טיפול אלטרנטיבי

סמל אישי של משתמש

פעלעד
משתמש ותיק
נתן תודה: 53 פעמים
קיבל תודה: 153 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: טיפול אלטרנטיבי

שליחה על ידי פעלעד » 13 פברואר 2018, 22:14

סופר כתב:לפני כמה שנים מסר הגאון ר' מנשה ישראל רייזמן כמה שיעורים בנושא המטולטלת ומוח אחד, זה מקוטלג ב'קול הדף' בנושאים שונים.
אחר שהביא את האוסרים ואת המתירים, סיכם למסקנא שרוב הפוסקים מתירים את המוח אחד, וטעמם כי הכל שטות ודמיון אחד גדול, ודמיונות אינו אסור מטעם מעונן ומכשף.
שמעתי את כל השיעורים שלו, 10 בשנת תשע"ג, ו10 בשנת תשע"ד, ומה שתכתב ממש לא נכון:
הוא לא מסכם להלכה, הוא מזכיר קצת סברות ושיטות בהלכה לאיסור ולהיתר, אבל עיקר עיסוקו הוא בנושא ההשקפתי וכדו', והוא ממש לא מסכם מה שאתה כותב שזה לא עוזר במיוחד שזה לא שיטת רוב הפוסקים, כהיום הזה זה נאביות לשמה לכתוב שהכל שטויות ולא עוזר, כי המציאות הוכיחה אחרת, גיסי ואחותי הם מטפלים גדולים בחו"ל ועוזרים למאות אנשים במקום שרופאים התייאשו או שלא מצאו את מקור הבעיה.
להגיד שהכל דמיון וזה לא עוזר = טפשות לשמה!

סופר
משתמש ותיק
נתן תודה: 90 פעמים
קיבל תודה: 136 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי סופר » 13 פברואר 2018, 22:22

הגאון הנ"ל הסביר כך, שמעונן ומכשף הכוונה לכל דבר שאין לזה הסבר טבעי איך זה מועיל. ואכן מוח אחד שמקורו הגיע מכישוף, אלא שבשנים המאוחרות הלבישו על זה הסברים טבעיים, לכאורההיה אמור להיות אסור. אלא כיון שבאמת כל המוח אחד אין בזה שום כישוף, אלא הכל עובד בדמיון, והביא לזה משל. נאמר שאדם אחד ל"ע סובל מחלומות רעים, וזה מטריד את מנוחתוביום ובלילה. יום אחד ראה אותו אדם מודעה על אחד שמטפל בשיטה מיוחדת שיכול להועיל לאנשים בכזה מצב. התקשר למספר, והלו שכנע אותו שיש לו קשר עם שר החלומות, ושהוא יכול לפעול אצלו שיעזוב אותו לנפשו. והראה לו המלצות מעשרות אנשים שאכן עזר להם. כמובן שאחרי כמה טיפולים הצליח להסיר ממנו את כל החלומות הרעים.
מי שקורא את הסיפור הזה, מבין שהיה כאן בעל דמיון שדמיין חלומות רעים, והגיע בעל דמיון אחר ושכנע אותושהואיכול לפתורלו את הבעיה, ואכן הצליח לדמיין לו להביע ממנואת הדמיון.
כן הענין במוח אחד ודומיו, שיש בעל דמיון שיש לו דמיונות של בעיות, והנה מגיע בעל דמיון אחר שמדומיין שיכול לפתור בעיות, ואכן מצליח לשכנע אותו שהעבירממנו את הדמיונות.

סופר
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סופר » 13 פברואר 2018, 22:23

פעלעד כתב:
סופר כתב:לפני כמה שנים מסר הגאון ר' מנשה ישראל רייזמן כמה שיעורים בנושא המטולטלת ומוח אחד, זה מקוטלג ב'קול הדף' בנושאים שונים.
אחר שהביא את האוסרים ואת המתירים, סיכם למסקנא שרוב הפוסקים מתירים את המוח אחד, וטעמם כי הכל שטות ודמיון אחד גדול, ודמיונות אינו אסור מטעם מעונן ומכשף.
שמעתי את כל השיעורים שלו, 10 בשנת תשע"ג, ו10 בשנת תשע"ד, ומה שתכתב ממש לא נכון:
הוא לא מסכם להלכה, הוא מזכיר קצת סברות ושיטות בהלכה לאיסור ולהיתר, אבל עיקר עיסוקו הוא בנושא ההשקפתי וכדו', והוא ממש לא מסכם מה שאתה כותב שזה לא עוזר במיוחד שזה לא שיטת רוב הפוסקים, כהיום הזה זה נאביות לשמה לכתוב שהכל שטויות ולא עוזר, כי המציאות הוכיחה אחרת, גיסי ואחותי הם מטפלים גדולים בחו"ל ועוזרים למאות אנשים במקום שרופאים התייאשו או שלא מצאו את מקור הבעיה.
להגיד שהכל דמיון וזה לא עוזר = טפשות לשמה!
הרב רייזמן אמר אז, שעל כל סיפור הצלחה, אפשר לכתוב ספר שלם על אלו שלא הצליח.
שמעת על גדול הדור אחד שממליץ על זה ????

