הכרזת טראמפ

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

יהודי

משתמש ותיק
נשיא ארה"ב הכריז השבוע כי ירושלים היא בירת המדינה.
ראיתי לא קצת חרדים שהביעו סיפוק מאמירה זו, ולא כ"כ הבנתי, לעניות דעתי הנושא כאן הוא ציונות טהורה לשמה, הרי שום דבר לא השתנה [למעט הכעסת הבני דודים המשועממים], וזהו רק ענין רשמי.
אשמח לשמוע חוו"ד [אני לא מתכוון לשמוע מציבור שאינו חרדי שלהשקפת עולמם הוא מסתמא יום חגא].

אברומי

משתמש חדש
אכן אני מסכים איתך ברמת העיקרון. אומנם יתכן ויש מה לשמוח בזה שבהכרזה זו הוא מביע הסכמה ותמיכה ביהודים מול חיות הטרף הסובבים אותנו...אני לא רוצה להזכיר לך כמה סבלנו מאובמה בעקיפין במה שתמך בערבים.. מצד שני יש כאן חיסרון של התגרות באומות וצריך לדעת מה עומד כנגד מה...שאלה קשה
מתחילה בוודאי שכל הנושא הנ"ל של כיבוש הארץ שייך למשכילים הארורים ולנו אכן לא היה כל בעיה לחיות עם הערבים בשלום ולא להתגרות באומות כמו שרואים את החורבן שיוצא מזה מאז..אומנם לאחר שזה המצב אני אישית כן שמח בליבי על כל דבר שהוא תמיכה בעם היהודי מול המחבלים והמרצחים..ומסתבר גם שתמיכה כזאת לא תיגמר בזה כי זה כבר מקטלג אותו ביותר בתמיכה בעם היהודי ויש לזה בוודאי השלכות לעתיד
[אגב לא יודע אם ראית מה שאמר אריה דרעי על זה....אני מאמין שגם הוא מבין שזה לא שייך להשקפה החרדים הצרופה לומר משפטים כאלו אלא שפשוט שכאיש פוליטקה הוא רוצה לגרום להזהות עם עוד קולות של מסרותיים ופשוט שזה המטרה כאן. לעומת אנשי יהדות התורה שממילא אין להם את הקולות הנ"ל ואין להם בעיה להביע את העמדה החרדית הצרופה שתמיד היתה שאין להתגרות באומות וכ'ו

סופר

משתמש ותיק
אני רוצה לחדד מספר דברים.
1. הערבים ימ"ש שונאים את היהודים בלי שום קשר לציונים, הם עשו צרות ופרוגרומים בכל השנים ובכל הדורות מכל הסיבות שרק מצאו לעצמם.
2. נכון שעצם הקמת המדינה היתה מרידה במלכות שמים, אבל אנחנו אנשים ריאליים ומנסים להשלים עם המצב, ולחיות בו במקסימום ביטחון ובמקסימום יהדות, טיפשמי שיאמר שביטחון המדינה אינו קשור אליו, כי כל מי שגר בארצינו קשור לזה.
3. שנאת העמים את ישראל גורם ישירות לשנאה מוגברת אצל הערבים, וגם נותנים להם גיבוי למעשים הנפשעים שלהם. וכשיש עולם מערבי חזק בעד מדינת ישראל, זה נותר גב חזק לביטחון המדינה ואזרחיה - כולל החרדים ולהבדיל הנטורי קרתא. ובכך גורמים לישמעלים לפחד יותר.
לסיכום: הכרזת נשיא ארה"ב בהחלט יכולה לגרום לתוספת חיזוק למדינת ישראל, ובכך לחזק את ביטחונה, וירוויחו מזה כולם, חילונים, דתיים, חרדים, סאטמר, ולהבדיל נטורי קרתא.

