מודעות וסיפורים וחומרים מעניינים בנושא ההתרחקות מפגעי הטכנולוגיה והמסתעף

במה לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
נתן תודה: 35 פעמים
קיבל תודה: 83 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: מודעות וסיפורים וחומרים מעניינים בנושא ההתרחקות מפגעי הטכנולוגיה והמסתעף

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 05:39

צומת דרכים
יצרו של אדם מתגבר עליו בכל יום ומבקש להמיתו
ואילולי הקב"ה עוזרו אינו יכול לו. (קידושין ל:)

בחור בן 16 הולך ברחוב. פתאום מגיע נסיון, השטן - המלאך הכי מסוכן מגיע למלחמה.
מלאך בא להלחם עם בן אדם.
המלאך משופשף מ-5778 שנות מלחמה עם כל סוגי האנשים בעולם. בא להילחם עם בחור בן 16.
אין מילים לחוסר השיויון.

אבל ליד הבחור עומד מישהו. הקב"ה בכבודו ובעצמו ניצב לימינו.
לא ע"י מלאך ולא ע"י שרף ולא ע"י שליח.
אבל השטן לא נבהל הוא ממשיך לנג'נג'!
אין מילים לגודל החוצפה.

ואילולי הקב"ה עוזרו אינו יכול לו, ודאי, רק הוא גדול מהמלאך.
והקב"ה מושיט את ידו ומוכן לעזור, כן, לך - בחור אלמוני בן 16.
הוא רק מחכה לתגובה ממך, שתושיט לו אצבע, כחודו של מחט.
אין מילים לזכות ולקירבה.

ב] הבחור פנה לשמאולו רח"ל.
השאיר את הקב"ה בצד.
ליד הזוהמה, ברחוב יפו.
אין מילים לגודל החוצפה!
אבל הקב"ה עדיין ממתין. הוא
מחכה שתתנצל, שתעשה תשובה,
שתמצא אותו לפחות עכשיו
אין מילים לענונותו יתברך,
לטובו ולסליחתו.

א] הבחור פנה לימינו - לאבא שבשמים.
אין מילים לקדושה ולגבורה.
נצחון! איזהו גיבור. הכובש את יצרו.
מכריזים עליו בכל העולמות.
שלשה הקב"ה מכריז עליהם בכל יום...
בחור הנמצא בעיר ואינו חוטא.
הקב"ה כובש, ואתה מקבל שכר
בזה ובבא על ההסכמה לקבל
עזרה מה'. על פתיחת חודו של מחט.
אין מילים לחסדו יתברך!

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 05:39

בס"ד
אוהבים אותך מרן.

שברת את האייפון שלך לרפואת מרן???
זכית לתרום דם וחמצן למרן זצוק"ל!!!
בזכותך זכינו שהרב היה איתנו והגן עלינו עוד כמה שעות וימים. אשריך.

שפכת דמעות על מרן.
ומיד בשעת יציאת נשמה, קרעת קריעה ושרפת את הסמארטפון שבכיסך???
זכית להדליק נר נשמה יקר ואמיתי לעילוי נשמתו הקדושה
באש קודש, השורפת כל טומאה ומשאירה אותך ואת העולם שסביבך, קדוש ונקי יותר. אשריך.

אבל אם ח"ו צפצפת על מרן
והאייפון עדיין ברשותך---
גם אם הגעת איתו להלווית המליון, וצילמת את מיטתו הקדושה,
גם אם התחלקת באוזניות עם חבר לשמוע את ההספדים---
דע לך כי היית לועג לרש זלזלת בכבוד המת-במרן זי"ע!!!
אם הוא היה קם באמצע הלוויה ממיטתו לחיים, הוא היה מסתכל בשחור שבעיניך וזועק:
אתה, כן אתה, קיצרת את חיי!!!

רוץ לקברו הטרי של מרן עם עשרה אנשים ובקש ממרן מחילה!!!
הצטרף לאלפים ששברו לעצמם את האייפון בזכות מרן
ונפץ שם ב"רחבת ניפוץ האייפונים" שליד קברו הקדוש את המכשיר המטריף שלך!!!
ואז בת קול תענה לך מן השמים --- מחול!!!

אוהבים את מרן באמת. מתנתקים מהאייפון והאינטרנט.

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 05:40

אסביר את מה שהתכוונתי באמצעות משל:
בעיר אחת, הצפיפות על המדרכות גברה, ונוצר קושי אדיר להגיע ממקום למקום.
האמיצים הראשונים ובעלי היוזמה גילו את רשת תעלות הביוב המצחינות אך הריקות למעבר.
מיום ליום גבר זרם ההולכים בתעלות הביוב, הירידה למדמנה נעשתה קלה יותר, והרשויות בדלית ברירה גם הקימו מערכות לניטרול אי אלו מפגעים רבים.
בתוך מספר שנים התרגל הציבור לצורת הליכה זו, וחלקם כבר פסק לחבוש את מסיכות הפנים.
פה ושם גם נראו צעירים שכבר אינם סותמים את נחיריהם כשהם קופצים לגיחה קצרה בתעלות הסחי והמיאוס.
בכורח השעה הוקמה ועדת עסקנים לשייט ביובים, ופרנסי הקהל המליצו לכל אחד ואחת להישמע להוראותיה, שעיקרם היה מושתת על סדרת חיסונים מוגברת, ולימוד שימוש באמצעי הגנה כנגד החיידיקים הרבים הקיימים בתעלות הביוב.
בין שלל הנזקים הנוצרים בהליכה מסוג זה:
- התלכלכות, מי שעובר בתעלות הביוב מזוהה בבגדים מוכתמים.
- מפגעי ריח חמורים.
- היכשלות ומעידה בבורות וצינורות תת מימיים.
- זעזוע מח כאשר לא מתכופפים במקומות נמוכים.
- פציעות וחתכים כתוצאה מתשתית בניה שאינה מתאימה למעבר אדם מן היישוב.
- שוד ורצח כתוצאה מחוסר שלטון ומשטר במקום אפל שכזה.

ידידי המקורב למחלקה לטיפול ומניעה של מגיפות בקטריולוגיות מספר כי הוא נוכח במקרים מחרידים של בני אדם שרצו רק לקצר את דרכם באופן חד פעמי, ומצאו עצמם לוקים במחלה חשוכת מרפא אשר טרם נמצא טיפול אנטיביוטי תואם למחלה זו.

הוא מתריע וזועק בגרון ניחר, וחפץ למצוא מתנדבים שיצוידו בעלוני הסברה ומזרקים של קוקטייל חיסוני בפתחם של בורות הביוב, על מנת להציל ולהתריע כנגד אנשים חסרי אחריות אשר לא חוסנו בעשור האחרון אף כנגד טטנוס פשוט, ונכנסים כסומים בארובה למבוך התת אנושי הזה.

ידיד אחר שלי העובד כבלש במערכת החוק גילה את אוזני כי עולם הפשע הפורח במחילות הללו מחכך ידיו בהנאה ומצפה לאותם תמימים שיחלו לבוא בהמוניהם לאחר שיצורפו למכסת המתחסנים על ידי צבא המתנדבים, ויחלו להגיע אל הסמטאות האפילות ביותר ללא חשש ובבטחון מופרז, יען כי "חוסנו".

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 05:40

דברי ר' נחום ברזסקי:

אני זוכר את עצמי ברוב תקופות חיי והמירוץ אחרי ה"קריירה" - טוען בדיוק את אותם טענות של המחלישים, בתואנות של "דרכי נועם", ו"אל תיכנסו לנו לוריד" ובעיקר, "זה לא כזה נורא כמו שעושים את זה, אנחנו לא סוטים, כאן זה לא אירן".

עד שנפל לי האסימון שעצם המקום הזה, של לטעון הטענות הללו, זו ההוכחה הברורה שבעל כורחי אני נמנה על אחד מקרבנות האינטרנט, שמוציא כל ריח טוב של הסתכלות רוחנית נכונה.

על אלו שטוענים שאינטרנט פתוח אינו מזיק להם, יש לי לטעון 2 טיעונים מרכזיים. הראשון, האם כוחו גדול מתנא ואמורא, עליהם מלא וגדוש בתלמוד ובמדרשים, על הניסיון שתקף אותם, גם ממקום מושבותם כתנאים ושרפים. ואם הם כך, מה נאמר אנן. טרם מצאתי שהאינטרנט כוחו כה גדול, שהוא מעלה את הגולש בו לדרגה גבוהה יותר מתנא, עד שהוא חסין כל כך, שבכוחו לבטל את התפילה היומית הקבועה "ואל תביאני לידי ניסיון", ואדרבא, הגולש דרגתו כה גבוהה, שיכול הוא להכניס עצמו ואת ב"ב לניסיון תמידי ולעמוד בו. הרי הדברים מגוחכים ומופרכים לחלוטין, למי שעין טובה לו בדברי חז"ל מהתנ"ך עד לספרי הצדיקים בדורות האחרונים מכל העדות והחוגים.

הטיעון השני, אשר קל להביא ציטוט מאחד מגדולי הדור, אשר יטען בפנינו את הטענה: כמה הסתכלת על השמש שהיא כבר איננה מזיקה לך. כמה אנו צריכים להגדיש את הסאה בנפילה בתוך המכשול, כדי שנוכל להגיד ש"לנו זה כבר לא מזיק". טענה כזו רק מוכיחה עד כמה עמוק הטוען נפל, עד שכביכול זה "כבר אינו מזיק לו".

כל זה אני כותב ממבט של "קרבן אינטרנט", ולא ממקום של מוכיח בשער. לקח לי שנים להבין את ההרס העמוק של האינטרנט הפתוח, דווקא בגלל ההגנה הטפשית שלבשתי, בדמות הטענות הכביכול ליברליות.

לחיות היום עם אינטרנט... (-לא חסום), זה פשע בעיניי, לא פחות מלבשל גדי בחלב אימו, ואולי ההשוואה הנכונה יותר, לשחוט גדי ואמו ביום אחד, וד"ל.

אני מצדיע להוגי הקמפיין הכי מבריק שראיתי בחיים (-'חבר', בית שמש), ומקווה שיצליחו בתוכנית, שנראית בנויה לתפארת מכל ההיבטים, ואולי, אולי זה יביא לנו את הגאולה המיוחלת.

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 05:41

וְהוֹצֵאתִים מִן הָעַמִּים, וְקִבַּצְתִּים מִן הָאֲרָצוֹת, וַהֲבִיאֹתִים אֶל אַדְמָתָם, וּרְעִיתִים אֶל הָרֵי יִשְׂרָאֵל, בָּאֲפִיקִים וּבְכֹל מוֹשְׁבֵי הָאָרֶץ: (יחזקאל ל"ד י"ג)
וַהֲקִמֹתִי עֲלֵיהֶם רֹעֶה אֶחָד וְרָעָה אֶתְהֶן, אֵת עַבְדִּי דָוִיד, הוּא יִרְעֶה אֹתָם, וְהוּא יִהְיֶה לָהֶן לְרֹעֶה: וַאֲנִי יְהֹוָה אֶהְיֶה לָהֶם לֵאלֹהִים, וְעַבְדִּי דָוִד נָשִׂיא בְתוֹכָם, אֲנִי יְהֹוָה דִּבַּרְתִּי: (שם כ"ג-כ"ד)
וְלָקַחְתִּי אֶתְכֶם מִן הַגּוֹיִם, וְקִבַּצְתִּי אֶתְכֶם מִכָּל הָאֲרָצוֹת, וְהֵבֵאתִי אֶתְכֶם אֶל אַדְמַתְכֶם: (שם ל"ו כ"ד)
וְדַבֵּר אֲלֵיהֶם כֹּה אָמַר אֲדֹנָי יֱהֹוִה, הִנֵּה אֲנִי לֹקֵחַ אֶת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל מִבֵּין הַגּוֹיִם אֲשֶׁר הָלְכוּ שָׁם, וְקִבַּצְתִּי אֹתָם מִסָּבִיב, וְהֵבֵאתִי אוֹתָם אֶל אַדְמָתָם: וְעָשִׂיתִי אֹתָם לְגוֹי אֶחָד בָּאָרֶץ בְּהָרֵי יִשְׂרָאֵל, וּמֶלֶךְ אֶחָד יִהְיֶה לְכֻלָּם לְמֶלֶךְ, וְלֹא יִהְיוּ עוֹד לִשְׁנֵי גוֹיִם, וְלֹא יֵחָצוּ עוֹד לִשְׁתֵּי מַמְלָכוֹת עוֹד: (שם ל"ז כ"א-כ"ב)
וְעַבְדִּי דָוִד מֶלֶךְ עֲלֵיהֶם, וְרוֹעֶה אֶחָד יִהְיֶה לְכֻלָּם, וּבְמִשְׁפָּטַי יֵלֵכוּ, וְחֻקֹּתַי יִשְׁמְרוּ וְעָשׂוּ אוֹתָם: וְיָשְׁבוּ עַל הָאָרֶץ אֲשֶׁר נָתַתִּי לְעַבְדִּי לְיַעֲקֹב, אֲשֶׁר יָשְׁבוּ בָהּ אֲבוֹתֵיכֶם, וְיָשְׁבוּ עָלֶיהָ הֵמָּה וּבְנֵיהֶם וּבְנֵי בְנֵיהֶם עַד עוֹלָם, וְדָוִד עַבְדִּי נָשִׂיא לָהֶם לְעוֹלָם: וְכָרַתִּי לָהֶם בְּרִית שָׁלוֹם, בְּרִית עוֹלָם יִהְיֶה אוֹתָם, וּנְתַתִּים וְהִרְבֵּיתִי אוֹתָם, וְנָתַתִּי אֶת מִקְדָּשִׁי בְּתוֹכָם לְעוֹלָם: וְהָיָה מִשְׁכָּנִי עֲלֵיהֶם, וְהָיִיתִי לָהֶם לֵאלֹהִים, וְהֵמָּה יִהְיוּ לִי לְעָם: וְיָדְעוּ הַגּוֹיִם כִּי אֲנִי יְהֹוָה מְקַדֵּשׁ אֶת יִשְׂרָאֵל, בִּהְיוֹת מִקְדָּשִׁי בְּתוֹכָם לְעוֹלָם: (שם כ"ד-כ"ח)
לָכֵן כֹּה אָמַר אֲדֹנָי יֱהֹוִה, עַתָּה אָשִׁיב אֶת שְׁבוּת יַעֲקֹב, וְרִחַמְתִּי כָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל, וְקִנֵּאתִי לְשֵׁם קָדְשִׁי: (שם ל"ט כ"ה)
זֹאת תּוֹרַת הַבָּיִת, עַל רֹאשׁ הָהָר כָּל גְּבֻלוֹ סָבִיב סָבִיב קֹדֶשׁ קָדָשִׁים, הִנֵּה זֹאת תּוֹרַת הַבָּיִת: (מ"ג י"ב)

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 05:42

מחזה מרהיב ומרגש גם יחד בליל ששי, במרכז בית המדרש קארלסבורג רחוב 53 בשדרה ה-15בורו פארק, ניצבו מאות חרדים יראי שמים בתור אחד ארוך, אשר באו בהמוניהם לחסום את אפשרות הגלישה באינטרנט בכל כלי האלקטרוניקה שברשותם, כל סוגי המחשבים והפלאפונים למיניהם.
בבית המדרש ישבו כחמשה עשר טכנאים חרדים, אשר קבלו לידיהם מחשבים, פלאפונים וסמארטפונים למיניהם, והם בעלי המקצוע חסמו בכל דרך אפשרית את הגישה לאינטרנט, כשמונה שעות מהשעה 18:30 ועד 2:00 השתרך לו התור ההמוני.
בתוך בית המדרש ישב כל העת כ"ק הגה"צ רבי יחזקאל ראטה שליט"א גאב"ד קארלסבורג שנתן את בית המדרש ונענה לבקשת הטכנאים שיזמו את הערב המיוחד הזה במלאות השבעה לפטירתו בטרם עת של הנגיד ר' שלמה גרוס ז"ל מפלטבוש.
במהלך הערב המיוחד קם הגאב"ד ונשא דברות קודש חוצבי להבות אש בגנות האינטרנט וסכנותיו הרוחניות, כשהוא גועה בבכי, בסיום דבריו שיבח עודד וחיזק את ההמונים שהגיעו במטרה למגר את המשחית מתוך ביתם, והבטיח: "מי שיוציא את הפגע רע הזה מביתו לא יהיה נגף ומחלה בתוך ביתו, ויזכה לגדל בנים יראים ושלמים לה' ולתורתו", לאחר מכן חלפו הרבים על פני הגאב"ד להתייעץ ולהתברך מפיו.
אחד מהטכנאים ששירת את הציבור אומר: במילה אחת אני יכול לסכם את אשר חזו עיני בו ביום 'מי כעמך ישראל', המוני בית ישראל הגיעו מרצונם ומיוזמתם האישית כדי לגדור גדר ולעמוד בפרץ האינטרנט, אני וחבריי לצוות שירתנו אותם חינם אין כסף.
- - - -
אם גם אתה רוצה להתנתק עכשיו מהאינטרנט, לחץ כאן והתקן את התוכנה החוסמת את המחשב מגלישה.
ו/או אתה יכול לפנות ל'אאוטנט' - המוקד ליעוץ וניתוק אינטרנט ללא עלות, ותוכל לקבל עכשיו ייעוץ ושרות אישי בחינם, ע"י טכנאי מוסמך הנמצא בשכונה שלך.

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 05:43

גדולי ישראל בחשבון נפש בעיקבות התאונה המחרידה
הגראי"ל שטיינמן: "בימינו, לא חסר חטאים, ובפרט עם האינטרנט, ואין קושיות למה קורה רח"ל אסונות כאלו". הגר"ח קנייבסקי: "מה שמחזיקים את הכלי הטרף - זה גרם לאבדון בעם ישראל".

"מי במים ומי באש מי בחניקה ומי בסקילה, הכל בראש השנה יכתבון", כך הגיב הגראי"ל שטיינמן כאשר שמע על התאונה הקטלנית בטבריה, בה נספו שמונה מבני משפחת אטיאס ז"ל.
"וכן אירע לאחרונה שריפה ברחובות", הוסיף, "שכילתה כמעט משפחה שלימה רחמנא ליצלן, והכל זה עם חשבון, הכל עם כתובת, וחשבונות שמים איננו יודעים, וכמו שרואים בדברי חז"ל בפרק קמא דשבת.
"ומה שהרבה פעמים אנשים תולים בסיבות שהנהג עשה טעות ולכן קרתה התאונה, אין הדבר כן, אלא אדרבה, למה זימנו מהשמים שיעשה את הטעות, בגלל שנגזרה הגזירה רח"ל".
עוד אמר הגראי"ל: "פעם, כשהייתה מתפשטת מגיפה בעיר, היו מיד מחפשים אם אין בעיר חטא של עריות. ואפילו מצאו אחד או שנים חוטאים בעיר - הבינו שבשבילם עלול לבוא אסון כזה גדול שמתו הרבה מבני העיר רח"ל, ואף אם אחרים היו נקיים מזה, בכל זאת 'כל ישראל ערבים זה לזה'.
"בימינו, לא חסר חטאים כאלו ה' ירחם, ובפרט עם האינטרנט, ואין קושיות למה קורה רח"ל אסונות כאלו. ואף בני תורה ששומרים את עצמם", הוסיף, "עדיין חסר את ה'רוח' ואווירה ציבורית חזקה, לחומר האיסור, ואם היתה אווירה חזקה וברור אצל כל אחד ואחד 'שהדבר אסור', ממילא ה' משפיע שגם המון העם היו מתרחקים מזה".
גם הגר"ח קנייבסקי התבטא אתמול בפני מקורביו: "מה שמחזיקים את הכלי הטרף - זה גרם לאבדון בעם ישראל. צריך להוציא את זה מהבית".

ב' סיון תשע"ב

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 05:43

פרוייקט "ברוך שגמלנו"

להלן שני סיפורי גמילה אמיתיים, שנכתבו על ידי הנגמלים

מעבדות לחירות
זה היה נראה משעשע, נחמד, ואפילו תועלתי. ככה זה, היצר מתלבש עלינו עם התירוצים שנשמעים הכי מוצדקים והגיוניים. אז כן, הוא ניצח אותי, קניתי מכשיר "גלאקסי", היה לי אותו שנה שלמה. לא אשקר, בחודש הראשון אמרתי לעצמי "זה הדבר הכי טוב שהכרתי, יש פה הכל". עם הזמן ההתלהבות ירדה, והתחלתי להרגיש ולהבין שאני מתחיל לרדת, קמתי מאוחר בבקרים, הלימוד נחלש, ופשוט בכל הזדמנות חיפשתי להיות עם המכשיר, זה פשוט הרס אותי, הייתי עבד של זה, אחרי שנה הרמתי את העיניים לבורא עולם ואמרתי: "אני רוצה לחזור למי שהייתי, אני מרגיש ריק! הלימוד לא לימוד, התפילה לא תפילה, כלום כלום כלום, ביקשתי שיעזור לי אני רוצה להוציא את הגלאקסי מהחיים שלי, התפילה עבדה, תוך שבוע מכרתי את המכשיר לערבי, והיום אני כבר יותר משנה בלי המכשיר, חזרתי לחיות, ליהנות מלימוד, להתפלל כמו שצריך. אני מרגיש משוחרר, טוב לי. והיום כשמשעמם לי אני מדבר עם חבר, ולא מדבר עם הגלאקסי, פשוט ככה, יצאתי מעבדות לחירות. זה היה קשה, ואפילו מאד, אבל היה שווה מאד, היצר הרע עדיין מחפש אותי, והוא לא יתייאש עד יומי האחרון, אבל הוא כבר לא בכיס שלי, יש לו עבודה קצת יותר קשה. תודה לבורא עולם שנתן לי את הכוח להוציא את המכשיר הטמא הזה מהנשמה שלי.
י.נ.

