מספר חולי הקורונה בריכוזים חרדיים

כללי הפורום
עדכונים נחוצים בלבד אודות הקורונה, נידונים תורניים מקומם בפורום "קורונה" הראשי

איש אל רעהו
משתמש ותיק
נתן תודה: 30 פעמים
קיבל תודה: 95 פעמים
סטטוס: לא מחובר

Re: מספר חולי הקורונה בריכוזים חרדיים

שליחה על ידי איש אל רעהו » 27 מרץ 2020, 10:32

חזק וברוך כתב:
27 מרץ 2020, 03:49
אלף אנשים עולים לחתונה על הגג. ידוע לנו שאבן אחת בתקרה רופפת, שאם דורכים עליה היא תיפול לקומה מתחתיה, ותהרוג תינוק שעריסתו מונחת מתחת לאותה אבן.
רב העיר יושב בפתח האולם, 1000 המוזמנים עומדים בשורה וכל אחד בנפרד שואל את הרב: האם מותר לי לעלות לגג"?
לכל אחד בנפרד הרב משיב: "הסיכוי שלך להפיל את האבן הוא 1/1000, פחות בהרבה ממיעוט המצוי, ולכן אין לך באופן פרטי מניעה לחגוג על הגג".
(בין שואל אחד למשנהו, מוצא הרב זמן לטלפן לחברא קדישא שיהיו זמינים - עוד מעט תינוק עומד למות... וכמובן הכל בהיתר גמור, ואפילו מתוך מצוה גדולה של שמחת חתן וכלה).
יפה, אבל לא דומה כלל וכלל, כי אם ודאי יהרג התינוק אז ממש לא משנה על ידי מי הוא נהרג, ועלינו לסגור את כל המקום שממנו יהרג התינוק כאילו הוא אדם אחד.

מלך שבא
משתמש ותיק
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מלך שבא » 27 מרץ 2020, 10:54

ספר וסופר כתב:
27 מרץ 2020, 09:15
מלך שבא כתב:
27 מרץ 2020, 03:15
אבל זהו הרגש שהקב"ה טבע באדם.
על ההרגש הזה בדיוק אני מדבר.

הנה דוגמא להוצאת דברים מהקשרם. הסברתי היטב שהרגש הזה מתעורר רק במצב שבלי זה אין אפשרות לנהל את העולם, משא"כ היכן שיש סמכות אחרת. וכן היא המציאות כפי שאתה מעיד עליה, שהחרדים שמרגישים מחוייבים לסמכות תורנית לא מרגישים את הרגש הזה.  והנה המציאות היא שהקב"ה טבע את הרגש הזה רק לחילונים ולא לחרדים.

איש אל רעהו
משתמש ותיק
נתן תודה: 30 פעמים
קיבל תודה: 95 פעמים

שליחה על ידי איש אל רעהו » 27 מרץ 2020, 10:57

מלך שבא כתב:
27 מרץ 2020, 10:54
ספר וסופר כתב:
מלך שבא כתב:
הנה דוגמא להוצאת דברים מהקשרם. הסברתי היטב שהרגש הזה מתעורר רק במצב שבלי זה אין אפשרות לנהל את העולם, משא"כ היכן שיש סמכות אחרת. וכן היא המציאות כפי שאתה מעיד עליה, שהחרדים שמרגישים מחוייבים לסמכות תורנית לא מרגישים את הרגש הזה.  והנה המציאות היא שהקב"ה טבע את הרגש הזה רק לחילונים ולא לחרדים.
?
הוא אומר לך שההרגשות התעוותו.

מלך שבא
משתמש ותיק
נתן תודה: 19 פעמים
קיבל תודה: 44 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי מלך שבא » 27 מרץ 2020, 11:15

ספר וסופר כתב:
מלך שבא כתב:

וההרגש הזה הוא לא נובע סתם בלי סיבה, אלא מההרגשה יסודית של בן אדם שהוא חלק מהכלל, ולא על כל דבר הוא מוציא את עצמו מהכלל מבחינה רגשית, ושואל את השאלה המחוכמת הנ"ל - 'הרי מבחינה רציונאלית זה לא משפיע וכנראה אני מחויב כך מבחינה תורנית' [למה באמת הוא מחויב מבחינה תורנית? - מאיפה כל הרבנים יודעים את זה? - מה אתה תאמר כשתהיה רב בע"ה בקרוב ממש? - זה קוד סודי שמקבלים כמקבלים סמיכה?].

