במבט תורני: מה דעתכם על צרתו של ראה"מ?

במה לדיון בנושאים אקטואליים העולים על שולחן מלכים, במבט תורני
כללי הפורום
פורום אקטואליה נועד לתת מענה לנושאים העולים בפורום מעת לעת, ואינם נושאים תורניים מובהקים
מעתה אין לפתוח אשכולות בנושאי חינוך, גיור, ושאר נושאים מעין אלו, אלא כאן
הפורום פועל כרגע במתכונת הרצה, וכדאיות קיומו נבחנת. נא לשמור על רמתו הגבוהה של הפורום.

אסור בתכלית האיסור לפתוח אשכולות או לכתוב הודעות שיש בהם כדי לבוא לזלזול בגדולי תורה או בציבורים שונים
אשכולות שכאלו יימחקו, והפותח או המגיב יורחק מהפורום

פותח הנושא
אח שלך
משתמש ותיק
מאמרים: 0
נתן תודה: 221 פעמים
קיבל תודה: 88 פעמים
יצירת קשר:
סטטוס: לא מחובר

במבט תורני: מה דעתכם על צרתו של ראה"מ?

שליחה על ידי אח שלך » 24 נובמבר 2019, 22:37

זה בלבול חרדי קלאסי, והשתיקה הנבוכה של רבים היא לא סתם...   מצד אחד - זה נראה בכלל לא נושא שלנו ויש הרגשה טבעית ש"מה לנו ולהם".  [אך זה לא מבטל את העובדה שזו מציאות חיינו וזה תופס מקום בלב של רבים מאיתנו בין אם נרצה ובין אם לא, ולו יהי בגלל שהסתבכנו איתו חזק כבר הרבה זמן]   מאידך - הרגש היהודי נמשך לרחם על נרדף, ואפילו צדיק רודף רשע וכו'.  [ומי כמו החרדים יודעים שהמערכת רודפת בכוונה את מי שהיא רוצה לחסל]   מצד שלישי - סוף סוף מדובר ברשע היודע היטב את בוראו וכנראה נחשב מומר מהודר שמורידין וכו'.   מצד רביעי - יש לו כנראה גם זכויות רבות בעניני הכלל.   מצד חמישי - יש לפקפק אם היו אי אלו מקרים שעשה זאת עם קמצוץ של לשם שמים.  (וכמדומה שיש מקורות שגם בכה"ג ראוי להרגיש הכרת הטוב)  מצד שישי - הוא גם עשה לתורה ולשומריה עוולות לא מועטות.   מצד שביעי - יש משהו מכוער מאוד בעמידת החרדים לצידו.  כי בעיני אחינו התועים המאמינים בחוק ובדקויות שלו - זה נראה כאילו התורה של החרדים איננה רודפת צדק וחיה בשלום ושלווה עם שחיתות. (אמנם מאידך כלפי הימניים זה דוקא קידוש ה' להשאר איתו.  כי אדרבה הם מצפים לראות שהחרדים יהיו הכי נאמנים ולא בוגדניים ותוקעי סכין כמו שמקובל אצל החילונים, "יאמרו כך עושים לבני לוייה")  מצד שמיני - נחרדתי לשמוע הודעה רשמית של יהדות התורה שיש לו חזקת החפות ורק בית המשפט יחליט כי הוא הסמכות וכו'... גועל נפש! אין לך הכרה בערכאות חמורה מזו.  (למרות שבעצם אין בזה כל חדש כי כל החפצא היומיומית של הכנסת היא זבל מאותו הסוג אלא שאין לנו ברירה.  וא"כ גם בית המשפט הוא רק בתפקיד של פרשן פסול לחוקי הכנסת הפסולה בלא"ה ומה לי כי אתלונן על בעיה ישנה זו)   מה עוד?     

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
נתן תודה: 150 פעמים
קיבל תודה: 200 פעמים
יצירת קשר:

Re: במבט תורני: מה דעתכם על צרתו של ראה"מ?

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 25 נובמבר 2019, 02:34

העוד הוא שאם לא נילחם גם אנו עכשיו באנשי השמאל שבמגדל השן בגבעת רם לא כדאי לחשוב מה יכול לקרות לדת בהמשך (מלבד מה שכבר קרה)

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 25 נובמבר 2019, 02:40

מאמר שלא כולם יסכימו עמו בעניין הנידון (משום והייתם נקיים, אני יודע שהמאמר פורסם בבור ביבים, אבל אני מכיר את הכותב ממקו"א ומשם לקחתי את המאמר)