אתה חייב לזרוק את זה
"אני חייב לקבל מייל, אני לא יכול בלי sms, אני אוהב מוזיקה ואני זקוק לאינטרנט זמין". כן כן, היה לי את כל הסיבות למה לקנות אייפון, עשיתי את זה. מה לעשות, יש לי מצפון שאומר לי שזה אסור, ויש גדולים שאומרים שאני לא יכול להצטרף למנין, אבל מה הם מבינים, הם לא באמת יודעים מה אומרים... וככה עובר עוד יום ועוד יום, אני מרגיש ממש מקושר, יש לי אייפון הכי מתקדם, אבל לא יודע משום מה אני לא מתקדם... אני באמת רוצה ללמוד, אבל יש לי רטט בכיס, חייב לראות מה שלחו לי, ומבטיח לחזור ללימוד אחרי זה. טוב, אני מקבל מייל ממש חשוב, אני חייב לצאת שניה לראות מה שלחו לי. לחזור ללמוד כבר לא חזרתי, כי כרגע הלימוד משעמם אותי, יש לי דברים יותר מעניינים מאשר ללמוד... בלילה, עד השעות הקטנות אני יושב על האייפון, תפילה במנין למחרת? אני כבר לא יכול לקום, אני ממש עייף... ככה עוברת שנה. ללמוד כמו בן ישיבה, אני כבר לא יכול. גם לקום בבוקר לעבוד מוקדם, אני כבר לא יכול, מה לעשות, אתמול בלילה ראיתי סרט... בקיצור, אני בסרט שקשה לצאת ממנו, אני ב'בית כלא צבעוני'!
טוב, אני חייב לזרוק את זה. אני זורק את האייפון, כי כבר אין לי יום ואין לי לילה, אחרי שנה אני מרגיש ממש טוב. בלילה, אני יכול לישון כמו בנאדם. ללמוד, אני יכול כמו בן ישיבה. אין לי רטט בכיס, כל שניה פשוט מאושר. כבר לא מחויב לדבר שלא יתן לי כלום בחיים, ורק מזיק לי ולסובבים אותי. תודה לבורא עולם! מומלץ לכל מי שבסרט הזה עדיין, אתה חייב לזרוק את זה. זה קשה – אבל שווה.
ש. ב.

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 05:44

באדיבות "ועד הצלה". ותשוח"ח.
שאלה: אם היה אינטרנט בזמן חז"ל, הלא היו אוסרים את זה בוודאי, אז למה אתה לא מקשיב בקול גדולי הדור הזה, שזה יהרג ואל יעבור?
- - -
"וכאן המקום להזהיר מפני הסכנות שיש בצפייה בסרטים ובאתרים לא כשרים באינטרנט, שעל ידם האדם יכול להגיע לכל המקומות הגרועים ביותר, מבלי לצאת מפתח ביתו..."
- - -
כמה אנשים 'שרפו' את העיניים ואת המוח שלהם על ידי צפייה באינטרנט, ונהרסו להם החיים! אדם יכול לעבור על כל התורה כולה בצפייה אחת ו'לשרוף' את הנשמה שלו, ולאבד את כל הניצוץ האלוקי שלו.
- - -
דברי הרב שלום ארוש שליט"א:
אחד אמר לי, שאחרי שהוא כבר היה הרבה שנים בתשובה, הוא פתאום נפל לגמרי. אמרתי לו: בטח שנפלת, כי גלשת באינטרנט...הוא התפלא: איך אתה יודע? אמרתי לו, שלא צריך להיות נביא, כי זה ברור, שמי שגולש באינטרנט, הוא מאבד את הניצוץ האלוקי, את כל הקשר עם היהדות, הוא נשאר רק עם זכרונות.
מי שלא שומר את עיניו יכול לעבור, חלילה, על כל התורה כולה. אם הוא לא מתרחק מהאינטרנט ומהרחוב ולא מוריד ועוצם עיניים ברחוב - הוא יכול, ולא משנה מי הוא – דתי/חילוני/חרדי – לעבור על כל התורה כולה אלפי פעמים בשעה אחת! עם החידושים של היצר הרע היום, העבירות יכולות להיות בכמות וב'איכות', שבעבר הרשע הגדול ביותר לא היה עובר. ואם עבר ושנה – נעשית לו כהיתר. אדם לא מבין איפה בכלל הוא מונח, אין לו רצון לצאת מהעוון הנורא שבידו".

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 05:45

פרי חיים לפרשת בהר מתורתו של הגאון הרב שטיינמן שליט"א
פרי חיים
מרבינו מרן בעל 'אילת השחר' שליט"א

דור דור והעבודה זרה שלו..
במוצש"ק בשיעור לאברכי כולל פוניבז' המתקיים ב"ה קרוב לעשרים שנה, התחילו אתמול בלימוד מס' עבודה זרה, בתוך הדברים העלה רבינו כי החלק הגדול בתוכחה של הנביאים זה על עבודה זרה, מה שכיום אינו מצוי כ"כ, רק במדינות הרחוקות ומ"מ נחשב נבואה לדורות מכמה סיבות.
אך סיים רבינו: "כל דור עם העבודה זרה שלו. ובזמנינו יש עבודה זרה מסוג אחר 'אינטרנט'".

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 05:48

לא נעים לי מהרוצח...

אני אומר לילדים ולנערים: החבר ההוא רצה לדבר אתך, למה נמשכת אחריו? הרי ברור שהיית מתבייש לדבר איתו ברבים, ולא היית רוצה שהמשגיח יצטרף לשיחה. מדוע נגררת אחריו? נטעו בך יסודות נאמנים, למה התפתית?
אין להם תשובה על כך, מלבד: "לא היה לי נעים ממנו. לא יכלתי לסרב"... ואני זועק: זוועת עולם!

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:04

ככה דוחפים טומאה: מעשה שראיתי בחנות טלפונים • ירעיד אתכם
השיטה הייתה פשוטה: הם נכנסו לחנות וביקשו את הנוקיה הכשר החדש. הוא היה חביב מידי והציע במחיר מופחת את הנוקיה 'הטרף' שהוא "בעצם אותו דבר רק בלי הגנבה הזאת של הכשרות המיותרת והמטופשת של העסקנים השרלטנים האלו"
עמדתי שם מול הדלפק. זמני קצוב, אצבעותיי מקישות במקצב קל על משטח הזכוכית, עיני בוחנות את אביזרי החנות המוצגים לראווה, ורגליי מתחלפות ביניהם אחת לכמה דקות בעמדת המתנה שגרתית וסטנדרטית לחלוטין.
מכשיר הפלאפון שברשותי הגיע לגיל מופלג ואותת בשבועיים האחרונים על מצוקה נשימתית חריפה.
הבטרייה בזה לטעינות הרבות, ודרשה חיבור לחמצן הראשי משל הייתה גמל בדואי המרווה צימאונו בצאת השבת.
משכך, ברירה אמיתית לא הייתה לי והביקור במחלקת השירות של 'פון פון אביזרי תקשורת ואלקטרוניקה בע"מ' היה יותר מהכרחי. הצגתי את בעייתי ליהודי החביב בעמדת הקבלה והמתנתי בסבלנות לתוצאות בדיקת המעבדה – לחיים או למוות.
בחלומי, זמן ההמתנה בעמדות שרות מנוצל לגמיעת פסקי הלכות מספרי קודש זעירים נושאי כריכה רכה. אך היות ועירני הייתי וחלומות ממני והלאה, ניצלתי את זמני בהבטה ובהבחנה בנותן השרות החביב, בחור צעיר נשוא פנים, כיפת קטיפה שחורה וגדולה מעטרת בגאווה את ראשו, זקנו מסודר כשרטוט, וציציותיו ארוכות-ארוכות מתנוססות על מכנסיו. הן היו צחורות, יפות כל-כך.

פניו החביבות קיבלו בחיוך אמיתי את כל הלקוחות שנכנסו לחנות, בקצב מהיר יש לומר, ובשפתו העשירה יחד עם כושר שכנועו האדיר העביר מרשותו לרשות הקונים מכשירים סלולריים חדשים תמורת סכומי כסף נכבדים, זה לעומת זה.
איש שיווק למופת.
עיני היו מביטות במשא ומתן המעניין. אך ליבי ראה דברים אחרים לחלוטין. עיני ראו יהודי חביב המועסק בחנות תקשורת לפרנסתו, אך ליבי ראה את השטן בהתגלמותו, עומד ומחייך, מחייך ומפיל ברשותו פרחי כהונה רבים, אחד אחרי השני, שרק ביקשו לרכוש טלפון סלולרי ויצאו מהחנות עם פצצה מתקתקת עטופה בחיוך חביב ובמאור פנים.
השיטה הייתה פשוטה: הם נכנסו לחנות וביקשו את הנוקיה הכשר החדש, הוא היה חביב מדי והציע במחיר מופחת את הנוקיה 'הטרף', שהוא "בעצם אותו דבר רק בלי הגנבה הזאת של הכשרות המיותרת והמטופשת של העסקנים השרלטנים האלו".
כשהפה והלסת של הקונים התעקמו בסמיילי של התלבטות, הוא השלים את משפט המחץ הסופי: "בין כה אני אדביק לך מדבקת כשרות שדומה אחת לאחת לחותמת המקורית וככה תרוויח פלאפון נורמלי בלי שיפתחו עליך עיניים בבית הכנסת".
הם לא הספיקו לענות. הוא היה חכם מדי, הנוקיה הוכשר לנגד עיניהם והעסקה בוצעה על הצד הטוב ביותר לטובת שני הצדדים.
הצד השמאלי והצד העוד יותר שמאלי.

המחזה חזר על עצמו פעם אחר פעם. רגע אחד עם נוקיה וברגע השני עם "סמסונג שני סימים שדומה בדיוק לסמסונג הכשר החדש, אני אפרוץ לך אותו ותוכל לשים גם כשר וגם סים נוסף שתוכל לראות מה קורה בעולם ולהתעדכן קצת. אה, ואל תדאג אני אשים לך מדבקה קומפלט. אף אחד לא ישים לב, אפילו אתה לא".
והם יצאו מהחנות, אחד אחרי השני, חוזרים לישיבה ולכולל, חוזרות למטבח ולסמינר, כשבאמתחתם טלפון כשר בכשרות המהודרת של השטן. נדבקים לראשונה בחייהם בחיידק הטורף שיכול להיכנס, אבל מאד מתקשה לצאת. נטמאים בעל כרחם בטומאת העמים ובזוהמת הנחש, לא בעצת ייצרם ולא בתאוותם, רק בגלל שיהודי חביב מוכרח להרוויח את פת לחמו ולהכניס לחשבונו מעט כסף לרכישת כיפת קטיפה נאה וציצית-ארוכה ארוכה, צחורה ויפה כל-כך.
עייני ראו, ולא זר.

'פון פון תקשורת' אינה קיימת. לפחות לא בשעת כתיבת שורות אלו.
אך המקרה המזעזע הזה קיים, ולא בחנות אחת וגם לא בשתיים. מאות (!) חנויות תקשורת תמימות המשווקות מכשירים כשרים למהדרין, פועלות בשיטה הזו שעה אחר שעה, יום אחר יום, ועצומים כל הרוגיה.
מאות, ואולי כבר אלפי נערים תמימים עושים את דרכם כעת בעולם, מבולבלים ומטורפים בים הסוער. טובעים עד מעל לראשם בבוץ בטיט ובזוהמה, משוועים להרים טיפה את הראש ולנשום, אך אינם מסוגלים.
השטן מניח יד כבדה על ראשם, טומן את עיניהם עמוק-עמוק בתהום הנשייה ומונע מהם להביט בעולם האמיתי, גם לא לרגע. וכל זאת שלא באשמתם.
חנויות המצבות הפרושות ברחבי ירושלים ובבני ברק, מוציאות מידי יום מאות גופות לרשות הרבים, נטולי נשמה וחיות, הקבורות כדומן אחת על גבי השנייה, בינות למטעני גלאקסי וציפויי זכוכית נגד שריטות.
הורים, מחנכים, נערים, דעו לפני מי אתם עומדים. פקחו עיניים. אל תתפתו לרכוש את הסמסונג עם המדבקה, אותה אפשר להסיר עם מעט רוק, אך את הרשת שנפרשה על נשמתכם שגם עכביש מומחה לא יכול לטוות, קשה עד בלתי אפשרי להסיר.
התרחקו מן הכיעור ומן הדומה לו. ומן הדומה לדומה לו.

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:05

בס"ד
נסיונו של אברך – תשע"ו
שבע בערב. אבי חוזר מהכולל, אל המטבח המדיף ניחוח מתוק של חביתה משובחת. אלישבע אשת חיל, דואגת ומסורה לילדים, ומשכיבה אותם לישון מוקדם. בשבע הם כבר חייבים להיות רדומים, כי אבי צריך קצת זמן של שקט יחד עמה. (בשבת, הוא משתדל לשוחח עם הילדים קצת על השבוע שעבר עליהם.)
היום, הספיקה אלישבע להכין את ארוחת הערב עוד קודם שובו של אבי מהכולל.
נוטלים ידים, ומתחילים לשוחח.
הפלאפון מצלצל. סוכן הפלאפונים מתקשר. אבי התעניין אצלו לאחרונה על מכשיר חדש. הפלאפון שלו כבר ישן, ולא שומעים בו היטב.
כעת מציע הסוכן לרכוש זוג טלפונים חדשים במחיר מוזל. אופציות חדשות לגמרי, עם שני סימים, כשר ולא כשר, כך אפשר להישאר עם המספר הכשר, ולקבל את כל האפליקציות החדשות. אלישבע תוכל לסמס לאבי גם בזמן העבודה, וכך הוא לא יצטרך לחכות עד הערב כדי להתעדכן.
אח, היום זה לא מה שהיה פעם. איך אפשר להעלות על הדעת חיים בלי אסמס? בכל בנק, קופת חולים או בית מרקחת צריך את זה, כדי לקבל הודעה כאשר התור מגיע.
אפשר לחסום את האינטרנט, המכשיר נראה כמו כשר, גם המספר נשאר כשר, ועל הכל- המחיר. הוא אפילו זול יותר מהכשרים.
הסוכן מאריך קצת בהסבריו. החביתה מתקררת, ואלישבע כבר קצת עצבנית. היא חיכתה לאבי, היא צריכה את עזרתו כדי לסיים את המבחן של ההשתלמות. שהסוכן יתקשר אחר כך.
אבי מבקש מהסוכן לסיים את השיחה. אך הסוכן מסביר כי המבצע הוא לזמן מוגבל, וכדאי לקבל החלטה במהירות. הוא מסכם לחזור ולהתקשר בעוד כמה דקות על מנת לסגור את העסקה.
אלישבע מבקשת לברר מה ההתלבטות. אבי מספר לה על המכשיר, שהוא בעצם לא כשר, אך אפשר להשתמש בו גם עם סים כשר, ותוך כדי ההסברים הוא שם לב, שבעצם מדובר על ה'תומך כשר', שבדיוק היום הוא ראה בכולל את מכתב הרבנים האוסרים בתוקף להשתמש בו.
"וכי בשביל לחסוך כמה דקות של המתנה בתור אעשה את עצמי כפורש מהציבור ומורד בגדולי ישראל?" הוא מהרהר. אלישבע לרגע לא מבינה למה מפסיק אבי את שטף הדיבור.
דוקא היה נשמע לה רעיון לא רע האפשרות לקבל הודעות בפלאפון. כך היא תוכל להתעדכן בכל מה שקורה ברגע, היא כבר לא תצטרך להצטדק בפני חברותיה לעבודה ולומר 'מצטערת, אך לא יכולתי לקבל את ההודעה במכשיר הכשר'. היא תרגיש כבר ממש חלק מהם.
אך אבי תפס את עצמו. הוא לא ייתן לבית שלו להתהפך יחד עם כל המהפכה הטכנולוגית. שתתהפך לה הטכנולוגיה עד מחר, והבית שלו יישאר יציב על יסודותיו.
הוא מסביר לאלישבע, כי דווקא מפני שעל ידי המכשיר החדש היא תרגיש ממש חלק מכל הצוות בעבודה, לכן צריך להתרחק ממנו. כי אם אנחנו רוצים שהבית שלנו לא יראה כמו הבית שלהם, והילדים שלנו לא יראו כמו הילדים שלהם, צריך גם שהמכשירים שלנו לא יראו כמו המכשירים שלהם.
זו לא הקרבה, כמו שלנעול את דלת הבית בלילה זה לא הקרבה. זה פשוט הגנה בסיסית מפני מי שאנחנו לא רוצים שיכנס לבית שלנו.
אבי מרגיש סיפוק. הוא ניצח היום. הוא תפס בזמן, שללכת סמוך לגבול זה לא כדאי, ואף מסוכן. עדיף פי כמה להתרחק מהכיעור בכל אמצעי הריחוק האפשריים. גם אם זו לא עבירה ממש, אך מוגן יותר הוא יהיה פנימה, עמוק בתוך מחנה יראי ה' האמיתיים.
נסיונו של אברך – תשנ"ו
שעת חצות מתקרבת. רחלי כמעט מסיימת להכין לילדים את התיקים לבוקר. מוחה מהורהר, שקוע במחשבות. היא מעיפה מבט לעבר חלוקה דהוי-הצבע. כמה שנים היא כבר לובשת אותו? מי יכול לזכור. אה, היא נזכרת. קיבלתי אותו כמתנת לידה כשיוסי נולד. אם כך, הוא כבר בן שש שנים. הגיע הזמן כבר לחשוב על חלוק חדש, לא?
אך היא יודעת שעדיף שלא לחשוב. היא כבר ניסתה את כוחה בכל המוסדות בסביבה. באף אחד מהם אין משרה פנויה, לא להוראה ואף לא למזכירה.
מאיר עדיין לא חזר מהכולל. בוודאי אף הוא טרוד במחשבות.
אתמול סיפר לה מאיר, כי פנה אליו ראש הישיבה הסמוכה לביתם, בהצעה מעניינת. הוא מחפש "משיב" לסדר שלישי, לחזק את הלימוד בסדר הלילי, ומחשבתו הפנתה אותו מיד למאיר. "אין כמוך מתאים לתפקיד זה" אמר לו, "להכניס לבחורים חשק והתלהבות מרצף של שטייגען מתוק, בשקיעות ובעיון". המשרה גם יכולה לסייע להם רבות במצבם הכלכלי הדחוק. אמנם לא מדובר במשכורת שתהפוך אותם לעשירים גדולים, אך בהחלט יכולה לאפשר להם לנשום קצת...
רחלי נזכרת עכשיו איך נראו פניו של מאיר כשסיפר לה על הצעת ראש הישיבה. היא ציפתה לראות את פניו קורנות מאושר מהצעה שכזו, אך באופן מוזר משהו, עיניו היו טוחות אל הקרקע בעצב.
מצד אחד, הסביר מאיר, ייתכן כי עלי להיענות להצעה. אני הרי מודע לקושי הרב שלך בניהול הבית מתוך הדוחק הכלכלי. אך מאידך, אינני מסוגל לוותר על הסדר שלישי שלי. זה הזמן שלי לחזור ולשנן את כל מה שלמדתי במהלך היום. על ידי החזרה, הלימוד נקנה קניין עולם! איך אוכל לוותר על כך??
רחלי לא הבינה כל כך את שיקוליו של מאיר. הייתכן לסרב להצעה שכזו? להקל על הבית מהדוחק הכלכלי, על ידי הרבצת תורה לתלמידים???
הילדים רדומים. התיקים מוכנים. רחלי מחליטה לצאת לקראת מאיר לפני שובו מהכולל. היא מותחת את מטפחתה, מיטיבה את חלוקה, ויוצאת אל הרחוב החשוך.
היא מתקרבת אל חלון הכולל, ושומעת היטב את הניגון הבוקע: "ורב יוסף אמר... ורב יוסף אמר מחלוקת בכסף..." ניגון ערב ומתוק מתפשט בחלל האוויר. הניגון חודר עמוק לעצמותיה. "דרבי סבר, פדויה ואינה פדויה... ורבנן סברי..."
עיניה של רחלי זולגות דמעות. מה מתוק וערב הוא הניגון... כמה מתמוגג מאיר על כל מילה ומילה של התנאים והאמוראים הקדושים...
ושוב חוזר מאיר ומסביר לעצמו את הגמרא. "ורב יוסף אמר, מחלוקת בכסף, אבל בשטר כולם מודים..."
רחלי מתרוממת על קצות האצבעות, מנסה להביט על תוך חללו של בית המדרש. ההיכל ריק. רק מקומו של מאיר תפוס. הוא רכון על הגמרא, ומלקק כל מילה.
אך הוא אינו יושב לבדו. הוא יושב שם יחד עם רבינא ורב אשי, ר' יוחנן וריש לקיש, יחד עם אביי ורבא... בעלי התוס' יוצאים ובאים עם חבילי ראיות והוכחות לשיטתם, לעומתם נכנס המהרש"א ותמיהותיו, רעק"א לפתע מופיע ו"צע"ג" בפיו, ו- מאיר, הוא מנגן בשקיקה... "אי אי אי... כל הקושיות הם לשיטת התוס', אבל הרשב"א לומד ברש"י אחרת..."
רגליה של רחלי כבר נעוצות בקרקע, מבלי יכולת לזוז. עיניה נעשו כשל סומא מרוב דמעות. המחשבות כולם התפוגגו זה מכבר. מתיקות הלימוד אופפת את כל גופה. היא יודעת כבר היטב. היא לא תחשוב אפילו להציע למאיר לוותר על ה'סדר שלישי' שלו.
כי תענוג שכזה – שווה כל הון שבעולם!
האם ייתכן גם היום, בתשע"ו, להיות מבני העלייה של תשנ"ו??? האם אפשרי להיות בדרגה שבה נקודת הבחירה של אברך תהיה רק בין הטוב, לטוב עוד יותר? התשובה היא- כן! אם רק נחדול מלעסוק כל הזמן בגבול הדק שבין המותר לאסור, ונבין שאנחנו צריכים להתרומם בהרבה מעל הגבול הזה, אזי נהיה באמת קשורים אל הדורות הקודמים, אל הניחוח הערב של הדפים המצהיבים- להצדיק באמת את התואר –אברך!

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:06

בס"ד, ניסן תשע"ה

ניתן להאזין
לדרשות החיזוק וההתעוררות שנאמרו מאת:
מורנו הג"ר עזריאל אויערבאך שליט"א
הגאון רבי יעקב הלל שליט"א
מורנו הג"ר ישראל גנס שליט"א
הגאון רבי מאיר קסלר שליט"א
בכנס החירום
מוצש"ק ויקרא-החודש, בביהכ"נ הגר"א בשכונתנו

בקול הלשון מדור 'כנסים מיוחדים' מס' טלפון
03-6171011 שלוחה מס' 376
[יתכן שההקלטות יועברו למדור 'פגעי הטכנולוגיה' בטלפון 03-6171188 שלוחה מס' 37]

עשה לך רב !
בס"ד
מדברי רבותינו שליט"א
בכנס החירום
מוצש"ק ויקרא-החודש, בביהכ"נ הגר"א בשכונתנו

מורנו הג"ר עזריאל אויערבאך שליט"א:
"צריך לדעת שהמכשיר הזה הוא מכשיר טמא! ויכול לטורדו מן העולם הבא. וכבר נבחנו בזה הרבה בני אדם... ורבים חללים הפילה, ממש כפשוטו. אי אפשר להשתמש עם המכשיר הזה בלי 'עשה לך רב'!"

