ויקיפדיה

סמל אישי של משתמש

מנהל ב'
מנהל תוכן
נתן תודה: 68 פעמים
קיבל תודה: 71 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: ויקיפדיה

שליחה על ידי מנהל ב' » 30 דצמבר 2017, 23:53

מדברים על זה כאן

פותח הנושא
ראובן
משתמש ותיק
נתן תודה: 88 פעמים
קיבל תודה: 47 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ראובן » 31 דצמבר 2017, 09:55

סבא כתב: המצב שם גרוע מאוד, כנראה יעבור עוד הרבה זמן עד שיהיה באתר הזה איזו בשורה- הנה ציטוט מתוך דף ראשון שפתחתי בפורטל יהדות- היום תאמצנו, היום תברכנו, נוסח התנועה ליהדות מתקדמת, ישראל. לחן עממי בעיבוד א. שלייפר. הקלטה חיה בתפילת מוסף של יום כיפור בהיברו יוניון קולג'- מכון למדעי היהדות, ירושלים, תשס"ה. חזן: פרופ' אליהו שלייפר, מקהלת תלמידי החזנות של הקולג' והקהל, חליל, פסנתר.
רחמנא ליצלן.
.
טופל ותוקן. נא לדווח פעם הבאה שם, במקום לחפש חסרונות כדי לפסול. אתה לא חייב לערוך שם.
זה אגב לא נוגע לעצם השאלה שלי האם יש איסור לקרוא אפילו באקראי בויקיפדיה. המכלול הוא ודאי לא ספרי מינים.

פותח הנושא
ראובן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי ראובן » 31 דצמבר 2017, 09:59

סבא כתב: מנין לך יסוד מחודש זה?
נראה לי שמוכח בקובץ איגרות חזו"א אני לא זוכר כרגע היכן, אבל הוא כותב שאין היתר להחזיק בבית ספרים שחוברו ע"י מינים אף שאין במאמר זה מינות.

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 416 פעמים
קיבל תודה: 571 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 31 דצמבר 2017, 12:36

אני מאמין שחרדי נורמלי [לא הדיוט חוכם שמחפש להוכיח לעצמו שאין אלוקים] שרואה אבלוציה וכדו' ממשיך הלאה בלי להתיחס הרבה לשטויות אלו, הבעיה מתחילה כאשר אדם שרוי בחטא שהוא בדר"כ יצרא דעריות ומתחיל להתקרר ואז הדעות כוזבות יכולות להפילו.

סבא
משתמש ותיק
נתן תודה: 512 פעמים
קיבל תודה: 698 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי סבא » 31 דצמבר 2017, 14:39

נפתולי כתב: שמעתי מכמה וכמה מחנכים וכאלה שמטפלים עם קרבנות האינטרנט, כי הענין של התועבה באינטרנט הוא רק כעין עצת בלעם, שבזה מושכים את האדם רח"ל לגלוש מטה מטה, אבל התכלית והמטרה היא החשיפה לחומרי הכפירה שמזה כל באיה לא ישובון.
המציאות היא כי אלה שכתוצאה מהאינטרנט הפרוץ עזבו את שמירת התורה והמצוות, רובם לא עשו זאת בגלל התועבה, אלא בגלל אובדן האמונה הפשוטה והתמימה בבורא כל עולמים, וזה לא הגיע מהתועבה אלא מעניני הכפירה הנמצאים שם למכביר, ובגדול גם בויקיפדיה.
ההשערה שלי היא שלא מויקיפדיה הם מתקלקלים, אלא מאתרים שמנסחים מאמרים מיוחדים שבאים להטיל ארס הספק והליצנות (שאין המקום להזכירם כאן), אם אמנם יש לך קשר עם מי שמטפל בקרבנות האינטרנט, אולי תוכל לברר אם השערתי נכונה.

תתצ
נתן תודה: 42 פעמים
קיבל תודה: 3 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי תתצ » 31 דצמבר 2017, 21:19