אני אהיה שם. 
כן כן, אני בחור חרדי מן השורה, לא ליכודניק ולא ביביסט, אצא להפגין ולמחות ברחובות אם וכאשר תתקיים מחאה ציבורית כנגד הרדיפה המשפטית שעובר בנימין נתניהו. 
אני אצא, למרות שאין עתותיי בידי ולמרות שמעולם לא הפגנתי בעד או נגד משהו. אינני אנרכיסט או פורע חוק, אצא רק בכדי להביע את מחאתי האזרחית הלגיטימית.
אצא להפגין, לא משום שאני חושב שבנימין נתניהו הוא המנהיג הטוב ביותר למדינת ישראל בעת הזאת. הוא אכן מנהיג דגול ונדיר, אבל כבר אמר מי שאמר: "בתי הקברות מלאים אנשים שאחרים חשבו שאין להם תחליף". 
נכון, קשה לומר שבטווח הקרוב אנחנו רואים מישהו שיכול להיכנס לנעליו של נתניהו, ולמרות זאת, צריך להודות, שגם לנתניהו יש חסרונות. על אחת כמה וכמה בהתנהלותו במערכות הבחירות האחרונות, בעודו מנסה לחמוק מציידיו המשפטיים אטומי הלב, הוא ביצע מספר טעויות קריטיות שהביאו אותו למצבו הנוכחי. אבל למרות שהוא טעה מספר פעמים, עדיין אצא להפגין ולתמוך בו. 
זה גם לא משום שכחרדי עלינו להגן על בן ברית נאמן. נתניהו הוא לא בדיוק בן ברית נאמן, אלא הוא פוליטיקאי כמו כל פוליטיקאי - נאמן לך מתי שמשתלם לו, ובוגד בך מתי שעוד יותר משתלם לו. במשחק האכזרי הזה אין מקום לברית על בסיס חיבה והערצה אישית, יש מקום רק לשיקול קל של תועלת והפסד עבור הצרכים הזועקים של הציבור אותו אתה מייצג, צרכים שנחמסים חדשות לבקרים בידי גורמי שלטון שונים. 
דווקא משום כך, רבים שואלים את שאלת המאה: מדוע שהציבור החרדי לא יבצע עסקה שתכלול את ראשו של נתניהו תמורת הסדר סופי של חוק הגיוס עם יאיר לפיד? לפיד ירד על ארבע וייתן את הסכמתו לנוסח סופי ובכך הסוגיה הבעייתית הזו, שכבר מלווה אותנו למעלה משני עשורים עוד מימי אביו של לפיד - תרד באופן סופי מעל סדר היום. מדוע שלא נסכים לכך תמורת העברת השלטון לידי כחול לבן? 
בעיתונות מופיעים ציטוטים מפני גורמים בממשל האמריקאי שגורסים כי בשל הכאוס השלטוני בישראל הולכת וחומקת ההזדמנות הנאותה ל"עסקת המאה" אותה רוקח הנשיא טראמפ בין ישראל לפלסטינים. עבור הציבור החרדי הכאוס השלטוני דווקא יכול להוות הזדמנות נדירה לביצוע 'עסקת המאה' פנים ישראלית "חוק הגיוס תמורת הפלת שלטון הימין". 
והרי אין מקום לסנטימנטים אישיים כאשר על כף המאזניים מונחת הזדמנות כזו. מה גם שנתניהו עצמו, ברפיסותו, נושא חלק לא מבוטל באשמה לכך שהגיע לאן שהגיע. כולם היו בניו: מנדלבליט, רוני אלשיך, ניר חפץ, ועוד ועוד. 
וכאן רבים וטובים שואלים: אז למה לא?! 
זו טעות, רבותי. השאלה הזו מבוססת על טעות. אילו המאבק כאן היה על ראשו של נתניהו גרידא, אז אולי היה מקום לשקול כך את הדברים, אבל המאבק כאן הוא לא על ראשו של נתניהו אלא על השלטון במדינה. המאבק הוא מי ימשיך לשלוט כאן בשנים הבאות. וזו כבר שאלה שנוגעת לנו מאוד מאוד. 

