כשרות 'מהדרין' האם יש לזה קריטריונים?

חלק א׳ ממעל

משתמש ותיק
אב בבינה אמר:
רמי לוי, שיש להם כ60 סניפים בכל הארץ, ויום אחד הכריזו שבכולם הפירות וירקות הם בהכשר של שארית. מה זאת אומרת? ששארית פתאום יש להם משגיח בכל מקום לעשות התרו"מ, או שמא שכולם מביאים מספק אחד? מישהו יודע?

יש שאלה איך לדון כל עניני הכשרים. האם יש רשימה שחורה או רשימה לבנה. זאת אומרת שהאם מכשירים מה שידוע שהוא ברמה הכי טוב, או פוסלים אלו ששמענו וביררנו שהם לא בסדר. נפק"מ כמובן אלו ברמה ב' שלא שמענו הרבה סיפורים של הבעיות, ומאידך גם לא מוחזקים שהם בסדר.
כמדו׳ שמעשרים במחסן ולא בחנויות

יהודי

משתמש ותיק
קהילות החלו ליתן הכשרים לכל מוצרי המזון, ממתקים (גם חלביים), קינוחים, חנויות פיצה.
וכמה פעמים שאלתי כאן בפורום במה מדובר, ונשארתי ללא מענה.

יהודי

משתמש ותיק
אגב, באתר הנקרא 'כל רגע' ובו מובאים כתבות מאתרי הביבים, ישנם כתבות רבות בשבח הכשר קהילות, זה נראה שמישהו משלם.

חלק א׳ ממעל

משתמש ותיק
אם היית יודע כמה קיבל עיתונאי פלוני מא׳ ההכשרים הגדולים והעשירים ביותר בשביל שיכתוב שקרים נגד הכשר מתחרה...

יהודי

משתמש ותיק
אסור להתבלבל, גופי הכשרות הם עסק לכל דבר. ויתכן שאף טוב שהם מרויחים...
השאלה רק מי עושה עבודתו נאמנה ומי לא מצליח ומי לא יכול.

עקביא בן מהלל אומר אמר:
אני לא מומחה גדול בכשרות. אבל לפני שנים ביררתי על הכשר חתם סופר פתח תקוה, והבנתי שהוא ברמה גבוהה יותר מאשר חת"ס בני ברק. ואילו על פי מה שאתם כותבים כיום התחלפו היוצרות.. אפשר לפרט ממתי בדיוק ולמה? תודה

יש מצב שאחד המבינים כאן מסביר לי מה התרחש בשנים האחרונות בהכשר חוג חת"ס פתח תקוה [עד לפני כמה שנים היה נחשב להכשר די טוב]

יהודי

משתמש ותיק
לא התכוונתי שלכן אפשר לסמוך עליו, רק ציינתי שהוא שוחט ותיק. ובהחלט לגבי שאר מוצרי הגלם הרי הוא כבן 3.

יהודי

משתמש ותיק
עקביא בן מהלל אומר אמר:
עקביא בן מהלל אומר אמר:
אני לא מומחה גדול בכשרות. אבל לפני שנים ביררתי על הכשר חתם סופר פתח תקוה, והבנתי שהוא ברמה גבוהה יותר מאשר חת"ס בני ברק. ואילו על פי מה שאתם כותבים כיום התחלפו היוצרות.. אפשר לפרט ממתי בדיוק ולמה? תודה

יש מצב שאחד המבינים כאן מסביר לי מה התרחש בשנים האחרונות בהכשר חוג חת"ס פתח תקוה [עד לפני כמה שנים היה נחשב להכשר די טוב]
לא זוכר שהיה נחשב טוב אי פעם, ואיני זוכר שאי פעם השתמשתי בכשרות זו. להיפך כשהייתי בחור חוג ב"ב היה נחשב טוב.

אני זוכר ממש להיפך. על חוג חת"ס ב"ב היו מלעיזים שבכל מקום [קניונים טיילות ומה לא] תמצא את כשרותם בפסח כמו בשאר ימות השנה

חלק א׳ ממעל

משתמש ותיק
לגבי קהילות, כמה שאני מכיר על השחיטה אחראי יותר הרב פישביין ועל שאר המוצרים הרב שטרן כך שאינם אותו אחד בכלל

אמונת אומן

משתמש ותיק
פותח הנושא
חלק א׳ ממעל אמר:
לגבי קהילות, כמה שאני מכיר על השחיטה אחראי יותר הרב פישביין ועל שאר המוצרים הרב שטרן כך שאינם אותו אחד בכלל
איזה הרב שטרן?

אמונת אומן

משתמש ותיק
פותח הנושא
עקביא בן מהלל אומר אמר:
עקביא בן מהלל אומר אמר:

היתה תקופה שהם גייסו את הרב זריצקי ועשה רושם שהם בונים משהו רציני, אך מהר מאד הוא עזב בטריקת דלת רועמת.

