דע מה שתשיב - פונביז'

נושאים שונים

פותח הנושא
זעירא
נתן תודה: 2 פעמים
קיבל תודה: 2 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

דע מה שתשיב - פונביז'

שליחה על ידי זעירא » 06 ספטמבר 2017, 18:36

לצערינו הרב חילול ה' זועק עד השמים, במהומות שנוצרות באחד ממוסדות התורה המפוארים..(וחילול ה' נעשה ע"י ב' הצדדים לצערינו, וממילא אין כאן מקום לדיון מי צודק..).

ולצערינו הרב החילונים ואנשי הדת"ל יצחקו למו, ויאמרו זו דרכה של תורה? ומעשים שבכל יום לצערינו שנשפגשים יראים ושלמים עם המתקרבים לדת וכד' או שעולים להסביר את דבר ה' בענינים אחרים במקומות שאינם שומרי תורה ומצוות, וכנגדם שואלים אותם כנ"ל "זו דרכה שלו תורה", והיה מעשה כן באחד מגדולי המסבירנים, שנאלם דום בשידור חי ויהיה לכלימה.

וע"כ יועיל נא הת"ח לתת תשובה (אם יש) להשיב לאחינו, איך נישא הכלימה, ומדוע רבני הישיבה לא קמים ומניחים המפתחות (מב' הצדדים) עד שיבינו תלמידיהם שאין זו דרכה של תורה בכל אופן ובכל צורה. ומדוע לא נסים כמנוסת חרב מלחיות בצוותא זה ביחד עם זה, כאשר יודעים שגדולה סכנת רוחנית של אש המחלוקת בהיותם דרים בכפיפה אחת.

ועתה ענו לי מה שאשיב?

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 372 פעמים
קיבל תודה: 447 פעמים
יצירת קשר:

Re: דע מה שתשיב - פונביז'

שליחה על ידי יהודי » 06 ספטמבר 2017, 19:56

אין מה להשיב, חילול ד' נורא, בלומדי שם בצעירותי גם תמהתי בענין כפל כפליים מאשר תמה כאן השואל.

ארי במסתרים
נתן תודה: 6 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ארי במסתרים » 06 ספטמבר 2017, 21:06

אין מה להשיב
פלא יותר גדול בעיניי הוא איך יש הורים ששולחים ילדיהם הרכים למקומות כאלו

פותח הנושא
זעירא
יצירת קשר:

שליחה על ידי זעירא » 06 ספטמבר 2017, 21:19

הראו לי ממקום אחר שהיה מאן דהו שהציע לומר תהילים לריבוי כבוד השכינה, שלא גרע משאר צרות שיש לומר תהילים
אולם חשבתי שמלבד התועלת הרוחנית בתפילה על חרפה זו.
שער בנפשכם, לו יצוייר שכל עם ישראל [מלבד אלה שבטוחים שהם עושים במחלוקת זו את אחת מתרי"ג מצוות] יאמרו תהילים בציבור פרק אחד בכל יום על המחלוקת הנוראה בכלל ישראל. ועוד אולי פרק אחד לע"נ מייסד הישיבה הגרי"ש כהנמן שמן הסתם מלא צער בעלמא דאתי על המתחולל בישיבתו...
איך ישאו פנים אח"כ בעלי המחלוקות ביודעם שכלל ישראל מביט עליהם כעל מחלה מסוכנת, ואומר כל יום עליהם אחינו כל בית ישראל וכו'.
ובוודאי לפחות יהיו בעלי מחלוקת ללעג וקלס.

פרלמן משה
משתמש ותיק
נתן תודה: 184 פעמים
קיבל תודה: 105 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי פרלמן משה » 06 ספטמבר 2017, 21:40

אם יצליחו לנעול את שערי הבנין כולו אחת ולתמיד תסתיים המחלוקת.

שמשון
נתן תודה: 3 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמשון » 06 ספטמבר 2017, 22:06

לעניין דע מה שתשיב וכו'
א' המגזר החרדי לא צריך להתנצל בפני שום מגזר אחר, וחילול ה' הוא שיקול גדול מאוד אבל בין מכלול שיקולים אחרים חשובים לא פחות, לא הכל מתחיל (ואפילו לא קצת) ונגמר באיך מסתכלים עלינו ומה אומרים עלינו במגזרים המקבילים
ב' האנשי תקשורת והמחזירים בתשובה שבטוחים או רוצים להיות בטוחים ומבטיחים שהציבור החרדי הוא טלית שכולה תכלת עושים צחוק מעצמם והם הגורמים לעצמם את המבוכות בסופו של דבר, הציבור החרדי בסופו של דבר מורכב מאנשים עם יצרים תאוות וכו' כמו כל האנשים, ויש כאלו שהתורה לא הצליחה לעדן אותם, ויש כאלו שמוצאים מקום לפרוק את יצריהם דווקא בתוך התורה, ואם לדעת האיש תקשורת שנאלם דום האלימות בפוניבז' מאזנת את האלימות שיש בציבור החילוני, אז הוא באמת הוא יכול להיות חילוני

