משחקים כל היום במכשיר, מי שאומר ההיפך הוא מדומיין הוזה ומוציא שם רע. גם הציבור החילוני והגוי חי וקיים ולא שקוע כל הזמן באינטרנט הפרוץ שלהם, אתה יכול ללכת רגע אליהם ולהסתכל סביבך )
חי.. חי.. חי..
איפה אתה חי? אתה באמת חושב שאתה לא יכול לקנות אחד כזה? לא יאשרו לך?...
והעובדים ממש עובדים קשה ומזיעים ואין להם רגע אחד פנוי.

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 416 פעמים
קיבל תודה: 571 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 17 אוקטובר 2019, 15:00

חלק א׳ ממעל כתב:
בבא קמא כתב:
חוזר ומגיד כתב:

(וכי אתה מאמין לכל סיפורי ההתמכרות? הרי רק לעובדים הצריכים זה מאושר והם עובדים, לא משחקים כל היום במכשיר, מי שאומר ההיפך הוא מדומיין הוזה ומוציא שם רע. גם הציבור החילוני והגוי חי וקיים ולא שקוע כל הזמן באינטרנט הפרוץ שלהם, אתה יכול ללכת רגע אליהם ולהסתכל סביבך )

לא מכיר את המוגן.
לגבי החילונים זה ממש לא נכון, הם שקועים במכשירם רוב היום, והתמכרו לזה בצורה שאין לה אח ורע. ואגב, זה באמת ממכר מאוד.

בבא קמא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בבא קמא » 17 אוקטובר 2019, 15:04

חלק א׳ ממעל כתב:
17 אוקטובר 2019, 14:54
הפלונטר הקשה הוא מה אומרים לילד שלאביו מכשיר פרוץ, אם נאמר לו נגד אביו הרי אין ילד מבין בין טהור לטמא והוא ילמד שמה שאבא עושה זה לא נכון ומי יודע לאן זה יגיע עד שיבעט בהכל (וזה חלק מהבעי׳ של הקלפים שהוזכרו לעיל, חוץ ממה שלרבים בציבור החרדי זה מוגן וצביעות היא להשתמש במחשב [חסום כמובן...] כדי להשמיץ מעלי מכשירים חסומים)
יש שו"ת שהיה מפורסם עם הגרח"ק על כך שאין לתת עליה בבית כנסת למחזיקי אייפונים.
משום מה היום הוא כבר לא מפורסם.

מבקש אמת
משתמש ותיק
נתן תודה: 192 פעמים
קיבל תודה: 668 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 17 אוקטובר 2019, 15:12

חלק א׳ ממעל כתב:
בבא קמא כתב:
חוזר ומגיד כתב:

מה לעשות אבל אי אפשר להתווכח על מציאות. אני מכיר הרבה בעלי אייפון מסונן והם לא מכורים לזה כלל וכלל, והינם יראי שמים לחלוטין בכל קנה מידה. מי שמכיר את המציאות לא יכול להתבלבל מהרצאות או חוברות של אנשים שחיים באיזה יקום מקביל.
איני אומר שאי אפשר להתמכר לזה, בהחלט יש בזה סיכון (הרבה גם תלוי בתוכן שיש במכשיר. אני מכיר כמה שהתוכן שנמצא במכשירם הוא הרבה פחות ממכר מאשר התוכן הנמצא במחשב עם הסינון הכי טוב). אבל אין לעוות את המציאות בכדי להתאימה עם האידיאולוגיה.

מבקש אמת
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 17 אוקטובר 2019, 15:15

בבא קמא כתב:
17 אוקטובר 2019, 15:04
חלק א׳ ממעל כתב:
17 אוקטובר 2019, 14:54
יש שו"ת שהיה מפורסם עם הגרח"ק על כך שאין לתת עליה בבית כנסת למחזיקי אייפונים.
משום מה היום הוא כבר לא מפורסם.

אולי תבאר למה לבעל אייפון מסונן אסור לתת עליה ואילו לבעל מחשב מסונן מותר? 

וא"ת בגלל שזה יותר ממכר, וכי מי שמכור לסיגריות וכדומה אסור לתת לו עליה? מה זה עניינו של הגבאי ההתמכרויות של אחרים?