הגאון רבי יעקב הלל שליט"א:
"בכל הדורות, מי שרצה לחטוא היה צריך ללכת למקומות של הפקרות, אבל בעוונותינו הרבים, אלו ההמצאות של..., אדם יכול להישאר 'א שיינע ייד', משפחה יפה, שידוכים יפים, ושקועים בטומאה שאי אפשר לתאר וא"א להעלות על הדעת..."

מורנו הג"ר ישראל גנס שליט"א:
"הנסיונות מתרבים ומתחדשים מיום ליום בדרכי פיתוי שונים, ורבים חללים הפילה, וגם אלו שחושבים 'לי זה לא יקרה' זו טעות. אצלי, היו שלשה מקרים של... בעקבות הגלישה ב..., לכן, מוטלת עלינו החובה לגדור את עצמנו בגדרים וסייגים ולשמור על נפש צאצאינו שיחיו, ולעשות את כל הפעולות האפשריות לבער את כלי המשחית מתוכנו."

הגאון רבי מאיר קסלר שליט"א:
"הטבע, שכל אדם, ובפרט עם ישראל, יש לו את התאוה לקנות עוד ועוד ידע, אלו הכלים שאיתם גדלים להיות תלמיד חכם... ולכן, גם מי שיש לו גישמאק בלימוד, ויש לו במה לשמח את עצמו, ולהתענג כפשוטו גם במושגים של עולם הזה, זה הכל טוב ויפה. אבל אם אדם נופל פתאום לאיזה בור, והוא נמצא שם לבד, צריך להיות 'חד בדרא' כדי לעמוד בנסיון כזה. קשה מאד לצאת מזה, כיון דאביק ביה טובא."

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:06

האינטרנט בעיני המדע

והיית משוגע ממראה עיניך אשר תראה (דברים כח לד).

מבדקים קליניים מוכיחים נזק מוחי הנגרם כתוצאה משימוש באינטרנט

במאמר שהתפרסם בשבועון האמריקאי המפורסם "ניוזוויק" תחת הכותרת "IS THE ONSLAUGHT MAKING US CRAZY?" (בתרגום חופשי – "האם ההתקפה הופכת אותנו למשוגעים?") מובא מחקר שנערך בסין. במהלכו גילו החוקרים "אי תקינות מובנית בחומר האפור" במוחם של מכורים לאינטרנט. החוקרים הבחינו ב"הצטמקות של 10%-20% בשטח המוח האחראי לדיבור, לזיכרון, לשליטה מוטורית, לרגש ולחושים". "מה שגרוע מכך, ההצטמקות לא נעצרה: ככל שהאדם היה מחובר "און ליין" זמן רב יותר - כך התגברו סימני הניוון של המוח".

נו, אתם בוודאי אומרים, כל זה נכון לגבי מי שמכור לאינטרנט, אני רק משתמש באינטרנט - לא מכור.

באמת? קריטריון ראשוני אחד להגדרת התמכרות לאינטרנט הוא "יותר מ-38 שעות שבועיות בהן האדם מחובר און ליין". כמה שעות אתה און ליין? ואם מישהו נכנס להגדרה של "מכור למחצה" בלבד כמה נזק נגרם לו?

כבר בשנת תשס"ח (2008) מנהל המרכז לחקר הזיכרון וההזדקנות באוניברסיטת UCLA בארה"ב ביצע סריקות מוח ומצא כי "אצל אנשים המשתמשים באינטרנט נראו שינויים מהותיים בקליפת המוח הקדמית (PRAFRONTAL CORTEX)". תוצאה זהה התקבלה במחקרו אצל אנשים שהקדישו חמש שעות בלבד להתחבר לרשת.

מוחותיהם של "מכורים" לאינטרנט דומים במראה למוחותיהם של מכורים לסמים לאלכוהול. אחד מהפרופסורים באוניברסיטת UCLA מתאר את הדבר כך "בדומה להתמכרויות אחרות, אנחנו מקבלים מיני-פרס 'שפריץ' של דופאמין בתגובה לכל צליל חדש המגיע אלינו מהאינטרנט. פעימות חדות של אנרגיה המטעינות את מנוע הדחף הכפייתי שבתוכנו".

לדברי מנהל המכון לנוירו-מדע ומדע ההתנהגות האנושית ע"ש סימל ב-UCLA – "האינטרנט הוא מעין 'סם קטלני' אלקטרוני, המזרים דלק למעגלי מניה [תזזית\טירוף] שלאחריהם מופיעים זמנים דיכאוניים".

פסיכיאטר בבית הספר לרפואה באוניברסיטת סטנפורד, מנהל הקליניקה להפרעות כפייתיות אובססיבית (OCD) אומר "באינטרנט יש פשוט משהו ממכר".

בספר שיצא לאור והיה מועמד לפרס ספרותי עולמי נקבע "האינטרנט מוביל להתנהגות שאנשים יודעים כי היא אינה לטובתם וזה גורם להם לחרדה ולהתנהגות כפייתית".

במחקר שנערך באוניברסיטת סטנפורד על הרגליהם של בעלי אייפון נמצא כי 94% מתוכם הודו בקיומה של התנהגות כפייתית ברמה מסוימת.

במחקר נוסף התגלה כי רוב האנשים בודקים אם קיבלו מסרונים [SMS] הודעות אימייל או הודעות ברשת החברתית – "כל הזמן" או לכל הפחות מדי רבע שעה. אצל בני הנוער נמצא מספר מדהים של 3,700 מסרונים בחודש בממוצע, כאשר כמות עצומה זו גורמת להם לתשישות מצד אחד אך מאידך בו זמנית ל"חוסר יכולת מוחלטת להתעלם מחשש שמא יפסידו משהו". מאידך, דבר אחד בלבד חשוב בעיניהם והוא ה"פרופיל" שהם מציגים בפני החברה. כאשר "החיים מתנהלים באופן מוחלט לעיני הציבור, כאשר מצלמת האינטרנט פועלת במכשיר הסלולארי, כל טעות מתועדת ומשותפת וזוכה לתגובה לועגת עד שמשהו אחר - נלעג עוד יותר, מופיע".

אחד ממשתמשי האינטרנט אמר "החיים האמתיים הם רק "חלון" אחד נוסף ובדרך כלל לא הכי טוב שלי".

מחקר שנערך באמריקה מצא קשר בין הזמן המוקדש לחיבור לרשת לבין הפרעות במצבי רוח אצל בוגרים צעירים, חוקרים בסין מצאו "השפעה ישירה" בין שימוש כבד באינטרנט לבין "דיכאון כבד". חוקרים באוניברסיטת קייס ווסטרן מצאו קשר ישיר בין שיגור הודעות טקסט ושימוש במדיה החברתית לבין דיכאון ומחשבות אובדניות.

במחקר שנערך באוניברסיטת מרילנד ביקשו מ-200 סטודנטים מתחילים להנתק מכל טכנולוגיות האינטרנט והניידים ליום אחד בלבד ולנהל יומן אישי בו הם רושמים את תחושותיהם. אחד המשתתפים כתב "ברור שאני מכור, והתלות שלי גורמת לי לבחילה". משתתף אחר כתב "המדיה היא הסם שלי". בשני מוסדות לימודים אחרים לפחות, לא הצליחו להתחיל אפילו בניסוי כזה, בשל חוסר משתתפים שיהיו מוכנים להתנתק, ולו ליום אחד בלבד.

חוקרים באטניברסיטת ת"א מצאו כי בכוחו של האינטרנט לחולל "תופעות פסיכופטיות של ממש".

פסיכולוג מקליפורניה העוסק בחקר השפעותיו של האינטרנט קובע "האינטרנט מעודד ואף מקדם אי שפיות".

מה פירושם של כל הדברים הללו?

פירושו של דבר - כל מי שאתם מדברים איתו, המשתמש באינטרנט, סובל מנזק מוחי ברמה מסוימת ובמידה מסוימת אף מאי שפיות.

פירושו של דבר – כי ככל שהשימוש באינטרנט הולך וגובר ומחמיר, רוב האנשים יפסיקו לתפקד בעולם הממשי, הבודדים שאינם משתמשים באינטרנט ייאלצו לטפל בהם.

פירושו של דבר – כי עליך לעשות כל מה שביכולתך כדי להציל את עצמך, את משפחתך ואת האנשים היקרים לך, מהשפעותיו הקטסטרופאליות של האינטרנט – ואפילו זה הנקרא כשר.

כמובן, שאלת תוכנם הפסול מבחינה מוסרית של האינטרנט והמייל אינה מעסיקה כלל את כותב המאמר ב"ניוזוויק", הוא בס"ה מדבר על השפעות טכניות של השימוש במדיה זו. על אחת כמה וכמה גדול הנזק שיש בשימוש באינטרנט עבור כל מי שמבקש לחזק את הקשר שלו עם הקב"ה.

אצלינו היהודים קוראים לכפייתיות הזו "עבר ושנה נעשית לו כהיתר". ובמציאות של מנועי החיפוש של היום המגלגלים מליונים כדי להפיל כמה שיותר אנשים במשאבות של החטא - אז מי שעבר ושנה עשרות, מאות, אלפי פעמים ולחץ על המילה "חיפוש" ברשת האינטרנט, אפשר לומר: "עבר ושנה נעשה אצלו כחובה, טבע והתמכרות".

אך אתה גולש חביב, כל זמן שהינך חי כח הבחירה עדיין אצלך. עדיין הינך יכול להוציא אצבע מחוץ לביוב האלקטרוני, ולהתחיל בתהליך של גמילה ב"קליק" אחד פחות ליום, לפחות.

כמו שאמרו חז"ל: פתחו לי פתח כחודו של מחט, ואני אפתח לכם פתח כפתחו של אולם.

באהבה רבה

יום נעים

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:07

עין תחת עין • מאמר
נושא 'שמירת העיניים' אינו רגיל בפי חסידים אך כלפי הטוענים כך נאמר כי מעולם לא שמענו שחסידים יגלשו ברשת • מאת הרב אליהו פרידמן
הרב אלתר אליהו הכהן פרידמן
הגענו לתקופת השנה שבה יש דבר והיפוכו. מצד אחד, בקיץ מאיר ה"שמש הוי"ה" במלוא עוצמתו, וכתוצאה מכך עבודת ה' קלה יותר בקיץ. לאידך, דוקא בקיץ יש נסיון וקושי שלא קיים בחורף, ואליו מוקדשות מלים אלו.
הנושא של 'שמירת העיניים' (או 'טהרת וקדושת העיניים'), אינו רגיל בפי חסידים, ובמפתחות לשיחות הרבי - ערך זה הוא קטן ביותר. אבל כלפי מי שאומר מנהג אבותינו בידינו, וחדש אסור מן התורה – אף אנו נאמר: אף פעם לא שמענו שחסידים יגלשו ברשת, ובמפתחות ל'לקוטי שיחות' לא קיים בכלל ערך 'אינטרנט'...
* * *
נפתח בווארט יפה של השל"ה הקדוש:
על הפסוק "עין תחת עין" אמרו רז"ל, שהכוונה ל"דמי עין תחת עין". ונשאלת השאלה: עכשיו אנחנו מבינים מה הפסוק אומר, אבל עדיין נשארה שאלת ה'למה' – למה לא נאמר במפורש "דמי עין"?
מסביר השל"ה:
יש העין שלמעלה, "עין ה' אל יראיו", ויש העין שלמטה, עין האדם, שנשתלשל מהעין שלמעלה. כאשר אדם שומר על עיניו ומקדש אותם, העין שלו נהיה 'תחת' (אונטער) העין שלמעלה, היינו כלי אליו. הפסוק רומז לנו אפוא על נזק (נוסף) שגרם המזיק לניזק: הוא שלל ממנו את האפשרות לעשות מהעין שלו מרכבה לעין שלמעלה.
ובלשון אדמו"ר הזקן בתניא: "האבות הן הן המרכבה, שכל אבריהם כולם היו קדושים ומובדלים מעניני עולם הזה": עיניהם היו מרכבה לעין ה' (עין תחת עין"), ידיהם היו מרכבה ליד ה' ("יד תחת יד"), וכן בכל אבר ואבר.
* * *
כל דבר שאדם רואה נצרב במוחו ובנפשו.
מעשה בהולך רגל שנדרס בפגיעת 'פגע וברח'. המשטרה לא הצליחה לאתר את נהג הרכב, והחליטה להפנט את הנדרס. כשהיה מהופנט, שאלו אותו החוקרים את סוג הרכב הדורס, צבעו ועוד. אז סיפר האיש, שבעת התאונה הועף למעלה מעוצמת המכה, ובעודו באוויר הסתכל למטה וראה את הרכב נמלט, וראה גם את המספר של לוחות הזיהוי, ואף נקב במספר, מספר שקלט בשניות הספורות שריחף באוויר. לאחר שקיבלה המשטרה את מספר הרכב, מובן שבתוך זמן קצר נעצר הנהג הדורס.
עד כדי כך!
ובלשון החסידות: "התענוג שבחוש הראיה פועל דביקות שלמעלה מזמן ומקום, דגם בהיותו במקום אחר ואחר ריבוי זמן - הדבר כמו נצב לנגד עיניו" (מאמר הרבי הריי"צ).
אכן, כל מה שרואים נשאר חקוק בנפש. מסופר, שכאשר הרה"ק מסלונים חזר מביקור אצל הרבי הרש"ב בליובאוויטש, אמר לחסידיו: "הביטו על העינים שראו צדיק אמת"!
* * *
ודבר שנקלט באמצעות העין 'תופס' את האדם הרבה יותר מדבר שנקלט באוזן. "אינו דומה ראיה לשמיעה". ובלשון הרבי הריי"צ: "בחוש הראיה, נמשך פנימיות העונג, עד דכל עצמותו נמשך אחר הציור נאה או הדבר נחמד אשר רואה בעיניו".
הרב נחום גולדשמיד ז"ל מסביר על פי זה את הפסוק "וירא את העגל ומחולות, ויחר אף משה, וישלך מידיו את הלוחות". לכאורה, הרי משה רבינו כבר שמע על עשיית העגל מפי הגבורה בהיותו בהר, ומה נתחדש לו עכשיו שחרה אפו והשליך את הלוחות? אלא מכאן, שהראייה השפיעה עליו יותר משמיעה - אפילו שמיעה מפי הקב"ה בכבודו ובעצמו!
* * *
על ראיה שלילית אומר אדמו"ר הזקן: ה'שור', היינו ההסתכלות להיכן שלא צריכים, היא אחד מארבעת אבות הנזיקין הרוחניים ('שור' מלשון "אשורנו ולא קרוב").
ופעם אמר: "ואת האמורי" – 'דער זאגער'. כשהולכים ברחוב, הוא אומר: "הבט במקום שלא צריך", וכך מטמא את העין.
והרבי כותב ב'אגרות קודש': "הסתכלות אסורה, היפך התכלית שבשבילה נבראו העיניים – היא בבחינת עיוורון זמני, ועוד גרוע מכך. והרי סומא חשוב כמת"!
* * *
נסיים בדבריו של הרבי הרש"ב ב'קונטרס העבודה':
"מי שחש לנפשו שלא לטמא אותה, יגדיר את חוש הראיה, שלא יהיה פתוח לראות כל מה שלפניו, ומה גם ראיה אסורה. וגם אם הדבר קשה, יתגבר כארי. וידע אשר בנפשו הוא, ובלי זה, כל עבודתו ויגיעתו כאין וכאפס, ולא יפעל דבר. גם אם יהיה ניכר, אל יחוש לשיחות בני אדם. הלא לגבי חיי הגוף לא מביטים על שום דבר, וכל שכן לגבי חיי הנפש."
לחיים, און א געזונטער זומער!

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:07

בס"ד

בתיה יודעת שהיא עיוורת מלידה. היא יודעת שיש עולם וצבעים וחיים מחוץ לחושך, היא יודעת שיש יום ולילה ואור וחושך, אבל בשבילה הכל שחור. היא לא רואה כלום, ומנסה לחפש את האור גם בלי לראות אותו.
ההתמודדות לא היתה קלה, אבל היא יצרה ממנה בן אדם מחושל בנוי ומעוצב. בן אדם שהכיר את הצד השחור של החיים, ולא בעט בהם, רק הושיט את ידו והלך צעד אחרי צעד עד שהגיע למקום שלא כל אחד זוכה להגיע בגיל כזה.
כשהגיעה לפרקה ידעה בתיה שהיא מקוטלגת באגף הנכה והמוגבל של האנושות, אבל רצתה חתן שיראה את החלק הגבוה והאמיתי שלה, שיראה את מה שמסוגלים לראות גם בלי לראות.
והיא מצאה אותו. מיכאל קראו לו. הוא ידע להעמיק חדור אל הפנימיות, לראות את העומק ואת מה שגם עיוורים מסוגלים לראות, והם נשאו.
שנתיים אחרי נישואיהם הם שמעו על פרופסור בלגי שמצא שיטת טיפול לבעיה מהסוג שלה. הרעיון היה מבוסס על השתלת קרנית העין של בן אדם אחר, אך מכיוון שהקרנית אמורה לבוא מבן אדם חי ובריא, הסיכויים לקבל טיפול היו אפסיים. הרופא קבע להם תור לעוד עשרים שנה, והוסיף כי הוא מקווה שעד אז ימצא בן אדם בריא שמוכן לתרום את קרנית עינו, אך אינו מבטיח.
כשהם יצאו משם העולם היה נראה שחור יותר מתמיד. החלון הקטן שפתח הפרופסור הבלגי אל העולם הצבעוני נסגר עליה בחבטה משאיר אותה עמוק בתוך החושך והריקנות. משהוא בה נשבר. היא הבינה שלעולם לא תוכל לדעת מה הוא צבע ולעולם לא תוכל לראות את יופי הבריאה ולעולם לא תוכל להכיר את עצמה ואת בעלה ואת משפחתה ואת סביבתה, רק שחור וחור וחלל וריקנות---
שבועיים אחרי האכזבה הם קבלו טלפון שנמצאה קרנית עין שמתאימה בדיוק לצרכיה. העולם החשוך שלה נהיה ורוד וצהוב עוד לפני שהיא ידעה מה הם הצבעים הללו. היא נכנסה לחדר ניתוחים נפרדת מהחושר ומהשחור ומוכנה לקבל את הולם הצבעוני, מחכה ומשתוקקת להכיר אותו.
מיכאל נכנס לחדר. היא התיישב לידה ומשהוא בו גמגם. "א... אני רוצה לאמר לך משהוא".
היא נדרכה.
"לא אמרתי לך קודם, ואולי זו היתה טעות. אבל גם אני עיוור. ו--- למרות זאת ראיתי את מה שגם עיוורים מסוגלים לראות".
בתיה שמעה את כל מה שהוא אמר והבינה את כל מה שלא נאמר. היא הודתה לו על הנאמנות והפתיחות שהוא גילה כלפיה, והמרדים נכנס לחדר מזריק לתוכה את הפסיעה הראשונה שלה אל מחוץ הרי החושך.
אחרי שבע שעות היא יצאה משם עם תחבושות, ויומיים לאחר מכן היא יצאה עם עיניים. עיניים שרואות עולם, ומכירות צבע, ולומדות אופקים ומתמצות במרחב ומכירות משפחה, לא היתה מאושרת ממנה באותם ימים. גם הלילה הפך אצלה לצבעוני ומלא חיות. היא היתה להוטה לראות ולפגוש ולהכיר לקרוא ולדעת ולבלוע כל מה שאפשר לראות. בתיה הרגישה שהיא נכנסת לחיים שהית רחוקה מהם כל השנים.
מיכאל ניסה לראות ולהבין את הצבע שנכנס לעולמה של בתיה, אבל עולמו שלו נותר שחור, ובתיה ניסתה לעזור לו לעשות כל מה שהיא לא יכלה לעשות עד לפני חודש. וזה היה הרבה. היא ליוותה אותו לבית כנסת והחזירה אותו משם והכינה לו ודאגה לו ועשתה בשבילו והשקיעה למענו וטרחה סביבו, ולא היה לזה סוף. וזה היה אולי קצת קשה. היא היתה להוטה להכיר את העולם שמכירים כולם מגיל שנתיים, היא רצתה להיפגש עם האנשים שראו אותה והיא לא ראתה מעולם, היא רצתה---
רצתה להיות משוחררת יותר לעצמה. מוכנה להשקיע, מוכנה להתאמץ, מוכנה לתת, אבל להוטה לעשות דברים אחרים ולהכיר מקומות נוספים ולראות עולמות חדשים ו... כן, לא לתת מדי הרבה למיכאל. לתת לו, אבל בגבול, לתת לא בתקציב מסוים, לתת לו אבל לתת גם לעצמה, ובתיה הרגישה שלעצמה' יש דין קדימה.
ואז היא החליטה לעשות מה שעושים במצבים כאלה. היא ידעה שכל עוד היא כבולה אליו, היא לא משוחררת לרצונות שלה ולדחפים שלה וליצרים שלה, והיא רצתה חופש.
מיכאל היה נדיב מדי כלפיה, והיא היתה רגישה מדי כלפי העולם על מנת לאמר לקום וללכת, לכן החליטה לצאת מהבית להתקשר אליו ולהודיע לו.
והיא יצאה. והיא התקשרה. והיא דיברה. והוא הבין מהר מדי מה היא מתכוונת ורוצה ורומזת. הוא הנהן, ורגע אחרי שהבין שגם מי שאינו עיוור לא רואה דרך הטלפון - הוא אמר את ה'בסדר, אני מבין'. וזה היה ההתחלה לסוף שלהם יחד.
אחר כך הוא לקח את חפציו, והיא חזרה לבית וראתה שהוא הבין אותה יותר מדי טוב, ואולי הרגישה מעט הקלה. בחדר השינה שהיה ריק בחציו היא ראתה מכתב, כתוב ביד רועדת.
בתיה היה כתוב שם, ואפשר היה לשמוע את דפיקות הלב ואולי אפילו לראות דמעה על המכתב.

תקופה טובה היתה לנו יחד. תקופה בה לא ראית מעבר למה שאת יכולה ומסוגלת לראות, ואני לא ראית מה יהיה. עד שגילית עולם, וראית מעבר למה שצריך, ופקחת עיניים גדולות לעולם שבחוץ, ופזלת גם לשטחים שאת לא אמורה לפזול.
עד שהרגשת שהחוקים של השותפות כובלים אותך. לשותפות יש חוקים, יש לה כללים, יחסי גומלין של קבלה ונתינה. אבל כשהתחלת לראות ולהיחשף הגעת למסקנה שאת לא צריכה את מה שיש לי לתת לך, שאת מסוגלת לחיות לבד. ואת רוצה להתיר את חבלי השותפות, שראית בהם כבלים.
זו את שרואה, לא אני. כך לפחות את חושבת.
אני רוצה להודות לך על התקופה היפה שהיתה לנו ביחד, ואני מקבל את העזיבה שלך למרות שהיא כואבת לי יותר ממה שאת חושבת. רק בקשה אחת יש לי ממך, בקשה אחרונה, לפני שאולי לא אראה אותך שוב לעולמים ואת תתרחקי ותתרחקי...
אנא בתיה, תשמרי על העיניים הללו חזק, כי לפני שאת קיבלת אותם....
....הם היו שייכות לי!

