עזרה לגבי שם לתינוק

בן ישיבה

משתמש ותיק
ב"ה נולד לי היום בן,
ויש לי סבא שעדיין חי והשם שלו הוא ארי'ה אך קוראים לו לייב, השם לייב אצלו זה רק כינוי ולא השם שלו, השאלה שלי אם אני יכול לתת לבן שלי את השם לייב או שזה בעיה בגלל שהסבא ר' אריה המכונה לייב עדיין חי

האם אתה מתכוון לקרוא לו לייב על שם הסבא או על שם מישהו אחר?

אלימלך

משתמש ותיק
מזל טוב מזל טוב. תזכה להכניסו בבריתו של אברהם אבינו ולגדלו לתורה לחופה ולמעשים טובים.

יעבץ

משתמש ותיק
הרבה הרבה מזל טוב! שתרוו ממנו רוב נחת, גידול קל ומלא אושר!!
לגבי נתינת השם, ראוי להתייעץ אם מישהו שאתה מכיר וסומך עליו באופן אישי. בכל מקרה אצל האשכנזים שנוהגים לא לקרוא על שם הורים וסבים בחייהם, לא מקובל לקרוא גם בשם שהוא רק כינוי.
הרבה נחת!

מכל מלמדי השכלתי

משתמש ותיק
עיין בספר החדש והנפלא "כל משאלותיך" הוראות ממרן הגרח קנייבסקי בעניין זה. כמו כן יכול להועיל לך מאוד הספר ויקרא שמו בישראל.
מזל טוב. וסליחה שאיני יכול לצטט לך מהכתוב שם.

בן איש חי

משתמש ותיק
כלומר שהתינוק הוא נין.
יש רבים שאינם מקפידים אלא על בנים ונכדים ולא יותר.
רוב נחת

בן ישיבה אמר:
רחמים אמר:
האם אתה מתכוון לקרוא לו לייב על שם הסבא או על שם מישהו אחר?

על שם סבא אחר שכבר לא חי
הכל הולך אחר הכוונה, וכמו שכשקוראים לתינוק ישמעאל מתכוונים לכהן גדול ולא לישמעאלי בן המצרית.

סבא

משתמש ותיק
מזל טוב ורוב נחת ושמחה, תזכה לגדלו לתורה ולחופה ולמעשים טובים, ולהכניסו בבריתו של אאע"ה.

יהודי

משתמש ותיק
הרבה מזל טוב והרבה נחת
כמדומה שמנהג האשכ' כמו שכתב ר' יעבץ שכלל לא קוראים אפילו באופן זה.

מכל מלמדי השכלתי

משתמש ותיק
בן ישיבה אמר:
ב"ה נולד לי היום בן,
ויש לי סבא שעדיין חי והשם שלו הוא ארי'ה אך קוראים לו לייב, השם לייב אצלו זה רק כינוי ולא השם שלו, השאלה שלי אם אני יכול לתת לבן שלי את השם לייב או שזה בעיה בגלל שהסבא ר' אריה המכונה לייב עדיין חי

בבוא היום תעדכן מה עשית בסוף

פרלמן משה

משתמש ותיק
יש אומרים כי לייב מתפרש בתרי אנפין, מלשון אריה ומלשון הודאה, ושם "יהודה לייב}" הוא ע"ש הכתוב יהודה אתה יודוך, השאלה היא איזה לייב היה סבא שלכם...

אלכס

משתמש ותיק
פרלמן משה אמר:
יש אומרים כי לייב מתפרש בתרי אנפין, מלשון אריה ומלשון הודאה, ושם "יהודה לייב}" הוא ע"ש הכתוב יהודה אתה יודוך, השאלה היא איזה לייב היה סבא שלכם...
הוא כתב שמו אריה
ומה זה משנה לעצם השאלה
ואגב יש גם חיים לייב שזה 'חיים'

בן ישיבה

משתמש ותיק
פותח הנושא
מכל מלמדי השכלתי אמר:
בן ישיבה אמר:
ב"ה נולד לי היום בן,

בבוא היום תעדכן מה עשית בסוף

בסוף ויתרתי על השם לייב, ונתתי רק י'הודה על שם סבא שקראו לו י'הודה לייב,
אך לאחר מעשה טען לי אחד הדודים כי גם הסבא שנקרא בשם י'הודה לייב אז השם האמיתי שלו הי'ה רק י'הודה ולייב הי'ה כינוי,

וכאן איתי המקום להודות לחברי הפורום דכאן הן על האיחולים והברכות, והן על העזרה

הפקדתי שומרים

משתמש ותיק
סבא אריה כפי שהבנו חי וקיים ב"ה, גם סבא י'הודה חי וקיים? אלא"כ נשתנה משהו בנוגע להשם ברגע האחרון. או שסבא אריה אינו אלא משל. סליחה על החפירה..
שוב מזל טוב לרך הנולד המכונה י'הודה או אריה..

בן ישיבה

משתמש ותיק
פותח הנושא
הפקדתי שומרים אמר:
סבא אריה כפי שהבנו חי וקיים ב"ה, גם סבא י'הודה חי וקיים? אלא"כ נשתנה משהו בנוגע להשם ברגע האחרון. או שסבא אריה אינו אלא משל. סליחה על החפירה..

סבא ר' י'הודה לא חי נפטר כבר לפני הרבה שנים לא זכיתי להכירו,
סבא ר' ארי'ה חי לאורך ימים ושנים טובות,

הפקדתי שומרים

משתמש ותיק
לא נשאר לנו אלא לאחל לסבא ר' אריה המכונה גם לייב אריכות ימים ושניים, ושספק הנז' יעלה גם בעוד עשרות שנים...

מכל מלמדי השכלתי

משתמש ותיק
זה הקטן יהודה בן הרב בן ישיבה גדול יהיה וכשם שנכנס לברית כל יכנס ב"ה לתורה לחופה למצוות ולמעשים טובים. אמן.

בנציון

משתמש ותיק
בן ישיבה אמר:
הפקדתי שומרים אמר:

יש שאומרים שאפשר לקרוא יהודה לייב גם אם יש סבא שנקרא אריה לייב, מכיון שיש שתי תרגומים ללייב, אריה ויהודה, ואין זה נקרא שקורא בשם אדם חי.

בן ישיבה

משתמש ותיק
פותח הנושא
בנציון אמר:
בן ישיבה אמר:
הפקדתי שומרים אמר:

יש שאומרים שאפשר לקרוא יהודה לייב גם אם יש סבא שנקרא אריה לייב, מכיון שיש שתי תרגומים ללייב, אריה ויהודה, ואין זה נקרא שקורא בשם אדם חי.

האמת היא אולי לא פירטתי נכון את השאלה שלי, אבל זו היתה מהצדדים בשאלה,
והוא כי יש הטוענים ש'לייב' המצורף לאריה הכוונה הוא לאריה וכותבים את זה ב-2 יודי"ן, מאידך לייב המצורף לי'הודה הוא מלשון הודאה וכותבים את זה עם יו"ד אחד, כך יש טוענים, אך בפועל ההגיה היא אותה הגיה ולא ניכר שום הבדל ביניהם,
מה עוד שמעניין הוא כי הרבה שנקראו בשם י'הודה ליאון (גם בתקופת הראשונים מצינו צירוף זה), ו'ליאון' ודאי הכונה לאריה זאת אומרת שעצם השם אריה מצורף איכשהו לי'הודה כך שאין שום הוכחה להגיד ש'לייב' המצורף לי'הודה יהיה מלשון הודאה ולא מלשון אריה,

חלק עליון תַחתִית