השאלה היא האם הציבור יכול לומר את דברו ולהציב בראשו מנהיגים חזקים שיובילו את המדינה על פי תפיסת עולמם, או שהמנהיגים הנבחרים יהיו שבויים בידי עדר משפטנים ופקידים, שחלקם עילגים ממש. חלקם שקרנים ואגואיסטים, אנשי שמאל בעלי תפיסת עולם מצומצמת כחודו של מחט, אנשי השבט הלבן רודפי מיעוטים כרוניים, חסרי אחריות וחמלה וחוש צדק בסיסי. 
המאבק הוא האם מי שישלוט כאן במדינה יהיה מי שקיבל את תמיכת רוב הציבור באופן דמוקרטי והוגן או מי שעמד בתנאי סף מטופשים של קבלה למשרה ממשלתית פקידותית בשילוב קשרים אפלים עם חברי ועדת האיתור המקומית במשרד. 
אל תטעו, במאבק הזה אנחנו נמצאים בצד אחד בלבד. לא בחרנו בצד הזה, מישהו כבר בחר בשבילנו. לעולם לא נצליח להימנות על חברי כת הפקידים, הכניסה למועדון הזה סגורה בפנינו. בבחינת אמור לי מי חבריך ואומר לך מי שולט עליך. 
במשך שנות שלטונו של נתניהו, ככל הנראה הוא סבר שניתן לחיות בשלום אלו לצד אלו. בתמימותו הוא האמין לבלוף המטופש של "איזון בין הרשויות". מי שדווקא צחק ובז לתמימותו היו הפקידים והמשפטנים, הם בזו לו ולחוסר היכולת שלו לנצל את עוצמתו השלטונית. הם החליטו ללמד אותו בדיוק מי מאזן את מי ומי נשאר בסוף היום עם חיוך גדול גדול מאוזן לאוזן. הוי התמימות. 
ולכן, אני אצא לרחובות.
אני אצא לרחובות כי גם אם יאיר לפיד יחתום לי על כל מסמך שאבקש ממנו בנוגע לגיוס, הרי שתוך כדי דיבור הוא כבר יקרוץ למשפטן המשרדי, שיקרוץ ליועץ הממשלתי, שבתורו יקרוץ אף הוא לשופט התורן: מצטערים, הניסוח אינו חוקתי. היתה עסקת המאה, נהפכה לבדיחת המאה. 
כל מי שבקי מעט בהתנהלות שלטונית וזוכר את אשר אירע כאן בימי ממשלת לפיד יודע להבחין שיאיר לפיד לא מהווה עבורנו איום בגלל חוק הגיוס. הוא סתם פרזנטור שמדגמן נושא חם עליו הוא תפס טרמפ. הולדתו וקבורתו של סאגת הגיוס היו בבג"צ, וכל שאר הדיבורים אודותיו הם בגדר אוויר חם ותו לא. ולא רק חוק הגיוס, כמעט כל נושא חקיקתי משמעותי רלוונטי איננו נתון לשליטתם הבלעדית של חברי הכנסת ושרי הממשלה. 
האיום האמיתי מכיוונו של לפיד הוא דווקא בפרטים הקטנים. הפחד האמיתי הוא מהגב שיקבלו הפקידים והמשפטנים במשרדי הממשלה כדי להמשיך ליישם את תפיסת עולמם הצרה והמחניקה. צא ולמד בלשכותיהם של הח"כים החרדים כמה פניות לעזרה מתקבלות כנגד החלטות קטנות ומחליאות שנרקמות כנגד הציבור החרדי בלשכות היועצים ומנהלי האגפים למיניהם. 
צא ולמד יתירה מזו, כמה חשקו הח"כים החרדים לדורותיהם בתפקיד יו"ר ועדת הכספים. משרה אפורה, נטולת ג'ובים ותופיני שלטון למיניהם. ח"כים אחרים מסיעות שונות שנצמדו למשרה הזו לא הצליחו לייצר ולו עשירית מהעוצמה שיצרו ממנה גפני ועמיתיו, כיוון שהם לא הבינו שהיתרון היחיד במשרה הזו היא יכולת השליטה באנשי המנגנון הפקידותי שלעיתים נוהגים ברוע לב ואטימות כלפי ציבורים גדולים. עבור אנשי השבט הלבן, היכולת הזו מיותרת לחלוטין. 
ולכן, אני אצא לרחובות. לא בשביל נתניהו, אלא בשביל המאבק. אין עתותיי בידי אך זהו המאבק האמיתי על העתיד. המאבק על מי שישלוט כאן, האם אנחנו - הציבור ישלוט באמצעות נציגיו הנבחרים, או שקומץ האנשים הללו שברובם בכלל בחרו את עצמם לתפקיד כדי לרדות ולשלוט בנו.
אסור לתת להם לנצח, חייבים לעשות הכל. 

שאר לעמו
משתמש ותיק
נתן תודה: 373 פעמים
קיבל תודה: 766 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 26 נובמבר 2019, 14:18

אפשר לדעת מה לנו ולכל הדבר הזה?
וללא כל בושה.

היודע כל דבר
נתן תודה: 11 פעמים
קיבל תודה: 24 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי היודע כל דבר » 26 נובמבר 2019, 15:47

כל ההתנהלות של רוב הציבור בנושא הזה נראה לי תמוה במיוחד.
אנשים מרגישים פגועים, כאילו העמידו לדין את אביהם הביולוגי או הרוחני.
אתה מסתובב ברחוב ונראה שכזאת צרה לא התרגשה על הציבור היהודי מאז נהייהו לגוי.
אנשים בעלי עמדה רמה בציבוריות החרדית משמיעים אמרות שחייבים ללכת להפגנה. על מה? על זה שהגישו כתב אישום נגד אדם שקיצץ בקצבאות הילדים ללא רחם שהוביל את ממשלת לפיד-נתניהו-בנט. אדם שכופר בשכר ועונש אוכל נבלות וטרפות ועוד מעשים חמורים.
למה לא ראינו כאב כל כך גדול בציבור על זה שהשבת נפרצה לחלוטין קדושת השבת ונסיעת תחבורה ציבורית בכל רחבי הארץ?
אתמהה.