יעבץ
משתמש ותיק
נתן תודה: 394 פעמים
קיבל תודה: 392 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יעבץ » 06 ספטמבר 2017, 22:10

מי לנו גדול בתורת הוויכוח מרבי יהודה הלוי בספרו הכוזרי שכתב 'להגנת הדת המושפלת', ואף הוא שם בפי 'החבר' כששאלו הכוזרי על העליה לארץ ישראל: מצאת מקום חרפתי מלך כוזר ---
ללמדך שעדיף להודות על האמת כשהיא אמת.
מי יתן ובקרוב יסיר השם חרפתנו ותשקע אש המחלוקת.

צוקר
קיבל תודה: 17 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי צוקר » 06 ספטמבר 2017, 22:38

לגבי הפתרונות המוצעים "הנחת המפתחות" וכו' זו סיסמה ריקה מתוכן. מדוע להבדיל רוה"מ ואיסמעיל הניה לא "יניחו את המפתחות" עד שתיפסק האלימות בין הצדדים??

ראש הישיבה מרן הגרי"ג אדלשטיין שליט"א, חוזר אצל תלמידיו חזור ושנן לברוח מן המחלוקת הזו, לא להגיב וכו', וברוך השם כיום רובא דרובא של תלמידי פוניבז' רחוקים מלהיות "אנשי מלחמה". גם עשו המון ויתורים שהיו מהנהלת הישיבה שלא אהבו, ואעפ"כ ויתרו בכל מה שאפשר לוותר.

לדעתי ב"דע מה שתשיב" צריך להתמקד במה כן יש בישיבה. האלימות הזו היא תופעה שלילית כפי שמצאו שם גם עוד בעיות שונות ומשונות ואכמה"ל. אולם ב"ה יש שם אלפי בני תורה שיושבים ולומדים בהתמדה גדולה, וכפי שהאריכו הקודמים אין להסיק מבעיות כאלו ואחרות על הכלל.

פותח הנושא
זעירא
יצירת קשר:

שליחה על ידי זעירא » 06 ספטמבר 2017, 23:06

צוקר כתב:לגבי הפתרונות המוצעים "הנחת המפתחות" וכו' זו סיסמה ריקה מתוכן. מדוע להבדיל רוה"מ ואיסמעיל הניה לא "יניחו את המפתחות" עד שתיפסק האלימות בין הצדדים??

ראש הישיבה מרן הגרי"ג אדלשטיין שליט"א, חוזר אצל תלמידיו חזור ושנן לברוח מן המחלוקת הזו, לא להגיב וכו', וברוך השם כיום רובא דרובא של תלמידי פוניבז' רחוקים מלהיות "אנשי מלחמה". גם עשו המון ויתורים שהיו מהנהלת הישיבה שלא אהבו, ואעפ"כ ויתרו בכל מה שאפשר לוותר.

לדעתי ב"דע מה שתשיב" צריך להתמקד במה כן יש בישיבה. האלימות הזו היא תופעה שלילית כפי שמצאו שם גם עוד בעיות שונות ומשונות ואכמה"ל. אולם ב"ה יש שם אלפי בני תורה שיושבים ולומדים בהתמדה גדולה, וכפי שהאריכו הקודמים אין להסיק מבעיות כאלו ואחרות על הכלל.
למה סיסמה ריקה, אם ישיבה אחת תעבור מקום [וזה אם יקרה אם אחד מראשי הישיבה יודיע שאם לא עוברים הוא מתפטר...] אז הבעיות ברובן הגדול יסתיימו...

יהודי פשוט מאוד
נתן תודה: 23 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי פשוט מאוד » 07 ספטמבר 2017, 00:05

רק לי זה מרגיש ככניסה מהדלת האחורית למה שלא ראוי להיכנס בדלת הראשית, ובפרט מע"ג במה מכובדת זו?

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 372 פעמים
קיבל תודה: 447 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 07 ספטמבר 2017, 00:24

אני מסכים עם יפ"מ, יש הרבה טענות ומענות לכל א' מהצדדים, ויכלה הזמן והם לא יכלו, וממש לא כאן המקום להתחיל לצדד בעד צד א' או ב', בשביל זה יש מקומות אחרים.
אני הייתי ממליץ או לנעול את הנושא או לכתוב ברור שהנושא כאן הוא כללי לגבי הסברה לחילונים וכו'.