זה נכון שלא עושים את זה כמו צו אלוקי, ולא אמורים לעשות זאת כך, אולם לדעתי זה עיוות (לפני שאתה מאשים את הציבור כולו וכו'...) להוציא את עצמו מהכלל מבחינה רגשית, זה לא עדריות ולא שום דבר אחר, אלא תחושה פשוטה אנושית שהוא לא כל העולם, ויש בו צד במציאותו שהוא חלק בלתי נפרד מהציבור שלא קיים לעצמו כלל [זה הסיבה לדעתי, שהרבה לא מסוגלים לשמוע מה שיש מהראשונים שאומרים שרוב הציבור לא מושגח בהשגחה פרטית אלא כללית, וזה מגיע מחוסר ההכרה הפשוט, שחלק לא מבוטל מהאישיות שלנו היא זה שאנחנו אחד מהציבור].

קיבלתי את הקוד הסודי, אני כבר כעת רב, וזה הפסק שלי:
גם מבחינה תורנית אדם אמור לדרוש מעצמו מה שהוא דורש מאחרים. ולכן ברור שאם היתה לנו אפשרות לקבל החלטה קולקטיבית לשמור על הנחיות משרד הבריאות הרי שמבחינה תורנית היינו מקבלים החלטה כזו ועומדים בה. [כגון אם הייתה לנו מערכת ז' טובי העיר, ממשלה שיש לה סמכות ע"פ התורה].
בנידון דידן אני מתייחס להוראת משרד הבריאות כסיבה חיצונית שאינה נובעת מהחלטה קולקטיבית המשותפת גם לי אלא קודמת לה, בעוד שהוראה זו לכשעצמה אינה מחייבת אותי. במצב כזה אין סיבה לקבל החלטה קולטיבית. [לשבר את האוזן: יהודי בודד שחי במדינה קומוניסטית או נאצית, ברור שאמור להתייחס להוראות הממשלתיות כדבר שקיים לפני ההחלטה הקולקטיבית. תרגעו, לא השויתי את מדינת ישראל להנ"ל, רק נקטתי דוגמא קיצונית להחלטות הגיוניות שהוחלטו ע"י שלטון לא לגיטימי. וגם נתתי לכם אפשרות להתרגז ולצעוק עלי, עדיף שתוציאו את זה כאן ולא במקומות אחרים].
ולמרות שהוראת משה"ב לכשעצמה אינה מחייבת אותי, מ"מ מאחר גם ציבור שותו"מ לכשעצמו הוא ציבור מרובה ויש הגיון שיקבל ע"ע הוראות זהירות מסויימות, ומאחר שאין לי ידיעות מספיקות ברפואה, ומאחר ובפיקו"נ יש להחמיר הרבה גם מספק, [ומאחר וגדרי השתדלות נקבעים גם לפי יחס בנ"א לנושא, ולהוראות משה"ב יש השפעה מסויימת על התייחסות בנ"א], הרי בינתיים ההוראה שלי לצאן מרעיתי היא לנהוג כפי הוראות משה"ב.

רגע, יש כאן שיחה ממתינה מיהודי בודד שנתקע בצפון קוריאה. הוא שואל האם לציית להוראות משה"ב שם. התשובה היא שאין שום סיבה לעשות כך.
כל טוב.
---
[איש אל רעהו, הוא יכול לטעון מה שהוא רוצה. אבל לא להטעות שיש לזה ביסוס מהרגש שהקב"ה טבע בנו בשעה שהמציאות היא הפוכה]

ספר וסופר
משתמש ותיק
נתן תודה: 137 פעמים
קיבל תודה: 307 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ספר וסופר » 27 מרץ 2020, 11:27

ההשוואה למשטרים וממשלים שמונעים מאג'נדה לאומית, אינה נכונה לדעתי.

עניני בריאות וכן זהירות בדרכים וכו', הם הוראות כלליות, הנגזרות ממבט מקצועי. ואנחנו נשמעים להם בגלל שאנחנו חולקים את אותו עולם שהם חיים בו, המתנהג בחוקי הטבע.
אין זה קשור כלל לאג'נדות נוספות שכלולות בממשל שאין לנו קשר אליהם, ומעולם לא עלה דעת איש לחייב אותנו להיות שותפים לה.

כבר אמרתי שיתכן שבגלל שזה בא מהם זה יוצר את הסרבול הזה, אבל זה לא מצדיק אותו ולא קובע שזה נכון.

אמונת אומן
משתמש ותיק
נתן תודה: 139 פעמים
קיבל תודה: 324 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 27 מרץ 2020, 11:33

ספר וסופר כתב:
27 מרץ 2020, 10:08
מהיכי תיתי שיהודי שונה מגוי בכל מה שקשור לעצם הטבע הפשוט של המציאות, וכי יש מדע רפואה ליהודים שונה משל גויים?
היה רב חשוב מאוד שטען כן, והתיר את העישון על סמך טענה זו, שהמחקרים נעשו על גויים, והביא מקורות לכך שגוף היהודי שונה.

