שערוריית כשרות- חמורה!

כל מה שקשור לכשרות, בצורה ענינית בלבד
כללי הפורום
כל אשכול שיסטה מענינו, ימחק לאלתר. כל משתמש שידון לגופם של אנשים או יכנס לענינים פוליטים וכיוצ"ב יורחק לצמיתות.

פותח הנושא
הראני
משתמש ותיק
נתן תודה: 30 פעמים
קיבל תודה: 30 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

Re: שערוריית כשרות- חמורה!

שליחה על ידי הראני » 11 פברואר 2018, 13:47

אפרים צבי כתב:אני גם יש לי את המיני בר נועם 1 ובדקתי בשבת לאחר הרבה שעות וממש נכותי [והראני, אפשר שעליך לעשות על כך תשובה שגרמת ליהודי להצטער לחינם] והסיבה לכך שהמים רותחיםהיא שהצינור המוביל את המים עשוי מנירוסטה והוא ממש סמוך למיכל ולכך יש לו כל הזמן השקה רותחת, [ואדרבה ע"פ מה שבדקתי בגרסה הקודמת של המיני בר של העדה החרדית המיים היו קרים, בדקתי את זה אצל סבא שלי בבית שיש שלו את המיני בר המתחרה לנועם 1, ושמעתי שבגרסה הנוכחית פתרו את זה בהעדה, ואני לא יודע אם זה נכון ואשמח לשמוע ממיש קנה את זה לאחרונה]
לענין הסננים הדיון בכלל לא קשור לנועם1, הסננים הם בעיה כללית של כל המיני ברים בעולם כולל אלו המצווים בבתי כנסיות וכן בתמי 4 המצוי אצל רבים מישראל ומשתמשים בו במיים הקרים בשבת [ושם גם אין פתרון כי הסננים מובנים בתוך המכשיר] וכל מי שאומר שיש הבדל בצורת הסינון בין העדה לההרב רובין אינו אלא טועה ומטעה, ואת הבעיה הזאת ניתן לפתור בקלות כמו שעשיתי אני שבקשתי שבשבת המיים לא יתחברו לסננים והם אינם עוברים כלל בסננים, ולכך כל השעוריה המדומה אינה אלא בגדר מוציא לעז וענשו חמור עד למאוד!!!
גם אתה מבין שלהתווכח על עובדות ע"ג פורום כזה או אחר, אינו אלא מי מנצח בדמגוגיה, ותו לא!
אני העלתי את הנושא לאחר שחבר שגר ברחובות היכן שגר הרב רובין בשכונת קרעטשניף והמסתעף שם שמע מהרב רובין עצמו שיש בזה בעיות, הלכנו ובדקנו ונוכחנו לדעת שאכן כן הם פני הדברים, לאחמ"כ חברת נעם 1 ועסקני הכשרות הנ"ל החלו להמציא גרסאות ותקרא את השרשור מתחילתו ותראה שהיו כאן בשמם כמה גרסאות, ומשו"כ גם אתה חשוד בעיני כמשווק מיני ברים על עוד לא תוכיח אחרת.
אבקש שיעלו כאן עוד ועוד עדיות, וכל אחד יבדוק במקומו את העניין, לא בשבת! כי בשבת אסור, נקודה.

אפרים צבי
נתן תודה: 13 פעמים
קיבל תודה: 14 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אפרים צבי » 11 פברואר 2018, 14:28