עת לדבר
משתמש ותיק
נתן תודה: 103 פעמים
קיבל תודה: 109 פעמים

שליחה על ידי עת לדבר » 17 אוקטובר 2019, 17:12

כמדומה שכל הנידון מעיקרו נובע מנחיתות, אף אדם שפוי לא שולח את בניו לשוחח עם בעלי אייפון כמובן.
מה שקורה זה שכאשר ילדים נאלצים לבקש טלפון ממישהו ברחוב (לצערנו טלפונים ציבורים כבר לא פעילים), ואז אותו אחד מוציא להם את מכשירו הפסול, צריך לחנכם להיות עז כנמר בעבודת ד' ובשום אופן לא לשוחח בכזה מכשיר.
מה עושים כאן הופכים את הקערה על פיה במקום לשבח את האומץ הראוי, משמיצים את אותם הורים כאילו עושים זאת במכוון.

מבקש אמת
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 17 אוקטובר 2019, 17:31

עת לדבר כתב:
17 אוקטובר 2019, 17:12
כמדומה שכל הנידון מעיקרו נובע מנחיתות, אף אדם שפוי לא שולח את בניו לשוחח עם בעלי אייפון כמובן.
מה שקורה זה שכאשר ילדים נאלצים לבקש טלפון ממישהו ברחוב (לצערנו טלפונים ציבורים כבר לא פעילים), ואז אותו אחד מוציא להם את מכשירו הפסול, צריך לחנכם להיות עז כנמר בעבודת ד' ובשום אופן לא לשוחח בכזה מכשיר.
מה עושים כאן הופכים את הקערה על פיה במקום לשבח את האומץ הראוי, משמיצים את אותם הורים כאילו עושים זאת במכוון.

מנין לילדים שהמכשיר פסול?

אחד התלמידים
משתמש ותיק
נתן תודה: 97 פעמים
קיבל תודה: 370 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אחד התלמידים » 17 אוקטובר 2019, 17:36

עת לדבר כתב:

לא הבנת הנושא. זה אינו ענין של חינוך ילדים שלא להשתמש עם אייפון שאול, גם לא לשיחה. הנידון שהוא לחנך ילדים לגשת לבעל אייפון בודקא לבקש שיחה, כדי להגיד לו שהוא אינו משתמש עם אייפון.

ברל
משתמש ותיק
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 67 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ברל » 17 אוקטובר 2019, 17:56

בבא קמא כתב:
חוזר ומגיד כתב:

לספר ציזבטים לא צריך אותם אני גם יכול להמציא

בבא קמא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בבא קמא » 17 אוקטובר 2019, 18:03

ברל כתב:
17 אוקטובר 2019, 17:56
בבא קמא כתב:
חוזר ומגיד כתב:

מדובר באנשים רציניים מאוד. הרב מנחם שטיין הוא אדם בסדר גודל.
אין לי מושג למה אתה משמיץ אותם?
אתה חושב שיש להם אינטרסים? דווקא לאלה שבעד המכשירים יש אינטרסים של כסף.
הנל רק סובלים מהמלחמה שלהם ועם כל זה הם מוסרים נפש.
די! לא הכל צריך להיות מפלגתי.

ברל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי ברל » 17 אוקטובר 2019, 18:59

אני לא חושב שיש אדם שחולק באייפון בין פרוץ בין מוגן יש התמודדות השאלה היא מול מה מתמודדים וממילא גם איך מתמודדים.

מבקש אמת
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 17 אוקטובר 2019, 19:31

בבא קמא כתב:
17 אוקטובר 2019, 18:03
ברל כתב:
17 אוקטובר 2019, 17:56
בבא קמא כתב:

מדובר באנשים רציניים מאוד. הרב מנחם שטיין הוא אדם בסדר גודל.
אין לי מושג למה אתה משמיץ אותם?
אתה חושב שיש להם אינטרסים? דווקא לאלה שבעד המכשירים יש אינטרסים של כסף.
הנל רק סובלים מהמלחמה שלהם ועם כל זה הם מוסרים נפש.
די! לא הכל צריך להיות מפלגתי.

