עלון משנת התלמוד : מתעדכן

יעקב ו.

משתמש רגיל
פותח הנושא
בעז"ה יהיה בעוד חצי שנה. העלונים נכתבים על פי סדר הלימוד של הש"ס והתחילו לצאת כשאחזו בב"ק.  

אלף זעירא

משתמש רגיל
העלון נפלא ביותר!
ועכשיו אני שואל ברצינות ללא שמץ של ציניות:
אשמח אם יסבירו לומדי 'משנת התלמוד' כיצד מסיימים ש''ס בכל שנה! גם אני רוצה, איך מבצעים זאת?!
איני מדבר על אמירת כל המילים... כי אם על לימוד! [ברמה של כתיבת חבורות והוצאת עלונים].
[כמובן שמי שלומד כל היום רק את סדר הלימוד הזה יוכל להספיק שבע דף ביום. [לפחות גמרא רש''י]. אבל הרי לא מדובר בכולל מגובש שזהו סדר הלימוד בו אלא באנשים שמתעסקים במשך היום בדברים נוספים].

ייעוץ תורני

משתמש ותיק
אלף זעירא אמר:
העלון נפלא ביותר!
ועכשיו אני שואל ברצינות ללא שמץ של ציניות:
אשמח אם יסבירו לומדי 'משנת התלמוד' כיצד מסיימים ש''ס בכל שנה! גם אני רוצה, איך מבצעים זאת?!
איני מדבר על אמירת כל המילים... כי אם על לימוד! [ברמה של כתיבת חבורות והוצאת עלונים].
[כמובן שמי שלומד כל היום רק את סדר הלימוד הזה יוכל להספיק שבע דף ביום. [לפחות גמרא רש''י]. אבל הרי לא מדובר בכולל מגובש שזהו סדר הלימוד בו אלא באנשים שמתעסקים במשך היום בדברים נוספים].
מה הבעיה?
אם למדת היום דף גמ' עשר פעמים - תוכל לחזור עליו מחר תוך דקותיים.

(אם תרצה לעשות זאת מסודר יותר - קנה לך תוכנת "קלזכור".
או תשיג משהו חינמי שיש דומה לזה, שכחתי את שמו.
ואחרי שתסכם בקצרה כל יום תוכל לחזור תמיד תוך דקה או שתיים קצת לפני ששכחת, ושיהיה בהצלחה!)

מבני ברק

משתמש ותיק
אתמול בצהרים התקיים הסיום בהר נוף אני חייב לומר שראו על פניהם של כל אחד מהמסיימים אושר אמיתי ופנימי ממש מעורר קנאה
בכל אופן מדובר בקבוצת לומדים בירושלים שיושבים ולומדים משתים בצהרים עד שבע בערב והדבר ממש אפשרי ודאי גמרא רש"י וכ"ש גם בלי רש"י (דרך אגב השכל מתרגל לחשוב מהר אבל גם בלי זה) זה אפשרי לכל בעל כשרונות ממוצע ומטה רק שצריך עקשנות כמובן שהישיבה בחבורה הנ"ל מקילה זאת
יש קבוצה כזאת גם בקרית ספר אך אני לא יודע פרטים עליהם
ביום ראשון הקרוב מתחילים ברכות בעז"ה שימו לב שגם מי שיודע שלא ישרוד בזה יותר מחודש וחצי יש לו ביד כבר ברכות שבת עירובין

שמעיה

משתמש ותיק
למי שגמר את הש''ס, אין כל בעיה לחזור על ז' דף ליום. צריך לזה בין שעה וחצי לשעתיים. עם זמן להשלמות כל שבוע של עניינים מסובכים.

שמעיה

משתמש ותיק
יעקב ו. אמר:
https://drive.google.com/file/d/1BEJ1h6ZoVysfTWGIri3wlRQZfNpUwizI/view?usp=sharing

בדבר העורך בתחילת הגיליון ניתן לראות שיקוף מדוייק של השיח שהתפתח כאן ממעל, כך זכיתי ודבריי הובאו כאחד הלומדים ה'מבוגרים'...
לעצם העניין, עלי לציין כי השבח לא-ל וזכיתי להצטרף בתחילת המחזור הנוכחי בלימוד ז' דף גמ' ותוס' (בלא רש''י). ברכות ושבת היה ב''ה בקלות, ועירובין מגיע יותר בקושי. ועד עתה חסרים לי רק מספר דפים שאני מקווה להשלימם בקרוב.
יעזור ה' וימשיך כך הלאה. 

יעקב ו.

משתמש רגיל
פותח הנושא
בהצלחה רבה בהמשך!​
הסיבה שהכנסתי את המילים שלך, [אני מקווה שזה בסדר] הוא בין היתר כיון שזו תגובה די אופיינית גם של לומדים אחרים. וכאן נתת לי מן המוכן.
למעשה יש קבוצה די גדולה של אברכים בק"ס שלומדים את השבע דף, ובזמנו פרסמתי על הקבוצה שרציתי לפתוח הייתי מאוד מופתע מגודל ההיענות. וכך גם בהתמדה וכמעט שלא היו נושרים מהקבוצה למשך יותר מחצי שנה מאז שהיא נפתחה. [היא לא התחילה מתחילת המחזור אלא רק באמצע]
בקשר לקושי, מניסיון אישי שלי עדיף לדלג על ימים שלא הספיקו, מאשר לצבור חובות. ורק אם יש זמן להשלים. וכך גם אם יש כמה חורים, עדיין הרוב כן נלמד. ובשבילך זה ודאי לא בעיה, מקסימום תדלג על כמה תוס'..

משכנות יעקב

משתמש רגיל
יעקב ו. אמר:
בהצלחה רבה בהמשך!​
הסיבה שהכנסתי את המילים שלך, [אני מקווה שזה בסדר] הוא בין היתר כיון שזו תגובה די אופיינית גם של לומדים אחרים. וכאן נתת לי מן המוכן.
למעשה יש קבוצה די גדולה של אברכים בק"ס שלומדים את השבע דף, ובזמנו פרסמתי על הקבוצה שרציתי לפתוח הייתי מאוד מופתע מגודל ההיענות. וכך גם בהתמדה וכמעט שלא היו נושרים מהקבוצה למשך יותר מחצי שנה מאז שהיא נפתחה. [היא לא התחילה מתחילת המחזור אלא רק באמצע]
בקשר לקושי, מניסיון אישי שלי עדיף לדלג על ימים שלא הספיקו, מאשר לצבור חובות. ורק אם יש זמן להשלים. וכך גם אם יש כמה חורים, עדיין הרוב כן נלמד. ובשבילך זה ודאי לא בעיה, מקסימום תדלג על כמה תוס'..
אם יש קבוצות בירושלים ובק"ס
אולי תפתחו לנו גם בב"ב ???

יעקב ו.

משתמש רגיל
פותח הנושא
יש לנו את הלוח מודפס, ונשמח לתת אותו למי שמעוניין להצטרף וללמוד. בעמוד האחרון של העלון יש מספרים בירושלים ביתר ומודיעין עלית.
בקשר לפתיחת קבוצה בבני ברק, כמובן נשמח מאוד אם מישהו ייטול יוזמה, ויש כבר לא מעט לומדים משם. 
[מתנצל על האיחור בתגובה]

שמעיה

משתמש ותיק
שוב, הוכנסו מספר דיונים בפורומינו הנכבד לגליון. שורו וראו בהקדמה ובסוף.
כה לחי!

חלק עליון תַחתִית