סמל אישי של משתמש

פעלעד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי פעלעד » 13 פברואר 2018, 22:31

אני מכיר אחד שהיה לו את המחלה ועבר כימותרפיה ונפטר, כלומר זה לא עזר לו, לכן כל טיפולי כימו הם דמיונות והבלים....
ככה בערך אתה נשמע לפי מה שאתה כותב, יש אלפי מטפלים, אולי חלק דמיוניים וגזלנים ומה לא, אבל חלק גדול הם אנשים רציניים שמועילים ופועלים גדולות ונצורות (אם מותר...) ואתה כלל זה נקוט בידך שלא ראינו אינו ראיה כלל וכלל!

מי הרבנים שממליצים? כל אלה שמתירים! המתירים סבורים שיש איסור לאסור את זה כי זה מציל אנשים.
עכשיו מי המתירים?
הגר"מ גרוס גאב"ד חניכי הישיבות, הג"ר שמאי גרוס מבעלזא, הרב פאלק מלונדון, האדמו"ר מאמשינוב - רק על גוף האדם ולא בעל פה, הגרח"מ וואזנר (באופן לא רשמי, לרוב הוא מתחמק מלענות) ועוד ועוד ועוד הרבה מתירים שאיני זוכר על הדקה כעת, ולעומתם הרבה אוסרים, כמו בכל מחלוקת הלכתית בישראל.

ואגב, אני זוכר מצויין את השיעורים שלו, ואני לא זוכר שזה היה הדגש, אולי הוא גם הזכיר זאת, אבל הוא בעצמו מספר שביקר אצל בעל מטוטלת וראה איך זה עובד וכו' והוא בכלל לא אומר שזה דמיונות, והוא נשאר למסקנה שהשקפתית זה בעיה ותו לא.

סופר
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סופר » 13 פברואר 2018, 23:05

קול הדף 02640000 אח"כ ללחוץ 223583 יש 21 שיעורים. מה שכתבתי למעלה הוא בשיעור 10.

סבא
משתמש ותיק
נתן תודה: 512 פעמים
קיבל תודה: 696 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי סבא » 13 פברואר 2018, 23:21

אולי יהיה לתועלת מאמר זה- [מקור: אספקלריא פרשת שמיני]
לבירור הטיפול בשיטת מח אחד.pdf
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש

פעלעד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי פעלעד » 13 פברואר 2018, 23:22

מצורף אחד הסיכומים שכתבתי בענין בחמלת ה' עלי, מדובר בסיכום קצר של בירור שיטת הרמב"ם והראשונים בגדר קוסם לענין מטוטלת, וזכיתי להסכמת אחד מגאוני ירושלים.

סמל אישי של משתמש

פעלעד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי פעלעד » 13 פברואר 2018, 23:34

סבא כתב:אולי יהיה לתועלת מאמר זה- [מקור: אספקלריא פרשת שמיני]
לבירור הטיפול בשיטת מח אחד.pdf
המאמר לא מדוייק ומאד מגמתי, ואסביר את עצמי:
ראשית, לא הכל בדיוק כמו שהוא כותב, רואים שהוא כותב מתוך מחקרים ולא מתוך מה שהמטפלים החרדים עושים למעשה, דוגמא אחת אציין (כי לא הספקתי לקרוא כל המאמר בעיון) הוא כותב שהמטפל צריך לבקש תחילה רשות מהאנרגיה של המטופל וכו', זה שטויות, גיסי ואחותי יש להם קליניקה גדולה בחו"ל ולא צריך שום בקשת רשות לפני הטיפול, הם אפילו עשו עלי פעם שאלה במטוטלת בלי שאדע ובשעה שאני מתנגד לזה וקבילו תשובה נכונה...