היודע כל דבר
יצירת קשר:

שליחה על ידי היודע כל דבר » 26 נובמבר 2019, 16:01

ובקשר למאמר הארוך והמיגע.
אינני יודע מי כתבו ומי בעל האינטרס שעומד מאחוריו.
רק זאת אנכי יודע.
אם באמת היה כואב לך המערכת המשפטית היית צריך להפגין כשאסרו קיום אירועים בעפולה ובחיפה. כשחוקקו את חוק הגיוס (וללכת לעצרת המליון כמובן, ולא כפי שהצהרת שמעולם לא היית בהפגנה).
לא כשאיזה אדם חילוני כופר מציגים נגדו כתבי אישום שעם כל הכבוד אף אחד לא טוען שיצא זכאי בבית משפט כיון שהוא מוכח מכל הכיוונים שהאדם נתן על גבינו רוחים של מליארדים כדי שיהיה לו סיקור אוהד. באם רצונך בסיקור אוהד צא מהפוליטיקה ואף אחד לא ישנא אותך. אינך יודע שזה המחיר של להיות ראש ממשלה פה בישראל. ובכל מדינה בעולם ישנם אנשים שמתנגדים ובחריפות לראש הממשלה ולנשיא המדינה.
למה הציבור החרדי פה לוקח את זה למקום הכי אישי שיש?
מדוע כולם כואבים ומתוסכלים?
מדוע לא כאב לו בצרתנו כשקיצץ באכזריות ללא רחם בקצבאות הילדים. למה אז הוא לא ריחם עלינו?
מדוע אנחנו כל כך מרחמים על אדם שיושב בבית המלוכה הונו נאמד בחמישים מליון וכשעשה כמה מעשים לא חוקיים אנחנו מזדעקים? מדוע אתה לא מרחם על כל שודד ורוצח שהוא מסכן, ולא היה לו כסף וכו.
מה נראה לך טוען כל בן אדם שמעמידים אותו לדין? רודפים אותי, תופרים לי תיקים, וכו' - בדיוק כמו הנאשם נתניהו.
ובאמת לפלא הוא בעיני מדוע הציבור החרדי תומך בו באופן כל כך מוצהר וקצת נרגע מהלאומניות הזאת שעוטפת אותנו ומכה בנו ללא רחם?

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 26 נובמבר 2019, 16:10

אף א׳ לא חושב שהוא צדיק תמים (אם כי חלקים גדולים ממה שכתבת עליו אינו נכון כי הוא לא עשה את זה משנאה כלפינו וכדי לפגוע בנו) רק מה שקרה זה שאותם פקידים כבר לא מתביישים מכלום ומעיזים לעשות כאלו דברים שבלי ספק יבאו אחריהם הפירות שיפגעו בנו
(ולעצם מה שכתבתתת עליו, זו התכחשות לאמת, לא צריך שכל כדי להבין שכתב האישום מגוחך והזוי ואדרבה בכל מקום כך נוהג ראש ממשלה)

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 26 נובמבר 2019, 18:11

אתקן. האיש הזה הוא כדאייניק מוחלט. אתאיסט שלא מעניין אותו היהדות כלום!
קיצץ בקצבאות, כי לא מעניין מאום מהחרדים!
לדעתי שונא אותם גם, או לפחות בז להם במעמקי לבו הנבוב.
(אני גם חושב שגנץ יהיה מוכן לתת קצבאות כמו שהיה בזמן הלפרט (מה שגרם לקריסתם המוחלטת), רק בשביל להיות ראש ממשלה).

איש ווילנא
משתמש ותיק
נתן תודה: 243 פעמים
קיבל תודה: 256 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי איש ווילנא » 26 נובמבר 2019, 19:41

אכן כן
והגדיר זאת לנכון הרב שאר לעמו שהוא כדאיניק כמו כולם
אני חושב שמה שבכל זאת מטריד
זה לא המקרה הספיציפי הזה
אלא השליטה המוחלטת של בתי המשפט
על כל מה שזז [ובכלל זה להפיל ראש ממשלה אם באמת מדובר בעלילה]
והחשש מפגיעה גדולה בדת וכו'
[ובפרט שהיה כבר תכנית לעשות חוק התגברות וכו' שתגביל את הבג"צ שכרגע זה לא נראה באופק]

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 26 נובמבר 2019, 21:01

אז אפשר לעשות הפגנה (אם הרבנים יורו) נגד מערכת המשפט, מה זה קשור לתמיכה בעוכר ישראל.

איש ווילנא
משתמש ותיק
נתן תודה: 243 פעמים
קיבל תודה: 256 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי איש ווילנא » 26 נובמבר 2019, 21:06

שאר לעמו כתב:
26 נובמבר 2019, 21:01
אז אפשר לעשות הפגנה (אם הרבנים יורו) נגד מערכת המשפט, מה זה קשור לתמיכה בעוכר ישראל.