אמונת אומן

משתמש ותיק
פותח הנושא
חלק א׳ ממעל אמר:
אם היית יודע כמה קיבל עיתונאי פלוני מא׳ ההכשרים הגדולים והעשירים ביותר בשביל שיכתוב שקרים נגד הכשר מתחרה...

לפני כ15 שנה אחד מידידי שלט בא' מהעיתונים החרדיים, וניסיתי לשכנעו לעשות תחקיר עומק על הכשרויות, הוא הסביר לזה שאין לזה שום היתכנות, כי כולם מפרכסים את העיתונאים יד רוחצת יד...
אז לא היתה קיימת האופציה שיש בידנו כיום במקום מבורך זה לברר את הענין בלי פחד.

אמונת אומן

משתמש ותיק
פותח הנושא
עקביא בן מהלל אומר אמר:
לא יודע. על פי מקרה אחד אתה בא לפסול לגמרי גם לגבי מוצרים אחרים שלהם
ומה שלא יהיה כתבת עוד שנים שלושה הכשרים ברמה ג ד מדוע?
קודם כל זה לא מקרה, התנהלות.
מעבר לכך יש לנו קלא דלא פסיק ורגלים לדבר של כל מי שיש לו מעט חוש ריח.
אמר לי משגיח בכיר בעד''ח שמעולם לא פגש בשטח משגיח של חוג ב''ב...

בן ברוך

משתמש חדש
לגבי הכשר הרב מחפוד ,קשה לי להבין איך הגיוני שבמסעדות /פיצוציות בכל חור ברחבי הארץ יש משגיח יר"ש.
שלא כמו מפעלים שאפשר עוד להבין שיש משגיח או שנים במפעל ,ומשם הפצה לכל הארץ ,אבל במסעדה צריך לכל הפחות אחד.

אמונת אומן

משתמש ותיק
פותח הנושא
בן ברוך אמר:
לגבי הכשר הרב מחפוד ,קשה לי להבין איך הגיוני שבמסעדות /פיצוציות בכל חור ברחבי הארץ יש משגיח יר"ש.
שלא כמו מפעלים שאפשר עוד להבין שיש משגיח או שנים במפעל ,ומשם הפצה לכל הארץ ,אבל במסעדה צריך לכל הפחות אחד.
בדקתי באתר שנקרא ''כשר כשר''. מסתמא לא מדויק אבל נותן אינדיקציה.

להכשר הרב מחפוד 129 עסקים ברחבי הארץ
הרב רובין - 83
בית יוסף -755

אמונת אומן

משתמש ותיק
פותח הנושא
בן ברוך אמר:
השאלה היא לא 'איך' אלא 'האם'.
אין שום בעיה לשלוח משגיחים לכל הארץ. השאלה עם עושים זאת !

יהודי

משתמש ותיק
אמונת אומן אמר:
עקביא בן מהלל אומר אמר:
עקביא בן מהלל אומר אמר:

היתה תקופה שהם גייסו את הרב זריצקי ועשה רושם שהם בונים משהו רציני, אך מהר מאד הוא עזב בטריקת דלת רועמת.
מי אמר שהוא עזב? ואם הוא עזב, מי אמר שבגלל בעיה כשרותית?

חלק א׳ ממעל

משתמש ותיק
אמונת אומן אמר:
בן ברוך אמר:
השאלה היא לא 'איך' אלא 'האם'.
אין שום בעיה לשלוח משגיחים לכל הארץ. השאלה עם עושים זאת !
סומכים על נאמן כשרות, לא תמיד יש משגיח ממש כל הזמן

יהודי

משתמש ותיק
לגבי בית יוסף, זה ממש עצוב שהרבה יהודים טובים שהיו מקפידים על כשרות מהדרין לפני שהגיע בית יוסף, צורכים מוצרים בחותמת זו.

חלק א׳ ממעל

משתמש ותיק
אמונת אומן אמר:
חלק א׳ ממעל אמר:
איזה הרב שטרן?

השם הפרטי שלו הוא אלעזר, אינני זוכר לאיזה חסידות משתייך (כנראה ויז׳ניץ או בעלזא ואולי גור)

יהודי

משתמש ותיק
יש פה עוד נקודה חשובה, רוב הצורכים כשרויות מהודרות מאוד, הם אנשים שאכפת להם מכשרות, וגוף הכשרות יודע כי הוא עומד למבחן תמידי (ברמה מסוימת). משא"כ בכשרויות המפוקפקות.

יהודי

משתמש ותיק
חלק א׳ ממעל אמר:
אמונת אומן אמר:
חלק א׳ ממעל אמר:
איזה הרב שטרן?

השם הפרטי שלו הוא אלעזר, אינני זוכר לאיזה חסידות משתייך (כנראה ויז׳ניץ או בעלזא ואולי גור)
הוא חסיד גור. מעניין מה עניינו.

חלק עליון תַחתִית