2. אם תבדוק, תראה שרוב הפוסקים הרציניים (כלומר לא סתם אברכים שהוציאו מאמרים כמו הספרים שהוזכרו כאן) שאוסרים, לא מתייחסים כאן כלל לנושא ע"ז, כי זה בעצם כלל לא קשור.
אם הממציאים תלו את הכח הזה בע"ז שלהם, זה לא משנה עבורי כלום, כמו שגוי ימציא משהו בסין ויתלה את הכח של זה בע"ז שלו, או שיגיד שהמקרוגל שלו עובד מהע"ז, ואני אסביר שזה כח שמגיע מהחשמל וכו', אז פשוט שאין כאן שאלה של ע"ז.
כמו"כ כאן, המציאות שאדם יכול להרגיש דברים נעלמים שבלב חברו, מוכח כבר מהפסוק ומחז"ל, יש מציאות של כמים הפנים לפנים, מציאות של איהו לא חזי מזלייהו חזי, מציאות שאם מרגישה מה שקורה לבנה בקצה שני של העולם, מאמר ידוע מרמ"ל מסאסוב שמי שאוהב את רעהו בתכלית האהבה ירגיש מעצמו מה כואב לחבירו ומתי וכו', וכאן רק מסבירים שזה עובד ע"י כח אנרגיה שזורם באדם וכו', אבל המטפלים החרדים שלמדו מחרדים שלמדו מחרדים וכו' לא לומדים מילה על ע"ז לא על יין ולא על יאנג ולא על שום כח שמתקשרים אליו וכו', לכן הספרים שמדברים על ע"ז בעצם מדברים שטויות...
כך גם אמר לי הגרי"מ מורגנשטרן שליט"א מראשי האוסרים כבר משנת תשס"ו, בפרט שלדעתו ולדעת עוד אוסרים יש לזה כן הסבר טבעי ובכל זאת זה אסור מדין קוסם כמבואר במאמר שכתבתי הבאתי מקודם, וממילא אין צורך לחפש ע"ז ועוד דברים שגורמים לאנשים שמבינים בזה קצת להניף יד בביטול ולסגור את הספר בטריקה, אם כבר להסביר למה אסור, יש לדבר לענין שישפיע על אנשים.

יצחק
משתמש ותיק
נתן תודה: 305 פעמים
קיבל תודה: 303 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יצחק » 13 פברואר 2018, 23:56

פעלעד כתב:מצורף אחד הסיכומים שכתבתי בענין בחמלת ה' עלי, מדובר בסיכום קצר של בירור שיטת הרמב"ם והראשונים בגדר קוסם לענין מטוטלת, וזכיתי להסכמת אחד מגאוני ירושלים.
קראתי את המאמר בעז"ה מחר אני רוצה ללמוד את הר"מ בפנים, רק בקשר למציאות של המטוטלת, אתה יכול לתאר קצת את המציאות מה הם עושים וכו'.
למעשה אם אני מבין נכון אז בדעת הר"מ אתה סובר שזה אסור, הלא כן?

סמל אישי של משתמש

פעלעד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי פעלעד » 14 פברואר 2018, 00:09

אכן, ודברתי באריכות עם רבי יצחק מאיר מורגנשטרן, הוא אמר לי שהבי"ד של הגר"מ גרוס היו בקשר איתו כל הזמן בעת שהם ביררו את הנושא מכיון שידעו שהוא בקי מאד במציאות העניינים, ורק בשלב כלשהוא היה חילוקי דיעות ביניהם בהבנת הראשונים ולכן הם התירו והוא אוסר, הבנתי שהם מתירים כיון שלומדים פשט ברמב"ם שרק באופן מאד מסויים של התפשטות ממש מהמציאות וכו' נקרא קסם, ואילו שימוש בכח המדמה וכו' שלא באופן חזק כ"כ אינו נקרא קסם.
ואילו האוסרים סבורים שלפי הרמב"ם זה כן נקרא קוסם, מה גם שיש לנו מאמר מאד פשוט של הפסוק וחז"ל שעמי בעצו ישאל ומקלו יגיד לו אומר הספרי ששואל במקלו אם אלך או לא אלך.
ואם אתה נכנס לסוגיא, כדאי מאד לראות גם את הרמב"ם בשמונה פרקים פ"א שמביר בפירוטרוט מה זה בדיוק ה'כח המדמה'.

לגבי מטוטלת, זה עובד כך בקצרה:
המטפל מחזיק ביד שרשרת ומחליט שצד ימין זה כן וצד שמאל נקרא לא, שואל שאלה על המטופל כגון האם הוא אלרגי לחלב, התת מודע - הכח המדמה יכול להרגיש מה שבתת מודע של המטופל ע"י כח האנרגיה, כח האנרגיה הוא בעצם הכח שמקשר בין כל הנבראים בעולם, והמטפל למד להכיר את נבכי מוחו ונפשו ללמוד להרגיש את הכח הנעלם הזה שנמצא בכל אדם.
עכשיו בתת מודע האדם יודע מה טוב לא ומה לא, לכן המטופל בתת מודע שלו יודע שחלב זה לא טוב לא, רק בשכל המוחש הוא לא הכיר בזה עדיין, אז המטפל מקבל את התשובה לשאלתו ישר מתת מודע היינו כח המדמה של המטופל אל תוך התת מודע - כח המדמה שלו - של המטפל, ואז התת מודע גורם לשריר היד לזוז לכיוון הנכון, היינו לצד שהחליטו שיורה על כן או על לא, ובתנועה קלה מאד בלתי מורגשת שריר היד זז וגורם לשרשרת לנוע לאותו צד, כך יוצא התשובה לאור.
כמובן כתבתי בקיצור שבקיצורים, ויש הרבה פרטים וחומר לקרב את זה מעט יותר אל השכל, בפרט אם לא שמעת על זה עד היום אז זה נראה מאד מופקע...