הראני כתב:
אפרים צבי כתב:אני גם יש לי את המיני בר נועם 1 ובדקתי בשבת לאחר הרבה שעות וממש נכותי [והראני, אפשר שעליך לעשות על כך תשובה שגרמת ליהודי להצטער לחינם] והסיבה לכך שהמים רותחיםהיא שהצינור המוביל את המים עשוי מנירוסטה והוא ממש סמוך למיכל ולכך יש לו כל הזמן השקה רותחת, [ואדרבה ע"פ מה שבדקתי בגרסה הקודמת של המיני בר של העדה החרדית המיים היו קרים, בדקתי את זה אצל סבא שלי בבית שיש שלו את המיני בר המתחרה לנועם 1, ושמעתי שבגרסה הנוכחית פתרו את זה בהעדה, ואני לא יודע אם זה נכון ואשמח לשמוע ממיש קנה את זה לאחרונה]
לענין הסננים הדיון בכלל לא קשור לנועם1, הסננים הם בעיה כללית של כל המיני ברים בעולם כולל אלו המצווים בבתי כנסיות וכן בתמי 4 המצוי אצל רבים מישראל ומשתמשים בו במיים הקרים בשבת [ושם גם אין פתרון כי הסננים מובנים בתוך המכשיר] וכל מי שאומר שיש הבדל בצורת הסינון בין העדה לההרב רובין אינו אלא טועה ומטעה, ואת הבעיה הזאת ניתן לפתור בקלות כמו שעשיתי אני שבקשתי שבשבת המיים לא יתחברו לסננים והם אינם עוברים כלל בסננים, ולכך כל השעוריה המדומה אינה אלא בגדר מוציא לעז וענשו חמור עד למאוד!!!
גם אתה מבין שלהתווכח על עובדות ע"ג פורום כזה או אחר, אינו אלא מי מנצח בדמגוגיה, ותו לא!
אני העלתי את הנושא לאחר שחבר שגר ברחובות היכן שגר הרב רובין בשכונת קרעטשניף והמסתעף שם שמע מרובין עצמו שיש בזה בעיות, הלכנו ובדקנו ונוכחנו לדעת שאכן כן הם פני הדברים, לאחמ"כ חברת נעם 1 ועסקני הכשרות הנ"ל החלו להמציא גרסאות ותקרא את השרשור מתחילתו ותראה שהיו כאן בשמם כמה גרסאות, ומשו"כ גם אתה חשוד בעיני כמשווק מיני ברים על עוד לא תוכיח אחרת.
אבקש שיעלו כאן עוד ועוד עדיות, וכל אחד יבדוק במקומו את העניין, לא בשבת! כי בשבת אסור, נקודה.
סליחה לא הבנתי את כונתך אני מדבר עובדות בשטח שבדקתי בשבת והמים רותחים!!!! ובענין הסננים התברר שהדיון אינו נוגע למיני בר כזה או אחר א"כ למה ליצור שערוריות בשעה שאין כאן ענין הקשור לכשרות מסוימית ולמיני בר מסוים.
דמוגגיה זולה אינה משנה את המציאות ואם יש כאן טענות עניניות נשמח לשמוע

פותח הנושא
הראני
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי הראני » 11 פברואר 2018, 14:34

אפרים צבי כתב:
הראני כתב:
אני העלתי את הנושא לאחר שחבר שגר ברחובות היכן שגר הרב רובין בשכונת קרעטשניף והמסתעף שם שמע מרובין עצמו שיש בזה בעיות, הלכנו ובדקנו ונוכחנו לדעת שאכן כן הם פני הדברים, לאחמ"כ חברת נעם 1 ועסקני הכשרות הנ"ל החלו להמציא גרסאות ותקרא את השרשור מתחילתו ותראה שהיו כאן בשמם כמה גרסאות, ומשו"כ גם אתה חשוד בעיני כמשווק מיני ברים על עוד לא תוכיח אחרת.
סליחה לא הבנתי את כונתך אני מדבר עובדות בשטח שבדקתי בשבת והמים רותחים!!!! ובענין הסננים התברר שהדיון אינו נוגע למיני בר כזה או אחר א"כ למה ליצור שערוריות בשעה שאין כאן ענין הקשור לכשרות מסוימית ולמיני בר מסוים.
דמוגגיה זולה אינה משנה את המציאות ואם יש כאן טענות עניניות נשמח לשמוע
אתה מבין שאם תאמר שאתה בדקת ואני יאמר שאני בדקתי ואתה תכתוב את זה עם לחץ גדול יותר על המקשים ואני יכתוב שוב עם לחץ גדול על המקשים וחוזר חלילה וחלילה, לא יצא מזה שום דבר.
שמענו אותך, שמעו אותי, וזהו!
אל תכעס ואל תתעצבן זה לא מכבד לא אותך ולא את המקום בו אתה נמצא (ברה"ר)!