יוסף יצחק

משתמש ותיק
ידוע מה שאמר האדמו"ר מגור זצ"ל על הקמת המדינה, ששאל למה לגבי חנוכה כתוב "לשנה אחרת קבעום", ותירץ שאמנם ראו ישועה אבל רצו לראות מה יהיה הלאה, וכשראו שזה טוב קבעו הודאה, וה"ה לגבי המדינה אמר שצריך לראות אם זה יהיה טוב, ולמעשה זה גרם להרבה חוליניות לצערינו, וה"ה בהכרזת טראמפ אין טעם שכל אחד יביע את השקפתו כי אין לזה סוף, נחיה ונראה...
אגב, באתר של הרב בן ציון מוצפי אחד שאל אם אפשר לקרא לבן שלו ע"ש נשיא ארה"ב, עיי"ש ובמה שהשיב

קבצים מצורפים

• Screenshot_20171209-205910.jpg
    Screenshot_20171209-205910.jpg
    224.9 KB · צפיות: 298

סופר

משתמש ותיק
יוסף יצחק אמר:
ידוע מה שאמר האדמו"ר מגור זצ"ל על הקמת המדינה, ששאל למה לגבי חנוכה כתוב "לשנה אחרת קבעום", ותירץ שאמנם ראו ישועה אבל רצו לראות מה יהיה הלאה, וכשראו שזה טוב קבעו הודאה, וה"ה לגבי המדינה אמר שצריך לראות אם זה יהיה טוב, ולמעשה זה גרם להרבה חוליניות לצערינו, וה"ה בהכרזת טראמפ אין טעם שכל אחד יביע את השקפתו כי אין לזה סוף, נחיה ונראה...
החילוניות התחילה הרבה לפני קום המדינה, וגם לפני שקמו תנועת הציונים.
ואל לנו לשכוח שיש גם הקב"ה בעולם, והוא מסובב את כל הסיבות, ובוודאי עשה גם את המדינה לטובתינו, נכון שיש הרבה נסיונות וצריך להתגבר עליהם, אבל בוא נתאר לעצמינו מה היה המצב שלנו לולי מדינת ישראל, איפוה היינו גרים, מי היה מקבל אותנו בארצו.
נ.ב אני מבקש מהקנאים לא לתקוף אותי, כי אני בכל מקרה לא מעוניין להיכנס לוויכוחים, ואני לא מתכנן לענות.

אברומי

משתמש חדש
סופר אמר:
יוסף יצחק אמר:
ואל לנו לשכוח שיש גם הקב"ה בעולם, והוא מסובב את כל הסיבות, ובוודאי עשה גם את המדינה לטובתינו, נכון שיש הרבה נסיונות וצריך להתגבר עליהם, אבל בוא נתאר לעצמינו מה היה המצב שלנו לולי מדינת ישראל, איפוה היינו גרים, מי היה מקבל אותנו בארצו.
נ.ב אני מבקש מהקנאים לא לתקוף אותי, כי אני בכל מקרה לא מעוניין להיכנס לוויכוחים, ואני לא מתכנן לענות.
הקמת המדינה גרמה לרוב חילוני רח"ל גדול המחטיאו יותר מההרגו איך שייך לומר שזה לטובתנו הרי על זה כתב ר' אלחנן ווסרמן מגלגלים זכות על ידי זכאי וחובה על ידי חייב מי שאומר שהטוב הגדול ביותר הגיע על ידי הרשע ביותר זה כפירה בתורה..
הדמוקרטיה התפשטה באותו זמן בכל העולם וזה לא בגלל הקמת המדינה צא ותראה מה קורא באמריקה החרדים פורחים שם ללא מפריע...לכאורה זה הבל לחשוב שזה בגלל הקמת המדינה שהפכה רוב חילוני רח"ל ולשמוח במה שכן הצלחנו והצלנו עאת עולם הישיבות שפורח ומשגשג
מה שכן כמדומני שאומרים בשם הרב מבריסק כעין זה..שבאמת היה לנו את הזכות לבוא ולגור בארץ ישראל באותו הזמן רק שזה נחטף על ידי הסטרא אחרא במה שבאותה הזכות הגיעו הטמאים וטינפו יחד עם זכות זו את ארצנו הק'