סבא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סבא » 14 פברואר 2018, 00:19

ומה עם הספר "כוח המחשבה" שמובא לעיל [בהסכמות רבות ונלהבות מהרבה גדולי תורה] שטוען שעפ"י תורה בכלל לא מקובל העניין של תת מודע.

יצחק
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יצחק » 14 פברואר 2018, 00:20

הבסיס של שיטת הר"מ לא חדש לי רק הדיוקים של הלשונות בקשר לקסמים צריך כמובן לעיין היטב.
אבל לפי מה שהבנתי תמיד השיטה של הר"מ מבוססת על התפיסה הכללית שלו שכל הכשפים כולם הם בעצם ביטוי לכח הדמיון לסוגיו השונים (פאראפסיכולוגיה),
לכן אני מתפלא על הרבנים שהבאת שהם דנים לאסור או להתיר עפ"י הר"מ, הרי לכאורה השיטה העקרונית של הר"מ לא מקובלת בראשונים. אולי המציאות היום שיודעים שא"א לבנות שום בנין ע"י כישופים גרמה לרבנים להתקרב לשיטת הר"מ בהבנת הנושא?

סמל אישי של משתמש

פעלעד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי פעלעד » 14 פברואר 2018, 00:33

לא נכון, שיטת הרמב"ם שלא הסיכמו אליה קשורה לענין כשפים וכוחות הטומאה שלדעתו בטלו כיום והגר"א כותב בחריפות נגדו וכו' , אבל בגדר קוסם לא היה את המח' הזאת.
ועי' בתשובותיו של הגרימ מורגנשטרן ב'ים החכמה' ברורים להפליא, אם אין לך אני יכול לשלוח לך מחר.

ולר' 'סבא', עי' בשמונה פרקים להרמב"ם ותראה שמציאות התת מודע קיים גם קיים בהלכה, אולי מחר יהיה לי זמן אעלה לכאן את הקטע.
את ספר כח המחשבה אני לא מכיר, ולא קראתי את האשכול מתחילתו.
וגם הסכמות נלהבות מורות כמה הסוגיא חשובה בעיני הגדולים וכן מורים שהכותב הוא יהודי טוב, אבל אין בזה כדי לאמת כל שורה בספר... (כמובן בלי להכיר את הספר ומחברו)

יצחק
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יצחק » 14 פברואר 2018, 00:42

רק מילה, הר"מ לא סבר שכוחות הטומאה (כפי שאחרים הבינו אותם) היו בעבר והתבטלו, הוא פשוט לא מאמין בהם.

סופר
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סופר » 14 פברואר 2018, 08:59

פעלעד כתב:אכן, ודברתי באריכות עם רבי יצחק מאיר מורגנשטרן, הוא אמר לי שהבי"ד של הגר"מ גרוס היו בקשר איתו כל הזמן בעת שהם ביררו את הנושא מכיון שידעו שהוא בקי מאד במציאות העניינים, ורק בשלב כלשהוא היה חילוקי דיעות ביניהם בהבנת הראשונים ולכן הם התירו והוא אוסר, הבנתי שהם מתירים כיון שלומדים פשט ברמב"ם שרק באופן מאד מסויים של התפשטות ממש מהמציאות וכו' נקרא קסם, ואילו שימוש בכח המדמה וכו' שלא באופן חזק כ"כ אינו נקרא קסם.
ואילו האוסרים סבורים שלפי הרמב"ם זה כן נקרא קוסם, מה גם שיש לנו מאמר מאד פשוט של הפסוק וחז"ל שעמי בעצו ישאל ומקלו יגיד לו אומר הספרי ששואל במקלו אם אלך או לא אלך.
ואם אתה נכנס לסוגיא, כדאי מאד לראות גם את הרמב"ם בשמונה פרקים פ"א שמביר בפירוטרוט מה זה בדיוק ה'כח המדמה'.