ופשוט שרב שאינו מעשן בעצמו לא היה פוסק לפי אגדתא כזו, וזו קושיא נוספת על השיטה שלא שייך נגיעות אצל חכם

ספר וסופר
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי ספר וסופר » 27 מרץ 2020, 12:07

ובכל אופן - כדי שלא ללכת ד' אמות בלי תורה:

הדבר הנ"ל הרי פשוט וברור, וזה הסיבה שבברכת 'אשר יצר' אנחנו חותמים - 'רופא כל בשר'.

ולפי זה צ"ע, למה בשמו"ע, חותמים 'רופא חולי עמו ישראל'? וכי שמענו פעם על בית חולים ליהודים בלבד?
וזה בעצם פסוק - 'כי אני ה' רופאך', ובודאי יש הנהגה טובה של חסדו יתברך כלפי כלל ישראל גם בענין זה לעומת הגויים.

אולם למה בשמו"ע זה מה שנחוץ לומר לעומת ברכת אשר יצר?

יחי
משתמש ותיק
נתן תודה: 64 פעמים
קיבל תודה: 91 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יחי » 27 מרץ 2020, 13:08

אמונת אומן כתב:
27 מרץ 2020, 11:33
ספר וסופר כתב:
מהיכי תיתי שיהודי שונה מגוי בכל מה שקשור לעצם הטבע הפשוט של המציאות, וכי יש מדע רפואה ליהודים שונה משל גויים?
היה רב חשוב מאוד שטען כן, והתיר את העישון על סמך טענה זו, שהמחקרים נעשו על גויים, והביא מקורות לכך שגוף היהודי שונה.

ופשוט שרב שאינו מעשן בעצמו לא היה פוסק לפי אגדתא כזו, וזו קושיא נוספת על השיטה שלא שייך נגיעות אצל חכם
תמהני שלא הזכירו את מס' השיניים. יש לזה מקור בקדמונים.
למרות שהגר''י סיפר לגיסו הגר''ח -דרך שיחה-  שיש רופא  שיניים
בארה''ב שמסנן כך את היהודים .... א''כ הוא הבין כפשוטו.

חכם
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 11 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חכם » 27 מרץ 2020, 13:17

מלך שבא כתב:
27 מרץ 2020, 01:39
למשל בנידו"ד אם הרופא אומר לי שאם לא אשמור על מרחק 2 מטר יש סיכוי של 1 ל 10,000 שאני אדביק מישהו ולכן עלי להמנע מכך, ודאי שעלי להאמין לו על ההנחה המציאותית, אך מבחינה ערכית מי אמר שאמור להזיז לי סיכוי קלוש כזה?
ולמה כשאתה קונה 'מיקסר' או כל מוצר חשמלי אחר, ויש הוראות יצרן מסוימות המגבילות את השימוש באופן מסויים וכדו', אתה כן שומר שלא לעבור עליהם?
גוף האדם יותר גרוע ממקסר?

אמונת אומן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 27 מרץ 2020, 13:17

יחי כתב:
27 מרץ 2020, 13:08
אמונת אומן כתב:
ספר וסופר כתב:

תמהני שלא הזכירו את מס' השיניים. יש לזה מקור בקדמונים.
למרות שהגר''י סיפר לגיסו הגר''ח -דרך שיחה-  שיש רופא  שיניים
בארה''ב שמסנן כך את היהודים .... א''כ הוא הבין כפשוטו.

אם אפשר לפרט קצת יותר שנחכים

אמונת אומן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 27 מרץ 2020, 13:19

מלך שבא כתב:
27 מרץ 2020, 11:15
ספר וסופר כתב:
מלך שבא כתב:

וההרגש הזה הוא לא נובע סתם בלי סיבה, אלא מההרגשה יסודית של בן אדם שהוא חלק מהכלל, ולא על כל דבר הוא מוציא את עצמו מהכלל מבחינה רגשית, ושואל את השאלה המחוכמת הנ"ל - 'הרי מבחינה רציונאלית זה לא משפיע וכנראה אני מחויב כך מבחינה תורנית' [למה באמת הוא מחויב מבחינה תורנית? - מאיפה כל הרבנים יודעים את זה? - מה אתה תאמר כשתהיה רב בע"ה בקרוב ממש? - זה קוד סודי שמקבלים כמקבלים סמיכה?].

זה נכון שלא עושים את זה כמו צו אלוקי, ולא אמורים לעשות זאת כך, אולם לדעתי זה עיוות (לפני שאתה מאשים את הציבור כולו וכו'...) להוציא את עצמו מהכלל מבחינה רגשית, זה לא עדריות ולא שום דבר אחר, אלא תחושה פשוטה אנושית שהוא לא כל העולם, ויש בו צד במציאותו שהוא חלק בלתי נפרד מהציבור שלא קיים לעצמו כלל [זה הסיבה לדעתי, שהרבה לא מסוגלים לשמוע מה שיש מהראשונים שאומרים שרוב הציבור לא מושגח בהשגחה פרטית אלא כללית, וזה מגיע מחוסר ההכרה הפשוט, שחלק לא מבוטל מהאישיות שלנו היא זה שאנחנו אחד מהציבור].