סופר

משתמש ותיק
אברומי אמר:
הקמת המדינה גרמה לרוב חילוני רח"ל גדול המחטיאו יותר מההרגו איך שייך לומר שזה לטובתנו הרי על זה כתב ר' אלחנן ווסרמן מגלגלים זכות על ידי זכאי וחובה על ידי חייב מי שאומר שהטוב הגדול ביותר הגיע על ידי הרשע ביותר זה כפירה בתורה..
הדמוקרטיה התפשטה באותו זמן בכל העולם וזה לא בגלל הקמת המדינה צא ותראה מה קורא באמריקה החרדים פורחים שם ללא מפריע...לכאורה זה הבל לחשוב שזה בגלל הקמת המדינה שהפכה רוב חילוני רח"ל ולשמוח במה שכן הצלחנו והצלנו עאת עולם היששות שפורח ומשגשג
מה שכן כמדוני שאומרים בשם הרב מבריסק כעין זה..שבאמת היה לנו את הזכות לבוא ולגור בארץ ישראל באותו הזמן רק שזה נחטף על ידי הסטרא אחרא במה שבאותה הזכות הגיעו הטמאים וטינפו יחד עם זכות זו את ארצנו הק'
בארה"ב יש יותר חילונים מאשר בארץ, ואפילו בבריטניה יש יותר חילונים מחרדים ל"ע, אני מכיר יהודים שמסתובב שם, והוא אומר לי שזה מגיע לאלפי אלפים שלא יודעים כמעט על יהדותם. והם כולם מתחנכים בבתי ספר נוצריים, וההתבוללות רק גובר.
גם בקרב החרדים המצב בארץ יותר טוב מכל הבחינו. צא ותבדוק עובדות בשטח.

אברומי

משתמש חדש
תקרא היסטוריה על החילוניות שהיתה בקום המדינה שכל מה שיש עד היום רוב חילוני בארץ זה רק מחמת מה שעשו אז שהלכו החטיאו ועל תספר על מה שיש בארה"ב וברטניה שכל זה כאלו שכבר נפלו במשכילים קודם..אין כמעט חרדים בחו"ל שמגעים לרמות שאמרת.
בכל מקרה כל מה שכתבתי הם השקפות צרופות שמקובלנו מרבותינו אני לא מעוניין להיכנס לפינות כאלו ואחרות אלא רק לקבל האמת ממי שאמרה ולא לא משנה מה היא..
דברים כמו שאמרת אם יש לך גדולי דור שקיבלנו אותם להגיד בשמם דברים תגיד ואם זה כל מיני דעות בעלי בתים או פיטפוטים בתקשורת שקוראת לעצמה חרדית אין לי מה לענות לה, אלא כתבתי רק בבחינת דע מה שתשיב שלא תצפצף בכל מיני עובדות ושטויות שלא קיימות..

סופר

משתמש ותיק
אברומי אמר:
תקרא היסטוריה על החילוניות שהיתה בקום המדינה שכל מה שיש עד היום רוב חילוני בארץ זה רק מחמת מה שעשו אז שהלכו החטיאו ועל תספר על מה שיש בארה"ב וברטניה שכל זה כאלו שכבר נפלו במשכילים קודם..אין כמעט חרדים בחו"ל שמגעים לרמות שאמרת.
בכל מקרה כל מה שכתבתי הם השקפות צרופות שמקובלנו מרבותינו אני לא מעוניין להיכנס לפינות כאלו ואחרות אלא רק לקבל האמת ממי שאמרה ולא לא משנה מה היא..
דברים כמו שאמרת אם יש לך גדולי דור שקיבלנו אותם להגיד בשמם דברים תגיד ואם זה כל מיני דעות בעלי בתים או פיטפוטים בתקשורת שקוראת לעצמה חרדית אין לי מה לענות לה, אלא כתבתי רק בבחינת דע מה שתשיב שלא תצפצף בכל מיני עובדות ושטויות שלא קיימות..
אני לא שומע תקשורת לא חרדית ולא לא חרדית, רק אמרתי שצריך לזכור שיש רבש"ע בעולם שעושה את הכל לטובה, והכל בחשבון מדוקדק, וכל זה כולל הקמת המדינה. ולחלוק על זה, זה לכפור ח"ו בהנהגת השי"ת.