בוודאי מי דיבר על להשתתף בהפגנה
הפגנה גם לא תועיל
באתי להסביר למה בכל זאת מרגישים שראה משהו

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 26 נובמבר 2019, 21:15

הענין הוא שדברו בעיתונים על מצוקתו האישית, וזה בהחלט צורם מאוד.
יש מקום לקרא שוב ושוב תיגר על מערכת המשפט (כאילו שאנחנו לא יודעים שכל מה שנעשה שם ככל מקבלי ההחלטות אצל מי שאינו נקי, ק"ו חילוניים - זה מנגיעות אישיות),
אבל התמיכה האישית, זו חריגה מוזרה.
נביט בשם האשכול הנוכחי שאינו שונה, או ליתר דיוק משקף, את האוירה בעיתונות ה'חרדית'. וזו הבעיה.
ואם תימצי, זה המבט התורני על הנושא.

עת לדבר
משתמש ותיק
נתן תודה: 103 פעמים
קיבל תודה: 112 פעמים

שליחה על ידי עת לדבר » 26 נובמבר 2019, 21:19

אני אהיה שם.
כן כן, אני בחור יהודי מארץ גושן, לא חרטום ולא מצרי, אצא להפגין ולמחות ברחובות אם וכאשר תתקיים מחאה ציבורית כנגד הרדיפה המשפטית שעובר פרעה.
אני אצא, למרות שאין עתותיי בידי ולמרות שמעולם לא הפגנתי בעד או נגד משהו. אינני פאנאט או קנאי, אצא רק בכדי להביע את מחאתי האזרחית הלגיטימית.
אצא להפגין, לא משום שאני חושב שפרעה הוא המנהיג הטוב ביותר למצרים בעת הזאת. הוא אכן מנהיג דגול ונדיר, אבל כבר אמר מי שאמר: "בתי הקברות מלאים אנשים שאחרים חשבו שאין להם תחליף".
נכון, קשה לומר שבטווח הקרוב אנחנו רואים מישהו שיכול להיכנס לנעליו של פרעה, ולמרות זאת, צריך להודות, שגם לפרעה יש חסרונות. אבל למרות שהוא טעה מספר פעמים, עדיין אצא להפגין ולתמוך בו.
זה גם לא משום שכיהודי עלינו להגן על בן ברית נאמן. פרעה הוא לא בדיוק בן ברית נאמן, אלא הוא עריץ כמו כל דיקטטור - נאמן לך מתי שמשתלם לו, ובוגד בך מתי שעוד יותר משתלם לו. במשחק האכזרי הזה אין מקום לברית על בסיס חיבה והערצה אישית, יש מקום רק לשיקול קל של תועלת והפסד עבור הצרכים הזועקים של הציבור אותו אתה מייצג, צרכים שנחמסים חדשות לבקרים בידי גורמי שלטון שונים.
וכו' וכו'.

שמעיה
משתמש ותיק
נתן תודה: 340 פעמים
קיבל תודה: 332 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי שמעיה » 26 נובמבר 2019, 22:27

שאר לעמו כתב:
26 נובמבר 2019, 21:01

לכאורה, הפגנה חרדית לבד אין בה כל תועלת, וכפי שהוכח לא מעט פעמים.
יש כאן מחצית מהציבור במדינה שרוצה בכל לבו לשנות את מערכת המשפט, והציבור החרדי יכול להצטרף אליהם ולהגביר את כוחם ואולי אולי להגיע לתוצאות.

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 26 נובמבר 2019, 23:44

מה זה קשור לתמיכה באישיות כזו או אחרת, פה אתה לא מזכיר את מערכת המשפט אלא בעקיפין
ללא קשר שמה לנו ולכל הסיפור הזה.

נבשר
משתמש ותיק
נתן תודה: 247 פעמים
קיבל תודה: 324 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נבשר » 27 נובמבר 2019, 00:41

אני לא לא מבין על מה ההתרגשות, רגש אנושי זה להשתתף בצער של השני, והיינו מחשבה ספונטנית מה היה אילו היו עושים את זה לי (וזה לא נושא בעול של התורה), אבל זה רגש אנושי בסיסי שיש לכל ילד, אדם נורמלי שחי במדינה ורואה מה עושים לבן אדם הזה (אני לא נכנס במה הוא מאמין או לא כמה חשוב לו הדת או שהוא בכלל תינוק שנשבה וכמה הוא הזיק לי באופן אישי או לא) שופכים את דמו בריש כל חוצות עם סיפורים שכל בן אדם נורמלי לא היה יוצא מהבית לתקופה, מהמשפחה וכדו', וביחד כל זה מתנקז לאיפה ואיפה שלהם באי שפיטת צדק, כלפי אותו אדם שלאחרים מוותרים וכדו', ועוד יותר שכל זה מתנקז למגמה שלהם היא החלפה של השלטון לחלק השמאלי (גם בלי להיות שייך לשום צד), זה מקומם ומכעיס ובהחלט עולה הרגשת זעם, אצל כל אדם בריא בנפשו ויש לו רגש בסיסי של בן אנוש, בודאי שבסיפור יש חלקים שנוגדים את דרך התורה, אבל זה מה זה קשור לעוול שהאדם הזה עובר, ובהחלט אותי מקומם גם מה שקורה בארה"ב לטראמפ כנ"ל.