נפתולי כתב:
סבא כתב:נראה לי שהגישה של הגדולים בדורנו היא שיצרא דעריות יותר מושך בזמנינו ממינות [אף שבגמ' איתא להדיא שאני מינות דמשיך], ולכן חוששים יותר לחשש גרירה [שיגרר ויבוא לפתוח דפים או אתרים שלא תכנן מראש] בעריות מאשר בכפירה, ולכן בכל הסינונים מקפידים יותר על סינון של אביזרייהו דג"ע.
שמעתי מכמה וכמה מחנכים וכאלה שמטפלים עם קרבנות האינטרנט, כי הענין של התועבה באינטרנט הוא רק כעין עצת בלעם, שבזה מושכים את האדם רח"ל לגלוש מטה מטה, אבל התכלית והמטרה היא החשיפה לחומרי הכפירה שמזה כל באיה לא ישובון.
המציאות היא כי אלה שכתוצאה מהאינטרנט הפרוץ עזבו את שמירת התורה והמצוות, רובם לא עשו זאת בגלל התועבה, אלא בגלל אובדן האמונה הפשוטה והתמימה בבורא כל עולמים, וזה לא הגיע מהתועבה אלא מעניני הכפירה הנמצאים שם למכביר, ובגדול גם בויקיפדיה.
ו.
גם התועבות לבד מביא על האדם רוח טומאה ויציאה מצלם אולקים וע"י זה מאבד האמונה הפשוטה והתמימה. כמובן אם טומאה זו הכפירה יש לו בית קיבול ח"ו.

סבא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סבא » 20 ינואר 2018, 23:45

ראובן כתב:
סבא כתב: מנין לך יסוד מחודש זה?
נראה לי שמוכח בקובץ איגרות חזו"א אני לא זוכר כרגע היכן, אבל הוא כותב שאין היתר להחזיק בבית ספרים שחוברו ע"י מינים אף שאין במאמר זה מינות.
ראוי להביא כאן מה שכתב באגרות משה יו"ד ב' ק"ה וז"ל
הנה ודאי דברים אשר נכתבו שמות המחברים שמפורסמים לרשעים וכופרים בהשי"ת ובתורתו הקדושה, אף שאין בהם דברי כפירה אסור ללמד אותם לילדי ישראל, כי אף שהא דכתב הרמב"ם בפ"ו מיסוה"ת בס"ת שכתבו אפיקורס מצוה לשרפו כדי שלא להניחו שם לאפיקורסים ולא למעשיהם, לא שייך לאסור עניני חול, דרק בעניני קדושה נאמר שלא להניח להם ולמעשיהם שם בקדושה, אבל בעניני חול ליכא איסור זה, כדחזינן מכל דברים שנתחדשו מחכמות הטבע ועניני רפואות שיש בהם הרבה דברים שנתחדשו ע"י רשעים וכופרים וכל העולם משתמשין עמהם, וכן הוא למודי שפה שהוא ענין חול. אבל מ"מ אסור ללמד דבריהם מכיון שלומדין זה בזמן שלומדין למודי קדש חושבים הילדים גם זה מלמודי קדש ויחשבו שמחברים אלו הם חשובים בעיני שומרי תורה ויבואו ח"ו להמשך אחריהם והרחק מעליך /מעליה/ דרכך זו מינות.

סבא
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי סבא » 21 ינואר 2018, 01:53

כעת מצאתי בספר סדר יעקב על עבודה זרה עמוד ר"צ וז"ל... וכן נמצא כזה בספריהם הנקרא אטלס שנראה בו תמונות הארץ ומלואה וגם שם בהתחלה לפעמים דברי כפירה איך היה התחלת העולם וכן בכיו"ב ובאמת בזה חייב להוציא עמודים אלו ולאבדם, אבל בעתונים א"א וכנ"ל, ושאלתי את פי הגאון בעל שבט הלוי שליט"א ואמר לי דז"א דאין עיקרו לכך, והיינו כיון דאין עיקרו של דבר דברי מינות אין שם תועבה עליה אלא שיש בו מתועבה אבל אין שמו תועבה כ"נ ביאור דבריו עכ"ל.
מצו"ב צילום העמוד
סדר יעקב.PDF
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

אלימלך
משתמש ותיק
נתן תודה: 110 פעמים
קיבל תודה: 364 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אלימלך » 22 ינואר 2018, 14:02

הוא מדבר שם מדין 'תועבה' אבל אין זה אומר שמותר לקרוא בעיתון כזה אלא ששם יש צורך פרנסה.

פותח הנושא
ראובן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי ראובן » 11 אפריל 2018, 19:49

אמנם זה לא הנושא המקורי. אבל רציתי להציע להיכנס לבדוק את אתר המכלול עכשיו. הוא עדיין בשלבי הרצה אבל התקדם הרבה. מישהו מוכן לבוא לעזור שם? מי שהיצע את ויקישיבה זה לא תחליף לויקיפדיה כי אין שם ערכים בנושא חול.