יוסף יצחק

משתמש ותיק
סופר אמר:
אברומי אמר:
אני לא שומע תקשורת לא חרדית ולא לא חרדית, רק אמרתי שצריך לזכור שיש רבש"ע בעולם שעושה את הכל לטובה, והכל בחשבון מדוקדק, וכל זה כולל הקמת המדינה. ואם אתה חולק על זה אתה כופר בהנהגת השי"ת.
אז החזו"א כופר (ח"ו) כי הוא טען שהמדינה לרעתינו, ואולי גם השואה היתה לטובתינו...
ידוע על רב מתימן שאמר "מפני חטאינו גלינו לארצינו" וקילסוהו.
הקב"ה מרחם על עמו ואל לנו לחשב חשבונות שמים, אבל זה לא אומר שהכל טוב בשבילינו כי אנחנו חוטאים ולכן אנחנו סובלים.
הקב"ה גם ידע שנהיה בגלות ואעפ"כ אנחנו מתפללים כל יום שנגאל, כך אנו מתפללים כל יום שהמדינה תיפול ויבא משיח צדקינו ויכונן את מלכות ה' על כל העולם כולו בב"א.

יצחק

משתמש ותיק
סופר אמר:
אברומי אמר:
אני לא שומע תקשורת לא חרדית ולא לא חרדית, רק אמרתי שצריך לזכור שיש רבש"ע בעולם שעושה את הכל לטובה, והכל בחשבון מדוקדק, וכל זה כולל הקמת המדינה. ואם אתה חולק על זה אתה כופר בהנהגת השי"ת.
גם לדעתי צריך להפריד את הנושאים, ודאי שכל מה שעשו כאן היה לרעה, הרסו וקלקלו בידים מאות אלפי! יהודים דתיים וכו', ובכלל, אפשר להאריך (וגם להוכיח! במדה מסוימת) שגם מבחינה גשמית היה הרבה יותר טוב אם העסק היה מתנהל ע"י יהודים שומרי תו"מ, אבל יש כאן ענין אחר שצריך לשים לב אליו, אם אחרי כל הרשעויות שלהם אנו רואים פריחה מיוחדת דווקא כאן באר"י אפילו שדווקא כאן הוא המקום שבו הם שולטים.

אברומי

משתמש חדש
יצחק אמר:
סופר אמר:
אברומי אמר:
גם לדעתי צריך להפריד את הנושאים, ודאי שכל מה שעשו כאן היה לרעה, הרסו וקלקלו בידים מאות אלפי! יהודים דתיים וכו', ובכלל, אפשר להאריך (וגם להוכיח! במדה מסוימת) שגם מבחינה גשמית היה הרבה יותר טוב אם העסק היה מתנהל ע"י יהודים שומרי תו"מ, אבל יש כאן ענין אחר שצריך לשים לב אליו, אם אחרי כל הרשעויות שלהם אנו רואים פריחה מיוחדת דווקא כאן באר"י אפילו שדווקא כאן הוא המקום שבו הם שולטים.
כן זה בהחלט יתכן לבוא ולומר שמכוח הזכות של ארץ הק' ארץ ישראל, יש כאן את מעלתה וסגולתה של תורת ארץ ישראל. אבל זה לא קשור לחורבן הנורא וחילול הקודש של מדינת ישראל

יהודי

משתמש ותיק
פותח הנושא
סופר אמר:
אני רוצה לחדד מספר דברים.
1. הערבים ימ"ש שונאים את היהודים בלי שום קשר לציונים, הם עשו צרות ופרוגרומים בכל השנים ובכל הדורות מכל הסיבות שרק מצאו לעצמם.
2. נכון שעצם הקמת המדינה היתה מרידה במלכות שמים, אבל אנחנו אנשים ריאליים ומנסים להשלים עם המצב, ולחיות בו במקסימום ביטחון ובמקסימום יהדות, טיפשמי שיאמר שביטחון המדינה אינו קשור אליו, כי כל מי שגר בארצינו קשור לזה.
3. שנאת העמים את ישראל גורם ישירות לשנאה מוגברת אצל הערבים, וגם נותנים להם גיבוי למעשים הנפשעים שלהם. וכשיש עולם מערבי חזק בעד מדינת ישראל, זה נותר גב חזק לביטחון המדינה ואזרחיה - כולל החרדים ולהבדיל הנטורי קרתא. ובכך גורמים לישמעלים לפחד יותר.
לסיכום: הכרזת נשיא ארה"ב בהחלט יכולה לגרום לתוספת חיזוק למדינת ישראל, ובכך לחזק את ביטחונה, וירוויחו מזה כולם, חילונים, דתיים, חרדים, סאטמר, ולהבדיל נטורי קרתא.
דיברתי על ההתלהבות מעצם ההכרזה [אני לא מסכים עם מש"כ, אבל כעת אינני מתרכז בזה], ראו:

250 רבנים ובראשם הרב הראשי יצחק יוסף - שיגרו מכתב מיוחד לנשיא ארה"ב דונאלד טראמפ, על הצעד האמיץ שלו בהכרזת הריבונות הישראלית בירושלים. "זכות נדירה עומדת לך כעת להיות הנשיא הראשון שמוביל את ההכרה בירושלים כבירתה הנצחית של מדינת ישראל", נכתב במכתב, אותו יזם רב העיר צפת שמואל אליהו. "אנו זוכים להיות בדור שבו הולכות ומתקיימות נבואות הנביאים אחת לאחת: יהודים עלו ועולים לארץ ישראל מכל קצוות תבל, ישראל חוזרת ומנצחת את אויביה פעם אחר פעם, הרי ישראל נותנים פריים בעין יפה והכלכלה הישראלית הולכת ומתחזקת. אנחנו זוכים לראות את בניינה של ירושלים וילדים משחקים ברחובותיה".

מלבד הרבנים החתומים עליו, המכתב נושא את שמותיהם של דיינים, ראשי ישיבות ומחנכים רבים שאף הם מבקשים להודות לטראמפ על הצעד החשוב שעשה. "אנחנו בטוחים בקיומן של כל שאר הנבואות", ממשיך לשון המכתב. "זכתה ארצות הברית של אמריקה להיות מהראשונות שתמכו בהקמת מדינת ישראל, וזכו נשיאי ארצות הברית לעמוד לצידה של ישראל ולהיות שותפים במימוש חזון הנביאים על שיבת ציון ובניין מדינת ישראל".

לסיום חותמים הרבנים במכתבם ברכה מעומקא דליבא לנשיא וכותבים: "אנו בטוחים שתיזכר בדברי ימי עם ישראל לנצח, כמי שעמד בחזית ולא חת. ויהי רצון שתתקיים בך הבטחת ה' ליהושע: 'הלוא ציויתיך חזק ואמץ, אל תערץ ואל תחת כי עמך ה' אלהיך בכל אשר תלך', אמן ואמן". עד כאן.

על זה אני שואל, האם גם זה קשור לחיזוק וכו', כמודמה שזה ציונות בטהרתה.

יוסף יצחק

משתמש ותיק
אותי גם הכעיס שציינו לבעל הטורים בפרשת וישב (לח,טו) כרמז לעניין, נסחפו קצת, זה כבוד לירושלים? איך שרחוב יפו נראה זה כבוד לירושלים? שיש מסגד במקום בית המקדש זה כבוד לירושלים? שיש פיגועים לרוב בירושלים זה כבוד לירושלים? שממשלה של כופרים (למעט הח"כ החרדים והדתיים) נמצאת בירושלים זה כבוד לירושלים? כשיש מצעדים נגד ה' ותורתו על הדבר הכי חמור עליו נאמר "ושב מאחריך" בירושלים זה כבוד לירושלים? על אלה אני בוכיה...

שף ויתיב

משתמש רגיל
בש"ק זכיתי לשיח עם הגאון רב"ש דויטש שליט"א וגינה מאוד את הענין, מחמת הסכנות הגדולות שעלולות ח"ו לבוא עלינו, ואמר, הרי ידוע מהי נקמה ומה ערכה אצל הערבים, ויש שמוכנים בשבילה לאבד העל ובלבד שינקמו על כבודם האבוד! וגינה את ראשי המדינה שמעודדים ענין זה אף שזה די ברור שזה יכול להביא תוצאות מסוכנות ה' יצילנו. ע"כ תו"ד.