עת לדבר
משתמש ותיק
נתן תודה: 103 פעמים
קיבל תודה: 112 פעמים

שליחה על ידי עת לדבר » 27 נובמבר 2019, 09:21

הרב @נבשר רק תשמור על הבריאות שלך, היא חשובה לכולנו.
לא לקחת ללב.

בפרט כאשר חילונים מושחתים עושים ברגשותיך התמימים שימוש ציני.

היודע כל דבר
יצירת קשר:

שליחה על ידי היודע כל דבר » 27 נובמבר 2019, 10:47

כשאדם מרגיש בעצמו שהוא שייך לקבוצה מסוימת אז כל מילה שאמרו או שכתבו נגד מנהיגו הוא מרגיש כרדיפה וכל מילה שמנהיגו אמר או כתב נגד אדם אחר (אין זה פורום פוליטיקה אבל אציין בראשי תיבות דוגמא אחת ב. ג. ודו"ק), אין הוא מרגיש שזו רדיפה אלא סך הכל התגוננות או הטחת עובדות בצד שכנגד.
הייתי מרחם יותר מהר על פושעים שכל החיים הרעו להם ולכן הם הגיעו למצב הזה, מאשר לרחם על אדם שכל חייו נלחם באנשים (ואין זה משנה מה הסיבה), ושהחיים עד עתה הטיבו איתו באופן כללי בעל ממון, מעמד בארץ ומחוצה לו, ועוד כהנה וכהנה.
זה שאותו אדם רוצה להמשיך לדבוק בשלטון שלא יתלונן על כך שרודפים אותו, הרי נגד כל מנהיג יש מתנגדים.
ואולי תרחם על הערבים המסכנים שנאנקים תחת הכיבוש וכו' וכו'.
ועל זה נאמר - כל המרחם על האכזרים סופו מתאכזר על הרחמנים

סמל אישי של משתמש

דוד ריזל (הפרסומאי)
משתמש ותיק
נתן תודה: 323 פעמים
קיבל תודה: 272 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי דוד ריזל (הפרסומאי) » 27 נובמבר 2019, 12:07

לענ"ד:
1. אם יש משהו שיהיה לו השפעה להוריד מכוחם המופרז של מערכת המשפט והתקשורת, היה צריך לעשות השתדלות. והסיפור של נתניהו הוא דוגמה אחת מני רבות. קוראי המודיע כבר במשך שנה או יותר יש להם סדרה קבועה של משה מורג על כל העוולות והדיקטטורה של בית המשפט.
2. לעניין טובת הציבור, גדעון סער צודק, שלא משגעים מדינה שלימה שמשותקת שנה וללכת לעוד בחירות שלישיות כדי לעזור לאיש אחד. כשיזדקן יצטרכו ודאי לחפש לו מחליף, אז למה שלא שיחפשו לו כבר עכשיו מחליף ?
ואי אפשר לומר שזה לא נוגע לנו, כי המדינה משותקת. וגם אם היה פה שלטון מנדטורי של ארה"ב, או משהו בסגנון, גם טוב. אבל מישהו צריך לנהל פה את המדינה, שאלמלא מוראה איש את רעהו חיים בלעו.

היודע כל דבר
יצירת קשר:

שליחה על ידי היודע כל דבר » 27 נובמבר 2019, 12:42

מסכים עם כל מילה של דוד ריזל (הפרסומאי)
ומקוה שעוד רבים יצטרפו לקריאתו.
מראש לא כתבתי את הדברים כיון שחשבתי שאין זה מן הראוי להתעסק בפורום זה בפוליטיקה
ולאחר שנכתב גם אני מצטרף לקריאתו בכל לב