אל תפסיקו לקרוא - העבר לדף הבא.

הרב זכריה וולרשטיין שליט"א מארה"ב סיפר את המשל הנ"ל לקהל שומעים.
כן "משל".
זו אינו סיפור אמיתי אלא משל. משל על העולם, על האנשים בו. עלי ועליך. כן כן - עלי ועליך. לא נעים אבל זה האמת - עלי ועליך.
"ויפח באפיו נשמת חיים". הקב"ה נתן לכל אחד מאיתנו נשמת חיים. והזוהר הקדוש מוסיף - מאן דנפח מדליה הוא נפח. הקב"ה ש"נפח" בנו אותו נשמת חיים, נפח מעצמותו כביכול. הקב"ה כביכול לקח מעצמותו יתברך - את העניים שלו - כדי שלנו יהיה טוב בעוה"ז. ואנו לוקחים את העניים הללו את הנשמת חיים שנופחה בנו ומגרשים את הרבש"ע כדי לגלוש באינטרנט.
האין אנו חוזרים על הטעות של בתיה...?
בו נכניס אותו יתברך לחיינו, בו נזכור מקור מחצבתנו ואז הוא יהיה לנו לעיניים!

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:08

השטן אומר אל תצאו מהישיבות, רק תחזיקו את זה אצלכם, הוא בא להרוס את הישיבות מבפנים, עוד לא היה גזירה כזו בכלל ישראל!
היתה פעם אחת גזירה אחת להכניס לישיבות לימודי חול, ובמסירות נפש של הנצי"ב מוואלאז'ין זצ"ל וגדולי אותו הדוק זצ"ל הגזירה הזו בטלה, וגזירה זו היה להוציא מהלימוד. עכשיו הגזירה מרחפת ועומדת וכבר מפילה חללים יום יום, זה להיכנס לתוך הישיבות ושם להרוס. והכניסה היא דרך אותם הכלים, תחזיקו את הכלים ואתם שלו.
הכלים האלו הם נחשים, הם כלי משחית, אסור להשתייך לאותם אנשים שמחזיקים את אותם כלים. לפעמים זה גובל באי נעימות ובמסירות נפש שאין איפה לישון, אבל זה הקב"ה דורש מאיתנו, זה התפקיד שלנו בשעה זו.

מסירות נפש - להאמין שפרנסה מן השמים ולא מהשתדלות טמאה בכלי האויב
אני אדבר גם לאנשים שאומרים שהם צריכים את זה לפרנסה. אני לא מבין ממה נפשך!
ב"ה, יש לנו את מאורי הדור שליט"א ששאלו אותם על מכשר המסוים הזה במצב המסוים שהאדם הזה נתון הוא או בני ביתו - אם הם הורו להם היתר אז בסדר גמור! אם לא אז זה טרף! היעלה על הדעת שזה נכלל בחובת ההשתדלות?
כולנו מאמינים שפרנסה נגזר עלינו מר"ה ועד ר"ה, וההשתדלות מחייבת לעסוק בדברים שהקב"ה רוצה שישתדל בהם, אבל להשתדל בדרך האסורה בדרך שהיא טְרייף, שמחליש את כלל ישראל, האם זה יביא פרנסה? הרי לא יעלה דבר זה על הדעת?

המודעות לדעת חובת השעה
זה מחייב מסירות נפש. עוזבים את הכלי הזה וגמרנו. הקב"ה מצפה למסירות נפש שלנו, ביחד עם ה'מה תצעק אלי' צריך גם את המעשים של מסירות נפש. אני לא מחדש כאן דברים חדשים, אך התברר שצריך מוּדעוּת שאנו נמצאים כעת במצב של מלחמה, אפשר לומר מלחמת הקדושה עם הצד האחר, מלחמה אחרונה מי ינצח.

בתקופה זו אדם יכול לקבוע את עתידו לנצח עם מי חלקו ונחלתו
ודאי שיש לנו הבטחה "כי לא תשכח מפי זרעו". ההבטחה הזו קיימת ועמדת. אך השאלה היא מי יזכה להיות מאלה שעליהם נאמר "כי לא תשכח מפי זרעו", שעליו תתקיים ההבטחה האמיתית הזו. ומי חלילה להיפך. "אלה לחיי עולם", "ואלה" - חלילה - "לחרפה ולדיראון עולם".
בתקופה הזו אדם יכול לקבוע את כל העתיד שלו גם בזה וגם בבא לנצח נצחים אם הוא שייך לקב"ה ולדביקות בו ית', אם הוא שייך לדבר ה' ולרוחניות או יכול להיות לו כובע וחליפה אך חלילה הוא יכול להשתייך לאלה שהפסוק אומר אלה לחרפות ולדראון עולם.
הנסיון שיש לכל יחיד בענין הזה, זה נסיון שהקב"ה שלח בגזירה מהקב"ה, מדובר גם על אברכים וגם על נשותיהם, וגם על צעירי הצאן, אנשים נשים וטף. רבים חללים כבר נפלו ה' ירחם עליהם. אך כל אחד חייב לשמור, שלא יאמר לא ידעתי! מה יש? רק הצצה בעלמא. אני לא יהיה מחובר. כל כלי שיש בו חשש של איסור ואיני יודע את כל הפרטים, אך חוץ מהאיסור של לא תתורו, זה כלי שמחריב את התורה. ואם חכמי הדור כותבים יהרג ואל יעבור, הם כותבים בכל הרצינות.
אם מישהו יבוא ויגיד לי או שאתה משתמש במכשיר הזה או שיורים עליך, אז עליך לענות - תירה עלי! זה הפירוש המילולי של "יהרג ואל יעבור" פשוטו כמשמעו. ובכלי הזה שמחזיק בתוכו את כל האיסורים שבתורה, כמה אפיקורסות ופריצות יצאו במחנה שלו מתוך דביקות ומשיכה לכלים האלה.

המלחמה בפיתויים מבחוץ היא על ידי המתיקות שבפנים
נסיים. התורה מבטיחה לנו "ואף גם זאת בהיותם בארץ אויביהם לא מאסתים ולא געלתים לכלותם להפר בריתי איתם כי אני ה' אלוקיהם".
יש לנו הבטחה על כל משך הגלויות, על כל סוגי הגלויות בכל צורותיהם, "לא מאסתים ולא געלתים לכלותם להפר בריתי איתם".
אומרים חז"ל במגילה (יא.) לא מאסתים ולא געלתים אלו חכמי הדורות. החזו"א התבטא פעם "שהלא מאסתים ולא געלתים של דורינו זה הקצות החושן ור' עקיבא איגר".
ההשגחה העליונה שומרת עלינו בכל הגלויות, הן הגלויות שבגוף והן הגלויות של דורות השמד על הנפש, מי שרואה בעין בוחנת יכול לרקוד משמחה שיש כאן את השמירה של הקב"ה וקיום ההבטחה של הלא מאסתים ולא געלתים. בדרך הטבע לא היינו שורדים את כל הנסיונות האלו בכלל. אבל יש לנו את הקצות, יש לנו את הר' עקיבא איגר, את הגישמאק של תורה.
מי שלומד קצות מקבל גישמאק וטעם במתיקות של התורה, מתיקות בקושיה של ר' עקיבא איגר אף בלי להגיד תירוץ בעצם הבנת הצריך עיון של רע"א. כמה הנאה רוחנית, כמה טעם מתוק יש בזה.
אנו אומרים לכל הפיתויים האחרים זה 'גאר נישט מיט נישט' - הבל הבלים לעומת ה"טעמו וראו כי טוב ה'".
אומות העולם אומרים לכלל ישראל "שובי שובי השולמית שובי שובי ונחזה בך", הם באים להציע לנו את כל הפיתויים כמו שרש"י מביא על אתר בשיר השירים.
מה אנו עונים לאומות העולם, "מה תחזו בשולמית כחולת המחניים". האם גם זה אתם יכולים לתת לנו, את הדגלים שהיה לנו במדבר, את הקרבת ה' שהיה לנו.
אמנם את הדגלים אין לנו כיום, אין לנו שיור רק התורה הזאת. מול כל הפיתויים שפיתו אותנו, את הגישמאק של תורה שזה מתיקות אמיתית זה לא סיפוק חיצוני. כאנשי העולם שמסתובבים ולא מוצאים את עצמם ללא שום סיפוק. 'יש לו מנה רוצה מאתיים'.
לעומת זאת בתורה יש טעם וגישמאק בלימוד מי שלומד קצוה"ח ורע"א יש לו טעם בלימוד וגישמאק בסוגיה, וכי את זה אומות העולם יכולים להציע לנו?
זה הרי טעם אמיתי ותענוג רוחני שאין למעלה הימנו.
כל אחד ואחד חשוב שימצא לעצמו את הדרך, בדרכי הלימוד יש כמה וכמה אופנים שקשה להאריך בזה עכשיו. אך כל אחד בדרך הלימוד שלו יעמיד את עצמו שימצא את הטעם בלימוד, את הגישמאק בתורה.
שיהיה לו גישמאק בהבנת התוס', כשלומד סוגיה שיהיה לו בהירות בסוגיה. אביי אומר כך ורבא אומר כך, רש"י מגדיר כך ותוס' שואלים ותוס' מפרשים אחרת. עוד לפני כל ה'רייד'. גישמאק בבהירות של הסוגיה, וכי יש מתיקות גדולה מזו?
זה הגישמק האמיתי שהקב"ה נתן לנו בעולם הזה. זה הלא מאסתים ולא געלתים. שנתן לכלל ישראל את הכח לעמוד בכל הגלויות, ובכל גלות וגלות הקב"ה ממשיך לשמור עלינו ע"י הבטחה זו, ואף לנו יש את הקצות והרעק"א וכל רבותינו הראשונים ואחרונים. התורה נקראת שירה. "ועתה כתבו לכם את השירה הזאת", שירת התורה ושמחת התורה נותן לנו את העוז לעמוד כנגד כל הפיתויים.

הקב"ה יעזור וכולנו נזכה שגם עלינו ר' ברוך בער זצ"ל יאמר את אותם דיבורים, גם בדור שלנו כל בחור ישיבה שהוא באמת מנע את עצמו מפיתויי העולם, "אום אני חומה", הוא גדר את עצמו בחומה ואומר אני לא שייך לכלים האלו כי הוא זה, אני בורח מהכלים האלו כמטחוי קשת, הם הבל הבלים שאין בו ממש, הם טומאה, הם כלים ששייכים לאויב ולא שייכים לי, כל אחד ואחד מאיתנו שבאמת יתנהג כך, אז בשמים הוא חשוב כמו רבי עקיבא איגר.
ויכן שהנסיון הזה הוא יותר גדול מהנסיון שהיה בדורות הקודמים, אך זה ר' ברוך בער זצ"ל אמר שבשמים מחשיבים מאוד את העמידה בנסיון. הנתת ליראיך נס להתנוסס ושכר העמידה בנסיונות האלו זה אין לשער ואין לתאר, פסגת ההשגה, חשוב כמו ר' עקיבא איגר.
הקב"ה יעזור שנזכה באמת שנעמוד בנסיון הזה, והקב"ה ישמח בנו ויאמר "חזו חזו בני חביבי" שעוזבים את כל השטויות והפיתויים האלו של כל אומות העולם, והם דבוקים ושמחים בשכינה, שמחים בתורה.
ויה"ר שנזכה לגאולה השלימה במהרה בימינו אמן.

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:08

דרשה מאת הרה"ג רבי יודא כ"ץ שליט"א
דומ"ץ ק"ק עדת ישראל מעלבארן אוסטרליה

על אלה אני בוכיה
בשעה שאנו יושבים ומתאבלים מרה על שריפת בית אלוקינו בצום תשעה באב, ועל צער גלות השכינה החובקת אשפתות, הזמן גרמא לבכות נהי תמרורים על גלות השכינה בדורינו אנו, ולהתעורר בדמעות שליש על חורבן כרם בית ישראל על ידי תחבולות הנחש הקדמוני הדורך קשתו בכלים שונים ומשונים, וארסו מפעפע בקרב בחורי ישראל, כאשר שמענו שבשנה הזאת בלבד נפלו טרף לשיניו של"ה בחורים וגם בתולות שפרקו מעל צווארם עול תורה ומצוות על ידי פגעי האינטרנע'ט שלא קם כלי משחית כמותו מאז היו ישראל לעם.
וכאשר נביט ונתבונן בפסוקי מגילת איכה, נחזה פלאי פלאות, האיך כל הפסוקים האלה מתרחשים בימינו אלה, לא יאומן כי יסופר.
והכתוב אומר: 'טומאתה בשוליה לא זכרה אחריתה, ותרד פלאים, אין מנחם לה, ראה ה' את עניי כי הגדיל אויב'. ונדמה שבימינו אין הדברים צריכים פירוש, צאו וראו ברחובות עיר איכה ירדו פלאים שלומי אמוני ישראל.
וממשיך הנביא ירמיה לקונן: 'ידו פרש צר על כל מחמדיה, כי ראתה גוים באו מקדשה, אשר צויתה לא יבאו בקהל לך', והיינו שהצר הצורר הוא הס"מ, פורש רשתו להפיל בה כל מחמדיה, אלו בחורי ישראל [וכידוע שהאינטרנע'ט נקרא 'רשת' וכן נקרא 'נעט' מלשון נץ שהוא רשת הציידים], וכל אשר ציווי חכמי ישראל שלא יבואו כלי משחית אלו בקהל ישראל, יש המתחכמים על כך ומוצאים הוראת היתר לעצמם, וגורמים להחריב ולהשחית כרם ישראל רח"ל.
ואמר עוד: כל עמה נאנחים, מבקשים לחם, נתנו מחמדיהם באוכל להשיב נפש, ראה ה' והביטה כי הייתי זוללה', וכאן מבכה הנביא את המצב הקשה בה התדרדרו קהל ישראל עשר מעלות אחורנית - 'פרש רשת לרגלי, השיבני אחור', ובעוד כאשר יצא כלי הטעלעוייזי'ן יצאו חכמי ישראל באיסור נמרץ ואסרוהו מכל וכל, אך כלי המשחית אשר בשם אינטרנע'ט יקרא, יש רבים האומרים לנפשם כי לצורך פרנסה הם זקוקים לכך, וכמה דורות נשחתו עבור הפרנסה הזאת, ולכך מתגולל הנביא באמרו 'עמה נאנחים מבקשים לחם', 'נתנו מחמדיהם' אלו הבנים והבנות, 'באוכל להשיב נפש', להתיר כל התועבה הזאת לצורך אוכל נפש, ולמכור את נשמתם בעד בצע כסף.
גם אלו אשר הכניסו פילטע'ר, צריכים לשאול שאלת חכם כדרך ששואלים בכל איסור דאורייתא, כי אפילו ע"י פילטע'ר אפשר להכשל באיסורים מן התורה, וכיון שעבר ושנה נעשה לו כהיתר, עד שאינו מבין על מה יצא הקצף הזה. והיצה"ר מסמא עיני האדם, כי כל הדברים שהיה מתבייש להחזיקם בביתו, אך כיון שהם מופיעים בתוך הכלים נדמים לו כהיתר גם אצל אנשים כשרים, חסידים ואנשי מעשה.
ועל דא קא בכינא וקול נהי נרימה - 'הביטו וראו אם יש מכאוב כמכאבי אשר עולל לי', כלום היתה שיקוץ ושפלות כזו בכל הדורות כפי שמתגולל בדורינו בראש כל חוצות ללא בושה וכלימה.
עוד אמר הנביא: 'ממרום שלח אש בעצמותי', הלא הוא אש הבוערת בעצמות כל מחזיק בכלי המשחית הלזה, בבחינת 'שריפת נשמה והגוף קיים'.
'קרא עלי מועד לשבור בחורי, גת דרך אדני לבתולת בת יהודה', אלו בחורי ישראל ובתולות בת יהודה, כאשר גם עצים מפוארים, בעלי גזע חסון, ששורשיהם עמוקים עדי-תהום, משירים את פריים. משפחות מכובדות רואות בכאב כיצד בניהם מידרדרים מדחי אל דחי. פירות מתוקים ומפוארים, נושרים מידיהם היישר אל מלתעות חיות פרא, אשר שיניהם החדה - בדמות פגעי הטכנולוגיה ושאר מרעין בישין - מאיימים להשמיד כל חלקה טובה.
- - - 'על אלה אני בוכיה, עיני עיני ירדה מים, כי רחק ממני מנחם משיב נפשי, היו בני שוממים כי גבר אויב'.
והתנבא עוד ואמר: צדיק הוא ה' כי פיהו מריתי, שמעו נא כל עמים העמים וראו מכאובי, בתולותי ובחורי הלכו בשבי', אלו המתחכמים ומתירים לעצמם בכל מיני טצדקי ואמתלאות, ובסופו של דבר נפשם כלה לראות כיצד 'בתולותי ובחורי הלכו בשבי', נפלו חללים, שבויים בידי הכלים כמו סמים, לא יודעים בין ימינם לשמאלם, וכל ראשם שקוע בעומק השפלות, כמו שאמר הכתוב (דברים כח, לב) 'בניך ובנותיך נתונים לעם אחר, ועיניך ראות וכלות אליהם כל היום, ואין לאל ידך'.
'יתומים היינו אין ואין אב' - אלו ילדי ישראל הנדמים כיתומים חיים, המגיעים מבית תלמודם והוריהם שקועים ואין להם זמן להוריד עיניהם מהכלים הקלוקלים האלו, להקשיב לקול ילדיהם ולשאול אותם מה למדת היום. 'אמותינו כאלמנות' - כמה וכמה אלמנות חיות בוכות ומבכות את בעל נעוריהם אשר עזב אותן לאנחות, ונפל חלל לכלי המשחית.
ואמרו חז"ל על זמן החורבן (גיטין נז ע"ב) מעשה בד' מאות ילדים וילדות שנשבו לקלון וכו', כיון ששמעו ילדות כך, קפצו כולן ונפלו לתוך הים. נשאו ילדים ק"ו בעצמן ואמרו: מה הללו שדרכן לכך - כך, אנו שאין דרכנו לכך - על אחת כמה וכמה. אף הם קפצו לתוך הים. ועליהם הכתוב אומר: 'כי עליך הורגנו כל היום, נחשבנו כצאן טבחה'.
מידה זו של מסירות נפש היתה מאז ולעולמים, כאשר אבותינו בכל הדורות מסרו נפשם על שמירת תורה ומצוות, וגם קרוב לזמנינו היו יהודים מוסרים נפשם על שמירת השבת, ולא מכרו נשמתם בעד בצע כסף. ומידה זו מושרשת בכל ישראל, ובפרט לצורך קדושה שצריך מידת האכזריות כדי להתחזק בעצמו ולהתגבר נוכח כל נחשולי הנסיונות המתגברים מיום ליום, וכמו שמצינו (מכות ט ע"ב) בגלעד שכיחי רוצחים, לפי שהיו מזרע יוסף שהיתה בו אש הגבורה להתחזק בענין הקדושה, וכאשר הופכים אש זה לצד הרע נעשה לאש זרה אשר תאכל נפשות ישראל רח"ל.
אך בתעצומות אש זאת, יכול כל אחד לחזק עצמו אף כאשר נפל לשאול תחתית, וכמו שאומרים בברית מילה 'וצאצאיו חתם באות ברית קודש, על כן בשכר זאת, אל חי חלקנו, צוה להציל ידידות שארינו משחת, למען בריתו אשר שם בבשרנו', כי בכח אש זו יכולים להתעלות ולהציל שארינו מרדת שחת.
ובשבת חזון הוא עת מסוגל לחזק עצמינו בענין הראיה, כי שלוש דפורענותא היינו לתקן מה שפגמו אז וגרמו הפורענויות, והתחלת השלוש הפטרות הוא בתיבות 'דברי', 'שמעו', 'חזון', והם נגד דיבור שמיעה ראיה. וכח הראיה גדול מכולם, ועל ידי שמתקנים ענין הראיה נזכה כולנו לגאולה השלימה, ותחזינה עיננו בשובך לציון ברחמים, אכי"ר.