סופר

משתמש ותיק
הניסיון כבר הוכיחה שחולשה מביא להתגברות האלימות אצל הערבים ימ"ש. ודווקא בזמן שהישראלים חזקים הערבים מפחדים, וזה ידוע בעולם גם בחיים האישיים, שאם אתה חזק בדעתך, יפחדו לריב אתך. ולהווי ידוע, שביטחון המדינה אינה קשורה לציונות, אלא לפיקוח נפש ממש של מליוני יהודים.
כ"ק אדמור מליובאוויטש לא היה ציוני כלל וכלל, לא כמו שמצטייר בעיני אנשים, ואפילו נמנע מלהצטרף לאגודה בגלל וויכוחים אידיאלוגים (מלבד בשנת תשמ"ט בהוראת שעה), וחמיו היה קנאי גדול והיה מן היחידים ששיתף פעולה עם אדמור ממונקאטש. ובכל זאת היה נגד הכרזת שטחים כלל וכלל, וסבר שזה פיקוח נפש ממש, (מלבד האיסור של למסור שטחי ארץ ישראל לגויים).

אברך כולל

משתמש רגיל
ידוע מה שאמר הרה"ק מהרי"ד מבעלז זצקו"ל על הצהרת בלפור הצהרת בעל פעור.
והיינו הך.

סופר

משתמש ותיק
רבותי, אתם מערבבים כאן שני דברים, 1. עצם הקמת המדינה, שזה מרידה בשי"ת, והכרזת כוחי ועוצם ידי, והחילוניות שמנסים הציונים להדיר ביהודים על עצם היום הזה.
2. ביטחון המדינה, אחרי שהמדינה הוא מציאות מוגמרת, ואין אף אחד שיוכל לבטלו, ואחרי שמליונים יהודים חיים הארץ ישראל ושרובם מתוכם מצהירים על עצמם שהם שומרים על מסורת ישראל. אין ספק שביטחון המדינה הוא דבר חשוב וחיוני מאוד.
מבלי להיכנס לוויכוח אם הכרזת טראמפ יועיל לביטחון או יפריע, אין כאן מקום לומר אם זה ציונות או לא. נכון שכלפי הציונים זה משנה הרבה, ולהם זה משמעותי מאוד. אבל לנו זה נפק"מ ממבט אחר, האם זה יוסף ביטחון לתושבי ארץ ישראל, ועל זה חתמו כל ה250 הרבנים שלדעתם הכרזה זו יוסיף לביטחון תושבי ארץ ישראל.

פורום סגור

משתמש רשום
הכל יודעים, כי הרבה מבני הד"ל'ים (דתיים לאומיים, או בשפה אחרת: הציונות הדתית) נושאים את התואר "רב" או "ראש ישיבה", ויותר ממאתים חמישים מהם אפשר למצוא. ויוזם המכתב ידוע כמי ששייך לציונות הדתית, והם בלי ספק רואים גם בהישג ההצהרתי הישג גדול.
אולם לפי המקובל, שהציבור החרדי הכונה שאינו משתייך לציונות הדתית, אין דרכם דרך הציבור החרדי.
אלא אם כן יש מי שרוצה להתחיל לערבב את הצבור החרדי עם הציונות הדתית.