אלכס
משתמש ותיק
נתן תודה: 101 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אלכס » 11 אפריל 2018, 23:58

יאיר כתב:אם זה פתוח כרגע בנטפרי הייתי ממליץ להגיש בקשה לחסימה עד שהדברים יתוקנו שם.
מה העניין לחסום את זה אם ויקיפדיה פתוח? אומנם אפשר להגיש בקשה על דף מסויים
ואגב היה ניסיון של נטפרי לעזור להמכלול ולסגור את ויקיפדיה אך הוא לא צלח

תלמידמובהק
קיבל תודה: 14 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי תלמידמובהק » 31 מאי 2018, 16:09

מצטרף לכל הכותבים והעוסקים לגדור הפרצות.
יש מושג של "כוח הציבור" שיכול לשנות דברים , כמו המכשירים המאושרים שהביאו למצב שמי שיש לו פלאפון לא כשר מתבייש בו, וכמו שהיה בשנות השישים והשבעים לגבי הטלוויזיה כידוע.
צריך עקשנות ורצינות בדברים האלו ולא להתבייש לעמוד על הדברים ואדרבה לנצל את האנונימיות שברשת לדברים טובים כאלו ולא להפך לרכילות ופריצות וכדו'.
ואפילו המשך הדיון באשכול יש לו כוח השפעה בנושא.

סמל אישי של משתמש

מכל מלמדי השכלתי
משתמש ותיק
נתן תודה: 190 פעמים
קיבל תודה: 332 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מכל מלמדי השכלתי » 01 יוני 2018, 00:02

במכלול נתקלתי בעצמי בתמונת אשה (לא בקטן ולא שחור לבן. אלא שזה עיקר התמונה. גם הלבוש לא היה צנוע) אינני מציין היכן מטעמים ידועים.

חכ''א
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 11 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חכ''א » 01 יוני 2018, 15:42

נפתולי כתב:
סבא כתב:נראה לי שהגישה של הגדולים בדורנו היא שיצרא דעריות יותר מושך בזמנינו ממינות [אף שבגמ' איתא להדיא שאני מינות דמשיך], ולכן חוששים יותר לחשש גרירה [שיגרר ויבוא לפתוח דפים או אתרים שלא תכנן מראש] בעריות מאשר בכפירה, ולכן בכל הסינונים מקפידים יותר על סינון של אביזרייהו דג"ע.
שמעתי מכמה וכמה מחנכים וכאלה שמטפלים עם קרבנות האינטרנט, כי הענין של התועבה באינטרנט הוא רק כעין עצת בלעם, שבזה מושכים את האדם רח"ל לגלוש מטה מטה, אבל התכלית והמטרה היא החשיפה לחומרי הכפירה שמזה כל באיה לא ישובון.
ואסביר:
כאשר מישהו מחפש ערך "תמים" בויקיפדיה, למשל "אריה" או "נחש", הקורא מקבל מיד את ההרגשה שיש את הדבר הנכון והאמיתי שהוא רח"ל הדעות הכפרניות של האבולוציה וכו' וכו', ורק בסוף הערך מופיע למשל "האריה בתרבות", ובו כמה פסוקים בתנ"ך שבו מופיע האריה או הנחש וכדו', כשבכל הזדמנות שהיא מחדירים את הדעה הארסנית כאילו אין מנהיג ובורא והכל נוצר מעצמו.
גם מי שיקפיד לחפש רק את הערכים הנצרכים לו עכשיו, עדיין יש מאות "קישורים" הנמצאים גם בערך תמים ופשוט מאד, שבלחיצה אחד על מילה "תמימה" שמוגדרת כקישור, מיד נפתחים שערי הגיהנום רח"ל. וגם בויקיפדיה המסונן עדיין אפשר להגיע לערכים גדושי כפירה ומינות המרוקנים את המוח מכל זיק של אמונה.
דבר כזה שום סינון לא יכול לסנן, התחליף לכך הוא רק אנציקלופדיה שנוצרה מלכתחילה עבור ציבור המאמינים בה' ובתורתו.
מוזר.
כתוב בגמ' בסנהדרין ובעוד מקומות: לא עבדו ישראל ע"ז אלא להתיר להם עריות בפרהסיא.
וזכור לי שהגר"א בכמה מקומות כותב ע"ז ג"כ.
ולפי"ז פשוט שהכיוון הוא הפוך, כתוצאה מאותם תועבות שיש ברשת, באים לאדם הרהורי כפירה ח"ו כדי להתיר לו את תאוותיו והרהוריו.

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 416 פעמים
קיבל תודה: 571 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 01 יוני 2018, 15:59

מנסיון עם אנשים שנפלו ר"ל, אני גם חושב כך, מסכימים לקבל כל צד העיקר להתיר להם את האסור.