איני חושב כלל שיש אדם בר דעת שחושב שיש להם אינטרסים. ברור שהם מונעים מאידיאולוגיה (שמקורה בכוונות טובות מאד), השאלה היא האם היא נכונה או לא.

ככלל יש לדעת שלא רק אינטרס של כסף נכנס לגדר אינטרס. ישנו אינטרס חזק בהרבה המכונה "אינטרס אידיאולוגי", והכוונה שרעיון מסויים בוער בקרבו של האדם במידה כזו שהיא משבשת את שכלו הישר וגורמת לו להקצין בכל מה שקשור לאידיאולוגיה זו. הרשעים הגדולים ביותר שהחריבו ומחריבים את העולם לא היו מונעים מאינטרסים אישיים, אלא מאינטרסים אידיאולוגיים (ע"ע נאציזם, קומוניזם, טרור איסלמי וכיו"ב). 

צריך להזהר שעם כל החשיבות של אידיאולוגיה כזו או אחרת, לא לתת לה לשבש את השכל הישר, הבריא והמאוזן.

מבקש אמת
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 17 אוקטובר 2019, 19:43

ברל כתב:
17 אוקטובר 2019, 18:59
אני לא חושב שיש אדם שחולק באייפון בין פרוץ בין מוגן יש התמודדות השאלה היא מול מה מתמודדים וממילא גם איך מתמודדים.

יש לי כמה קרובי משפחה עם אייפון מוגן הרמטית (חלקם גם בלי וואטסאפ, וגם אלו שכן משתמשים בזה מעט מאד) והם אמרו לי שאין להם שום התמודדות בזה כלל, ומבחינתם זה בדיוק כמו פלאפון כשר רגיל.

אינני בא לעודד רכישת אייפונים (אם כי מן הסתם בעוד עשרים שנה לרוב הציבור זה מה שיהיה, בין השאר משום שהייצור של הפלאפונים הפשוטים כלה ופס מן העולם, וגם בגלל שאין טעם לסחוב מצלמה, נגן, מכשיר ווייז ופלאפון כשאפשר להכניס הכל באותו מכשיר), אבל חורה לי כמויות הכזבים והשקרים בהם מלעיטים את הציבור למען המלחמה הקדושה. אי אפשר להשיג שום מטרה עם שקר, אלא עם האמת בלבד. 

דיברתי פעם עם אדם שהקדיש זמן רב להצלת אנשים מפגעי הטכנולוגיה, והוא מבין גדול בתחום, הן מבחינה טכנית והן מבחינה אנושית. לטענתו מאמצים מרובים ומשאבים יקרים מתבזבזים במאבק על עצם הלגיטימציה של האינטרנט/אייפון, בו בזמן שהסוסים כבר ברחו מהאורווה והמכשירים הנ"ל הופכים להיות מציאות קיימת שהעולם לא יכול להתנהל בלעדיהם. לדבריו, במקום זאת יש להקדיש את כל המאמצים להסברה על סינון הטוב מהרע, מאלו תכנים יש להתרחק וכיצד, וכך נרויח הרבה יותר קדושה וטהרה בעולם.

ברל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי ברל » 17 אוקטובר 2019, 20:04

מבקש אמת כתב:
17 אוקטובר 2019, 19:43
ברל כתב:

יש לי כמה קרובי משפחה עם אייפון מוגן הרמטית (חלקם גם בלי וואטסאפ, וגם אלו שכן משתמשים בזה מעט מאד) והם אמרו לי שאין להם שום התמודדות בזה כלל, ומבחינתם זה בדיוק כמו פלאפון כשר רגיל.

אינני בא לעודד רכישת אייפונים (אם כי מן הסתם בעוד עשרים שנה לרוב הציבור זה מה שיהיה, בין השאר משום שהייצור של הפלאפונים הפשוטים כלה ופס מן העולם, וגם בגלל שאין טעם לסחוב מצלמה, נגן, מכשיר ווייז ופלאפון כשאפשר להכניס הכל באותו מכשיר), אבל חורה לי כמויות הכזבים והשקרים בהם מלעיטים את הציבור למען המלחמה הקדושה. אי אפשר להשיג שום מטרה עם שקר, אלא עם האמת בלבד. 