לגבי מטוטלת, זה עובד כך בקצרה:
המטפל מחזיק ביד שרשרת ומחליט שצד ימין זה כן וצד שמאל נקרא לא, שואל שאלה על המטופל כגון האם הוא אלרגי לחלב, התת מודע - הכח המדמה יכול להרגיש מה שבתת מודע של המטופל ע"י כח האנרגיה, כח האנרגיה הוא בעצם הכח שמקשר בין כל הנבראים בעולם, והמטפל למד להכיר את נבכי מוחו ונפשו ללמוד להרגיש את הכח הנעלם הזה שנמצא בכל אדם.
עכשיו בתת מודע האדם יודע מה טוב לא ומה לא, לכן המטופל בתת מודע שלו יודע שחלב זה לא טוב לא, רק בשכל המוחש הוא לא הכיר בזה עדיין, אז המטפל מקבל את התשובה לשאלתו ישר מתת מודע היינו כח המדמה של המטופל אל תוך התת מודע - כח המדמה שלו - של המטפל, ואז התת מודע גורם לשריר היד לזוז לכיוון הנכון, היינו לצד שהחליטו שיורה על כן או על לא, ובתנועה קלה מאד בלתי מורגשת שריר היד זז וגורם לשרשרת לנוע לאותו צד, כך יוצא התשובה לאור.
כמובן כתבתי בקיצור שבקיצורים, ויש הרבה פרטים וחומר לקרב את זה מעט יותר אל השכל, בפרט אם לא שמעת על זה עד היום אז זה נראה מאד מופקע...
הבעיה, שרוב ממטפלי המטולטלת עושים זאת שלא בנוכחות המטופל.
ושוב אני אומר, שאני מכיר מקרוב כמה ממטפלי המטולטלת, והם אומרים לכל אחד רשימה של עשרות דברים שאסור להם לאכול, בקיצור עושים להם דיאטה רצינית, ואין לזה שום קשר למטולטלת, אלא הכל הצגה אחת גדולה, וזה לא קוסם ולא כישוף - אלא דמיון אחד גדול, ועדיין לא מצאנו איסור בפוסקים להתעסק בדמיונות.

אלימלך
משתמש ותיק
נתן תודה: 110 פעמים
קיבל תודה: 357 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אלימלך » 14 פברואר 2018, 11:48

סופר כתב: שמעת על גדול הדור אחד שממליץ על זה ????
לא שהם לא ממליצים אלא שכולם אוסרים, השבט הלוי הגרי"ט וייס הגר"ח קניבסקי הגר"ש אוירבך הגר"י ראטה.
מצורף דבריו של הגרי"ש אלישיב [יצוין שבספר 'השקדן' מסופר שלפני שהגריש"א פסק לאסור, עסק בסוגיא זו כמה שבועות בעיון גדול, ובדק המציאות היטיב בדקדוק גדול ע"י אחד מתלמידיו הנאמנים וגם שינה את לשון הפסק כמה וכמה פעמים]
דעת הרב אלישיב.PDF

פותח הנושא
יהושע
משתמש ותיק
נתן תודה: 9 פעמים
קיבל תודה: 96 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהושע » 14 פברואר 2018, 18:35

אלימלך כתב:
לא שהם לא ממליצים אלא שכולם אוסרים, השבט הלוי הגרי"ט וייס הגר"ח קניבסקי הגר"ש אוירבך הגר"י ראטה.
מצורף דבריו של הגרי"ש אלישיב [יצוין שבספר 'השקדן' מסופר שלפני שהגריש"א פסק לאסור, עסק בסוגיא זו כמה שבועות בעיון גדול, ובדק המציאות היטיב בדקדוק גדול ע"י אחד מתלמידיו הנאמנים וגם שינה את לשון הפסק כמה וכמה פעמים]
דעת הרב אלישיב.PDF
שמעתי מאחד מתלמידי הרב ווזנר שפסק שלכתחילה לא לעשות אבל במקום צורך יש להקל.

סמל אישי של משתמש

פעלעד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי פעלעד » 14 פברואר 2018, 19:51

יהושע כתב:
אלימלך כתב:
דעת הרב אלישיב.PDF
שמעתי מאחד מתלמידי הרב ווזנר שפסק שלכתחילה לא לעשות אבל במקום צורך יש להקל.
אני בכלל לא מגיב על דבריו, כי לפי מה שהוא כותב נראה שאין לו שום יד בענין הזה שהוא כ"כ רחב וסבוך.
אם יש גדולי הדור שממליצים? יש המון, כל אחד בבחינה אחרת, אחדים מתירים ממש, אחרים בשעת הדחק וכו' וכו', קח לדוגמא את הרבי מאמשינוב ששולח למח אחד בתנאי שעושים על גוף המטופל עצמו ולא מרחוק, ועוד ועוד.
גיס שלי לפני שהתחיל לעבוד בזה ישב שבועות ע"ג שבועות אצל רבנים גדולים כמו הגר"מ גרוס גאב"ד חניכי הישיבות ועוד בדומה לו שהדריכוהו על כל צעד ושעל מה בדיוק כן ומה לא, אבל בחלק שהתירו לו נמצא גם מטוטלת ומח אחד ועוד.