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:09

חב"ד: קריאת האזעקה של ה'נושרים' ● ה'נשירה' בגלל האינטרנט
בעיית ה'נשירה' מעסיקה את טובי המוחות החינוכיים שלנו. לאחרונה קם אחד שהנושא נגע בנפשו אישית, ר' סימון ג'ייקובסון, שהחליט לרתום לעניין את מיטב המחנכים המתמחים בתחום זה ולהקים מוסד חדש שישכון בבניין מפואר בקראון-הייטס בעלות של בין 5 ל-10 מיליון דולר. שבועון 'כפר חב"ד' מביא השבוע את הסיפור המלא
אריה-לייב קוסביצקי
מקום העבודה הרשמי שלו הוא בבורסה הניו-יורקית, שם הוא מנהל משרד לגיוס כספים למען חברות שנקלעו לקשיים. רק לפני שנתיים הצליח לגייס בשביל איל-הון חב"די ידוע סכום של 150 מיליון דולר. בשנים האחרונות הכניסה "ג'יי גרופ'" – זה שמה של החברה שבבעלותו – למעלה מ-35 חברות גדולות לעולם המניות האמריקאי, כאשר 50 עובדי החברה פועלים בסניפים שונים הפזורים ברחבי ארה"ב. אבל את ההשקעה האמיתית הוא מבקש להשקיע במקום הכי כדאי – הנוער שלנו...
הרבה גבות נזקפו ב'דינער' האחרון שקיים מוסד החינוך 'אהלי תורה' אשר בקראון-הייטס, כאשר התברר שלזכותו של אחד מתושבי השכונה, הנגיד החסידי ר' סימון (ב"ר בצלאל) ג'ייקובסון, נזקפות תרומות נכבדות מאוד של 21 האורחים שהצליח להביא ל'דינער', רובם ככולם אנשים שהוא מכיר מהבורסה והצליח לעניין אותם בשותפות ותמיכה ב'אהלי תורה'.
ומי שמתפלא ותוהה מה הביא את הגבירים לחוש הזדהות עם מוסד החינוך החב"די ולתרום סכומים נכבדים כאלה, כדאי שיקרא את הכתבה הבאה.
ה'נשירה' – בגלל האינטרנט
מה עוד לא נאמר בשנים האחרונות על בעיית ה'נשירה', שלמרבה הצער, ממדיה הולכים ומחריפים משנה לשנה, בכל המגזרים, בכל החוגים ובכל הקהילות של הציבור החרדי, כמעט ללא יוצא מהכלל. "דומני שהציבור הרחב אינו מודע כלל וכלל להיקפה ולעומקה של בעיית ה'נשירה'", אומר לנו ר' סימון. "אם בעבר הלא-רחוק היה מדובר על 'נושר' אחד או שנים בכל מחזור של מוסדות-החינוך, הרי שכיום מדובר באחוזים גבוהים מאוד. ובניגוד לימים שבהם ה'נושרים' המשיכו להימצא בחיק המשפחה ולחפש את קרבתם של ההורים, כיום יש 'נושרים' רבים שעוזבים לגמרי את חיי התורה והמצוות ואף מפתחים בקרבם רגשות עזים של עוינות ושנאה כלפי הדת וכל מה שהיא מייצגת. וזאת כבר בעיה חריפה הרבה יותר".
אני שואל אותו איך הוא מסביר את התופעה, והוא מודה שאין לו הסבר כולל אחד. "אחת הסיבות הגלויות היא פגעי העידן המודרני. אם עד לפני עשר שנים ידענו שעלינו להיזהר שלא להכניס הביתה טלוויזיה כי זו היתה הסכנה הגדולה – הרי שכיום אנחנו חיים בעולם של אינטרנט ותקשורת סלולרית שעלולים להביא את כל הטומאות שבעולם היישר אל בתינו, השם ישמור. זהו עולם שונה מכל מה שהכרנו עד לאחרונה. המצב החמור הזה גרם להרבה הורים טובים לאבד שליטה על ילדיהם. חבל שעוד לא הפנימו בכל הבתים החרדיים שהאינטרנט בבית הוא אסון נורא. עם כל התאוות הנוראות הללו – מה יעשה הבן ולא יחטא?..."
גם המחנך הרב יוסף בריסקי מ'אהלי תורה' מצטרף לדברים. לדעתו, זהו המקום הראשון שממנו מתחילה ההידרדרות. "נניח שאחד החברים מחזיק ברשותו אייפוד עם סרטים והוא משאיל אותו לחבריו. כך קורה שילדים מבתים טובים עלולים להיחשף לחומרי צפייה מסוכנים ולהידרדר. כמו כן, אסור בהחלט לאפשר מצב שבו ילדים גולשים באינטרנט. האינטרנט חייב להיזרק מכל בית. בבחינת "בל יראה ובל ימצא".זה לא סוד שעם כל הרצון הטוב, האינטרנט אינו יכול להיות בשליטה מלאה של ההורים וקשה מאוד למנוע מהילדים צפייה בדברים שליליים, אם יש בבית גישה לאינטרנט".
גורם חשוב נוסף עליו מצביע ר' סימון הוא המחלוקות הפנימיות האוכלות כל חלקה טובה בתוך הציבור החרדי במימדים מבהילים. "כשנער רואה איך המבוגרים מתייחסים אל הרבנים והמנהיגים הרוחניים, כאשר במקום להעניק להם את הכבוד הראוי ולבנות חיי קהילה ראויים לשמם הם עסוקים במריבות ומחלוקות מעל הראש – הוא אומר לעצמו: 'מה לי ולצרה זאת?' והולך לחפש לעצמו חיים שקטים בעולם הגדול".
לדברי הרב יוסף-חיים הכהן ראזענפעלד, מנכ"ל "אהלי תורה", הנהלת המוסד רואה בעין יפה את היוזמה של ר' סימון ומוכנה לשתף איתו פעולה בחפץ לב. אומר הרב ראזענפעלד: "במכתב ששלח הרבי בשנת תשל"ד ל'דינער' של 'אהלי תורה' מדבר הרבי על ההזנחה השוררת בשנים האחרונות במוסדות החינוך ומעורר לפעול במלוא האנרגיה וההתלהבות לתיקון המצב. הרבי מדבר שם במפורש על הצורך בהגשת סיוע לנערים המוזנחים והמבולבלים על מנת להחזירם לחיק אבותם. אם בשעתו לא הובנה כוונת הרבי לאשורה, הרי שבשנים האחרונות הדברים מובנים היטב, להוותנו הרבה.

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:09

להשתתף בצער השכינה
המשתתף בצער השכינה -
תיכף מוצאת השכינה מקום לדור אצלו
משל למלך שהוא במקום כבודו בביתו ובחצרו בפלטין שלו, ויבוא איזה אוהב המלך וירצה להזמינו לסעודתו לביתו, אזי בודאי יכעוס עליו המלך, כי אין כבוד של מלך לצאת מפלטין שלו לבית אחרים, גם אם תהיה הסעודה גדולה עד למאוד, ובלתי אפשרי שיזמין את המלך לביתו עד שיכין כל ההכנות ויעמיד מליצים ופרקליטים גדולים שימצא חן בעיני המלך שיבוא לסעודתו.
אבל כשהמלך נוסע בדרך ורוצה ללון בדרך, אזי כאשר ימצא מקום נקי באכסניא נקי', אף אם בית המלון הוא בכפר, אם הוא רק נקי, אזי זה בית מלונו ללון שם.
והנמשל מובן ממילא: בזמן שבית המקדש היה קיים והיה שכינת כבודו בבית קדשי הקדשים, אזי אם היה האדם רוצה לשאוב רוח הקודש או נביאות, היה צריך עבודה גדולה וכו', אבל עתה בגלות המר שגם השכינה הקדושה גלתה עמנו בעוונותינו הרבים, היא נעה ונדה בארץ ותשוקתה מאד למצוא מקום דירה לשכון בה, ואם מצאה מנוח ומקום נקי, אדם שהוא רק נקי מעבירות וחטאים אזי שם היא דירתה.
(נועם אלימלך פרשת וישב)

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:10

המאבק לטוהר התקשורת
המתביישים להיות חרדים...
הפעם אתם הולכים לקרוא מאמר קשה, אבל אין ברירה. במסגרת הניתוח הנפשי המעמיק שאנו כה זקוקים לו, כדי להכיר בחולאינו (ואולי להבריא מהן), ניגע באחת המורסות המכאיבות והמדממות של חלק מן החברה החרדית. ובכן, במהלך 600-700 המילים הבאות נעסוק בסקטור הכי עלוב בציבור שלנו (אחרי נושאי מכשירי הטומאה, כמובן) ואשר זוכה לכותרת "המתביישים להיות חרדים".
אל תזקפו גבות, אל תצקצקו בלשונכם, כי עוד מעט אפרוש לפניכם את עשרת הדיברות – העקרונות של הטיפוס הזה, המתבייש בחרדיותו, ותגלו שאולי אולי אולי, גם אתם נכנסים לנישה הלא מחמיאה הזו. ועל סף ראש-השנה, כדאי שנקבל החלטה לעוף משם.
עוד הקדמה חשובה. רעייתי שתחי' ניחנה בקרני לייזר מאד מיוחדים להגדרת התופעה, והיא זו שנתנה לי את ההשראה, הכותרת, וחלק מתוכן הדברים, ועל כך תודתי לה יחד עם אינסוף תודות שהיא ראוייה להן.
להלן עשר נקודות המאפיינות את החרדי המתבייש בחרדיותו. נתחיל מן הקל אל הכבד.
1. החרדי הנ"ל אומר (לא מברך, אומר) "אמן" חטופה, לעיתים לא אומר בכלל, ויש שהוא אומרה בניגון לעגני – אוּוּוּוּוּמֶייין.
2. החרדי הנ"ל אומר ברכת מזון בין 7 ל- 14 שניות מבלי להוציא מילים מהפה, במקרה הטוב ניתן להבחין בשפתותיו נעות בזריזות שיא, וכל זאת כמובן מבלי להביט בברכת המזון, הוא יעני יודע הכל בעל-פה, למרות שאם תבחנו אותו תגלו לפחות 7 שגיאות.
3. החרדי הנ"ל הוא מאחר כרוני לתפילת שחרית, מנחה וערבית (מבלי נקיפות מצפון, כמובן). העקידה? קורבנות? הוא לא מכיר חיה כזו, אם כי זכור לו שהמשגיח הטיף לו שיש להתחיל תפילה באזור הזה, אבל זכרונו מעומעם למדי, ובאותה נשימה של 7 שניות הוא מסיים 'קריאת שמע', אבל מתפילת 18 הוא מוסר את נפשו ממש. הכיצד? אחרי 36 שניות פלוס מינוס, תוכלו להבחין בו עושה רוורס מעדנות של "עושה שלום" בעגה טיפוסית של "ברוך שפטרנו מעונשה של זו".
4. החרדי הנ"ל משתדל למעט בדברי תורה על השולחן, מה הוא דוס? מה הוא רבן? חסר על מה לדבר? פוליטיקה לא פחות חשובה... חסר נעייס!?!
עכשיו שימו לב, אנחנו נכנסים לאגף הנוסף של המתבייש בחרדיותו, האגף הנחות...
5. החרדי הנ"ל הוא מומחה עולמי בכל מה שקשור לעולם הכדורגל, המקומי והגלובלי. זה כולל כוכבי עבר, כוכבי הווה, ופה ושם נצנוצים של כוכבי עתיד. הוא בקי לא פחות מן החילונים בהרכבי הקבוצות, בסגל המאמנים של הנוער הבוגרים והילדים, ויש לו ידע מוחץ על עלותם של כוכבי ספורט הנעים משם לפה ומפה לשם. בקיצור, החרדי הנ"ל יכול להביס חילוני מצוי בכל הקישקושיאדה הזו, שלא לדבר שהוא מומחה לא קטן בזמרים חילונים ופזמוניהם. וכמובן, אין מומחה כמוהו לפוליטיקה מכל הסוגים המינים והרעלים. הוא לא פוסח על וואי-נט, כמו שלא יפסח על "ככר השבת" ו"חדרי חרדים", הוא נמצא בכל מקום ויודע הכל לפני כולם.
6. עכשיו שימו לב לביטוי הבא, אשר מאפיין חרדי המתבייש בחרדיותו, כי הוא ממש מזעזע ומבחיל. "אתם החרדיים", וכאן הוא מוסיף עוד כמה מילים, שנועדו להודיע לכל מאזיניו, שהחרדים גנבים, סחטנים, רמאים, בכיינים, שנואים, או כל תואר אחר, והוא כמובן לא שייך ל"אתם החרדים"... הוא משהו נעלה ושווה יותר. "אתם החרדים". עפרא לפומיהו.
7. עוד ביטוי מזוויע שפולט המתבייש בחרדיותו "עזוב אותך מהרבנים...". החרדי הנ"ל הוציא עצמו מן הכלל, פיתח בקרבו (ובקרב בני משפחתו) סוג של זִילוֹת כלפי דעת תורה ומנהיגי הדור, ובאופן סיסתמטי מאשים אותם בנגיעות, ובכניעה להשפעות זרות של עסקנים וכו'. לידיעתכם, חרדי שאומר "עזוב אותך מ..." מגלה את עומק רדידותו וחוסר מחשבתו, והביטוי הזה כביכול מייצר עבורו קרקע נוחה לתפישתו המעוותת, תחת המשמעות "עזוב אותך, גם אתה יודע שכולם שקרנים רמאים..." וכו'. עפרא לפומיהו. אגב, המתבייש בחרדיותו לעולם!!! לא שואל שאלת רב, הוא הרב של עצמו...
8. החרדי הנ"ל מחזיק מכשיר טמא. זה ברור. ואם יש לו כשר, אז הטמא חבוי לו בעומק החליפה.
9. החרדי הנ"ל יכול להשמיע לאוזניך משפטי סנגוריה מצמררים על יאיר לפיד למשל, ועל כל רודפי התורה, ולצד זה לתקוף במילים בוטות את נציגי הציבור החרדי. והוא משוכנע בעמדתו ואמיתותיו עד שורשי שערותיו.
10. החרדי הנ"ל מרגיש נחות, מבוזה עלוב ומבוייש כשהוא נמצא ליד אקדמאי חילוני או בעל מעמד, נניח שופט, סופר, מרצה באוניברסיטה, רופא בכיר ואפילו פוליטיקאי פופולרי. הוא מפזר לעברם משפטי כבוד והערכה משל היו גדולי הדור. הוא שותה בצמא את דבריהם, מהנהן בראשו, ונהנה להסכים לכל מילה שלהם.
בקיצור "החרדים המתביישים בחרדיותם" משתוקקים לקפוץ לעגלה החילונית ולברוח מן העיר לשעשועי הכרך. אבל מה לעשות זה לא פשוט, יש אשה, יש ילדים בחיידר, ומה יגידו... והרי בסך הכל די נוח ונעים לדשדש בחממה החרדית המוגנת...
ולכן הם נשארים כאן, מבויישים בחרדיותם ומחכים לגואל.
המלצה. גיזרו מאמר זה, תלוהו על גבי המקרר, ומדי פעם שננו את עשרת העיקרים. אם גיליתם את עצמכם מופיעים באחד המומים, תפעילו סירנה. אתם במצב חרום.

אשמח לשמוע על שינויים והתקדמויות

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:13

האדמו"ר מסאטמר בכה: "מכה חדשה - פייסבוק וטוויטר"
אלפי חסידי סאטמר השתתפו בכנס מיוחד בוויליאמסבורג שהוקדש לסכנת האינטרנט | האדמו"ר נאם ובכה בדמעות: "השטן הביא מכה חדשה, פייסבוק וטוויטר"
חסידי סאטמר תושבי וויליאמסבורג, התכנסו לאסיפה מיוחדת, אותה יזם האדמו"ר מסאטמר.
האסיפה התכנסה לבקשת הנהלת מוסדות סאטמר בווילאמסבורג שביקשו לתקן שכל מי שמחזיק מחשב בביתו לא יתקבלו ילדיו למוסדות.
את האסיפה פתח הרה"ג בן ציון לאוב, מו"ץ קהילת סאטמר. לאחריו הציג אחד העסקנים כיצד ניתן באמצעים פשוטים להיכשל ולהגיע למקומות בלתי רצויים.
לסיום דיבר האדמו"ר שאמר: "אנו חיים בדור פרוץ מאוד, כמעשה ארץ מצרים, דודי היקר בעל 'דברי יואל זיע"א כבר אמר לפני שנים רבות, מצרים היתה קדושה לעומת אמריקה.
"אבל הוא אמר זאת בימיו, אז עדיין לא היו הכלים שיש היום, השטן ראה שגודלים כאן באמריקה הטמאה, דורות של חסידים יראים ושלמים תלמידי חכמים, המדקדקין בקלה כבחמורה, מהדרין בתורה ומצוות בגוף ובממון, אשר הקימו בתים נאמנים דורות ישרים ומבורכים בישראל, מתנהגים בחסידות כמו שקיבלו מאבותינו ורבותינו, גידלו נשים כשרות וצנועות, השטן ראה כל זאת ושאג 'וכל זה איננו שווה לי' כהמן הרשע בשעתו, ולא יכל לסבול נוכח הדורות הישרים והכשרים שצמחו להם, אז המציא טכנולוגיה כלים מכלים שונים, ובעוונותינו הרבים ולדאבוננו מעשה השטן הצליח לחדור עמוק, לתוך בתיהם של יהודים שומרי תורה ומצוות, ישנם כיום סרטי וידאו, די. וי. די, מחשבים, אינטרנט, ומכה חדשה, פייסבוק טוייטר, וכו', העוילם מבינים בזה יותר טוב ממני.
"רחמנא ליצלן", בכה האדמו"ר, "החורבנות שאלו גרמו, כבר החריבו עשרות בתים בישראל. ישנם בנים שגדלו בבתים יפים ומוצלחים, שפרקו עול התורה בגלוי, יש כאלה שעדין לא הלכו עד כדי כך, אלא עדיין הולכים עם הלבוש החסידי, אבל מבפנים הם רקים מכל תוכן יהודי בצורה נוראה, בסתר נעשה כל דבר אסור, ה' ירחם, זה מכניס אברכים ,בעלי בתים, אנשים, נשים, בחורים ונשים נשואות, מקטן ועד גדול, זה התחיל מלחיצה על הכפתור, ומשם מגיעים למבואות המטונפות, ול"ע זה מביא לשאול תחתית בלי שום גוזמא.
"זה מכה שמתחילה מלחיצה על כפתור, ונהיים מקושרים עם החברה שנקראת צא'טים, פייסבוק וכדומה, זה מקשר אחד את השני, אנשים עם נשים קלי הדעת, פרוצים עם פרוצות, עם פריצות איומה נוראה שולחים זה לזה תמונות אסורות, תסמרנה שערות ראש, מהמצב הזה הפושט בין יהודים שומרי תורה ומצוות, אני מדבר גם על הכלים הכשרים, זה כמו מגנט זה מחבר ומקשר את האדם אליו, זה מפריע לשלום בית בצורה החמורה ביותר, לפעמים זה הבעל ולפעמים זה האשה, מאבדים זה את זה, אי אפשר לדבר ולתקשר ביניהם, כי הם מקושרים לאינטרנט יום ולילה.
"מורי ורבותי, היצר הרע של עריות בוער כמו אש עד לב השמים, והוא שורף נשמות טהורות מישראל כל יום, המכות של דיוי די ווהדויאו, אפילו אם זה היתר, זה מתחיל בהיתר, בסרטים כשרים, וזה מעלה את התאבון , והיום אומר עשה כך ולמחרת כבר מגיע לגרוע מכל, המציאות מוכיחה, ואסור לומר שלום יהיה לי, ע"י הגנת סיסמא, טעות גדולה היא, הבן הוא הרבה יותר חכם ויכול לפרוץ הכל כל החומות וכל ההגנות.
"היה יהודי יקר ת"ח יר"ש", סיפר האדמו"ר, "מחבר ספרים שהיה לו מחשב בביתו בעזרתו ערך את ספריו, והזהיר את בניו שלא יהינו לגשת למחשב, וכך היה בטוח שהוא מוגן, ולא חלם שבנו חכם ממנו, והבין יותר מאביו והצליח לחדור עמוק אל תוככי האינטרנט, ואינו יודע עד כמה הוא אשם שבגללו הזיק לבנו שפרק עול.
עוד סיפר האדמו"ר: "נכנס אלי בחור מישיבתינו חתן, ושפך שיחו לפני, שאינו יכול ללמוד ולהתפלל, לאביו יש מחשב, והוא אדם יקר וכשר מאוד, והוא גם הזהיר את בניו שלא יכנסו למחשב והגן על על המחשב בסיסמא, אבל כשהוא יצא מביתו לעסקים ולשמחות הייתי ניגש למחשב, והגעתי לתמונות וסרטונים מזעזעים, שעד היום אינם משים מזכרוני והם צצים ועולים בעת התפילה והלימוד".
"ברצוני לומר לאנ"ש", סיים, "זה עולם גדול א"א לתקן את כל העולם, אבל אני מרגיש חוב מיוחד לאנ"ש לבקש ולהזהיר, שידעו שאותם הכלים הם אב הטומאה, זה מטמא במגע ובמשא אפילו באהל, אמת יש כלים קטנים, מאוד מסוכנים, כל כלי הוא נגע בפני עצמו, אבל אני רוצה לדבר על המחשבים שברמת הסיכון לילדים זה הכי מסוכן, אסור להחזיק מחשב בבית, יהודי ישיש לו רוח של תורה יר"ש שידע שזה בגדר בל יראה ובל ימצא, יש מצות עשה 'תשביתו' להשבית ולבער מביתו את המחשב. וזו מצוה וחובה על נשים כאנשים שזה מצוה שאין הזמן גרמא.
"אני רוצה לכוון דברי לעזרת נשים לנשים צדקניות ורחמניות, רחמו על עצמכם ועל בעליכם בניכם ובנותיכם ועל נכדיכם, תבערו את הכלים המשחיתים הללו מבתיכם, בזה תלויה הקדושה של הבית היהודי, דורות העתידות תלויות בזה, ותהיו בבחינת 'חכמת נשים בנתה ביתה'. לשם יחוד קודשא בריך היא לקיים מצות עשה של 'קדושים תהיו', וברש"י במקום שגודרים לערוה, הוא קדושה, ואנו עושים כעת גדרים וסייגים של עריות, כל אחד שיש לו והיה לו, מאיזה סיבה שהיא את הכלי הזה בביתו, מחוייב להוציאו מביתו, ועי"ז יזכה שביתו יהיה מקדש, ויעשה מביתו מקדש מעט, 'זה קלי ואנווהו', אם צריך זאת לפרנסה, שזה יהיה במקום אחר לא בתוך הבית, וישנם עסקנים חשובים בקהילותינו שיראו להקים מקום מיוחד עם גישה למחשבים לעת מצוא, ולא ימצא ויראה בבתיכם.
"הנהלת המוסדות מתריעים, ילד שבביתו יש מחשבים, אין לו מקום להתחנך במוסדותינו, זה מזיק לא רק לבנו, זה מזיק לחברים וחברות, זה מספר לזה וכו' וכו', בוודאי זה לא יבוא מיום אחד לשני, צריך לתת זמן ליישם זאת, אבל אני תקווה שהציבור ישכיל ויבין את נחיצות השעה כמה חשוב להוציא, וכל אחד יישם זאת, ובזכות זה שאנו עושים גדרים וסייגים, וחומה על שמירת קדושות ישראל אנו מבקשים מהקב"ה ואני אהיה לו חומת אש, שהוא יגן עלינו מהחיות הטורפות, שהוא שומר על צאן קדשים כלל ישראל, הוא ישמור את צעירי הצאן מכל מראין בישין, שומר ישראל שמור שארית ישראל מכל צרה וצוקה הן בגשמיות והן ברוחניות".

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:14

בס"ד

שלום, האם הגעתי לקו יעוץ לצעירים?

"כן, בהחלט, שמי הרב שמעון, במה אוכל לעזור".

טוב, את שמי אני מעדיף לא לומר, ובהמשך תבין למה, ואפילו בלי שם לא נעים לי כל השיחה הזאת, אבל מה לעשות, אני צריך יעוץ, ודחוף.

"בבקשה".

אם... אם... אנ'לא יודע במה להתחיל, אה... אז ככה. אני ברוך ה' בחור ישיבה די טוב, כלומר לא מהכי מצוינים, אבל בחור בסדר, די מרוצים ממני, גם הרמי"ם וגם ההורים. אבל, הרב בטח יודע, שהיום יש יצר הרע גדול, וגם אלי הוא מגיע. כלומר אני יודע שיש היום כל מיני פיתויים שונים, למשל סרטים, אינטרנט, פייסבוק, הרב בטח מכיר את כל זה.

"מכיר, מכיר, יותר מדי טוב. אתה יכול להמשיך".