בר בי רב
משתמש ותיק
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 66 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר בי רב » 06 יוני 2018, 03:52

גם אני שמעתי על שני בחורים [בלי קשר אחד לשני] מסכנים נעב'ך שנפלו שניהם היו אותו סיפור, שהתאוות שלהם גרמו להם לחשוב שטויות של כפירה, ולא קשור רק לכפירה באינטרנט. ולולא התאוות שלהם היו בקלות יכולים לדחות את כל שטויות הכפירה שהוא הבל ורעות רוח לכל הדעות, ואני יודע במה אני מדבר.

י.א.ל
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי י.א.ל » 06 יוני 2018, 09:36

נפתולי כתב:
ואסביר:כבר דובר בעבר והיסוד מפורסם אצל רבותינו שענין ה'אידאולוגי' מה שאתם מגדירים כפירה הוא רק ההכשר לעשות מה שבא לי כלומר אתם כתבתם שהיצר של עריות זה עצת בלעם והעיקר שלהם זה לכפור רח''ל אבל האמת שזה הפוך!! אדם רוצה לעשות מה שבא לו רק יש לו בעיה עם המצוות והחוקים,לכן הוא בונה לו תיאוריה והדברים ידועים
כאשר מישהו מחפש ערך "תמים" בויקיפדיה, למשל "אריה" או "נחש", הקורא מקבל מיד את ההרגשה שיש את הדבר הנכון והאמיתי שהוא רח"ל הדעות הכפרניות של האבולוציה וכו' וכו', ורק בסוף הערך מופיע למשל "האריה בתרבות", ובו כמה פסוקים בתנ"ך שבו מופיע האריה או הנחש וכדו', כשבכל הזדמנות שהיא מחדירים את הדעה הארסנית כאילו אין מנהיג ובורא והכל נוצר מעצמו.
גם מי שיקפיד לחפש רק את הערכים הנצרכים לו עכשיו, עדיין יש מאות "קישורים" הנמצאים גם בערך תמים ופשוט מאד, שבלחיצה אחד על מילה "תמימה" שמוגדרת כקישור, מיד נפתחים שערי הגיהנום רח"ל. וגם בויקיפדיה המסונן עדיין אפשר להגיע לערכים גדושי כפירה ומינות המרוקנים את המוח מכל זיק של אמונה.
דבר כזה שום סינון לא יכול לסנן, התחליף לכך הוא רק אנציקלופדיה שנוצרה מלכתחילה עבור ציבור המאמינים בה' ובתורתו.

בר בי רב
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר בי רב » 03 ינואר 2019, 23:39

שמעתי ממקור נאמן על אדם שרחמנא לצלן התקלקל ונעשה אפיקורוס ורשע משומד לגמרי ה"י שהוא אמר בפה מלא שמה שהביא אותו לידי זה היה הויקיפדיה.

שמעיה
משתמש ותיק
נתן תודה: 293 פעמים
קיבל תודה: 314 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 04 ינואר 2019, 10:58

בפשטות אין לו נאמנות לאחר שנעשה אפיקורוס ורשע משומד לגמרי.
אגב, התואר משומד שמור דווקא לאלו שהמירו את דתם.

בר בי רב
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר בי רב » 04 ינואר 2019, 13:05

במחכ"ת איו דברי מעכת"ר נכונים, ויש סוגיות בכריתות והוריות וכו' מי נכנס בכלל משומד, ומי שפקר בכל התורה והפקיע מעל עצמו כל המצוות בודאי נכנס בכלל זה לדעות שבגמ'.

דרומאי
משתמש ותיק
נתן תודה: 370 פעמים
קיבל תודה: 230 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דרומאי » 04 ינואר 2019, 13:52

שמעיה כתב:בפשטות אין לו נאמנות לאחר שנעשה אפיקורוס ורשע משומד לגמרי.
אם היה מעיד לך על מאכל מסוים שהוא רעל גם היית אומר כן?!

בנציון
משתמש ותיק
נתן תודה: 318 פעמים
קיבל תודה: 336 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בנציון » 05 ינואר 2019, 23:24

בר בי רב כתב:שמעתי ממקור נאמן על אדם שרחמנא לצלן התקלקל ונעשה אפיקורוס ורשע משומד לגמרי ה"י שהוא אמר בפה מלא שמה שהביא אותו לידי זה היה הויקיפדיה.
בוודאי שהוא יאמר דברים כאלו, וכי הוא יודה שהיו לו תאוות ולכן הוא הגיע לכפירה?