קיבלתי את הקוד הסודי, אני כבר כעת רב, וזה הפסק שלי:
גם מבחינה תורנית אדם אמור לדרוש מעצמו מה שהוא דורש מאחרים. ולכן ברור שאם היתה לנו אפשרות לקבל החלטה קולקטיבית לשמור על הנחיות משרד הבריאות הרי שמבחינה תורנית היינו מקבלים החלטה כזו ועומדים בה. [כגון אם הייתה לנו מערכת ז' טובי העיר, ממשלה שיש לה סמכות ע"פ התורה].
בנידון דידן אני מתייחס להוראת משרד הבריאות כסיבה חיצונית שאינה נובעת מהחלטה קולקטיבית המשותפת גם לי אלא קודמת לה, בעוד שהוראה זו לכשעצמה אינה מחייבת אותי. במצב כזה אין סיבה לקבל החלטה קולטיבית. [לשבר את האוזן: יהודי בודד שחי במדינה קומוניסטית או נאצית, ברור שאמור להתייחס להוראות הממשלתיות כדבר שקיים לפני ההחלטה הקולקטיבית. תרגעו, לא השויתי את מדינת ישראל להנ"ל, רק נקטתי דוגמא קיצונית להחלטות הגיוניות שהוחלטו ע"י שלטון לא לגיטימי. וגם נתתי לכם אפשרות להתרגז ולצעוק עלי, עדיף שתוציאו את זה כאן ולא במקומות אחרים].
ולמרות שהוראת משה"ב לכשעצמה אינה מחייבת אותי, מ"מ מאחר גם ציבור שותו"מ לכשעצמו הוא ציבור מרובה ויש הגיון שיקבל ע"ע הוראות זהירות מסויימות, ומאחר שאין לי ידיעות מספיקות ברפואה, ומאחר ובפיקו"נ יש להחמיר הרבה גם מספק, [ומאחר וגדרי השתדלות נקבעים גם לפי יחס בנ"א לנושא, ולהוראות משה"ב יש השפעה מסויימת על התייחסות בנ"א], הרי בינתיים ההוראה שלי לצאן מרעיתי היא לנהוג כפי הוראות משה"ב.

רגע, יש כאן שיחה ממתינה מיהודי בודד שנתקע בצפון קוריאה. הוא שואל האם לציית להוראות משה"ב שם. התשובה היא שאין שום סיבה לעשות כך.
כל טוב.
---
[איש אל רעהו, הוא יכול לטעון מה שהוא רוצה. אבל לא להטעות שיש לזה ביסוס מהרגש שהקב"ה טבע בנו בשעה שהמציאות היא הפוכה]
ברוך שלא עשני למדן

חכם
נתן תודה: 4 פעמים
קיבל תודה: 11 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חכם » 27 מרץ 2020, 13:27

רבותי,
הוראות משרד הבריאות פחות חשובות מהוראות שימוש של מוצר חשמלי?
גוף האדם פחות חשוב ממיקסר?
למה בכל דבר שאנו קונים אנו מעיינים בהוראות בעיון רב, כדי לדעת איך לא נגרום למכשיר להתקלקל. וכשמגיעים לגוף האדם,מתפלפלים אם כן צריך או לא צריך? קצת מוזר. לא?

קדמא ואזלא
משתמש ותיק
נתן תודה: 60 פעמים
קיבל תודה: 83 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי קדמא ואזלא » 27 מרץ 2020, 13:48