סופר
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סופר » 14 פברואר 2018, 20:19

פעלעד כתב:אני בכלל לא מגיב על דבריו, כי לפי מה שהוא כותב נראה שאין לו שום יד בענין הזה שהוא כ"כ רחב וסבוך.
אם יש גדולי הדור שממליצים? יש המון, כל אחד בבחינה אחרת, אחדים מתירים ממש, אחרים בשעת הדחק וכו' וכו', קח לדוגמא את הרבי מאמשינוב ששולח למח אחד בתנאי שעושים על גוף המטופל עצמו ולא מרחוק, ועוד ועוד.
גיס שלי לפני שהתחיל לעבוד בזה ישב שבועות ע"ג שבועות אצל רבנים גדולים כמו הגר"מ גרוס גאב"ד חניכי הישיבות ועוד בדומה לו שהדריכוהו על כל צעד ושעל מה בדיוק כן ומה לא, אבל בחלק שהתירו לו נמצא גם מטוטלת ומח אחד ועוד.
נעזוב את הנושא ההלכתי, אני שואל האם אתה מכיר גדול הדור (חוץ מאדמור מאמשינוב שליט"א), שכשנכנס אליו יהודי להתייעץ בבעיה רפואית גופנית או נפשית, והגדול מפנה אותו למח אחד ? ברור שלא תמצא, אולי בודדים, כולם יפנו אותו לרופא.
וזה לא סותר מה שרבנים מתירים או מורים כיצד לעשות זאת בדרך היתר, כי אם יש יהודי שצריך פרנסה, למה לא לעזור לו.

סמל אישי של משתמש

פעלעד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי פעלעד » 14 פברואר 2018, 20:26

אנחנו מדברים על שני דברים, אתה מדבר על חולה שנכנס לגדול וההוא שולח למח אחד במקום רופא, זה וודאי שאין.
אני מדבר על צרות שונות, מפחדים ובעיות נפשיים שניתן לרפא במח אחד בקלות או לחילופין בדמים מרובים תרתי משמע אצל פסיכולוג או פסיכיאטר שנים... או אלרגיות למיניהם וכדו' וכדו' לאין שיעור, אנשים שהילד שלהם מקיא כבר חודשיים ובוכה בלילות, הם עשו את כל הבדיקות בעולם והיו אצל כל הרופאים ולא מצאו את הסיבה, אז יש בהחלט גדולי הדור שסבורים להיתר והם יפנו לבדוק במטוטלת אם זה אלרגיה וכדו'.
ההבדל בינינו הוא, שאני מדבר מתוך ידיעה כמי שמעורה בנושא כבר כמה שנים טובות, ואתם כותבים סתם סברות הכרס בבחינת לא ראינו, וכידוע שזה אינו ראיה...

סופר
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סופר » 14 פברואר 2018, 20:53

פעלעד כתב:אנחנו מדברים על שני דברים, אתה מדבר על חולה שנכנס לגדול וההוא שולח למח אחד במקום רופא, זה וודאי שאין.
אני מדבר על צרות שונות, מפחדים ובעיות נפשיים שניתן לרפא במח אחד בקלות או לחילופין בדמים מרובים תרתי משמע אצל פסיכולוג או פסיכיאטר שנים... או אלרגיות למיניהם וכדו' וכדו' לאין שיעור, אנשים שהילד שלהם מקיא כבר חודשיים ובוכה בלילות, הם עשו את כל הבדיקות בעולם והיו אצל כל הרופאים ולא מצאו את הסיבה, אז יש בהחלט גדולי הדור שסבורים להיתר והם יפנו לבדוק במטוטלת אם זה אלרגיה וכדו'.
ההבדל בינינו הוא, שאני מדבר מתוך ידיעה כמי שמעורה בנושא כבר כמה שנים טובות, ואתם כותבים סתם סברות הכרס בבחינת לא ראינו, וכידוע שזה אינו ראיה...
אני מדבר על אותו דבר, וגם לזה אני קורא חולה, גם מי שסובל ל"ע מפחדים לחצים וכדומה, גם הוא חולה במחלה שבגופו, אלא שזה קשור יותר למוח, ולכן קוראים לזה מחלה נפשית, וכמו שמי שיש לו דלקת גרון לוקח אנטיביוטיקה, ולא הולך לשלשת המימדים, כך גם לענייננו - שהדרך הנכונה הוא ללכת לרופא שלמד וחקר וכו', ולא לאחד שקם בבוקר ונהיה לו מבין ומטפל בכל מיני שיטות שונות ומשונות.
נכון שיש דיאטות שמועילים להמון בעיות בגוף, בפרט למחלות מעיים לאלרגיות ולצליאק, וגם גדולי הרופאים מודים לכך, וזה לא קשור למטולטלת ולא למוח אחד, אכן יש כאלו שעושים במטולטלת - אך בסופו של דבר נותנים דיאטה מחמירה.
רק לידיעתך גם אני התנסיתי עם כל השטויות האלו, ובררתי אצל הרבה אנשים.