אור זרוע
משתמש ותיק
נתן תודה: 215 פעמים
קיבל תודה: 285 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אור זרוע » 06 ינואר 2019, 00:22

בנציון כתב:
בר בי רב כתב:שמעתי ממקור נאמן על אדם שרחמנא לצלן התקלקל ונעשה אפיקורוס ורשע משומד לגמרי ה"י שהוא אמר בפה מלא שמה שהביא אותו לידי זה היה הויקיפדיה.
אני בהחלט מאמין שהסיפור עשוי להיות אמתי לחלוטין, ולא הייתי מציע לזלזל בסכנה, ולתלות הכל בתאוות.

בנציון
משתמש ותיק
נתן תודה: 318 פעמים
קיבל תודה: 336 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בנציון » 06 ינואר 2019, 00:28

אור זרוע כתב:
בנציון כתב:
אני בהחלט מאמין שהסיפור עשוי להיות אמתי לחלוטין, ולא הייתי מציע לזלזל בסכנה, ולתלות הכל בתאוות.
אתה צודק. בוודאי יש להיזהר כמו מאש מדברים כאלו. דיברתי רק ביחס למה שהובא בשם הפוקר המסכן. נכון שהסיפור עשוי להיות אמיתי, אבל זה שהוא מעיד על עצמו שזה מה שקרה זה לא אומר כלום, והעדות הזו שווה כקליפת השום בייחס לדיון.

כרם
משתמש ותיק
נתן תודה: 31 פעמים
קיבל תודה: 116 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי כרם » 06 ינואר 2019, 00:55

אגב, התואר משומד שמור דווקא לאלו שהמירו את דתם.
בכל מקום בו מופיע בגמרות שלנו "מומר", היה כתוב במקור "משומד", ורק בגלל הצנזורה הנוצרית החליפו.
כמו עכו"ם במקום גוי ונכרי, או גמרא וש"ס במקום תלמוד.
מה שמוכר לנו כמומר אוכל נבלות (לתיאבון, או להכעיס), צ"ל: משומד אוכל נבלות.

בר בי רב
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר בי רב » 06 ינואר 2019, 01:41

אכן לזה כיוונתי במה שציינתי לסוגיות הנ"ל ויש"כ.

שמעיה
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 06 ינואר 2019, 13:02

דרומאי כתב:
אם היה מעיד לך על מאכל מסוים שהוא רעל גם היית אומר כן?!
השוואה מבריקה. אך מה לעשות וחמירא סכנתא מאיסורא, ולכן נהגו בני ישראל לסמוך על עדות פסולים ביחס לרעלים וכדו', ולא לסמוך על עדותם בנוגע לשאלות הלכתיות כגון דא שאנו דנים בה.
נוסף על הדברים: אני אישית פשפשתי בכל רחבי ויקיפדיה ואיני אפיקורוס רשע משומד לגמרי, ולכן אני נאמן יותר ממנו להעיד שאין בויקי בכדי לשבש אנשים נורמטיביים.

סמל אישי של משתמש

אברך
משתמש ותיק
נתן תודה: 494 פעמים
קיבל תודה: 290 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אברך » 06 ינואר 2019, 13:47

שמעיה כתב:אני אישית פשפשתי בכל רחבי ויקיפדיה ואיני אפיקורוס רשע משומד לגמרי, ולכן אני נאמן יותר ממנו להעיד שאין בויקי בכדי לשבש אנשים נורמטיביים.
להבדיל, לא כל הארבעה שנכנסו לפרדס יצאו לתרבות רעה.

אור זרוע
משתמש ותיק
נתן תודה: 215 פעמים
קיבל תודה: 285 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אור זרוע » 06 ינואר 2019, 14:29

שמעיה כתב:נוסף על הדברים: אני אישית פשפשתי בכל רחבי ויקיפדיה ואיני אפיקורוס רשע משומד לגמרי, ולכן אני נאמן יותר ממנו להעיד שאין בויקי בכדי לשבש אנשים נורמטיביים.
ובלשון אחר: אין בנמצא ספרי כפירה שיש בהם בכדי לשבש אנשים נורמטיביים.

שמעיה
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 06 ינואר 2019, 16:37

אברך כתב:
שמעיה כתב:אני אישית פשפשתי בכל רחבי ויקיפדיה ואיני אפיקורוס רשע משומד לגמרי, ולכן אני נאמן יותר ממנו להעיד שאין בויקי בכדי לשבש אנשים נורמטיביים.
להבדיל, לא כל הארבעה שנכנסו לפרדס יצאו לתרבות רעה.
סך הכל אמרתי שמשומד מולי, אני יותר נאמן. אם כי יכול להיות שגם אני לא נאמן. אי משום אלמוניותי, אי משום היותי עד יחיד.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 0 אורחים