יוסף יצחק

משתמש ותיק
סופר אמר:
רבותי, אתם מערבבים כאן שני דברים, 1. עצם הקמת המדינה, שזה מרידה בשי"ת, והכרזת כוחי ועוצם ידי, והחילוניות שמנסים הציונים להדיר ביהודים על עצם היום הזה.
2. ביטחון המדינה, אחרי שהמדינה הוא מציאות מוגמרת, ואין אף אחד שיוכל לבטלו, ואחרי שמליונים יהודים חיים הארץ ישראל ושרובם מתוכם מצהירים על עצמם שהם שומרים על מסורת ישראל. אין ספק שביטחון המדינה הוא דבר חשוב וחיוני מאוד.
מבלי להיכנס לוויכוח אם הכרזת טראמפ יועיל לביטחון או יפריע, אין כאן מקום לומר אם זה ציונות או לא. נכון שכלפי הציונים זה משנה הרבה, ולהם זה משמעותי מאוד. אבל לנו זה נפק"מ ממבט אחר, האם זה יוסף ביטחון לתושבי ארץ ישראל, ועל זה חתמו כל ה250 הרבנים שלדעתם הכרזה זו יוסיף לביטחון תושבי ארץ ישראל.
לא כל מה שחושבים צריך לכתוב, מ"מ לימדתי זכות על הרב הראשי שחתם שם, שכן אם היה מגיע מכתב לטראמפ עם עשרות חתימות רבנים והרב הראשי לא היה חתום שם, היה זה מביא לכעס ועלבון גדול ולכן נאלץ להשתתף, או מצד הכרת הטוב לנשיא על עמדו לימינינו בביטחון ועוד, כמו שהגרי"ש אלישיב זצ"ל הכיר טובה לנשיא ארה"ב דאז ג'ורג' בוש.
אגב,מה לא מובן? מי אמר שזה יוסיף ביטחון זה בדיוק השאלה, והתשובה: ימים יגידו...

י.א.ל

משתמש ותיק
שלום וברכה,
ראשית נשגר ישר כח והצלחה רבה לכל מנהלי הפורום במלאכת הקודש,

נראה ברור שלציבור יראי השם אין כלום בהצהרות של טראמפ כזה או אחר ,ואמירתו באה לרצות אי אלו יהודים שאין בזכותם לעבוד את השם יתברך,ולא עוד רח'ל מחללים את כל היקר לנו.
אנו מאמינים בביאת המשיח בכל יום ויום נראה לכם שתהיה כאן 'מדינת ישראל 'ובראשה זה או אחר בביאת המשיח?! וברור שלא נשיא המדינה או ראש ממשלתה יעשו לו קבלת פנים אלא רק מי שתהיה לו הזכות,כמבואר שחמושים יצאו בני ישראל מארץ מצרים ,חמישית.

בני ברקי

משתמש רגיל
יהודי אמר:
250 רבנים ובראשם הרב הראשי יצחק יוסף - שיגרו מכתב מיוחד לנשיא ארה"ב דונאלד טראמפ, על הצעד האמיץ שלו בהכרזת הריבונות הישראלית בירושלים. "זכות נדירה עומדת לך כעת להיות הנשיא הראשון שמוביל את ההכרה בירושלים כבירתה הנצחית של מדינת ישראל", נכתב במכתב, אותו יזם רב העיר צפת שמואל אליהו. "אנו זוכים להיות בדור שבו הולכות ומתקיימות נבואות הנביאים אחת לאחת: יהודים עלו ועולים לארץ ישראל מכל קצוות תבל, ישראל חוזרת ומנצחת את אויביה פעם אחר פעם, הרי ישראל נותנים פריים בעין יפה והכלכלה הישראלית הולכת ומתחזקת. אנחנו זוכים לראות את בניינה של ירושלים וילדים משחקים ברחובותיה".
מלבד הרבנים החתומים עליו, המכתב נושא את שמותיהם של דיינים, ראשי ישיבות ומחנכים רבים שאף הם מבקשים להודות לטראמפ על הצעד החשוב שעשה. "אנחנו בטוחים בקיומן של כל שאר הנבואות", ממשיך לשון המכתב. "זכתה ארצות הברית של אמריקה להיות מהראשונות שתמכו בהקמת מדינת ישראל, וזכו נשיאי ארצות הברית לעמוד לצידה של ישראל ולהיות שותפים במימוש חזון הנביאים על שיבת ציון ובניין מדינת ישראל
מי הם עוד שאר הרבנים החתומים על המכתב. [איך הגיעו ל-250 רבנים???]
מעניין לדעת.

אור זרוע

משתמש ותיק
סופר אמר:
כלומר, החילוניות היתה קיימת ממילא והציונות לא הוסיפה עליו הרבה.
ולא היא, הציונות חידשה את המושג "לאומיות" כערך העומד בפני עצמו. המושג "לאומיות" גרם להמונים להאמין שניתן להיות יהודי גאה גם בלי תורה ומצות. זה שהרעיון הלאומי המיט חורבן על היהדות הוא נתון היסטורי שאין עליו עוררים.

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון תַחתִית