בנושאי היברובוקס

שלום עולם

משתמש ותיק
פורם כללי בנושאי היברובוקס

חושבני שאין צורב שאינו משתמש בהיברובוקס

שלום עולם

משתמש ותיק
פותח הנושא
שאלה ראשונה;

אני לא רואה את התוצאות בהיברובוקס (בכללי תוצאות פדאף בדפדפן)

מישהו יודע/יוכל להדריך אותי איך/מה לבצע בכדי לראות, (רידר הכי חדש)

תודה רבה לכם, שאתם אוספים (חוטפים) מצוות מיד במוצאי היום הגדול!

יהיה זה לעזר כבר לעוד, - שמן הסתם ישנם שייעזרו בזה

יוסף יצחק

משתמש ותיק
לא הבנתי, בכלל אין לך רשימת תוצאות לאחר שאתה לוחץ על חיפוש? אם יש לך רשימת תוצאות לוחצים על view בצד שמאל.

שלום עולם

משתמש ותיק
פותח הנושא
יש רשימת תוצאות, ופותח הכל
רק בפדאף לא מסומן התוצאות (כשנפתח בדפדפן) - כנראה קשור להגדרות אקרובט או דפדפן או שצריך תוסף כלשהוא, וזה איני יודע, אשמח אם ידריכו אותי, תודה מראש

אלימלך

משתמש ותיק
תלחץ על view, כאשר יפתח הספר בדפדפן תראה שיש שם שני מספרים של עמודים, השמאלי אלו התוצאות [אם הבנתי את השאלה נכון].

צוקר

משתמש רגיל
כעת גיליתי שיש אפשרות להיכנס להיברובוקס דרך הקישור הזה: http://beta.hebrewbooks.org והוא הרבה יותר טוב דרכו.

באתר הרגיל החיפוש לא עובד ויש פחות ספרים, כנראה הפסיקו לעדכן אותו בכלל.

שלום עולם

משתמש ותיק
פותח הנושא
יוסף יצחק אמר:
כיון שהתוצאות מבוססות על סריקת ocr אתה יכול להשתמש גם במנוע חיפוש של הדפדפן בדף שנפתח (Ctrl+f), בהצלחה!
אגב, לקבלת ספר מהיברו בוקס למייל: [email protected]
לשליחת ספר במייל למאגר היברו בוקס: [email protected]

אל תדאג ר' @יוסף יצחק זה בסדר היברובוקס עובד מצוין,
מה שלא טוב זה אצלי, בהגדרות של אקרובט או הדפדפן או משהו כזה,
ולכן שאלתי מי יודע, מי מבין באקרובט או דפדפן, מישהו נתקל בבעיה הזו ג"כ?

אברך

משתמש ותיק
צוקר אמר:
כעת גיליתי שיש אפשרות להיכנס להיברובוקס דרך הקישור הזה: http://beta.hebrewbooks.org והוא הרבה יותר טוב דרכו.

יישר כח. באמת יש שם הרבה יותר אופציות מהאתר הישן.

סופר

משתמש ותיק
צוקר אמר:

תודה רבה ויישר כחכם.
יש שם אפשרות להירשם, אתה יודע מה זה נותן ?

ערך רב

משתמש ותיק
כדי להבליט את התוצאות, עליך לקבוע כי הדפדפן ישתמש בתוכנת "אדובי רידר", ושם עליך להתקין תוסף בשם dtSearch PDF Search Highlighter
שתוכל להשיגו כאן:

חיפוש בהיברבוקס וגם בתוכן הקבצים שבכל המחשב אפשר לעשות עם התוכנה הזו, התוכנה עולה 400 ש"ח אבל שווה כל שקל.

עמי אלי

משתמש רשום
מישהו יודע האם יש היתר ברור ממורה הוראה להשתמש בהיברובוקס לשימוש אישי - מבחינת זכויות יוצרים ?

יהודי

משתמש ותיק
עמי אלי אמר:
מישהו יודע האם יש היתר ברור ממורה הוראה להשתמש בהיברובוקס לשימוש אישי - מבחינת זכויות יוצרים ?
כמדומה שכמעט אין שם ספרים שכותביהם לא מסכימים לכך.