עברי
נתן תודה: 22 פעמים
קיבל תודה: 40 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי עברי » 11 פברואר 2018, 14:36

חבל שהשיח מדרדר זה כבר עושה חשק לברוח...

שוו בנפשכם בית מדרש שהדיבורים הנשמעים הם מהסגנון הנ"ל.

תצליחו בדרככם, וה' יהא בעזרכם.

פותח הנושא
הראני
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי הראני » 11 פברואר 2018, 14:53

עברי כתב:חבל שהשיח מדרדר זה כבר עושה חשק לברוח...

תצליחו בדרככם, וה' יהא בעזרכם.
חותם על כל מילה, שתקתי די הרבה זמן, עד שראיתי שלוקחים את הנושא למקום לא אמיתי על סמך חצאי אמיתויות ובדותות.

הבוחן
משתמש ותיק
נתן תודה: 71 פעמים
קיבל תודה: 86 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי הבוחן » 11 פברואר 2018, 19:47

הראני כתב:
הבוחן כתב:לענ"ד הענין מוצא,
אני רק מבקש מכל מי שקורא שיקרא בסבלנות את כל האשכול מהתחלה ועד הסוף, וישפוט בעצמו מי כתב עניני ומי לא, מי ענה על מה שכתבו ומי דיבר בסיסמאות ולא הסכים להתיחס לעובדות... מי נראה שסימן מראש מטרה ולא נותן לעובדות לבלבל אותו...
שבוע טוב לכולם!
תודה על הסיכום, הרשות לסכם אשכול שאינו שלך הוא עדות לענייניות בפני עצמה.
ולך ר' נפתלי ולכל חו"ר הפורום אני מציע לא לבדוק זאת בשבת אלא ביום חול, כי בשבת נכנסים לחששות של איסורי דאורייתא.
הרב הראני היקר והחביב,
לא סיכמתי לאף אחד את האשכול, כתבתי מה נראה לעניות דעתי (אולי לא ידעת לפתוח את הראשי תיבות...) סיכומו של הענין, וגם אם כן מדוע זה אומר שאיני עניני?!
מ"מ אם יש לך מה להוסיף בנידון ולענות לטענות האנשים אשמח אם תענה על הדברים, ולא רק תאיים על אנשים באיסורי דאוריתא, לפני שאתה מגיב תעבור שוב בסבלנות ותראה אם ענית תשובות על שאלות ששאלו אותך, 80% ממה ששאלו אותך לא ענית...

סמל אישי של משתמש

מנהל ראשי
מנהל האתר
נתן תודה: 108 פעמים
קיבל תודה: 304 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מנהל ראשי » 11 פברואר 2018, 21:30

הנושא מיצה את עצמו וננעל. במידה ויש למאן דהו ממצאים חדשים, אודה אם יפנה אלי ואפתח את האשכול מחדש

סמל אישי של משתמש

אברך
משתמש ותיק
נתן תודה: 494 פעמים
קיבל תודה: 290 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אברך » 03 אוקטובר 2018, 21:49