דיברתי פעם עם אדם שהקדיש זמן רב להצלת אנשים מפגעי הטכנולוגיה, והוא מבין גדול בתחום, הן מבחינה טכנית והן מבחינה אנושית. לטענתו מאמצים מרובים ומשאבים יקרים מתבזבזים במאבק על עצם הלגיטימציה של האינטרנט/אייפון, בו בזמן שהסוסים כבר ברחו מהאורווה והמכשירים הנ"ל הופכים להיות מציאות קיימת שהעולם לא יכול להתנהל בלעדיהם. לדבריו, במקום זאת יש להקדיש את כל המאמצים להסברה על סינון הטוב מהרע, מאלו תכנים יש להתרחק וכיצד, וכך נרויח הרבה יותר קדושה וטהרה בעולם.

אנימלא חולק עליך בכלום חוץ מנקודה אחת. וזה נושא שאין התמודדות. לא מדבר על מכשיר רק למייל אבל בווצאפ לבדוק כלצהזמן את הווצאפ וכדו' בעיני זה סוג של התמודדות

עת לדבר
משתמש ותיק
נתן תודה: 103 פעמים
קיבל תודה: 109 פעמים

שליחה על ידי עת לדבר » 17 אוקטובר 2019, 22:28

עת לדבר כתב:
אחד התלמידים כתב:
17 אוקטובר 2019, 17:36
לא הבנת הנושא. זה אינו ענין של חינוך ילדים שלא להשתמש עם אייפון שאול, גם לא לשיחה. הנידון שהוא לחנך ילדים לגשת לבעל אייפון בדוקא לבקש שיחה, כדי להגיד לו שהוא אינו משתמש עם אייפון.
וזה בדיוק מה שאמרתי שממציאים נושא שפשוט לא קיים אצל אנשים שפויים, כדי להסיט את תשומת הלב מהנושא האמיתי שהוא לחנך את הילדים שיברחו מאייפון כמו מאש הן ברחוב הן באוטובוס והן אצל קרובי משפחה.
ככה עושים תקשורת!!!
איפה הם כל הנואמים על ביטחון עצמי ואסרטיביות אצל ילדים?

מבקש אמת
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 17 אוקטובר 2019, 22:29

ברל כתב:
17 אוקטובר 2019, 20:04
מבקש אמת כתב:
17 אוקטובר 2019, 19:43
ברל כתב:

אנימלא חולק עליך בכלום חוץ מנקודה אחת. וזה נושא שאין התמודדות. לא מדבר על מכשיר רק למייל אבל בוואצאפ לבדוק כלצהזמן את הווצאפ וכדו' בעיני זה סוג של התמודדות

גם על זה איני חולק. ברור שלרבים יש בזה התמודדות, ומטעם זה לכתחילה לא הייתי ממליץ על וואצאפ למי שאינו ממש נצרך לזה. אבל עדיין יש לדעת שזה תלוי בטבע האדם, ויכולני להעיד על אותם מכרים שאמרו לי שלהם אין התמודדות בענין, שאכן אינם מכורים למכשירם כלל. ככלל בענינים מסוג זה אין כלל קבוע והמצב משתנה מאדם לאדם לפי ענינו מצבו וטבעו. יש דברים שמהוים נסיון לאדם אחד ולא לחבירו.