בשיחה שבועית שמסר אמש (חמישי) כ"ק האדמו"ר מסאסוב שליט"א בשידור חי בקו הטלפון של החסידות יצא האדמו"ר בתקיפות ובחריפות שלא כהרגלו על כל אותם אילו אנשים שאינם שומרים ומקפידים על ההנחיות של משרד הבריאות זאת בשל הסכנה הגדולה עם התפשטות נגיף הקורונה בארץ ובעולם וקרא להם רוצחים ושופכי דמים שפסולים לעדות.
בהקלטה משיחת האדמו"ר שהגיע לידי 'חדשות JDN' נשמע האדמו"ר מסאסוב שליט"א זועק בכאב על המצב ואומר כי במהלך השבוע האחרון הוא שמע על רבים שמזלזלים בהוראות של משרד הבריאות בכל מה שקשור להיגיינה וכיוצא בזה, "אנשים מזלזלים ואומרים כי זה הוראות של הממשלה ה'ציונית' ולכן אין צורך להתייחס לכך ברצינות".
עוד הוסיף האדמו"ר כי הוא אינו ניזון מרדיו או מעיתונים, וכל אותם אלו שמזלזלים כעת בהוראות בטענה שזה הוראות של מממשלה 'ציונית' ולא צריך להתייחס לכך שידע "שאני פעלתי יותר מהם נגד החלטות כאלו ואחרות של הממשלה 'הציונית' אך אני כלל לא מוכן להקשיב לטענות וכל דברי המוסר של אנשים בנוגע להנחיות של משרד הבריאות".
האדמו"ר אף הביע את כאבו שוב ושוב על זה שאין אדם שיזעק על כך שאנשים יוצאים מהבית דבר שגובל בפיקוח נפש ממש: "אנשים לא מבינים שמדובר במחלה נוראית, אנשים לא מודעים למה שמתחולל בעולם, רק בארצות הברית ישנם כבר קורבנות רבים, זו סכנה ממש".
האדמו"ר הוסיף בכאב כי הוא שמע ממקור נאמן כי כ"ק האדמו"ר מסטאניסלאב לונדון זצ"ל שנפטר אמש ממחלת הקורונה, הלך לעולמו לאחר שלא היה מכשיר 'אקמו' בביה"ח המקומי בלונדון ובני משפחתו לא הורשו להיכנס לחדרו אפילו כדי לומר וידוי ושמע ישראל בשעת היציאת נשמה, מחשש להדבקה. "אם ה'ליצנים' בלונדון היו נשארים בבית בימי הפורים לא היינו מגיעים למצב הזה שאנשים כעת מתים שם מחוסר מכונות הנשמה".
"גם אם בארצות הברית במקום לצאת ולתת משלוחי מנות ביום הפורים אנשים היו נשארים בבתיהם, המצב היה שונה לגמרי, אנשים צריכים להבין שמדובר בסכנת נפשות, ואסור להתחכם עם זה. בזה לא שייך לתרץ תירוצים ולומר 'ה' יעזור' ולצאת החוצה, צריכים להישמר מאוד מאוד".
עוד תקף האדמו"ר והזכיר את זה שלאורך כל הימים מוטל עלינו ללכת למקווה טהרה אך כעת שחכמים אוסרים עלינו ללכת למקווה, הרי אותו אדם שכן הולך ולא נשמע להוראות לא די בכך שאינו נחשב ל'צדיק' ול'מחמיר' אלא אדרבה מדובר באדם שהוא רשע מרושע, בזה שהוא מכשיל ומסכן חיי אחרים.
בדבריו הוסיף האדמו"ר בכאב ואמר "כאשר יש לאדם את תסמיני המחלה ובכל זאת הוא יוצא מחוץ לביתו שידע שהוא ממש מסכן בכך אחרים ומדביק אותם, וזה נקרא שפיכות דמים ממש, וקרוב הדבר שאם אנשים מבוגרים או שאינם בריאים נדבקו ממנו, ולהם הנגיף מסוכן הרבה יותר, הרי הוא חשוד על הרציחה והוא פסול לעדות מדברי תורה".
עוד תקף האדמו"ר בחריפות: "אנשים מסביב לעולם מתים בגלל שאחרים לא נשמעים להוראות ויוצאים מהבתים כאילו הכול בסדר, אם אנשים לא היו יוצאים מהבתים בפורים לבית הכנסת אז אנשים רבים אחרים היו כעת חיים איתנו. האדמו"ר שב והדגיש כל הזמן "שלא יבלבלו אתכם המחלה היא איומה ונוראה אנשים מתקשרים אלי מכל העולם ובוכים, אני עד לכך שזה מחלה נוראית".
"מי יקח את האחריות הזו של 'פיקוח נפש', הכיצד אנשים מוכנים לסכן אחרים בחשש של פיקוח נפש". תמה האדמו"ר. "אם האדמורי"ם והרבנים הורו שצריך לסגור את תלמודי התורה והישיבות ולקחו על הכתפים שלהם את ה'ביטול תורה' כיצד זה ש'שיכור' אחד מבית שמש מבין יותר טוב מהם מה מותר ומה אסור".
עוד הוסיף הרבי כי אם לא היו מזלזלים בקדושת בית המדרש ולא מדברים שם דברי הבל וחולין רק מתפללים ולומדים, היינו זוכים שבית המדרש היה הופך ל'בית החיים'. כעת זהו בית קברות. כי אנשים הפכו את בית המדרש למקום של חולין, מדברים שם כל דבר אסור, זה נורא ואיום".
את דבריו סיים האדמו"ר בדברי חיזוק לחסידים שיתחזקו בעניין של מאה ברכות בכל יום כמו שתיקן דוד המלך בשעת המגיפה. את דבריו חתם האדמו"ר בברכה שיזכו כולם להקריב את קרבן הפסח בזו השנה בבנין בית המקדש, כשכולם חיים קטנים על הגדולים אנשים נשים וטף.