הראני כתב:הנידון: בר המים 'נועם1'.
בשנה האחרונה פרץ לשוק בר מים בשם 'נועם1, הנ"ל מלווה בפרסומות רעשניות וצבעוניות, כשגולת הכותרת שלהם היא 'כשרות מהדרין' שיש עליו (או לפי פרסומיהם בהכשר הבד"ץ).
הקלטות שיש אצלי!! מעלות כי הרב נותן הכשרות לאותו מיני בר, מעיד מפורשות כי בעלי החברה לא פעלו לפי הוראותיו!!!
ראוי לציין כי עיקר הבעיה היא דוקא במסננים ובמים הקרים, ולאו דוקא במים החמים (אע"פ שגם במים החמים ישנה בעיה לא פשוטה).
לשאלת השואל אם לא עשו את הוראותיך למה לא הורדת מהם את הכשרות, ענה הרב המכשיר כי אפשר לפתור את הבעיות ע"י כמה וכמה פעולות.
לשאלה למה א"כ לא מצורפות הוראות מהגוף נותן הכשרות על כך?
אין תשובה.
לא היית מעלה נושא זה, אילולא הדבר תלוי באיסורי תורה חמורים, ולאחר שניסיתי אני ועוד כמה יהודים כשרים להסדיר את הנושא, אך הדבר לא צלח.
יצויין כי הרב מחפוד שליט"א הסיר את הכשרות מאותו מיני בר לפני כמה חודשים, אך עדיין הוא נושא שני כשרויות כשאחד מהם קורא לעצמו בד"ץ.
שאלתי את הגאון רבי יצחק מרדכי הכהן רובין שליט"א, האם מותר להשתמש בבר-המים 'נועם 1' בשבת. והוא השיבני שבמים החמים מותר, משום שהם נאספים במכשיר בערב שבת, ואין כניסת מים נוספת בשבת, אבל במים הקרים והפושרים אסור להשתמש בשבת, משום איסור בורר (כמדומני שהסביר שהמים מתערבים בכדוריות המטהרות ומנקות אותם, ואח"כ מסתננים ע"י מסננת ויוצאים אל ברזי הבר-מים, והוי בורר בכלי שאסור אפי' אוכל מתוך פסולת ולאלתר). ואמר לי שדיבר ע"ז עם כל הרבנים נותני ההכשר, והם אמרו לו שלא נתנו הכשר אלא על המים החמים, ורק המכון הטכנולוגי התירו גם המים הקרים, ולדבריו הם טועים בדבר משנה, משום שלא הבינו כראוי את הנידון, ע"כ דבריו בערך.
אפשר להתקשר ולשאול את הרב בעצמו.
מס' הטל: 02-6518525
בוקר - ימים: א' ג' ד' | בין השעות: 8:00-8:30
ערב - ימים: א' ב' ד' ה' | בין השעות: 7:45-8:15
לילה - אחרי 11.
יום שישי - בין השעות: 11:30-12:30. שאלות נחוצות - החל משעה לפני שבת.

מבין ענין
משתמש ותיק
נתן תודה: 276 פעמים
קיבל תודה: 123 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מבין ענין » 18 דצמבר 2018, 23:56

רמתים צופים כתב:אני עובר על התגובות ואני משתומם למראה עיני. מגיע מישהו ואומר שיש בעיה בסינון שיש עליו כמה מההכשרים המובילים ביהדות הנאמנה, ואינו מוכן בשום אופן לגלות ולו במקצת מה הבעיה. כמה שמתחננים ומבקשים ממנו לגלות מהו הבעיה, הוא עושה את עצמו אילם. למה שנאמין לאדם הזוי כזה? למה לחשוש על דבר שלא ידוע שום חשש בזמן שגדולי המכשירים עומדים מאחוריה?
אני מלמד עליו כף זכות, ששמע שיש בעיה חמורה, אך לכשעצמו אין לו את הפרטים לברר את הענין עד תומו על טיב הבעיה ופרטיה.

הבינוני של התניא

שליחה על ידי הבינוני של התניא » 17 מרץ 2019, 23:07

עדכון:

הוגשה בקשה לתביעה יצוגית בעניין

מצו''ב כתב התביעה

https://send.magicode.me/send-file/file ... d3c8b/view
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

סמל אישי של משתמש

פעלעד
משתמש ותיק
נתן תודה: 55 פעמים
קיבל תודה: 160 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי פעלעד » 17 מרץ 2019, 23:14

חוששני שללכת לערכאות יותר חמור מחשש בורר שהועלה כאן...