(לאחרונה שוחחתי עם איזה ת"ח מארה"ב בענין זה, וסיפר לי ששמע על ענין זה שיחה מרבו הגרא"ב וואכטפויגל שליט"א, ובתוך הדברים סיפר שפגש יהודי זקן בבית אבות והיה לידו עיתון המודיע, והרחיקו ממנו בסלידה במרפקו. הדבר היה לפלא בעיני הגרא"ב, וכששאלו על מה ולמה כל החרדה הזאת, סיפר לו שיש לו טבע מאד סקרן ואוהב לקרוא ולהתעניין בדברים שונים, ובצעירותו נמשך לעיתונים מטעם זה, ואמנם התחיל בעיתונים חרדיים ואח"כ נמשך מזה לעיתוניים חילוניים ואח"כ לספרי השכלה וכפירה עד שהתקלקל ועזב את דרך התורה. אחרי תקופה שב בתשובה שלמה וקיבל על עצמו שלא לקרוא שום עיתון לעולם, אפילו חרדי, כדי שלא יעורר את יצר הסקרנות שלו. ולמד מזה הגרא"ב לקח, שיש דברים שאפילו שלאדם אחד אינם בעיה כלל מ"מ לאחר הוא בעיה גדולה ויש לו לעשות סייגים וגדרים שלא להכשל עי"ז בעבירה, וכמעשה דשמעון הצדיק והנזיר. והביא ע"ז דברי הגר"א במשלי פי"ד על הפסוק "הולך בישרו ירא ה'" וז"ל: "כל אדם צריך לילך בדרכו הצריך לו כי אין מידת בני אדם שוים זה לזה ומחמת זה הוא רגיל בעבירה הבא באותו מידה וצריך לגדור עצמו מאוד בזה מה שאין חבירו צריך לזו השמיר' וחבירו צריך לדבר אחר ולכן הולך בישרו בדרך היושר שלו אע"פ שבעיני הבריות הוא רע כי אינן יודעין מה שהוא צריך ואעפ"כ הוא הולך בישרו הוא ירא ה' כי מתיירא הוא שלא יבא לידי עבירה מחמת טבעו הרגיל בו" עכ"ל. ודפח"ח).

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 17 אוקטובר 2019, 22:50

אני רוצה לשאול את מביעי הדעה כאן כמה אנשים עם אייפון הם מכירים בעצמם ומתי הם חיו בציבור החילוני שהם "יודעים" על היקפי ההתמכרות, (אם ההתמכרות היא כמו שאתם חושבים אז אולי תסבירו איך העולם קיים והכל לא קורס? פעם ניסת לקנות אייפון של נתיב שאתה מוכן להשמיץ שכל מי שרוצה יכול לקנות?), אני לצערי חי כבר שנה בתוך הציבור החילוני והגוי באחד מבתי החולים בארץ ומי שלא נמצא מחוץ קהילתו הסגורה לא יודע איך נראים החיים בחוץ, איפה אנשים מתמכרים? גם לסמים יש מכורים אבל איפה הם וכמה הם? מדמגוגי׳ זולה והמצאת סיפורי סבתות להפחדה (והשמצת גדולי הדיינים) לא מרוויחים כלום.

ברל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי ברל » 17 אוקטובר 2019, 23:36

חלק א׳ ממעל כתב:
17 אוקטובר 2019, 22:50
אני רוצה לשאול את מביעי הדעה כאן כמה אנשים עם אייפון הם מכירים בעצמם ומתי הם חיו בציבור החילוני שהם "יודעים" על היקפי ההתמכרות, (אם ההתמכרות היא כמו שאתם חושבים אז אולי תסבירו איך העולם קיים והכל לא קורס? פעם ניסת לקנות אייפון של נתיב שאתה מוכן להשמיץ שכל מי שרוצה יכול לקנות?), אני לצערי חי כבר שנה בתוך הציבור החילוני והגוי באחד מבתי החולים בארץ ומי שלא נמצא מחוץ קהילתו הסגורה לא יודע איך נראים החיים בחוץ, איפה אנשים מתמכרים? גם לסמים יש מכורים אבל איפה הם וכמה הם? מדמגוגי׳ זולה והמצאת סיפורי סבתות להפחדה (והשמצת גדולי הדיינים) לא מרוויחים כלום.

א. בכלל המושג התמכרות הוא מושג בעייתי התמכרות היא כל דבר שאדם מוכן לשלם מחיר גבוהה בשביל לקבל אותו יש כאלו שיגידו שאם אדם שקוע באייפון בזמן שהוא יכול להיות עם המשפחה וכן' זה מחיר גבוהה דהיינו מכור ...
ב. לא יודע לגבי נתחב לגבי הדרן די קל לקנות אותם (גילוי נאות לי יש מכשיר של הדרן) אומנם הם כן רוצים לדעת וכו'. אבל לא קשה לכל אדם לפברק מכתב מפלוני אלמוני. מה שכן הם רוצים לדעת שהיה לך אייפון קודם. בכל מקרה לא מעשי לפתוח ק.ג.ב לבדוק מי באמת צדיק וזה בעוד הרבה תחומים וד"ל.
ג. נכון ששום דבר לא קורס בלא מעט חברות מגבילים את האינטרנט במחשב מאתרי תוכן כדי לעלות את תפוקת העובדים. למעשה אין מדע מדוייק שמצביע על זה אבל קראתי מחקרים שפוריות בעובדים ירדהבעובדים הפשוטים. מצד שני הזמינות של עןבדים ולא מעט עץדברים שהם יכולים לעשות גם תוך כדי זה שהם בבית מעלה את התפוקה הכללית.