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 27 נובמבר 2019, 12:46

עת לדבר כתב:
26 נובמבר 2019, 21:19
אני אהיה שם.
כן כן, אני בחור יהודי מארץ גושן, לא חרטום ולא מצרי, אצא להפגין ולמחות ברחובות אם וכאשר תתקיים מחאה ציבורית כנגד הרדיפה המשפטית שעובר פרעה.
אני אצא, למרות שאין עתותיי בידי ולמרות שמעולם לא הפגנתי בעד או נגד משהו. אינני פאנאט או קנאי, אצא רק בכדי להביע את מחאתי האזרחית הלגיטימית.
אצא להפגין, לא משום שאני חושב שפרעה הוא המנהיג הטוב ביותר למצרים בעת הזאת. הוא אכן מנהיג דגול ונדיר, אבל כבר אמר מי שאמר: "בתי הקברות מלאים אנשים שאחרים חשבו שאין להם תחליף".
נכון, קשה לומר שבטווח הקרוב אנחנו רואים מישהו שיכול להיכנס לנעליו של פרעה, ולמרות זאת, צריך להודות, שגם לפרעה יש חסרונות. אבל למרות שהוא טעה מספר פעמים, עדיין אצא להפגין ולתמוך בו.
זה גם לא משום שכיהודי עלינו להגן על בן ברית נאמן. פרעה הוא לא בדיוק בן ברית נאמן, אלא הוא עריץ כמו כל דיקטטור - נאמן לך מתי שמשתלם לו, ובוגד בך מתי שעוד יותר משתלם לו. במשחק האכזרי הזה אין מקום לברית על בסיס חיבה והערצה אישית, יש מקום רק לשיקול קל של תועלת והפסד עבור הצרכים הזועקים של הציבור אותו אתה מייצג, צרכים שנחמסים חדשות לבקרים בידי גורמי שלטון שונים.
וכו' וכו'.
רדוד וקטנוני

היודע כל דבר
יצירת קשר:

שליחה על ידי היודע כל דבר » 27 נובמבר 2019, 12:56

עת לדבר כתב - אני אהיה שם.
וכו' וכו'.
חלק א' ממעל הגיב - רדוד וקטנוני
ולטעמי הם דברי טעם שמשקפים את המציאות המרה

נבשר
משתמש ותיק
נתן תודה: 247 פעמים
קיבל תודה: 324 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נבשר » 27 נובמבר 2019, 14:22

עת לדבר כתב:
27 נובמבר 2019, 09:21
לא לקחת ללב.

לא הבנתי כוונתך, במחילה, אני מבין מתוך דבריך שרגשותיך אינם כבר תמימים ובישרות ובטבעיות, לדעתי זה חסרון בצורת אדם בסיסית, שיש מדבר ואח"כ ישראל כמבוואר בכוזרי, ואדם שמתכחש או שלימדוהו שרגשותיו הינם תמימים או לא מספיק גבריים או כל שטות אחרת, התורה לא חלה עליו, לדעתי.

פותח הנושא
אח שלך
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אח שלך » 27 נובמבר 2019, 14:47

דוד ריזל (הפרסומאי) כתב:
27 נובמבר 2019, 12:07
... 
וגם אם היה פה שלטון מנדטורי של ארה"ב, או משהו בסגנון, גם טוב.

אז למה ירמיהו הנביא בכה והצטער כל כך על גלות וחורבן מלכות ישראל מיסודו של ירבעם בן נבט?
הרי הוא עצמו כינה אותה "הממלכה החטאה"! 
והרי הם עבדו עבודה זרה מאות שנים ברצף כמנין ונושנתם!
הרי לדבריך גם אצל הגויים זה לכתחילה.
מה רע בנבוכדנצאר שמשמע במקורות שהיה יחסית נחמד ליהודים החוסים בצילו.
[והראיה שהיה די סביר ורגוע בגלות היא מכך שלא היה חשוב לרוב העם לחזור עם עזרא לעליה השניה ב-19 שנות ימי טרום בית שני] 

נ. ב. צריך לא לערבב בין שעבוד מלכויות - לשאור שבעיסה.

בקום המדינה אמר מרן רבי איסר זלמן מלצר זיע"א שעלינו לצאת מתחת יד הגויים ולפרוק עול שעבוד מלכויות גם אם המלכות תהיה חילונית ואף שבכך שאור שבעיסה עדיין לא בטל. 

וכן אמר הגרי"ש אלישיב כמה פעמים שכעת שעבוד מלכויות כבר איננו.
(אם כי גם בענין שעבוד מלכויות עדיין אנו מצפים הבטחות מראש שיהיה להיפך שאנו נשעבד את >כל העולם< אלינו וברמה הכי גבוהה של שעבוד מרצון, וגם בתוכנו אנו ישתעבדו ה'ערבות' שבעמנו ל'אתרוגים'...
ובחצי חיוך נוכל להגדיר את הפרשייה דידן שזו צרה של הערבה שסובלת מהקוצים... כערבה בין החוחים כן רעייתו בין הבנות מהשמאל)

בבא קמא
משתמש ותיק
נתן תודה: 39 פעמים
קיבל תודה: 121 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בבא קמא » 27 נובמבר 2019, 15:32

נבשר כתב:
27 נובמבר 2019, 14:22
עת לדבר כתב:
לא לקחת ללב.

לא הבנתי כוונתך, במחילה, אני מבין מתוך דבריך שרגשותיך אינם כבר תמימים ובישרות ובטבעיות, לדעתי זה חסרון בצורת אדם בסיסית, שיש מדבר ואח"כ ישראל כמבוואר בכוזרי, ואדם שמתכחש או שלימדוהו שרגשותיו הינם תמימים או לא מספיק גבריים או כל שטות אחרת, התורה לא חלה עליו, לדעתי.
אם כבר מדברים על רדיפות, אז מאוד מעניין למה רגשותיך התמימים הישרים והטבעיים, מופנים רק לעבר רדיפה זו ולא לעבר רדיפות אחרות קצת יותר אכזריות ומושחתות ויותר בפנים המחנה, איפה שם היו כל אותם אלה שנזעקים עכשיו על כך שרודפים אדם.