תריג מצוות
נתן תודה: 18 פעמים
קיבל תודה: 41 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי תריג מצוות » 27 מרץ 2020, 14:24

לכל המקטרגים, כנראה גם שיש חצי כוס מלאה

רב שכונת רמות מפזר קהל שהתאסף למכירת מזון:
https://drive.google.com/file/d/1yODipS ... sp=sharing

אמונת אומן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 27 מרץ 2020, 14:34

איך היה נראה הטיש של פורים אצל האדמו''ר מסאסוב?

בר נש
משתמש ותיק
נתן תודה: 102 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בר נש » 27 מרץ 2020, 15:37

ספר וסופר כתב:
27 מרץ 2020, 12:07
ובכל אופן - כדי שלא ללכת ד' אמות בלי תורה:

הדבר הנ"ל הרי פשוט וברור, וזה הסיבה שבברכת 'אשר יצר' אנחנו חותמים - 'רופא כל בשר'.

ולפי זה צ"ע, למה בשמו"ע, חותמים 'רופא חולי עמו ישראל'? וכי שמענו פעם על בית חולים ליהודים בלבד?
וזה בעצם פסוק - 'כי אני ה' רופאך', ובודאי יש הנהגה טובה של חסדו יתברך כלפי כלל ישראל גם בענין זה לעומת הגויים.

אולם למה בשמו"ע זה מה שנחוץ לומר לעומת ברכת אשר יצר?
י''ל בפשטות שבשבח משבחים אותו על מעשיו ורפואת הגוי היא גם חלק ממעשיו כמו כל מה . וכשמבקשים בש''ע רפואה מתחננים עבורינו בלבד

ספר וסופר
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי ספר וסופר » 27 מרץ 2020, 16:17

זה נכון לגבי התפילה, אבל לא לגבי החתימה, חתימה היא כעין שבח, ולכאורה יש בזה המעטה מהשבח כשמצמצמים את זה רק לכלל ישראל.

יחי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יחי » 28 מרץ 2020, 20:31

ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין השוהה בבידוד הוציא הודעה מיוחדת לתושבים בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.

"בבני ברק למרבה הצער יש כ-300 חולי קורונה. זה קצב הדבקה חריף והכי מסוכן מכל הארץ. כשהתחזית מבהילה הרבה יותר. זה הזמן להתעורר!

רבני העיר וגדולי ההוראה זועקים: הפסיקו את ההתחכמויות של מניינים מעל 10 מתפללים, הקפידו על מרחקים".

כנראה שההערכה הראשונית שלי עוד לקתה בחסר...

חכם באשי
משתמש ותיק
נתן תודה: 34 פעמים
קיבל תודה: 202 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי חכם באשי » 28 מרץ 2020, 20:57

׳ערוץ 12׳: רופא בבית חולים גדול במרכז הארץ - ״מה שקורה בבני ברק זה כמו איטליה. כמעט כל חרדי שמגיע לבדיקה נמצא נגוע בקורונה. יש משפחות שיש בהן 100% הדבקה. משרד הבריאות צריך לעבור שם דלת דלת ולהוציא את החולים מהבתים״.

׳ערוץ 12׳: פרסום ראשון: במשרד הבריאות שוקלים לבודד קבוצות תושבים מבני ברק ומירושלים בבית מלון ולבקש מהם לצאת מביתם - וזה לאור הנתונים שפורסמו אתמול, המצביעים שיש כמות גדולה מאוד של חולים בשני הערים הללו. אחת הסיבות לכך היא שחלקם גרים בשכונות צפופות ואינם יכולים לקיים את הנחיות הבידוד.

יחי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יחי » 28 מרץ 2020, 22:03

1585419531271.png
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

יחי
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי יחי » 28 מרץ 2020, 22:04

בנוסף, ב"ב במקום השלישי בארץ בחולים ל1000 נפש
במקום ראשון ושני: טלז סטון וכפ"ח

ששמואל
נתן תודה: 27 פעמים
קיבל תודה: 36 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי ששמואל » 28 מרץ 2020, 22:27

אמונת אומן כתב:
ספר וסופר כתב:

בהלכות פיקוח נפש בשבת הוא גם סובר כך ?

אמונת אומן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 28 מרץ 2020, 22:47

הוא כיום בישיבה ש''מ

בעל אוצר
נתן תודה: 7 פעמים
קיבל תודה: 4 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי בעל אוצר » 28 מרץ 2020, 22:57

הויכוח כאן הוא מחלוקת ראשונים. התוס' תענית כא: כתב דאין לחלק בין דבר בעכו"ם לדבר בישראל. והר"נ כתב דאין לדמות דבר בגוים לדבר בישראל. יעויין שם.

יצחק
משתמש ותיק
נתן תודה: 365 פעמים
קיבל תודה: 345 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יצחק » 28 מרץ 2020, 23:09

יחי כתב:
28 מרץ 2020, 22:03
1585419531271.png
מאיפה הדף הזה?