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 17 אוקטובר 2019, 23:58

כשחילוני ממוצע משועמם הוא משחק במשחקי ילדים באייפון!!! מי שלא מאמין שיסתכל באוטובוס ובתור לקופת חולים מה הם עושים, לא מתמכרים לשום תוכן, (בתחילת כהונת הכנסת הקודמת התפרסמה תמונתו של הח"כ החדש ראש עיריית י-ם לשעבר יושב בועדה ומשחק במשחק ילדותי באייפון... )
בנתיב צריך להגיש הוכחה כתלוש משכורת וכדו׳, הדרן אני לא מכיר אבל זה טאבלאטים ולא איייפונים וזה בדיוק כמו מחשב מסונן (רק פחות נוח, מנסיון)

אח שלך
משתמש ותיק
קיבל תודה: 51 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אח שלך » 18 אוקטובר 2019, 03:17

למה צריך להתוכח על שמש בצהרים אם היא פיקציה או ציור או סתם תפוח בדבש שהתחפש לפצצת גרעין?
הרי רואים על יום בכל מקום שיש התמכרויות כחול אשר על שפת הים הגדול.

ומאידך גם זה ברור שכל אחד הוא משהו אחר ועלול להתמכר לדברים אחרים מחברו ואין מה לדון מאחד על השני.

חוץ מזה מה הקשר בין התמכרות שזה ענין של ביטול תורה או ביטול שלום בית וחינוך או אפילו ביטול שפיות ואיזון - - לבין יהרג ואל יעבור של אביזרייהו דכל הג' עברות???

נ. ב. אני כותב כעת כדרכי בשעה לא סבירה, כי אני מכור, מה לעשות...

תלמיד חבר
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 4 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי תלמיד חבר » 18 אוקטובר 2019, 04:45

מכל מלמדי השכלתי כתב:
17 אוקטובר 2019, 01:21
מנהג כמה מטופשים להעמיד את צעירי הצאן החוד החנית במלחמה כנגד פגעי הטעכנאלאגיא.

כמה אווילי. אבל כבר הוציאו ספרי קומיקס נגד האינטרנט.

ממש להכניס בידיים תאוות לראש הטהור של צאן קדושים!

כמו שלא נשלח ילדים לתפוס גנבים אף שצריך שיתפסו אותם. כי זה התפקיד של המשטרה. כך לא נשלח את ילדינו לחנך את כל העולם.

שילד יעיר למבוגר? וכי שמענו דבר כזה פעם?
לא נראה לי שבהוכיח תוכיח אין מצוות חינוך והרי שם וודאי מדובר שהוא מעיר למבוגר ממנו אחרת יהיה מותר לו.
חוץ מזה שאברהם אבינו העיר לתרח.

תלמיד חבר
יצירת קשר:

שליחה על ידי תלמיד חבר » 18 אוקטובר 2019, 04:51

משכנות יעקב כתב:
17 אוקטובר 2019, 04:11
חוסר חינוך מזעזע
שילדים ילכו בכוונה להבזות אדם מבוגר כדי שיזכו לקיים תוכחה
עיוות
ממש "כה עשו חכמינו ואבותינו"...

הייתי שולח את הילד שלי שיעשה צחוק מהמלמד ההוא
אלא שחלילה לי מלהשחית את נשמת בני
ממש דור דעה האנשים שלא מקפדים על עריות יטיפו לתינוקות של בית רבן שלא טעמו טעם חטא מדוע והאיך הם מחמירים בהוכיח תוכיח.
אני לא יודע מאיפה הגיע ההמצאה של הציבור פה שאסור להעיר לאדם מבוגר ממני וכי נאמר בתורה לבבר מה הגיל של בעל העבירה לפני שהוכיחנו.
 מעניין מה יהיה הדין באם האדם גדול ממני בכמה דקות אם מותר להוכיח אותו.
מה תאמר על כך.
אל תוכיח אותי על הדברים פן תגלה שאני מבוגר ממך בכמה דקות.