סמל אישי של משתמש

פעלעד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי פעלעד » 14 פברואר 2018, 21:03

יש דברים שהרפואה הקונבנציונלית אין לה פתרון כלל והדרך היחידה היא בשיטות אלטרנטיביות.
אנשים עם אלרגיות למיני מזון וכדו', יש דרכים לעזור להם, להקל עליהם, ולפעמים לרפאות אותם לגמרי ע"י טיפולים כאלו, לעומת רופאים רגילים שאין להם מה להציע רק להזהיר שלא לאכול את המאכלים שהם אלרגיים אליהם. וזו רק דוגמא קטנה.
ולגבי מטוטלת, אכן מטוטלת לא מרפאה, הוא רק כלי לאבחון, אבל מח אחד ושלושת הממדים יש בהם כח לרפאות ואינם עשויים דוקא כדי להדריך לדיאטה...

אלכס
משתמש ותיק
נתן תודה: 101 פעמים
קיבל תודה: 82 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אלכס » 14 פברואר 2018, 23:53

אם מישהו ימכור אקמול מיצור עצמי, יש סיכוי שתבלע את זה?
בחלק מהשיטות ישנם גם סיכונים והתוצאות לא נחקרו לעומק, כמובן שמוטלטלת לא מסוכנת (רק להיזהר של תסתובב מידי בפראות, כי אז היא עלולה לגרום לפציעות או לחנק...)

סמל אישי של משתמש

פעלעד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי פעלעד » 14 פברואר 2018, 23:54

:lol:

סבא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סבא » 15 פברואר 2018, 00:00

אלכס כתב:אם מישהו ימכור אקמול מיצור עצמי, יש סיכוי שתבלע את זה?
וכי לא קונים את טיפות הרב [יורוביץ] שהם ממיצוי עצמי, וכן טיפותיו של מוימי גריינימן להבחל"ח [אינני יודע אם הוא עוד מייצר], או טיפותיו של ר' אריה גוטליב מרחמסטריבקה וכדו', ואם אנשים אלו היו מייצרים אקמול לא היו קונים זאת אצלם?

אלכס
משתמש ותיק
נתן תודה: 101 פעמים
קיבל תודה: 82 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אלכס » 15 פברואר 2018, 00:17

סבא כתב:
וכי לא קונים את טיפות הרב [יורוביץ] שהם ממיצוי עצמי, וכן טיפותיו של מוימי גריינימן להמחל"ח [אינני יודע אם הוא עוד מייצר], או טיפותיו של ר' אריה גוטליב מרחמסטריבקה וכדו', ואם אנשים אלו היו מייצרים אקמול לא היו קונים זאת אצלם?
לא מכיר אף אחד מהשמות שהזכרתי
ובכל אופן אני לא הייתי קונה
מומלץ לקרוא מעט על תהליכי האישור של תרופה קונבנציונאלית כדי להבין כמה תרופות נופלות בדרך, מחמת אי יעילות או סכנה
להמר שבדיוק הם נפלו לנוסחה המדוייקת? נו נו.

סופר
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סופר » 15 פברואר 2018, 09:52

סבא כתב:
וכי לא קונים את טיפות הרב [יורוביץ] שהם ממיצוי עצמי, וכן טיפותיו של מוימי גריינימן להבחל"ח [אינני יודע אם הוא עוד מייצר], או טיפותיו של ר' אריה גוטליב מרחמסטריבקה וכדו', ואם אנשים אלו היו מייצרים אקמול לא היו קונים זאת אצלם?
בהחלט בציבור החרדי זה היה הולך בכמויות, הציבור שלנו נעבעך קונים כל לוקש שמוכרים להם.