חמד ילד

משתמש רגיל
שבילי דנהרדעא אמר:
בהיברו בוקס יש את ספרי הרמ"ד שר"י ואהרן חרינר, ספק גדול אם מותר לעיין שמה
יש שם גם את מחברות עמנואל עליהם כתב מרנא השו"ע סימן שז סעיף טז
"ספרי מלחמות (ודברי הימים של מלכי אומות העולם) וכן מליצות ומשלים של שיחת חולין כגון ספר עמנואל ואין צריך לומר דברי חשק אסור לקרותן בשבת ואפילו לעיין בהם בלא קריאה גזירה משום שטרי הדיוטות ואף בחול אסור משום מושב לצים אף אם כתובים בלשון הקודש ובדברי חשק יש עוד איסור אפילו כתובים בלשון הקודש שמגרה יצר הרע בעצמו ומי שחיברן ומי שהעתיקן ואין צריך לומר המדפיסן הם בכלל מחטיאי הרבים."
ועוד רבים כה"ג.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
יהודי אמר:
עמי אלי אמר:
כמדומה שכמעט אין שם ספרים שכותביהם לא מסכימים לכך.
דומני שיש טענות על ספרים בהברובוקס.
גם באוצר החכמה יש ספרים שהוכנסו בלי רשות, כגון ספרי זכרון אהרן.

יהודי

משתמש ותיק
אני יודע שיש קצת, ולכך התכוונתי כשכתבתי 'כמעט', אמנם הם ממש זעיר אנפין שהרי עיקר מה שיש זכויות יוצרים זה בהוצאות החדשות שכמעט שלא קיימות בהיברו בוקס.

מעט דבש

משתמש ותיק
אחד התלמידים אמר:
מכיון שידוע לי שאוצר החכמה מקפידים מאד על זכויות יוצרים, החלטתי לברר את הענין.

פניתי במייל לאחד המנהלים של 'אוצר החכמה' והשיבני לאמור:
מדובר בשקר ישן.

היה הסכם עם זכרון אהרן, הם קיבלו תמורה לספרים שהם נתנו.

אח"כ הם חזרו בהם וביקשו חבילה כמו המכונים הגדולים.

יתכן שהיום היו מאפשרים זאת, אז כמות הספרים לא הספיקה כדי ליצור חבילה.

ובכן הרב סלע לא הסכים. אך כמובן הספרים שנכנסו בעקבות ההסכם, נכנסו.

מכאן ואילך יש נתק.

אם אוצר החכמה היה לוקח את ספרי זכרון אהרן בלי רשות, הרי שיש לו עוד כמה עשרות ספרים חשובים שלהם שחסרים באוצר...

אחד התלמידים

משתמש ותיק
מעט דבש אמר:
אחד התלמידים אמר:
מכיון שידוע לי שאוצר החכמה מקפידים מאד על זכויות יוצרים, החלטתי לברר את הענין.

פניתי במייל לאחד המנהלים של 'אוצר החכמה' והשיבני לאמור:
מדובר בשקר ישן.

היה הסכם עם זכרון אהרן, הם קיבלו תמורה לספרים שהם נתנו.

אח"כ הם חזרו בהם וביקשו חבילה כמו המכונים הגדולים.

יתכן שהיום היו מאפשרים זאת, אז כמות הספרים לא הספיקה כדי ליצור חבילה.

ובכן הרב סלע לא הסכים. אך כמובן הספרים שנכנסו בעקבות ההסכם, נכנסו.

מכאן ואילך יש נתק.

אם אוצר החכמה היה לוקח את ספרי זכרון אהרן בלי רשות, הרי שיש לו עוד כמה עשרות ספרים חשובים שלהם שחסרים באוצר...
אין לי דרך לדעת מי אומר האמת. אבל מה שכתבתי שמעתי מאחד שלדבריו שמע זה מבכיר במכון זכרון אהרן. לדבריו היה משא ומתן עם אוצר החכמה, ואפילו נעשה חוזה שנחתם ע"י אוצר החכמה, ואוצה"ח התחילו להכניס ספרי זכרון אהרן. אבל זכרון אהרן מעולם לא חתמו על ההסכם ובסוף היה פיצוץ ונתבטל לגמרי. למרות זאת אוצה"ח לא הורידו הספרים ואפילו הכניסו קצת עוד אחר שההסכם נתבטל באופן סופי.
לדבריו, הבעלים של זכרון אהרן רצה לתבוע אוצה"ח לדין תורה, אבל הוא בארה"ב, ועסוק מדאי בענינים שלו לטפל בזה, ואין אחד מהבכירים בזכרון אהרן שזה בנפשו, וממילא אין אף אחד המוכן לבזבז זמן בדיני תורה. אבל למעשה טוען שזה בלי רשות ולמרות רוחם.
אם האמת כדברי אוצה"ח, אני מציע מצד והייתם נקיים, שהם יפרסמו ההסכם החתום מצד זכרון אהרן. או עכ"פ יראה אותו לאדם מוכר ומהימן שהוא יעיד עליהם.
אגם בפורום אוצה"ח, יש אשכול גדולה של השמצות מכון זכרון אהרן. לדברי בכיר הנ"ל זה ה"תשלום" של אוצה"ח לזכרון אהרן. לדבריו בכל ספר אפשר למצוא טעויות, ואין מכון המוציא ספרים בכמות גדולה שאין הרבה טעויות בספריהם. ולדבריו למעשה אין יותר טעויות אצל זכרון אהרן מאצל כל מכון אחר.
לדבריו אוצה"ח שומר על השותפים שלהם, כגון מכון ירושלים ואינו נותן לפרסם יותר מדאי בקורת עליהם, משא"כ זכרון אהרן שאדרבה ואדרבה. גם בזה אין לי דרך לדעת מי אומר האמת, אבל מצאתי סמך לדבריו, בתגובה של מנהל פורום אוצה"ח. תוך דבריו הוא כתב: "השגיאות בשירת דבורה הם רבות... כ"ז ועוד נכתב כביקורת לפני שנים ע"י ת"ח אחד, ולבקשת הרב בוקסבוים המנוח לא התפרסם". הוא אכן כתב "אולי נעלהו כאן", אבל למרות שיש שם בקשות עדיין לא העלהו.