נפתולי
משתמש ותיק
נתן תודה: 149 פעמים
קיבל תודה: 125 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נפתולי » 17 מרץ 2019, 23:55

עיון בכתב התביעה מעלה שכל הטענה היא אך ורק לגבי חשש בורר בסננים.
דיברתי עם 3 מורי הוראה ושנים מתוכם אמרו לי שהם אינם רואים שום חשש בשימוש בסננים בשבת, והשלישי אמר שכדאי לא להשתמש בזה אך אין צריך לעשות בלגן מזה (כלשונו).
לדעתי מה שהרב רובין מורה היום להוסיף מעקף זה רק כדי לצאת ידי כולם, אבל לא שזה ממש בורר בשבת בלי המעקף.
לכאורה אם חברת אפיקים יביאו בבית המשפט פסקי דין של כמה רבנים שאין חשש בסננים, אזי כל התביעה נופלת כמגדל קלפים.

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 416 פעמים
קיבל תודה: 570 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 18 מרץ 2019, 00:45

השאלה מה הרב רובין אומר, אם כתבו שהרב רובין מכשיר והוא אינו מכשיר, הם יכולים להסתבך.

בר בי רב
משתמש ותיק
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 66 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר בי רב » 29 מרץ 2019, 10:42

האם קיבלו היתר לפנות לערכאות?

סתירת זקנים בנין
נתן תודה: 24 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי סתירת זקנים בנין » 29 מרץ 2019, 17:19

להוי ידוע לכולם שרבים מגדולי הדור ובתוכם מרן הראש"ל הרה"ג יצחק יוסף שליט"א התירו להשתמש בסננים בשבת מכל סוג שהוא, ועל כן אין מה לזעוק על ענייני מסננים כאלו ואחרים, מי שמחמיר שיעשה כמו שעושים בכל מערכת אחרת של סינון מים, אבל מכאן ועד לבחון הכשרים, הדרך רחוקה.

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 416 פעמים
קיבל תודה: 570 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 29 מרץ 2019, 18:00

סתירת זקנים בנין כתב:
29 מרץ 2019, 17:19
להוי ידוע לכולם שרבים מגדולי הדור ובתוכם מרן הראש"ל הרה"ג יצחק יוסף שליט"א התירו להשתמש בסננים בשבת מכל סוג שהוא, ועל כן אין מה לזעוק על ענייני מסננים כאלו ואחרים, מי שמחמיר שיעשה כמו שעושים בכל מערכת אחרת של סינון מים, אבל מכאן ועד לבחון הכשרים, הדרך רחוקה.
לא יודע מי זה רבים מגדולי הדור שמתירים, אני יודע שהגר"י יוסף מתיר ולא שמעתי על אחרים שמתירים (והיתרו על סמך הרשב"א במלאכת צד הוא צע"ט, אך אי"ז ענין האשכול).
לכתוב שאין מה לזעוק על ענין שרק הגר"י יוסף מתיר הוא משונה ולא ענייני מכל מבט באשר הוא.

נחפשה דרכינו
משתמש ותיק
נתן תודה: 29 פעמים
קיבל תודה: 50 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נחפשה דרכינו » 30 מרץ 2019, 21:44

אין נפק"מ מי המתיר, גם אם יש רק רב אחד מוסמך שאוסר, וכל רבני הדור מתירים, יש מקום גדול לבדוק את ההכשרים בענין

סתירת זקנים בנין
נתן תודה: 24 פעמים
קיבל תודה: 8 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי סתירת זקנים בנין » 30 מרץ 2019, 23:06

כוונתי שזה לא משהו נסתר ולא ידוע שהוא 'מכשול', זה מחלוקת ידועה ומי שמחמיר יודע טוב מאוד לא להשתמש בסננים, ואדרבה, זה שהם נתנו כשרות זה אומר שהם מתירים את הסננים (מי שלומד את הסוגיא יודע שזה לא כזה פשוט שזה אסור).

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 0 אורחים