נפתולי
משתמש ותיק
נתן תודה: 206 פעמים
קיבל תודה: 147 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי נפתולי » 28 מרץ 2020, 23:21

קדמא ואזלא כתב:
27 מרץ 2020, 13:48
בשיחה שבועית שמסר אמש (חמישי) כ"ק האדמו"ר מסאסוב שליט"א בשידור חי בקו הטלפון של החסידות יצא האדמו"ר בתקיפות ובחריפות שלא כהרגלו על כל אותם אילו אנשים שאינם שומרים ומקפידים על ההנחיות של משרד הבריאות זאת בשל הסכנה הגדולה עם התפשטות נגיף הקורונה בארץ ובעולם וקרא להם רוצחים ושופכי דמים שפסולים לעדות.
בהקלטה משיחת האדמו"ר שהגיע לידי 'חדשות JDN' נשמע האדמו"ר מסאסוב שליט"א זועק בכאב על המצב ואומר כי במהלך השבוע האחרון הוא שמע על רבים שמזלזלים בהוראות של משרד הבריאות בכל מה שקשור להיגיינה וכיוצא בזה, "אנשים מזלזלים ואומרים כי זה הוראות של הממשלה ה'ציונית' ולכן אין צורך להתייחס לכך ברצינות".
עוד הוסיף האדמו"ר כי הוא אינו ניזון מרדיו או מעיתונים, וכל אותם אלו שמזלזלים כעת בהוראות בטענה שזה הוראות של מממשלה 'ציונית' ולא צריך להתייחס לכך שידע "שאני פעלתי יותר מהם נגד החלטות כאלו ואחרות של הממשלה 'הציונית' אך אני כלל לא מוכן להקשיב לטענות וכל דברי המוסר של אנשים בנוגע להנחיות של משרד הבריאות".
האדמו"ר אף הביע את כאבו שוב ושוב על זה שאין אדם שיזעק על כך שאנשים יוצאים מהבית דבר שגובל בפיקוח נפש ממש: "אנשים לא מבינים שמדובר במחלה נוראית, אנשים לא מודעים למה שמתחולל בעולם, רק בארצות הברית ישנם כבר קורבנות רבים, זו סכנה ממש".
האדמו"ר הוסיף בכאב כי הוא שמע ממקור נאמן כי כ"ק האדמו"ר מסטאניסלאב לונדון זצ"ל שנפטר אמש ממחלת הקורונה, הלך לעולמו לאחר שלא היה מכשיר 'אקמו' בביה"ח המקומי בלונדון ובני משפחתו לא הורשו להיכנס לחדרו אפילו כדי לומר וידוי ושמע ישראל בשעת היציאת נשמה, מחשש להדבקה. "אם ה'ליצנים' בלונדון היו נשארים בבית בימי הפורים לא היינו מגיעים למצב הזה שאנשים כעת מתים שם מחוסר מכונות הנשמה".
"גם אם בארצות הברית במקום לצאת ולתת משלוחי מנות ביום הפורים אנשים היו נשארים בבתיהם, המצב היה שונה לגמרי, אנשים צריכים להבין שמדובר בסכנת נפשות, ואסור להתחכם עם זה. בזה לא שייך לתרץ תירוצים ולומר 'ה' יעזור' ולצאת החוצה, צריכים להישמר מאוד מאוד".
עוד תקף האדמו"ר והזכיר את זה שלאורך כל הימים מוטל עלינו ללכת למקווה טהרה אך כעת שחכמים אוסרים עלינו ללכת למקווה, הרי אותו אדם שכן הולך ולא נשמע להוראות לא די בכך שאינו נחשב ל'צדיק' ול'מחמיר' אלא אדרבה מדובר באדם שהוא רשע מרושע, בזה שהוא מכשיל ומסכן חיי אחרים.
בדבריו הוסיף האדמו"ר בכאב ואמר "כאשר יש לאדם את תסמיני המחלה ובכל זאת הוא יוצא מחוץ לביתו שידע שהוא ממש מסכן בכך אחרים ומדביק אותם, וזה נקרא שפיכות דמים ממש, וקרוב הדבר שאם אנשים מבוגרים או שאינם בריאים נדבקו ממנו, ולהם הנגיף מסוכן הרבה יותר, הרי הוא חשוד על הרציחה והוא פסול לעדות מדברי תורה".
עוד תקף האדמו"ר בחריפות: "אנשים מסביב לעולם מתים בגלל שאחרים לא נשמעים להוראות ויוצאים מהבתים כאילו הכול בסדר, אם אנשים לא היו יוצאים מהבתים בפורים לבית הכנסת אז אנשים רבים אחרים היו כעת חיים איתנו. האדמו"ר שב והדגיש כל הזמן "שלא יבלבלו אתכם המחלה היא איומה ונוראה אנשים מתקשרים אלי מכל העולם ובוכים, אני עד לכך שזה מחלה נוראית".
"מי יקח את האחריות הזו של 'פיקוח נפש', הכיצד אנשים מוכנים לסכן אחרים בחשש של פיקוח נפש". תמה האדמו"ר. "אם האדמורי"ם והרבנים הורו שצריך לסגור את תלמודי התורה והישיבות ולקחו על הכתפים שלהם את ה'ביטול תורה' כיצד זה ש'שיכור' אחד מבית שמש מבין יותר טוב מהם מה מותר ומה אסור".
עוד הוסיף הרבי כי אם לא היו מזלזלים בקדושת בית המדרש ולא מדברים שם דברי הבל וחולין רק מתפללים ולומדים, היינו זוכים שבית המדרש היה הופך ל'בית החיים'. כעת זהו בית קברות. כי אנשים הפכו את בית המדרש למקום של חולין, מדברים שם כל דבר אסור, זה נורא ואיום".
את דבריו סיים האדמו"ר בדברי חיזוק לחסידים שיתחזקו בעניין של מאה ברכות בכל יום כמו שתיקן דוד המלך בשעת המגיפה. את דבריו חתם האדמו"ר בברכה שיזכו כולם להקריב את קרבן הפסח בזו השנה בבנין בית המקדש, כשכולם חיים קטנים על הגדולים אנשים נשים וטף.