אז אני עד היום ברוך ה' לא התעסקתי עם הדברים האלו, ניסיתי להתעלם מזה, לא להכיר, לא לדעת. אבל כעת, אני כבר לא יכול. יש אצלי בשיעור קבוצה קטנה של בחורים, שאני יודע שהם מתעסקים עם זה בקביעות, אני לא יודע בדיוק מה הם עושים, אבל אני שם לב לזה לפי ההסתודדויות שלהם, ולפי כל מיני רמזים אחרים, וגם לפי הלבוש והתסרוקות שלהם שהשתנו לאחרונה. אמנם אני יודע שאסור לחשוד בלי בסיס, אבל יש כאן ממש 'דברים הניכרים'. הבעיה שלי היא, שאני חבר טוב של כמה מהם, ואני יודע שאם ארצה להכנס לחבורתם הם ישתפו אותי בלי שום בעיות, אחד מהם אפילו שאל אותי פעם אם ארצה לבא איתם בליל שישי, הוא לא אמר לי לאן, אבל נראה לי שזה לא למקום טוב. וכאן הגענו לבעיה, כי היצר הרע שלי מתחיל לשכנע אותי, למה לא ללכת איתם, הרי ממילא אני לפעמים קצת משועמם, אני לא לומד ממש כל היום, אז למה לא למלא את הזמן בעשיה כלשהיא. וגם מסתמא הם לא עושים דברים אסורים ממש באמת, שהרי הם עדיין בחורי ישיבה. וגם אני יכול רק לבדוק, ותמיד אם אתחרט אוכל לעזוב אותם, ועוד כל מיני טיעונים שונים ומשונים. אני מרגיש שכח העמידה שלי הולך ופוחת, ותיכף אני מצטרף אליהם... מה עושים עם זה, מה עושים?

"ובכן, ראשית דע לך, אתה גיבור גדול. אם עד היום החזקת מעמד, למרות כל הקשיים, כל הכבוד לך. דע לך שבכל פעם שאתה חושב אם ללכת עמם ומחליט שלא, אתה מקיים כמה מצוות בהידור רב, גם מצות 'ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם' וגם מצות 'ונשמרת מכל דבר רע' וגם מצות 'לא תקרבו' וגם מצות 'את ה' אלוקיך תירא' מכיון שאתה נמנע מללכת מפני יראת ה'. ומכיון שזה בא לך בקושי, השכר הוא פי מאה. בקיצור למרות האי נעימות שבדבר, אתה מתעשר במאות ואלפי מצוות מפוארות, מהודרות לשיטת בריסק וחזון איש גם יחד, לפי כל העדות, לנצח נצחים".

תודה לך, זה אכן מעודד, אבל שוב, אני פוחד שבקרוב אצא מהסיפור הזה בהפסדים, ואז מה יהיה?

"ובכן, אני מציע לך להתחיל להיות אגואיסט".

להיות מה?

"להיות אגואיסט, אגואיסט. כזה שחושב רק על הטובה של עצמו. 'מה יצא לי מזה'? 'מה ארויח מזה'? ".

עדיין לא הבנתי.

"אסביר את עצמי. תראה, אדם ממוצע חי בימינו בערך 87 שנים. אתה נשמע לי בערך בן 17. אז נשארו לך בממוצע שבעים שנה [ה' יאריך ימיך בטוב!], נניח שתתחתן בגיל 21. יוצא סה"כ, עוד 4 שנות בחרות, ועוד 66 שנות נישואין. אתה בטח תסכים איתי שעדיף להשקיע 4 שנים, כדי לחיות באושר 66 שנים. עד פה מובן?"
מובן.
"עכשיו תראה, החברים שלך האלה, אל תחשוד בהם מעט, תחשוד בהם כמה שיותר! הם מתעסקים עם הדברים הכי גרועים, איסורים דרבנן ודאורייתא, חמורות שבחמורות, יהרג ואל יעבור. אם אתה מצטרף אליהם אפילו פעם אחת, אתה מפסיק להיות עובד ה', ומתחיל לעבוד את היצר הרע, לא כעבד עברי שעובד שש שנים, ולא כעבד נרצע שעובד עד היובל, אלא כעבד כנעני, ועבדו לעולם! אתה וכל זרעך! זה מהדברים שאתה יודע איך אתה נכנס אליהם, אבל אתה לא יודע איך יוצאים מזה.
וכדאי שתבין, אם המתירנות והפריצות היו מתחילים היום או לפני שנה, יכלנו להיתמם ולהגיד שאנחנו לא יודעים מה יוצא מזה. אבל הסגנון הזה כבר "רץ" בעולם הגויי והחילוני כמה עשרות שנים, וכל העולם כבר ראה את התוצאות הגרועות שיוצאות מזה. רק צריך לשמוע את זה, ויוצא לך חצי מהחשק.
ובכן, אני בטוח שהעולם המתירני נראה לך נוצץ, קורץ, נוטף דבש. רק בא ותהנה מכל חוייה. אבל זה הבלוף הכי גדול שיש. כל מי שמתחיל עם זה, פשוט הורס את חייו. בא ניקח כדוגמא את הנוער הגויי. אולי לא תאמין, אבל עד לפני כמאה וחמישים שנים, מוסד השידוכים התנהל שם בערך כמו אצלנו, החרדים. לא בדיוק, אבל בערך. כל הבלאגן המעורב הזה שיש אצלם היום, פשוט לא היה פעם. בתי הספר היו נפרדים לבנים ולבנות. לא היה כמעט אב גוי אחד שהרשה לבתו להסתובב בחברה מעורבת. לא תאמין, אבל כך זה היה. במשך השנים נפרצו גדרי הצניעות אצלם, וכביכול הכל הפך להיות מותר. ומה התוצאות אצל אותם צעירים "מאושרים" "משוחררים"? דכאונות – פי ארבע. התאבדויות – פי חמש. גירושין – יש מקומות בעולם שזה הגיע ל-120 אחוז, כלומר אדם ממוצע מתגרש שם פעמיים. וכאן בארץ בחברה החילונית זה עומד עד 50 אחוז. כלומר אחד מכל שני זוגות חילונים מסיימים את חייהם "הורודים" "הנוצצים" במשרד הרבנות. ומה אתה חושב, אלו שנשארים לחיות יחד, וכי הם מאושרים? איפה?!... רובם פשוט נשארים יחד בהכרח, רק בשביל לא לאמלל את הילדים, ובעצם רבים מהם חיים בנפרד, רק בבית אחד.
וכל ההיכרויות האסורות, שהם קוראים להם 'אהבה' ואנחנו קוראים להם 'כרת' [מרן החזו"א זצ"ל]. אני חושב שאין שקר גדול יותר מאשר ה"אהבה" המזויפת שלהם, שהיא רק מאה אחוז תאוה, וכיון שכתוב בספר משלי 'לתאוה יבקש נפרד' בד"כ זה מסתיים בשנאה כבדה, באכזבה עצומה, ולפעמים אפילו ברציחה ממש.
היה לי פעם תלמיד כזה, שהתעסק עם כל מיני שטויות, ולבסוף חיי הנישואין לו לא החזיקו מעמד אפילו חצי שנה, הוא התגרש והתחיל לנדוד במקומות שונים בחו"ל כשהוא אינו מוצא את עצמו מבחינה גשמית ורוחנית. פעם כששוחח עמי בטלפון, וסיפרתי לו על חיי השלוים והשקטים, בלימוד בכולל, בחיי משפחה עם ילדים כ"י, הוא אמר לי: אני מתגלגל כאן בחו"ל מלכלוך לכיעור, מזוהמה לצחנה, ורע לי, רע לי מאד. הייתי נותן את כל הכסף שבעולם, כדי לחזור לנקודה השקטה והמאושרת שבה נמצא הרב [מעשה שהיה באמת!]".

כבוד הרב, אני מקבל, באמת אני מבין שההתעסקות עם קשרים אסורים הורסת את החיים, אבל מה לגבי אלו ש"רק" צופים בסרטים? לא מסתבכים, לא מסתכנים, רק סרטים.

"ובכן, ראשית זה לא נכון. אתה בטח יודע את מאמר חז"ל 'כך אומנותו של יצר הרע היום אומר לו עשה כך ומחר אומר לו עשה כך'. אבל לו יהי כדבריך, שזה אך ורק סרטים. זה לבד מספיק כדי להרוס לך את כל חיי הנישואין, וממילא את כל החיים [כי אין חיים מאושרים בלי נישואין מאושרים].
ומדוע? משום שהם מציגים את חיי הנישואין בצורה מעוותת ומופרזת. כביכול תמיד מחייכים, תמיד נראים מצוין, תמיד מטופחים כמו לאירוע גדול, תמיד מעניין ואטרקטיבי, תמיד הולך מצוין. הסרטים עושים לאדם שטיפת מח תמידית, במסר מודגש שחוזר על עצמו מאות פעמים: נישואין זה כיף, זה לא דורש ממך לתת כלום, אתה רק מקבל תמיד, את הטוב ביותר, ועל מגש של כסף. והכל מוצג שם בצורה לא טבעית, מנופחת, זוהרת באלפי צבעים של איפור ושקר. וכאן טמונה הרמאות הגדולה. משום שהחיים ממש לא כך. אמנם נכון, שנישואין בריאים מביאים אושר ושמחה. אבל הם מלאים בקשיים והתמודדויות, בחסרונות ודברים לא מושלמים, ונקודות שצריכות תיקון וליבון. ותמיד יש ימים שיש מצב רוח לא טוב, מרגישים לא טוב, לא מצליח. וצריך לשאוב הרבה כח, הרבה סיעתא דישמיא ואמונה, כדי להמשיך ולהתגבר. ובכן, אדם ש"הצטייד" ברכוש המפוקפק של מאות ואלפי סרטים שחינכו אותו כל הזמן לחיי נישואין "נוצצים וזוהרים" באופן מופרז, והוא מתכונן כבר שנים לקבלה ונטילה, של רווחים קלים, אדם כזה מגיע אל הנישואין במטרה אחת, ליטול ולקבל כמה שיותר. ובכן, זוהי ההכנה הגרועה ביותר לחיי הנישואין, וזה מה שהורס את כל חיי הנישואין.
סיפר לי חבר, מדריך חתנים, שכשמגיע אליו בחור כזה, הוא צריך להשקיע בו כפול מאמץ, כדי להוציא לו מהראש את כל השטויות והשקרים שעתידים להרוס לו את חיי הנישואין. ובדרך כלל זה לא מצליח, כי איך אפשר במספר פגישות בודדות לעקור תובנות פגומות שנכנסו לתוכו, בצבע בצליל ובעוצמה במשך שנים?".

וואוו, ממש לא ידעתי את כל זה, הכל חדש לי. וניכרים דברי אמת. כעת, אני משוכנע פלוס, אבל איך אני מחזיק את זה לאורך זמן?

"ראשית, אתה יכול להתקשר אלי שוב כל פעם שאתה זקוק לחיזוק. אתה יכול להרגיש בנח, יש אלפי בחורי ישיבה שצריכים תמיכה כמוך, אבל רובם מתביישים לבקש עזרה, לא יודע למה. וחבל, חבל. עליכם לקלוט שזה לא אשמתכם שנולדתם בדור הזה, זו החלטה אלוקית, שהיא מעל לתפיסתנו והבנתנו. מוטל עליכם מוטל לאגור מידע וכוחות כל הזמן, ולהתמודד בגבורה עם הנסיונות המיוחדים של דורנו, עד ביאת משיחנו. לפעמים כשאני משוחח עם חברי – אברכים, מחנכים ורבנים – בנושא זה, אנו אומרים זה לזה: "כל כך קשה היום לצעירים עם הנסיונות, מי יודע אם אנחנו היינו יכולים להתמודד עם זה אילו היינו בחורים כיום".
בפרט שעוד לא גמרתי את דברי, עוד לא דיברתי עמך על המשמעות של הרס חיי הנישואין, מה זה לחיות בתוך גיהנום, מה זה להתגרש, ואיך מגדלים את דור ההמשך כשאתה עצמך קרוע וחצוי לחתיכות. אבל כבר שמעת מספיק לפעם אחת, אולי בפעם הבאה.
שנית, קח לך דף נייר, וכתוב עליו בערך כך: "אני אגואיסט, ואכפת לי רק מעצמי. כדאי לי, כדי לחיות שבעים שנה מאושרות עם אשתי, ילדי, עם בוראי ועם עצמי, כדאי לי, מבחינה גשמית!! להתרחק מכל הזבל והזוהמה בכל שם וחניכה דאית ליה". את הדף הזה תשמור במקום שרק אתה תראה ולא אף אחד אחר, וקרא אותו כל יום".

תודה רבה רבה, אין לי מילים.

"בשמחה רבה, ולילה טוב".

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:14

מה הם המשקוף ושתי המזוזות של שנת 2018...???
מכת בכורות זו הייתה מכה חריגה במינה... צעקה גדולה... אין בית אשר אין שם מת... פרעה משתולל ברחובות היסטרי... כל מצרים ברחובות... ותחזק מצרים... למהר לשלחם... פאניקה מושלמת... אף פעם לא הבנתי: איפה הייתם עד עכשיו??? איפה כל הפאניקה הזו הייתה בכל שאר המכות??? וכי בכל המכות הקודמות זה לא היה כזה מפחיד?? הרי לפי מה שסיפרו לי בחידר... גם במכת צפרדעים לא היה מצרי שלא קרקר לו מתוך הבטן איזה צפרדע... גם במכת ערוב... לפי מה שסיפרו לא הייתה משפחה שלא קיבלה איזה ד"ש חם מהגורילה או מהדוב ששיכלה את אחד מהילדים... בקיצור: גם בכל שאר המכות היה אבדן בנפש... וגם הם שיכלו במצרים אחד אחרי השני... גם אז יתכן בהחלט שזה הגיע עד מצב שלא הייתה משפחה שלא היה להם מת... אז... אז במה בכל זאת כ"כ התייחדה מכת בכורות מכל המכות ש"אין בית אשר אין שם מת"??? וכי מכל המכות שעד עכשיו כן היו בתים שלא מתו בהם אף אחד???
התשובה היא אולי כך:
נכון!!! בכל המכות היו מתים... וגם עד עכשיו לא היה בית ולא משפחה שלא היה בהם אובדן אבל עדיין!!!! עדיין כל מצרי ידע שגם אם יש מכות... וגם אחרי שלושת הילדים שמתו... אחד מהם מת במכת צפרדעים מזיהום במעיים... ואחד ממכת ערוב... ואחד מפגיעה ישירה של ברד... עדיין!!! גם אחרי כל האובדן הזה עדיין יש לאיפה לברוח!!! עדיין יש לי בית שבתוכו אני קצת... קצת יותר מוגן... ברגע שרק התחילה מכה כל המצריים היו בורחים הבייתה כל עוד נשמתם בם... מגיפים את החלונות ומתחבאים מתחת המיטות... והבית איכשהו היה קצת מגונן עליהם... לא לגמרי כמובן... כי כולנו יודעים שהצפרדעים נכנסו לתנורים... וכולנו יודעים את המדרש על העוף שהיה פותח את התריסים המוגפים... אבל עדיין!!! עדיין היה משהו בבית יותר ממוגן מהרחוב!!! סוף סוף המכה הגיע מבחוץ... סוף סוף המכה הגיע ממשה רבינו שהוא המכה... וככל שאתה מתרחק מהמכה (בסגול) ככה אתה פחות מוכה... אז מכות היו גם היו... אבדן היה גם היה.. צעקות גדולות היו גם היו... אבל כל הצעקות האלו נשארו שם בפנים... בתוך כתלי הבית... המצריים התבצרו להם בתוך הבית משקשקים מפחד ושם... בין כתלי הבית... שם נשארו הצעקות. שם הפאניקה יצאה... ואילו ברחוב נשאר השקט.. שקט מתוח.
כל זה היה בתשעה המכות הראשונות... אבל!!!! במכת בכורות??? פה קרה משהו חדש... פה המכה הגיע מתוך הבית ! ! ! ! ! ! ! ! ! פה המצרים איבדו את המרחב מיגון האחרון שלהם...
באותו רגע ככככככל מצרים יצאו בבת אחת לרחובות... ויחד איתם הם הוציאו את כל המתח ואת כל הפאניקה ואת כל הצעקות שעד כה נשארו בתוך הבית... כל ההיסטרייה שעד עכשיו הייתה צפונה בבית מתחת עשר שמיכות... עכשיו היא יצאה החוצה ועם כככל העוצמה!!! ברגע שהמצריים איבדו את המיגון האחרון שלהם... זהו!! עכשיו הם הרימו דגל לבן רשמי... והתחננו מעם ישראל... צאו צאו... רק תצאו... זה אולי הפשט: כי אין בית אשר אין שם מת!!!! שים לב:
לא כתוב משפחה... אלא בית... זאת אומרת: כל זמן שאין משפחה שאין בה מת... אז נו... נכון... זה קשה.. זה מפחיד... מה עושים כשמפחדים... בורחים הבייתה ומתחבאים... בתור אמצעי הישרדות... אבל ברגע שהמכה הגיעה עעעד הבית?? באותו רגע הם איבדו את שארית הבטחון שנותרה להם ו... ולא נותר להם אלא להתחנן לישראל: תצאו...
-- -המושג "אין בית אשר אין שם מת..." מושג זה לדאבוננו ממזמן יצא מהתיאורים המשעשעים של פרעה בפיג'מה באמצע הלילה... ממזמן המושג הזה משמש אצלנו כתחזית קודרת שמאיימת ומזהירה ו... ש... שאם לא נתפוס את עצמנו לידיים מהר... היא יכולה להפוך למציאות נוראה. כן!!! זה הפשט "אין בית אשר אין שם מת..." הניסיונות והפיתויים של הרחוב הרי מכים בנו כבר לא מהיום... הם כבר משפיעים עלינו ועל הנוער שלנו מאז ומעולם... בלי הרבה אפשרות להתנתק מזה... אבל כל זמן שעוד יכולנו... אזי התחבאנו בתוך הבית... לא תירא לבית משלג כי כל ביתה לבוש שנים... הורים טובים היו מלבישים את הילדים שלהם בעשר שכבות של יידישקייט ובעשר שכבות של משמרת למשמרתי וככה הילדים היו נשמרים עוד איכשהו מאימת הניסיונות שברחוב... אבל עכשיו?? אנחנו לאט לאט מתחילים לאבד את אמצעי המיגון האחרון!! לאט לאט נהיה מצב שהניסיונות כבר לא מגיעים מבחוץ... אלא מגיעים עמוק מתוך הבית!!!! הנפילות הגדולות וההתרסקויות הגדולות מגיעות מתוך הבית...
מתוך הרשת האלחוטית שבתוך הבית... כן... אנחנו מתקרבים בצעדי ענק למצב שבו לא תהיה פינה בעולם שלא יהיה בה אפשרות לגלישה אלחוטית... זהו!!! ברגע שאנחנו מאבדים את אמצעי המיגון האחרון ששמו בית... אין לנו ברירה אלא לצאת לרחובות כמו להבדיל- המצריים בשעתם... ולצעוק צעקה גדולה ומרה!!!!! ולמה??? כי אין בית אשר אין שם מת!!!! חלילה וחס... אנחנו חלילה לא נמצאים במצב הזה... אבל אנחנו נמצאים במצב שאם לא נזה את הדם על המשקוף ועל שתי המזוזות... אם לא נעשה בדק הבית זריז ואות היכר בפתח בתינו... שתחסום את המלאך המשחית את רוחניותנו מלהיכנס דרך המשקוף ושתי המזוזות שהיום זה הדלת שדרכו נכנסים לבית... אין ברירה... חייבים לזעוק!!! חייבים להרים קול זעקה!! לא נחכה להצתה המאוחרת של מצרים... אלא לצעוק כבר עכשיו... לפני שחלילה... חלילה... אין בית... וכו'...
כן... פעם... בזמן הפאטיפון והוינטלאטור... פעם היו נכנסים לבית דרך המשקוף... פעם היו פותחים את הדלת ונכנסים דרך שתי המזוזות... אבל היום??? היום נכנסים דרך האלחוטי...
פותחים ונפתחים דרך האלחוטי... היום המשקוף של הבית הוא אלחוטי... והשתי מזוזות הם אלחוטי... ואם ככה: אז שם!!!!! שם צריך לתת את הדם לאות!!!!! כאן המקום של כל מי שבשם ישראל יכונה... לעשות את האות ולהזות את הדם!!! ולעשות את החסימה כדי שיהיה היכר מה בין טיפה של ערל לטיפה של יהודי... ללכת בגאון עם פלאפון כשר עם חותמת... ואז- ועבר ה' לנגוף את מצרים... וראה את הדם על המשקוף ועל שתי המזוזות... ופסח ה' על הפתח!!! פעם הקב"ה היה צריך לעבור ליד הדלת שעשויה מעץ... והוא ראה את הדם של הכבש... אבל היום כשהקב"ה עובר... הוא עובר ליד הדלת האלחוטית שדרכה נכנסים... ודרכה נפתחים... וגם שם הוא רואה את הדם!!!! את הדם האלחוטי שכל חרדי צריך לפעמים להקריב ולהזות מדמו כדי לחסום את עצמו... ופסח ה' על הפתח!!!! ולא יתן למשחית לבא אל בתיכם לנגוף...
זה מה שישמור על בתינו... זה יהיה האות שדרכו יפסח ה' על הפתח... ויחיש לגאלנו ויצילנו מכל השעות הרעות המתרגשות לעולם... ויגאלנו גאולה שלימה במהרה בימינו אמן...

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:15

בוקר טוב גיהנום!!!
שתי שיחות עצובות, ומאד דומות.
א. "אדון לוי, לפני שלושה חודשים דיברת איתי ועם אשתי לסלק את הגלאקסי. אשתי הבטיחה לך לבצע זאת. בפועל אני החלפתי, והיא נשארה עם המכשיר ועם התרוצים שלה שהיא חייבת לעבודה וכו' וכו'. היתה נפילה... ברור לך שפתחנו תיק ברבנות, ואני עוד זוכר את המילים הנוקבות שלך 'השטן בבית, הגיהנום בבית, וכשיש גיהנום בבית, אין בית!!!' מה אתה נביא?".

תגובתי: לא נביא ולא בן נביא. יש כאלה שמן השמים מרחמים עליהם והגרושין מתרחשים מהר, ויש כאלה שזוכים לפחות רחמים והגיהנום במעונם ארוך ארוך ארוך. מה שברור שאחזקת מכשיר טמא או מחשב פרוץ, מסלקת את השכינה מן הבית, וכשאין שכינה יש אש שורפת. מתוק שלי, תאסוף את השברים שלך ותשמח על הזכות שנפלה בחלקך לפתוח דף חדש, אבל הפעם נקי נקי.

