היתה עלי יד ה' (יחזקאל פרק לז חזון העצמות היבשות)

כללי הפורום
  • פותח נושא חדש? שים לב! למען שמירת הסדר הטוב, יש לפתוח את הנושא בפורום של החומש/הפרשה, ולציין בכותרת הנושא את שם הפרשה או את שם הספר והפרק עליו נסוב הדיון. במידה ומדובר בנושא כללי יש לפתחו כאן.
  • אשמח לעזרה בקטלוג נושאים ישנים לפי חומש/פרשה. הקִטלוג יתבצע בצורה פשוטה: דווחו על ההודעה הראשונה בנושא > בחרו ב"האשכול שייך לקטגוריה אחרת, נא ציין בשדה המידע את הקטגוריה הנכונה" > הזינו בשדה המידע את שם החומש/הפרשה, ואני כבר אדאג להעביר את הנושא לחומש/פרשה המבוקש/ת.
  • יש אפשרות כללית בפורום "לקפל" מדורים לקטגוריה אחת (ע"י לחיצה על המינוס בצד השמאלי בראש כל קטגוריה), בכדי לאפשר גלילה מהירה במידת הצורך. הקיפול/הפתיחה יישארו כך גם בכניסות הבאות לפורום עד ללחיצה הבאה.

פותח הנושא
יצחק
הודעות: 1464
הצטרף: 07 דצמבר 2017, 23:49
נתן תודה: 487 פעמים
קיבל תודה: 478 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

היתה עלי יד ה' (יחזקאל פרק לז חזון העצמות היבשות)

שליחה על ידי יצחק » 17 אוקטובר 2019, 11:05

וז"ל רש"י: היתה עלי יד ה' ויוציאני ברוח ה' וגו'. יד ה' כל יד ה' שבנבואה לשון כפייה הוא שהיתה הרוח כופה אותו לילך כמשתגע אל מקום שהרוח חפץ. עכ"ל. 
וצ"ב למה היה כאן צורך שה' יכפה עליו את הנבואה הרי ענין הנבואה הזו הוא טובה לישראל.
(ובמדרשים שמצויינים בתולדות אהרן כתוב שיד ה' הכוונה מפתח של תחית המתים שלא נמסר לשליח וזה נמסר ליחזקאל, וא"כ אדרבה יש כאן שפע מיוחד של הטבה שניתן ברשות הנביא יחזקאל, אבל ברש"י מבואר וכן משמע מפשטות לשון הפסוק שיחזקאל לא רצה בנבואה הזו והוא הוכרח לזה כמו הנבואות הקשות של ירמיהו ויחזקאל שהיו היה מוכרחים לזה. 

  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “תנ"ך ופרשת שבוע”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים | 2 אורחים