חכם באשי

משתמש ותיק
א. אין לי מושג, אבל דבר אחד ברור: זכרון אהרן לא היו שותקים אם היה כאן גזילה. ע' ר"פ חזקת הבתים. וה"ה לכאן.
ב. לגבי אשכול בפורום אוצה"ח - לא ראיתי כעת, אבל כל מי שקצת ברי יודע כי ההוצאה של זכרון אהרן יש בה טעויות רבות עד מאד. וזה לא נתון לספק בכלל. לעומת זאת מכון ירושלים שונה לגמרי.
איני מכיר לא ממכון זה ולא ממכון זה, אבל את הדברים הנ"ל אני אומר מידיעה אישית מתוך הספרים.
ייתכן שאי"ז מתורת גנאי על זכרון אהרן, כי באמת פועלים גדולות ונצורות ואת מה שלא עשו מכון ירושלים בעשרות שנים הם עושים תוך שנים ספורות, ומכאן באים לידי טעויות.
אבל אין ספק שעדיף את הטעויות האלה מכלום..

מעט דבש

משתמש ותיק
אין לי שום קשר אישי לענין.

רק אעיר, שהאשכול על זכרון אהרן בפורום אוצר החכמה, כמעט כולו לא נכתב כלל ע"י מנהלי אוצר החכמה, אלא על ידי אחרים המוכרים שם היטב בפורום, והובאו שם דוגמאות רבות, כך שכל אחד יוכל לבחון את הדברים בעצמו.

ולגבי הטענה על מתן במה לביקורת רק על זכרון אהרן, טענה זו כבר הוכחשה על ידי מנהל הפורום שם:
http://forum.otzar.org/viewtopic.php?p=111583#p111583

יהודי

משתמש ותיק
מעניין למעשה לאחר שיש ויכוח בין אוצה"ח לזכרון אהרון, האם מותר להשתמש בספרים מהוצאתם הנמצאים באוצר, הרי הם טוענים שאינם מרשים, והאוצר טוענים שקנו זאת מהם. לכאורה הוא ספק גזל, ומי שמורה היתר כיון שאין בעלות על יצירה, הרי יכול להשתמש בכל האוצר באופן שפרצוהו ר"ל.

אחד התלמידים

משתמש ותיק
מעט דבש אמר:
אין לי שום קשר אישי לענין.

רק אעיר, שהאשכול על זכרון אהרן בפורום אוצר החכמה, כמעט כולו לא נכתב כלל ע"י מנהלי אוצר החכמה, אלא על ידי אחרים המוכרים שם היטב בפורום, והובאו שם דוגמאות רבות, כך שכל אחד יוכל לבחון את הדברים בעצמו.

ולגבי הטענה על מתן במה לביקורת רק על זכרון אהרן, טענה זו כבר הוכחשה על ידי מנהל הפורום שם:
http://forum.otzar.org/viewtopic.php?p=111583#p111583
גם לי אין שום קשר אישי לענין, וכתבתי רק מה ששמעתי, בתור למיחש.
אבל בנוגע למש"כ,כמובן זה הוכחש. מה היית מצפה?
איני ידוע בדיוק מה קורה שם ולא עשיתי מחקר איזה בקורת מרשים בפורום אוצה"ח, אבל זה ראיתי בעיני שאשכולות או תגובות שמתחו ביקורת חריפה מדאי על מכון אופק, עוד שותף של אוצה"ח, ננעלו או נמחקו, הגם שגם הם לא נכתבו ע"י מנהלי אוצר החכמה.

חכם באשי

משתמש ותיק
זה וודאי ייתכן ומסתבר, שכיון שיש להם נגיעות הם יימחקו פרטים. אבל סתם כך להוציא השמצות לשם השמצות, לא נראה.

חלק עליון תַחתִית