פותח הנושא
יהושע
משתמש ותיק
נתן תודה: 9 פעמים
קיבל תודה: 96 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהושע » 18 פברואר 2018, 21:55

סופר כתב:
פעלעד כתב:אנחנו מדברים על שני דברים, אתה מדבר על חולה שנכנס לגדול וההוא שולח למח אחד במקום רופא, זה וודאי שאין.
אני מדבר על אותו דבר, וגם לזה אני קורא חולה, גם מי שסובל ל"ע מפחדים לחצים וכדומה, גם הוא חולה במחלה שבגופו, אלא שזה קשור יותר למוח, ולכן קוראים לזה מחלה נפשית, וכמו שמי שיש לו דלקת גרון לוקח אנטיביוטיקה, ולא הולך לשלשת המימדים, כך גם לענייננו - שהדרך הנכונה הוא ללכת לרופא שלמד וחקר וכו', ולא לאחד שקם בבוקר ונהיה לו מבין ומטפל בכל מיני שיטות שונות ומשונות.
נכון שיש דיאטות שמועילים להמון בעיות בגוף, בפרט למחלות מעיים לאלרגיות ולצליאק, וגם גדולי הרופאים מודים לכך, וזה לא קשור למטולטלת ולא למוח אחד, אכן יש כאלו שעושים במטולטלת - אך בסופו של דבר נותנים דיאטה מחמירה.
רק לידיעתך גם אני התנסיתי עם כל השטויות האלו, ובררתי אצל הרבה אנשים.
למה שלא ינסה משהו פשוט וקל וזול בלי תופעות לוואי לפני שהוא משלם אלפי שקלים לפסיאטרים ופסיכולוגים ותרופות עם תופעות לוואי מחרידות וממכרות?

סופר
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סופר » 18 פברואר 2018, 22:38

יהושע כתב:למה שלא ינסה משהו פשוט וקל וזול בלי תופעות לוואי לפני שהוא משלם אלפי שקלים לפסיאטרים ופסיכולוגים ותרופות עם תופעות לוואי מחרידות וממכרות?
זה לא קל, ולא זול. זה מסובך ויקר מאוד. ומאידך רופא פסיכיאטר יוצא זול בהרבה, בפרט אחרי השתתפות הקופה.
רוב התרופות אין להם תופעות לוואי. רק יש אנשים במצבים קשים שצריכים לשלב מכמה סוגים או לקחת מינונים גבוהים ל"ע, להם יש תופעת לוואי, ובדיוקכמו אנטיביוטיקה, שיש מיעוט קטן שיש להם תופעות לוואי לסוגים מסויימים.
תרופות לרפואת הנפש אינם ממכרות, וזה מאושר ע"י ארגוני הבריאות. רק יש כדורי הרגעה שזע מיועד להקלה מקומית, וזה אכן ממכר, וע"כ מותר לקחתם עד שבועיים. ולהווי ידוע, שגם אקמול ונורפפן ממכרים באותו מידה למי שיקח את זה באופן קבוע, משא"כ אנטיביוטיקה לא ממכר.
והחילוק פשוט, התמכרות נגרם מדבר שהבן אדם מרגיש שאינו יכול בלעדיו, כגון בן אדם שיש לו כאבי ראש תמידים כסדרם, ובכל כמה שעות לוקח נורופן, אז אחרי שבועיים כבר לא יוכל להתנתק מהנורפן, כי הגוף שלו יש לו דחף לקחת את התרופה בכדי להרגיע את הכאב. גם כך ברפואת הנפש, שאם בן אדם יקח כדור בכל פעם שהוא לחוץ, ואכן זה ירגיע אותו מיידי, אזם אחרי תקופה בכל לחץ קטן יהיה לו דחף לקחת תרופה בשביל להרגיע את הכאב - דהיינו הלחץ.
משא"כ תרופות שעשויים לטווח ארוך, זה לא מועיל ברגע אחד, אלא לוקח פרק זמן עד שזה משפיע, וכך במשך הטיפול זה ממגר את הבעיה, אחרי שהבעיה תחלוף, לא יהיה לגופו שום דחף לקחת את הכדור הזה שוב, כי זה מועיל במיידי, אלא זה תהליך ארוך של טיפול
אלו הם הדברים שפשוט לכל מבין, אלא שהעולם גולם אוהב לעשות שחור מכל שטות, ופתי מאמין לכל שטות.

סמל אישי של משתמש

פעלעד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי פעלעד » 18 פברואר 2018, 22:43

הרב @סופר אתה קצת מגזים...
א"א להכליל את הכל, יש דברים שזה ממש קל, פגישה אחת או שניים ומסדרים, מעשים שבכל יום שאני נכוח אצל גיסי שמטפל באנשים ובני משפחה אחרים שנעזרים, וזה ממש לא יקר.
אלא מאי, זה אסור עפ"י תורה, לכן התשובה להרב @יהושע זה לא שזה לא מעשי, אלא שזה לא 'יהודי'...

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמש הגולש בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 1 אורח