תלמיד חבר
יצירת קשר:

שליחה על ידי תלמיד חבר » 18 אוקטובר 2019, 04:58

דורדיא כתב:
17 אוקטובר 2019, 11:37
מבקש אמת כתב:
17 אוקטובר 2019, 07:39
חכם באשי כתב:
17 אוקטובר 2019, 02:11
זה בעצם שאלה אחרת. כלומר, לבד הנידון האם זה נכון שהילדים יגשו ויבקשו שיחה.
האם לחנך בבית את הילדים שאייפון זה "מוקצה מחמת מיאוס" לגמרי-לגמרי-לגמרי, או שזה לא בדיוק "אסור" אלא רק למי שהוא "לא עובד" זה אסור, אבל מי שהוא עובד זה מותר לו. בדיוק כמו שמחנכים את הילד שא"א לקנות לו כל מה שהחבר מהכיתה מקבל מהוריו העובדים.

מה דעתכם?

והיה אם תחנך כהצד הא' בדבריך, מה תענה כשהילד יבוא וישאל, הלמאי מותר לכתחילה להשתמש במחשב מסונן לצורך כתיבה ב"פורום לתורה", ואילו אייפון מסונן הוא "מוקצה מחמת מיאוס לגמרי-לגמרי-לגמרי"?
הרב @מבקש אמת העלה כאן באמת שאלה מעניינת.

צריך להכיר בכך שהעולם השתנה!!

אולי פעם אייפון מסונן היה מוקצה מחמת מיאוס, היום יש כאלה שכן ויש כאלה שלא..

כל אינטרנט ואפילו כשר בכל רמה שהיא צריך ליהיות מוקצה מחמת מיאוס לא נראה לי שבפיטפטי סרק בפורום לתורה מישהוא הפך למתמיד ולצדיק אז בואו ניהיה רציניים כדי למנוע מילדינו את הדרדרות הזו שליהיות בינונים ונכנעים למצב זה נרומלי כי אין אפשרות אחרת זה נורא ואיום 

תלמיד חבר
יצירת קשר:

שליחה על ידי תלמיד חבר » 18 אוקטובר 2019, 05:00

חלק א׳ ממעל כתב:
17 אוקטובר 2019, 23:58
כשחילוני ממוצע משועמם הוא משחק במשחקי ילדים באייפון!!! מי שלא מאמין שיסתכל באוטובוס ובתור לקופת חולים מה הם עושים, לא מתמכרים לשום תוכן, (בתחילת כהונת הכנסת הקודמת התפרסמה תמונתו של הח"כ החדש ראש עיריית י-ם לשעבר יושב בועדה ומשחק במשחק ילדותי באייפון... )
בנתיב צריך להגיש הוכחה כתלוש משכורת וכדו׳, הדרן אני לא מכיר אבל זה טאבלאטים ולא איייפונים וזה בדיוק כמו מחשב מסונן (רק פחות נוח, מנסיון)

בלבולי שכל.
כנ"ל לגבי הכשרים 

מבקש אמת
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 18 אוקטובר 2019, 07:45

תלמיד חבר כתב:
18 אוקטובר 2019, 04:58
דורדיא כתב:
17 אוקטובר 2019, 11:37
מבקש אמת כתב:
17 אוקטובר 2019, 07:39

והיה אם תחנך כהצד הא' בדבריך, מה תענה כשהילד יבוא וישאל, הלמאי מותר לכתחילה להשתמש במחשב מסונן לצורך כתיבה ב"פורום לתורה", ואילו אייפון מסונן הוא "מוקצה מחמת מיאוס לגמרי-לגמרי-לגמרי"?
הרב @מבקש אמת העלה כאן באמת שאלה מעניינת.

צריך להכיר בכך שהעולם השתנה!!