ב. "אדון לוי, למרות שקראתי את המאמרים שלך בחודשים האחרונים, כמו טיפשה, הסכמתי שבעלי יקנה מכשיר פרוץ. הוא ממש צדיק וירא-שמים, הוא לא יפול, כך חשבתי ולא האמנתי לאף מילה ממה שכתבת (כאן אני מקצר מפאת צינעת הפרט ומשום התרחק מן הכיעור והדומה לו. ק.ל.)... בפועל הוא עזב את הבית, חי חיים חדשים, הזניח אותי ואת הילדים, ולא עונה לטלפונים...".

תגובתי: צר לי. ממש צר לי. יותר צר לי שיש המון תמימות שכמותך, שמסתובבות במקומותינו, ועדיין סבורות שלבעלה זה לא יקרה. כואב הלב.

אנציקלופדיה בדרך
קוראים אהובים, מאמרים אלו מתפרסמים כבר למעלה משמונה חודשים כך ששתי השיחות הנ"ל הן פועל יוצא של המאבק התקשורתי, ומן השמים מגלגלים אלי מעגלים שניסגרים, כאשר התוצאות האיומות הללו הן צפויות מראש. אם לא היום, מחר. הזוועה האינטרנטית במקרה הרע היא כמו ארס של נחש, נע לאט לאט במחזור הדם עד שממית, במקרה היותר רע, היא כמו אקדח ברקה. לחיצה אחת ודיינו.
המגירה שלי העוסקת במאבק לטוהר התקשורת גדושה בפקסים ומכתבים, וקטעי שיחות שאני מנהל במשך היום והלילה. חשבתי שאתקע מבלי שיהיה לי חומר לכתוב, ווי לנו, ווי לנו, כבר עכשיו באמתחתי אנציקלופדיה של זוועות. לא עליכם ולא על אף אחד.

"שמור עיניך"
אתר ההצלה
למכורים, ולאלה שעל סף ההתמכרות.
ישנו אתר הקרוי "שמור עיניך", אשר נותן כלים טובים והכוונות מקצועיות כדי להיחלץ מן התהום הארסית שנפלתם אליה. חפשו, ובעזרת השם – תוושעו.

יש נפילת אל-חזור!
תודה לעשרות המגיבים לטור מן השבוע שעבר "העולם שייך לאמיצים". שמחתי להתעדכן שכמה אמיצים נטשו את סקטור 2 (ליצנים קלים) ורכשו מכשיר כשר. היו ששאלו "שכחת את הסקטור הגדול ביותר. אלה שהם לא חניוקים ויש להם מכשיר כשר וקובעים עיתים לתורה והם לא צולנ"יקים וכו'. למה?".
שאלה טובה ותשובות לה שתיים.
א) מי שמחזיק בדורנו במכשיר כשר, נכנס בכבוד לסקטור החניוקים המוגן והאיכותי, למרות שהוא לא צולנ"יק ולא מרגיש כזה. חשוב לי לציין כי רוב הציבור – ברוך השם – מצוי בסקטור הבריא הזה. אנחנו הרוב.
ב) לפעמים יש מי שמרגיש צדיק ונקי וטהור, אבל בכל זאת שורשיו תקועים עמוק בסקטור הליצנים הקלים. בידקו עצמכם שנית. תודה.

האם אין לו צ'אנס?
הותקפתי קשות על ידי "יהודי אמיץ", כך הוא חתם את תגובתו, והנה היא לפניכם מילה במילה.
"לכבוד העיתונאי מר קובי לוי, שלום רב. קראתי בעיון את המאמר בנושא ה'אמיצים'. בתחילת הכתבה הזדהיתי עם הכתוב ואפילו הערכתי את הניתוח הדי מדוייק, אבל – כשהגעתי לאמצע המאמר בו ניתחתם את הסקטור הרביעי, בו אתם כותבים: "מדובר באנשים שאין צ'אנס להצילם (!!!) אין להם סיכוי לחזור בתשובה" וכו' וכו' הזדעזעתי!!! איך כותב שורות יהודי ובפרט חרדי, יכול להגיד על יהודי שאין לו צ'אנס?! מאיפה הבטחון הזה? איך אפשר לשלול יהודי רק שבגלל שהוא ב'סקטור הרביעי'??
הרי אפילו בהמשך אתם כותבים על רבי אלעזר בן דורדיא שהוזמן לחיי העולם הבא, וזה כשהוא היה גדול עברייני העריות שבש"ס.
האם אתם הלכתם לבדוק לתוך המכשירים של כל הסקטור הזה בשביל להחליט אם הם גדולי העבריינים? וגם אם כן, יש להם סיכוי!!!
אין ייאוש בעולם כלל! ובטח שמיהודי לא מתייאשים! אלא רק מתפללים עליו ומייחלים ליום שיחזור בתשובה.
וכל יהודי באשר הוא, הוא האמיץ האמיתי! על כל דבר שהוא עדיין שומר, על שמירת שבת, תפילה, בן אדם לחברו, על כל רגע שהוא חי כיהודי אפילו אם הוא לא רב. בדור כמו שלנו, כל מצווה ולו הקטנה ביותר יש לה מימדים עצומים!
כל התגברות, גם אם סקטור 4 גלש שעתיים ביום במקום שלוש שעות.
אחריות גדולה יש לנו על כל מילה שאנחנו מוציאים מהפה, כל שכן מילים המודפסות ומופצות בהרבה בתים (מה שמשכנע אותי שלא רק המכשירים מסוכנים אלא גם העיתונים ה'חרדים').
בעז"ה שנזכה לאור האמיתי, לביאת גואל שיוציא אותנו מגלות מרה זו.
יהודי אמיץ
(שמשום מה לא חתם בשמו המלא ק.ל.)

תגובתי: יקירי "יהודי אמיץ", תגובתך מבורכת וראוייה לכל ההערכה, אלא שבניגוד לך נסיוני בנושא הדוק ורב. כן, תתפלא, יש שער נ' של טומאה והוא מתרחש כאן ועכשיו. נפלת? – לא יצאת!!! לא אפרוש בפניך – לא עתה – מחקרים מבהילים שנעשו בעולם, המצביעים על פיגועים מוחיים חסרי תיקון הנובעים משימוש באינטרנט טמא. תתפלא, אבל ישנה מציאות שהבחירה ניטלת מן האדם, ובזהירות רבה בוא ונצביע על פרעה מלך מצרים, שלאחר שעבר את הקו-האדום, ליבו הפך לכבד, וסרה ממנו הבחירה, ולא כאן – המקום להאריך.
יצא לי לשוחח עם כמה וכמה מכורים המעידים על עצמם: "לעולם לא נצא מזה!!!".
אגב בנושא מזוויע זה – נטילת הבחירה מן המכור האינטרנטי – אכתוב בהרחבה בקרוב ממש מן הפאן התורני. על כל פנים לזעזוע שלך יש מקום בעולם, וזה הרגע וזו השעה שתתגייס יחד עמנו לזעוק על סכנותיה של השואה השקטה הזו, שיש בה מצב מחריד של "אל-חזור".

בחור ישיבה או בעל תשובה?
היתה לי שיחה לא קלה עם בחור ישיבה מצויין, שנפל לתועבת ה- NET וסולק מן הישיבה מן המובילות והטובות. לזכותו ייאמר שהוא נאבק עם התאווה הזו, ויכול היה לה. "שברתי את האייפון לפני שבועיים" עדכן אותי "אבל ראש הישיבה איננו מוכן לקבלני בחזרה לישיבה. למה? מה עדיף שאעבור לישיבה חלשה יותר עם חבר'ה פתוחים יותר ושוב אפול?".
תגובתי: בוא נעשה סדר בדברים.
א. סגל הישיבה שלך לא הוכשר לטפל בנפגעי הטכנולוגיה. זה גדול עליו, ואין להם זמן לכך.
ב. אתה בעצמך מודה שאינך אותו בחור ישיבה תמים וחמוד מן העבר, כלומר אתה תפוח קצת (???) רקוב. ראש הישיבה והמשגיח חוששים מן הריקבון הזה... תבין אותם.
ג. נכון, חזרת בתשובה, ומעתה אינך בחור ישיבה נטו, אלא בחור ישיבה שחוזר בתשובה, פשוט שינית לעצמך את המעמד, במו ידיך. כן, להיות בעל תשובה זה נפלא וטוב וראוי להערכה. מכאן ואילך בתור חוזר בתשובה, מסור נפשך לתקן את חבריך בישיבה הפחות טובה. תהיה הנציג האולטימטיבי של ועד הרבנים, תצעק ותאיים, ואל תעשה חשבון. מסור נפשך להציל אחרים, ואת נפשך הצלת.

ברגע האחרון
חסיד מחסידות מפורסמת שלח מעטפה לרעייתו על ידי שליח. היא פתחה את המעטפה ובתוכה גילתה את שתי פאותיו האדירות, גזורות. פתק קטן צורף לשרידי יהדותו "עזבתי הכל. תסתדרי לבד".

הודעה בתא-קולי
"ר' לוי, הייתי עמוק עמוק ברעל, ובכוחות נפש עילאיים יצאתי מהטומאה. ניצלתי!!! המשימה שלך היא לעודד את אלה שעשו זאת, ואלה ששואפים לעשות זאת. הם זקוקים לכל מילה חמה על גבורתם האדירה, ורק מי שהיה שם יודע על מה אני מדבר".
תגובתי: אשריך ידידי על הישגך המדהים, ויזכה לס"ד כל מי שיאמץ דרך זו להצלת עצמו ומשפחתו.

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:18

לכבוד היהודי החשוב הקורא כעת דף זה שליט"א.
אחדשה"ט באה"ר
התורה הקדושה היא נצחית, וכל מה שהיה וכל מה שיהיה הכל מרומז בתורה הקדושה.
על כן, יצאתי לחפש וללקוט, על הענין הנורא, שכידוע יש בשנים האחרונות מכה נוראה אשר מכלה אלפים מבני ובנות ישראל, הוא הכלי המשחית הנורא שלא היה כמוהו מששת ימי בראשית הנקרא בשם "אינטרנט".
הנני מכיר כאן בשכונה כמה וכמה שלצערינו הרב ע"י שהיה להם אינטרנט נפלו לנ' שערי טומאה בקלות רבה מאוד, ולצערינו הרב הם היום גוים גמורים, מחללי שבת ואוכלי נבלות וטריפות רח"ל.
ואין המצב שונה בשאר מקומות, אלא בכל מקום ומקום יש רח"ל הרבה שנפלו באינטרנט. והבעיה היא שהסיפורים לא מגיעים לפשוטי העם, אלא רק בעיקר לרבנים. אך מי שישמע מעט מהסיפורים שקורים מידי יום ביומו, תצילנה אזניו משמוע, ויזדעזע עד עמקי נפשו.
על כן אלקט כאן מתוך התוה"ק, כמה וכמה רמזים על הענין הנורא הזה. ויהיו נא אמרינו לרצון לפני אדון כל.
אפשר לחשב כל גימטריא וגימטריא [המילים המודגשות, הם מילים מהתנ"ך שהם בגימטריא בדיוק "אינטרנט"], ובס"ד זה מתאים בדיוק ממש בלי חסר ויתיר.

אינטרנט בגימטריא:
והוא יהיה פרא, דהיינו שמי שמסתכל באינטרנט נהיה פרא אדם [כמו שראינו כבר מאות ואלפים כאלו ל"ע].
מהר המלט, התורה הקדושה מצווה על כל בר ישראל, מהר הימלט מהאינטרנט.
ושחטו, שלצערינו הרב יש הרבה שנעשו רוצחים ושפלים באדם ע"י האינטרנט.
מזי רעב, יש שחושבים שיביאו פרנסא ע"י הכלים הטמאים, אבל התורה הקדושה אומרת, שהם יהיו מזי רעב.
כי היו לחרם, אלו שיש להם את הכלי הטמא הנקרא אינטרנט, יהיו לחרם, כי בעוד תקופה קצרה, אף אחד לא ישתדך עם מי שיש לו אינטרנט.
אבי בני חמור, מי שמסתכל באינטרנט, בניו נהיים חמורים, כי נופלים רח"ל , הוא וצאצאיו, לנ' שערי טומאה.
ויקברהו, האינטרנט הוא בית הקברות הגדול ביותר, שקבר כבר רח"ל אלפי יהודים. ואף אחד לא יכול לומר שהוא מחוסן.
חרון אפו בעמלק, האינטרנט זה עמלק, ויש על זה חרון אף נורא מהשמים.
אכלה החרב ביום, מי שגולש באינטרנט רח"ל, נפגע מחרב היצר הרע, הוא השטן, ונופל ח"ו לשאול תחתיות עוד בחיי חיותו. ונהיה לו מה שאמרו חז"ל: "רשעים אף בחייהם קרויים מתים".
ויטמאהו כדבר הוי"ה, השי"ת אומר: האינטרנט טמא!
על הרוגיה, רבים נפלו ונהרגו ברוחניות מהאינטרנט.
סורו מני דרך הטו מני ארח השביתו מפנינו את קדוש ישראל. ע"י האינטרנט נופלים לדברים הכי גרועים רח"ל.
ולחרפה, מי שגולש רח"ל נעשה לחרפה.
מאנה להנחם על בניה כי איננו. ההורים שקרה להם שבניהם או בנותיהם התקלקלו רח"ל מאינטרנט, ממאנים להינחם, ומרגישים עצמם שכולים ממש רח"ל.
ודבר יאכלנו, רבי חיים קנייבסקי שליט"א אמר, שכל הצרות יגיעו למי שיש לו אינטרנט.
אני ואפסי עוד איך, יש הרבה שאומרים לעצמם את הטענה הטפשית "לי זה לא יקרה", אבל התוה"ק צווחת כביכול, מדוע אינך שומע בקול הרבנים.
הצילני מדמים, כל כך הרבה הורים שיכלו את בניהם ובנותיהם רח"ל באינטרנט. ולכן כל יהודי מתחנן ובוכה להשי"ת: הציליני מהדמים שניגרים במצולות אינטרנט, ואל יהי חלקי עימהם ח"ו.
באפל יהלך מקטב, האינטרנט הוא חושך ואפילה.
עצביהם ויהיו להם למוקש. האינטרנט הוא כמו עבודה זרה, כפי שפסק מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א שאינטרנט זה יהרג ואל יעבור כמו ג' עבירות החמורות.
כל ירדי דומה, מי שגולש באינטרנט יורד לדומה רח"ל.
אשכח, הגולשים באינטרנט שוכחים את כל התורה כולה, ומתנהגים כגויים גמורים רח"ל.
רע יגילו בתהפוכות רע. אלו שגולשים באינטרנט ורח"ל נתפסו בזה, כבר אין להם חושים, ושמחים עם הזבל.
למי אבוי למי מדונים, התוה"ק מקוננת על אלו שנתפסו בשאול האינטרנט, למי אבוי למי מדונים.
ומצואתו לא רחץ. האינטרנט הוא לכלוך נורא, כמו אדם שמלוכלך בצואה ולא ניקה את עצמו.
פח יחזק עליו, מי שנלכד בזה, קשה לו מאוד לצאת.
ויהי לאבל כנורי ועגבי לקול בכים. כל האנשים שהכירו את מי שנלכד באינטרנט, בוכים עליו, ומתאבלים עליו.
כל רודפיה השיגוה. הסטרא אחרא המציאה משהו חדש, בכדי שתוכל ללכוד יהודים רח"ל. ול"ע רואים שזה מצליח. יהודים תצילו את עצמכם מזה מהר.
צמתו בבור חיי וידו אבן בי. רח"ל מי שיש לו אינטרנט, הוא בתוך בור סגור, והסטרא אחרא מיידים בו אבנים רח"ל.
סגדין לצלם דהבא, מי שגולש באינטרנט, זה כמו שהוא משתחווה לצלם. כן פסק מרן הגר"ח קניבסקי שליט"א שאינטרנט זה יהרג ואל יעבור, כמו ג' עבירות החמורות.

יהודי יקר! אחרי שקראת את הדברים הנוראים מחומרת העוון והפשע החמור של האינטרנט. מהר הימלט! אם אין לך כלל אינטרנט אשריך מה טוב חלקך! זה הדבר הטוב ביותר! ואם אתה מוכרח לפרנסה את הכלי הנ"ל תעשה מידית חסימה מהודרת. וכן תחסום את המחשב בחינם אצל אאוט-נט בטל': 0722613613

אם אתה עושה כן, אשריך בעולם הזה וטוב לך לעולם הבא. אשריך ואשרי חלקך שהינך זוכה לקיים את דברי הרבנים והצדיקים. ויהי חלקך בעולם הזה ובעולם הבא עם הצדיקים והחסידים, תהיה אהוב למעלה ונחמד למטה, ותתברך בכל הברכות הכתובות בתורה הקדושה. אורך ימים ושנות חיים, פרנסה בשפע ובהרחבה, בריאות ושמחה, אושר ואושר כל הימים.

בברכה
הרב שלמה פרידמן

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:19

"טרף טרף יוסף"
מאת מנחם מן

עמדתי שם מול הדלפק. זמני קצוב, אצבעותיי מקישות במקצב קל על משטח הזכוכית, עיני בוחנות את אביזרי החנות המוצגים לראווה ורגליי מתחלפות ביניהם אחת לכמה דקות בעמדת המתנה שגרתית וסטנדרטית לחלוטין. מכשיר הפלאפון שברשותי הגיע לגיל מופלג ואותת בשבועיים האחרונים על מצוקה נשימתית חריפה. הבטרייה בזה לטעינות הרבות ודרשה חיבור לחמצן הראשי משל היתה גמל בדואי המרווה צימאונו בצאת השבת – משכך, ברירה אמיתית לא היתה לי והביקור במחלקת השירות של "פון פון אביזרי תקשורת ואלקטרוניקה בע"מ" היה יותר מהכרחי. הצגתי את בעייתי ליהודי החביב בעמדת הקבלה והמתנתי בסבלנות לתוצאות בדיקת המעבדה לחיים או למוות.
בחלומי, זמן ההמתנה בעמדות שרות מנוצל לגמיעת פסקי הלכות מספרי קודש זעירים נושאי כריכה רכה. אך היות וערני הייתי וחלומות ממני והלאה, ניצלתי את זמני בהבטה ובהבחנה בנותן השרות החביב, בחור צעיר נשוא פנים, כיפת קטיפה שחורה וגדולה מעטרת בגאווה את ראשו, זקנו מסודר כשרטוט, וציציותיו ארוכות ארוכות מתנוססות על מכנסיו, הן היו צחורות יפות כל כך.
פניו החביבות קיבלו בחיוך אמיתי את כל הלקוחות שנכנסו לחנות, בקצב מהיר יש לומר, ובשפתו העשירה יחד עם כושר שיכנועו האדיר העביר מרשותו לרשות הקונים מכשירים סלולריים חדשים תמורת סכומי כסף נכבדים, זה לעומת זה. איש שיווק למופת.
עייני, היו מביטות במשא ומתן המעניין, אך ליבי ראה דברים אחרים לחלוטין. עייני ראו יהודי חביב המועסק בחנות תקשורת לפרנסתו, אך ליבי ראה את השטן בהתגלמותו, עומד ומחייך, מחייך ומפיל ברשתו פרחי כהונה רבים, אחד אחר השני, שרק ביקשו לרכוש טלפון סלולרי ויצאו מהחנות עם פצצה מתקתקת עטופה בחיוך חביב ובמאור פנים.
השיטה היתה פשוטה, הם נכנסו לחנות וביקשו את הנוקיה הכשר החדש, הוא היה חביב מידי והציע במחיר מופחת את הנוקיה 'הטרף' שהוא "בעצם אותו דבר רק בלי הגנבה הזאת של הכשרות המיותרת והמטופשת של העסקנים השרלטנים האלו". כשהפה והלסת של הקונים התעקמו בסמיילי של התלבטות, הוא השלים את משפט המחץ הסופי: "בין כה אני אדביק לך מדבקת כשרות שדומה אחת לאחת לחותמת המקורית וככה תרוויח פלאפון נורמלי בלי שיפתחו עליך עיניים בבית הכנסת". הם לא הספיקו לענות, הוא היה חכם מדי, הנוקיה הוכשר לנגד עיניהם והעסקה בוצעה על הצד הטוב ביותר לטובת שני הצדדים. הצד השמאלי והצד העוד יותר שמאלי.
המחזה חזר על עצמו פעם אחר פעם. רגע אחד עם נוקיה וברגע השני עם "סמסונג שני סימים שדומה בדיוק לסמסונג הכשר החדש, אני אפרוץ לך אותו ותוכל לשים גם כשר וגם סים נוסף שתוכל לראות מה קורה בעולם ולהתעדכן קצת. אה, ואל תדאג אני אשים לך מדבקה קומפלט, אף אחד לא ישים לב, אפילו אתה לא".
והם יצאו מהחנות, אחד אחרי השני, חוזרים לישיבה ולכולל, חוזרות למטבח ולסמינר, כשבאמתחתם, פלאפון כשר בכשרות המהודרת של השטן. נדבקים לראשונה בחייהם בחיידק הטורף שיכול להיכנס אבל מאד מתקשה לצאת. נטמאים בעל כורחם בטומאת העמים ובזוהמת הנחש, לא בעצת ייצרם ולא בתאוותם, רק בגלל שיהודי חביב מוכרח להרוויח את פת לחמו ולהכניס לחשבונו מעט כסף לרכישת כיפת קטיפה נאה וציצית ארוכה ארוכה, צחורה ויפה כל כך.
עייני ראו, ולא זר.
"פון פון תקשורת" אינה קיימת. לפחות לא בשעת כתיבת שורות אלו. אך המקרה המזעזע הזה קיים, ולא בחנות אחת וגם לא בשתיים. מאות(!) חנויות תקשורת תמימות המשווקות מכשירים כשרים למהדרין, פועלות בשיטה הזו שעה אחר שעה, יום אחר יום, ועצומים כל הרוגיה.
מאות, ואולי כבר אלפי נערים תמימים עושים את דרכם כעת בעולם, מבולבלים ומטורפים בים הסוער, טובעים עד מעל לראשם בבוץ בטיט ובזוהמה, משוועים להרים טיפה את הראש ולנשום, אך אינם מסוגלים. השטן מניח יד כבדה על ראשם, טומן את עיניהם עמוק עמוק בתהום הנשייה ומונע מהם להביט בעולם האמיתי, גם לא לרגע. וכל זאת שלא באשמתם.
חנויות המצבות הפרושות ברחבי ירושלים ובבני ברק, מוציאות מידי יום מאות גופות לרשות הרבים, נטולי נשמה וחיות, הקבורות כדומן אחת על גבי השנייה, בינות למטעני גלאקסי וציפויי זכוכית נגד שריטות.
הורים, מחנכים, נערים, דעו לפני מי אתם עומדים. פקחו עיניים. אל תתפתו לרכוש את הסמסונג עם המדבקה, אותה אפשר להסיר עם מעט רוק, אך את הרשת שנפרשה על נשמתכם שגם כביש מומחה לא יכול לטוות, קשה עד בלתי אפשרי להסיר. התרחקו מן הכיעור ומן הדומה לו. ומן הדומה לדומה לו.