האם מישהו יכול להעלות את ההקלטה מדבריו של האדמו"ר מסאסוב?
(שמעתי שזה מסתובב אצל העולם)

וחי בהם
משתמש ותיק
נתן תודה: 38 פעמים
קיבל תודה: 73 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי וחי בהם » 28 מרץ 2020, 23:34

יש לי הקלטה של השיחה הנ"ל שנאמרה באידיש ומצו"ב.
האדמור מסאסוב על הקורונה באידיש.mp3
האדמו"ר מסר שיחה נוספת בעברית, שמעתי אותה ביום שישי בקו הטלפון של משרד הבריאות לציבור החרדי (035097000) אבל אין לי הקלטה.
אין לך את ההרשאות המתאימות על מנת לצפות בקבצים המצורפים להודעה זאת.

אוהב ימים
נתן תודה: 10 פעמים
קיבל תודה: 7 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי אוהב ימים » 29 מרץ 2020, 00:48

אפילו כעת שגברה המודעות בציבור החרדי. אין מספיק הסברה בנושא של אנשים מבוגרים ובעלי מחלות רקע שלא יצאו מהבית. הדבר הזה צריך לבוא בהוראה ברורה מהרבנים.
כמו כן צריך להפעיל צוות שיחשוב על כל הסיטואציות של הימים הקרובים, הקשורים בציבור החרדי: א. תספורות, יהיה אסור להסתפר עד אחרי ספירת העומר. וכבר תעשיית הספרים הביתית פורחת, ולחשוב על הספר הזה שיעביר איתו מבית לבית את הנגיף זה בעייתי מאוד, חייבים להוציא הנחיות ברורות מאוד בענין הזה. ב. מכירות וקמחא דפסחא, כמה שיגידו שמסדרים שלא יהיו הרבה וכו' זה לא יקרה, חייבים לשבת על זה ולמצוא פתרון של משלוחים לבתים וכדומה. אולי משרד הרווחה וכדומה יסבסדו את זה. ג. ליל הסדר, חייבים לראות איך למנוע אנשים ללכת זה לזה, גם זה צריך לבוא עם הנחיות מפורטות, ברמה של הנחייה לזו"צ וכו'.
וכן על זה הדרך.

אמונת אומן
משתמש ותיק
יצירת קשר:

שליחה על ידי אמונת אומן » 29 מרץ 2020, 01:33

מעשה שאני מכיר את הנפשות.
האדמו''ר מבאיאן שלח לפני כעשרה ימים שליח מטעמו לטלפן אישית לכל המבוגרים מגיל 70 יהודי מבוגר יקר חסידי באיאן, לבל יצאו מהבית כלל אפילו לתפלה במנין.
יהודי אחד חשב להתחכם ולצאת 'רק' ללמוד עם החברותא שלו בביתו. היה ויכוח בבית, ואז הגיע טלפון נוסף מהאדמו''ר לחזור על האיסור ביתר שאת. כיון שכך הענין ירד מעל הפרק.
כעת התברר שלחברותא שלו נתקבלה תשובה חיובית שחולה בקורונה ה''י.

יהודי
משתמש ותיק
נתן תודה: 487 פעמים
קיבל תודה: 722 פעמים
יצירת קשר:

שליחה על ידי יהודי » 29 מרץ 2020, 01:50

באמת תמהתי על מה שפרסמו שח"כ חרדי ביקש שיחריגו את המספרות, ולכאו' אין לך דבר מדבק מהם.

שלח תגובה הנושא הקודםהנושא הבא
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה

חזור אל “עדכונים נחוצים בלבד - אודות הקורונה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: מבקש אמת | 0 אורחים