היודע כל דבר
יצירת קשר:

שליחה על ידי היודע כל דבר » 27 נובמבר 2019, 16:10

מצטרף לכל מילה מדברי הרב 'בבא קמא'.
חבל שמרחמים על איזה אפיקורס במקום לרחם על אנשים מתוך המחנה.
וזה מתחבר לכך שכל אדם יכול להחליט על פי מצפונו מיהו הרודף ומיהו הנרדף.
ואפילו שאדם רואה מקרי רדיפות נוראים בתוך המחנה, בכל זאת אין הוא מפרש את אותם מקרים כרדיפות מכיון שהם גם רודפים אותו.
וכנל במקרה דידן שאותו אדם שעומד בראש המערכת הצליח לשכנע את הציבור שהוא נרדף (והוא עושה את זה במומחיות רבה על ידי טון נמוך בנאומיו בנושא זה וכו' כידוע ליודעי דבר), אע"פ שבהרבה מן המקרים הוא רדף אנשים אחרים (וזה כלל לא משנה האם זה נבע משיקולים מקצועיים או משנאה).
ואותו אדם הצליח ללכד את כל הציבור החרדי מאחוריו ברמה כזאת שמדרדר את כל המדינה למערכת בחירות נוספת ורק משום שאז יוכל להשאר עוד חצי שנה בשלטון, וזה כלל לא מענין את הציבור שמחמת השיתוק השלטוני ירד תקציב הדתות במאתים שקל לאברך.
חבל מאד.
באמת שכך.

פותח הנושא
אח שלך
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אח שלך » 27 נובמבר 2019, 20:05

בבא קמא כתב:
27 נובמבר 2019, 15:32
נבשר כתב:
27 נובמבר 2019, 14:22
עת לדבר כתב:
לא לקחת ללב.

אם כבר מדברים על רדיפות, אז מאוד מעניין למה רגשותיך התמימים הישרים והטבעיים, מופנים רק לעבר רדיפה זו ולא לעבר רדיפות אחרות קצת יותר אכזריות ומושחתות ויותר בפנים המחנה, איפה שם היו כל אותם אלה שנזעקים עכשיו על כך שרודפים אדם.

כבר האריך בזה בסוף ספר חזו"א על טהרות, בקונטרס "אמונה ובטחון" (במעשה של היד שאול והמלמדים החדשים שקפחו פרנסת המלמדים הישנים) ​​​​​
וביאר היטב באריכות והמחשות שהמושג רודף ונרדף אינו מושג רגשי ורגשני ולא כל כיו"ב.
אלא הכל תלוי בשאלה הלכתית טהורה נטו, האם ע"פ ההלכה צריך להיות כך או אחרת. 
וכל המסייע למי שנפסקה ההלכה לטובתו - הריהו עושה מצוה במאבקו ועליו להתחזק בזה לש"ש בכל כוחו וכוונתו, וככל מצוותיה של תורה.
​​​​​​
ואם להיפך הריהו עושה עברה/עברות. 

וכללא הוא "אין מרחמין בדין". 

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 27 נובמבר 2019, 20:22

כאילו שהוא ׳הצליח׳ לשכנע שהוא נרדף, הרי זה פשוט שזה כך, ומה זה קשור למה שפעם הוא רדף מישהו אחר

שאר לעמו
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי שאר לעמו » 27 נובמבר 2019, 20:56

זה קשור ועוד איך.
כי מי שקשור לרדיפות הדת והחרדים, תחת ממשלתו, ובמשך הרבה מאוד שנים, והיה נוח לו עם זה לחלוטין (כולל קיצוץ קצבאות) אני נד לו בראשי.
ובהחלט מצפה לעונשו ביום מן הימים, וגם אשמח על זה.
ומי שמגלה אמפטיה אליו, הוא הזוי, ומעוות עד לאחת. ויש לו ולאחרים לבחון מהיכן הגיע מבט מעוות שכזה.
ברמה האישית הם כולם נחשים ואוכלים אלו את אלו, ויכה יוסי את יוסי.

חלק א׳ ממעל
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי חלק א׳ ממעל » 27 נובמבר 2019, 21:08

אין ספק שהאיש הזה כדאי׳ניק ומעניין אותו רק עצמו אבל כרגע גם אנחנו יכולים להינזק אם הוא ינזק, ואין פה שום אמפטיה לאיש עצמו (של׳שבחו׳ יאמר שהוא לא שונא אותנו כאחרים ולכן הזכרת חטאיו הם לא כ"כ במקום)

נעול הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “אקטואליה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: ירושלמי_ירושלמי, ספר וסופר | 6 אורחים