שלו' רב
נא להעביר להרב
תודה רבה

תפש מאוחר שהוא מכיר

מישהו שלח אלי ...
חמישה חודשים ושבוע אחד. זהו בדיוק פרק הזמן שלקח לידידי נ' להבין שהוא מכור.
בראש חודש חשוון שנה זו, הוא קיבל מתנה מיוחדת. חמיו היקר רכש עבורו ועבור כל המשפחה המורחבת מגוון מכשירים 'מוגנים', כאקט של חיזוק וקבלה טובה לאחר הימים הנוראים. - 'מוגנים' אמרנו, לא 'כשרים'.
לחלק מהמשפחה בהחלט היה מדובר בחיזוק משמעותי, שהרי המעבר מ'אבי אבות הטומאה' ל'אב הטומאה' בהחלט מוגדר כתחילתו של דרך. אלא שלדידו של החתן הטהור, אברך בן אברך, שהסתובב עד עתה עם מכשיר קטן וכשר, המהלך היה אכזרי ומסוכן. סיבה טובה להתנגד לשדרוג החינמי הוא לא מצא, שכן חותמת כשרות מסוגננת של וועד רבנים לענייני משהו הייתה מוטבעת על גבי המכשירים החדשים בולטת וגדולה "ואם הם מתירים, אז הוא לא יהיה יותר צדיק מהם". ובכלל, נפשו לא עמדה לו להיות 'הנאחס' התורן שיהרוס לכולם את חגיגת החיזוק הגדולה שהייתה מלווה בהמון רעש וצלצולים. כן, תרתי משמע.
רעייתו 'הצדקת' שכבר טעמה את טעם החיים בהיותה נצרכת לטריפה "לצרכי עבודה" באישור רב (מן הסתם..), החלה מיד במלאכת ההסברה והסיוע הנחוצים כל כך למי שהיה שייך עדיין לדור המיושן של הכפתורים, והכיר מסכי טאצ' רק ממשוב הבנק להפקדת שקים. "עכשיו אני לא אצטרך להפריע לך באמצע הכולל בטלפונים" צהלה האישה. "מעכשיו נתכתב בווטסאפ כמו שני בני אדם נורמלים. זה יחסוך לנו זמן ודיבורים מיותרים". ואכן, בתוך דקות למד הבעל הממושמע את כל הסעיפים ותתי הסעיפים של האייקונים והסמיילים והאמטוקונים והאימוג'יים השייכים לעולם הווירטואלי, ויסלח לי ה' אם שכחתי עוד כמה שמות מופלאים. בסעודת רעים גדולה צורף החתן היקר סוף סוף לקבוצת הווטסאפ המשפחתית כחבר מן המניין ומעמדו בקבוצה - כדמות הרוחנית, אפילו העלתה חיוך של ממש על פניו.
השווע'ר שהרגיש, ובצדק, בעל הבית על השמחה, החל גם הוא להסביר לחתנו האברך עד כמה תועיל לו מעתה המתנה המופלאה וכיצד יחסכו לו האפליקציות המבורכות כסף וזמן שאותם יוכל להקדיש לתוספת עמל בתורה. אחח... איזו אהבת תורה!
האמת, שבכולל איש לא ידע על השינוי שחל בחייו של נ'. בימים הראשונים עוד אפשר היה לראות את צהלתו על פניו ואת שמחת חייו הרגילה מסברא טובה ומקושיה חזקה. רק חדי עין יכלו להבחין כי יציאותיו של האברך המתמיד באמצע הסדר, תכופות יותר ומאולצות יותר. הסיבה הייתה פשוטה, נ' הצדיק חשש לחלוטין מחילול השם והעדיף להימנע מסיטואציה שבה יאלץ להסביר לאי מי מחבריו ומידידיו כי המכשיר באמת כשר והוא רק 'נראה' טרף.
כשבוע בלבד לאחר תחילת 'בין הזמנים ניסן' הוא יצר איתי קשר. הוא היה שבור, הרוס ומדוכא.
"תציל אותי!" הוא אמר. "אני מכור". בדקות הראשונות נדמה היה לי שאזני מתעתעות בי. נ' הוא אברך כפשוטו וכמשמעו, מבוקר עד ליל הוא עוסק בתורה ובהלכה, עתותיו קבע אפילו לשמיעת שיחות מוסר ואת בית המדרש הוא מכיר גם בימי שישי ומוצאי שבתות (כן, יש דבר כזה.. כדאי לבדוק..) וזמנו הרוחני באמת יקר. רק כששאלתי שוב ושוב הבנתי עד כמה אני, שעוד איכשהו מתעסק בתחום, רחוק מלהבין את העוצמות המטורפות המוקרנות בחסות השטן.
באותו יום הבנתי שלא חייבים ליפול בעריות בשביל להיות מכורים. באותו יום הבנתי שלא חייבים להיות מחללי שבת בשביל להיות רחוקים.
אפשר פשוט להיות אברך צדיק יקר וטהור, עם סרטן ממאיר בכיס השמאלי של המכנס.
העולם הווירטואלי שאב לתוכו בעוצמות שלא קיימות ולא ניתנות לתיאור את נשמתו של נ' שהרגיש כי הוא חי בעולם אחר לחלוטין ומדבר בשפה אחרת לחלוטין. הסביבה האמיתית, החיה והנושמת הייתה לו לזרא. הוא קץ ומאס באנשים אחרים סביבו, הם היו בעיניו מטרד אחד גדול. חייו האמיתיים היו במכשיר 'המאושר' ושני אגודליו היו שווים לו הרבה יותר מהלב והריאות.
בחסדי שמים ובמאמצים עילאיים, עבר האברך דירה לעולם האמיתי. ההתחלה הייתה דווקא קלה, הקושי הגיע בשעות הלילה עת עלה על יצועיו ואצבעותיו כמו בתנועה רובוטית חיפשו את מגע חייהם. בכוחות נפש אדירים הצליח נ' להסיח את דעתו ולעסוק בדברים אמיתיים וממשיים.
כיום הוא אברך ובעל תשובה גם יחד.

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:19

הטור של פ. חובב: “לכבוד הלבלרים הצבועים ביתד נאלח”
פ. חובב מביא מכתב של ‘החרדי החדש’ אל מערכת עיתון יתד נאמן, בעקבות הכנס האדיר בארצות הברית • איכשהו מצליח פ. חובב להפוך את המכתב המאשים את יתד, למכתב המאשים את ‘הכותב’
פ. חובב, יתד נאמן

לכבוד הלבלרים הצבועים ביתד נאלח. תגידו, מה אתם חושבים, שכולם טיפשים? לא, באמת. מה אתם חושבים לכם שמה ביתד הנאלח שלכם? אתם באמת מאמינים שהציבור קונה את כל השקרים וההמצאות שלכם?
מה זאת היתה השבוע הידיעה המגמתית ההזויה שכתבתם שכאילו היהדות החרדית בארצות הברית לרבבותיה מתלכדת כולה כאיש אחד בלב אחד סביב כל גדולי התורה שהזהירו מפני פגעי הטכנולוגיה? הא? אין גבול לעזות המצח שלכם? ועוד הבאתם דברי פרשנות־כביכול שבעקבות ההתעוררות הרוחנית בארצות הברית כנגד מה שאתם קוראים “פגעי הטכנולוגיה”, צפויה התעוררות רוחנית גדולה גם בארץ ישראל.
השתגעתם לגמרי?
איזו התעוררות בראש שלכם. איזה שטויות אתם ממציאים. אני רוצה שיהיה ברור לכם: אני, ולא רק אני אלא עוד מאות אלפי יהודים חרדים כמוני, לא קונים את הסחורה הזאת. עלינו לא תוכלו לעבוד. תעשו כותרות ענקיות בזיבלון הלא נאמן שלכם שכל הציבור החרדי בעולם מתחיל להתלכד סביב קריאת הרבנים להתנתק מהאינטרנט ומכל הטכנולוגיה המתקדמת, שום דבר לא יעזור לכם. הציבור לא איתכם ולא עם הרבנים שעובדים אצלכם. שיהיה ברור לכם. היום זה לא מה שהיה פעם.
הרבנים עם כל הכבוד להם, ותאמינו לי שאני מכבד את הרבנים הרבה יותר ממכם, לא צריכים להתעסק בדברים כאלו. מה הם מבינים בזה? באים אליהם כל מיני עסקנונים אינטרסנטיים ועובדים עליהם! בושה וחרפה. מה, אנחנו לא יודעים מי שולט היום בחצרות? תפתחו את האתרים החרדיים באינטרנט ותקראו. הכל כתוב שם במפורש. היום אי אפשר להסתיר דברים. מה אתם חושבים, הציבור לא מבין מה הסיבה האמיתית שאתם לוחמים נגד האינטרנט?
אני לא אומר שאין שם כל מיני דברים לא טובים, אבל בשביל זה לא צריך להתנתק מכל הקידמה הטכנולוגית שהאינטרנט מציע. כל אחד יודע מה טוב לו ומה לא טוב לו. לא צריך לעשות מזה טראסק. מי שיש לו בעיות עם הילדים – שישמור עליהם; שיעקוב אחריהם מדי פעם בפעם; שיסביר להם מה מותר ומה אסור. שייתן להם להרגיש שהוא סומך עליהם. אבל להטיל איסורים וחרמות?!? למה מה?
הגיע הזמן שתכניסו טוב־טוב לראש הקרימינלי שלכם שאתם רק מעצבנים את הציבור עם כל ההקצנה המטורפת הזאת. אינטרנט אסור; אייפון אסור; שבועונים אסור; אתרים מחללי שבת אסור; אקדמיה חרדית אסור; לבלות בקניון אסור; ערבי שירה אסור; קווי נייעס אסור; לימודי ליבה אסור; צבא במקום ישיבה אסור; אפילו שירות לאומי אסור; לא זוכר מה עוד, הכל אסור־אסור־אסור. די. מספיק. נמאס.

תראו לי סעיף אחד בשו”ע שכתוב שם שאסור להחזיק אינטרנט או אייפון. תראו לי, אדרבה. תראו לי איפה כתוב שאסור לטייל כמו בן־אדם בקניון או ללכת לערבי שירה חסידית. מה אתם חושבים, שאנחנו עם־ארצים? על מי אתם עובדים? איפה כתוב בתורה איזו פאה מותר לאישה ללבוש, כמה דנייר צריך להיות בגרביים, עד איפה הבגד צריך לכסות, איפה מותר לה לעבוד, איפה אסור לה לבלות? באמת, אתם לא מבינים שהלכתם רחוק מידי עם ההקצנה שלכם? תאמינו לי, יש כמוני מאות אלפי חרדים שסולדים מכל ההמצאות האלו.
מתי תקלטו שהציבור לא איתכם? את מי אתם מייצגים בכלל? תכתבו אלף פעמים בעיתון המגעיל שלכם שכולם מתלכדים סביב קריאת הרבנים, לא יעזור לכם. לא מתלכדים ולא מתכופפים ולא כלום. שום דבר. הכל שקר. אתם ממציאים דברים בשם הרבנים; אתם מזייפים את החתימות שלהם; אתם מכתיבים להם את האיסורים שלכם; אתם מסלפים את האמת; אתם מפברקים תמונות; אתם… בעצם מי אתם בכלל? אפסים שכמוכם. מלחכי פינכה.
רוב החרדים שאני מכיר, הם אנשים פתוחים; אנשים שלא מוכנים שיכתיבו להם מה לעשות; אנשים שלא מוכנים להפסיד את כל הדברים הטובים בחיים רק בגלל שהם חרדים; אנשים שיודעים טוב־טוב למה הרבנים לא מוכנים לאבד את השליטה עליהם; אנשים שמבינים כי בשביל להיות יהודי חרדי כמו שצריך, לא חייבים לבזבז את החיים בחימום ספסלים בכולל; אנשים שלא מוכנים שיתייחסו אליהם כמו אל עדר עיזים, שהיתד הנאלח מוביל אותו לאבדון. הבנתם?
אני לא יודע כמה באמת הגיעו לכנס ההזוי הזה על פגעי הטכנולוגיה, אבל שהיה ברור לכם: יש היום ציבור ענק של חרדים טובים, שמקפידים על כשרות למהדרין; מתלבשים כמו אברכים; שולחים את הילדים שלהם לחיידרים ולישיבות; לומדים עם הילדים שלהם קבוע ב”אבות ובנים”; הנשים שלהם מתפללות ואומרות תהלים כמו נשים צדקניות; הבית שלהם מלא ספרים ישיבתיים; הם באים לגדולי התורה להתייעץ ולהתברך; הם לא יקומו משולחן השבת שלהם לפני שכל הילדים שלהם יספרו יפה מה למדו בחיידר וישירו את הזמירות בקול רם מילה במילה; הם בשום אופן לא יברכו ברכת המזון שלא מתוך ברכון; הם לא ירשו לילדים שלהם לאכול ממתקים בלי הכשר; הם לא יוותרו על הדף היומי אפילו כשהם נמצאים בנופש במלון בקצה העולם; מיותר לומר שבליל שבועות הם לומדים כל הלילה; הם אפילו מקפידים לומר “לשם ייחוד” לפני ספירת העומר ו”שיר מזמור לאסף” אחרי שחרית – אבל הם לא בכיס של אף אחד. הם לא יתנו לאף אחד להכתיב להם את החיים. לא לגדולי התורה, עם כל הכבוד; לא ל”וועדות קבלה”; לא למארגני כינוסים; לא למשגיחים ודוברי־מישרים, ובוודאי שלא ללבלרים הצבועים של היתד הלא נאמן.
מי שרוצה להיות יהודי חרדי כמו שצריך, עם יראת שמים ועם חינוך טוב לילדים – שלא ייתן לאף אחד לעבוד עליו עם המצאות מטופשות ואיסורים חדשים. הנה, עובדה: אני מחובר לכל מה שאתם קוראים “פגעי הטכנולוגיה” ולא קרה לי כלום.

פותח הנושא
גאלד
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי גאלד » 21 ינואר 2018, 06:20

משרפת הנשמות | הרב שלום ארוש שליט"א
הקדוש ברוך הוא אמר לשטן שהנשמה של רבי נחמן צריכה לרדת לעולם ואמר לו, אתה תחפש עצה.הלך השטן וחיפש עצה… עצה להכשיל ולשרוף את נשמות עם ישראל הקדושים. וכעת, יש לו את הכוח הכי גדול שהיה לו היי פעם בעולם, השטן הגיע לשיא. לשיא קוראים אינטרנט. העולם נגמר. הרחוב כמשרפות לנשמה. והאינטרנט זה משרפות, דעו לכם, שאפילו המשרפות של הנאצים לא מגיעות ל1 חלקי מיליון מיליון ממה שהם עשו. הגרמנים שרפו גופות והאינטרנט שורף את הנשמה של האדם.
"גדול המחטיאו מהורגו" אמרו חז"ל, היום הילדים סופר מוכשרים ונכנסים למקומות באינטרנט בפלאפון ובטלוויזיה ששורפים את החיים שלהם, אתם תסלחו לעצמכם?
בחור שהרב טיפל בו אישית מקטנותו, נסע לבקר את אחיו בשרם אשייך דאז שהיה עוד בידנו, הלך פעם אחת לחוף וראה בחורות לא צנועות וזהו זה. נגמר. הבחור עזב את היהדות.
גולשים באינטרנט. במחשב. בפלאפון. נשרף הבן אדם. אין מח. אין לב. אין יהדות. מבפנים כבר אין נשמה. הנשמה שרופה. האינטרנט זה השטן בעצמו. אגב, המחלה הידועה סרטן גימטרייה אינטרנט במדויק. דעו לכם, שמה שרשע גדול היה חוטא משך כל חייו, היום עוברים על כל התורה כולה בשעה אחת דרך האינטרנט.
הרב שלום אינו איש בשורות רעות חלילה, אלא רך ומחזק ותמיד מלמד זכויות ועין טובה וחצי כוס מלאה. אבל דעו לכם יהודים יקרים, בדור שלנו כיום, עם ישראל חוטאים חטאים שלא היה בשום דור שבעולם! אפילו לא בסדום ועמורה! אנחנו דור הכי חוטא! צריכה לפרוץ מלחמה עקובה קשה מאוד ועקובה מדם. "חרב נוקמת גם בברית". בבקשה מכם, כולכם לקחת פלאפון כשר ולעזוב את האינטרנט.
שאלו אנשים, אז למה לרב יש את האתר www.breslev.co.il , ענה הרב, שהאתר ברסלב הוא בחינת פרה אדומה. לפחות בכל הטינופת ישנה פינה כשרה, ברסלב ישראל. משתמשים בחכה מטונפת להציל נשמות יהודים. מי שטהור אסור לו להיכנס לאינטרנט ועליו לברוח ממנו כמו מאש, האינטרנט חזק ושורף נשמות. גם לכאורה אם אדם נכנס רק לספורט בשולי הדף מרצדים תמונות לא צנועות, אפילו ברימון יש הרבה רימונים. רימונים שמתפוצצים לך בפנים. ברימון יש אטומים. גם מזה יש לברוח.
הרב פסק הלכה ובשמיים הסכימו איתו. אסור לאדם להתייחד עם האינטנרט. לאדם אסור להתייחד עם נשים, מלבד ארבעה נשים, אמו, אחותו, אשתו ובתו. אפילו עם סבתא שלו אסור לו לישון איתה, ישן איתה – עבר על דיני ייחוד. ולפיכך לאדם אסור להתייחד עם האינטנרט.
אם כך, מה השטן עשה? איזו תחבולה מצא לו?? שם את עצמו באינטנרט, בפלאפון, והאדם הולך עם השטן בכיס שלו… בתים נהרסו בלי סוף. נשמות נשרפו. בגידות על ימין ושמאל. באו לרב נשים שבעליהן הנשואים גלשו בטינופת, ולא יכלו..., ובצדק. אתה מטנף את עצמך ואח"כ..., זוהי בגידה חיה לשמה! בתים נהרסים יום יום. העולם הגיע לסוף.
זכרו, כאשר נשמתו של רבי נחמן ירדה לעולם, הקדוש ברוך הוא אמר לשטן, לך תחפש עיצה. חיפש ומצא את האינטרנט (והפלאפון) ששורף את הכל. כל הגאולה תלויה בשמירת העיניים. רבי נחמן אומר ש: אמונה – תפילה – ניסים – ארץ ישראל - כולם תלויים בשמירת העיניים. ("דע כי כל הגלות תלויה בחסרון האמונה").
ארץ ישראל נמצאת כיום בידיים של הישמעאלים והקדוש ברוך הוא צריך לקחת מהם ולתת לנו וזה כמובן תלוי בשמירת העיניים שלנו. כל הגאולה תלויה בשמירת העיניים. יש דרגות במלחמה עם היצר הרע, והדור שלנו הגיע לשפל בשפל של המדרגה! כיום, לא רק שאנשים אינם נלחמים ביצר הרע, אלא באים לזירה שלו, שזה שפל המדרגה. מהי הזירה שלו? האינטנרט, הפלאפון, המחשב, הטלוויזיה. הרבה יהודים פשוטים הגיעו להיות צדיקים גדולים בגלל שלא היה להם קשר עם העולם הזה, "אשרי האיש אשר במושב ליצים לא ישב.. והיה כעץ שתול על פלגי מים… וכל אשר יעשה יצליח."
אדם אומר לעצמו אני רק נכנס קצת לפה ולשם←נכנסת←הלכת←סופך לעמוד←סופך לשבת. סופך לשבת = הכוונה לעזוב את הכל, ויישאר לך מח מטונף. זה מה שכתוב אפילו בקללות "והיית משוגע למראה עינייך.." כל חולי הנפש בא מזה! נכנסת אפילו למשהו קטנטן, קופצים ישר תמונות וגמרנו, אתה נשרף. את כל חייך שרפת. המח והלב נשרפים! וממה?? מתמונה! זכרו, "והיית משוגע למראה עיניך…"
כתוב בספר המידות, מי ששולט על יצרו בניו לא ירדו לתרבות רעה, ובניו יחברו פירושים לתורה.
מחשב = אותיות מח שב. אינטרנט = אין/נט תורה. כאשר הרב עובדיה יוסף זכה לבנים צדיקים שמתחברים ספרים, כאשר היה דיין בת"א מספר שתמיד שמר את עיניו כאשר קיבל נשים.
כיום יש גם קפה אינטרנט. האדם הולך למקומות לא טובים, כמו אומר ליצר הרע, אתה לא צריך להלחם איתי, אני כבר בא אלייך, אני מתגייס וגם מביא לך עוד חברים איתי. אסור להחזיק פלאפון לא כשר. אסור להחזיק אינטרנט. מלחמת האינטרנט זו המלחמה האחרונה. השם מזכה אותנו איך להלחם. אם נצליח להציל עוד יהודים אשרינו. אם לא, נגמרה היהדות שלהם. זהו, הגיע זמן הגאולה! היצר הרע הגיע לשיא שלו! צריך להציל עוד ועוד בני אדם, עוד יהודי ועוד בית. אנחנו נמצאים במלחמה קשה מאוד, צריכים להיות חיילים של הקדוש ברוך הוא. אדם צריך להפיץ את האור הנפלא של האמונה, תשובה, התבודדות, קדושה. איך נמחק את כל שעברנו ועשינו עד היום? אם מהיום והלאה נשמור את העיניים, עם הזמן נוכל למחוק את הכל.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה
  • ספרים תורניים מעניינים | בקשה
    על ידי אביי » 14 אפריל 2020, 12:10 » ב ספרים
    105 תגובות
    2102 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי ב. זעירא
    20 מאי 2020, 13:08
  • האם עדיף לתלות מודעות השבת אבידה לבד במקום לפרסם בעיתון משום מצוה בו יותר מבשלוחו?
    על ידי יושב אוהלים » 06 ינואר 2020, 11:47 » ב הלכה ומנהג
    0 תגובות
    51 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי יושב אוהלים
    06 ינואר 2020, 11:47
  • אשכול הנהגות וסיפורים על הצדיק רבי שמשון פינקוס זצ"ל
    על ידי מאן דהו » 17 יוני 2019, 20:28 » ב דעת דורות
    14 תגובות
    656 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי מאן דהו
    24 יוני 2019, 00:55
  • פרשת שלח לך - פנינים וסיפורים ליקוטים