יעבץ
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יעבץ » 07 ספטמבר 2017, 01:07

יהודי פשוט מאוד כתב:רק לי זה מרגיש ככניסה מהדלת האחורית למה שלא ראוי להיכנס בדלת הראשית, ובפרט מע"ג במה מכובדת זו?
יהודי כתב:אני מסכים עם יפ"מ, יש הרבה טענות ומענות לכל א' מהצדדים, ויכלה הזמן והם לא יכלו, וממש לא כאן המקום להתחיל לצדד בעד צד א' או ב', בשביל זה יש מקומות אחרים.
אני הייתי ממליץ או לנעול את הנושא או לכתוב ברור שהנושא כאן הוא כללי לגבי הסברה לחילונים וכו'.
שני יהודים מסכימים על דבר אחד...

יעבץ
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יעבץ » 07 ספטמבר 2017, 01:20

יהודי כתב:וממש לא כאן המקום להתחיל לצדד בעד צד א' או ב', בשביל זה יש מקומות אחרים.
האשכול לא נפתח על צד א' או ב'. אלא על אלימות ותגרות. אני משוכנע שאף אחד לא תומך בכך...
לנעול את הנושא פירושו שאין לדון על מעשים שלא יעשו לכולי עלמא אם נעשו במחנינו. לכך אני מתנגד.
אמנם יש פונטציאל רב (שכבר החל לצוץ) לגלישה בענייני מחלוקת ובמידה וכך יקרה חלילה אני סומך על ההנהלה שתרחיק הודעות שכאלו.
אפשר לדון על מה שנכתב בהודעה הפותחת איך לקיים דע מה שתשיב (ואני מוסיף: לעצמך!) על אירועים שכאלו. דעתי הייתה להודות על האמת. היו שכתבו להסתכל על התמונה הכוללת, אנו יותר טובים ועוד. בכל זה אינני מוצא סיבה להמנע.

זקן ממרא
נתן תודה: 5 פעמים
קיבל תודה: 10 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי זקן ממרא » 07 ספטמבר 2017, 07:20

זעירא כתב:
צוקר כתב:לגבי הפתרונות המוצעים "הנחת המפתחות" וכו' זו סיסמה ריקה מתוכן. מדוע להבדיל רוה"מ ואיסמעיל הניה לא "יניחו את המפתחות" עד שתיפסק האלימות בין הצדדים??

למה סיסמה ריקה, אם ישיבה אחת תעבור מקום [וזה אם יקרה אם אחד מראשי הישיבה יודיע שאם לא עוברים הוא מתפטר...] אז הבעיות ברובן הגדול יסתיימו...
איום ההתפטרות לא יעזור
הלא אחד מראשי המחלוקת מחזיק בצוואה ממייסד הישיבה שבלעדיו זה לא פונוביז'....
יתפטר ראש ישיבה זה או אחר ובלבד ש"פונוביז'" לא תיסגר......

סמל אישי של משתמש

מנהל ראשי
מנהל האתר
נתן תודה: 102 פעמים
קיבל תודה: 284 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מנהל ראשי » 07 ספטמבר 2017, 08:04

זקן ממרא כתב:
זעירא כתב: למה סיסמה ריקה, אם ישיבה אחת תעבור מקום [וזה אם יקרה אם אחד מראשי הישיבה יודיע שאם לא עוברים הוא מתפטר...] אז הבעיות ברובן הגדול יסתיימו...
איום ההתפטרות לא יעזור
הלא אחד מראשי המחלוקת מחזיק בצוואה ממייסד הישיבה שבלעדיו זה לא פונוביז'....
יתפטר ראש ישיבה זה או אחר ובלבד ש"פונוביז'" לא תיסגר......
דיבורים מעין אלו אינם מעניין האשכול, ובאופן הזה דין האשכול להימחק. מצד שני, אין ראוי כל פעם מחדש שבגלל גלישת אשכולות לפסים צורמים אני נאלץ למחוק דיונים מהותיים ואיכותיים, היות ואני מסכים עם דברי @יעבץ "לנעול את הנושא פירושו שאין לדון על מעשים שלא יעשו לכולי עלמא אם נעשו במחנינו. לכך אני מתנגד", אני משאיר את האשכול על כנו בבקשה להשאיר את הדיון ענייני

עפר ואפר
משתמש ותיק
נתן תודה: 170 פעמים
קיבל תודה: 122 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי עפר ואפר » 07 ספטמבר 2017, 08:42

לא מאמין שיצליח להיות דיון ענייני (כבר לא מצליח), אבל אולי קצת להרגיע, שהחילונים לא באמת כאלו צדיקים ועדינים, ולכן הם לא מסתכלים על זה כל כך גרוע כפי שאנחנו, היודעים מה המשמעות של כאילו סוטר לועו של השכינה וכו', מסתכלים על זה.

נעול הנושא הקודםהנושא הבא

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 2 אורחים