אולי פעם אייפון מסונן היה מוקצה מחמת מיאוס, היום יש כאלה שכן ויש כאלה שלא..
כל אינטרנט ואפילו כשר בכל רמה שהיא צריך ליהיות מוקצה מחמת מיאוס לא נראה לי שבפיטפטי סרק בפורום לתורה מישהוא הפך למתמיד ולצדיק אז בואו ניהיה רציניים כדי למנוע מילדינו את הדרדרות הזו שליהיות בינונים ונכנעים למצב זה נרומלי כי אין אפשרות אחרת זה נורא ואיום 

אני לא מבין איך אינך מתבייש להעלות כזו הודעה על גבי פורום באינטרנט.
אני גם לא מבין איך אתה מתכונן לחנך את ילדיך כשהנהגתך האישית סותרת את החינוך שאתה מנסה לתת.

האם זו צביעות, או שיש לזה הסבר אחר?

מבקש אמת
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבקש אמת » 18 אוקטובר 2019, 07:52

חלק א׳ ממעל כתב:
17 אוקטובר 2019, 22:50

לדעתי חבל על הויכוחים בכל הנוגע למציאות. כל האנשים שמציגים גישה קיצונית בענין זה ניזונים ממודעות וספרים ושמועות בנושא. אין אף אחד שמתחכך על בסיס יומי עם אנשים נורמטיביים ורציניים שמחזיקים במכשירים אלו*, שקונה את כל סיפורי הכזב שהכסילים מוכרים לציבור הרחב. ולכן די ברור שכל עוד צד אחד מכיר את המציאות בשטח, וצד אחד ניזון מסיפורים ופשקווילים, הרי אין כאן אפילו תחילתו של ויכוח.

אפשר לראות בצורה ברורה שכמעט כל האידיאולוגים (המכונים אצלנו "בעלי השקפה") בעולם תמיד יעשו הכל כדי להצדיק את האידיאולוגיה שלהם, כולל ערימת שקרים וכזבים בכמויות מבהילות, במידה שבסוף גם הם משתכנעים מהשקרים של עצמם. כל מי שקרא קצת על המצב ששרר ברוסיה בזמן הקומוניזם, יודע על מה מדובר. 

*אין כוונתי על אנשים שמתעסקים עם אלו שנפלו, כיון שהם נתקלים דווקא בבעיות, אלא הכוונה על מי שמכיר סתם אנשים.

נשמה ענייה
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 10 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נשמה ענייה » 18 אוקטובר 2019, 08:54

לעניות דעתי הנושא הוא האם ניתן לגרום לילד לבזות מישהו בשם ''חינוך'' מה חינוך בזה? מה אם חינוך לבין אדם לחברו ? לא שאני בעד אייפונים אבל צריך לשים לב לא להפוך את הילדים לחיות בשם החינוך לטוהר התקשורת

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 416 פעמים
קיבל תודה: 571 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 18 אוקטובר 2019, 12:02

זאת נקודה מאוד חשובה, מספיק הילדים שלנו משופשפים הרבה הרבה יותר משאר ילדים בגילם במגזרים אחרים.

נעול הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה
  • בעליו עמו
    על ידי שומר שבת » 02 דצמבר 2019, 08:33 » ב ש"ס ודף היומי
    1 תגובות
    54 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי HaimL
    02 דצמבר 2019, 11:34
  • מצאתי אייפון פרוץ
    על ידי זוזו » 14 אפריל 2019, 10:10 » ב בית המדרש
    58 תגובות
    1620 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי זוזו
    05 יוני 2019, 16:02
  • פרשת בשלח - האם משה רבינו השתמש במטה כדי לקרוע את ים סוף?
    על ידי ים סוף » 20 ינואר 2019, 00:41 » ב תנ"ך ופרשת שבוע
    6 תגובות
    271 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי אברך
    20 ינואר 2019, 23:43
  • אסור לתת מעשרות לעניים לפני שיש להורים כדי ספוקם
    על ידי מלמד להועיל » 01 פברואר 2019, 12:03 » ב הלכה ומנהג
    15 תגובות
    537 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי יהושע
    04 פברואר 2019, 08:50
  • בענין שיעור כדי אכילת פרס